REUMA Kerkelijke Diensten van 24 tot en met 30 maart VRIJDAG 22 MAART 1963 No. 12 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG ^PEEL EN MAAS^ DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF NV. VENRAY WPPlfRT AH VOHP VP1MÏ? A V PM HMQTPPlfPN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 "V GfilVDLiiU V VCjilI\/iI C#iH UiVlü 1 PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (bulten Venray 1.75) „REUMA: VOLKSZIEKTE No. 1". Een bedreiging van de volksge zondheid. Schrikbeeld van pijn en ellende. Evenals kanker een ziekte, waar de wetenschap geen vat op heeft. Duizenden in ons land hebben het onder de leden, zonder het te weten, een ziekte die honderden velt en invalide maakt. Minder spectaculair dan kanker, maar even erg. Een ziekte, die tevens een reëel gevaar betekent voor onze economie omdat zij duizenden krachten lam legt." In de week van 25 tot en met 30 maart zal in heel Nederland weer worden gekollekteerd om een meer intensieve bestrijding van deze volksvijand mogelijk te maken. BITTERE NOODZAAK De statistieken zijn in deze over duidelijk: negentien procent van de mannelijke en twaalf procent van de vrouwelijke bevolking van ons land lijdt op een of andere manier aan reuma. Men heeft vastgesteld, dat meer dan 100.000 personen in Neder land voortdurend het gevaar lopen door deze ziekte blijvend invalide te worden. Hoewel deze ziekte voor de mees ten niet zo angstaanjagend schijnt als kanker, is zij een verdelger van de eerste orde en de gevolgen van dit kwaad zijn niet te onderschatten. Het ligt niet in de bedoeling de le zer verder te plagen met statistieken maar we willen toch nog wel even zeggen dat de gelden, die per jaar worden uitgetrokken voor uitkerin gen en behandelingen tientallen mil joenen bedragen; iets wat toch wel tot denken moet stemmen. WAT IS REUMA EIGENLIJK? Het klinkt misschien vreemd, maar zelfs bij wetenschapsmensen bestaat nog lang geen overeenstemming over een alomvattende definitie, die precies aangeeft, wat reuma nu eigenlijk is. De volgende omschrij ving wordt graag gebezigd en is het meest duidelijk: reumatiek omvat een verscheidenheid van aandoenin gen, die spieren, zenuwen, gewricn- ten en bindweefsel aantasten. Hier bij treden pijnen, stoornissen in de functies en vaak ook zwellingen op als gevolg van een ontsteking der aangetaste delen. Deze ontstekingen kunnen akuut en chronisch verlo pen, in genezing overgaan of tot blij vende veranderingen voeren. WELKE SOORTEN REUMA IIEEFT MEN? Er zijn verschillende soorten reu ma. Allereerst het acute reuma, waar kinderen vaak het slachtoffer van worden. Wanneer het kind een maal een aanval van acuut reuma heeft gehad, bestaat de kans dat de ze zich gaat herhalen. I Acuut reuma is moeilijk te om schrijven. Enkele verschijnselen zijn: zeer hoge koorts en pijn in bepaal de gewrichten. Het is dus zeker niet zo, zoals men vaak meent, dat reuma alleen bij ouderen voorkomt. Ook kinderen kunnen erdoor getroffen worden. Wel is reuma bij kinderen over het algemeen niet zo ernstig als bij ou deren en het is meestal te genezen. CHRONISCHE GEWRICHTSREUMA Het chronische gewrichtsreuma, de 2e soort, is beslist de meest spec taculaire vorm van reumatiek. Hier bij kunnen de spieren, de zenuwen, de pezen en de bloedvaten worden aangetast, waardoor de bewegingen worden bemoeilijkt. Bij al de leef tijdsgroepen komt deze vorm van reumatiek voor, hoewel de meeste slachtoffers worden gemaakt tussen het dertigste en vijftigste levensjaar. SLIJTAGEREUMA Slijtagereuma treft alleen de „ou dere" mensen. Wanneer men zo te gen de vijftig loopt, komt het zeer vaak voor, dat er zich afwijkingen voordoen aan het skelet. Wanneer dit langzamerhand erger en erger wordt, kan men spreken van slijta- ge-reumatiek. „WEKE-DELEN-REUMA" Tot slot een weer moeilijk te om schrijven soort reuma, het „weke- delen-reuma". Symptomen zijn bij voorbeeld pijn in de schouder, in de rug of in de nek („stijve nek"). Deze soort is niet zo ernstig. DE BESTRIJDING Met de bestrijding van reuma houdt zich o.a. bezig „De Stichting Het Nationaal Reumafonds". Deze organisatie heeft o.a. tot taak de reumabestrijding financieel mogelijk te maken. Zij doet dit door b.v. een grote landelijke kollekte te organiseren en bij de grote bedrijven aan te klop pen. Dat er veel geld nodig is zal wel duidelijk zijn. Naast een uitgebreid research-werk zijn er ook nog mas sa's reumabedden en speciaal ver vaardigde vervoermiddelen te be kostigen. Of reuma te genezen is? Een afdoend middel ter bestrijding van deze kwaal heeft men nog niet gevonden. Wel zijn er allerlei mid delen om de pijn te verzachten, maar te genezen is deze ziekte nog niet. Zo zijn er veel soorten preparaten in de handel en gebruikt men ook vaak lampen om de pijn te bestrij den. Een nieuw wondermiddel „Cor- tizon" geeft bij dagelij les gebruik veel verlichting van de pijn, maar is schadelijk voor het skelet. Er worden in de laboratoria haast wonderen verricht op het ogenblik, men maakt reusachtige sprongen, maar de oplossing heeft men nog niet gevonden. En om dit werk mo gelijk te maken zijn er bakken geld nodig ONDERZOEK Enkele jaren geleden, van 1954 tot 1957, heeft men een onderzoek inge steld naar de frequentie van reuma op het platteland en in de steden. Hieruit bleek, dat deze overal even groot is, dat het helemaal geen ver schil maakt of men nu in een grote fabrieksstad of op het platteland woont. In Venray lagen de cijfers hetzelf de als in elke andere stad en dorp. Vaak hoort men beweren, dat een vochtig huis of een vochtige omge ving de grote oorzaak zou zijn van reuma. Het- is wel zo, dat een voch tig huis nooit gunstig is en er ook wel toe kan bijdragen dat reuma ontstaat, maar de oorzaak is het niet. Het is dus wel aan te raden, zoveel mogelijk de „zonzijde" op te zoeken. Voor de patiënten is het natuurlijk een wet! Het klimaat schijnt voor het ont staan van reuma van geen beteke nis te zijn. Zowel in de tropen als in koudere streken komt deze ziekte voor. VEEL BIJGELOOF Over reuma deden vroeger de raar ste verhaaltje de ronde. Zo vertel de men, dat de reumalijder terpen tijn moest drinken om te kunnen ge nezen en dat hij met een jong hond je aan het voeteneind moest slapen. Talloze kwakzalvers en „bidders" trokken bezwerend rond. Dit alles is verklaarbaar, als men bedenkt, dat reuma vroeger werd beschouwd als een kwaal waartegen helemaal niets te doen was en waar men totaal geen vat op kon krijgen. Thans zijn we van dergelijke onzin af en hebben we er de moderne la boratoria voor in de plaats gekregen. NIEMAND IS VEILIG Reuma is een kwaal, die iedereen kan treffen, jong en oud. Het is een ziekte, die men maar moeilijk kan voorkomen, er is maar weinig tegen te doen. Wel kan men de kans op reuma enigszins verkleinen door zich wat in acht te nemen. Een droge woning, een goede nachtrust b.v. zijn gunstig, maar kunnen de ziekte als zodanig niet tegenhouden. ZO OUD ALS DE MENSHEID Het staat vast, dat reeds vóór de tijd van de Grieken de mensheid door reumatiek werd geplaagd. Ske letten en mummies uit de tijd van de Egyptenaren wijzen erop, dat dit volk al met deze gevreesde ziekte te kampen had. Deze kwaal is zo oud als mens: in de bijbel is herhaaldelijk sprake van het mosterdzaadje, dat werd aangewend om een papje te brou wen, dat moest dienen om de reu mapij nen te verzachten. Zaterdag en zondag hield SVV een geslaagde fancy-fair in Zaal Wil- helmina. Zondagmiddag was er speciaal feest voor de kinderen. Dat ook hier de stemming best was blijkt wel uit de glunderende gezichten van de „mensen van het rad van avontuur" en „ballonnenverkoper". (Foto: Gerard Kruijsen) PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapl. Bors Zondag: 6.30 Jan van Hassel; 7.30 W. Jenneskens; 8.30 E. Janssen; 9.30 Hoogmis voor de Parochie; 11 uur Grad Geurts; 11.30 Congregatie voor de Groten op Jerusalem; 6 uur Jacq. van Opbergen (buurt). Maandag: 7.30 Antoon van Osch; 8.15 best. dienst uit dankbaarheid Roeffs; 9 uur zilveren professie Zus ter Florentien Wijnhoven best. d.; 9 uur Hendrik Marcellis en Petro- nella Verstegen; 8 uur Avondmis, Bid- en Boetedag Vrouwenorganisa ties. Dinsdag: 7.30 Maria Ebberink- Kolkers; 8.15 Arnold Janssen; 8.15 Helena Hanraets; 9 uur Jos van Lie- rop; 9 uur J. Coenen. Woensdag: 7.30 overleden familie Swinkels-Marcellis; 8.15 Josef Bon- gaerts en beide echtgenoten; 9 uur jaargetijde Dr. Bloemen 1 h.; 9 uur Jacq. van Opbergen. Donderdag: E. Janssen-van Die pen; 8.15 Deken Hanraets; 9 uur fam. van Haren; 9 uur overL familie Derks-Jacobs. Vrijdag: 7.30 Tonnie Kennis (buurt); 8.15 Catharina van Els-Wil- lems; 9 uur overl. ouders; 9 uur ze kere intentie E. Zaterdag: 7.30 Piet Pouwels en en echtgenote; 8.15 E. Janssen; 8.15 Antoon Laurensse; 9 uur Gertr. en Arn. Poels en ouders 1 h.; 9 uur Ca tharina van Els-Willems. Zaterdagavond biechtgelegenheid van 5.307.30. Om 7 uur Kruisweg. Kerkhof Nu de winter voorbij is verzoeken wij de parochianen de graven van hun dierbaren weer in orde te ma ken of dit te laten doen door de dodengraver. etten we ook op ver zakkingen en scheefgezakte kruisen. Op het kerkhof zijn enkele man den tegen de muur bevestigd om pa pier en afval in te doen. Laat papier en afval niet over het kerkhof waaien, gewoonlijk komt het terecht in de portalen. Laten we er samen voor zorgen ons kerkhof zo goed mogelijk in or de te houden. Vastenoffer Denkt aan het vastenoffer. Wij hebben de indruk dat bij de eerste afdracht velen vergeten zijn hun vastenoffer mee te brengen naar de kerk. U kunt het nog altijd afgeven op de pastorie. Deze week hebt U de envelopjes voor de tweede ronde gekregen. Zondagsmissaaltjes In het vervolg zullen de boekjes voor het volgen van de H. Mis des zondags U niet meer worden ver kocht door misdienaars, maar U kunt ze zelf krijgen in een boeken rekje in het portaal. Verschillende parochianen hebben hier om ge vraagd. Ze kosten 5 cent. Er is aan het rekje een of er blok je. Wij hopen dat vele parochianen 'n misboekje kopen om beter de H. Mis te kunnen volgen. Bedevaart H. Familie naar St. Joseph Smakt Zondag 24 maart a.s. gaan de le den van de H. Familie ter bedevaart naar St. Joseph op de Smakt. De H. Mis met preek is om 9 uur. Vertrek van de bus op de Grote Markt om half negen. In de laatste bijeenkomst van de H. Familie is gesproken over 31 maart, maar dit is veranderd in 24 maart, dus a.s. zondag. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 4e zondag van de Vasten. Zondag Laetare. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15. Kollekte (2 in 1) voor kerk en Kath. Hoger Onderwijs. 7 uur 4e overweging van de vasten. Maandag: Feest van Maria Bood schap. 6.40 Hoogmis; 7 uur Avond mis. Dinsdag: Mis v. d. dag. 's Avonds 7 uur Lof ter ere van St. Antonius. Woensdag: Mis van de dag. Donderdag: Mis van de dag. Vrijdag: Vasten en onthoudings dag. Mis van de dag. 8.30 gez. jaar getijde voor Pater Wolfgang; 7.30 oefening van de Kruisweg Zaterdag: Mis van de dag. 8.30 Gezinsmis. Van 38 uur gelegenheid om het Sacrament der biecht te ontvangen. Misiutenties Zondag: 6.30 overl. fam. Drabbels- van Vechel; 7.45 Sjaak Jacobs; 9 uur Theodoras Jacobus Siebers; 10.15 overl. fam. Pouwels-Minten; 11.45 overl. ouders Jeurissen-Verheyen. Maandag: 7 uur Antoinette Else vier; 7.45 overl. fam. Hendrix-Ba- ken; 8.30 overl. fam.; 7 uur Avond mis tot int. van de aanwezigen. Dinsdag: 7 uur Maria Steenbrugge, 7.45 overl. fam. Baken-Jenneskens; 8.30 uit dankbaarheid bij 12V2 jarig huwelijk; 7 uur Lof ter ere van St. Antonius. Woensdag: 7 uur Eva Rojer; 7.45 Antoon Laurensse; 8.30 Willem Jen- niskens. Donderdag: 7 u. Theodoras Gom- mans; 7 uur zijaltaar Mathilda Was- scher; 7.45 overl. fam. Vollenberg- Litjens; 8.30 Pater Wolfgang (vrien den). Vrijdag: 7 uur overleden ouders Tonen-Vermeulen; 7.45 voor de leden en overleden leden van St. Lidwina. 8.30 gez. jaardienst Pater Wolfgang. Zaterdag: 7 uur Elisabeth Peeters- Hoex en echtgen. D.O.; 7 uur zij altaar ter ere van de H. Geest; 7.45 Godefridus Philipsen; 8.30 Gezins mis. Dienbeurten Acolythen Zondag: 6.30 J. Naus, K. Jeuken, J. Jeuken en J. Rongen; 7.45 J. Evers C. Evers, J. Meesters en M. v. Rooy; 9.00 H. Janssen, B. Peters, H. Bosch en A. Derks; 11.45 H. van Gend, G. Philipsen ,G. Verschuren en J. Phi lipsen, Vrij: G. v. d. Berg. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 4e zondag van de Vasten. 7 uur Parochiemis; 8.30 Hoogmis, ge stichte jaardienst Willem Jennes kens; 10 uur H. Mis tot zekere in tentie; 3 uur Vastenoefening. Maandag: Feest van Maria Bood schap. 7.30 gest. gez. jaardienst Mi chael Jacobs. Dinsdag: 7.30 gezongen maand- dienst Peter Jeuken. Woensdag: 7.30 overleden ouders Valckx-Broeren. Donderdag: 7.30 gest. gez. jaar dienst Gerard Wolters en Elisabeth Jeurissen. Vrijdag: vastendag. 7.30 Piet Her mans. Zaterdag: 7.30 Theodoras Jennes kens. Biechten van 34 en van 6.30- 7.30; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 4e zondag van de Vasten. Zondag Dom. Laetare. Leesmissen 6.30; Kindermis 7.30; 8.30 2e H. Mis; 10 u. Parochiehoogmis, besteld voor Jozef Versieyen door de smedenbond Kring Venray; 3 uur Rozenkrans en Lof. Eerste kollekte voor de kerk; tweede kollekte Bisdom. Maandag: feestdag van Maria Boodschap. 7 uur H. Communie; 7.30 Hoogmis tot dankzegging ter ere van O.L. Vrouw (C. H.). Dinsdag: 7.30 zingende dienst Ja- coba Mooren-Martens. Woensdag: 7.30 maanddienst Jaco bus Direks. Donderdag: 7.30 jaardienst Henri- cus Maassen en Cath. Rongen. Vrijdag: 7.30 zieledienst overl. fa milie Smits-Jeurissen. Zaterdag: 7.30 Hoogmis tot zekere intentie O.L. Vrouw v. Altijddurende Bijstand. Zaterdagavond van 57 u. biechtgelegenheid. A.s. zondag 10 uur Hubertus Peeters. maanddienst PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 4e zondag van de Vasten. 7 uur H. Communie; 7.30 leesmis tot dank van fam. Duykers-Rambags 10 uur hoogmis voor de Parochie; 2.30 vastenoefening en lof met korte preek. Maandag: feest van Maria Bood schap, dag van devotie, bid- boetedag van de kath. vrouwenorga nisaties: „dat Uw dienaar Paus Jo annes met Uw gehele Kerk door de besluiten van het Concilie, nieuwe hoop op redding en geluk moge pre diken aan alle mensen." 7 uur H. Communie; 7.30 gest. gez. jaardienst voor Joannes Rambags en Johanna Kuypers; 7.30 's avonds avondmis tot intentie van Boerinnenbond bij ge legenheid van bid- en boetedag. Dinsdag: 7.30 gezongen maand dienst voor Louis Roelofs. Woensdag: 7.30 gezongen maand dienst voor Jacobus Wismans. Donderdag: 7.30 4e zeswekendienst voor Leonardus Heidens. Vrijdag: 7.30 4e zeswekendienst v. Jacobus Heidens. Zaterdag: 7.30 (vanwege priester wijding R.), gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand tot int. van hen die offerden. Biechtgelegenheid van 67 uur. Om 7 uur lof. Kerkpoetsen: Toos Willemsen Truus Heidens. Misdienaars: groep II, 3. Inzameling van de Vastenaktie: 312,51. Prachtig!! PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 4e zondag van de Vasten. Om 6.45 Leesmis; 8 uur leesmis voor de levende en overleden leden van de KAB. Om 9.15 de hoogmis, opge dragen voor Peter Emons en echt genote; 10.30 leesmis voor de gene zing van een zieke; om 3 uur kruis weg en lof. Maandag: feest van Maria Bood schap. Dag van devotie. Om 7 uur leesmis v.w. de Boerinnenbond. In deze H. Mis worden alle vrouwen van Leunen verzocht zich aan te sluiten bij 't gebed van de Kath. Vrouwenbond en te bidden voer het welslagen van het concilie. In deze H. Mis kollekte voor het werk van de vrouwenbond. Om 3 uur gezon gen H .Mis, jaargetijde voor Eliza beth Voermans-Litjens. Dinsdag: leesmis voor Catharina Beckers-Dommeclc v.w. de buurt; om 7.30 kindermis voor de meisjes; 8 uur leesmis voor de overleden fa milie van Berlo-Thijssen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Mar- tinus Heesen; 8 uur leesmis voor Willem Verheijen en echtgenote. Donderdag: 7.30 leesmis voor Jan Loenen (kindermis voor de jongens); uur leesmis voor Johannes Voer- mans. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Hendrik en Lena van Soest; 8 uur leesmis voor de overleden familie Deriks- Bomm; 's avonds om 8 uur vasten oefening. Zaterdag: 7.30 leesmis van dank zegging; 8 uur leesmis voor Maria Jacobs-Nissen; van 45 en van 6.30- 7 uur biechtgelegenheid, daarna lof. Het lof zaterdags is in 't vervolg weer om 7.30. Kerkpoetsen: Mientje Litjens en Mia Hendriks. Acolieten: 6.45 G. Martens en B. Loenen; 8 uur G. Cornelissen en J- van Vegchel; 9.15 J. van Ooi, P. Lit jens, N. Pijpers en M. Kusters; 10.30 L. Weijs en J. Jenniskens. N.B. De Parochianen die de zak jes vergeten zijn van het vastenoffer gelieven er aan te denken en ze mee te brengen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 4e zondag van de Vasten. 6.30 leesmis tot zekere intentie; 8.10 leesmis voor pastoor Vostermans; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor Gerard van Dierendonck; 3 uur vastenoefening. Maandag: feest van Maria Bood schap, feestdag van devotie; 7.30 leesmis tot intentie v. d. fam. van Osch; 7.30 avondmis voor de boe rinnenbond bij gelegenheid van bid- en boetedag. Dinsdag: 7.15 maanddienst voor Maria Janssen-Winnen; 7.50 leesmis tot int. van de fam. Jenniskens- Poels. Woensdag: 7.15 gez. jaargetijde v. Gertruda Winnen-Arts; 7.50 leesmis ter ere van de H. Joseph v. d. fam. Keyzers-v. d. Munckhof. Donderdag: 7.15 leesmis tot int. v. d. fam. Janssen-Coppens; 7.50 lees mis uit dankbaarheid v. d. fam Maas-v. d. Nieuwenhof. Vrijdag: geboden vasten- en ont houdingsdag. 7.30 leesmis voor de overleden ouders Fleurkens-Claes- sens; 8.45 leesmis voor de kinderen tot zekere intentie. Zaterdag: 7.15 leesmis voor Johan nes Versteegen en Johanna Cleo- phas; 7.50 leesmis v. d. fam. v. Vugt. Gelegenheid om te biechten van 7 tot 8 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 4e zondag van de Vasten. Laetare. 6.30 Communieuitreiken; 7 uur Leesmis voor Maria en Aloysius Hendrix; 8.15 Leesmis overl. fam. Poels-Bouten; 10 uur Hoogmis tot dankzegging tot int. van fam. Jans sen. Onder de H.H. Missen speciale maandelijkse kollekte voor de noden van onze kerk.. 5.30 Avondoefening voor de vastentijd. Maandag: Feestdag van Maria Boodschap. Dag van devotie, waar op de H.H. Diensten als op zondag. Bid- en boetedag voor de Boerinnen bond. 7 uur Leesmis voor overl. fa milie Gellings-Jilesen; 8.15 Leesmis voor overl. fam Muysers-van Til burg; 9.30 Hoogmis voor Pierre van de Venne. Bij gunstig weer wordt om 7 uur het rozenhoedje gebeden bij de Mariakapel. 8 uur Vergade ring van de beide Mariacongregaties met opdracht van nieuwe leden. Dinsdag: 7e van de negen dinsda gen ter ere van de H. Antonius. 6.45 Leesmis voor Lamberdina Zegers- Ewals; 7.30 gezongen H. Mis ter ere van de H. Antonius tot intentie van hen die daarvoor bijdragen, 's Av. om 7.30 Vergadering van de Derde Orde. Woensdag: 6.45 Leesmis voor Lam- bertus van Meijel; 7.30 gest. jaar getijde voor Jacobus Bistervels en Anna Maria van Rijswijck. Donderdag: 6.45 Leesmis voor een zalige dood; 7.30 jaargetijde voor Joanna Custers. Vrijdag: 6.45 Leesmis voor Bertha van Dijck; 7.30 gezongen H. Mis v. Henricus van Helden vanwege de bejaardensociëteit. Zaterdag: 6.45 Leesmis voor Peter Ewals en Ger. van Enckevort; 7.30 gezongen H. Mis ter ere van St. Jo seph tot int. van fam. van Osch-van Vegchel. Van 46 uur Biechtgele genheid. 7 uur Marialof. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 4e zondag van de Vasten. 7.30 vroegmis voor de zielerust van Johannes Braks; 10 u. hoogmis voor de zielerust v. overledenen; 2.30 vas tenoefening en Lof. Door de week H. Mis om 7.30 uur. Maandag: feest van Maria Bood schap. 7.30 tot intentie van fam. Janssen-Timmermans; 19.30 gezon gen avondmis tot intentie van het Algemeen Concilie. Dinsdag: tot intentie van fam. Wismans-Geurts. Woensdag: voor de overledenen v. fam. Poels-Duijkers. Donderdag: voor de overledenen v. fam. v. d. Pas-Camps. Vrijdag: tot intentie van fam Marcellis-van Tilburg. Vasten- en onthoudingsdag. 19.30 gemeensch. Kruiswegoefening. Zaterdag: tot int. van fam. Na- buurs-v. d. Broek. Biechtgelegenheid dagelijks vóór H. Mis, vrijdag voor en na avondoefening. RECTORAAT HEIDE Zondag: 4e zondag van de Vasten. 7.30 H. Mis uit dankbaarheid ter ere van O.L. Vrouw; 10 uur Hoogmis v. Wilhelmus Jenneskens. Acolythen: Paul en Jos Derikx. 3 u. Vastenoef. Misdienaars van de week: Piet Ruten en Sjraar Loonen. Maandag: Feest van Maria Bood schap. Bid- en boetedag v. d. Boe rinnen. 7.30 H. Mis tot intentie van de Boerinnenbond. Dinsdag: H. Mis voor overl. vader Engelbertus Nellen. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Jan Loenen. Donderdag: 7.30 H. Mis voor over leden ouders Meijboom-Janssen. Om 8 uur in café Nellen Jonggehuwden- kursus. Drs. van Noorden spreekt over Het huwelijk als levensepgave. Vrijdag: vasten- en vleesloze dag. 7.30 H. Mis voor Leo van Meijel. Zaterdag: 6.30 (niet 7.30) H. Mis ter ere van de H. Jozef. 7 u. Biecht gelegenheid en om 7.30 Lof. De klassen 1 en 2 leren van de katechismus les 15. Klas 3 de vragen 323 328 329 331. Klas 4 de vragen 313 314 315 316 323 325 328 329 331. De klassen 5 en 6 dezelfde vragen als klas 4 plus de vragen 321 en 322. RECTORAAT SMAKT Zondag: 4e zondag van de Vasten. Zondag Laetare. 6.15 Mis uit dank baarheid; 7.30 voor Mart. Geurts en Anna Maria Heidens; 9 uur gelezen H. Mis; 10 uur Hoogmis tot zekere intentie. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd; 8.30 K.A.B. Beek en Donk; 9.30 tot zekere intentie; 10 uur H. Mis voor 'n familie; 11 uur voor bedevaart uit Baardwijk. Om 3 uur Lof met preek. Maandag: Feest van Maria-Bood- schap. 6.30 en 7.30 gelezen H. Missen t.e.v. O.L. Vr.; 3 u. Lof voor Kath. Vrouwengilde uit Venlo; 's avonds om 7.30 avondmis voor Boerinnen bond Oostrum. Dinsdag: 6.30 voor Pastoor Assel- berghs; 7.30 t.e.v. H. Jozef uit dank baarheid. Woensdag: 6.30 H. Mis voor Mart. Bonants en echtgenote; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Jozef; 9.30 H. Mis voor bedevaart Uden; 10 uur H. Mis voor bedevaart Gilze; om 3 uur Lof met preek; 's avonds om 7.30 avondmis. Donderdag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen tot zekere intentie. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag. 6.30 en 7.30 H.H. Missen voor overledenen. Zondag: 6.30 H.M is tot zekere in tentie; 7.30 gel. H. Mis voor zegen in gezin. Van 55.30 gelegenheid om te biechten, ook 's avonds; om 7.30 Vastenlof met lijdensoverweging.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 5