i y Zorgenkinderen Geen commerciële televisie Brazilië zoekt boeren voor zijn facenda'< Tentoonstelling V A v Campingsport GEBR. REIJNEN, GENNEP (L) OFF. OPENING BEEKWEG THOMASSEN Burgerlijke Stand Sei Ir: Cba In onze grote KAMPEERTOONZAAL staat een serie kwaliteits-tenten '63, bungalowtenten v.a. 230.- Veel nieuws Verrassende prijzen. Komt U eens vrijblijvend een kijkje nemen, maar..,. VOOR PASEN KOPEN EXTRA VOORDEEL /SrT Zondags geopend van 13 tot 17 uur. Zandstraat 21 Tel. 08851-535 De officiële opening van de nieuwe Beekweg kon tengevolge van de ongunstige weersomstandigheden op 5 januari j.l. geen doorgang vinden. Deze opening zal thans geschieden a.s. zaterdag 23 maart 1963. De gasten zijn dan om 11 uur voormiddag ten gemeentehuize genodigd. Gezamenlijk gaat het dan naar het punt op de Beekweg waar de offi ciële plechtigheid zal plaats vinden door Ir. L. J. P. M. Raedts, hoofd ingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat in Limburg. In het gemeenschapshuis te Vredepeel biedt het gemeentebestuur zijn gasten een koffietafel aan. Het nieuwe klooster „Marian Hill" aan de Hoebertweg nadert langzaam maar zeker zijn voltooiing. De aannemingsbedrijven J. P. A. Nelissen en Gebr. Janssen N.V. hebben hier in korte tijd iets groots verricht. Momen teel is men bezig met het afwerken van de kapel en dan kunnen de Paters eens gaan denken aan een min of meer officiële inzegening van dit gebouwencomplex. Foto: Gerard Kruijsen. HERVORMDE GEMEENTE De dienst in de Ned. Herv. Kerk te Blitterswijck begint zondag om 10.30 uur. Voorganger is drs. de Beaufort uit Gulpen. AVONDMIS Woensdagavond om 7 uur is er 'n avondmis in de Parochiekerk van St. Petrus-Banden. ST. CHRISTOFFEL-NIEUWS Woensdag 20 maart zijn de lessen vervallen wegens reparatiewerk zaamheden aan de zaal. Volgende week woensdag gaan de lessen weer gewoon door. AGENDA CENTRALE KAB Maandag 25 maart Bid- en Boete dag voor de gezamenlijke Vrouwen organisaties. 20 uur avondmis in de Petrus Bandenkerk. Donderdag 28 maart om 20 uur in Hotel Kemps jaarvergadering St. Jo ris. Vrijdag 29 maart 20 uur bestuurs vergadering KAJ bij P. Lenssen. RAADSVERGADERING Dinsdag om 6 uur is er wederom de maandelijkse openbare raadsver gadering. Tot op heden staan slechts 2 pun ten op de agenda t.w. verhoging van de deelname in het aandelenkapi taal van de Limagas, van 20.400 tot 25.000. Vervolgens wordt de inrichting van een opslagplaats van oud ijzer bij het woonwagenkamp aan de Deumeseweg aan de orde gesteld. GESLAAGD Voor het candidaats-examen ne- derlands slaagde aan de r.k. Uni versiteit te Nijmegen: Pater Bene- dictus Sax van het Karmelieten klooster te Smakt. PIET DEN BROUWER GEDECOREERD De Kon. Harmonie Euterpe heeft donderdagavond een van haar oud ste en meest verdienstelijke leden een muzikale hulde gebracht, die er beslist zijn mocht. Op zijn 65e ver jaardag heeft men dhr. Piet Jans sen - beter bekend als Piet van den brouwer - ten zijne huize in de Leeuwstraat muzikaal gefeliciteerd. Bij gelegenheid van zijn 40-jarig penningmeesterschap bij de Har monie had hij reeds een medaille ontvangen van de Ned. Kath. Mu ziekgezelschappen, maar nu kreeg hij van president Laurensse 'n echte gouden opgespeld. En terecht, want in lief en leed, in voor- en tegen spoed is de heer Janssen zijn Har monie trouw gebleven en er zijn maar weinig repetities aan te wijzen waarop hij - zelf geen muzikant - ontbrak. En de ankertjes bier en de rondjes die dit bestuurslid ter aan moediging en beloning heeft gege ven zijn helemaal niet te tellen. Het was dus niet verwonderlijk dat de mannen van de Harmonie hun kans gegrepen hebben om hun meest trouwe lid eens in de muzi kale bloemen te zetten, en dat ge beurde dan ook op een formidable manier. President Laurensse wees niet alleen op het trouwe lidmaat schap van Venrays muziekgezel schap, maar ook op het vele wat hij al meer dan 25 jaar doet in de Vincentiusvereniging, in het bestuur van de boerenleenbank en bij de V eeverzekering. GEZINSVERZORGSTER De dames L. Poels te Castenray, P.H. Smeets en M.G. Wismans, beide te Ysselsteyn, ontvingen het diplo ma „Gezinsverzorgster" aan het r.k. instituut „Maria-Heem" te Sittard. BRAND Maandagavond werd Venrays brandweer gealarmeerd voor een woonwagenbrand. Een van de twee woonwagens die een voorlopige staanplaats gevonden hadden achter Huize St. Anna was in brand ge raakt doordat bij het bereiden van het avondmaal de vlam in de pan sloeg. In een minimum van tijd stond de wagen in lichter laaie. Venrays Brandweer moest zich beperken tot het nathouden van de omgeving, waarbij het feit dat een gasfles in de wagen stond voor de zoveelste maal het werk der brandweermen sen niet lichter maakte. Nog te wei nig schijnt men te weten dat bij brand eventuele gasflessen het eerst verwijderd moeten worden of indien niet anders kan, opengedraaid moe ten worden. De woonwagen brand de totaal uit. De wagen en inboedel waren niet verzekerd. De mensen vonden onderdak bij een andere wa gen. ACTIE ZILVERZEGELS IN VENRAY Verschillende winkeliers in Ven- ray doen nu ook mee aan de per manente aktie „Zilverzegels". Een lijst van deelnemende winkeliers vindt men in een advertentie in dit nummer. De winkels zelf zijn herkenbaar aan hun „zilverzegeltransfer" op de deur of etalageraam. De bedoeling van deze aktie is, dat de winkeliers zich aaneen slui ten, omdat zij dezelfde zegels uit geven en dat de huisvrouw op deze manier sneller en prettiger kan spa ren, want zij heeft altijd wél eens extra uitgaven, zoals b.v. voor ver jaardagen» feestdagen of een ca deau voor een geslaagd examen enz. ONKRUIDBE STRIJDING Blijkens een in dit blad opgeno men advertentie houdt de L.F.O. afd. Venray a.s .woensdagavond in zaal Martens te Leunen een lezing over onkruidbestrijding in de fruitteelt, kleinfruit en asperges. ST. JOZEFDAG OP DE SMAKT Op St. Jozefdag is het zeer druk geweest op de Smakt. In de kapel en kerk werden 12 H. Missen gelezen, die alle zeer druk zijn bezocht. In de middag heeft de H.E. Heer Deken Loonen een plechtig lof opgedragen, terwijl in de avonduren 'n avond mis deze feestdag besloot. Van alle kanten zijn pelgrims naar de Smakt gekomen. BOUWEN Huize Servatius is ternauwernood klaar met de wederopbouw en mo dernisering van een der paviljoens of de spade wordt alweer in de grond gestoken voor nieuwbouw. Op 1 april en dat is geen april mop, wordt begonnen met bouw van een verplegers-tehuis, dat huisves ting zal gaan bieden aan een zestig tal verplegers, die hier behalve hun slaapgelegenheid ook hun dag recreatieverblijven zullen vinden. De bouw waarvoor de rijksgoedkeuring is afgekomen, is onderhands opge dragen aan het bouwbedrijf Gebr. Dings n.v. uit Castenray, die eer daags met deze bouw zullen gaan beginnen. Het nieuwe tehuis komt te liggen aan de Oostsingel. De kosten worden geraamd op 400.000, Verder wacht huize Servatius nog op de rijksgoedkeuring voor een be- jaardenverblijf, dat men ook op de terreinen van de inrichting wil gaan bouwen, speciaal voor de bejaardé patiënten. Men heeft plannen dien4 aangaande reeds gereed en dit ver blijf zal plaats bieden aan een hon derdtal bejaarden. Het zal waar schijnlijk worden uitgevoerd in systeembouw. FILMAVOND PATRONAAT Zondag a.s Halfvasten zal voor al le jeugdleden een film gedraaid worden in de ambachtsschool. We beginnen precies om half acht. Op de laatste leidersvergadering zijn ook de zomerplannen besproken. Het ligt in de bedoeling om in de vakantie weer met drie groepen op bivak te gaan. De deelnemers zijn weer volop aan het sparen. MARIA-CONGREGATIE Zondagmorgen om 11 uur ver wachten we weer een flink aantal meisjes van 16 jaar en ouder in de kapel van „Jerusalem". Van ander parochies in Limburg komen berichten binnen dat kerke lijke bijeenkomsten van jongeren zeer druk bezocht worden, vooral in de Vastentijd. Misschien ligt dit ook aan het min of meer sensationele karakter van die bijeenkomsten. De Congregatie is niet zo sensationeel in haar opzet, maar daarom hoeft ze nog lang niet minder waardevol te zijn. Kom jij, die dit leest, zondag ook even? 't Is maar een half uurtje en dat is goed besteed! Overigens zou het zeker de moeite waard zijn, eens samen te praten over een verplaatsing van de Con gregatie naar een ander tijdstip, dat voor de meeste meisjes 't beste uit komt. De zondagmorgen is voor ve len namelijk zeer ongeschikt, met name voor hen, die naar de Hoog mis of naar de mis van elf uur gaan. Laten we met z'n allen trachten, de Congregatie-bijeenkomsten stijl vol en zinvol te maken. Dat kan ook zonder illustere sprekers en solisten! Werk mee door present te zijn. Kapelaan Bors TONEELUITVOERING OOSTRUM Zaterdag 23 maart zal toneelmin- nend Oostrum ten derde male in het seizoen 19621963 „Speelgroep Lim burg" aan het werk kunnen zien. Zij brengen voor het voetlicht: „De Ring", een toneelspel van Georg Kaiser .In de hoofdrollenDiny Kuy- per, Tineke Janssen, Thea Eyssen en Gabriël Beckers. Aanvang van deze 3e abonnementsvoorstelling: w.o. 6000 blinden, 6000 doofstommen, 160.000 lichamelijk gebrekkigen en 150.000 geestelijk gestoorden, 40.000 epileptici, 12.000 oorlogsinvaliden, 40.000 ex t.b.c. patiënten, 50.000 rheuma-lijders en 75.000 lijders aan inwendige ziekten. Deze schrikbarende cijfers geven duidelijk te kennen hoe groot de nood is en hoe noodzakelijk het is, dat hier hulp geboden wordt. Het is dan ook zeer belangrk dat talrijke ouders en verzorgsters van deze meer of minder validen met meer hoop de toekomst tegemoet zien, nu de publieke belangstelling steeds meer aan de dag treedt. Zij hebben zich verenigd in de kath. Oudervereniging voor het Zor genkind. Ook Venray heeft zijn af deling. Daarover de volgende keer. 8 uur. ONGELUK De Gennepse magnetiseur H. v. G. is maandagavond met zijn wagen op de Vierlingsbeekseweg te Overloon uit de bocht gevlogen. De wagen schoot over de sloot en kwam in 't weiland terecht. Met schouder- en kaakfracturen alsmede met een zwa re hersenschudding werd het slacht offer eerst overgebracht naar het ziekenhuis in Boxmeer, maar van daar verder vervoerd naar de Rad- boutstichting in Nijmegen. De wa gen werd zwaar beschadigd. VROUWELIJKE POLITIE De gemeente Roermond zal bin nenkort een tweetal vrouwelijke politie-agenten in functie stellen. HOOG BEZOEK IN Z.-LIMBURG Prinses Irene zal zaterdag a.s. 'n informatief bezoek aan Zuid-Lim burg brengen. Sittard en Brunssum zijn de voornaamste haltepunten. UITZETTING AMBONEZEN Binnenkort zullen te Geleen een 26-tal Ambonese gezinnen, die blij ven weigeren hun kamp te verlaten, met behulp van de sterke arm, op straat worden gezet. De Staatsmij nen hebben dit terrein dringend no dig voor uitbreiding. De kinderen waar het hier over gaat, zijn diegenen onder ons, die geestelijk en/of lichamelijk minder bedeeld zijn en dus in een of ande re vorm onze hulp en steun niet kunnen ontberen. Uit kranten, tijdschriften, radio en t.v.-uitzendingen wordt zo langza merhand steeds meer bekendheid gegeven aan 't bestaan en de noden van deze kinderen, de zorgen der ouders en het werkterrein van de ouderverenigingen voor dit Zorgen kind. Om de grote verscheidenheid en de aard van de zorg, is het nood zakelijk, dat de gehele gemeenschap hieraan mee werkt. Hier ligt een ter rein van echte Christelijke naasten liefde. In enkele artikelen willen wij de nood en de zorg voor de minderbe deelden onder de aandacht brengen, in de hoop dat dit ertoe mag bij dragen, dat de belangstelling ten op zichte van dit probleem, nog meer wordt opgewekt. De zorg voor de gehandicapte evenmens is een zorg voor iedereen voor de gehele ge meenschap. Te lang heeft deze groep met zijn zorgen alleen gestaan. Te lang heeft zij een gezonde belangstelling van de valide evenmens moeten ontbe ren. Mogelijk is er aan de probleem stelling ten opzichte van het publiek te weinig aandacht besteed. Het komt praktisch niet voor dat 't pu bliek er kennis van kan nemen, hoe het staat met het aantal invaliden en de aard van dit gestoord zijn. Daarom is het misschien interes sant om hier enkele belangrijke ge gevens naar voren te brengen. Het totaal aantal invaliden en minder- validen bedroeg in 1960 plm. 542.000, Brazilië, een land 220 x zo groot als Nederland ,met zijn enorme rijk dommen en voorraden aan ertsen en mineralen, met zijn verscheiden heid aan klimaat en land, zijn di versiteit aan mensen en rassen, staat thans op het keerpunt van zijn geschiedenis. Het land onder gaat een zeer sterke ontwikkeling op velerlei terrein en niet in het minst op het gebied van de land bouw. In diverse gebieden van Bra zilië zijn z.g. FAZENDA'S ontstaan, nieuwe landbouwdorpen die het mo gelijk maken, dat jonge mensen, die boer wensen te blijven, daar in dit van energie bruisend land, een wa re toekomst tegemoet gaan. Met medewerking van (Nederland) HollandAmerikaBrazilië, zijn er twee katholieke nederzettingen ont staan (Holambra), respektievelijk 8000 en 17.000 ha. land groot, dat ge heel bestemd is om zo spoedig mo gelijk in handen van initiatiefvolle en hardwerken boeren over te gaan. In de eerste nederzetting Ho lambra I (8.000 ha.) waren op 31 december j.l., na tien jaren werken, 42 gezinnen reeds volledig eigenaar van bedrijven, die in grootte va riëren van 40 tot 100 ha. En in 1963 zullen wederom enkele tientallen boeren de dag mogen begroeten, waarop zij zullen weten en ervaren, dat zoveel ha. land, het huis,- de stallen, de levende en dode have, hun gehele eigendom zal zijn. Maar deze 150 gezinnen hebben plaats- en ruimtegebrek, want nie mand mag zijn bedrijf bij erfenis opdelen in stukken, dus voor hun zonen en dochters is er thans geen plaats en toekomst meer. En boven dien, de nieuwkomer uit Nederland, waar gaat hij naar toe? De noodzaak tot uitbreiding was dringend genoeg aanwezig en zodoende kon, gesteund op jarenlange ervaring en met me dewerking van allen, een tweede ne derzetting aangekocht worden, 17.000 ha. groot, waar voor honderden boe ren een toekomst wacht. De eerste bedrijven zijn al gebouwd en dui zenden hectaren land bezaaid. De Coöperatie is reeds bezig met de bouw van allerlei hangars en voor raadschuren, kantoren, winkels, so ciale instellingen etc., zodat de nieuwkomer dii*ekt van start kan gaan. De bedrijven zullen in het be gin niet groter zijn dan 30 ha. De eerste jonge boeren, afkomstig uit Nederland en van Holambra I, zijn op hun bedrijf aangekomen en ge start met het werk op de boerderij, Doch deze tweede nederzetting biedt nog vele kansen aan tientallen boeren om in hun eigen vak een goede toekomst op te bouwen. De steun van drie regeringen, de prak tijk van tientallen pioniers op de eerste nederzetting bij Sao Paulo, zijn hiervoor garant. Deskundigen op agrarisch, ekonomisch, medisch, sociaal en opvoedkundig gebied staan elke nieuwe bewoner terzijde. Doch men moet zelf de handen uit de mouwen steken en het land dienstbaar maken door stoere arbeid en permanente zorg. De Katholieke Limburgse Emigra tie Stichting (Stationstraat 58, Heer len) geeft uiteraard graag alle in lichtingen, omdat zij weet dat vele jonge mensen hier een goede en ver antwoorde toekomst wacht, omdat zij weet dat zij door dit- werk niet alleen de nieuwkomer gelukkig maakt, maar vooral het gastvrije land mede vooruit stuwt in zijn ont wikkeling, de rijkdommen van dit land dienstbaar maakt aan de we- •reld. I De K.L.E.S. bereidt deze mensen Voor op hun taak in Brazilië. Hon derden Nederlanders in Brazilië zul len hen bijstaan bij hun entrée in 't nieuwe leven, bij hun immigratie in een land dat hen zoveel te bieden heeft. WEL RECLAME IN DE TELEVISIE, MAAR OP ZIJN VROEGST VOLGEND NAJAAR 2e PROGRAMMA Voorlopig is onze volksvertegen woordiging vierkant tegen het ver lenen van een concessie aan een on afhankelijke maatschappij die in concurrentie met de reeds bestaan de omroepen een eigen zendernet zouden mogen exploiteren, waarvan de kosten kunnen worden bestreden uit de opbrengst van reclame. Een meerderheid verklaarde zich niette min voor de invoering van een mo gelijkheid tot reclame, mits de in komsten daarvan ten goede zouden komen aan een tweede programma, te verzorgen door de NTS met haar vertrouwde eigen zuilen. Wel 'n tweede programma dus en wel televisiereclame, maar geen re clametelevisie en geen aantasting van het monopolie van de zuilen. NIET EERDER DAN EIND 1964 Voor het westen des lands, waar men nog altijd geen uitwijlónoge- lijkheid heeft als het enige program ma niet bevalt, klemt nu de vraag: hoe lang moeten wij nog wachten op dat tweede programma? Het antwoord is misschien voor velen teleurstellend. Wij kunnen, ge zien de stand van de werkzaamhe den, pas eind volgend jaar een be perkte produktie op een nieuw Ne derlands kanaal tegemoetzien. Er is weliswaar een proefzender op de verhoogde IJsselsteinse zendmast ge plaatst, maar deze is nog slechts on derdeel van de in aanbouw zijnde nieuwe apparatuur. De reikwijdte van deze zender in de nieuwe band moet nog aanzienlijk worden ver hoogd en bestrijkt tegen die tijd dan pas het centrum des lands (waaron der wel de randstad-Holland met haar grote bevolkingsconcentratie). Groter oponthoud vrezen wij, zal ontstaan bij de studiobouw, die slechts berekend is op één program ma van de NTS en de omroepen. Tot nog toe dorst niemand de aanbouw van nieuwe studiocomplexen aan, omdat geen mens met zekerheid kon rekenen op toewijzing van de zend machtiging voor een tweede, resp. derde programma. Bovendien moe ten dan ook nog de technische sta ven worden gevormd, personeel wor den opgeleid kostbare opname-ap- paratuur worden besteld en ge- installeerd waaronder beslist nood zakelijke ampex-installaties die in vesteringen van tonnen vergen. En dan spreken we nog niet van een event, gebrek aan tekstschrij vers, topartiesten ,of de wachttijd voor een bouwvergunning WANNEER NIEUWE ONTVANGER? De rest van het land komt aan de beurt als de hoofdzender gereed is. Zo snel mogelijk worden dan de steunzenders aangevuld met een frekwentie-wisselaar. Er zullen en kele masten bijkomen, omdat het zendbereik met de nu te gebruiken centimetergolven nog beperkter dan met de thans volgeboekte 6- tot 10-meterband. Die werkzaamheden zullen nog wel eens een kalender jaar vergen. U behoeft dus nog niet zo'n ver schrikkelijke haast te maken met de ombouw van een oud toestel of de aanschaf van een universeel ontvan ger. U kunt rustig de nieuwe typen van volgend jaar afwachten. Wel is er gelegenheid alvast iets opzij te leggen ,als u nog geen tweede band- bereik op uw toestel hebt, want er is ook nog een geheel nieuwe an tenne nodig. En wie wel een tweede kanalenkiezer op zijn toestel heeft, mag ondertussen onderzoeken of de ze inendig wel is aangesloten, want in de regel ziet er van buiten up- to-date uit, maar komt er nog een noodzakelijke aansluiting bij als het tot daadwerkelijk gebruik komt. Verscheidene fabrieken geven met graag onderdelen cadeau die nog niet nodig zijn! DUITSLANDS 2e PROGRAMMA IN BARENSNOOD Met het tweede programma in Duitsland gaat het ook nog niet naar wens. Veel kritiek is er- afgelopen wintermaanden gehoord op de ge ringe contrasten tussen het eerste en tweede kanaal. Dan zijn er onnoe melijk veel herhalingen geweest.Wie overschakelde op de andere zender omdat hij een uitzending niet wilde volgen en iets beters zocht, vond op het andere Duitse net vaak een pro duktie die hij al eerder op het scherm had gezien via één der bei de kanalen .misschien toen al had weggedraaid En nu er verbetering mogelijk was omdat het tweede zendernet in an dere Duitse handen overgaat, komt de gloednieuwe organisatie met een programma dat in vrijwel niets af wijkt van het bestaande schema. Voor de eerste week staan normaal 3 amusementsprogramma's, 4 kijk spelen, drie documentaires, twee sportreportages, vier interviews en wat mengelwerk op de rol. En dat is in Duitsland zo ongeveer de we kelijkse kost. Alleen het journaal komt op dit kanaal een half uui eerder. Bovendien kampt het nieuwe sys teem met de onervarenheid van nieuw personeel, moet het voorlopig (nood) studio's huren, zit de staf verdeeld over acht huizen en steekt de reclameman er nog niet veel geld in zolang er nog zo weinig toestellen geschikt zijn voor de ontvangst van de kanalen in deze band. Het nieu we apparaat metz ijn 1800 mensen moet 1 april al een heel gelukkige start maken, wil het op de duur staande blijven in de zware concur rentie met de miljoenenzaak van de bestaande omroepen, die met gemak een miljoen mark kunnen neerleg gen om Catharina Valente een show van 70 minuten te laten organiseren met de beste artiesten van de we reld in de modernste studio's van Europa. TOPPRESTATIES IN ZICHT Over internationale sterren ge sproken, er komt een sterren-revue als Eürovisie-amusement met de beste artiesten van Europa (onder wie behalve Catharina Valente bv. Sophia Loren voor Italië en de clown Popow voor Rusland). Het initiatief is van de Fransen en de Italianen en de uitzenddatum is 18 mei a.s. Duitsland heeft besloten „Lieben Sie Show" (deel 1) naar Montreux te sturen om mede te dingen in het internationale televisie-festival. En de Duitse pers maar klagen, dat de Duitse t.v. wel wat beters had kun nen sturen Zondagavond a.s. zingt Maria Cal- las vanaf 9 uur in het tweede Duit se programma. ten v£ lemii |bij h rafen jeno< lvad< iijel Noyt nk. E. H< fciel, z: buu cendt ¥oy< jel erselc en v nemi bij 1 ;rafe: ;enc der De Stichting voor Toegepaste Kun sten „Scheppend Ambacht Limburg" zal een tentoonstelling houden van werk van de bij de Stichting aan gesloten leden in het Gemeentehuis van Venray. Deze tentoonstelling kwam tot stand dank zij de hartelijke mede werking van het Gemeentebestuur, dat de Raadszaal voor het inrichten der tentoonstelling heeft willen be schikbaar stellen, terwijl Burge meester Custers zich bereid ver klaarde de tentoonstelling op zater dag 30 maart a.s. om 4 uur te ope nen. De tentoonstelling, welke tot Paas maandag (15 april) geopend blijft, omvat o.a beeldhouwwerk, edel- smeedwerk, naaldwerk, keramiek, mozaiek, ontwerpen voor glas-in- lood en muurschildering e.d. De tentoonstelling is dagelijks ge opend van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur am. Op Goede Vrijdag en Paaszater dag is de zaal echter gesloten. in de week van 14 t.m. 20 maart '63 GEBOREN: Cox, Gertruda J. M., Veulense- schoolweg 33. van de Ven, Theodorus A. H. M., Jan Poelsweg 4. Drabbels, Marlena J. M., Meersel- sepeel 2. Hoevenaars, Eduard P-, Zuidsin gel 3 a. Valckx, Wilhelmus B. M., Spurk- terdijk 12. van Melis, Jeanette J. P. M., Over loon. Huisman, Antonius J. M., Hoen derstraat 71. Janssen, Joseph T. H., Breeven- nenweg 6. van Cuijck, Mechtilda A. M., Mc- lenhofweg 3. Derks, Josephina G. P. G. M., Mgr. Hanssenstraat 15. OVERLEDEN: Lenssen, Peter H., echtgenoot van Heijligers, Antonia, 74 jr., z.b. te Venray. Hoex, Maria E., geh. geweest met Peeters, Jacobus, 72 jr., z.b. te Ven ray. Ammedick, Mathilde G., geh. ge weest met Roosen, Mathias, 74 jr., z.b. te Bergen. Tacken, Christina P., 75 jr., z.b. te Venray. ONDERTROUWD: Wolters, Jan H. 21 jr., stukadoor te Ubach over Worms en Hendriks, Elisabeth W., 19 jr., naaister te Ven ray, Kruitweg 4. Fleurkens, Hendrikus W. ,35 jr. landbouwer te Venray, Heidse Peel 2 en Jenneskens Jeannette E., 26 jr., te Venray. Brukske 1. van Haren, Jozef, 28 jr., garage houder-te Venray, Grotestraat 2 en Gommans Jeanne, 24 jr., verpleegs ter te Venray, Maasheseweg 19. t Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekten, voor zien van het Sacrament der zieken, in het Bejaarden centrum te Overloon, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, tante en zuster Wilhelmina Lemmen weduwe van Jacobus Wilms in de ouderdom van 81 j. Wij bevelen haar ziel aan in uw godvruchtig gebed. Oostrum J. Wilms 'An x J. Wilms-Cox en kinderen Venray H. Wilms P. Wilms-Swinkels en kinderen Susteren G. Wilms Fr. Wilms-Bos en kinderen Familie Wilms Oostrum, 14 maart 1963 De plechtige lijkdienst ge volgd door de begrafenis, had plaats maandag 18 mrt. 9.30 uur in de parochiekerk van O. L. Vr. Geboorte te Oostrum ij oi tyet r <$den (fekle ij he Cfetruj hjZiek Ee pei nenk e St. C oor ifach bjde i SLA djoor de irsl iren rtel b Ling g ilv« hn raren d: sfcest Pén nfe ei obs void j ®ei d 1 t C ts. G !U( he es ba i 1IV in y ruin 1

Peel en Maas | 1963 | | pagina 12