De industrie Griep ASPRO Kerkelijke Diensten St. Willibrordus KAB0 M.H.C.VENRAY GYMNASTIEK ZWEMMEN S.V.V. NIEUWS van 3 tot en met 9 maart P O R T H U I RIAENS-ROYERS VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 „SPECTACULAIRE ONTWIKKELING IN DE PROBLEEMGEBIEDEN" Minister De Pous (Economische Zaken) is niet ontevreden over de gang van zaken rond ons vaderland se industrialisatiebeleid. Bij de ver dediging van zijn begroting in de Senaat heeft hij dezer dagen een kort overzicht gegeven van de ont wikkeling sinds 1950. Er heeft zich, aldus de minister, een duidelijke verschuiving voorgedaan in de sprei ding. van de industriële werkgele genheid over de verschillende lands delen. Het aandeel van de drie Weste lijke provincies (de „Randstad Hol land") in de totale industriële werk gelegenheid in Nederland liep terug van 44,2 procent tot ruim 40 procent. Het aandeel van de provincies Over ijssel en Gelderland bleef vrijwel gelijk, maar het zuiden en de drie noordelijke provincies kwamen dui delijk hoger op de ranglijst. Relatief gezien was, zo zei de be windsman, het groeipercentage ir het noorden zelfs het sterkste van geheel het land. De feitelijke toeneming van de in dustriële personeelssterkte in het Noordelijk probleemgebied Gro ningen, Friesland, Drenthe en en kele streken in Noord-Overijssel bedroeg afgerond 17.700, tegenover 15 en een half duizend in de Rand stad Holland. In alle probleemgebie den in ons land tezamen kwamen er ruim 29 duizend arbeidsplaatsen bij. Voor minister De Pous was dit aanleiding te spreken over een spectaculaire ontwikkeling' in de probleemgebieden", die dan vooral de laatste drie jaren tot stand is gekomen. Het regionale industriali satiebeleid van de overheid heeft volgens de minister een belangrijk steentje bijgedragen aan deze ont wikkeling. Tussen april 1959 het moment, waarop het industrialisa tiebeleid in de huidige vorm begon te draaien en midden 1962 werd de premieregeling toegepast op 184 nieuwe vestigingen met een totaal aantal arbeidsplaatsen van ruim 19.000 en op 282 uitbreidingen met een te verwachten personeelsbestand van meer dan 13.000. Een belangrijk deel hiervan is het Noorden ten goe de gekomen. De gunstige invloed van de indus trialisatie op de bevolkingscijfers in de Noordelijke provincies is onmis kenbaar, zei minister De Pous. In de vertrekoverschotten is 'n duide lijke afneming waar te nemen. Zee land gaf wat dit betreft een ongun stig beeld. Maar hier begint de in dustrialisatie pas goed - op gang te komen, terwijl alles nog beter ligt als de Sloeplannen zijn uitgevoerd en het kanaal Temeuzen Sas van Gent is verbeterd. Al met al kon de bewindsman heel wat optimistische geluiden horen, ,maar ik wil zeker niet betogen, dat wij er nu ook reeds zouden zijn", voegde hij er waar schuwend aan toe. „Ondanks de gunstige resultaten van ons beleid in de afgelopen vier jaren, is het op het moment nog niet duidelijk in hoeverre de andere, daarmee ver band houdende, doelstellingen van dijt regionale industrialisatiebeleid, namelijk het creëren van een zelf standige industriële ontwikkeling in de verschillende probleemgebieden, reeds is bereikt." Een interessante noot bij de be schouwingen van de minister was, dat ongeveer tegelijkertijd in Leeu warden de voorzitter van het alge meen bestuur van het economisch technologisch instituut in Friesland, ir. J. B. Ritzema van Ikema, tijdens de jaarvergadering van het E.T.I. een beschouwing gaf over de ont wikkelingen in Friesland, een van die Noordelijke probleemgebieden, waarover de minister zo best was te spreken. Hetzelfde kan men niet zeggen van ir. Ritzema van Ikema. „De af neming van het aantal industrieves tigingen in Friesland heeft zich in 1962 opnieuw voortgezet. Het aantal nieuwe arbeidsplaatsen nam dus ook sterk af", moest hij verkondigen. In 1960 vestigden zich in Friesland 38 nieuwe bedrijven, in 1961 29 en in 1962 slechts twaalf. In I960 kreeg Friesland er ruim" 6700 arbeidsplaat sen bij, in 1961 1400 en vorig jaar nog maar 300. In andere probleem gebieden valt volgens ir. Ritzema van Ikema een soortgelijke ontwik keling waar te nemen. De verkla ring zit volgens hem in het ver schijnsel, die elders in het land ex pansie moesten zoeken. Dat gebeur de op grote schaal in 1960. Maar langzamerhand is deze doorbraak weer in een smallere bedding terug gekeerd. De probleemgebieden moe ten het nu hebben van de min of meer normale stroom van door sub sidies en faciliteiten gestimuleerde bedrijven. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapl. Bors Zaterdag: 7 uur Kruisweg. Zondag: le zondag van de Vasten. 6.30 J. Mathijssen; 7.30 Mevr. Reyn- ders-Seykens (buurt); 8.30 zekere in tentie; 9.30 Hoogmis voor de paro chie; 11 uur Jo van Vechel en Har- rie Janssen; 6 uur overleden ouders Schols-Leers. Maandag: 7.30 Antoon van Osch; 8.15 Jan Vollenberg (neven en nich ten); 9 uur zekere intentie; 9 uur intentie Akerboom-Goumans. Dinsdag: 7.30 W. Broers, echtgeno te en zoon Piet; 8.15 Jac. van Op bergen (buurt); 9 uur J. Coenen; 9 uur tot intentie van de H. Vader. Woensdag: 7.30 ter ere van Pater Karei; 8.15 zekere intentie V.; 9 u. Helena Hanraets; 7 uur E. Janssen- van Diepen (avondmis). Donderdag: 7.30 E. Janssen; 8.15 gezongen jaardienst A. Sikes; 9 uur Ed Gommers; 9 uur Deken Hanraets. Vrijdag: 7.30 zielen in het vage vuur; 8.15 zekere intentie R.; 9 uur Jeanette Tillemans-Janssen; 9 uur uit dankbaarheid. Zaterdag: 7.30 Theo Sijbers; 8.15 Antoon Laurensse; 8.15 Jacq. van Opbergen; 9 uur Joh. Hendrikus P. Janssen en echtgen. 1 h.; 7 uur Fer dinand van Els en echtgenote. Biechtgelegenheid van Om 7 uur lof. 5.30-7.30. Denkt U ook aan de avondmis op woensdag in de vasten? RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: le zondag van de Vasten. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15. Koliek ten (2 in 1) voor kerk en bijzondere noden. 7 uur Lijdensmeditatie door Pater Dr. Servatius Wijsen uit Heerlen. Dinsdagavond 7 uur Avondmis. GEEN LOF. Vrijdag: Vasten- en onthoudings dag. 7.30 Kruisweg. Zaterdag: 8.30 Gezinsmis. Van 3-8 uur gelegenheid om het Sacrament der biecht te ontvangen. Mededelingen I. Wordt in de Vastentijd geen feest vermeld, dan is de H. Mis van die dag in de Vastentijd. 2. Maandagavond 7.30 le avond van de verloofdencursus in San Da- miano. Opgave van deelnemers- (sters) bij Broeder Portier. U hebt de envelopjes voor het vastenoffer ontvangen. Drie zon dagen staan er op vermeld, waar op U zelf de envelopjes mee brengt naar de kerk en deze in een grote offerkist werpt achter in de kerk. Ze worden dus NIET langs de deur opgehaald. Men heeft wel eens gedaan alsof men namens de parochie de envelop jes kwam ophalen. Dit was op lichterij! U krijgt drie keer een envelopje- thuis bezorgd. Misintenties Zondag: 6.30 Piet Hermans (Vel- tum); 7.45 overleden ouders Janssen- Mauris; 9 uur Theodoras Jacobus Siebers; 10.15 Martinus Lenssen en zoon Mathey; 11.45 overl. ouders J eurissen-V erheyen. Maandag: 7 uur Theodoras Gom- mans; 7.45 overleden fam. L. Poels- Peters; 8.30 Pater Casimirus en ouders. Dinsdag: 7 uur Willem en Jan Claessens; 7.45 Eerw. Zuster Jean van Rens; 8.30 Wed. Backus-Jeuken als lid der Derde Orde. Woensdag: 7 uur overleden ouders Beerkens; 7.45 Wed. Johanna Hee- zen-Franssen; 8.30 Jacob Thomas sen. Donderdag: 7 uur ter ere van de H. Geest; 7.45 en 8.30 geen intentie. Vrijdag: 7 uur Willem en Jan Claessens; 7.45 Jan Vollenberg en overleden familie; 8.30 Jeanette Zaterdag: 7 uur geen intentie; 7.45 Godefridus Philipsen (buurt); 8.30 Gezinsmis. Dienbeurten Acolythen Zondag: 6.30 J. Rongen, J. Evers, C. Evers en J. Meesters; 7.45 M. v. Rooy; H. Janssen. B. Peters en H. Bosch; 9.00 A. Derks, H. v. Gend, G. Philipsen en G. Verschuren; 11.45 J. Philipsen, G. v. d. Berg, J. Naus en K. Jeuken. Vrij: J. Jeuken. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: le zondag van de Vasten. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 H. Mis tot int. fam. Loonen; 10 uur Hoogmis, jaardienst Peter Joh. Pou- wels en Johanna Minten; 3 uur Vastenoefening. Maandag: 7.30 gestichte gezongen jaardienst Gerard Camps en Jacoba Hillen. Dinsdag: 7.30 Theo Vervuurt.; 9.30 gezongen H. Mis tot dankzegging Camps-Hillen. Woensdag: 7.30 gezongen maand- dienst Gerard Wolters. Donderdag: 7.30 gezongen jaar dienst Antoon Derickx. Vrijdag: vastendag. 7.30 gestichte gezongen jaardienst Jacob v. d. Voort en echtgenote. Zaterdag: 7.30 gezongen jaardienst Harrie en Piet Hermans. Biechten v. 34 en van 6.307.30. 7.30 Marialof vooral voor de vrouwen. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: le zondag van de Vasten.; Dom I quaodragesima, eerste zon dag der maand. Leesmissen om 6.30; Kindermis 7.30; 2e H. Mis 8.30; 10 u. Parochiehoogmis; 3 uur Kruisweg en Lof. Eerste kollekte voor de kerk, tweede kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 maanddienst Anto- nitta Swinkels. Dinsdag: 7.30 zieledienst overle den familie Custers-Litjens. Woensdag: 7.30 jaardienst Wilhel- mina Teeuwen. Donderdag begint de missie voor de kinderen. 7.30 leesmis tot zekere intentie. Vrijdag: 7.30 leesmis tot zekere in tentie. Zaterdag: 7 .30 leesmis tot zekere intentie. Zaterdagavond om 7.30 uur plechtige opening van de missie. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: le zondag van de Vasten. 7 uur H. Communie; 7.30 gestichte leesmis voor de levende weldoeners van de kerk; 10 uur Hoogmis voor de parochie; 3 uur vastenoefening en preek. Maandag: 7.30 gezongen H. Mis voor overleden familie Steeghs-Lit- jens-Henckens. Dinsdag: 7.30 gezongen H. Mis van dankzegging voor fam. Duykers- Vullings. Woensdag: 7.30 gezongen H. Mis voor Gerardus Verhoeven en Petro- nella Hoeben. Donderdag: 7.30 1ste zesweken- dienst voor Leonardus Heidens. Vrijdag: 7.30 le zeswekendienst v. Jacobus Heidens. Zaterdag: 7.30 gezongen H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijd durende Bijstand tot intentie van hen die offerden. Biechtgelegenheid van 67 uur; om 7 uur Lof met ge beden voor de broederschap van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand. Kerkpoetsen: Mia Philipsen en en Nelly Kunen. Misdienaars: Groep 1, 2. Deze week zijn de quatertemper dagen. Alleen vrijdag is nog vasten- en onthoudingsdag. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: le zondag van de Vasten. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.15 Hoogmis voor Mar tinus Heesen; om 10.30 leesmis voor pastoor Vostermans. Geen lof. Van daag preek en kollekte voor de mis? sie van Broeder Jenniskens. Maandag: 7.30 leesmis voor Hen- drina Koenen-Hendriks. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Johan nes Voermans, kindermis voor de meisjes. Woensdag: 7.30 gesticht jaargetij de voor Johannes Poels, echtgenote en dochter Johanna. Donderdag: 7.30 leesmis voor Jan Loenen, kindermis voor de jongens. Vrijdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Peter Johannes Goumans, Eli zabeth Goumans-Pubben en Mathijs Golmans; 's avonds om 8 uur vas tenoefening. Zaterdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Willem Keijzers, echtgenote Jo hanna Jenniskens en overleden kin deren. Van 45 en van 6.307 uur biechtgelegenheid. Daarna lof. Kerkpoetsen: ld je Vervuurt en Anny Claessens. Acolythen: 6.45 G. Martens en H. Claessens; 8 uur A. Loonen en L. Jenniskens; 9.15 P. Litjens, L. Weijs J. Jenniskens en N. Pijpers; 10.30 M. Kusters en J. van Ooi. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: le zondag van de Vasten. 6.30 leesmis voor zekere intentie;; 8.10 leesmis voor intentie van de fa milie Jenniskens-van Meyel; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis, bestelde jaargang voor Thoos v. d. Weyer; 3 uur vastenoefening. Maandag: 7.30 weekdienst voor! Peter Johannes v. d. Sterren; zijal taar leesmis voor de overl. familie Lemmens-Poels. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de| overleden familie Philipsen-Peeters; zijaltaar leesmis voor de overleden familie Philipsen-Peeters; zijaltaar1 leesmis voor de overleden familie Janssen-van Lipzig. Woensdag: 7.30 maanddienst voor Anna Hellegers-Cremers; zijaltaar: leesmis voor de overleden ouders Smits-Derks. Donderdag: 7.30 maanddienst voor Gerard Deters; zijaltaar leesmis v. Gerard Vergeldt, Antonette Smeets- Vergeldt en Harry Vergeldt. Vrijdag: 7.30 gezongen jaargang voor Willem Vollenberg; zijaltaar leesmis voor Lambertus Arts en Theodora Poels. Zaterdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Willem Spreeuwenberg^ en Margaretha Vervoort;~zijaltaar lees mis uit dankbaarheid voor de fami lie Linders-van Hoof. Gelegenheid om te biechten van 67 uur. Deze week zijn woensdag, vrijdag' en zaterdag quatertemperdagen, al leen vrijdag is geboden vasten- en onthoudingsdag. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: le zondag van de Vasten. -.30 Communieuitreiken; 7 uur lees mis tot intentie van de fam. Arts van de Ven; 8.15 leesmis voor Chris- tiaan Hellegers en overleden kinde ren; om 10 uur Hoogmis tot intentie van de handboogschutterij St. Hubertus; 6 uur avondóefening voor de vastentijd. Maandag: 6.45 Leesmis voor Maria Aerts, zoon ouders en overleden kin deren; 7.30 gesticht jaargetijde voor Maria L'Ortye-Lipperts. Dinsdag: 4e van de negen dins dagen ter ere van de H. Antonius. 6.45 Leesmis voor de eerstevolgende överlene; 7.30 gezongen H. Mis ter ere van de H. Antonius tot intentie van hen die daarvoor bijdragen. Woensdag: 6.45 Leesmis voor Lam bertus van Meijel; 7.30 Hoogmis voor de parochie. Donderdag: 6.45 Leesmis voor Lamberdina Zegers-Ewals; 7.30 ge sticht jaargetijde voor Petronella v. d. Heuvel. Vrijdag: 6.45 Leesmis voor Gerar dus Bistervels, Anna Maria Peeters en fam.; 7.30 gesticht jaargetijde v. Martinus Arts (van Vegchel). Zaterdag: 6.45 gestichte leesmis v. Adam van Vegchel en Anna Maria Jacobs; 7.30 gesticht jaargetijde voor Joseph Emonts, Maria Poels; 4 uur biechten voor de kinderen van het 3e schooljaar, daarna voor anderen tot 6 uur; 7 uur Marialof. Deze week zijn de quatertemper dagen. Alleen vrijdag is geboden vasten- en onthoudingsdag. Voor de vastenoefening op zon dag de boekjes van verleden jaar meebrengen. Nieuwe nog verkrijg baar achter in de kerk a 20 cent. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: le zondag van de Vasten. 7.30 vroegmis voor de overledenen van fam. Bruijsten-Coppus; 10 uur hoogmis tot bijz. intentie; 2.30 Lof met Vastenoefening. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: voor de zielerast van de Wed. van Vegchel-Claassen. Dinsdag: uit dankbaarheid namens familie Poels-van Asten. Woensdag: voor de overledenen van fam. Heidens-van de Pas. Donderdag: tot int. van fam. Egel meers-Hermens. Vrijdag: tot int. van fam. Pouwels- v. d. Steeg. Vasten- en onthoudings dag; 19.30 Kruiswegoefening. Zaterdag: voor de zielerast van Anna Maria Poels-Geurts. Biechtge legenheid: dagelijks vóór H. Mis; vrijdag vóór en na oefening. Zondag: kollekte voor de nieuwe kerk. RECTORAAT VEULEN Zondag: le zondag van de Vasten. 7 uur gelegenheid tot communiceren. 7.30 leesmis voor de bekende inten ties; 10 u. hoogmis voor zaliger vr. Cleven-Strijbos; 2.30 vastenoefening. Vandaag maandkollekte voor onze kerk. Maandag: leesmis voor overleden ouders Segeren-Dirven. Dinsdag: leesmis voor overleden familie Burgers-Verheyen. Woensdag: gezongen H. Mis voor zaliger Gerardus Houben; 's avonds 7.30 leesmis voor zaliger Comelis v. Oers. Donderdag: leesmis voor de fami lie Mulders-Maassen uit dankbaar heid voor het afgelopen jaar. Vrijdag: leesmis voor overl. fami lie de Lauw-Rongen. Zaterdag: leesmis voor een gezin; 's avonds 7.30 avondoefening ter ere van O.L. Vrouw. Donderdagavond 7 maart is de eerste les van de hu welijkscursus. Deze cursus bestaat uit 3 lessen. De kosten zijn 1, per les per peroon. De lessen worden gegeven door een dokter, een aal moezenier en een psycholoog. Deze cursus is bedoeld voor alle echtpa ren die minder dan 16 jaar getrouwd zijn. Acolythen voor a.s. zondag: Piet v. Meyel, Gerard Koenen en Martin van Staveren. Kerkpoetsen Jo Bovee en Mariet Geerets. Iedere vrijdag in de vastentijd is vasten- en onthoudingsdag. RECTORAAT HEIDE Zondag: le zondag van de Vasten. 7.30 H. Mis voor Harry Muijsers; 10 uur Hoogmis tot dankzegging. Ako- lieten: Jacques en Jan Janssen; 3 u. vastenoefening. Misdienaars van de week: Tonny Derikx en Naud Gie- lens. Maandag: 7.30 H. Mis voor de overl. vader Engelbertus Nellen. Dinsdag: 7.30 H. Mis tot bijz. in tentie. Woensdag: Quatertemperdag. 7.30 H. Mis ter ere van de H. Joseph. Donderdag: 7.30 H. Mis voor d.e familie Derikx-van Vegchel. Vrijdag: Quatertemperdag, gebo den vasten- en vleesloze dag. 7.30 H. Mis voor een overleden vriend. Zaterdag: Quatertemperdag. 7.30 H. Mis voor Leo van Meijel v.w. zijn vrienden; 7 uur biechtgelegenheid en om 7.30 Lof. De klassen 1 en 2 leren van de katechismus les 18. Klas 3 geen vra gen. Klas 4 de vragen: 526 527 531. Klassen 5 en 6: 526 527 529 531. RECTORAAT SMAKT Zondag: le zondag van de Vasten. 6.15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 voor Martinus Geurts en Anna Ma ria Heidens; 10 uur Hoogmis, gezon gen jaardienst voor Th. Gooren. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd; 8.30 en 9.30 gelezen H. Mis sen. 3 uur Pontificaal Lof door Mgr. Moors, Bisschop van Roermond. On der dit Lof is preek. N.B. Vanaf deze zondag tot no vember z(jn de H. Missen op zon dag om 6.15 - 7.30 en 10 uur. Maandag: 6.30 voor de gelovige zielen; 7.30 gezongen jaardienst voor B. Geurts, echtgenote en kinderen. Dinsdag: 6.30 voor een zieke; 7.30 uit dankbaarheid. Woensdag: 8e woensdag ter ere van St. Jozef. 6.30 leesmis ter ere van St. Jozef; 7.30 gezongen H. Mis voor geestelijk en tijdelijk welzijn van gezin; 's avonds om 7.30 avond mis; 's middags om 3 uur lof met preek. Donderdag: 6.30 ter ere van het H. Sacrament; 7.30 voor Pastoor As- selberghs. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag. 6.30 voor een bijzondere inten tie; 7.30 voor Louisa Waps-Verweer. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 voor de heiliging van de priesters. Van 5 tot half 6 gele genheid om te biechten, tevens voor en na het lof. Om half 8 Vasten- lof met lijdensmeditatie. Gedurende de maand maart zijn er elke dag in de Jozefkapel gelezen H. Missen om 7 uur en half 9. JAARVERGADERING De werknemers in de Industriële bedrijven hielden bij Café v. d. Laar de jaarvergadering van hun vakor ganisatie St. Willibrordus. Voorzitter Vermeulen kon verschillende leden met hun dames welkom heten en besprak in het kort het wel en wee van de vakorganisatie, die welis waar 26 bedankers kende, maar ook 48 nieuwe leden kon boeken. De penningmeester kon nog op een batig saldo wijzen. Districtsbestuurder Sets vertelde iets over het nut van de organisatie, maar kon van de andere kant niet begrijpen dat er met name inde bak steenindustrie in deze streken nog werkgevers niet georganiseerd wa ren, zodat er maar moeilijk overleg gepleegd kon worden. Ook over het ontslagrecht gaf hij tekst en uitleg alsmede over het nieuwe CAO. Kapelaan Bors sprak als geeste lijk adviseur nog een kort woord. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. Poels en J. Maessen als zodanig herkozen, terwijl Smits als nieuw bestuurslid gekozen werd. JAARVERGADERING Voorzitter Peeters kon tevreden zijn over een goed bezette café Man- ders toen hij daar de jaarvergade ring van de KABO opende. Een jaar vergadering, waarin als gasten aan wezig waren districtsbestuurder Pau Wethouder Schols en de voorzitter der KAB, de heer W. Franssen. In zijn openingswoord benadrukte voorzitter Peeters het grote belang van een organisatie als de KABO, waarin de intellectuelen onder de werknemers hun belangen verdedigd vinden. Dit benadrukte naderhand de districtsbestuurder Pau, die er op wees, dat het hoofdbestuur de afgelopen jaren heel wat overleg heeft moeten plegen voordat vooral de laagste bezoldigde ambte naren enigermate aan hun trek ken kwamen. De secretaris kon later in zijn jaarverslag toch enkele opmerkelij ke feiten vermelden t.w. een 5,2 pet. loonsverhoging voor alle ambtena ren en de 2,2 pet. toeslag, die on langs werd bereikt, met terugwer kende kracht over geheel 1962. Daarenboven was er nog de 5 pet. interim-regeling ziektekosten. Doch ook plaatselijk heeft - volgens dit jaarverslag - de KABO het nodige gedaan,. Herwonnen Levenskracht?, Priesterstudiefonds, culturele acties der KAB kunnen hiervan getuigen. Het ledental groeide van 265 tot 280, maar eerstdaags start er een nieuwe propaganda-actie voor het lidmaatschap van de KABO en men hoopt dan nog verschillende leden te kunnen werven. Bij de bestuursverkiezingen wer den de heren L. Janssen en G. Ver- koeyen bij acclamatie gekozen. Een van de hoogtepunten van deze avond was de huldiging van de heer Beterams, die 50 jaren lid was van de KABO en hier nog een tijd lang voorzitter van geweest is. Hem bood districtsbestuurder Pau de gouden erespeld van de KABO aan, terwijl hij van de afdeling verschil lende cadeaux kreeg aangeboden. De heer Troisfontaine werd gehul digd om zijn zilveren lidmaatschap en beide jubilarissen werden tot voorbeeld gesteld aan de jongeren, die soms wel menen, dat de lots verbetering der werknemers alle maal vanzelf is gekomen. Wethouder Schols en de KAB- voorzitter Franssen, waren de eers ten, die gelukwensen aanboden, ter wijl zij de afdeling zelf gelukwens ten met de activiteiten. Een gezelli ge vergadering, die wel overduidelijk aantoonde dat de KABO Venray nog springlevend is. Tijdens de carnavalsdagen is ons jeugdlid Tonny Kennis plotseling overleden. Dit onverwachte, droevi ge gebeuren is in onze vereniging met verslagenheid ontvangen. Aan hem verliezen wij een van onze ta lentvolste jeugdspelers. Ons medeleven gaat nu uit naar zijn familieleden die zijn verschei den nog meer dan wij zullen voelen. De herinnering aan deze sportman zullen wij altijd hoog houden. Voor al de leden van zijn elftal zullen aan he meen sympathieke en enthousias te hockeyer missen, die door zijn gedrag een voorbeeld geweest is voor al zijn makkers. Door zijn spel wist hij steeds zijn kameraden te inspireren om zo goed mogelijk de sport te beoefenen. Moge zijn herinnering ons aanzet ten om ook dat op te brengen wat hij steeds voor MHCV gedaan heeft. ST. CHRISTOFFELNIEUWS De reeds eerder aangekondigde jaarvergadering die wegens omstan digheden werd uitgesteld is thans vastgesteld op zaterdag 2 maart in Hotel ,,'t Hert", aanvang 20.00 uur. Alle leden vanaf 14 jaar werden verwacht. Verzocht wordt tijdig aanwezig te willen zijn. ZWEMCLUB „SPIO" Na de zondagsrust bij gelegen heid van carnaval gaan we allen weer met frissemoed aan het zwem mend eren). De bus op woensdag avond kan nog wel enkele leden méér mee nemen, dus (oudere) le den, ga ook eens mee naar Venlo. Nieuwe leden zijn nog van harte welkom. Aanmelden bij de secre taris: Grotestraat 9a. Daar liggen ook nog enkele nieuwe contributie- kaarten te wachten om afgehaald te worden Denk er aan: zonder contributie- kaart kan men niet mee gaan zwem men. De Spio-groep in de carnavals optocht deed 't niet onaardig, maar had gerust wat groter kunnen zijn, maar dat zal wel te wijten zijn aan een misverstand in de organisatie. De volgende keer beter. Het is al reeds een tiental zon dagen geleden dat SW naar buiten optrad. Koning winter heeft al die tijd geregeerd en nog steeds en de voetbal niet laten rollen. Op za terdag 16 en zondag 17 maart zul len zij echter weer van zich laten horen. Hoewel er ook dan nog niet gevoetbald zal kunnen worden, zul len zij te vinden zijn als een grote familie in Zaal Wilhelmina. Daar wordt op zaterdag 16 maart de gro te SW-kermis geonend, waarbij al le mensen uit Venray en wijde om trek uitgenodigd worden. De. organisatoren van deze fancy- fair hebben alles in het werk ge steld om dit festijn zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Ze ziin hier ook terdege in geslaagd. Zij brengen iets nieuws voor Venray, hetwelk geen mens mag missen. Wat betreft het uur en de wijze van de opening hopen wij U in het SV V-nieuws van volgende week meer te kunnen vertellen. De Commissie voor Bijz. Diensten zal de eerstkomende dagen nog op veel mensen een beroep doen om mee te werken op deze twee avon den. De medewerking die zij tot nog toe mochten ondervinden zowel van de zijde van de SW-leden als van vele Venrayse inwoners heeft hen echter zoveel vertrouwen ge- dat ook nu weer vel dames en heren schonken, dat zij ervan overtuigd zullen meewerken. Als sluitstuk van de fancy-fair is op zondagavond 17 maart in zaal Wilhelmina de trekking van de gro te loterij met als hoofdprijs een luxe koelkast. Bent U nog niet van loten voorzien, dan kunt U deze alsnog verkrijgen bij de leiders van SW. Trainen Daar het trainingsveld van SVV nog steeds niet gebruikt kan wor den zijn de spelers aangewezen op zaaltraining. Deze trainingen worden gehouden in de gymnastiekzaal van Huize St. Servatius, die voor onze vereniging welwillend beschikbaar werd gesteld. Dat deze zaaltrainingen onder leiding van trainer Verdonk in de smaak vallen blijkt wel uit de opkomst van onze eerste elftalspe lers. Er zijn echter ook spelers van de lagere elftallen die voor deze trai ningen een uitnodiging ontvingen en ook zij zijn daar welkom. Bescherm u tegen Rilljerig? Onprettig? Vlug:

Peel en Maas | 1963 | | pagina 2