Kerkelijke Diensten Politierechter Uit Peel en Maas van 24 febr. tot en met 2 maart PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Pastoor Geerits Zondag: 6.30 L. Janssen; 7.30 over leden fam. Maessen-Swaghoven; 8.30 voor de parochie; 9.30 hoogmis voor de levende en overl. leden van de Carnavalsvereniging en G. Ligt- hart; 11 uur Jo van Vechel en Har ry Janssen; 6 uur Mevr. Reynders- Seykens. Maandag: 7.30 Antoon van Osch; 8.15 Janssen-Poels en overleden zoon; 8.15 E. Janssen; 9 uur zekere intentie V.; 9 uur R. Stevens-Min. Dinsdag: 7.30 Elisabeth Janssen- van Diepen; 8.15 Helena Hanraets; 9 uur Jeanette Tillemans-Janssen; uur Jacq. van Opbergen. Woensdag: Aswoensdag. 7.30 Dr. Bloemen; 8.15 best. dienst Jan v. d. Boogaert, echtgen. en zoon Jo hannes; 9 uur Ed. Gommers; 7 uur Avondmis Jac. van Opbergen (pa tronaat). Na de H. Missen uitdelen van het as-kruisje. Donderdag: 7.30 Deken Hanraets; 8.15 J. Coenen; 9 uur overl. fam. H. Arts, J. Janssen 1 h.; 9 uur overl. fam. Derks-Jacobs; 8 uur Lof. Ge legenheid om te biechten van 78 u. Vrijdag: eerste vrijdag. 7 uur Pe ter Johannes Beerkens; 7.45 H. Hart Hoogmis; 9 uur Johanna Bogaers en Hendrina Baken 1 h.; 9 uur zekere intentie R.; 8 uur avondmis Jacq. van Opbergen (Patronaat). Zaterdag: 7.30 Jan van Hassel; 8.15 bestelde dienst Gerrit Vullings; 8.15 Piet Baeten; 9 uur Joh. Claes- sen en beide echtgen. J. Fleurkens en Th. Bistervels 1 h.; 9 uur Ferdinand van Els en Antoinette Willems. Biechtgelegenheid van 5.307.30; om 7 uur lof. Vastentijd Nu binnenkort de H. Vastentijd weer begint vragen wij de paro chianen deze dagen van genade zin vol door te brengen. De beste viering van de vasten is het bijwonen van de H. Mis en het ontvangen van de H. Communie. Daarom sporen wij de parochianen aan ook door de week het H. Mis offer bij te wonen. Door de zeer strenge winter komen door de week weinig mensen naar de kerk. Laten wij hopen dat in de komende dagen de koude nalaat. Ieder woensdagavond, te beginnen met Aswoensdag, zal om 7 uur in onze kerk een H. Mis worden op gedragen. Deze H. Mis wordt geleid en zal een korte predikatie gehou den worden. Voor deze H. Mis vra gen wjj de aandacht van de gelo vigen die 's morgens onmogelijk kun nen komen. Een heel bijzondere oproep doen wy op de jeugd. Om de veertien dagen zullen wij onder het lof van zaterdagavond sa men de Kruisweg bidden. Verder zullen wij ook met de kin deren na de school een paar keer in de Vasten een kruiswegoefening houden. Tenslotte bevelen wij bij U aan het vastenoffer van onze Bisschop pen. Binnenkort zullen huis aan huis de zakjes bezorgd worden waarin u;w gaven gedeponeerd worden. Op bepaalde zondagen worden de ze zakjes mee naar de kerk gebracht. Hierover volgen nog mededelingen en de couranten zullen er U her haaldelijk op wijzen. In deze geest gaan wij ons allen voorbereiden op het Paasfeest. Verlof Eenieder die in de Parochie wil koliekteren voor een geestelijk doel, dient daartoe eerst verlof te vragen bij de pastoor van de Parochie. Heeft hij, geen bewijs van goed vinden, dan raden wij aan uw steun te onthouden. Patronaat Camavalsmaandag om 6.30 is er voor alle jeugdleden weer een film avond om van te smullen. Komt op tijd om niets te missen, want wij beginnen stipt op tijd zoals jullie weten. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Urbanus Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: Quinquagesima. H. Mis sen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15. De kollekte (2 in 1) voor kerk en kerkenbouw; 7 u. Lof met overweging. Maandag: H. Sebastianus, belijder. Dinsdag: Mis van zondag Quin quagesima. GEEN LOF. Woensdag: Aswoensdag, vasten- en onthoudingsdag. 7.30 wijding van de as, waarna gezongen H. Missen askruisje, 's avonds 7 uur avondmis, waarna askruisje. Donderdag: Mis van donderdag in de Vasten, 's Middags van 58 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Vrijdag: le vrijdag van de maand. Vasten en onthoudingsdag. Mis van vrijdag in de vasten. 6.40 Hoogmis; 7.45 Mis voor alle schoolkinderen; 's avonds 7.30 plechtige Kruisweg met zangertjes van Sint Frans. Zaterdag: mis van zaterdag in de vasten. 8.30 Gezinsmis. Van 38 uur gelegenheid om het Sacrament van de Biecht te ontvangen. Mededelingen 1. Vandaag (zondag) kollekte voor kerkenbouw. Mogen we u vragen naar draagkracht 50 cent of een gulden per gezin op de schaal te werpen voor 1200, die we per kwartaal moeten af dragen? Dank U! 2. De Lij dens-meditaties worden gehouden op zondagavond 7 uur. Pater Dr. Servatius Wijsen zal ze preken. 3. Vrijdagsavonds 7.30 in de Vas ten Kruiswegoefening. Mogen we U daartoe dringend aansporen in de vastentijd. 4. De verloofdencursus begint maandagavond 4 maart a.s. om 7.30 in San Damiano. Opgeven kunt U zich bij Br. Portier van het klooster. Misintenties Zondag: 6.30 overl. ouders v. Ass- Dericks; 7.45 Martina Willems-Strij- bos; 9 u. Gerard Camps; 10.15 overl fam. Hermans-Hoey makers; 11.45 Gerardus van Leuken. Maandag: 7 uur overl. broer; 7.45 overleden ouders Stoks-Janssen; 8.30 Hendrik Huisman en Maria Pouwels. Dinsdag: 7 u. overleden fam. Pee- ters-Hoex; 7.45 Eerw. Zuster Jeanne van Rens; 8.30 overl. fam. Pouwels- Minten. Woensdag: 7 uur Eva Wilhelmina Rojer; 7.45 Mathilda Wasscher; 8.30 Jeanette Esser. Donderdag: 7 u. Odilia Jeurissen- Gielen; 7.45 Maria Verstegen-Jans sen; 8.30 geen intentie. Vrijdag: 6.40 overleden ouders Tonen-Vermeulen; 7.45 geen inten tie; 8.30 Catharina Müller-Ehren (buurt). Zaterdag: 7 u. Selida Virginia Ro jer; 7.45 geen intentie; 8.30 Gezins mis. Dïenbeurleu Acolythen Zondag: 6.30 J. Evers, C. Evers, J. Meesters en M. v. Rooy; 7.45 H. Janssen, B. Peters, H. Bosch en A. Derks; 9 uur: H. van Gend, G. Phi- lipsen, G. Verschuren en J. Philip- sen; 11.45 G. v. d. Berg, J. Naus, K. Jeuken en J. Jeuken. Vrij: J. Ron gen. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: Quinquagesima. 7 uur Parochiemis; 8.30 Hoogmis, overl, fam. Loonen-van Rens; 10 uur ze kere intentie. Geen lof. Maandag: 8 uur gezongen H. Mis overl. fam. Vennekens-Verschuren. Dinsdag: 8 uur overleden fam. v. d. Brandt-Weijs. Woensdag: Aswoensdag. Vasten en onthouding. 7.30 Gerard Arts; 7 u. gez. avondmis eerw. zuster M. Jean ne van Rens. Donderdag: 7.30 gez. maanddienst Piet Hermans. Vrijdag: vasten en onthouding, le vrijdag. 7 uur H. Communie; 7.30 gez. mnd. Wilhelmina Reijnders- Coenen; 7 uur avondmis. Zaterdag: eerste zaterdag. 7.30 gez. jaardienst Antonetta Custers. Biech ten van 6.307.30; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Quinquagesima, 40 uren- gebed. Leesmissen om 6.30; Kinder mis om 7.30; 2e H. Mis om 8.30; Pa rochiehoogmis om 10 uur. Na de H. Mis van 6.30 uitstelling tot 3 uur nam.; 3 uur completen en instelling. Maandag: 7.30 leesmis met uitstel ling. 9.30 Hoogmis stichting Arnol- dus Jansen en Joanna Jansen; 3 u. completen. Dinsdag: 7.30 leesmis met uitstel ling. 9.30 Hoogmis, maanddienst An na Maria Bouten; 3 uur completen, Te Deum en sluiting. Woensdag: Aswoensdag. 7.30 lees mis; 9.30 Hoogmis, zieledienst Jozef Versieyen, besteld door de buurt. Voor en na de H. Missen worden as- kruisjes gegeven; 's avonds om 7 u. Kruisweg en Lof. Donderdag: 7.30 zieldienst Huber- tus Peters, besteld door de buurt; 's avonds om 7 uur kruisweg en lof. Vrijdag: eerste vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Je sus. 7 uur H. Communie; 7.30 Hoog mis stichting Baeten-Jeurissen. Na de Hoogmis uitstelling acte van toewijding, Tantum Ergo en zegen. ,s Avonds om 7 uur avondmis, gezinsmis voor de H. Familieleden en ander parochianen. Zaterdag: 7.30 Hoogmis uit dank baarheid ter ere van O.L. Vrouw v. Altijddurende Bijstand en St. Ma- chutus (W. B.). Deze week H. Communie aan de zieken. Zondag: eerste zondag der maand, buitengewone kollekte. Zaterdagavond biechthoren van 57 uur en 89 uur in beide biecht stoelen. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: Quinquagesima. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de pa rochie; 9.15 Hoogmis; 10.30 leesmis voor Theodoor Bouten. Zondag, maandag en dinsdag 40- urengebed. Uitstelling van het Al lerheiligste van 6.45 tot 12.30. Geen lof. Maandag: 7.30 uitstelling tot 12.30. Om 7.30 leesmis voor Johanna Loo- nen-Cruijsen; 9.30 hoogmis voor Wilhelmina Wismans-Vennekens. Dinsdag: 7.30 uitstelling tot 12.30. Om 7.30 leesmis voor Martinus Hee- sen; 9.30 hoogmis gesticht jaargetij de voor Frans Voermans en Anna Maria Kleeven. Woensdag: Aswoensdag. Om 7.30 leesmis voor overleden ouders; 9.30 hoogmis, gesticht jaargetijde voor Maria Litjens-Smits. Voor en na de H. Missen uitdeling van de askruis jes. 's Avonds om 7.30 leesmis met uitdeling van de askruisjes. Donderdag: 7.30 leesmis voor pas toor Vostermans. Vrijdag: le vrijdag der maand. Om 7 uur gezongen dienst voor hen die offeren ter ere van het H. Hart van Jezus. Om 8 uur leesmis voor Gertruda van Dijck-Smits en zoon Martinus; 's avonds om 8 uur lof en lijdens meditatie. Zaterdag: om 7.30 leesmis voor de overleden fam. Loenen-Lemmen; v. 45 en van 6.307 uur biechtgele genheid. Daarna lof. Kerkpoetsen: Mientje Jenniskens en Maria Bouten. Acolythen: 6.45 A. Loonen en L. Jenniskens; 8 uur P. Litjens en L. Weijs; 9.15 J. Jenniskens, N. Pijpers, M. Kusters en J. van Ooi; 10.30 G. Martens en H. Claessens. A.s. zondag komt er een Pater preken voor de Missie van Broeder Martinus Jenniskens. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Quinquagesima. 6.30 lees mis voor zekere intentie; 8.10 lees mis voor Anna Hellegers-Cremers, besteld door de kaartclub van de bejaarden; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor zekere intentie; 2 uur lof. Maandag: 8 uur gez. jaargetijde v. Harry en Gerard In 't Hulst; zij altaar: weekdienst voor Anna Maria Hellegers-Cremers. Dinsdag: 8 uur gesticht jaargetij de voor pastoor Hillebrandt; zijal taar weekdienst voor Peter Johan nes v. d. Sterren. Woensdag: geboden vasten- en onthoudingsdag. Aswoensdag: 7.30 wijding van de as waarna gezongen jaargang voor Harry Goumans. 7 uur avondmis: v. d. overl. fam, Verheyen-Litjens. Na de H. Missen uitdeling van de askruisjes. Donderdag: 7.30 leesmis voor Jo hannes Coenen; zijaltaar maand dienst voor Maria Janssen-Winnen. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart v. zekere intentie. Na de H. Mis uit stelling en oefening van eerherstel. 7 uur avondmis: leesmis voor int. v. d. fam. Jenneskens-Poels. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de fa milie v. d. Sterren-Simons; zijaltaar leesmis voor de overleden fam. Jas- pers-Lenssen; gelegenheid om te biechten van 67 uur. Misdienaars: de Wit-Peeters Vullings-Flinsenberg. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: Quinquagesima. Vandaag en de twee volgende dagen, 40 uren- gebed. Zondag, maandag en dins dag: 6.30 Communieuitreiken, daar na uitstelling van het Allerheiligste. 7 uur leesmis voor overl. fam.-Arts- Noyen; 8.15 leesmis voor overl. fam. Madou-Klaassen; 10 uur Hoogmis voor de parochie. Onder de H. Mis sen speciale maandelijkse kollekte voor de noden van onze kerk. 5.30 completen en lof. Maandag: 7 u. leesmis voor overl. fam. Janssen-Noyen; 8.15 leesmis tot dankzegging (Wed. de Mulder); 10 uur Hoogmis tot int. van de Handboogschutterij St. Hubertus; 5.30 Completen en lof. Dinsdag: 3e van de negen dins dagen ter ere van de H. Antonius; 7 uur leesmis voor overl. fam. Tijs- sen-Thijssen; 8.15 leesmis voor overl. fam. Poels-Bouten; 10 uur Hoogmis ter ere van de H. Antonius tot int. van hen die daarvoor bijdragen; 5.30 Completen en sluiting van het 40 urengebed. Woensdag: Aswoensdag, begin van de Vastentijd. Geboden vasten- en onthoudingsdag. 6.15 Wijding van de H. As en uitdeling van de Askruis jes. Daarna communieuitreiken. 6.45 leesmis voor overl. fam. de Rijck-van Rijswijck; 7.30 gezongen H. Mis tot int. van de Jonge Boeren en Tuinders. Donderdag: 6.45 Leesmis voor vr. van Rijswijck-Verhoeven; 7.30 gest. jgt. voor Gerardus Pubben. Van 5-- 6 uur gelegenheid om te biechten. Geen H. Uur. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand- 7 uur gez. H. Mis ter ere van het H. Hart tot intentie van hen die daarvoor bijdragen; 8 uur lees mis voor overl. fam. Hendrix-Hey- man; 3.45 Lof voor de schoolkinde ren; 7.30 Avondmis. Zaterdag: eerste zaterdag van de maand, Priesterzaterdag. 6.45 lees mis voor priesterroepingen; 7.30 ge zongen H. Mis t.i.v. fam. M. Arts- Emonts; 4 uur biechten voor de kin deren van het 4e schooljaar, daarna voor anderen tot 6 uur; 7 uur Ma rialof. Gedurende het 40-urengebed wordt 's middags om 12 uur het Al lerheiligste ingesteld tot 5 uur. De gewone biduren vervallen dus. Laten de gelovigen in de voormid dag of na 5 uur hun aanbidding houden. RECTORAAT VREDEPEEl Zondag: Quinquagesima. 7.30 vroegmis t.i.v. fam. Poels-Duijkers; 10 uur Hoogmis tot bijz. int. Geen lof. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: t.e.v. H. Antonius uit dankbaarheid. Dinsdag: voor overleden ouders van Tilburg-Bongers. Woensdag: Aswoensdag, vasten en onthouding. 7 uur Aswijding en ge lezen H. Mis tot int. van fam. Jans- sen-Timmermans; 9 uur Aswijding en gezongen H. Mis tot bijz. int. Donderdag: v. d. overledenen van fam. Loenen-Cruijsen. Vrijdag: maand maart, gewijd aan vei'ering v. d. H. Jozef. Eerste vrij dag: 7.30 v. d. overledenen van de fam. Wismans-Geurts; 19.30 gezon gen avondmis ter ere van het H. Hart tot bijz. int. Zaterdag: eerste zaterdag, gewijd aan Onbevlekt Hart van Maria: tot int. van fam. Hertsig. Geen Lof. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; vrijdag vóór en na avondmis. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: feest van de H. Matthias, titelheilige van onze parochiekerk. Na de H. Missen verering van de H Relikwie. Zondag: Quinquagesima. 40 uren- gebed. 7 uur uitstelling van 't Aller heiligste en H. Commissie. 7.30 Lees mis; 10 uur Hoogmis voor de Paro chie; 3.30 Vespers en Lof. Maandag: 7 uur uitstelling van 't Allerheiligste en H. Communie. 7.30 leesmis voor Ant. Roelofs v. Kind. Vullings; 9.30 Hoogmis voor leven de en overleden leden van Hand boogschutterij; 3 uur Vespers en lof. Dinsdag: 7 uur uitstelling van 't Allerheiligste en H. Communie; 7.30 leesmis voor overleden fam. Philip- sen-Vullings; 9.30 gest. gez. jaar- dienst voor Anna G. Philipsen; 3 u. completen en Te Deum tot besluit. Aanbiddingsuren: 7-9.30 Casten- str.; 9.30-11 u. Horsterweg; 11-12.30 Centrum en H. Stede; 12.30-3.30 KI. Oirloseweg en KI. Oirlo. Woensdag: Aswoensdag, begin van de vastentijd, vasten- en onthou dingsdag. 7.30 Aswijding. 6e zeswe- kendienst voor Lamberdina Friesen- Friesen. Askruisjes. 7 uur Avondmis, gest. gez. jaardienst v. Ant. Dinghs en Wilhelmina Kemmelings. As kruisjes. Vanaf 6 uur biechtgelegen heid tot avondmis. Donderdag: 7.30 gez. maanddienst voor Jacobs Wismans. Biechtgele genheid van 6-7 uur. Vrijdag: begin van de maand maart, toegewijd aan 't goddelijk Hart. 7 uur H. Communie; 7.30 gest. II. Mis ter ere van 't H. Hart; 7 u 's avonds gezongen maanddienst v. Louis Roelofs, met uitstelling van 't Allerheiligste en toewijding aan het H. Hart. Zaterdag: le zaterdag van de mnd. toegewijd aan het Onbevlekt Hart van Maria. 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die offerden. Biechtgelegenheid van 6-7 uur; om 7 uur Lof en rozenhoedje. Kerkpoetsen: Nelly Duykers en Bertha Duykers. Misdienaars: groep n, 1. A.s. zondag maandelijkse kollekte voor onze kerk. RECTORAAT HEIDE Zondag: Quinquagesima. 7.30 H. Mis tot bijz. int.; 10 uur Hoogmis yoor het rectoraat. Acolythen. H. Droesen en W. Ewals. Geen lof. Misdienaars van de week: Tonny Poels en Martien van Lierop. Maandag: 8 uur H. Mis voor over leden vader Engelbertus Nellen Dinsdag: 8 uur H. Mis voor een overleden vriend. Woensdag: Aswoensdag, geboden vasten- en vleesloze dag. 7.30 wij ding van de as en uitdeling der as kruisjes, waarna H. Mis voor Leo van Meijel. Na de H. Mis uitdeling der askruisjes. Geen avondmis i.v.m. spreekbeurt van Pater Monaldus. Donderdag: 7.30 H. Mis t.z.i. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, geboden vasten- en vlees loze dag. 7.30 H. Mis voor overl. moeder Maria Litjens-Swinkels; 7.45 Avondmis voor de Heidse jeugd. Geen godsdienstcursus. Zaterdag: Priesterzaterdag. 7.30 H. Mis voor Leo van Meijel v.w. zijn vrienden. 7 uur biechtgelegenheid en Lof te 7.30. Na het Lof biechtgele genheid tot 9 uur v.w. de eerste zon dag der maand. De klassen 1 en 2 leren van de katechismus les 17. De klassen 3 en- 4 geen vragen. Klas 5 de vragen 480, 484, 485, 492, 493. Klas 6 dezelf de vragen plus de vragen 483 en 488. RECTORAAT VEULEN Zondag: Quinquagesima. 7 uur ge legenheid tot communiceren; 7.30 leesmis voor de bekende intenties, bijzonder ook voor het concilie. 10 uur hoogmis voor overl. fam. Jen- neskens-Wilms; 2.30 middagoefe ning. Maandag: 9 uur leesmis voor over leden fam. Bovee-Broekmans. Dinsdag: 9 uur hoogmis overleden fam. Arts-Spreeuwenberg. Woensdag: 8.00 uur leesmis voor de genezing van een zieke; 's avonds 7.30 leesmis tot bijzondere intentie. Vandaag, aswoensdag, is vasten- en onthoudingsdag. Vóór beide H. Mis sen is aswijding en wordt het as kruisje gegeven. Donderdag: gezongen H. Mis tot dankzegging bij gelegenheid van 'n verjaardag. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. 8 uur leesmis voor overl. fam. De Lauw-Rongen; 's avonds 7.30 hoog mis ter ere van het H. Hart van Je zus tot intentie. Zaterdag: leesmis voor overleden fam. Burgers-Verheyen; 's avonds avondoefening ter ere van O.L. Vr. Geurts, Jan Geelen en Harry van Acolythen voor a.s. zondag: Harry Rijswijck. Kerkpoetsen: Koos van Kempen en Martha Erben. A.s. zondag is de maandkollekte voor onze kerk. RECTORAAT SMAKT Zondag: Quinquagesima. 7 uur H. Mis tot zekere intentie; 8.30 uur v. Martinus Geurts en Anna Maria Heidens; 10 uur Hoogmis als jaar dienst voor Peter Antoon Koenen. In de kapel om half 9 H. Mis voor de schooljeugd. Maandag: 6.30 voor de gelovige zielen; 7.30 voor kloosterroepingen. Dinsdag: 6.30 voor 'n zieke; 7.30 voor Lambert Hofmans. Woensdag: Aswoensdag, vasten- en onthoudingsdag. 7e woensdag ter ere van St. Jozef. 6.30 Aswijding. 6.30 gel. H. Mis; om 7.30 gez. H. Mis ter ere van St. Jozef; 's avonds om half 8 avondmis. Na de H. Missen wordt het as kruisje uitgedeeld. Donderdag: 6.30 H. Mis voor Her man Martens; 7.30 v. Louisa Waps- Verweer. Van 56 uur gelegenheid om te biechten; 7.30 H. Uur. Vrijdag: 1ste vrijdag van de maand, vasten- en onthoudingsdag. 6.30 gel. H. Mis; 7.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart, daarna uitstelling, litanie en zegen. Gedurende de maand maart zijn er in de kapel op alle werkdagen -gelezen H. Missen om 7 uur en 8.30. Zaterdag: eerste zaterdag van de maand en priesterzaterdag. 6.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 H, Mis voor de heiliging van de pries ters. Van 5 tot half 6 gelegenheid om te biechten, tevens voor en na het lof. 's Avonds om half 8 vastenlof met lijdensmeditatie. „Ik wil er wel een eed op doen!" riep de verdachte. „Ik mag hier door de grond zakken als het niet waar is wat ik zeg." „Doe die eed maar niet", weerde de rechter af. „Als iedereen hier door de grond was gezakt die dat op deze plaats al heeft gezegd, had den we hier nu een massagraf." Deze opmerking kalmeerde de verdachte echter geenszins. Hij bleef er bij dat hij de jongen niet had ge slagen. Hoewel de knaap, naar de rechter toegaf, wel een pak ram mel had verdiend. Maar wie krijgt in deze wereld wat hij verdient? De jongen had vieze liedjes ge zongen, dat staat vast. Niet één keer wel honderd maal, zei de verdachte. Deze knaap placht zijn soli ten bes te te geven als hij langs het huis van deze verdachte fietste. Als een sneldichter vlogen de versregels er dan uit. De kwaliteit van het gezon gene was beslist niet lager dan de officiële teksten op dezelfde melo dieën. Maar de jongen bedacht er lelijke woorden bij, en dat moet na tuurlijk niet. „Ik had al lang op hem staan loe ren", bekende de verdachte. De loer- derij werd aanvankelijk niet be loond. Maar op een dag stond de verdachte met zijn fiets in de gang van zijn woning. De voordeur open. Het been was over het zadel gesla gen. De trapper stond in de aanslag. Op het moment dat een heldere jongenssopraan door de straat klonk gaf de vrouw van de verdachte haar echtvriend je een zetje. Het lied brak plotseling af toen de jeugdige zanger de verbolgen verdachte de voordeur uit en de stoep over zag razen. De knaap legde neus op het stuur. Hij was evenwel nog buiten adem van het zingen, terwijl daarentegen de verdachte, zo fris als een hoen was, en bovendien nog de hoge aan- vangsnelheid bezat, veroorzaakt door 't zetje van zijn vrouw. Er was geen houden aan. Een korte doch hevige spurt bracht het rijwiel van de man naast dat van de knaap. De jongen begon nu wanhopig te huilen. „Niet doen!" schreeuwde hij terwijl hij zijn fiets liet vallen. „Ik zal het nooit meer doen!" riep hij toen hij op de straatstenen zat. „En toen", verklaarde de verdachte zal vend, „kon ik er niet toe komen hem te slaan. Ik dacht: zo'n arm kind. Wie weet hoe hij is opgevoed! En hoe angstig zat hij daar op de grond als een ziek vogeltje ineengedoken en trillend van angst voor mijn kas tijding! Neen, dacht ik, laat hem gaan. Doe dit kind geen pijn, dacht ik." „Hou maar op", zei de rechter, „de rest ken ik wel. Maar hoe verklaart u het dan dat die jongen met een bloedneus bij de buren is binnenge vlucht?" „Dat weet ik niet", luidde het ant woord, „misschien heeft hij zichzelf per ongeluk tegen de neus geslagen." „En hoe komt het dat getuigen u hebben horen roepen: Nou heb ik je eindelijk!" informeerde de offi cier. „Dat kunen zij niet hebben ge hoord, want zulke wraakzuchtige woorden spreek ik niet", verklaarde de verdachte. Desondanks werd de mishandeling bewezen geacht. Dertig gulden boete heeft hij gekregen. Maar hij zei dat hij dat hogerop zou gooien „Ik ben een gerechtelijke dwaling, edelacht bare", riep de man tegen de deur waarder. Maar die loodste hem het zaaltje uit. van zaterdag 1 maart 1913 Bij de maandag alhier gehou den stemming voor een lid van de gemeenteraad werden de stemmen als volgt uitgebracht: H. Odenhoven 219, H. Strijbos 181, Fr. Poels 143, Fr. van Opbergen 63, P. J. de Mul der 3. Ongeldig 29, zodat er totaal geldige stemmen werden uitge bracht. Herstemming tussen Strijbos en Odenhoven op maandag 10 maart. Door de Firma Vermeulen uit Weert, fabrikanten van kerkorgels, is deze week een begin gemaakt met het plaatsen van een prachtig nieuw orgel in de parochiekerk, dat men met Pasen gereed wenst te hebben. Zondagavond kregen in een ca fé aan de Heide 16 personen een verbaal wegens het te laat aldaar vertoeven. Ook de kastelein kreeg een verbaal. Ook in een café in d'n Brabander werden 3 personen be keurd wegens te laat aldaar verblij ven. De kastelein kreeg twee bon nen wegens te laat geopend zijn en vertappen van sterke drank zonder vergunning. Enkele prijzen uit die dagen: Mangelwortelen 8,per 1000 ki lo; canadaplanten 20 ct. per stuk; beste zaadhaver 14 (Duits geld) per 50 kg; zwarte Presidentshaver 11,25 per 100 kilo; raathoning 35 ct. per pond. Tandarts Parmet uit Nijmegen zal voortaan elke vrijdag te con sulteren zijn in Café Kemps.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 6