ASPRO Hei Gouden Feesi Vredeskerk Jaarvergadering K.A.B. 4}et lenen glijdt en glibbert verder.... lïnr WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van de Yenrayse Middenstand Zondagsdienst huisartsen VRIJDAG 15 FEBRUARI 1963 No. 7 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75) Het gouden middenstandsfeest is zondag j.l. geopend met een plechtige H. Mis in de Petrus Banden. Een feestvergadering ge volgd door een grootse receptie was die dag het besluit, waarop dan dinsdagavond in een gezellig onder-onsje het feest der ver eniging zelf besloten werd. De klantenkring kan nog tot vastel- aovend profiteren van de Goud-aktie, terwijl de jeugd tot die tyd gelegenheid heeft om alle foto's te bekijken.... Het was druk in Hotel De Keizer, zondagmorgen. Naast vele midden standers waren ook andere gasten aanwezig, als het gemeentebestuur, afgevaardigden van stands- en vak organisaties uit Venray en omlig gende plaatsen. Voorzitter Fr. Janssen opende de feestvergadering met een kort over zicht over het wel en wee van de afgelopen 50 jaren!, die voor de Ven- rayse afdeling beslist niet altijd even gemakkelijk waren. Hij roemde de initiatieven van de bestuurderen in die jaren, waaruit menig goeds voor Venray en voor de afdeling geboren is. Als duidelijk voorbeeld daarvan haalde hij aan de akties voor Santos en de oprichting en instandhouding van een handelsavondschool. Hij wees in zijn rede verder op de veranderingen die zich vooral na de oorlog vrij sterk en snel hebben voorgedaan, ook in de organisatie, waarin de vakafdelingen hechtere vorm aannamen en nieuwe vesti gingseisen, prijzen beschikkingen en andere overheidsmaatregelen het intieme van een plaatselijke afdeling vervangen door landelijke en regio naal overleg. Maar ook de midden stand zelf moet zich aanpassen aan nieuwe verkoopmethoden, aan de nieuwe eisen, die het moderne pu bliek stelt. Dat men daar wel eens zorgen over heeft is begrijpelijk, maar van de andere kant hebben de leden van de Venrayse afdeling in crisisjaren en na de oorlog be wezen hun taak te verstaan en kan men vertrouwen dat de afdeling sterk en vernieuwd na 50 jaren ook in de komende tijd zijn taak zal blij ven vervullen. DE NIEUWERE TIJD.... De Bondsvoorzitter Brandsma was zelf naar Venray gekomen om de gouden afdeling geluk te wensen. Ook hij wees in zijn feestrede op het grootse wat de werkers van het eerste uur gedaan hebben, herdacht hen die van ons zijn heengegaan en dankte de oude garde voor hun be leid in dikwijls zo moeilijke jaren. Hij ging dieper in op de veranderin gen, die zich vooral op het sociaal- economische vlak aan het voltrek ken zijn. De middenstander, die met vakkennis en werklust vroeger een bepaalde klantenkring helpen kon, wordt nu geconfronteerd met massa- produktie, grotere koopkracht en andere bedrijfsvormen die zelfs zijn oude klantenkring ondergraven. Een nieuwe, felle concurrentie rukt en schudt aan het midden- en kleinbe drijf, dat mee moet en zich daarvoor dikwijls zelfs geheel om moet scha kelen. Zal hij de opgaven van de nieuwe tijd aan kunnen? Als hij als eenling apatisch de storm afwacht, zal hij ondergaan, aldus de heer Brandsma. Blijft hij samengaan in zijn stands- en vakorganisatie, dan zal hij ook dit bemeesteren, zoals men ook ge zamenlijk crisisjaren, vernieling en verwoesting heeft doorstaan. Dit feest is een bezinning op de tijd, die achter ons ligt, maar vraagt ook be zinning op de tijd, die komen gaat. Moge de afdeling Venray, die in het verleden zulk een goed werk gedaan heeft, bij dit feest de jeugdige veer kracht vinden nodig om de nieuwe tijd met vertrouwen in te gaan, zo besloot de heer Brandsma zijn rede. ZILVEREN ERESPELD Dan richtte hij zich persoonlijk tot de heer FR. JANSSEN, die als voor zitter van de Middenstand de laat ste jaren het heft in de Venrayse^af- deling in handen heeft en daarin met zijn medebestuurderen goed werk heeft geleverd. Doch niet al leen als voorzitter, ook in de ge meenteraad, in de Kamer van Koop handel, in de plaatselijke commissie van samenwerking en in vele com missies dient hij steeds de midden stand, die in hem een frevent voor zitter heeft. De grote organisatie wil dit werken eren door de overreiking van de zilveren erespeld van de middenstand, die hij hem onder ge klap van de aanwezigen dan ook op spelde. GODSDIENSTIG ZEDELIJKE VORMING De H.E. Heer Deken bood namens de geestelijkheid zijn gelukwensen aan. Hij bracht dank aan allen, die voor de oprichting en instandhou ding van deze standsorganisatie in Venary, nu en in het verleden hun beste krachten hebben gegeven. Daarbij sloot hij gaarne bij de ver schillende geestelijke adviseurs, die aan dit werk hun krachten hebben gegeven. Want dit werk is belang' rijk aldus de Heer Deken, omdat juist door de standsorganisaties de godsdienstelij ke zedelijke vorming als een van de voornaamste taken is gezien. We gaan naar een totaal nieuwe toekomst in een zich snel verande rende maatschappij. En men zegt, dat ook de sociale organisaties zich zullen moeten aanpassen, dat liet belang van de standsorganisaties af neemtMaar, aldus de heer De ken, gaat dan-ook niet een stuk van die zo voorname vorming verloren? De gildebeeldjes in de Grote Kerk tonen aan dat reeds vroeger de Ven rayse middenstander begrepen heeft dat het stoffelijk werk nauw samen hangt met het geestelijke. Als die gedachte ook in de nieuwe tijd lei draad blijft, dan zal ook de midden standsafdeling Venray op dat terrein nog veel vruchtbaar werk kunnen doen. Met deze wens besloot de heer Deken zijn gelukwens. NIEUWE KANSEN Ook Burgemeester Custers bood gelukwensen aan, speciaal aan de voorzitter met de hem verleende de coratie. Hij ging in op de nieuwe ontwik keling die ook Venray meemaakt, waar door industrialisatie o.a. nieu we en grotere mogelijkheden zijn gekomen voor het midden- en klein bedrijf. Mogelijkheden, die men van gemeentewege nog beter en grootser wil maken door de opzet van een kemplan voor het centrum. Dat bij dit alles nauw overleg zal zijn met de plaatselijke afdeling, noemde Burgemeester Custers vanzelfspre kend. RECEPTIE Dan begon 'n langdurende recep tie, waarop zeer velen het bestuur kwamen gelukwensen. Van de vroe gere bestuursleden waren o.m. aan wezig de heren Jan Poels, Derksen en P. Smits. Van zusterorganisaties waren vele afgevaardigden, terwijl de commissie van samenwerking en afvaardigingen van alle standsorga nisaties acte de presence gaven, 'n Zeer gezellige receptie, waarop men echt onder-ons was. Dinsdagavond was dat onder-ons helemaal gezellig toen in een gezel lig samenzijn naar enkele buute- redners konden luisteren en een dansje konden maken GIFTEN TEN BATE VAN DE Konden we over de maand decem ber niet zo enthousiast zijn wat de bijdragen voor de Christus Koning kerk betreft, over de maand januari kunnen we weer meer als tevreden zijn. Velen hebben weer hun jaarlijkse of maandelijkse bijdragen willen ge ven voor de bouw van het nieuwe Godshuis. De parochiële aktie bracht in jan. op 301,— N.N. te Venray 10,— N.N. te Venray 250,— N.N. te Venray 10,— N.N. te Venray 50,— N.N. te Venray 1000,— N.N. te Venray 2,50 N.N. te Venray 7,50 N.N. te Venray 1,— N.N. te Venray 10,— N.N. te Venray 25,— N.N. te Venray 12,— N.N. te Venray 100,— N.N. te Venray 75,— N.N. te Venray 25,— N.N. te Venray 100,— In totaal 2456,25 Totaal 2757,25 Vorige saldo 60.453,24 Algemeen totaal 63.210,49 Aan alle gevers onze hartelijke dank voor de spontane bijdragen. Bankrekeningen bij de Ned. Cre- dietbank en Boerenleenbank te Ven ray. Postrekening 1030120 ten name van R.K. Kerkbestuur Christus Ko ning te Venray. Voorzitter Franssen kon tevreden zyn, toen hij maandagavond de jaarvergadering van de KAB opende. Ondanks het niet bepaald prettige weer waren vele leden opgekomen en bij de gasten kon hy o.m. de heer Deken, Wethouder Schols, de nieuwe adviseur Kapelaan Bors en de Voorzitter van de Commissie van Samen werking de heer Laurensse begroeten In zijn openingsrede noemde voor zitter Franssen 1962 een voorspoedig jaar. Een jaar met voldoende werk gelegenheid en verbetering van ver schillende CAO's, die dus het levens peil ook omhoog brachten. Schril steekt daar tegen af, wat de „gewo ne man" in onderontwikkelde gebie den het zijne mag noemen en wij die het zoveel beter hebben, zijn verplicht, aldus de heer Franssen. ons hun lot aan te trekken. Dat zal beslist een programmapunt gaan worden. Over het woningbeleid was de KAB tevreden. De woningnood is nog te groot, maar de woningver deling krijgt de volle aandacht. Ook over het gevoerde beleid van de KAB-fraktie in de raad was men goed te spreken. Voor de toekomst zal men nog steeds een verdere ontwikkeling van de arbeider vcor ogen moeten hou den. Medezeggingschap eist o.m. ontwikkeling. Plaatselijk zou hij gaarne grotere samenwerking zien tussen de standen, terwijl landelijk de structuurverandering van de KAB aandacht zal vragen. Dat Venray ook een deel bij draagt in het feestgeschenk van de scheidende bondsvoorzitter J. Mae- nen is vanzelfsprekend. GROEI. De sekretaris, de heer M. Peeters, meende in zijn jaarverslag dat 1963 gekenmerkt zal worden door meer stabilisatie en minder spanningen op de arbeidsmarkt. Voor 1962 tekende hij als landelijke winstpunten op de verhoging van de AO W-uitkeringen, de nieuwe kinderbijslagregeling, verhoging van de invaliditeitsuitke- ringen e.a. sociale wetten. Plaatselijk tekende hij aan het pendelprobleem en de oplossing van de gemeenteklassifikatie. De ont spanningsmogelijkheden noemde hij te klein. Van 1333 leden in 1961 is de KAB uitgegroeid tot 1342 leden. Hiervan zijn er ruim 1018 boven de 23 jaren. De onderlinge samenwerking tussen KAB, KAV en KAJ, met de cen trale en vakbonden is goed, die met andere standen kon beter zijn. Als opvolger van aalmoezenier Heymans is kapelaan Bors benoemd tot geestelijk adviseur. Wat de aktiviteiten in de verschil lende commissies betreft, tekende de heer Peeters aan: De groei van de KAJ, waarin ver schillende aktiviteiten ook ^p de kerkdorpen de aandacht trokken. De Gewestelijk Sociale School le verde 8 geslaagden af en startte in september opnieuw met 15 kursis- ten. In de Credo Pugno-vergadering werden verschillende sprekers uit genodigd over aktuele onderwerpen, terwijl ook een forumavond werd gehouden. De Culturele Dienst zorgde voor een prima St. Nicolaasfeest, maar kreeg te weinig bezoekers op ande re, door haar, in samenwerking met de toneelclub georganiseerde toneel avonden. De reisvereniging ging op toer en is volop bezig voor 1963. De Volksbank mag ook weer winst boeken. 31.000,— werden ingelegd, bijna 17.000,terugbetaald. De Levensverzekeringsmij. Con cordia heeft in Venray ruim 3 ton verzekerd kapitaal en men is te vreden over 1962. Aan de aktie Wij en Zij kon 640,- worden afgedragen. De Dr. Poelsstichting had bijna 1500,aan inkomsten, en kon met 1256,heel wat hulp bieden. Voor het Priesterstudiefonds kon ook ruim 1900,— bijeen worden gebracht Bureau Rechtsbijstand kon in 1963 wederom in 61 gevallen uitkomst brengen. Het Gezinszorgfonds groeide uit tot 454 leden, had aan inkomsten ruim 5550,en aan uitgaven ruim 4770,Zij was en bleef de gróót ste afdeling. Het Centraal Ziekenfonds steeg met 400 zielen en de Vrienden van Lourdes hebben weer verschillende zieken een reis naar Lourdes moge lijk gemaakt. VITAAL.... Wethouder Schols kon de vereni ging alleen maar feliciteren met 'n dergelijke vitaliteit. Al waren velen van de leden niet op de vergadering, uit alles blijkt dat de KAB gezond en levendig is. Sprekende over de plannen in Venray zelf, toonde hij aan, dat veel in voorbereiding is, wat de komende jaren verwezenlijkt zal worden. Dat daarbij ons geduld wel eens op de proef wordt gesteld is gezien de financiële moeilijkheden wel be grijpelijk. Maar er wordt gestaag aan gewerkt en de heer Schols meende dat men niet ontevreden mocht zijn. Hij wenste de KAB alle succes toe bij haar verdere arbeid. De heer Laurensse bood ook zijn gelukwensen aan. De samenwerking kon misschien beter zijn, aldus spre ker, maar in de commissie van sa menwerking gaat alles zeer amicaal toe en hij verwachtte dat in de toe komst de samenwerking alleen maar zou groeien. Hij wees er op dat de bouw van de nieuwe Horbach-woningen o.m. de opschuiving mogelijk maakt van mensen, die liever een wat ruimere woning willen hebben. Deze op schuiving moet men in navolging van de gemeente Heerlen bevorde ren door een tegemoetkoming van gemeentewege in de verhuiskosten. Ook hij wees op de verbetering van de infra-structuur, wat o.a. ook inhoudt verbetering van de recrea tieve mogelijkheden. Het zwembad plan is daar wel het beste voor beeld van. Hopelijk wordt dit jaar een deel verwezenlijkt. De uitbrei ding en verbouw van het ziekenhuis gaat ook beginnen zodat op het ter rein de infra-structuur (waaronder ook de Midden Peelweg en Beekweg vallen) toch wel het een en ander te doen is. TEVREDEN. De H.E. Heer Deken bleek best te vreden over de Venrayse afdeling van de KAB. Men mag dan soms klagen over het slechte vergadering- bezoek en over papieren lidmaat schappen, feit is en blijft dat ieder jaar opnieuw een machtige hoop ak tiviteiten ontwikkeld worden, die niet alleen materieel en sociaal voor deel brengen aan de leden, maar ook de christelijke beginselen doorvoeren in het maatschappelijke leven. Dat is de grote kracht van de standsorganisaties, die bij eventuele struktuurveranderingen niet verlo ren mag gaan. Hij wenste de KAB veel succes voor de toekomst. Tenslotte sprak nog de heer Ba tenburg, directeur van de Levens school, die enerzijds zeer tevreden was over de verhuizing naar de Kruisstraat, waar men meer armslag had gekregen, anderzijds echter be treurde hij dat nog niet alle werk gevers het grote belang van deze le vensschool voldoende inzien. Hij hoopte echter in 1963 ook deze te kunnen overtuigen en het leerlin genaantal (thans ruim 130) te kun nen opvoeren. BESTUURSVERKIEZING Rest ons nog te melden dat het jaarverslag van de penningmeester niet kon worden gebracht, wegens ziekte van de heer W. Peters en dat de bestuursverkiezing als resultaat had dat de heren W. Franssen als voorzitter en W. Peters, J. Arts, M. Borghs, H. Hermans, Jos. Sanders en J. Swinkels herkozen werden. Als opvolger van de heer Schoester werd de heer L. Janssen gekozen. Winteroverlast Moorden aan de lopende band Er is ook goed nieuws Komt er nog commerciële tv? Het gratiebeleid Terwijl een groot deel van ons land nog gebukt gaat onder de wit te, op de wegen tot bruine pap ver kleurde sneeuwlast, de thermometer vele malen twijfelde tussen lichte dooi en lichte vorst met uitschieter- tjes naar boven en naar beneden, boeren en tuinders bezorgd trachten nog iets van de voorjaarsgewassen te redden, de winkeliers dagelijks hogere prijskaartjes in de uitstal kasten plaatsen, de bouwvakarbei ders van armoede sneeuwruimen en de armeren verstijfd rondom de ge doofde kachel kleumen omdat er geen geld meer is voor nog meer brandstof, de forensen nog altijd uit vluchten voldoende hebben voor een late komst op hun werk en de ba zen niet weten hoe zij met het griep verzuim en de uitgevallen vervoers mogelijkheden hun bedrijven gaan de moeten houden, de chauffeurs dagelijks en nachtelijks moeten zien het stuur recht te houden en de weg- beheerders voor de onmogelijke op gave staan om uur na uur en dag na dag de gladheid te blijven be strijden terwijl er onvoldoende be strijdingsmiddelen voorhanden zijn... terwijl de treinen vol enthousiaste wintersportgangers met veel win- tervertraging terugkeren om de pas sagiers te laten ontdekken dat het hier nog altijd net zo koud, net zo winters en net zo moeilijk sporten is als in het zuiden, terwijl dat alle maal gebeurt rolt, glijdt, glibbert ook ons normale leven verder. Het blijkt zelfs niet te koud en te glad te zijn voor verscheidene fikse moordaanslagen. In Den Haag zijn inmiddels twee moorden, nl. op een 39-jarige nachtwaker en op een 58- jarige weduwe, door de recherche tot klaarheid gebracht. De daders waren weinig goeds belovende kna pen van resp. 19, 20 en 26 jaar, die dank zij een typiste in een heren modemagazijn. waar zij zich van 't gestolen geld nieuwe costuums lie ten aanmeten, in de val liepen. En het waren niet eens verstokte mis dadigers, maar nog jongelui met blanco strafblad, die hier in koelen bloede op roofmoord uittogen. AAN DE LOPENE BAND In Amsterdam overviel een psy chopaat een vroegere vriendin tij dens haar werk. De wurgpoging mis lukte, maar het meisje is door de onverlaat in beide ogen gestoken en is nu voor haar leven invalide. De patiënt is dezelfde dag gepakt, maai de vraag is of hij geen tweede maal zal ontsnappen. Te Rotterdam zijn zaterdag j.l. de verminkte lichamen gevonden van een jonge weduwe, die een kleine sigaren- en textielwinkel dreef, en haar 8-jarig zoontje ,dat op het nachtelijk gerucht afging. Drie an dere kinderen (11, 7 en 5 jaar) von den de stoffelijke overschotten met ingeslagen schedels. De dader(s) moet(en) precies de weg hebben ge weten, na de gruwelijke moord de sleutels hebben gehaald en de brandkast nog rustig hebben ge ledigd. Bij dit soort misdaden verbleken alle normale inbraken en verduis teringen. Het is te hopen da: de po litie met spoed weer op volle kracht zal worden gebracht en niet langer door teveel vakatures belemmerd blijft in haar surveillance- en op sporingsmogelijkheden. De daders zullen hun gerechte straf niet ont lopen, maar liet moet in Nederland mogelijk zijn, de burgers tegen bru tale roofmoord te beschermen Bo vendien zal de rechter door strenge vonnissen elke aanslag op hel loven van een medemens tot een uitzicht loze poging dienen te verklaren. Dat wij de afgelopen week even min gespaard bleven voor een droe ve lijst ongelukkon. waarbij ver scheidene met dodeiijke afloop, niet alleen in het verlcoer maar bv ook door gasverstikking of ontploffingen, zal menigeen niet eens .-ijn opgeval len, zo gewend zijn wij reeds aan deze berichten. Het is eigenlijk treu rig, dat er zoveel ongevallen voor komen ,dat zij nog maar met weinig woorden worden afgedaan, behalve als een autoweg langdurig versperd wordt, dan wordt er geklaagd.... over de vertraging. ER IS OOK BETER NIEUWS Prettiger nieuws was deze week met een lantaarntje te zoeken. Ja, Sjoukje Dijkstra heeft voor de vier de maal het Eur. kampioenschap kunstrijden veroverd. Het kostte haar niet eens veel moeite, daar in het Kisstadion van Boedapest, want bij de verplichte figuren behaalde zij al een enorme voorsprong en de zege kon haar niet meer ontgaan. Haar mededingster Regina Heitzer (Oostenrijk) zakte na een helaas on gelukkig uitvallende vrije kür met enkele mislukte sprongen af tot de derde plaats na de snel opgekomen frangaise Nicole Hassler, die een eervolle tweede plaats kreeg op het erepodium, zij het nog met 137 pun- Bescherm u tegen Griep Rillerig? Onprettig? Vlug: ten minder dan „onze" Sjoukje. De zware training, die Sjoukje dit gehe le voorafgaande jaar heeft volge houden, heeft een duidelijk resultaat gehad. Hoe klein Nederland ook is, het kan op sportief gebied nog aardig voor de dag komen. Dat blijkt wel uit dergelijke successen en uit de overwinning van Feyenoord op Sta de Reims, die de strijd om de Euro pese beker in aller aandacht plaats te. Op technisch gebied is Nederland ook niet de minste, dat bleek o.m. op de enorme automobieltentoon stelling in het gigantische RAI-ge- bouw te Amsterdam, waar ook nieu we Nederlandse constructies vielen te bewonderen, zoals een combina tiewagen van de DAF. Opmerkelijk was de grote belangstelling voor de ze expositie, die de Amsterdamse verkeerspolitie tot wanhoop bracht. DE REGERING AAN 'T WOORD Over de commerciële televisie is al veel geschreven, doch nog niet gesproken, althans niet in de Twee de Kamer. Blijkens een nota hoopt het kabinet echter nog voor de ver kiezingen het onderwerp aan het oordeel van de volksvertegenwoor diging te willen onderwerpen. Dat wordt dan wel tijd ook, want als er na 15 mei een ander regering wordt gevormd, is het nog de vraag hoe deze over dit vraagstuk denkt en dan beginnen we van voren af aan. Het enige voordeel van deze late be handeling is, dat de regering er niet meer door ten val kan komen. Zij treedt immers toch af. Of de oppo sitie tegen de reclameteievisie ge neigd zal zijn veel spoed te betrach ten, is ook nog te bezien. Met enige vertaging kan immers het dreigende verlenen van een con cessie aan een particuliere maat schappij worden voorkomen! Het gratiebeleid, dat ter sprake is gekomen naar aanleiding van een voorgenomen en door verscheidene hoogleraren reeds bepleite gratie verlening aan thans nog in Breda opgesloten Duitse oorlogsmisdadi gers, zal door onze regering worden gehandhaafd. Dat houdt in, dat de aanvankelijk ter dood veroordeelde A us der Funten, Lages, Fischer en Kotalla niet alleen levenslang ge vangenisstraf kregen, doch ook nog op jaren kunnen worden gesteld en tenslotte vrijgelaten. De staking van de musici bij de televisie is voorlopig opgeschort. Beide partijen zijn bereid door over leg nader tot elkaar te komen en de hoop op een gunstig compromis is herleefd. En tot slot een verblijdend bericht: de rijkdom aan aardgas in de Gro ninger grond blijkt zo groot te zijn, dat heel Europa er van wil profite ren en er uit buitenlandse koker al een plan is voor een ringleiding, die ook het gas van de Sahara als brandstof kan invoeren in west- Europa. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur Dr. VAN THIEL Patersstraat 30 Telefoon 1887 Uitsluitend voor spoedgevallen 1 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. WILMSEN Stationsweg Tel. 1651 Donderdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de Kom. ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 VERLOOFDENCURSUS Meerdere jaren reeds wordt in Venray een verloofdencursus gehou den, met succes. Groot is telkens het aantal van hen die er aan heb ben deelgenomen. Groot is ook ce voldoening over alles wat zij op die avonden hebben gehoord. Ook dit jaar zal deze cursus ge geven worden. Zij is bedoeld voer al die verloofden, die er ernstig aan denken in de loop van dit jaar te gaan trouwen. De lessen zullen gegeven worden door dr. Marlet en pater W v. d. Vlist o.f.m. Dag, tijd en plaats van al de zes lessen is telkens maandags avonds half acht in San Damiano. We beginnen maandag 4 maart; de ander data zijn maandag 11, 18 en 25 maart; 1 en 8 april. Zij die aan deze cursus willen meedoen, kunnen zich opgeven bij broeder portier van het Paterskloos- ter. Zij kunnen dan ook tegelijk de gevraagde bijdrage betalen. Deze is voor de twee verloofden samen 7,50; komt één van de twee, dan f 5, DEKENAAL SOCIAAL CARITATIEF CENTRUM Het Dekenaal Sociaal Caritatief Centrum houdt op donderdag 21 fe bruari a.s. geen spreekuur. In plaats daarvan is er spreekuur op vrijdag 22 februari van 10 tot 12 uur v m.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 1