m Z DO I TD 3 t Het is me 'n wintertje wel HORBACH-plan gaat door N o ro Vishandel Thielen Plastic Grote kunst- en antiekveiling Burgerlijke Stand O (Q O D CD D CD_ D N vette zeugen Geweekte stokvis wegens vertrek. In opdracht van dhr. J. van Es alhier, zal door Deur waarder C.J.M Nieuwenhuis, in Zaal Prinsenhof, op Don derdag 31 januari 's avonds om 7 uur, publiek a contant worden verkocht lederen herenkamer, antieke dekenkisten, petit point stoeltjes, antieke meubels, kasten, enkele Perzische tapijten, koper, tin en curiosa, goud, zilver, briljanten en diamanten verzameling gouden munten. Te bezichtigen 's middags vanaf 2 uur. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur Dr. W.J. A. BLOEMEN Stationsweg 15 Telefoon 1465 Uitsluitefad voor spoedgevallen 1 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. M. JANS Overloon Tel. 04788-262 Donderdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b g.f 2116 HERVORMDE GEMEENTE De dienst in de Ned. Herv. Kerk te Blitterswijck begint op zondag 27 jan. om 10.30 uur. Voorganger is Ds. van Selms te Nijmegen. GODSDIENSTCURSUS VOOR 18-JARIGEN Tot nu toe is er reden om over !t verloop van de cursus tevreden te zijn, zeker wat de opkomst der cur sisten betreft: er is een behoorlijke groep jongens en meisjes, die zeer trouwe bezoekers van de lessen zijn. Het zal wel aan het weer gelegen hebben, dat de laatste keer er maar zegge en schrijve zeventien deelne mers waren; misschien heeft het feit, dat sommigen een keer tever geefs kwamen, enige ontstemming gewekt; daarom nogmaals: de cur sus gaat alleen door, wanneer dit in de kerk bij de mededelingen op het eind van de mis uitdrukkelijk wordt vermeld! De eerstvolgende lessen verwach ten we weer een goede opkomst, vooral vanwege de dan aan de orde zijnde onderwerpen. Zorg er dan, op verzoek, ons ge daan door de bijzonder docent, ook voor, goed op tijd te zijn. De cur sus, die zo goed begonnen is en tot nu toe ook door velen trouw werd bezocht, kan met enige mopite en volharding tot een goed einde wor den gebracht. AGENDA CENTRALE KAB Maandag 28 januari 20 uur in Ho tel Kemps bestuursvergadering Cen trale KAB. Maandag 28 jan. 20 uur in de le vensschool bijeenkomst Jong KAJ. Donderdag 31 jan. half acht in Ho tel Kemps jaarvergadering Bouw vak. Vrijdag 1 febr. 20 uur bestuurs vergadering KAJ bij Driessen. Woensdag 3ö jan. 7.30 feestavond van de landarbeiders. GESLAAGD Op het te Utrecht gehouden exa men slaagde voor machinist N.S., de heer J. Oudenhoven, Eikenlaan. P.D.V. DE VREDESDUIF Elders in dit blad berichten wij de a.s. maandvergadering van De Vre desduif. Inmiddels is er in de da tum verandering gekomen. Dit moet nu zijn dinsdag 29 jan. in plaats van maandag a.s. ZIEKENAUTO De Venrayse ziekenauto is uitge vallen door een ongeluk in Mook, waarbij de wagen in een slip tegen een boom botste en o.a. de bestuur der, A. Goumans, zodanig werd ge wond, dat hij in Nijmegen in een ziekenhuis "moest worden opgeno men. Het Roode Kruis afd. Venray heeft direct haar nieuwe en moderne zie kenauto ter beschikking gesteld, zo dat ziekenvervoer mogelijk blijft. In geval van nood behoeft men dus alleen het oude nummer te draaien: 04780-1592 en men wordt toch ge holpen. SNERTAKTIE A.s. woensdag hoeft U niet te ko ken als U wilt. In Venray-centrum biedt U het comité Vredeskerk (Mo lenplein) via de melkbezorgers por ties snert aan, die er zijn mogen. De opbrengst is voor de Vredeskerk en U hoeft die dag niet te koken. De koks van Huize Servatius doen dat voor U en U weet, U krijgt pri ma snert en het is vcor een goed doel. VOOR DE ENE 1IEER Wij wijzen op de aankondiging dat de Zangertjes van St. Frans op za terdag 2 februari een concert geven in de aula van het Lyceum voor bo vengenoemd doel. De toegang is gratis. In de pauze is er een Amerikaanse verloting. MINDER REIZIGERS VER VOER Morgen, zaterdag en zondag zul len de Ned. Spoorwegen het vervoer van reizigers beperken teneinde voorrang te kunnen geven aan ko- lenvervoer en ander essentiële goe deren. Aan de stations worden de beperkingen bekendgemaakt. Zoals bekend bestond er enige on gerustheid of de extra toewijzing van 96 woningen ten behoeve van het zgn. Horbachplan nu wel ver wezenlijkt zouden worden. Thans is bekend gemaakt dat be halve de rijksgoedkeuringen, die reeds eerder waren ontvangen voor 60 woningen uit dit plan, nu ook de rijksgoedkeuring is afge komen voor de laatste 36. Doch behalve deze rijksgoedkeuring is nu ook de beslissing gevallen dat deze woningen zodra mogelyk ge bouwd zullen worden. WAT IS ER AAN DE HAND? Venrays industrieën klaagden al jaren dat de toewijzing welke zij kregen uit het jaarlijkse woning wetwoningcontingent te klein was. Te klein o.a. om krachten die er in deze streek niet waren aan te kun nen trekken. Toen bleek dat men ook elders met dit probleem tobde heeft de Lim burgse afdeling van het Katholiek' Werkgevers Verbond zich hiermede intensief bezig gehouden. Zij heeft een plan opgesteld om te komen Lot digenbouw van woningen, dat de naam gekrezen heeft van drs. L. Horbach, de secretaris van de Lim burgse afdeling. Een plan dat in tussen in verschillende plaatsen van Limburg al verwezenlijkt is. Het komt hierop neer dat de Limburgse afdeling deze zgn. Horbach-wonin- gen bouwt in huurkoop, dat zij dus bepaalde gelden via bankinstellingen ter beschikking stelt voor die bouw en dat de bewoner na verloop van tijd eigenaar wordt van het door hem bewoonde huis. Hij rnoet zelf voorop 10 pet. van de Stichtingskos- ten betalen. In deze 10 pet. kan zijn werkgever hem ""helpen tegen be paalde condities. Het plan Horbach voorziet in twee soorten woningen ,de zgn. arbeids- woningen (met premie) en midden standswoningen. Een in 1961 gehouden enquête bij de industrie leverde 96 kandidaten voor dergelijke woningbouw op. Dit ondanks het feit, dat er toen wei nig gezegd kon worden over de de finitieve prijs van beide soorten wo ningen. Er bleek dus nog al wat be hoefte te bestaan. EEN AANVRAGE IS INGEDIEND De betreffende aanvraag is dus ingediend en het leven ging zijn gang. Einde 1962 kwam dan de me dedeling dat deze aanvrage gehono reerd was met 30 premiewoningen en 66 woningen te bouwen in de vrije sector, waarbij tevens al de rijksgoedkeuring verleend werd voor 30 premiewoningen en 30 vrije sec- tor-woningen. Een aanbesteding, die volgde, toonde aan dat de premie woningen ongeveer in de buurt van 22.000,zouden komen liggen, de vrije sector in de buurt van /28.000— Toen gingen verschillende van de genen, die in 1961 zich principieel voorstander verklaard hadden van deze eigenbouw eens aan het tellen en kwam men ver boven de 18 pet. van het salaris, dat dan bestemd moet zijn vcor huur. Ze bedankten dus voor de eer. De industrie, die dus al bij de eerste 10 pet. in moest springen, voelde van haar kant wei nig om ook nog maandelijks een be paald bedrag in de huur bij te be talen, zodat dus het aantal liefheb bers beduidend zakte. Bovendien speelde dat verschil lende van deze voorstaanders van eigenbouw in de tussentijd ook de gelegenheid geboden werd de wo ningwetwoning die zij thans bewo nen, te kopen. Deze aankoop is uiteraard een stuk goedkoper dan de bouwprijs van de zgn. Horbach- woningen. Nu ook neg de rijksgoetikcuring voor de laatste 30 woningen is af gekomen, vroeg men zich terecht af, of nu door gebrek aan liefheb bers van de kant van industrie- arbeiders dit contingent woningen niet aan Venray's neus voorbij zou gaan. WAT NU? De heer Horbach gevraagd naar zijn mening over deze gang van za ken, was natuurlijk wel ietwat te leurgesteld, al kon hij begrip heb ben voor het feit dat in twee jaren wel wat veranderen kan en dat niet alleen in de „prijsgeschiedenis". Bo vendien is men nog nog druk aan het onderhandelen en de vraag of er zich nu wel veel terug zullen trekken is nog lang niet beantwoord. Afgezien van het feit of er velen van de vroegere intekenaars mee zullen doen, gaat de bouw door. De huizen komen te liggen in plan West en voor zover ze niet door de industrie worden afgenomen, ko men ze beschikbaar voor het ove rige Venrayse publiek, dat wellicht hierbij de kans heeft om oude plannen voor eigen-bouw in deze vorm te verwezenlijken. „De Maas zit.zeggen de mensen. Wie de tocht wil maken naar Maashees, waar 'op het Brabantse de nieuwe weg maar bar slecht is geveegd, ziet inderdaad de Maas vel ijsschotsen verstart liggen in de greep van koning winter. In een wak zitten honderden watervogels en zelfs het geroep van kinderen kan hun niet opjagen, moe en versuft als ze zijn door gebrek aan voedsel. Ergens in een café komen dan de j verhalen los over de Maas in win tertijd. Toen en toen „zat" ze ook en is men met kar en paard zelfs over de Maas getrokken.... Vraagt men of men nu al de overtocht te voet heeft willen riskeren, dan blijkt men dat opgekruide ijs nog maar half te vertrouwen Als we later in gezelschap deze belevenis vertellen en praten over die arme vogels, die daar verkleumd en kou aan dat wak zaten, komt het wat bittere commentaar, dat men schijnbaar wel aan de vogels en de dieren denkt, maar de mensen laat verrekken. Men wordt er een beetje stil van en ergens laat. zo iets een mens niet losJe gaat informeren ?n dan blijkt inderdaad dat er meer nood is dan men denkt. Dan blijkt dat de ze wintertijd en deze barre dagen voor veel mensen geen pretje zijn. Integendeel, dat er ook in deze tijd, ook in onze plaats veel ar moede geleden wordt. Oudjes, die het van hun AOW- centjes moeten doen en die norma liter "hun eindjes wel aan elkaar ge knoopt krijgen met een klusje hiel en een klusje daar, zien die centjes de schoorsteen uitvliegen en voor klusjes is er nergens vraag. Daar wordt bittere armoede geleden bij deze mensen, die om wat voor dwa ze reden misschien ook, daar nog niet eens voor durven uitkomen. Die maar lang in bed blijven liggen, om dat het daar tenminste nog drage lijk is en met wat hout en „stekken" hun kacheltje proberen aan te hou den. Kolen zijn op en geld is op Je vraagt bij de bakkers eens naar de rekeningen en slechts aarzelend komt er dan uit dat vele gezinnen in derdaad moeten poffen. Men is ro yaal gewend op vele plaatsen, on danks afbetalingen e.d. Men werkte immers en verdiende vlot. Met een groots gebaar kon men voor ex traatjes uitgeven en niets leert gau wer dan meeir-geld uitgeven. Dat geld is niet altijd uitgegeven aan de vorming van een kolenvoorraad, want niemand verwachtte zo'n win ter. Nu zijn de kolen op en men krijgt maar 90 pet. van een basis- loon. Dat scheelt voor vakmensen soms 20-30 gulden per week en dat is geen kleinigheid. Nu is Leiden in last en zit men of zonder brood of zonder kolen. Het is gauw gezegd, dat het voor veel van deze mensen eigen schuld is omdat men te weinig gespaard heeft en teveel het geld heeft laten rollen, maar dat neemt niet weg dat er in zulke gezinnen soms grotere nood heerst dan men wel denkt. Nood, waarvan ook kinderen en oudere mensen de dupe worden. Je komt bij je speurtocht, tot de ontdekking dat er nood is bij ver schillende zieken, die van hun zie kengeld dat soms toch al minder is dan normaal naast extra hulp, ook extra verwarming en dikwijls extra voedsel moeten hebben Daarvoor ontbreekt geld en men poft en poft en werkt zich iedere dag dieper in de schuld. Veelal krijgt men van deze geval len weinig of niets te zien. Men schaamt zich en wil de armoede niet openlijk laten blijken Maar men laat deze mensen niet verrekkenOngeacht of ze door eigen schuld in nood zijn geraakt of dat ze door de winter „over vallen" zijn, is de Overheid bereid de helpende hand te bieden, mits men zich meldt. Zij die dus weten of merken dat in hun buurt mensen armoe lijden of gebrek hebben doen er goed aan het Sociaal Caritatief Centrum een seintje te geven. Dit bureau (geves tigd Jan Hensenstraat 6) zorgt er dan voor- dat deze hulp onel gebo den wordt. Trouwens dit bureau kan behalve Uw seintje ook Uw ga ve goed gebi*uiken. Er is tekort aan dekens en dergelijk materiaal dat via de verschillende caritatieve ver enigingen ter beschikking komt van hen die nood lijden. KOLEN Venray is deze week weer in het nieuws geweest omdat de kolen- situatie hier bijzonder precair zou zijn. Een rondvraag in onze ge meente en elders toont aan, dat ze niet minder en niet meer zorgwek kend is dan elders in deze hele streek. De meeste boerenbonden blijken uitverkocht te zijn, terwijl verschillende particuliere handela ren nog slechts voor enkele- dagen voorraad hebben en eigener bewe ging al zijn gaan distribueren. Na tuurlijk stelt men alle pogingen in het werk om kolen aangevoerd te krijgen, maar de scheepvaart ligt stil en de spoorwegen kunnen het doodeenvoudig niet aan. Wagons kolen, die een week gele den al hier moesten zijn, zijn nog steeds niet gearriveerd en dan moet de kolenboer maar zien zijn klanten tevreden te stellen. Men kan ook maar niet even naar de mijnen rij den met een vrachtwagen, zodat de hele kolengeschiedenis voorlopig nog wel even scheef zal zitten. Zui nig zijn is het enige parool. Daar naast wordt ook gefluisterd over 'n tekort aan veevoeder, dat mede door de havenstakingen in Noord Ameri ka en het slechte weer veroorzaakt zou worden. Inderdaad blijken van sommige dingen reeds tekorten te zijn, maar die kunnen opgevangen worden door ander, zodat de toe stand nog- niet zorgwekend is, a] zal ook geïmproviseerd moeten worden. WEGVERVOER De wegen zijn zo ver als mogeiijk van sneeuw ontruimd, waarbij men op gelukkige wijze zelfs graskneu- zers met goed succes als sneeuwruimers heeft ingezet. Een initiatief van onze gemeente dat na volging verdient. Onze gemeente arbeiders verdienen ook een pluim voor hun onverdroten arbeid. De nodige slip- en botspartijen veroorzaakten weer veel blikschade en de politie had ieder dag de han den vol met rapporten maken over botsingen en glijpartijen. BEDDEN EN DEKENS THOMASSEN RIKDRIEDAAGSE Maandagavond a.s. zal de laatste avond zijn van de rikdriedaagse die door het Rikcomité georganiseerd werd. Deze avond zal beginnen om 7.30 in de Burggraaf. Naast de ge wone dagprijzen zal dan ook de speciale prijs voor de beste rikker van de drie avonden bekend ge maakt worden. Liefhebbers voor het rikken wor den daarom a.s. maandag verwacht. ALDEWIEVERBAL TE OOSTRUM Maandag 28 januari om 7 uur gaat getrouwd Oostrum de spits afbijten van het carnavalsprogramma 1963. Voor het eerst in de geschiedenis van het carnaval vierende Oostrum zal men de pret gaan beleven van een carnavalszitting, zoals we die ook kennen in het nog meer zuide lijke deel van ons gewest. Als buut- nereedners zijn voor deze avond ge ëngageerd de Oostrumse carnavals pretendenten: Bertje Arts, Gerrit Reintjes en Nöl Verstegen. Als gast- buutnereedners treden op de zeker ook niet onbekende Jan Gerrits en dokter Ruyten uit Venray. Om de titel een beetje meer eer aan le doen zal men in staat gesteld worden om zich rond de kolder van de gran dioze carnavalsmaniakken nog eens te wagen aan een heerlijke wals of losse polka e.d. op de lustige tonen van de Oostrumse Boerenkapel o.l.v. kapelmeester Jan Verstegen. Tussen de bedrijven door zal de Raad van Elf om 8.11 uur acte de presence geven. Te elfder ure zal het droevi ge ogenblik aangebroken zijn, dat prins Eed I en zijn trouwe metgezel nar Gradje de scepter respectievelijk de schelbelletjes aan de kapstok zul len hangen, zodat Oostrum weer aan prins- en narloos tijdperk toe zal zijn. De Raad zal in spoedzitting bijeen komen om een volgend staatshoofd op de kop te tikken. VOOR HET DORP Volgens de PTT heeft de lucifers- doosjesaktie ten bate van Open het Dorp, tijdens de marathonuitzending op 26 nov. j.l. 5.773.740,67 opge bracht. De grootste opbrengsten noteerde men in Den Haag, Amsterdam Rotterdam. Voor Venray en enkele buurtge- meenten waren de cijfers: Venray 4141,03 Boxmeer 5573,52 Deurne 4083,53 Horst 2528,77 Venlo 24190,78 Gemiddeld over het land was de bijdrage per inwoner 49 ct. CONCERT Onder auspiciën van het kerkkoor van St. Petrus Banden, de Zanger tjes van St. Frans, het Dameskoor en het Mannenkoor zal zateraag- avond het Duitse koor Kölner Sin ger Kreis in de aula van 't Lyceum alhier een concert geven. Dit zeer bekende Duitse gemengd koor (27 dames en 19 heren) staat onder leiding van Prof. Kraus en brengt naast moderne koorwerken ook die van oude meesters in een buitengewoon programma. Het con cert begint om 8 uur precies. De secretarissen van genoemde koren kunnen zaterdag van 10-11 u. v.m. de kaarten komen alhalen bij bureau van dit blad. Voor hen die dit concert willen be zoeken zijn kaarten beschikbaar ƒ1,,af te halen lussen 2 en 3 uur n.m., eveneens bij Boekhandel v. d. Munckhof. Het koor zal verder zondagmorgen nog een concert geven in Huize St. Anna. De Duitse zangeressen en zangers logeren bij leden der Venrayse ko ren. OPENING FA. EBBERINK t)e fa. Ebberink heeft de opening vi)n haar nieuwe zaak met veel be zoek en veel bloemen op prettige wijze gevierd. Architect Colsen heeft met het bouwbedrijf Gebr. Dinghs N.V. de oude, enge zaak, herschapen in een breed en gezellig zakenpand, waarin de bezoeker of bezoekster 'n volledig overzicht krijgt van de ar tikelen, welke deze textielhandel voert. Kwamen vele van deze din gen vroeger niet tot hun recht, thans liggen ze voor het „grijpen", waarbij volledig gelegenheid is kwaliteit prijs en kleur te beoordelen. Modern en fris is de indruk die men al di rect krijgt en deze indruk wordt al leen maar bevestigd als men in de kleurvolle, goed ingedeelde winkel bezoekt. Een verbouwing die niet alleen de oppervlakte van net oude bijna ver driedubbeld heeft, maar daarnaast de Venrayse winkelstand verrijkt heeft met een textielzaak, waarin de klanten met een oogopslag hun arti kelen kunnen vinden, rustig keuren en door aankleding, kleur en sfeer 'n uitermate gezelige indruk maakt. De heer en mevr. Ebberink heb ben reeds vele gelukwensen in ont vangst mogen nemen -en de gebrui kelijke bloemenschat maakte in het winterse weer de opening dubbel feestelijk. BEKENDMAKING Inenting tegen hondsdolheid Degenen, die voornemens zijn hun hond of kat tegen hondsdolheid te doen inenten en hun uitgereikte gele kaart nog niet hebben teruggezon den of ten gemeentehuize afdeling II hebben ingeleverd, worden verzocht dit alsnog ten spoedigste te doen. Mocht een belanghebbende onver hoopt geen kaart ontvangen hebben, dan kan hij deze alsnog bekomen ten gemeentehuize. Volgende week zullen nadere me dedelingen geschieden over plaats en tijd van de inentingen. Venray, 24 januari 1963. De Burgemeester van Venray, Mr. M. M. L. G. M. CUSTER3. MEISJE NEGEN MAANDEN BEWUSTELOOS Een 23-jarig meisje uit Reuver, mej. Crompvoets, ligt al negen maanden lang bewusteloos in het ziekenhuis te Tegelen. Het meisje zat vorig jaar 18 april bij haar verloofde achter op de brommer, toen zij in Reuver werden aangereden door een achteroprijden- de auto. De autobestuurder hoorde dinsdag in hoger beroep voor de Roermondse rechtbank 40,of 15 dagen tegen zich eisen. KOUDE SCHOLEN De strenge vorstperiode en oude onvoldoende verwarmingssyslcmen hebben vooral vele schelen getrof fen. In Gemert en Beek en Donk heeft men b.v. van plast;c dubbele ramen in de scholen gefabriceerd cm zodoende de kou iets tegen te hou den. Erger was het in Milheeze waar de schoolkinderen zich om de beurt even bij de kachels mogen verwar men omdat de temperatuur in de klassen niet boven c!e 3 graden komt. GEBOREN: Rats, Maria, Grotestr. 24b Rutten, René, Oude Oostrum- seweg 54 Huisman, Stephr-nus, Overloon Henckens, Hendrikus, Overloon Pelzer, Wilhelmus, Vcl- tum 6 Cornelissen, Jeroen. Zuid- singel' 163 v. d. Berg, Anna, Steeg- se Peelweg 10 Koenen, Wilhelmi- na Hoenderstraat 53 Kateman, Petronella, Zuidsingel 119. OVERLEDEN: Rottbeck, Elisabeth, 77 jr., kloos terzuster te Venray. Swemers, Peter, 3 dagen, Bergen. v. d. Berg, Mechtilda wed. van van Rijt, Johannes 73 jr., Venray. Litjsen Peter, echtgenoot van v. Kampen, Josephina, 74 jr., Wanssum v. d. Sterren, Pieter, echtgenoot v. Simons, Joanna, 85 jr., Venray. Kuijpers, Peter, wed. van Hendriks Maria, 92 jr, Venray. de Rijk, Hendrika, 74 jr.. Bergen. Hendriks. Dina, 59 jr., Venray ONDERTROUWD: Smits, Johannes, 24 jr., steenfa brieksarbeider te Venray, Vlakwa- terweg 2 en Franssen, Petronella, 23 jr., te Venray, Deurneseweg 2. Smits, Martinus ,28 jr., metselaar Vierlingsbeek en Janssen, Johanna, 26 jr., te Venray, St. Cath. str. 15. Jenneskens, Martinus, 30 jr., land bouwer te Venray, Brukske 1 en Wilms, Johanna, 23 jr., te Venray, Veulenseweg 43. Dura, Franciscus, 20 jr., arbeider wegenbouw te Bergen en Strijbosch, Margaretha, 17 jr., arbeidster was serij, te Venray, Molenpad 23. Hegger, Antonius, 22 jr., champig nonkweker te Horst en Noijen, Wil- helmina, 28 jr., gezinsverzorgster te Venray, Paterslaan 1. BEDDEN EN DEKENS THOMASSEN PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 3e zondag na Driekonin gen. Om 6.45 leesmis voor de paro chie; 8 uur leesmis tot zekere inten tie; 9.15 hoogmis, gesticht jaargetij de voor Johanna en Catharina Gou mans; 10.30 leesmis voor pastoor Vostermans; 3 uur lof. Maandag: 7.30 leesmis voor de overleden fam. Litjens-Claessens; 8 uur leesmis voor de overleden fam. Janssen-Michels. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Jozef Loenen, kindermis voor de meisjes; 8 uur leesmis voor de overleden fam. Peeters-Martens. Woensdag: 7.30 leesmis voor Hen drik en Lena van Soest; 8 uur lees mis voor de afgestorven fam Wil- lems-Loonen. Donderdag: 7.30 Tëesmis voor Ant. Michels en Johanna van de Voort, kindermis voor de jongens; 8 uur leesmis voor Mathijs Litjens. Vrijdag; eerste vrijdag der maand. Om 7 uur leesmis voor Martinus Heesen vanwege de bejaardenver eniging; om 8 uur gezongen dienst voor hen die offeren. Zaterdag: feest van Maria Licht mis. Om 7.30 leesmis voor Gerard Verkoeijen en Petronella Verkoeijen Creemers; 9.15 zegening der kaarsen en om 9.30 hoogmis gesticht jaarge tijde voor Martinus van de Bergh en Johanna van de Pasch. Na de H. Mis zijn in de sacristie gezegende kaarsen te verkrijgen. Om S uur lof. Daarna uitdeling van de Blasius- zegen; van 44.30 gelegenheid om te biechten. Kerkpoetsen: Mietje Weijs en Nelly Wïllems (Brienshoek) Acolythen: 6.45 A. Loonen en L. Jenniskens; 8 uur G. Martens en J. Jenniskens; 9.15 P. Litjens, H. Claes- sens, J. v. Ooi en G. Cornelissen; 10.30 J. v. Vegchel en B. Loenen. A.s. zondag kerkenbouwzondag. De eerste kollekte voor de nieuwe kerken in ons bisdom. JD X> D CD Z3 HHM Piëta van de Akker Harry de la Roy hebben de eer kennis te ge ven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de plecht, inzegening zal plaats hebben op maandag 28 januari om half 10 in de parochiekerk van St. Joseph te Deurne, Daarna zal tot hun intentie een plechtige H. Mis worden opgedragen. Deurne, Leemskuilenweg 7 Venray, Gasstraat 8 Dagadres Deurne, Leemkuilenweg 7 Gelegenheid tot feliciteren van 1.302,30 uur. Toekomstig adres Pr. Bernhardstr. 25 Venray Op zaterdag 2 februari a.s hopen onze lieve ouders M. Siebers-Wilmsen hun 25jarig huwelijksfeest te vieren. Tot hun intentie wordt om uur een H. Mis opgedragen in de parochiekerk St. Petrus Banden te Venray. Dat God hen nog lang moge sparen, wensen hun dankbare kinderen en pleegkind. Dagadres Molenplein 2 Receptie 12 uur 's Avonds zaal Thielen, -Molenplein Op zaterdag 2 februari a.s. 1 open onze lieve ouders A Martinus Nooyen Anna van Duynhoven hun 25jarig huwelijksfeest te vieren. Tot hun intentie wordt om 9 30 uur een plechtige H. Mis opgedragen in de Rectoraats- kerk O. L. Vrouw van Zeven Smarten. Dat God hen nog lang moge sparen is de wans van hun dankbaie kinderen. Dagadres San Damiano. Venray, Brukske 2. Voor de gebeden, H.H. Mis sen en bloemen, alsmede voor de hartelijke deelneming bij het overlijden en de begrafe nis van onze geliefde echtge note, dochter, moeder en oma Catharina Maria Hubertina Ehren weduwe van Jean Hubert P. Lamberts echtgenote van Walter Müller betuigen wij hiermede onze oprechte dank. W. Müller A. Ehren H. Lamberts W. Lamberts- Schouren en zoon P. v.d. Broek- Lamberts G. v.d. Broek De plechtige zeswekendienst zal plaats hebben op 17 febr. om 10.15 uur in de Paterskerk te Venray. UITSLAG TREKKING LOTERIJ FANFARE ST. ODA MERSELO 19 jan. 1963 le prijs no. 2588; 2e pr. 2724; 3e pr. 2761; 4e pr. 4746; 5e pr. 3987; 6e pr. 1335; 7e pr. 3525; 8e pr. 3093; 9e pr. 1623; 10e pr. 3899. Prijzen gelieve afgehaald te worden vóór vrijdag 1 maart 1963 in Zaal M. Arts, Groot dorp, Merselo. TE KOOP GEVRAAGD tegen hogere prijzen. Afhalen bedrijf op iedere maandag, met franco vracht. Telefoneer vandaag nog. H. v. d. Berkmortel Goorweg 14 DEURNE Tel. 04930-2832 f 1.50 per 500 gr. Alle soorten verse vis volop Grotestraat TE KOOP grote partij biggen en 2 stierkalveren J. Derks, Buitenweg 6 in elfen en alle kleuren Ook dik plastic Pouwels Warenhuis Hofstraat 10 Tel. 1566 WITTE KATOEN 80 cm. breed 89 ct. per meter EBBERINK

Peel en Maas | 1963 | | pagina 6