THOMASSEN coupon- week Ruilverkaveling Politierechter WelvaartswerL 1962: KIL JMR dames-, heren- en kinder overjassen Burgerlijke Stand Bestuur K.A.J. L.J. Verstraelen NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur Dr. L. COENEN Henseniusstraat Telefoon 1878 Uitsluitend voor spoedgevallen 1 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. Janssen, Kard. van Rossum- straat, tel. 1504. ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.f.f. 2116 HERVORMDE GEMEENTE De dienst in de Ned. Herv. Kerk te Blitterswijck begint op Z'. naag 6 januari om 10.30 uur. Voorganger is de heer Grobben. De zakjes voor de oudcjaaiskcl- lekte zullen, voor zover nog niet af gegeven, volgende week worden op gehaald. DODELIJK ONGELUK Woensdagmiddag gebeurde aan 't (Schoor een dodelijk ongeluk, dat diepe indruk heeft gemaakt in Ven ray. De familie van Opbergen kwam terug van een verjaardagsvisite in Horst, toen de wagen in de bocht op het Schooi- tengevolge van de gladheid van de weg aan het slin geren raakte, juist op het moment dat een vrachtwagen wou passeren. De personenauto sloeg met een klap tegen deze vrachtwagen aan, waar bij de inzittende, de 39-jarige J. v. Opbergen naar buiten werd geslin gerd en ter plaatse overleed. De wa gen vloog in brand, maar deze kon door de te hulp gesnslden geblust worden. Mevr. van Opbergen moest met een dubbele schedelbasisfric- tuur overgebracht worden naar liet ziekenhuis. Haar toestand is zeer ernstig. De kleine, die ook nog in de wagen zat, werd licht gewond. Dit dodelijk ongeluk verwekte grote consternatie, niet in het minst omdat de overledene een zeer be kend figuur is in het Venrayse ver enigingsleven, waarin hij o.m. voor de patronaatsjeugd en het jeugd werk in het algemeen, veel heeft ge daan. AGENDA CENTRALE KAB Maandag 7 januari half acht be- stursvergadering Transport in Ho tel Kemps. Woensdag 9 jan. 8 uur in zaal v. Dijk te Oostrum Kaderbijeenkomst Kring Venray. Spreker Aalmoeze nier Heijmans. Donderdag 10 jan. 8 uur Hotel Kemps bestuursvergadering KAB Venray. GESLAAGD De H. Hendriks, werkzaam bij de adminstratie gemeentewerken Ven ray, slaagde te Eindhoven voor liet tweede gedeelte van het examen S.P.D. en behaalde daarmede het „Staatspraktijkdiploma voor Be drijfsadministratie". Hij genoot zijn opleiding bij de R.K. Leergangen Tilburg, afd. Helmond. VROUWENGILDE A.s. zondagmiddag 6 januari zal in de Schouwburgzaal van St. An na een kinderoperette in drie be drijven worden opgevoerd door het Reuver's Toneel, getiteld „De Tover- appels". Tussen de bedrijven zang met mu zikale begeleiding. Alle kinderen zijn van harte welkom. Aanvang precies half 3. Entree 0,50 per kind. MIDDENSTANDSVERENIGING AFD. VENRAY Op zondag 6 januari houdt de R.K. Middenstandsvereniging afd. Venray haar traditionele verdiepingsmorgen in Huize St. Servatius, alwaar om 8.45 uur een H. Mis wordt opgedra gen door de geestelijk adviseur. Op donderdag 10 januari is er dan kaarten om wild in Café In den Engel, aanvang 20.00 uur. BRAND In de nacht van zaterdag op zon dag werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in een kippenhok bij de fam. v. O. op het Veulen. 1700 vijfweekse kuikens werden het slachtoffer omdat ze stikten door de rook. De brandweer zorgde dat schuur en woning gespaard werd. De brand moet zijn ontstaan door oververhitting van de kooi. BRAND IN STAL TE HORST Oudejaarsavon rond tien uur brak brand uit in de vrijstaande stalling van de heer v. d. M. aan de Vos- senheuvel te Horst. Toen de snel ter plaatse zijnde brandweer arriveerde, stond de stal in lichter laaie. De brandweer, die veel last ondervond van de koude, bestreed het vuur met 4 stralen doch kon niet voorkomen dat de stal ge heel uitbrandde. Bij de brand kwa men 1 paard, 2 koeien, 7 zeugen en 20 biggen om. De schade wordt ge schat op ruim 9.000 gulden. De oorzaak van de brand, welke door een buurman werd ontdekt, is waarschijnlijk kortsluiting. PLAATSELIJKE COMMISSIE Op vrijdag 21 december v.m. 11 u. vond op het Gemeentehuis te Ven ray de openbare aanbesteding van de te verharden of te verbeteren weg van Veulen naar Wanssum en het ten westen van de Rouwkuilen- weg gelegen gedeelte van de Heid- sepeelweg, een en ander overeen komstig bestek 1-1962 ruilverkave ling „Lollebeek" van de Grontmy N.V. De Bilt. Ingeschreven kon worden: A. voor het gehele werk. B. voor het gehele werk, met uit zondering van de speciale voorzie ningen bij het „kruispunt Schoor". Door 13 gegadigden werd inge schreven voor de volgende bedragen N.V. Janssen en De Jong te Horst A 1.038.000,—, B 990.000,—. P. C. Zanen, Tilburg. A 1.020.000, B 987.000,—. N.V. Heymans, Rosmalen, 1.027.000 B 987.000,—. N.V. C. Q. Tolmeyer, Nijmegen, A 987.000,—, B 958.000,—. N.V. Oosthoek, Uden, A 997.000, B 937.000,—. N.V. Rozenburg en Zn., Breda, A 958.000,—, B 920.000,—. N.V. Hoogenbeek, Laren, A 955.000,—, B 915.000,—. P. B .Huberts, De Bilt, A 937.000,- B 898.000,—. N.V. Ir. van Engelen, Nijmegen, A 904.400,—, B 874.400,—. J. D. Janssen, Middelburg, 904.000,- B 874.000,—. N.V. N.B.M., Zaandam, A 886.000 B 853.000,—. N.V. J. van Lee, Vegchel A 884.000,—, B 850.000,—. Schapers en de Bont, Eindhoven, A 827.000—, B 797.000,—. De raming van de NV Grontmy bedroeg voor A 1.046.000,B 980.000,—. De gunning werd aangehouden. Het is te verwachten dat met de uitvoering van de werken rond fe bruari een aanvang zal worden ge maakt. De publieke tribune grunzelde Want de twee verdachten, die de deurwaarder de rechtzaal i.e. de raadzaal binnenriep, was met recht: de dikke en de dunne. De dikke tonrond, met een gezicht dat gloei de van Hollands welvaren; de dun ne ,lang en schraal als een boete prediker uit de woestijn. Ze bleken naast hun respectieve lijke ambachten als hobby het vis sen uit te oefenen. Het oeroude jachtinstinct van hun voorvaderen de Batavieren kwam op deze wijze tot gelding. En was er tevens oor zaak van dat ze nu voor de politie rechter moesten verschijnen. Wat was het geval. De dunne was een verwoed visser en kende langs de brede stroom der Maas elk plek je, waar de vrij schaarse vis zich maar durfde ophouden. Hij had daarvoor niet alleen een bijzonder instinct ontwikkeld maar ook een bijzonder methode. Nu heeft uw verslaggever niet veel belui van al- ie mogelijke procedures, maar in dit geval kwam het er op neer dat onze „dunne" dagen van te voren zijn plekjes en in dit geval was dat een bijzonder plekje ging voorbereiden. Hij stelde thuis van allerlei ingrediënten samen, maakte daarvan een soort visvoer en kwam dagen van te voren dat netjes uit strooien op dat bepaalde plekje. De vis scheen daardoor zulk een appe tijt te krijgen, dat ze gewoon voort op de angel zaten te wachten Maar toen dan de dag zou komen dat al die smekende vis vakkundi; binnengehaald zou worden, toen ontdekte de dunne tot zijn niet ge ringe verwondering dat zijn plaatsje reeds bezet was. De dikke had er zich in alle pontificaliteit neerge vlijd en was reeds druk bezig te profiteren van het voorbereidend werk van de anderNu is echter de Maasoever vrij voor elke viS' ser in 't bezit van vergunningen en dus moest de dunne met lede - gen aanzien hoe de dikke de vruchten van zijn werk aan het plukken was. Hij vlijde zich enkele meter van dit stukje Hollands welvaren af en pro beerde ook nog iets van de buit binnen te pikken. Had de dikke zijn mond nu maar gehouden, dan was alles waarschijn lijk nog zonder stukken verlopen. Maar bij elke vis, die hij uit de diepte opviste, had hij het nodige commentaar dat schalde over het water en pijnlijk de oren trof van de dunne, wiens dobbertje onbewo gen op de baren danste. „Kom maar jongbej vader. Tja, ge had 't slechter kunne treffe. Gej ziet bej enne kwaliteitsvisser beland.. Nie bej zonne prutser den 's aoves schael is van 't op ziene dobber kie- ke, mer niks mit naor huus brengt", zo sprak hij een vette voorn toe, die aan zijn haak spartelde, terwijl de dunne wat vuil van zijn angel moest halen. Kortom, het werd een kwel ling voor onze dunne, die met iede re vis, die de dikke uit het water schepte zijn hart voelde krimpen.. Naarmate de dag voortschreed werd die pijn alleen maar heviger, niet het minst door het steeds maar venijniger wordend commentaar van onze dikke, die maar in hoefde te gooien om na enkele minuten zijn dobbertje met een ruk naar omlaag te zien schieten. Weer een kanjer. „Ge kunt visse of ge 't nie was zijn commentaar, met een sche le blik op de dunne, die nog niets in zijn vangnetje had en blauw aan begon te lopen, hetzij van koude, hetzij van woede. Hij had in het begin de dikke verteld dat die zat te vissen op „zijn" plekje, maar de dikke had hem kort en bondig ver teld dat de Maas stroomt voor ieder een en dat de vissen daarin jacht wild waren voor iedere visser Toen had de dunne zijn mond ge houden, maar het werd moeilijker met iedere vis, die daar een eindje verder op met het nodige commen taar naar boven gehaald werd. Com mentaar waarin kennelijk zijn kwa liteiten als visser ernstig aangerand werden. De dikke nam zo nu en dan nog een neutje om de feeststemming te verhogen en dat was waarschijn lijk ook de oorzaak dat zijn toch' al niet vriendelijk commentaar met elke vis nog scherper werd. De dunne verbeet zich de lippen en zweeg. Zwijgend keek hij naar zijn dobber, die zachtjes wiegde op de baren, maar geen zin had naar omlaag te gaan. Toen de dikke al 'n school vis uit de Maas gediept had, bestond zijn buit uit een mager voorntje, dat feitelijk met de dikke hem in de emmer lag uit te lachen. Toen is het dan gebeurdWe derom glinsterde aan des dikkes lijn een knaapje van een paar pond en wederom kwam er commentaar, dat des dunnes visserskwaliteiten in een nogal schemerig daglicht stelde. Toen heeft de dunne kalm zijn vislijntje ingehaald, is opgestaan en in plaats van zijn hengel te gebrui ken voor de edele vissport is hij er de dikke mee te lijf gegaan. Met flinke forse slagen kasteide hij het dikke lichaam en al de haat en nijd die in een mens opborrelen kan vloeide soepel en geleidelijk via de hengel op de dikke neer. Deze was wat traag in zijn beweging, wat zijn lichaamsbouw ook wel meebracht en 't duurde even voor hij op de maas kant stond. Toen had hij al menig zwieper van des dunnes hengel ge ïncasseerd, maar de klap die hij uitdeelde loog er niet om. De dun ne zweefde namelijk van de hoge wal Maaswaarts, waarin hij met een plons belandde. Hoewel hij aanvan kelijk meende te zullen „verzoepe" en daartoe ook alle pogingen in het werk stelde, bleek de veilige Maas bodem toch dichterbij zijn lange voeten te zijn, dan hij meende en kon hij moddernat proberen weer op veilige bodem te komen. Toen hij daar aangeland was, bleek de dikke verdwenen met meename van het zootje vis en het ene voorntje van de dumie. Er kwam natuurlijk politiezaak van, temeer waar de dunne ook nog bijna een longontsteking had opge lopen van dit onvrijwillige bad En nu moest de politierechter oordelen. De dikke vertelde keihard dat hij niet geslagen had, dat de dunne „zo maar" van de kant gevallen was en liet meewarig zijn oren zien, die verkreukeld zouden zijn oi.der de slagen van de visgert. Maar de rech ter kon er niets aan ontdekken als dat ze maar snel eens ern keer ge-/ wassen moesten worden. De dunne weid nog wit als hij naar de dikke keek en de dikke werd rood als hij naar de dunne keek. Ze zullen allebei J 25, in 's lands kas moeten storten, daar helpt geen vadertje lief aan. Maar dat is zeker als de dunne de dikke nog een keer treft aan de Maas, komt er moord en doodslag van. Het westen heeft echter ook een economisch belang bij een hogere welvaart der zo nog onderontwik kelde volkeren. Wij hebben het nu zover geschopt dat de bewoners van Midden-Amerika, Europa en Japan over het algemeen in een zekere mo to van welvaart leven. Zij kunnen zich hierdoor regelmatig iets aan schaffen, waardoor de industrieën kunnen bestaan en vrijwel iaderen werk kan vinden. De industrieën breiden zich dus wel in aantal en in grootte uit en de produktie wordt steeds groter. Dat wordt zoveel, dat een verzadi gingspunt voor de westelijke wereld in het verschiet ligt. Dan zou er een halt komen aan de ontwikkeling van de welvaart in het westen en zelfs spoedig een achteruitgang. De kan sen voor het westen liggen daarom juist ook in het verder tot ontwik keling brengen van de armere vol keren, opdat ook die over enige wel vaart zullen gaan beschikken en dus in staat zullen zijn om produkten af te nemen. Als men nagaat hoeveel honder den en miljoenen mensen er leven in die onontwikkelde landen, die zich slechts het allernoodzakelijkste voor behoud van het leven kunnen veroorloven, dan kunnen wij daarin ook nog een onmetelijke markt ont dekken die nog te exploreren valt, maar dat kan pas als wij ze eerst zelf hebben geholpen om de nood zakelijke voorwaarden daartoe te scheppen. Wanneer Amerika ons na de laatste oorlog niet zo terzijde had gestaan met zijn (Marshall)-hulp, dan hadden wij in Europa ook nog niet het welvaartspeil van nu be reikt. Van die welvaart plukt ook Amerika de vruchten, zoals het heel goed begrepen heeft. Eenzelfde soort inzicht dienen wij te hebben ten opzichte van de nog onderontwik kelde landen. Ons geld en vooral ook onze ken nis hebben zij nodig om tot enige welvaart te kunnen komen, waar van wij evenzeer de vruchten zul len plukken. De wereldhandel zal er nog door kunnen verdubbelen. En hoe welvarender de mens is, hoe meer hij ook geneigd is de vrede te bewaren, opdat de welvaart .niet teloor gaat. Ook uit dien hoofde be keken hulp van de ontwikkelde lan den een positief punt, ook en juist voor de welvarenden dezer wereld. Naar het reeds een paar jaar in de Verenigde Staten bestaande voor beeld, dat op initiatief van presi dent Kennedey tot stand kwam, is men thans ook in Nederland begon nen met de oprichting van een jon geren vrijwilligerscorps, waarvan de leden daadwerkelijk hulp zullen gaan verlenen aan de bevolking in de zogenaamde ontwikkelingslan den. Het is de bedoeling, dat deze jongeren na een korte maar gede gen opleiding voor een of twee jaar naar het voor hun capaciteiten meest geschikte land worden gezon den. Daar kunnen zij dan de bevol king van een streek bijvoorbeeld wegwijs maken op het gebied van betere landbouwmethoden, irrigatie, aanleg van wegen of dijken of an dere noodzakelijke bouwwerken, voor het levensonderhoud, nuttig onderwijs geven enz. enz. Maat schappelijk werk dus in de meest ware zin van het woord. Dit mag ongetwijfeld worden aangemerkt als een bijzonder nuttig initiatief, dat gericht is op de toekomst. Op een beter toekomst voor de bevolking van de onderontwikkelde landen, of een betere verhouding, ook tussen die landen en het wel varende westen. Het werk dat zo'n betrekkelijk kleine groep van jon geren kan verrichten, blijft uiter aard nog maar van geringe omvang. Het betekent kleine stipjes op de kilometerslange weg die de omwik kelde landen nog moeten gaan om althans enigszins te groeien naar een meer gelijkwaardige positie, met de welvaartslanden der wereld, die ook financieel hiertoe het nodige moeten bijdragen. Maatschappelijk werk dus, dat we kunnen zien als een sociale zorg van de beter bedeelde tegenover de ar mere medemens. Maar dat is de hulp, die wij de ontwikkelingslan den1 dienen te bieden toch niet al léén. Wanneer wij die hulp alleen uit sociaal oogpunt bieden, dan ko men wij niet zo heel ver. Dan blijft het zeker beperkt tot een meer of minder grote aalmoes, die wij de arme wel willen verstrekken, maar waarvan het gemis ons in ieder ge val geen pijn zal doen. Daar zal die veel groter arme bevolking der we reld dan wel iets ,maar niet zo heel veel aan hebben. Het zal (misschien) de honger verdrijven, maar niet de armoede. Het afgelopen jaar 1962 behoort tot de drie koudste jaren van de laatste zeventig jaar, het was even koud als de jaren 1940 en 1956."*4n laatstgenoemde twee jaren was voor een belangrijk deel de streng ste winter oorzaak van de lage ge middelde temperatuur ,in 1962 daar entegen brachten januari en febru ari betrekkelijk zacht weer, maar ji-ören het voorjaar en de zomer '.'.ouder dan sedert 1845, meer dan een eeuw geleden dus, het geval w3s geweest. Ook oktober was iets warmer dan normaal, de overige negen maanden waren alle te koud. December was ditmaal de koudste, augustus de warmste maand van het jaar Ge middeld genomen waren van elke drie dagen er twee aan de koude kant. In De Bilt kwamen 72 (nor maal: 64) vorstdagen en slechts 4 (normaal 23) zomerse dagen voor, het aantal zomerse dagen is in de laatste ruim honderd jaar in geen enkel jaar kleiner geweest. De tem peratuur is in De Bilt in het gehele jaar niet boven de 27 graden celeius gekomen, een waarde die pas op 3 september werd bereikt. Sedert 1849 het eerste jaar waarin dagelijks de maximum-temperatuur werd geme ten, was het nooit voorgekomen dat de temperatuur een jaar lang niet boven deze waarde uitkwam. De hoeveelheid neerslag was on geveer normaal, in Overijssel en in de Achterhoek was het over het al gemeen een weinig aan de droge kant, elders (en vooral in Zuid- Limburg) was het een weinig te nat, zoals uit de voorlopige gegevens blijkt. Het afgelopen jaar was een stuk minder nat clan de beide voor gaande jaren. Het aantal uren zonneschijn be droeg te De Bilt 1398 tegen 1572 normaal. De kuststrook heeft meer zón gehad dan het binnenland waar vooral in Zuid-Limburg het tekort gtoot was (ongeveer 225 uren). PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: Feest van de Openbaring des Heren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.15 hoog mis, opgedragen voor Frederica Loonen-de Ponti; 10.30 leesmis v. d. overleden familie Jenniskens-Jans- sen; 3 uur lof. Vandaag eerste zon dag van de maand, maandkollekte voor de kerk. Maandag: 7.30 gesticht jaargetij de voor Lambertus en Ilenrica Rein- tjes en Johannes Reintjes en echt genote.; 8 uur leesmis voor Johan na Beclet. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Thuijls-Swinkels, kindermis voor de meisjes; 8 uur leesmis voor Gertruda van Rens- Litjens. Woensdag: 7.30 leesmis voor An- toon Voesten; 8 uur leesmis voor Jozef Loenen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Mar- tinus Manders en Anna Maria de Louw, kindermis voor de jongens; 8 uur gezongen jaargetijde voor Hendrik Verlinden en echtgenote. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Maria Jacobs-Nissen; 8 uur leesmis voor de afgestorven familie Nabuurs- Arts. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Peter Johannes Peeters en Petrcnella Loo- nen; 8 uur leesmis voor pastoor i Vostermans. Biechtgelegenheid van 15 en v. 6.307 uur. Daarna lof. Kerkpoetsen: Anny van Dijck en Anny Willens (Bnenshoek). Dinsdagavond om 8 uur in café Martens eerste les van de. cursus voor Jonggehuwden. Acolythen: 6.45 H. Claessens en G. Cornelissen; 8 uur A. Loonen en B. Loenen; 9.15 L. Jenmskens, J. Jenniskens, J. v. Ooi en J. v. Veg chel; 10.30 M. Kusters en N. Pij pers. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: Feest van Driekoningen. 7.30 vroegmis tot intentie van fam. Pouwels-v. d. Ste.ig; 10 uur hoog mis tot bijz. intentie; 2.30 lof Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: tot intentie van fam v. Keijsteren-Geurts. Dinsdag: tot intentie van fam. Cornelissen-J acobs. Woensdag: v. d. overleden ouders van fam. Arts-Ploegmakers. Donderdag: voor de zialerust van Henri Bloemen. Vrijdag: voor de zielerust van de Wed. van Vegchel-Claassen. Zaterdag: voor de overleden fam. Lenkens-Vloet; 19.30 Lof ter ere van Maria, Koningin van de Vrede. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis, zaterdag vóór en na lof. Zondag kollekte voor de nieuwe kerk. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Feest van Driekoningen. 6.30 leesmis voor zekere intentie; 8.10 leesmis v. Renier on Jo Swin- kels; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis v. d. overl. fam. Philipsen-Micbels; 2 uur lof. Maandag: 7.30 maanddienst voor Gerard Deters. Dinsdag: 7.30 geslicht jaargetijde voor Maria Janssen-Droesen; zij altaar leesmis v d. overl. fam. Lou- we. Woensdag: 7.30 weekdierst van Maria Janssen-Winnen; zijaltaar leesmis voor Martin Peeters. Donderdag: 7.30 gesticht jaargetij de voor Albert Fleurkens en Elisa beth Claessens; zijaltaar leesmis uit dankbaarheid v. d. fam. Litjens- Gielens. Vrijdag: 7.30 leesmis voor de overl. fam. Custers-Claessens; zij altaar leesmis v. Anna Janssen- Smeets. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Maria Janssen-Winnen besteld door de kaartclub van de bejaarden; zij altaar leesmis voor de overleden fa milie Arts-van ïiyek. Gelegenheid om te biechten van 67 uur. Deze week zijn aau de beurt om de H. Mis te dienen: Jan Kuunders, Pierre Bos, Jan Geurts en Wüïy Rooyakkers. in de week van 27 dec. t.m. 2 jan. GEBOREN: Wismans, Bernardus G. M., Oir- loseheide 1. Mulders, Hubertus M. G., Paarde- kopweg 16. Michels, Lorenz H. P., Kruisstraat 38. van Duuren, Albertus W. M., Lan- geweg 42. Peters, Anna P. H„ Bergen. Koch, Amoldina M„ St. Cathari- nastraat 5. Clephas, Johannes P. E. J., Oude Oostrumseweg 44. Hendriks, Josephina A. G., Prins Bernhardstraat 32. Janssen, Gerardus P. M., Depute Petersstraat 34a. Janssen, Johannes P M., Deputé Petersstraat 34a. Achten, Gerardus M. G., Lemmen- weg 1. Vermeulen, Caroline M. J. H„ Oranjestraat 2. van der Putten, Nicolasina P. J. M., Kruisstraat 10. Swinkels, Marinus H. M., Pastoor Jacobspeel 4. Muijres, Gertruda H. G. M., en Muijres, Geradus G. P. M., Geyster- seweg 11. ^OVERLEDEN: van Opbergen, Jacobus H. M. M., echtgenoot van Verheugen, Bartho- lina J H. M., oud 39 jr., assuradeur te Venray. ONDERTROUWD: Hendriks, Petrus J. W. J., 22 jr., timmerman te Overloon en Peeters, Theodora G. H., 20 jr., dienstbode te Venray, Langeweg 64. GETROUWD: Weisz, Manfred W., 23 jr., chauf feur te Oberhaus Did. en Barents, Catharina E. P. C., 22 jr., fabrieks arbeidster te Venray. van Dijck, Johannes M. H. 28 jr., landbouwer te Venray en Cornelis sen, Anna M. G„ 22 jr. te Venray. Nas, Guus, 30 jr., koeitechnicus te 's Hertogenbosch en Verstegen, Hu- berdina 29 jr., z.b. te Venray. van Duijnhoven, Jozef J. H„ 22 jr. bankwerker te Venray en Poels, Jo hanna M. R, 22 jr., te Venray Hendriks, Gerardus H. M., 30 jr., landbouwer te Overloon en van Rijs- wijck, Allegonda M. H. 31 jr. te Venray. Verbeek, Jozef T., 28 jr., bouw kundig opzichter te Venray en Vol- leberg, Christina J., 25 jr. kraam verzorgster te Venray. Michiels, Johannes W. M., 24 jr., bankwerker te Venray en Lormans, Wilhelmina C L., 23 jr., telefoniste te Venray. Schwachöfer Wilhelmus P., 23 jr., metselaar te Venray en Beerkens, Anna W., 21 jr., kraamverzorgster te Venray. Krzystala, Manfred, 19 jr., mijn werker te Kampij-Lintfort Did. en Schoenmakers, Petronella' F., 19 jr., verkoopster te Venray. Philipsen, Gerardus J. 29 jr., champignonkweker te Sevenum eri Michels, Catharina M. M., 24 jr., zb. te Venray. BONDSKANSELIER ADENAUER MAAKT ZIJN LAATSTE KABINET Adenauer heeft dus beloofd in het komende najaar af te treden. Velen hebben daar lang op gewacht, ook velen uit zijn eigen partij uit de Christen-Democraten. De ontevre denheid over zijn beleid is op vele punten groot, niet alleen onder so cialisten, maar ook onder de libera len. In de afgelopen jaren heeft de kanselier voor deze laatste partij al een paar stevige offers moeten brengen: von Brentano liet hij val len als minister van Buitenlandse Zaken en nu heeft hij minister Straus als minister van Defensie ge offerd aan de samenwerking met de liberalen. Maar naar de mening van de Bondskanselier is dit offer nog beter en kleiner geweest dan de of fers die hij had moeten brengen, in dien hij met de socialisten in zee was gegaan. Niemand kan met zekerheid zeg gen waarheen Duitsland zal gaan als er met de socialisten geregeerd wordt. En toch bestaan er in _de CDU krachtige stromingen om een nieuwe koers in de politiek te va ren, iets wat Adenauer steeds heeft tegengehouden. Voor zijn aftreden zal daar wel geen verandering meer ïri kernen. Vanaf heden onze bekende met extra voordelige en leuke koopjes uit een enorme keuze NU extra voordelige prijzen in U kunt er - voordelig - tegen in een jas van DR. VAN THIEL Patersstraat 30 - Venray wenst allen zalig nieuwjaar Bestuur, Zusters en verple gend personeel van Huize St. Anna wensen allen een zalig 1963 wenst alle leden een zalig en voorspoedig nieuwjaar Oranjestraat 13 Venray wenst allen zalig nieuwjaar Aan allen een voorspoedig en gelukkig 1963 Sjeng Goumans-Kruijsen Julianasingel 45 - Venray Kousenreparatie M. MICHIELS Pr. Bernhardstraat 28 Venray wenst allen zalig nieuwjaar Phoenix Naaimachines MILLEN Patersstraat - telefoon 1738 wenst allen zalig nieuwjaar ALLE WANDELVERENIGINGEN aangesloten by de wandelfe- derattfe Venray wensen u een zalig en voorspoedig 1963 God schonk ons een zoontje en broertje. Wij noemen hem HANS TH. CLEPHAS A. CLEPHAS-PLUYM TILLY Venray, 28 december 1962 Oude Oostrumseweg 44 Tijdelijk St. Elisabeth-Zieken- huis, kamer 26.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 2