Overpeinzingen Kerkelijke Diensten Voor de ene Heer DUIVENSPORT ZWEMMEN V.C.R00Y van 30 dec. tot en met 5 jan. Geestelijk artikel VRIJDAG 28 DECEMBER 1962 No. 52 DRIE EN TACHTIGSTE JAARGANG ■PEEL EN MAAS^ druk en uitgave van den munckhof n.V. venra1' WTTPWRT A Tl UfTflD VPWD A V PM fTlWCTDPIfpW advertentieprijs 8 ct. per mm. abonnements- grotestraat 28 postbus 1 tel. 1512 giro 1050652 EiEiADLiAU V UUlV V ErJTlxA I Eli UlVlO 1 IvElVEll prijs per kwartaal 1.50 (bulten Vcnray 1.75) PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapl. Bors. Zondag: onder het octaaf van Kerstmis. 6.30 Sj. Maesen; 7.30 Me vrouw Proosten; 8.30 Gertr. Gerrits; 9.30 Hoogmis voor de Parochie; 11 uur Johannes Janssen en Catharina Arts; 6 uur overl. fam. Betrams. 11.30 Apostolaat des Gebeds op Jerusalem. Maandag: 6.45 Antoon van Osch; 7.30 Jan Oudenhoven; 7.30 Moeder Vullings; 8.15 Th. v. d. Bogaert 1 h. 8.15 J. Coenen. Dinsdag: Nieuwjaar. 6.30 Antoon van Osch; 7.30 Joh. Claessens, Jo hanna Fleurkens en Theodorus Bis- tervels; 8.30 Gertr Gerrits; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 11 uur Wilhelmus Swaghoven, Antonetta Creemers en overleden kinderen; 6 uur avondmis J. van Sambeek, echt genote en dochter Jo. Woensdag: 6.45 Jan Oudenhoven; 7.30 Jan Oudenhoven; 7.30 Karei Sij- bers en Gerard Brey; 8.15 Godfr. Smulders; 8.15 Dr. Bloemen. Donderdag: 6.45 Piet Hermans (Veltum); 7.30 Antonetta van Els- Willems; 8.15 J. Coenen; 8.15 Fam. Vullings-Dings. Vrijdag: eerste vrijdag der mnd. 6.30 Jan Oudenhoven; 7 uur zekere intentie R.; 7.45 H. Harthoogmis; 10 uit dankbaarheid (3h) vanwege fam. Custers-Peeters8 uur Avondmis overleden familie Janssen-Pubben. Zaterdag: Priesterzaterdag. 6.45 Adoli' Verbeek en echtgen.; 7.30 overl. fam. Jonkers-Claessens; 8.15 Leonardus Stiphout; 8.15 Ferdinand van Els; 9.30 plechtig huwelijk Keu ten-van Gerven. Biechtgelegenheid van 5.30^—7.30. Om 7 uur lof. Op eerste vrijdag wordt de zie ken de communie gebracht op de zelfde tijd als anders. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald. Tel. 1973 b.g.g. 1502. Zondag: onder het -octaaf van Kerstmis. H. Missen om 6.30, 7.45, het nieuwe jaar met blijdschap aanvaarden De wisseling van het jaar stelt ons telkens weer voor de komst van het nieuwe. Het is voor de mens 'n bijna waanzinnige vreugde te maken te krijgen met het nieuwe, tenmin ste zolang hij nog vitaal is, vol le venslust en levensverwachting. Naarmate een mens ouder wordt, gaat de aantrekkingskracht van het nieuwe eraf en komt hij meer ge reserveerd tegenover het nieuwe te staan; op sommige ogenblikken zelfs bij voorbaat afwijzend. Zo ziet men de wisseling van het jaar, de overgang van het oude naar het nieuwe ,dus een verschillende beoordeling toegemeten, al naar gelang de mens het nieuwe jaar jong, verwachtingsvol wezen tege moet gaat, of als een oudere, die het liever niet ziet komen, of die het liever maar verder zou uitstellen. Voor de één ligt het accent op Nieuwjaar, dus op een feest, voor de ander op Oudjaar, dus een heim wee, een beetje trieste dag. Wij mensen zijn nu eenmaal zo, daar valt niet veel aan te verande ren. Toch zouden we onze gevoelens naar de ene en naar de andere kant een beetje kunnen temperen. Want de overgang van het ene jaar naar het andere is niet zo sensationeel, de dag van 31 december en de vol gende 1ste januari verschillen niet veel van elkaar. Het zijn kleine ver anderingen die wij beleven op weg naar ons einddoel. Het verschil ech ter van de eerste januari met de Oudejaarsdag van datzelfde jaar zal vermoedelijk een groter verschil op leveren. Doch wij bereiken deze laatste slechts geleidelijk. God maakt ons het nieuwe aanvaardbaar door het ons mondjesmaat toe te dienen. Van de ander kant heeft de de monstratieve overgang naar een nieuw jaar toch weer het voordeel, dat wij ons kunnen bezinnen op onze levensweg. We lopen die het hele jaar in de gelijkmatige tred, te ondoordacht. Oud en Nieuw nu geeft juist even de kans terug te keren op onze schreden en om te zien. Wat heeft eraan ontbroken? De wisseling wordt zodoende een prikkel sommi ge dingen in de toekomst beter te doen. Wij aanvaarden dan het nieu we jaar toch met blijdschap en ne men minder weemoedig van 't oude afscheid. 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15. Kollekte (2 in 1) voor de kerk en kerkenbouw. (Buiten de kerk voor de SUS 10). 7 uur lof waaronder Kerstliederen. Maandag: Mis v. 30 dec. 's avonds 7 uur Oudejaarsavond-oefening met Te Deum. Dinsdag: Nieuwjaarsdag. H. Mis sen als op zondag. Kollekte (2 in 1) voor kerk en aflossing geluids-in- stallatie; 7 uur lof waaronder Kerst liederen. Woensdag: Allerh. Naam Jesus. Donderdag: Mis van 1 jan. 8.30 gezongen H. Mis als jaargetijde voor Gerardus Peters en Elisabeth Darks. Van 5-8 gelegenheid om het Sacra ment der Biecht te ontvangen. Vrijdag: le vrijdag der maand. 7 uur Hoogmis. Geen kindermis. 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: 8.30 gezongen H. Mis als jaargetijde voor Jacobus Philipsen en Francina Goossens. Van 38 gelegenheid om het Sacrament der biecht te ontvangen. Mededelingen .1. Nieuwjaarsreceptie. - Na de H. Mis van 11.45 gelegenheid om Pater Gardiaan en de paters van het Rektoraat een Zalig Nieuwjaar te wensen in het gasten-kwartier van het klooster. 2. Donderdag 3 januari 's avonds om 7.30 bijeenkomst van alle pries ter-studenten van het rectoraat in het gasten-kwartier van het kloos ter voor een feestavondje. Breng het rapport s.v.p. mee. Dienbeurten Accolieten 6.30 H. v. Gend, G. Philipsen, G. Verschuren en J. Philipsen; 7.45 G. v. d. Berg, J. Naus, K. Jeuken en J. Jeuken; 9 u. J. Rongen, J. Evers, C. Evers en J. Meesters; 11.45 M. van Rooy, H. Janssen. B. Peters en H. Bosch. Vrij A. Derks. Misintenties Zondag: 6.30 Wilhelmina Willems Vermeulen; 7.45 Hendrika v. d. Beu ken (buurt); 9 uur Noud van Lin en Martien Janssen; 10.15 overleden ouders Slits en zoon Theo; 11.45 Mevr. Schim van der Loeff-Dijkman (buurt). Maandag: 630 zijaltaar t.e.v. H. Geest; 7 uur Theodora Goumans- Clabbers; 7.45 Cornelia Hoeben- Lenssen; 8.30 overleden fam. Voes- ten-Niessen-Claassen. Dinsdag: 6.30 Piet Hermans (Vel tum); 7.45 Leonarda Ewalts-Janssen 9 uur Martien Janssen en Noud van Lin; 10.15 Johannes Gijsbertus Bee- mer; 11.45 Mevr. Schim v. d. Loeff- Dijkman (Buurt).' Woensdag: 6.30 zijaltaar Cornelia Hoeben-Lenssen; 7 uur Antoinette Lenssen-Huisman (buurt); 7.45 over leden familie Heeze-Kusters; 8.30 overleden fam. Voesten-Niessen- Claassen. Donderdag: 6.30 zijaltaar Cornelia Hoeben-Lenssen; 7 uur Petronella Bouten-van Megen; 7.45 overleden ouders; 8.30 gezongen jaardienst. Vrijdag: 6.30 zijaltaar Cornelia Hoeben-Lenssen; 7 uur overleden ouders Tonen-Vermeulen; 7.45 uur Theodorus Pouwels en Anna Frie zen en overleden familie; 8.30 Jea- nette Esser. Zaterdag: 7 uur Cornelia Hoeben- Lenssen; 7.45 Pater Casimirus ouders; 8.30 gezongen jaardienst. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: onder het octaaf van Kerstmis. Leesmissen 6.30, kinder mis;- 7.30 2e H. Mis; 8.30 Parochie- Hoogmis 10 10 uur; 3 uur rozen krans en lof. Eerste kollekte voor de kerk; 2e kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 bestelde jaardienst Joseph Verstappen, Antoinetta Smits Antonia Verstappen. Dinsdag: Nieuwjaarsdag, dag van devotie. De H. Diensten als op zon dag. H. Missen om 6.30; 7.30 kinder mis; 8.30 2e H. Mis; Parochiehoog mis om 10 uur; 3 uur Rozenkrans en lof. Woensdag: 7.30 maanddienst Mar- tinus Baltussen. Donderdag: 7.30 maanddienst An na Maria Bouten. Vrijdag: 1ste vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Je zus .7 uur H. Communie. 7.30 Hoog mis ter ere van het H. Hart van Jezus stichting Baeten-Jeurissen. Na de Hoogmis uitstelling, acte van toewijding, Tantum Ergo en Zegen. Avonds om 7 uur Avondmis voor de leden der H. Familie, gezinsmis, tot intentie van de gezinnen van de parochie. Zaterdag: eerste zaterdag der maand, toegewijd aan 't onbevlekte Hart van Maria. Priesterzaterdag. 7.30 bestelde zieldienst overleden ouders Verstappen-Kuypers. Zater dagavond biechtgelegenheid van 5-7 A.s. zondag: eerste zondag der maand: buitengewone kollekte we gens de verwarming der kerk, bij zonder aanbevolen. SUS 10 ROTTERDAM GIRO 1961 PAROCHIE CASTENRAY Zondag: onder het octaaf van Kerstmis. 7.30 leesmis tot dankzeg ging; 10 uur Hoogmis voor de Pa rochie; 3 uur lof en rozenhoedje. Maandag: 7.30 gezongen maand dienst voor Louis Roelofs. Dinsdag: Octaafdag v. d. Geboorte van onze Heer. Nieuwjaarsdag. Dag van devotie. 7.30 leesmis voor de vrede; 10 uur Hoogmis, 5e zeswe- kendienst voor Antoon Roelofs. Woensdag: 7.30 gezongen jaar dienst voor Jan Houwen. Donderdag: 7.30 gestichte gezon gen jaardienst voor overleden fami lie Steeghs-Baeten. Biechtgelegen heid van 5.306.30. Vrijdag: eerste vrijdag der mnd, toegewijd aan 't Goddelijk Hart. 7 u. H. Communie; 7.30 leesmis voor fa milie Cleven-Wagemans; 's avonds 6.30 Avondmis, gest. gez. H. Mis ter ere van het H. Hart met uitstelling van 't Allerheiligste en toewijding aan het H. Hart. Zaterdag: eerste zaterdag, toege wijd aan het Onbevlekt Hart van Maria; 7.30 gezongen H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die of ferden. Biechtgelegenheid: van 5.30—6.30; om 6.30 lof. Kerkpoetsen: Henriëtte Maes en Nelly Kunen. Misdienaars: II, 3. A.s. zondag maandelijkse kollekte voor onze kerk. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: onder het octaaf van Kerstmis. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.15 hoog mis, gesticht jaargetijde voor Hen- ricus Gussen en Lamberdina Tak ken; 10.30 leesmis voor de overle den familie van het bruidspaar van Dijck-Comelissen; 3 uur Lof. Maandag: 7.30 gezongen jaargetij de voor Johanna Beclet; 8 uur lees mis voor Willem Arts en Gertrudis Niessen. Dinsdag: Octaafdag van Kerstmis, Nieuwjaarsdag. H. Diensten als op zondag. Om 6.45 leesmis; 8 uur lees mis voor pastoor Vostermans v.w. de bejaardenvereniging; 9.15 hoog mis voor Gerard Verkoeijen en Pe tronella Verkoeijen-Creemers; 10.30 leesmis voor Lodewijk Emanuel Da vid; 3 uur lof. Woensdag: 7.30 gezongen dienst voor Martinus Heesen; 8 uur lees mis voor Maria Jenniskens-Friezen. Donderdag: 7.30 gesticht jaargetij de voor Antoon Derks, echtgenote en P. J. Derks; 8 uur leesmis tot bij zondere intentie. Vrijdag: 1ste vrijdag van de mnd. Om 7 uur leesmis voor Antoon Voesten; 8 uur gezongen dienst ter ere van het H. Hart voor hen die offeren. Zaterdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Gerard Lucassen; 8 uur lees mis voor de overleden familie Loo- nen-van Mill. Van 6.30-7 u. biecht gelegenheid; om 7 uur lof. Kerkpoetsen: Mia Litjens (Over- broek) en Anny van Dijck. Accolieten: 30 dec. 6.45 G. Corne- lissen en J. van Vegchel; 8 uur A. Loonen en J. Jenniskens; 9.15 L. Jenniskens, G. Martens, J. van Ooi en H. Claessens; 10.30 M. Kusters en N. Pijpers. 1 januari: 6.45 M. Kusters en N. Pijpers; 8 uur van Ooi en J. van Vegchel; 9.15 L. Jenniskens, J. Jen niskens, A. Loonen en B. Loenen; 10.30 H. Claessens en G. Comelissen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: onder het octaaf van Kerstmis. 6.30 leesmis voor de over leden familie Keyzers-v. d. Munck- hof; 8.10 leesmis voor de overleden fam. Geurts-Peeters; 9.15 kindermis, 10.15 Hoogmis voor zekere intentie; 2 uur lof. Maandag: 7.30 leesmis voor Maria Verhoeven en overleden familie; zij altaar leesmis voor Jan Litjens. Dinsdag: Nieuwjaar. 6.30 leesmis voor de overleden familie van de Pas-Custers; 8.10 leesmis voor Pier re en Harry Janssen; 9.15 kinder mis; 10.15 Hoogmis voor zekere in tentie. Woensdag: 7.30 weekdienst voor Maria Janssen-Winnen; zijaltaar leesmis voor Willem Vollenberg. Donderdag: 7.30 gestichte gezon gen jaargang van Anna Fleurkens- Pouwels; zijaltaar leesmis voor Wil lem Spreeuwenberg. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 gezongen H. Mis ter ere van het H. Hart voor zekere inten tie. Na de H. Mis uitstelling en oefening van eerherstel; zijaltaar leesmis voor de overleden ouders v. Ass-Claessens. Zaterdag: 7.30 maanddienst voor Harry Vergeldt; 9.30 plechtige hu welijksmis voor het bruidspaar Phi- lipsen-Michels. Gelegenheid om te biechten van 67 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: onder het octaaf van Kerstmis. 6..30 Communieuitreiken. 7 uur Vroegmis voor de parochie; 8.15 leesmis voor een bijzondere in tentie (Wed. Janssen); 10 uur Hoog mis voor de leden van de B.J.B. die dit jaar in het huwelijk zijn getre den. Onder de H. Missen speciale maandelijkse kollekte voor de no den van onze kerk; 6 uur lof met rozenhoedje. Maandag: Oudejaarsdag. 7.30 ge zongen H. Mis om God te danken voor alle weldaden in het afgelopen jaar ontvangen. Dinsdag: Octaafdag van Kerstmis. Nieuwjaarsdag. Diensten als op zon dag. 7 uur leesmis t.e.v. O.L. Vrouw en H. Gerardus (Arts-van Meyel); 8.15 leesmis voor overleden familie Kessels-Claes; 9.30 Hoogmis voor de parochie, om van God vele gunsten af te smeken voor het nieuwe jaar. Geen lof. Woensdag: Feest van de Allerhei ligste Naam Jezus. 7.30 jaargetijde voor Peter Muyzers en Theresia van Meyel. Donderdag: 7.30 Leesmis voor Pe tronella Bouten- van Megen. Geen biechtgelegenheid, geen H. Mis. y rij dag: eerste vrijdag van de maand. 7 uur gezongen H. Mis ter erp van het H. Hart tot intentie van hqn die daarvoor bijdragen; 8 uur leesmis uit dankbaarheid (v. Dijck- H^pdriks); 3.45 Lof voor de school kinderen^ Zaterdag: éérste zaterdag van de (maand. PriesteTzat^rdag. 7.30 gez H. Mis om van God vele priester roepingen te verkrijgen; van 4—6 u. Biechtgelegenheid. 7 uur Marialof. RECTORAAT HEIDE Zondag: onder het octaaf van Kerstmis. 7.30 H. Mis voor Petronel la van Dijck-Wismans; 10 uur Hoog mis voor het rektoraat. Accolieten: Wim Fleuren en Wim Ewals. Lof te 3 uur. Misdienaars van de week: Piet Rutten en Sjraar Loonen. Maandag: 7.30 H. Mis voor een overleden vriend. Dinsdag: Nieuwjaar, oktaafdag v Kerstmis; 7.30 H. Mis voor overle den familieleden Droesen; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat en te uur Lof. Woensdag: Feest van de Allerh. Naam van Jezus; 7.30 H. Mis voor Harry Muijsers. Donderdag: 7.30 H. Mis ter ere van H. Brigitta. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 H. Mis voor overleden vader Engelbertus Nellen; 7.45 Avondmis voor de Heidse jeugd. Biechtgelegenheid vóór de Avond mis. Zaterdag: Priesterzaterdag. 7.30 H. Mis voor Herman Strijbosch en Maria van Opbergen. Biechtgele genheid te 7 uur en Lof te 7.30. Na het Lof biechtgelegenheid tot 9 uur. Zondag: Feest van de Verschij ning des Heren (Driekoningen). Van 1720 jan. retraite te Venlo (Man- resa) voor de Parochies Ysselsteyn, Venray-Heide en Veulen. winkelsluiting Reeds meerdere malen in het af gelopen jaar is er van deze kant op gewezen dat de winkelsluitingsrege ling in Venray zo geen dringende wijziging behoeft, dan toch wel eens goed bekeken dient te worden. Als men op bepaalde tijden de winkels langer open wil of moet houden, laat het dan zijn op dagen dat het publiek er behoefte aan heeft. Wie nu weer voor de Kerst gezien heeft hoe in veel winkels winkelpersoneel en eigenaars in de avonduren op klanten stonden te wachten, die vraagt naar de zin van deze rege ling. Een enquete van de middenstands vereniging kan op dit terrein ten minste de nodige gegevens verzame len, terwijl een nauw kontakt met omliggende en ook groter plaatsen wellicht kan aanvullen wat hier te kort is ÓT ontbreekt. Een belangrijke studie. CARNAVAL IN HORST In Horst komt een carnavalsver eniging, die aldaar het vastenavond festijn zal gaan organiseren. Beter Nog een paar dagen en het jaar is om. Nog een paar dagen en we staan voor die speciale kerstavond, waarop de H.E. Heer Deken namens de gehele gemeenschap van Venray de resultaten zal overhandigen van de grote loterij ten bate van het nieuwe orgel in de Protestantse kerk in Blitterswijctk. Een initiatief van onze Derde Or de om onze protestantse broeders te helpen, wier aantal te klein is om de grote last van een nieuw orgel in de kleine Blitterswijckse kerk le kunnen betalen Een voorbeeld van eenheid in plaats van gescheidenheid, een voorbeeld van christelijke samen werking rond het feest van Kerst mis, rond dat Kind dat voor allen geboren is. Ja, het gaat goed met die loterij en de H.E. Heer Deken zal niet met lege handen staan. Maar we hadden ze graag nog wat voller. Dat kan als al onze Venrayse ver enigingen nu in deze laatste dagen van 1962 ook eens extra voor de dag komen. O ja, de kas van vele verenigin gen is dikwijls al zwaar aangesla gen, maar een tientje hier en 25,- daar kan er licht af voor dit doel. De meeste verenigingen hebben R.K. voor hun naam staan. Laten ze ook dat R.K. nu eens metterdaad tonen. Een enveloppe is gauw gepakt en Broeder Portier van het Minder broedersklooster neemt die graag voor dit doel in ontvangst. Vooruit Venrayse verenigingen, laat U niet kennen en kom over de brug voor dat nieuwe orgel in die oude kerk. Nog een paar dagen en het is nieuwjaar. Sluit het oude af met een extraatje voor dit prachtige doel laat dan nooit. Maar het eerste com muniqué van deze nieuwe vereni ging dat de wereld werd ingezonden via het plaatselijk blad toont wel 'n bijzondere mentaliteit. Want dit stukje, bedoeld om leden te wer ven, houdt zich bezig met de vas- telaovend in „nabuurplaatsen" op 'n wijze die we toch al geruime tijd als dood en begraven beschouwd hadden. Gelukkig dood en begraven. Want de naijver tussen plaatsen als Horst en Venray mag dan misschien in de grijze oudheid recht van bestaan ge had hebben, in deze tijd moet die verdwenen zijn. Dat de Horster car navalsvierders hun bestaansrecht rechtvaardigen en hun „humor' grondvesten op een niet meer be staande verhouding met de „na buurplaatsen", toont aan dat voor verschillenden van hen de klok lang is stil blijven staan en dat de ware vastelaovesgeest over hen nog lang niet vaardig is. Ergens zwieren ze rond in een ste nen tijdperk en dat geeft geen goe de verwachtingen voor de broeder schap der volkeren. Ook niet in vastelaovesverband. spio-nieuws Wij hopen op evenveel succes in het nieuwe jaar als in het oude. Weliswaar had de zwemclub in het begin met moeilijkheden te kampen, maar in de loop van het jaar zijn die BIJNA helemaal opgelost. Dat bijna, kunnen we allemaal wel ra den, is het nieuwe zwembad. De zwemclub heeft nog verschil lende punten op het programma staan t.w.: De algemene ledenvergadering op 25 januari te 21.00 uur bij Kemps op het Henseniusplein. Het beraad om ons aan te sluiten bij de N.B.R.D. (Ned. Bond voor het Redden van Drenkelingen). Wat de aansluiting bij de K.N.Z.B. betreft, dit is helemaal oké. De zwemclub wil in februari of maart onderlinge wedstrijden orga niseren op een zondagmiddag De ouders en de kinderen die bij de club zijn hebben hierbij gratis toe gang. Wij raden iedereen aan om op die zondagmiddag naar het Sportfond- senbad te Venlo te komen om te zien wat Uw kinderen, vrienden en vriendinnetjes ,of kennissen in die korte tijd geleerd hebben. Volgens specialisten in het vak zijn het „wa terratten" geworden. Wij hopen dat de belangstelling op de algemene vergadering en die zondagmiddag groot zal zijn. Degenen (boven de 16 jaar) die zich alsnog willen opgeven kunnen dit doen op Grotestraat 9a tc Ven ray. Wij wensen U nogmaals een zalig nieuwjaar. DAMESZWEMCLUB HZPC Laatste zwemtraining in 1962 Op 30 december a.s. zal de laat ste zwemtraining voor de jeugdige leden plaats vinden in het Sport- fondsenbad te Venlo. Vertrek om half twee vanaf de gemeentelijke gymnastiekzaal aan de Groene- woudstraat te Horst. De 500 gepasseerd Met Kerstmis 1962 was het leden aantal van de Dameszwëmclub de 500 gepasseerd. In dit aantal zijn begrepen ruim 100 gehuwde dames. P.D.V. DE VREDESDUIF Zondag 30 december organiseert de Vredesduif haar onderlinge ten toonstelling, waarop alle Venrayse liefhebbers worden verwacht. De tentoonstelling vindt plaats op de doelen van St. Anna bij café Volleberg. Plm. 300 duiven zullen hier tentoongesteld worden. Om plm. 12.30 uur zal aan de ver koop plaats hebben van de geschon ken bonnen. Hier ligt de kans voor elke liefhebber om iets goeds te be komen, want van diverse bekende liefhebbers mochten wij een bon ontvangen voor jonge duif of kop pel eitjes. Grijps uw kans! De tentoonstelling is geopend op za terdag van 7-11 u. Op zondag van 11-5 uur. Afhalen der duiven om 5 uur. Om 9 uur 'savonds prijsuitrei king. Alle schenkers van ere-prij- zen en donateurs, onze hartelijke dank. Alleen het derde herenzestal van V.C. Rooy kwam afgelopen weekend in het veld en wel tegen Hovoc 3 uit Horst. In minder dan een half uur re kenden de V.C. Rooyers met de Horstenaren af. In de le set kwam VC Róoy 3 al direct met 61 voor te staan en zonder al te grote moei te won V.C. Rooy 3 de set met 156. In de 2e set bood Hovoc 3 meer tegenstand. Het werd zelfs 13-13, het was echter V.C. Rooy 3 dat de resterende 2 punten wist te scoren, stand 20 voor V.C. Rooy 3. In de derde set was V.C. Rooy 3 weer be duidend sterker en met 156 ging de set voor Hovoc 3 verloren. Een verdiende 30 zege voor V.C. Rooy 3. Hiermed handhaafde V.C. Rooy 3 zich bij de kopgroep in de 3e klasse. Volgende week hopen wij U de diverse standen van de afdeling Venlo te kunnen geven. In de overgangsklasse Noord (he ren) werden enkele inhaalwedstrij den gespeeld, zodat de le helft van de competitie kon worden afgeslo ten. De stand is hier als volgt: PSV 2 9 8 1 17 26-6 Rapid 9 2 1 16 25-11 Cialfo 9 7 2 15 23-9 TVC 9 6 3 12 20-13 VCM 9 5 4 12 20-20 V.C. Rooy 9 4 5 9 15-18 Were Di 9 4 5 8 15-19 Activia 9 2 7 5 12-22 Valuas 2 9 1 8 3 7-26 Sios 9 0 9 1 8-27 Voor het komende weekend zijn geen wedstrijden vastgesteld. venray kreeg 8STE rowan- raad van limburg Zondagmiddag had op de zolder van de ULO-school, alwaar het hoofdkwartier van de St. Oda-groep van de verkennerij is ondergebracht, de plechtige installatie plaats van de 8ste Rowan-afd. van Limburg en de 32e van Nederland. De plechtige installatie werd ver richt door de H.K.C. schipper M. Kavelaars. Nadat Aalmoezenier, ka pelaan Heymans, de onderscheidin gen had gezegend, werd de hoofd leider ,de heer Frits Linssen, ge- installeerd. Als hoofdleider instal leerde hij persoonlijk daarna de le den van zijn raad en vroeg, in zijn dankwoord, volgzaamheid. Bij deze plechtigheid, die bijge woond werd door vele autoriteiten en ouders, alsmede door verschillen de hoge functionarissen uit de ver kennerswereld, feliciteerde de dis trictscommissaris, de heer J. Colsen, Venray met deze afd. en hoopte dat nog vele afdelingen in zijn district zullen volgen. Deken A. Loonen. die als genodig de de plechtigheid bijwoonde, sprak eveneens woprden van felicitatie en was trots op Venray, dat weer be wezen heeft bij de tijd te zijn, daar het hier de achtste afd. van Lim burg betrof. Als hoofd van het De kenaat was hij blij te constateren, dat in deze streek op het gebied van het jeugdwerk, veel wordt ge daan. Ook bracht hij dank aan de vele aanwezige leidsters en leiders voor hun opofferend werk. Na de installatie werd het onder komen van de Venrayse Rowans be zocht dat alle lof verdient. De gas ten, werden hier door de Rowans verrast met een kopje koffie met gebak.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 9