Kerkelijke Diensten S.y.V. NIEUWS V.y. OOSTRUM M.H.C.yENRAY ZWEMMEN van 2 tot en met 8 dec. Vrijdag 30 november 1962 No. 48 Drie en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WPPfCRT AH VOHR VFNPAV PM OlWf QTUPïf PM ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 V* £r£rIiDL>AU V UUA V LtlllvH I Cél\ UiVlO 1 IVCtlVEtiN PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (bulten Venray f 1 75) PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Past. Geerits Zondag: le zondag van de Advent. 6.30 Sj. Maessen; 7.30 overleden ouders Maessen-Swaghoven; 8.30 uit dankbaarheid; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 11 overleden familie Vaske-Maessen; 6 ur Chr. Gossens. Maandag: 6.45 Jan Oudenhoven; 7.30 overleden ouders Vollenberg- van de Heuvel; 7.30 Mevr. Reynders- Seykens (K.A.V.); 8.15 Jac. Willem- sen en echtgenote 1 h.; 8.15 Familie van de Broek-de Hart. Dinsdag: 6.45 Antoon van Osch; 7.30 tot intentie van de H. Vader; 8.15 Harry Janssen en Jo van Vegchel; 8.15 overleden ouders Sta pel. Woensdag: 6.45 overleden familie Janssén-van Gerven; 7.30 Nelly Buissen-Cuypers; 8.15 Gerard Trij- nes 1 h.; 8.15 Dr. Bloemen; 7.30 over leden ouders Schols-Leers. Donderdag: 6.45 Leonardus van Dijck en Johanna Jenneskens; 7.30 Antoon Weiten; 8.15 St. Nicolaas- gilde best. dienst; 8.15 Gert. Gerrits. Biechtgelegenheid van 78; om 8 u. Lof. Vrijdag: eerste vrijdag. 6.30 Hen- rica van Wel-Voermans; 7 uur Jan Oudenhoven; 7.45 H. Hart-hoogmis; 8 uur Avondmis zekere intentie R. Zaterdag: Onbevlekte Ontvangenis van Maria. 6.45 bestelde jaardienst H. van Meyel; 7.30 Henr. Drabbels. echtgenote en kinderen 1 h.; 7.3Ó overleden familie Janssen-Hesen; 8.15 bestelde dienst uit dankbaarheid 3 h.; 9 u. Hoogmis uit dankbaarheid Roefs. Biechtgelegenheid van 5.307.30. Om 7 uur Adventsoefening. Adventsoefeningen Vorige jaren hebben wij de ad ventsoefeningen op zondagavond ge houden. Dit jaar worden deze ge houden op iedere zaterdag van de advent om 7 uur. Wij zullen dan samen zingen en bidden om ons op het Kerstfeest voor te bereiden. Mis schien hebt u nog een boekje van 't vorig jaar, anders zijn er nieuwe te krijgen aan de kerkdeur. Wij spo ren al onze parochianen aan deze oefeningen bij te wonen. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Urbanus. Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: le zondag van de Advent. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis im 10.15. De kollekte (2 in 1) is voor de kerk en DORP IN ARNHEM. 7 uur Adventswake. Maandag: H. Franciscus Xaverius, belijder, 's Avonds 8.15 Cursus voor 18-jai*igen. Dinsdag: H. Petrus Chrysologus, bisschop en kerkleraar. 7.30 lof ter ere van St. Antonius met gebeden. Donderdag: H. Nicolaas, bisschop belijder. 7 uur Gezinsmis. Van 58 gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Vrijdag: le vrijdag van de maand, geboden vasten- en onthoudingsdag. 6.40 gezongen H. Mis; 7.45 H. Mis voor alle schooljeugd; 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: Feest van Maria's On bevlekte Ontvangenis. 8.30 plechtig gezongen H. Mis. Van 38 gelegen heid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Mededelingen 1. Liturgische Kerstvoorbereiding. Zondag begint de Advent. On danks de Sïnterklaasdrukte maken we ons zondagavond 7 uur vrij voor de Adventswake in de kerk. Nemen we de tijd om ons voor te bereiden op dit mooie feest. Laten we niet zo maar Kerstmis vieren, bereiden we ons als het Joodse volk voor op de komst, op de meer in tense komst van Christus in ons leven. Komen we deze 4 Advents zondagen allemaal een half uur naai de kerk om mee te doen. Tekstboek jes kx-ijgt u in de kerk. De zanger tjes van St. Frans zullen ons be geleiden en de plechtigheid opluis teren. Wilt U de boekjes na afloop op de plaats laten liggen? Dank U! St. Nicolaasfeest Zondag 2 december, na het lof St. Nicolaasfeest voor de zangertjes van St. Frans in de school. Woens dagmiddag a.s. om 14.30 uur voor de misdienaars, ook in de school. Ouders, maakt u zich dus zondag avond niet ongerust, als de jongens wat later thuis komen. Dienbeurten Acolythen 6.30 J. Meesters en M. v. Rooy; 7.45 G. v. d. Berg en H. v. Gend, J. Naus en H. Janssen; 9 uur: B. Pe ters en H. Bosch, A. Derks en J. Rongen; 11.45 G. Verschuren, G. Philipsen, J. Jeuken en G. Jeuken. Vrij: J. Evers en C. Evers. Mlsintenties Zondag: 6.30 Piet Hermans (Vel- tum); 7.45 Martien Janssen; 9 uur overleden ouders Pouwels-Minten; 10.15 Piet Coopmans en Gertruda Janssen; 11.45 Piet Hermans (Oos trum), besteld door PTT personeel. Maandag: 6.15 Cornelia Hoebers- Lenssen; 7.45 overleden ouders Alofs; 8.30 overleden ouders De- ricks-Vollenberg. Dinsdag: 6.15 Cornelia Hoebers- Lenssen; 7 uur Herman Metz; 7.45 overleden familie Wismans-Pouwels; 8.30 Not. Pluymaekers. Woensdag: 6.15 Cornelia Hoebers- Lenssen; 7 uur W. J. Steememans; 8.30 Martien v. d. Poels en overle den familie v. d. Poel. Donderdag: 6.15 Cornelia Hoebers- Lenssen; 7 uur Gezinsmis; 8.30 Jea- nette Esser. Vrijdag: 6.15 Cornelia Hoebers- Lenssen; 6.40 overleden ouders To nen-Vermeulen; 8.30 Overleden fa milie v. d. Berg. Zaterdag: 6.15 Cornelia Hoebers- Lenssen; 7 uur Pater Casimirus en ouders; 7.45 Mevr. Janssen-van Die pen, als lid van de Derde Orde' 8.30 overleden familie Niéssen. Bijbelcursus Maandagavond 8 uur Bijbelcursus in San Damiano. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: le zondag van de Advent. 7 uur H. Mis tot zekere intentie; 8.30 Hoogmis, gestichte jaardienst Leo nard Maas; 10 uur H. Mis. voor de parochie. Geen lof. Maandag: 7.30 gestichte gezongen jaardienst Wilhelmina Jeuken en ouders. Dinsdag: 7.30 gestichte gezongen jaardienst Willem Meijer, echtge- not en zoon. Woensdag: 7.30 gezongen maand- dienst Gerard Wolters. Donderdag: 7.30 Piet en Harrie Hermans. Vrijdag: Eerste vrijdag. Vasten- en onthoudingsdag. 7 uur H. Com munie; 7.30 gezongen maanddienst Antoon Derickx; 7 uur avondmis, Theodora Janssen-Tacken. Zaterdag: Feest van de Onbevlek te Ontvangenis van Maria. 7.30 Hoogmis, overleden familie Potten- Janssen. Biechten van 67 uur. 7 uur Avondmis voer levende en overleden leden van de Boerinnen- bond. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: le zondag van de Advent. De H.H. Missen om 6.30, 7.30, 8.30 en 10 uur; 8.30 H. Mis overleden fami lie Loonen-Geurts; 3 uur aanbid dingsuur en rozenkrans en lof. Eerste kollekte is buitengewone kollekte voor de kerk; 2e kollekte voor het Bisdom. Maandag: 7.30 H. Mis Antcnitta Swinkels. Dinsdag: 7.30 maanddienst Louis Maessen. Woensdag: 7.30 zieledienst overle den familie v. d. Berg-Paulussen. Donderdag: 7.30 zieledienst Jaco bus en Gerardus Nelissen. Vrijdag: 7.30 eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H Hart van Jesus. 7 uur H. Communie. 7.30 Hoogmis ter ere van het H. Hart van Jezus: stichting Baten- Jeurissen. Na de Hoogmis uitstelling acte van toewijding Tantum Ergo en Zegen. 's Aovnds om 7 uur avondmis: ge zinsmis voor de leden van de H. Fa milie en alle overige gezinnen. Zaterdag: feestdag van de Onbe vlekte Ontvangenis van Maria. 7.30 leesmis; 9.30 Hoogmis, zieledienst overleden familie Geurts-Spreeu- wenberg. Vrijdag is vasten- en onthoudings dag. Donderdagavond is biechthoren van 57 uur. Zaterdagavond biechthoren van 57 uur. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: le zondag van de Advent. Maandelijkse buitengewone kollekte voor onze kerk. 7.30 leesmis tot ze kere intentie; 10 uur Hoogmis voor de Parochie; 13.45 bezoekt St. Nico laas het Patronaat. Maandag: 7.30 gezongen H. Mis voor overleden ouders Wismans- Wijnhoven. Dinsdag: 7.30 le zeswekendienst voor Antoon Roelofs. Woensdag: 7.30 gezongen H. Mis voor overleden familie Kemmelings- Clabbers-Friesen. Donderdag: 4e zeswekendienst v. Jacob Wismans. Biechtgelegenheid van 5.306.30. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het Goddelijk Hart van Jezus. Vasten- en ont houdingsdag. 7 uur H. Communie; 7.30 H. Mis ter ere van het H. Hart. Avonds 6.30 gezongen H. Mis voor overleden familie Verstegen- Vullings. Daarna uitstelling van het Allerheiligste, oefening van Eerher stel en Zegen. Zaterdag: feest van de Onbevlek te Ontvangenis van de 1-1. Maagd Maria, Patrones van ons Bisdom. Dag van devotie. 7 uur H. Commu nie; 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw; 9.30 gezongen H. Mis voor overleden familie van de Pasch- Jeurissen. 3 uur Lof en Rozenhoed je. Na het Lof biechtgelegenheid tot 4 uur. Kerkpoetsen: Gonny Reynders en Gonny Weys. Misdienaars: Groep 11, 1. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: le zondag van de Advent. Om 6.45 leesmis voor de parochie: 9.15 Hoogmis, gesticht jaargetijde v. Peter Antoon Smits en Petronella Claessens; 10.30 leesmis voor de overleden familie van het bruids paar Vloet-Jenniskens; 3 uur lof. Vandaag le zondag van de maand. Maandkollekte voor de kerk. Acolythen: 6.45 J. van Vegchel en J. van Ooi; 8 uur B. Loenen en A. Loonen; 9.15 J. Jenniskens, H. Claes sens, N. Pijpers en M. Kusters; 10.30 L. Jenniskens en P. Litjens. Maandag: gesticht jaargetijde voor Peter Andreas Peeters, Theodora Thielen, Godefridus Litjens; 8 uur leesmis tot zekere intentie. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Piet Hermans, kindermis voor de meisjes; 8 uur leesmis voor Piet Janssen. Woensdag: 7.30 gezongen dienst v. Martinus Heesen; 8 uur leesmis voor Jozef Loenen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Pe ter Willemse en Catharina Geeraets, kindermis voor de jongens; 8 uur leesmis voor Maria Jacobs-Nissen. Vrijdag: le vrijdag van de maand. Om 7 uur gezongen dienst ter ere van het H. Hart voor hen die offe ren; 8 uur leesmis voor Johannes Voermans. Zaterdag: feest van Maria's Onbe vlekte Ontvangenis. Om 7.30 uur leesmis tot zekere intentie; 3.30 lees mis; 's avonds om 7 uur gezongen avondmis voor Gertruda van Rens- Litjens. Van 45 en van 6.307 u. biechtgelegenheid. Kerkpoetsen: Antoinette Janssen en Anny Loenen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: le zondag van de Advent. 6.30 leesmis voor zekere intentie; 8.10 leesmis voor intentie van de fa milie Vergeldt-Burgers; 9.15 kinder mis; 10.15 Hoogmis voor zekere in tentie; 2 uur Lof. Maandag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Pouwels-Muyzers; zijaltaar leesmis voor Willem Vol- lenberg. Dinsdag: 7.30 weekdienst voor Maria Janssen-Winnen; zijaltaar leesmis voor Gerardus en Harry Vergeldt en Antonetta Smeets-Ver geldt. W-oensdag: 7.30 leesmis voor Mar tin Arts en tot troost voor zijn ouders, besteld door het personeel der school; zijaltaar maanddienst voor Harry Vergeldt. Donderdag: 7.30 maanddienst voor Gerard Deters; zijaltaar leesmis v. d. familie Claessens-Zanders. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 gezongen H. Mis ter ere van het H. Hart uit dankbaarheid. Na de H. Mis uitstelling en oefening van eerherstel; 7 uur avondmis ter ere van het H. Hart voor zekere in tentie. Zaterdag: Feest van de Onbevlek te Ontvangenis van Maria, patrones van het bisdom. 7 uur leesmis voor Maria Janssen-Droesen; 8.30 gezon gen H. Mis voor zekere intentie. Gelegenheid om te biechten van 6—7 uur. Deze week is vrijdag geboden vas ten- en onthoudingsdag. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: le zondag van de Advent. 6.30 Communieuitreiken; 7 uur vroegmis tot intentie van de familie Janssen-Poels; 8.15 Leesmis voor overleden familie Klaassen-Swin- kels; 10 uur Hoogmis voor de pa rochie; 6 uur Lof met rozenhoedje. Maandag: 6.45 Leesmis uit dank baarheid; 7.30 gezongen H. Mis voor Jacobus v. d. Heuvel. Dinsdag: 6.45 Leesmis voor Her man Zegers en kinderen; 7.30 gezon gen H. Mis ter er van de H, An tonius. Woensdag: 6.45 Leesmis voor over leden familie Kessels-Claes; 7.30 jaargetijde voor Joh. Hub. Janssen, echtgenote en zoon Piet. Donderdag: 6.45 Leesmis voor de Wed. van Veghel-Claessens; 7.30 Hoogmis ter er van St. Jan. Van 5-6 uur biechtgelegenheid. Geen H. Uur. Vrijdag: Eerste Vrijdag van de maand. Geboden vasten en onthou dingsdag. 7 uur gezongen H. Mis ter ere van het H. Hart tot intentie van hen die daarvoor bijdragen; 8 uur leesmis voor Wilhelmina Engels- Weys. 's Aovnds om 7 uur Avond mis ter ere van het H. Hart. Zaterdag: Feest van de Onbevlek te Ontvangenis van Maria, Patrones van ons bisdom. H.H. Diensten als op zondag. 7 uur Leesmis ter ere van O.L. Vrouw (Janssen-Arts); 8.15 Leesmis ter ere van O.L. Vrouw (Arts-Gielen). 9.30 Hoogmis voor bijzonder intentie. Om 4 uur biech ten voor de kinderen van het 4e schooljaar, daarna voor anderen tot 6 uur; 7 uur Marialof. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: le zondag van de Advent. 7.30 vroegmis voor de zielerust van Martinus en Gerardina Arts; 10 u. Hoogmis tot bijzondere intenite. GEEN Lof. Door de week H. Mis om 7.30 uur. Maandag: St. Franciscus Xav., patroon van de misdienaars: tot bijz. intentie (Merselo). Dinsdag: voor de zielerust van Anna Maria Poels-Geurts. Woensdag: tot intentie van fain. Egelmeers-Hermens. Donderdag: voor de zielerust van Wed. van Vegchel-Claassen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand: voor overleden ouders van fam. van Tilburg-Glaudemans. Na de H. Mis oefening ter ere van het H. Hart en zegen met Allerheilig ste. Geen avondmis. Vasten en ont houding. Zaterdag: feest van Maria Onbe vlekt Ontvangen: 7.30 tot intentie van familie Peeters-Janssen; 19.30 gezongen avondmis tot bijzondere intentie. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag voor en na avond mis. RECTORAAT VEULEN Zondag: le zondag van de Advent. 7 uur gelegenheid tot communiceren. 7.30 leesmis voor de bekende inten ties; 10 uur Hoogmis voor de over leden familie Peeters-Cleven; 2.30 Adventsoefening. Maandag: hoogmis gesticht jaar getijde voor zaliger Jan Nabuurs en echtgenote. Dinsdag: leesmis voor familie Thijssen. Woensdag: leesmis voor het gees telijk en tijdelijk welzijn van een gezin. Donderdag: leesmis overleden fa milie Drabbels, Klaassen en van Meyel. Vrijdag: 8 uur leesmis voor zali ger Hendrix-van Dijk; 's avonds 7 uur hoogmis ter ere van het H. Hart vna Jezus voor een gezin. Zaterdag: leesmis voor overleden familie Drabbels, Klaassen en van Meyel. 's Avonds 7 uur avondoefe ning ter ere van O.L. Vrouw. Acolythen voor a.s. zondag: Jan Geelen, Harry van Rijswijck en Ben Burgers. Kerkpoetsen: Jet Burgers en Mien van Rijswijck. RECTORAAT SMAKT Zondag: le zondag van de Advent. 7 uur H. Mis uit dankbaarheid; 8.30 Peter Antoon Koenen; 10 uur Hoog mis voor het Rektoraat. Kapel: 8.30 uur voor de school jeugd: 9 uur voor Th. Basten. 6.30 lof met Adventspreek als voorbereiding op het a.s. Kerstfeest. We verzoeken de gelovigen om de ze avondviering bij te wonen. Maandag: 6.30 voor Pastoor Assel- bergs; 7.30 voor de gelovige zielen. Dinsdag: 6.30 voor Joh. v. d. Win kel; 7.30 voor Hendrikus te Fruchte. Woensdag: 6.30 ter ere van de H. Jozef; 7.30 overleden familie Evers- Koenen. Donderdag: 6.30 ter ere van het H. Sacrament; 7.30 uit dankbaar heid. Van 56 uur gelegenheid om te biechten. Geen H. Uur. Vrijdag: 1ste vrijdag van de maand, vasten- en onthoudinsdag. 6.30 H. Mis ter ere van het H. Hart; 7.30 gezongen H. Mis. Na de H. Mis uitstelling, litanie en zegen. Zaterdag: Feest van de Onbevlek te Ontvangenis van Maria. 6.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 voor priesterroepingen. Om 9.30 pl. hoogmis voor de levende en over leden leden van ons zangkoor, bij gelegenheid van de viering van het Caecilia-feest. Van 5 tot half 6 en omstreeks 7 uur gelegenheid om te biechten. Deze avond geen lof. RECTORAAT HEIDE Zondag: le zondag van de Advent. 7.30 H. Mis voor de overleden fami lieleden Jenniskens-Janssen; 10 uur Hoogmis voor de afgestorven fami lieleden. Giezen-Swinkels. Akoiieten: H. Droesen en W. Ewals. Lof te 3 u. Misdienaars van de week: Tonny Poels en Martien van Lierop. Maandag: 7.30 H. Mis voor de Eerw. Zuster Elisea. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor een overleden vriend. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Harry Muijsers. Donderdag: 7.30 H. Mis tot bijz. intentie. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Geboden vasten- en onthou dingsdag. 7.30 H. Mis uit dankbaar heid. 7.45 Avondmis voor de Heid- se jeugd. Biechtgelegenheid vóór de Avondmis en na de Avondmis in verband met feest van morgen. Zaterdag: Maria Onbevlekte Ont vangenis. Patrones van onze kerk. Aanbiddingsdag. 7.30 H. Mis voor overleden vader Harry Rutten; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Na de Hoogmis uitstelling van het Al lerheiligste. 6.30 Lof en Te Deum. In het portaal van de kerk hangt de aanbiddingslijst. De klassen 1 en 2 leren van de katechismus les 5 en 8. Klas 3 de vragen 56, 63 en 451. De klassen 4, 5 en 6 de vragen 56, 58, 59, 63, 451. VOOR EEN GOED BOEK BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF N.V. Grotestraat 28 - Venray telefoon 04780 - 1512 In de uitwedstrijd tegen Nieuw- Einde had het gedurende 20 min. de schijn dat SVV een einde zou weten te maken aan de reeks nederlagen. Weliswaar gehandicapt door het ontbreken van J. Arts en het na zijn blessure nog niet op volledige capa citeit draaien van P. Smits kwam onze ploeg tot gevaarlijke aanval len, die vooralsnog door het toepas sen van de buitenspelval van de Nieuw-Einde verdediging niet tot resultaat kwamen. Na ca. 25 min. spelen kreeg de inmiddels weer op gang gekomen Smits een fikse trap tegen zijn enkel te verwerken, die hem noodzaakte zich te laten ver vangen. Vooraleer G. Rongen de ploeg kon completeren was een verrassend schot van de Heerlense linksbuiten onze doelman te machtig: 1-0. Bin nen enkele minuten werd het zelfs 20 door een vrije trap die oer- hard in de bovenhoek werd gescho ten. Met deze stand ging de rust in. Na de rust werd SW in de ver dediging gedrongen. De doorzichtige aanvallen van onze voorhoede le verden weinig gevaar op. Een treu zeling in onze achterhoede bezorgde Nieuw Einde het derde doelpunt, waarna G. Rongen op beheerste wij ze met een uitval het Venray-tegen- punt tot stand wist te brengen. Het uitvallen van' spil Philipsen bracht een omzetting in de SVV- gelederen teweeg. Hard werd er ge werkt voor een beter resultaat, maar de overtuiging was zoek. Kort voor het einde werd de stand nog op 4-1 gebracht toen een op doel geschoten bal door H. v. d. Vorst nog wel even werd geraakt, doch via zijn been in het doel belandde: 41. Alle overig vastgestelde wedstrij den werden afgelast. Programma voor zondag 2 dec.: Venray 1Kolonia 1 2.30 uur Ysselsteyn 1Venray 3 2.30 uur FCEB 2—Venray 5 12.00 uur Venray 6Ysselsteyn 3 12.00 uur Als we de stand op de ranglijst gaan bekijken, ziet het er voor SVV niet zo rooskleurig uit. Wij zien de zaken echter niet zo pessimistisch in. A.s. zondag speelt SVV tegen een van de kampioenspretendenten, nl. Kolonia. Wanneer Venray zondag in zijn sterkste opstelling voor de dag kan komen, dan achten wij de SVV-mannen in staat om Kolonia minstens tot een gelijkspel te dwin gen. Veel zal er af hangen of onze halflinie a.s. zondag van de partij kan zijn. In ieder geval zullen onze jongens alles in het werk stellen om de rode lantaarn zo spoedig mo gelijk over te geven aan een ande re vereniging. Omreden het SV V-bestuur het niet gelukt is voor trainer Schellen een licentie te verkrijgen, is men genoodzaakt geweest, uit te zien naar een andere oefenmeester. Het bestuur van Venray meent hierin geslaagd te zijn in de persoon van trainer Verdonck uit Nijmegen. Venray 2 is a.s. zondag vrij. Voor Venray 3 staat de moeilijke uitwedstrijd tegen Ysselsteyn op het programma. De resultaten van de laatste jaren hebben bewezen dat ons 3e elftal hier tot hun beste wedstrijden komt, zodat zij in Ys selsteyn ook a.s. zondag weer goed partij zullen geven. Venray 4 is vrij. Venray 5 achten wij in staat om het laag geklasseerde FCEB 2 de volle winst af te snoepen. Venray 6 zal ook weer 2 puntjes rijker worden door de volle winst te behalen op Ysselsteyn 3. De spelers en overige leden van SVV worden nogmaals geattendeerd op de Sinterklaasavond, die wordt gehouden op heden vrijdagavond om 8 uur in „De Burggraaf". Op deze gezellige avond mag geen enkele toegangvrije SVV-er ontbre ken. Een prima orkest zal zorgen voor de stemming. Ook hebben *vij Sint bereid gevonden om een kort bezoek aan deze S W-a vond te brengen. De Oostrumse voetbalclub heeft een dag verlof genomen om zodoen de de Sportzondag, die in Oostrum was georganiseerd, te kunnen vie ren. Zondagmorgen werd een H. Mis opgedragen ter intentie van de voet balclub, waarin het parochieel kerk koor driestemmige gezangen uit voerde, terwijl rector Booymans de predikatie hield, gewijd aan de sport. Na de H. Mis werd gezamen lijk aan een koffietafel deelgenomen. 's Avonds was er de gelegenheid voor een gezellig onderonsje, terwijl er gedanst werd op de vrolijke to nen van een muzikaal duo. Maar wat niemand verwachtte, gebeurde toch. Omstreeks negen uur was het namelijk St. Nicolaas in hoogst eigen persoon, die vergezeld van twee van zijn Pieterbazen, binnen trad of liever gezegd, binnengedra gen werd op een brancard, vanwege een klein ongelukje, opgelopen bij het stoplicht op de Stationsweg. Na een stevige borrel was de Sint ech ter weer de oude en riep verschil lende personaties naar voren, die het vermanende woord van de Sint moesten appréciëren, terwijl andere heren daartegen een grote pluim kregen opgespeld door de Sint. Om kwart voor elf moesten de goed heilig man en zijn knechtjes de he ren voetballers en hun ega's ewer verlaten, daar hij het zo als altijr, nog o zo druk had. Het resterende uur werd verder opge vuld met enkele bijzonder leuke spelletjes, terwijl de muzikale Com pagnons de aanwezigen aardig in carnavalstemming brachten. Tot slot van deze avond bood de voor zitter aan allen, die aan deze avond hun steentje hadden bijgeragen, zijn hartelijke dank. Zo vierde Oostrum zijn sportzondag, die in de toekomst echt wel voor herhaling vatbaar is. Wegens de vroeg ingevallen win ter besloot de K.N.H.B. de wedstrij den van j.l. zondag af te gelasten. Ook voor aanstaande zondag zijn voor de eerste elftallen geen wed strijden vastgesteld. Ondanks dat zal er in het weekeinde wel hockey- aktiviteit zijn. St. Nicolaas heeft namelijk toege zegd ook dit jaar weer enige uren onder de Venray se hockeyers te willen vertoeven. Hij doet dit al zo lang de club bestaat en kennelijk valt dit bij hem zo in de smaak dat hij dit jaarlijkse bezoek niet van zijn lijstje wil schrappen. De feest commissie van onze club heeft dan ook haar uiterste best gedaan om de ontvangst van de Goed Heilig Man tot een daverend festijn te maken. Om dit te verwezenlijken worden alle leden met hun genodigden, ver loofden en echtgenote, alle ouders van leden en natuurlijk ook de be gunstigers uitgenodigd om zaterdag avond naar Hotel De Keizer te ko men. Sinterklaas zal om half acht aanwezig zijn en hij verzoekt alle feestelingen dringend niet te laat te verschijnen. Hij vertelde ons in ver trouwen dat Hij het te laat bij wed strijden en vergaderingen nog even door de vingers zoij zien, maar dat hij niet zou tolereren dat zijn feest verstoord wordt door laatkomers. Na het vertrek van de iSnt zal een gezellig samenzijn, waarbij ge legenheid bestaat om een dansje te maken, de rest van de avond vullen. De muziek zal in handen zijn van dansorkest Jo van Els, die al vaker heeft meegewerkt om hockeyfestivi- teiten tot onvergetelijke gebeurte nissen te maken. Wij vertouwen dus op een grote enthousiaste opkomst om ook deze avond in onze annalen te kunnen noteren als een El Dorado van ple zier en sportieve kameraadschappe lijkheid. DAMESZWEMCLUB HZPC Gymnastieklessen in de maand december: Groep 1 op maandag 3 dec. van 56 uur; groep 2 op maandag 10 dec. van 56 uur; groep 3 maandag 17 dec. van 56 uur; groep 4 op maandag 24 dec. van 5—6 uur; groep 5 op donderdag 20 dec. van 89 uur; groep 6 op donderdag 27 dec. van 89 uur voor oudere le den en gehuwde dames. Al deze gymnastieklessen worden gegeven in de gemeentelijke gym nastiekzaal te Horst. Wintertrainingen te Venlo Op zondag 9 december a.s. gaan wij weer naar het sportfondsenbad te Venlo, ook gaan wij nog eens op zondag 30 december met de jeugd. Wij vertrekken 9 december om kwart over drie vanaf de gymnas tiekzaal in Horst. Met de dames gaan wij op dinsdag 11 dec. en 18 dec. naar het zwembad te Venlo, dan vertrekken wij om kwart voor negen vanaf het Lambertusplein te Horst.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 9