bejaardensoos kinderzegeldag Burgerlijke Stand NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdiensi huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagnacht 2 uur. Dr. W.J.A. BLOEMEN Stationsweg 15 Telefoon 1465 Uitsluitend voor spoedgevallen 1 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. J. Janssen Leunen tel. 1361 Albionstraat 15 GROENE KRUIS Geen zuigelingenbureau. ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 HERVORMDE GEMEENTE TE BLITTERSWIJCK (Hieronder valt ook Venray) De dienst in de Ned. Herv. Kerk te Blitterswijck begint op zondag 7 oktober om 10.30 uur. Voorganger is Ds. Smit, legerpredikant te Venlo. BEKENDMAKING In verband met de vaststelling van een dansrooster voor de periode van 1 januari tot en met dinsdag 26 februari 1963 (carnavalsdinsdag) wordt bekendgemaakt dat de moge lijkheid bestaat naast de officiële carnavalsbals voor een beperkt aan tal verenigingen om toestemming te verkrijgen tot het organiseren van een (besloten) carnavalsbal. Die verenigingen welke hiervoor in aanmerking wensen te komen kunnen daartoe een aanvrage indie nen, met gebruikmaking van een daartoe ten gemeentehuize afdeling I verkrijgbaar formulier, vóór 1 no vember a.s. Aanvragen, welke niet voor 1 no vember a.s. zijn ingediend of niet op de daartoe bestemde formulieren worden gedaan, kunnen in geen ge val voor behandeling in aanmerking komen. Venray, 28 september 1962. De Burgemeester van Venray, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS. IN MEMORIAM P. LUDGERUS ZEINSTRA O.F.M. t Pater Ludgerus, die ongeveer 45 jaar in Venray gewoond heeft, die in Venray dan ook algemeen bekend was en hier talloze zeer intieme en zeer verknochte vrienden en ken- nisen had, is uit ons midden heen gegaan. Vrij onverwacht: weliswaar heeft hij de laatste anderhalve maand nog veel getobd en zagen wij hem met de dag achteruitgaan, maar toch heeft een plotseling op tredende longontsteking nog ineens het einde gebracht. Ongeveer 40 jaar is Pater Ludge- rust aan het Venrayse Gymnasium verbonden geweest als leraar in de klassieke talen. Al aanstond, bij z'n eerste optreden, viel hij op als een buitengewoon docent, voor wiens boeiende manier van lesgeven zijn oud-leerlingen, zonder uitzondering, een grote bewondering hadden en waaraan zij een onvergetelijke in druk hebben behouden. Al was Pater Ludgerus een all round classicus, zijn liefde ging toch voornamelijk uit naar het latijn, dat juist voor de knappe koppen zo'n eigenaardige aantrekkingskracht schijnt te hebben en dat hij beheers te als weinigen, voor de vertaling uit als in het latijn. Pater Ludgerus hield van gezellig heid en waar hij kwam, daar bracht hij gezelligheid, door z'n talent om het gezelschap door z'n pakkende manier van vertellen, door z'n grap pigheid en gevatheid. Daardoor, en door z'n goedheid en hartelijke ge negenheid heeft hij zich in en buiten Venray vele, echte en hechte vrien den verworven, die z'n onverwacht heengaan ongetwijfeld zeer zullen betreuren. Laten we ons troosten door de ge dachte, dat hij nu, voor z'n braaf en diep-geloivg leven, bij O.L. Heer is en zijn goed vrienden van weleer gedachtig zal blijven,zo als hii altijd even attent was. Hij ruste in vrede. P. Otgerus o.f.m. OPENING Het bestuur van voetbalvereniging SVV heeft zich ook weer voor de komende winter bereid verklaard haar theorielokaal aan de Oostsin gel drie middagen per week open te stellen voor de bejaarden. Op woensdag 10 oktober a.s. om 3 uur nam. vindt de plechtige ope ning plaats. Alle bejaarde mannen en vrouwen worden hierbij uitgeno digd. De kaartmiddagen worden vervol gens gehouden op maandag, dinsdag en donderdag vanaf 'smiddags 1 uur. GODSDIENSTCURSUS VOOR 18-JARIGEN IN DE PAROCHIE VAN ST. PETRUS-BANDEN Op maandag 15 oktober a.s. be gint de Godsdienstcursus voor 18- jarigen in het komende wintersei zoen. Voor deelname hier aan ko men in aanmerking al diegenen in onze parochie die in de loop van 1944 zijn geboren. Zij ontvangen daartoe een schriftelijke uitnodiging, dit geldt ook in de Parochie van Christus Koning. De geestelijkheid roept alle 18- jarigen op aan deze cursus deel te nemen. Hij kan van groot nut zijn voor hun godsdienstig-zedelijke en maatschappelijke vorming. Hoeveel jongeren zijn er niet, die na hun verplichte leerperiode weinig of geen kans hebben gehad, hun kijk op de voornaamste waarden in het leven te verdiepen, aan te passen aan hun leeftijd, of op de hoogte te brengen van hun ontwikkeling op ander gebied. En dit in een tijd, waarin de nood aan de juiste gods dienstige voorlichting zo groot is en het voor velen zeer moeilijk of bij na onmogelijk is, de juiste levens- en geloofshouding te vinden. Voor al deze wil de godsdienst cursus een hulp zijn, waar niet op schoolse wijze, in eerlijke en vriend schappelijke sfeer samen kan wor den gepraat en van gedachten ge wisseld. Medewerking tot het slagen van deze cursus wordt gevraagd van de betreffende ouders en van alle an deren die een ruime deelname kun nen bevorderen. Aan het einde van de cursus zal een getuigschrift kun nen worden uitgereikt aan hen. die hem trouw zullen hebben gevolgd. Die 18-jarigen, die per abuis mis schien geen persoonlijke uitnodiging mochten ontvangen zijn even zeer van harte uitgenodigd. De cursus zal worden gegeven op 15 maandagen in het gebouw van de Ulo-school. TORENFEESTEN Het „gratis" concert dat donder dag door het corps van de Oranje Nassaumijnen werd aangeboden, was een pracht concert. Het vrij lichte programma werd in een vlot tempo gebracht dat echter aan de muzikaliteit, de klank en de kleur van het programma niets afdeed. Een genot voor de muziekliefheb bers was niet in het minst om de strenge leiding Het jeugdbal op vrijdag trok na tuurlijk vele jeugdige „danslustigen" die door hossen en springen al aar dig in vastelaovendstemming kwa men, maar toen was het net afgelo pen. Jammer en veel te vlug afge lopen volgens de talrijke deelnemers en deelneemsters Zaterdag was de Beierse Avond wel een mislukking. De Tirolerkapel uit Nulland deed zijn best om de stemming in de wat koude tent ho ger op te voeren, maar boekte wei nig resultaat, omdat er te weinig bezoekers waren. De televisie was o.i. hier de grote overwinnaar. Over gebrek aan belangstelling had niet te klagen de zondagmiddag georganiseerde skelter-wedstrijd, waar ruim 1300 bezoekers acte de presence gaven. Een nog al spekta- kulair schouwspel waar hard ge vochten werd in de verschillende manches. De talenentjacht in de avonduren, met aansluitend bal, was ook goed bezocht, alleen waren er wat weinig talenten. Na zo'n drukke en mis schien ook dure week wel begrijpe lijk En nu hebben we dan twee week jes rust en dan gaan we naar de caritas weekNog even volhou den dus AGENDA CENTRALE KAB VENRAY Maandag 8 okt. 20 uur in Hotel Kemps bestuursvergadering Trans port afd. Venray. Donderdag 11 okt. 20 uur in Hotel Kemps bestuursvergadering KAB Venray. Wij maken hier mede al onze vak bondsleden bekend dat onze nieuwe Geestelijke Adviseur, Kapelaan Bors op alle donderdagen les geeft, aan de Gewestelijke Sociale School en deze avonden geen vergadering kan be zoeken. Wil hiermede rekening houden met het vaststellen van uw vergade ringen. STUDIE-BIJEENKOMST Op Huize St. Anna zijn leiding gevende functionarissen uit ver schillende psychiatrische ziekenhui zen bijeen geweest voor een studie bijeenkomst over de opleiding van verpleegden. Br. Ferdinandus en Broeder Alexander hielden een in leiding over dit onderwerp. De ge neesheer-directeur Dr. Kortmann hield een inleiding over de verple ging in Huize St. Anna in het ver leden en nu .De gasten, die dit zie kenhuis tevens hebben bezichtigd waren vol lof over de wijze waarop St. Anna verschillende problemen in dit verband had weten op te los sen. DODELIJK ONGELUK Op weg van school naar huis is maandag op de Deurneseweg de 6- jarige Michael Jeurissen door de aanhanger van een Duitse vracht wagen gegrepen en daarbij zo ern stig gewond dat hij ter plaatse over leed. Medische en geestelijke hulp was direct aanwezig. De Duitse chauffeur had van het ongeluk niets gemerkt, maar werd door een tegen ligger op dit ongeluk opmerkzaam gemaakt. Onder grote belangstelling en deelneming is het stoffelijk over schot van de kleine donderdag op 't kerkhof te Ysselsteyn ter aarde be steld. TALENTENJACHT OIRLO Op zondag 21 oktober a.s. organi seert de Gemengde Zangvereniging in Oirlo voor de tweede maal een talentenjacht. Tot 17 oktober kan men zich opgeven bij H. Gommans, Deputé Petersstraat 24, als men mee wil doen bij de solisten, de duo's of de orkesten. BENOEMING Aan de lagere school te Veulen is met ingang van 1 sept. j.l. als onder wijzer benoemd de heer J. van Vers uit Boxtel. Aangezien eerst gewacht moest worden op uitstel van militaire dienst gaat deze benoeming nu pas definitief door. BAKKERSSUCCESSEN OP PROV. WEDSTRIJDEN Op de woensdag 3 oktober te Ge leen gehouden Provinciale Bakkers vakwedstrijden behaalden Venrayse bakkers behoorlijke resultaten. Het aantal inzendingen bedroeg plm. 800. De uitslagen waren: Consumptiebrood: A. Pijpers, Gr. Markt, v. Meyel, Hofstraat, v. Rhee, Oirlo, v. Rhee, Oirlo, allen diploma. Melkbrood: v. Meijel, Hofstraat, 2e prijs; v. Rhee, Oirlo, eervolle ver melding. Krentenbrood: v. Meijel, Hofstraat 2e prijs. Kleinbrood: H. Strijbos, Casten- ray, le prijs; v. Meijel, Hofstraat, eervolle vermelding. Rozijnenbrood: v. Meijel, Hofstraat eervolle vermelding. Roggebrood: M. Janssen, Lang straat 2e prijs. Banketletter: M. Janssen, Lang straat 3e prijs. Limburgse vla: A. Pijpers, Markt le prijs. Rijstevla: A. Pijpers, Markt 3e pr., M. Janssen, Langstraat, eervolle vermelding. Stukwerk: Rutten, Oostrum, 3e prijs. Cake: P. G. Rutten, Oostrum, le prijs; P. F. Pijpers, Markt, eervolle vermelding. Vrije taart: P. G. Rutten, Oostrum eervolle vermelding. Cacao schilderwerk: A. H. v. Gas- sel, Veulen, diploma. WINTERPROGRAMMA BOERINNENBOND ST. ELISABETH 11 oktober: Moederdag, 's Avonds om half 8 H. Mis met vaandelwij ding, waarna vergadering in De Burggraaf. Spreker is pastoor Gee- rits. Daarna koffie en vla. November: Demonstratie van koude schotels met verschillende soepen. 20 december: Viering van Kerst avond. Drs. Jo Hansen uit Roer mond biedt U een kerstavond met poëzie en proza in Limburgs dialect. Januari: Demonstratie van elektri sche mixers en andere keuken apparaten. Februari: Hoe houd ik mijn kip pen gezond, door dhr. Dinghs, direc teur pluimveeschool Horst. Maart: Bid- en Boetedag. Verto ning van Lourdes-film. April: Lezing door mej. Roefs over woninginrichting enz. GEHANDICAPTEN ZWEMMEN IN SPORTFONDSENBAD De R.K. Bond van Invaliden St. Liduina heeft het aangedurfd een experiment met invaliden aan te gaan. In navolging van Leiden is de af deling Noord Limburg begonnen met het geven van zwemles en nu na drie lessen zijn er 30 invaliden, waaronder verschillende uit Venray, welke woensdagavonds les krijgen in het sportfondsenbad te Venlo, on der leiding van een deskundige in structeur. Staaltjes van verbluffende wils kracht en zelfbeheersing worden in dat uur door vele invaliden en ge handicapten ten toon gespreid. Gehandicapten met een of meer prothesen kan men daar zien zwem men. Aan dit zwemonderricht na afloop van de cursus wordt een examen afgenomen van de KNZB nemen naast de leden van St. Lidui na ook leden van de Bond voor Militaire Oorlogsslachtoffers deel. INTERNATIONAAL Door bemiddeling van de Bond Nederlandse Militaire Oorlogs slachtoffers en de sectie Nederland se Militaire Oorlogsslachtofers cn de sectie Nederlandse Invaliden Sport zal in de Frederik Hendrik kazerne te Venlo een zitvolleybal- toernooi plaats vinden tussen 10 teams uit Nederland en 2 uit West Duitsland. Dit unieke sporttreffen vindt plaats op 24 november a.s. De voorbereidingen zijn in volle gang en er staat al vast dat 6 teams in de A en 6 teams in de B klasse zullen uitkomen. Aan prominente figuren op ker kelijk en wereldlijk terrein is ge vraagd een beker ter beschikking te stellen. Zelfs heeft men verzoeken gericht aan enkele filmsterren om 'n beker ter beschikking te stellen. De wisselbeker is geschonken door de Limburgse commissaris van de MOVEO. Na ontvangst door de gar- nizoenscommandt de Overste v. d. Breemer zal aan de deelnemers in de messa een diner worden aange boden. TWEEDE DINSDAG IN OKTOBER: Ook dat is een dag met een mil joenen-nota. Maar 't is een vreemde nota. De uitgaven en de behoeften staan wel vast, maar over de in komsten valt nog niets te zeggen. Daarover wordt pas op die dinsdag 9 oktober, beslist. Door U! De opbrengst van de vorige aktie 2.900.000 gulden is helemaal verdeeld en de kinderzegelkas is leeg. Maar de honderden kinderte huizen rekenen toch weer op een bijdrage, waardoor ze wat meer kleur kunnen brengen in het vaak zo grauwe leven van „hun" kinde ren. En dan zijn er de grote plannen. Daarvoor zijn nog vele miljoenen guldens nodig. Uit de kinderzegel kas gingen ook dit jaar flinke geld injecties (van lionderdduizen gulden en méér) naar de meest bedreigde punten van kinderbeschenr.ingsland. En die injecties deden wonderen. Maar nog steeds zijn er in Neder land kinderen die niet op tijd of niet ,óp de juiste manier geholpen kun nen worden. Daar kan wat aan ge daan worden. Door U! Hoe kunt U dat doen? Door veel kinderzegels cn prent briefkaarten te bestellen op kinder zegeldag, dinsdag 9 oktober. U kunt er vast op rekenen: ook bij U staat er dan een hijgende jon gen of een wat verlegen meisje op de stoep. Ze bellen bij U aan dat mag op kinderzegeldag. Als IJ open doet kunnen ze misschien niet zo goed uit hun woorden komen. Het is ,voor het kind", dat weten ze wel en ze willen graag iets voor die „an dere" kinderen doen. Daarom laten ze U een enveloppe, met plaatjes aan dé achterkant, zien en stoppen ze U gedienstig een balpoint. of pot lood in de hand. U mag zélf uw be stelling invullen, maar zij willen U ook graag hierbij helpen. Ligt Uw bestelling eenmaal vast, dan geven ze U een zegeltje „om op Uw deur te plakken". Dat zegeltje helpt meestal, want het betekent: „hier is al besteld, niet weer aanbellen." ,t Helpt niet altijd, maar neemt U het de kinderen niet al te kwalijk. Ze doen geweldig hun best, ze kun nen met al hun geloop zelf niets „.verdienen" en zijn toch wel eens té ijverig. Ook deze keer kunt U zakjes kin derzegels van twee gulden bestel len. Daar zitten 4 zegels van 4 h 4 cent en 8 zegels van 12 9 cent in. U krijgt dus voor 1,12 postzegels en doet daar 88 ct „voor het kind" bij. De mapjes prentbriefkaarten kos ten ook nu weer een gulden. En denkt U er om: het gaat nu alléén om bestellen. U betaalt pas wanneer de kinderen U kort na 12 novem ber het bestelde komen brengen. Bestel zoveel U kunt. Die tweede- dinsdag-in-oktober wordt dan een feestdag „voor het kind aan Uw deur" en dat „andere kind". Door U! in de week van 27 sept.-3 okt. GEBOREN: Raaijmakers, Johannes A. A. M.. Vierlingsbeek. Vermeulen, Franciscus A., Smak- terweg 46. Clephas, Mike H. M., Gasstraat 36. van Lin, Johannes H. A., Merse- loseweg 34. Franssen, Amoldus C. M. M., Pr. Bernhardstraat 70. Pouwels, Gertrudis H. P. L., Wans- sumseweg 7. Claessens, Henricus E. J., van Ber- lostraat 8. Loonen, Jacques, Bergen, van de Rijt, Theodora A. J., Eiken laan 40. Wismans, Gertruda A. W., Pas 3. van Bragt, Jacobs Vierlingsbeek. Pirlo, Wilhelmus J. M., Grootdorp 44, Merselo. de Lauw, Mathea J., Eindepoel 6. OVERLEDEN: Swinkels, Antonitta J. M., echt genote van Cremers, Jan M. H„ 38 jr., z.b. te Venray. van de Pas, Maria J., 79 jr., reli- gieuse te Venray. Daems, Wilhelmina J., 81 jr., kloosterzuster te Venray. Zeinstra, Hermanus, 76 jr., R.K. Priester te Venray. Jeurissen, Michiel M., 6 jr., te Ven ray. ONDERTROUWD: Linders, Albertus, 26 jr., maga zijnbediende te Venray, Geysterse- weg 20 en Arts, Petronella G. M., 22 jr., te Venray, Pr. Ii'enestraat 12. Lenssen, Martinus J., 25 jr., met selaar te Venray, St. Antoniuslaan 4b en van Gestel .Johanna F., 21 jr., naaister te Venray, St. Annalaan 5. Jakobs, Martinus J., 23 jr., zuivel- arbeider te Oploo en Droesen, Ca- tharina J. R., 24 jr., z.b. te Venray, Droesenweg 4. Nieuwlaat, Antonius A. W., 23 jr. ressortvervanger posterijen te Roo sendaal en Martens, Johanna 24 jr., winkelbediende te Venrav Albion straat 39. van Soest, Peter M., 25 jr., koop man te Venray, Overloonseweg 79 en Jansen, Johanna H. M., 25 jr., z.b. te Venray, Laagheidseweg 5. GETROUWD: Poels, Albert, 30 jr., pluimveever zorger te Baexem en van Osch, Ma ria, 31 jr. te Venray, Akkerweg 6. Daamen, Theodorus, 24 jr., fa brieksarbeider, Haps en Ebben, Ma ria, 20 jr., fabrieksarbeidster te Ven ray, Langeweg 10. Clijnk, Henricus, 28 jr., metselaar, Helmond en Stoks, Gertruda, 30 jr., Venray, Deken Thielenstraat 13. Tacken, Peter, 30 jr., Philipsbe- ambte, Horst en Philipsen, Theresia, 26 jr, Venray, Klein Oirlo 5. van Otterdijk, Martinus, 26 jr., timmerman te Deurne en Puts, Ger truda, 25 jr. te Venray. Baten, Gerardus, 26 jr., landarbei der en Michels, Helena, 25 jr., bei den te Venray. Peters, Petrus, 26 jr., verkoper te Utrecht en Janssen, Jacqueline, 24 jr., winkelbediende te Venray. van Heeswijk, Victor, 23 jr., ver tegenwoordiger te Vierlingsbeek en Linders, Rosalina, 27 jr. .verpleegster (te Venray. Bastiaans, Victor ,27 jr., bouwkun dig tekenaar te Vierlingsbeek cn 1 Arts, Gertruda, 23 jr., te Venray.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 2