„Het Witte Huis Zaal van Moorsel - Deun GRATIS J. DE BRUYH DELSIN6 M.H.C.YENRAY ZWEMMEN HANDBOOG Y.Y. 00STRUM M0LENWIEKERS Belangrijke film Piinóenhóf Dansen te Groeningenf1 k BEHAAGLIJKE WARMTE voor moderne 4. VISSERS - OLIEHANDEL ,/c Teenagerparty dansen Dansen te Overloon JB- Ariaens-Kosman Zn. Adverteer in Peel en Haai jeugdige gratie elasti CHIC L f26.90 slank afkledende long-line beha. winteravonden Libelle supp-hose BATA Venrat DUIVENSPORT Cl A.s. zondag DANSEN Orkest Tonny Bas A.s. zondag^ÜANSEN aanvang 4_jiunt> Orkest Th. Rock Pipers zondag 7 oktober in zaal F. ARTS Aanvang 5 uur 7 vitrages en doet al uw vitrages en gordijnen MEIEN MAKEN HANGEN Onze prijzen van Vitrages êp Gordijnen zijn sterk concurrerend. Grote sortering. Ook het adres voor alle soorten VLOERBEDEKKING tangstraat 13 VENRAY Tel. 1230 natuurlijk een ollehaard gestookt met SCHOON ZUINIG WA Ook voor Esso Huisbrandolie voor uw centrale verward ng HORST - Tel. 04709-1067 Zaterdag 6 oktober 7 uur Orkest„The BlackfOrchide's" o.I.v. W. Mayaut Zondag 7 oktober 6 uur: Orkest„The Pecco's" zondag 7 okt. in het Gemeenschapshuis Muziek-^De^ Pipo's" Aanvang 5 uur De Su en wij verkopen ze graag Grotestraat 6 Triumph elasti GEÈFT Triumph presenteert met de nieuwe V-lijn, die mooi separeert, met elastische, dubbele zijstukken voor volmaakte bewe gingsvrijheid. alle Jumbp spelen Monopoly speelkaarten Handjes kleurboekei .kleurpotloden^ Lego steentjes alle speelgoederen Pouwels Warenhuis Hofstraat 10 Tel. 1566 De onzichtbare 100 nylarf steunkous. diee^eirj-dc^naakt aan alle beenklab^ten. Even elegant als,, «én wan<telnylon. Prijs 16.90 Op uitnodiging van hockeyclub Huac vertrok zaterdagmiddag een bus met 4 jeugd elf tallen naar Hel mond. Het was een genoeglijke hockey-middag waar goed spel ver toond werd door alle elftallen. Wel staken de prestaties van de jongens gunstig af bij die van de meisjes. De jongens A wonnen met 40, jongens Bmet 4-1. Daarentegen verloren de meisjes P met 3-0 en de meisjes Q zelfs met 8-0. Al onze juniorenelftal len zijn nu weer in het veld geweest en we hopen dat zo spoedig mogelijk voor hun weer wedstrijden georga niseerd kunnen worden. Zondag zijn het tweede dames- en herenelftal de competitie begonnen. De dames begonnen zeer hoopvol en wisten de rust te bereiken met een 20 voorsprong. Na de thee lieten zij het er echter bij zitten, zodat ze nog met liefst 5—2 verloren, wat toch beslist niet nodig was geweest. Ook de heren verleren en wel met 61 van Venlo 5. Aanvankelijk leek het dat de strijd gelijk op zou gaan maar na 20 minuten spelen bleken de Venlonaren steeds duidelijker te willen demonstreren dat zij alleen de lakens uitdeelden. Vooral in de tweede helft had onze defensie haar handen vol om de score zo laag mo gelijk te houden. Het eerste herenelftal was te gast bij RAF Laarbruch. In een bijzonder sportieve wedstrijd werden de pun ten broederlijk samen gedeeld 4-4. MHCV speelde echter met 10 man waarbij nog enkele invallers waren en daarom mogen we de uitslag als zeer bevredigend kwalificeren. Ook het verdere verloop van het bezoek toonde aan dat de ontmoetingen tus sen Laarbruch en Venray een zeer vriendschappelijk karakter dragen. Hopenlijk zal deze band nog jaren stand houden. En nu komende zondag. De dames krijgen bezoek van Weert dat nog geen enkel winstpunt heeft behaald en dus verwachten wij van ons elftal dat het een overwin ning zal bevechten. Aanvang kwart voor drie. Het tweede elftal van de dames gaat naar Venlo Girls 4. Hopenlijk zijn zij hun inzinking van verleden week te boven. Het eerste herenelftal gaat een zware wedstrijd tegemoet tegen HMHC 2 dat in vorige wedstrijden duidelijk heeft laten blijken, hoge ogen te willen gooien in dit seizoen. Aan een voorspelling omtrent de uil slag zullen we ons dan ook niet wa gen. Aanvang half twee. Het tweede van de heren speelt tenslotte in Tegelen on van hen ver wachten we ook goede resultaten. Het aanvangsuur van de mental training voor dames 1 en heren 1 wordt bij Cals bekend gemaakt. Laat hier voor deze belangrijke wedstrijden niemand ontbreken. Het is V.C. Rooy zondag j.l. niet gelukt om bij PSV 2 ook maar één winstpunt te behalen. V.C. Rooy 1 heeft voortreffelijk partij gegeven aan het gerenommeerde PSV-team, zodat ze wel een punt verdiend had den. PSV 2 begon overdonderend, zodat ze al gauw een 50 voor sprong hadden. V.C. Rooy kwam goed terug 55, tot 88 kon V.C. Rooy op gelijke hoogte blijven, maar toen drukte PSV 2 door en met 158 wonnen de Philips-mannen de le set. In de 2e set wist V.C. Rooy tot 10 punten bij PSV 2 te blijven, maar met keiharde smashes en enkele uitgekookte ballen van de „oud" PSV-cracks, kregen de Eindhovena- ren V.C. Rooy met 15-10 op de knieën. Stand 20 voor PSV 2. In de 3e set leek het er op dat V.C. Rooy deze set ging winnen, maar door de véél grotere routine en vooral de sterke verdediging van PSV 2, bleken voor V.C. Rooy toch te machtig. Met 159 wonnen de PSV-ers. Moe gestreden zochten beide teams de kleedkamer op, waar V.C.Rooy van PSV-zijde een compliment in ontvangst mocht nemen voor de prachtige wijze, waarop ze PSV par tij hadden gegeven. Indien V.C. Rooy zo speelt als zon dag, kunnen ze de wedstrijd /an a.s. zaterdag tegen Valuas 2 (Venlo) met vertrouwen tegemoet zien. Programma: Zaterdag 6 okt. V.C. Rooy 1Valuas 2 (Venlo) aanvang 20.00 uur. DAMESZWEMCLUB HZPC Najaarsvergaderingen De najaarsvergadering voor de oudere leden, gehouden op dinsdag 2 oktober 1.1. mocht zich in een zeer druk bezoek verheugen. Voor de jongere leden zal de najaarsverga dering worden gehouden op dinsdag 9 oktober a.s. om half vijf nm. in het Patronaat te Horst. De bij gelegen heid van de Limburgse Kampioen schappen Junioren 1962 vervaardig de film zal dan vertoond wol den. Opening winterseizoen In de maand oktober zullen de wintertrainingen weer worden her vat. Voor de oudere leden en ge huwde dames wordt de eerste reis naar het Venlose Sportfondsenbad ondernomen op dinsdag 9 oktober a.s. Vertrek om kwart voor 9 n.m. vanaf het Lambertusplein te Horst. Kosten reis en entree bad ƒ1.- per persoon. Opgave uiterlijke zondag avond 7 oktober a.s. bij het secreta riaat: Wervelstraat 19, Horst, tele foon 04709-1761. Voor de jeugdige leden is de eer ste reis naar Venlo vastgesteld op zondag 14 oktober a.s. Vertrek om kwart over drie vanaf de gemeente lijke gymnastiekzaal in de Groene- woudstraat te Horst. Kosten 0,50 per persoon voor reis en entree bad samen. Opgave tot uiterlijk 9 oktober bij het secretariaat: Wervelstraat 19 te Horst, telefoon 04709-1761. Gymnastiek dameszwemclub HZPC Op maandag 8 oktober a.s. is van 56 uur n.m. gymnastiekles in de gemeentelijke gymnastiekzaal aan de Groenewoudstraat te Horst onder leiding van mej. J. Verheijen, voor groep II. Van deze groep maken o.a. deel uit: Leonie Druggen, Thea Druggen, Maria, Mientje en Thea v. Gerven, Carlo en Netty Gooren; Ida en Maria Kunen, Colien van den Munckhof en Mies Houwen. Op 23 september werd te Yssel- sten een jeugdwedstrijd georgani seerd, waaraan 11 schutters beneden 15 jaar deelnamen. Er werden 32 pijlen geschoten. De uitslagen wa ren als volgt: 1. M. v. Hoof 229 p., 2. A. Janssen 229 p., 3. M. Bus 165 p., 4. L. Poels 146 p.. 5. H. Camps 135 p., 6. P. Claessen 115 p., 7. J. Janssen 104 p., 8. W. Sanders 96 p., 9. Jo Poels 86 p., 10. G. Fleurkens 75 p., 11 H. Lin- ders 39 p. Op 30 sept, werd het jaarlijks prijsschieten gehouden. Er werden 32 pijlen geschoten. De uitslag was als volgt: 1. Fr. Janssen 251 p., 2. B. Camps 248 p., 3. M. Camps 246 p., 4. J. Claessen 244 p., 5. H. Verstegen 243 p., 6. A. Franssen 238 p., 7. M. Lin- ders 235 p., 8. G. Linders 230 p., 9. A. Fleurkens 219 p., 10. W. Bus 219 p., 11. P. Bus 212 p., 12. M Rongen 206 p., 13. A. Jaspers 192 p., 14. Fr. v. Soest 191 P-, 5. H. Flinsenberg 155 p. P.D.V. DE ZWALUW Dat het seizoen 1962 op zo'n mise rabele manier zou eindigen had nie mand verwacht. De vlucht vanaf Dover werd dan ook wel de slecht ste van dit jaar. Waarom onze dui ven nog zo laat gelost werden is ons een raadsel. Slechts één duif van P. en J. Jans sen rotseerde dit alles en wist nog dezelfde avond haar hok te berei ken. De rest moest overnachten en gelukkig viel het weer nogal mee, zodat de verliezen beslist wel mee zullen vallen. Deze duif van P. en J. Janssen speelt Provinciaal zeer vroeg en zal waarschijnlijk meedin gen naar de eerste prijs. Aan onze nieuwe generaal kampioen onze ge lukwensen, want ook hiervoor zorg de deze duif mee om dat te behalen. A.s. zaterdag algemene ledenver gadering, komt op tijd. De generaal kampioenschappen 1962 zijn als volgt gewonnen. Aangewezen: 1. P. en J. Janssen 11560 p. 2. De RietSijbers 11144 p. 3. J. Verstegen en Zn. 10424 p. 4. W. Peters 10422 p. 5. Munckhof-Poels 10218 Onaangewezen: 1. P. en J. Janssen 21777 p. 2. J. Verstegen en Zn. 19140 p. 3. de Riet-Sijbers 18732 p. 4. P- Strijbos 16741 p. 5. G. Philipsen 15518 p. Ook de 3e competitie-wedstrijden voor Oostrum 1 en 2 eindigden in een nederlaag. Oostrum 1 kreeg met 50 de kous op de kop in Well. Hoe wel men wel redeliik voetbal weg gaf, was daarentegen de grote kwaal: het tempo. Het duurde alle maal net iets te lang. Oostrum 2 bracht het er niet veel beter af. Met 1-3 moesten ze hun meerdere erkennen in Tienray 2. Reeds na 7 minuten spelen nam Tienray een voorsprong, verkregen door een penalty, die de scheids rechter resoluut toekende aan Tien ray, na een nogal bijzonder twijfel achtig handsgeval: 0-1. Tienray. ge- inspireerd door deze meevaller, bouwde een licht overwicht op, wat in de 15e minuut resulteerde tot een 2e doelpunt: 0-2. Na weinig impo nerend spel van beide zijden brak de rust aan. Na de thee werd al spoedig een zogenaamd „doelpunt" voor Tienray afgekeurd op advies van de grensrechter, daar de bal dwars door het zijnet heen in het doel belandde. Oostrum slaagde er in het spel te verplaatsen, wat tot verschillende gevaarlijke situaties voor 't Tienray- doel leidde. Doelpunten bleven ech ter uit. Totdat in de 30e minuut een van de Tienray-verdedigers hands maakte in de fatale zone en de scheidsrechter te recht een penalty toekende aan Oostrum, die geen fout maakte: 1-2. Vlak voor het einde van de wedstrijd wist Tienray de voorsprong nog te vergroten door 'n misverstand in de Oostrum-achter- hoede: 1-3. Oostrum 3 deed het nog wel het beste. Z!e dwongen Merselo 2 een verdienstelijk gelijkspel af: 4-4. Programma a.s. zondag: R.K.D.S.O. 1Oostrum 1 Oostrum 2Wittenhorst 5 Oostrum 3Venray 6. De Molenwiekers kwamen in Ys- selsteyn met enkele invallers in het veld. De eerste aanvallen waren voor Ysselsteyn, die echter op de goede verdediging vastliepen. De Molenwiekers werkten zich echter los, maar paal en lat stonden hun in de weg om succes te boeken. Na een half uur spelen kregen de blauwhemden een strafschop te ne men, die uitstekend door de Yssel- steynse keeper werd gestopt. In de veertigste minuut moest hij echter toch zwichten voor een goed schot van linksbinnen Linders. In de tweede helft kwamen De Molenwiekers geweldig opzetten, maar de achterhoede van Ysselsteyn gaf geen krimp. Toen scheidsrechter Lenssen vooi de laatste maal het fluitsignaal gaf waren De Molenwiekers toch weer twee kostbare puntjes rijker. Het tweede verloor met 4-3 van Meterik 3. Hier was een gelijkspel toch zeker op zijn plaats geweest. A.s. zondag 7 oktober: De Molenwiekers 1-Ysselsteyn 3 2.30 De Molenwiekers 2 zijn vrij. De Molenwiekers AI spelen om 12 uur tegen SVV A3. De Molenwiekers BI spelen a.s. zaterdag om 4 uur tegen Ysselsteyn BI. Op dinsdag- en woensdagavond kunt U in het Luxor Theater een bijzonder prachtige documentaire film zien, die eigenlijk ieders be langstelling moet hebben. AMERIKA ZONDER MASKER is een met zeer kundig en intelligent vakmanschap gemaakte film, waar in Frangois Reichenbach een ver rassende visie geeft op een land en een volk. Wij kennen Amerika door allerlei media als een droomland waarvan wij ons fantastische voor stellingen maken. Thans heeft een nuchter Fransman de keerzijde van de medalje getoond en deze zijde is verbijsterend. Hij heeft Amerika la ten zien zoals het is en deed dat streng en medogenloos. Het is een indrukwekkende film geworden waarin toestanden geschetst worden die voor ons onbegrijpelijk zijn. Wij denken hier o.a. aan een rodeo van gevangenen, waarbij de winnaar en kele weken gratie lorijgt. U zult ge tuige kunnen zijn van een Amerika zoals het werk en zoals het gelooft. Hij spuit kritiek die ongenadig is en de commerciële reclame die groten deels op sex is afgestemd krijgt een flinke klap. De film is vol verrassin gen en er is een originele keuze van onderwerpen. De manier van film is vaardig en revolutionair en rnen kan zijn ogen niet van het doek afhou den. De pers is het niet gauw eens met de beoordeling van een film, maar nu was er een unaniem oordeel buitengewoon. Het is te hopen dat velen gebruik zullen maken de hier geboden kans aan te grijpen om een film te zien die de geest alleen maar kan verrij ken.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 11