<S tucadóóiS 17 M i K.R.O. Verkoudheid ASPRO' Tn™ Nieuws uit venray REMMEN WONINGBOUW Veilig verkeer Politierechter WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Burgemeester Rutten Liefhebbers voor veteranen - Hockey Inenten tegen difterie Vrijdag 14 september 1962 No. 37 Drie en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 ABONNEMENTS- (buiten Venmy 1.75) Wie zijn oor te luisteren legt bü mensen uit de bouwwereld krijgt de indruk van een gevoel van onbehagen in die kringen. Probeert men te achterhalen wat er aan de hand is, dan blijkt men zich ernstige zorgen te maken over de uittocht van Ven- rayse stucadoors naar Duitsland, wat tot gevolg heeft dat ver schillende bouwwerken, waaronder ook grote groepen woningwet woningen niet op tijd gereed komen Voor de buitenstaanders is dit al lemaal één groot probleem, want terwijl hij van de ene kant de lan ge rij woningzoekenden ziet geno teerd staan, mensen dus, die al dik wijls jaren „zeuren" moeten om een woning ,ziet hij van de andere kant dat die gevraagde woningen niet afgemaakt kunnen worden omdat de vakmensen i.e. de stucadoors het schijnbaar verantwoord achten lie ver voor de Duitsers dan voor hun eigen plaatsgenoten te gaan werken. Dat hierover bitterheid ontstaat is vrij begrijpelijk. Als na lang zeuren eindelijk de toezegging af komt dat van de nieuwe woningen er een voor de aanvrager zal zijn, dan valt het niet mee als dat bouw werk weer stagneert, eenvoudig om dat er geen mensen zijnOf lie ver wel mensen ,maar die gaan'el ders werken Spreekt men de patroons over de ze kwestie, dan is er ook bitterheid bij deze mensen. Men heeft afspra ken gemaakt met aannemers, maar als dan vrijdags drie, vier man met de boodschap komen, dat ze in Duitsland gaan werken, dan vallen niet alleen alle afspraken in het water, maar wordt de hele gang van zaken in zulk een bedrijf verstoord met alle financiële consequenties van dien. Nu kan men via het arbeids bureau de ontslagkwestie aanhan gig maken, maar geen mens, die er zich aan stoort. Men kan zelfs nog verder gaan en de rechter er bij gaan halen, wat ook weer tijd en moeite kost. En die veroordeelt dan de weggelopen arbeider tot 25, boete ,die hij dikwijls prompt uit betaald krijgt van zijn Duitse baas, die alle consequenties voor zijn re kening neemt. De verhouding werk gever-werknemer wordt daardoor ook al niet beter en zodoende waagt praktisch geen enkele baas de civiel- rechterlijke procedure, die er daar naast nog open staat. Men kan ergens 't personeel geen ongelijk geven als ze daarheen gaan waar ze meer kunnen verdienen, maar wel is het, volgens hen opval lend ,dat men elders dan ook bereid is tegen tariefloon te werken, waar men hier niets voor voelt, ondanks het feit dat men dan ook meer ver dienen kon. Waar men wel kwaad over is, dat is dat men in Den Haag achteloos langs dit alles heen loopt. Men stuurt wel controleurs om de lonen te controleren ,die worden uitbe taald en wee de baas die er over heen gaat, maar dat die loonlijsten iedere week korter worden, omdat de arbeiders gaan lpoen, daar trekt men zich niets van aan. Spreekt men met een werknemer over deze kwestie ,dan hoort men dat deze man 10-50% meer kan ver dienen in Duitsland dan in deze plaats. Bovendien heeft hij zich een wagen aan kunnen schaffen, waar hij door de week zijn collega's mee vervoert en zondags zijn familie. Een kans, die hij vroeger nooit ge had heeft Spreekt men over een verantwoor delijkheid die ook hij heeft t.o.v. de mensen, voor het grootste deel arbeiders als hij die nu veel later eerst een woning kunnen krijgen, dan wordt dit achteloos wegge- zwaaid. „Ben ik mijn broeders hoe derzo is zijn vraag. Hoeveel heb ik mijn gezin, familie al niet tekort gedaan door hier te blijven werken, terwijl ik elders veel meer verdienen kon? Moet op mijn nek de loongeschiedenis worden uitge vochten, waaraan men zich in Ne derland onder het mom van aller lei smoesjes nog vastklampt Kijk naar de loonklasse-affaire. Dat dubbeltje meer kan nietMaar 15 kilometer verder, in Duitsland, kan het wel. Zou ik daar dan niet heen mogen, om daar te halen, wat men hier niet geven wil Als men zegt, dat er in zijn rede natie fouten zitten, dat hier de lonen weliswaar lager liggen, maar ook de huren, ook de levensmiddelen e.d. dan wordt achteloos de schouders opgehaald of de deur van de auto dichtgegooid, omdat we, zo zeggen ze, kennelijk op de hand van de ba zen zijn Maar we zijn op niemands hand, want deze geschiedenis is zo inge wikkeld, dat geen mens er uit komt, zo lang door allerlei regelingen de lonen in Duitsland hoger liggen dan hier en nu de mogelijkheid bestaat van 2 walletjes te eten, nl. de hoge re Duitse lonen en de lagere levens standaard in Nederland We vragen wel af waar dit heen moet, want het is geen Venrays pro bleem alleen. In Venlo liggen hele rijen flats te wachten op de stuca- door, die in Duitsland zit en langs de gehele grensstreek heeft de gehele bouwwereld last van de Duitsland- trek. Dat heeft niet alleen tot ge volg dat er minder woningen ge reed komen, dan gepland was en dat ze zeker later klaar komen dan bedoeld is, maar daarnaast is het ook de woningtoewijzing, die hier de gevolgen van ondervindt. Het is namelijk zo, dat datzelfde Den Haag dat deze Duitsland-trek een regio naal gebeuren noemt, maar geen na tionaal probleem, met de woningtoe wijzing wel ernstig rekening houdt met het feit dat minder arbeids krachten beschikbaar zijn. Dan kort men eenvoudig bij de nieuwe toe wijzing, met het gevolg dat men nog minder woningen krijgt Zo loopt men elkaar dus in een cirkeltje achterna, zonder dat een oplossing gevonden wordt. Want men kan moeilijk verwachten dat de grenzen gesloten worden voor bouwvakarbeiders, zo min als men van deze mensen verwachten kan doof te blijven voor de beloften van allerlei rondselaars, die het werken in Duitsland aanprijzen als het gou den kalf in het beloofde land Verantwoordelijkheid is een groot woord, maar een goed gevuld Duits loonzakje is de praktisch daad, waar vele bouwvakkers voorlopig liever mee te doen hebben ,dan met de woning van hun kameraad Er wordt ernstig over vergaderd, vooral van de kant van de werk gevers ,die de laatste maanden voor onoverkomelijke moeilijkheden ko men staan, maar er is niemand die een oplossing vinden kan. Intussen groeit de rij woningzoekenden Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en VV—y ongeschoold Aanmelden dagelijks - fcTC- U ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY AFSCHEID VAN VAN MEERLO EN WANSSUM Groot was de belangstelling zater dagmiddag in Wanssums raadzaal, toen de heer J. G. A. Rutten in een plechtige openbare raadsvergadering afscheid nam als burgemeester der gemeenten Meerlo en Wanssum. Meer dan acht jaren heeft hij aan het hoofd gestaan van beide ge meenten, terwijl hij voordien ruim 20 jaren een gelijke funktie bekleed had in de gemeente Broekhuizen. Wethouder Beterams schetste in een afscheidsrede de grote verdiens ten van de scheidende magistraat en releveerde hierbij de vele grote wer ken welke onder leiding van burge meester Rutten tot stand gekomen waren, hierbij vooral wijzend op de in uitvoering zijnde vrijwillige ruil verkaveling Wanssum en de uitbrei ding van de haven. Verder de scho lenbouw, zorg voor wegen en tal van andere punten. Ook wensen werden kenbaar gemaakt en wel vooral de bouw van een gemeen schapshuis. Namens de raad en per soneel kon de loco-burgemeester 'n pendule aanbieden. De heer Rutten was de woordvoerder van de raad, sekretaris Vissers sprak een af scheidswoord namens het personeel. Na de vergadering werd nog ge sproken door Pastoor Kommere van Geysteren namens de parochiegees telijkheid, burgemeester Geurts van Horst, adj. Janssen van de Rijkspo litie en de heer Dikkerboom namens de firma Dikkerboom en Sybrandi, die belast is met de uitvoering van de havenuitvoering. Op het bordes van het gemeente huis bood pastoor Slots het geschenk van de bevolking aan: een nieuwe haard. Eerder op de middag had in Meerlo een soortgelijke plechtigheid plaats gevonden, waar wethouder Franssen de afscheidsrede uitsprak. Tot slot van beide bijeenkomsten sprak de scheidende burgemeester een dankwoord tot allen, die hem dit werk haden mogelijk gemaakt En hiermede werd de ambtsperiode van de heer Rutten besloten. (ged. gepubl. in vorige editie) HOUD ER REKENING MEE Het rekeninghouden met de an der is niet alleen een van de peilers waarop wellevendheid jegens de medemens is gebouwd, het is ook een grondwet voor veiliger verkeer. De veiligheid op de weg staat of valt immers met onze bereidheid om altijd en overal rekening le hou den met wat een medeweggebruiker doet of niet doet, gedaan heeft of zal gaan doen. Dat is geen gemak kelijke opgave. Goed weggebruiker zijn is niet alleen alles vóórzien en de ander dóórzien ,maar bovenal de medemens ontzien Rekening houden met mogelijke fouten van anderen is niet alleen een morele maar ook een juridische plicht. Er zijn al heel wat wegge bruikers in den lande die uit de mond van de rechter hebben moeten horen, dat weliswaar de „ander" fout was, maar dat een goed wegge bruiker met de mogelijkheid van een dergelijke fout rekening had be horen te houden. Op kruispunten doen zich herhaal delijk situaties voor waarbij het goed is om a priori rekening te hou den met de mogelijkheid dat een op de zijweg naderende automobi list een fout zal maken door bijv. geen voorrang te verlenen. Daarom is het zaak om bij nadering van een kruising van gelijkwaardige wegen niet alle aandacht uitsluitend te concentreren op eventueel van rechts naderend verkeer met de ge dachte: links moet mij toch voor rang geven. Dat kan afschuwelijke gevolgen hebben. Nog onlangs heeft een Hof overwogen „dat voorrang hebben niet impliceert dat men die onder alle omstandigheden mag nemen" en dat „de tot voorrang gerechtigde niet ontheven is van de plicht om rekening te houden met mogelijk van links komend ver keer, aan welke plicht allereerst moet worden voldaan door bij een kruising óók naar links te kijken". In dezelfde procedure noemde de Advocaat-Generaal van de Hoge Raad het „een voor de veiligheid van het verkeer zeer gewichtige plicht van iedere verkeersdeelnemer" om tot op zekere hoogte rekening te houden met de mogelijkheid dat een ander geen voorrang verleent. Er zijn in het verkeer talloze om standigheden waarbij wij moeten trachten andersmans fouten te re- duCëren. Het Verbond voor Veilig Verkeer doet daarom in het ka<der van zijn aktie voor meer wellevend heid op de weg een beroep op^ alle weggebruikers om altijd rekening te houden met de ander, óók met zijn fouten. Dat in zijn stijl te verdis conteren getuigt niet alleen van vak manschap achter het stuur, maar is tevens de meest opvallende manier om „heer in het verkeer" te zijn en te blijven. De Venrayse raadszaal is tikkeltje zit. Deftig maar vervelend en bij vervelend als je daar de hele dag de zitting van de Politierechter ma ken de zwarte toga's en de plechtige witboeken het geheel ook niet vro lijker. Het was daarom een verade ming onder die lange zitting die fleurige Hongaarse te zien verschij nen met al dat borduurwerk op haar kleren. Ze kwam niet als verdachte. Zij was de tolk voor twee van haar landslieden, die een paar ruiten had den stukgetrapt. Kennelijk was ze niet gewend om met de justitie in aanraking te komen. Maar het ver talen ging vlot. Ja, bracht ze over, ze hadden die ruiten stuk gemaakt. Die avond waren ze naar een café gegaan, want in het kamp, waar ze tijdelijk waren ondergebracht, was het niet zo erg gezellig. Daar hadden ze wat borrels gedronken en ze wa ren blijven plakken; ook nadat de kampdirecteur had gebeld dat ze thuis moesten komen. Want er was een avondklok in dat kamp, waar alles netjes werd geregeld. Toen ze ver na middernacht terugkwamen hadden ze iets meer op dan verstan- dik was. Toen mochten ze er niet meer in. De directeur liet hen in de nacht staan. „En toen bent u boos geworden, en daarom hebben jullie die ruiten kapot gemaakt", meende de rechter. Nee, zo was het niet. De directeur van het kamp dreigde met een pis tool als ze tegen zijn verbod in toch naar binnen wilden. Toen hadden ze nergens meer aan gedacht. Alleen maar aan slaan en trappen. En dat hadden ze op de ruiten gedaan. ,,'t Is allemaal zo begrijpelijk", zei de officier, „die jongens die een avond in een café gaan zitten; dat ze daar wat borrels drinken; dat ze hun tijd hebben vergeten, en ook dat ze een borreltje te veel hebben genomen. En het naar huis loodsen is wel wat stroef gegaan". Twintig gulden boete vroeg hij voor elk. Zij moeten begrijpen dat ze zich net als wijzelf aan de spelregels moe ten houden. De fleurige tolk bracht 't lachend over en de verdachten zeiden la chend dat ze verkeerd hadden ge handeld en dat ze dus moesten be talen. „Ik kan me goed voorstellen, dat die jongens toen nog wat uit het lood waren", vond de rechter, die er nog twee rijksdaalders af deed. Vijf tien gulden boete werd het voor elk. Nu hield de tolk plotseling op met lachen. „Mag ik nog iets zeggen?" vroeg ze. „Ga uw gang", zei de rech ter. Maar er kwam niets. Ze kreeg een kleur een begon met haar witte handtasje te draaien. „Ja, ziet u.." zei ze. Toen draaide ze verder met haar tasje en twee tranen biggelden over haar wangen. „Zeg het maar gerust", hielp de rechter. Want in die zwarte toga's zitten ook mensen. „Ziet u", zei ze, „als ze maar wat beter waren aangepakt. De direc teur begreep niets van deze men sen. Ze waren toen nog helemaal uit hun gewone doen! En dat pistool.. En ze passen nu toch goed op En toen bleef ze weer steken. Maar de werkgever van dat tweetal was ook meegekomen. Hij mocht eigen lijk niets zeggen maar nu stond hij op en riep: „Ze leven degelijker dan menige Hollandse jongen van hun leeftijd, edelachtbare. Het gaat niet om die vijftien gulden. Die wil ik wel voorschieten. Maar dat ze nou veroordeeld worden voor zo'n stom miteit!" Een dure advocaat had het niet beter kunnen doen. Maar ja, het vonnis was er nu eenmaal.. En vijf tien gulden is toch ook eigenlijk geen geld voor een paar kapotte rui ten. A S Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY verder een muziek wedstrijd, Mol te Corde, een musical van Jan de Cler en Alexander Pola om tenslotte na nog wat intermezzi uit te lopen op het avondtheater, een hoorspel van hedendaagse auteurs. De zaterdagochtend heeft de groot ste veranderingen ondergaan. Drie en een half uur heeft dan de leider van de amusementsafdeling Leo Nelissen het heft in handen. Van 9 tot half een, een doorlopend pro gramma, volgepakt met nieuws, we tenswaardigheden, commentaar, maar vooral met muziek. Leo Nelissen kennende mogen wij verwachten ,dat zijn program, ge bracht onder de naam van de 1001 Nacht-geest, Dj in, de meest uiteen lopende belangstelling zal boeien. Van zondag 30 september af zult u vele veranderingen in het KRO- program constateren. Er komen vele nieuwe dingen bij, behlave de reeds genoemde b.v. ook de KRO-tieners- club, veranderingen zoals Moeders wil is wet en Van en voor Bejaar den, die voor Leo Nelissens Dj in moeten wijken. De bejaarden komen toch op ander tijd aan hun trekken met Thee met babbelaars 2 x in de maand. Hetzelfde geldt voor de te levisie ,dat in het komende jaar veel meer dan tot dusver de aandacht zal vestigen op het Nederlandse toneel. Daarnaast zullen de documentaires op de woensdagavonden over „De grenzen van het leven" ongetwijfeld veel belangstelling trekken. Wij heb ben reeds een van deze documen taires gezien. Werkelijk voortreffe lijk. Al met al wekt het KRO-program 1962/1963 vertrouwen. Het biedt zeer veel en varieert van amuse- jnent tot hoog cultureel. Het durft mëer van zijn luisteraars en kijkers te vragen dan de commerciële zen ders ,die alleen maar stilte verdrij- ven. t-ffl NIEUW PROGRAMMA 1962/1963 AFWISSELEND EN RIJK Wanneer het aan de KRO ligt, dan behoeven wij ons in de komende maanden niet te vervelen en kun nen wij bovendien zo nu en dan nog iets opsteken. Als eerste van de om roepen heeft de KRO zijn program ma voor 1962/1963 gepresenteerd. Een interessant programma, dat bo vendien bijzonder rekening houdt met de vijfdaagse werkweek en dat logischer wijze een speciale plaats inruimt voor het grootste katholie ke gebeuren in de komende maan den: het Concilie. Met enige spanning zien wij er er naar uit wat de KRO via radio en televisie over het concilie zal kunnen brengen. Onze Omroep heeft er in ieder geval alles voor over gehad om verantwoorde voor lichting te brengen. Een uitgebreide ploeg van radio- en tv-mensen zal vanuit Rome de verslagen brengen. Wij zullen ze kunnen horen respec tievelijk zien op de openingsdag van het Concilie, 11 oktober. Reeds van 30 september af zal de KRO-studio in Rome telkens aan het woord zijn, op zondag van 22.20-22.30 uur, op donderdag na de Echo van 12.45 uur en op dinsdag, vrijdag en zaterdag na de Echo van 19.10 uur. Zondags middags zal de KRO bovendien deskundigen aan het woord laten over godsdienstige verhoudingen in de afzonderlijke landen. Na de vaak uitstekende inleidingen over het Concilie welke wij de afgelopen we ken hebben kunnen zien, komt tij dens de kerkvergadering de KRO- tv-ploeg zondagsavonds. Op deze wijze zal de KRO bijdra gen tot grotere kennis en begrip van het Concilie en van de situatie der Kerk in de wereld. De beperking, welke de KRO-pro- grammaleiding zich echter heeft op gelegd, zal voorkomen, dat de luis teraars en kijkers overvoerd wor den. In zijn weekeind-program heeft de KRO zich laten leiden door dt gedachte, dat de vijfdaagse werk week een groot deel der Nederland se bevolking tot andere levensge woonten brengt. Daarom legt de KRO-radio op de vrijdagavond als het begin van het vrije weekeind meer dan voorheen nadruk op ontspanning. Op de tv kunnen wij dan shows en musicals zien van Johnny Kraaykamp, Wim Sonneveld, Rens van Dorth, Teddy Scholten enz. De radio begint na 't onvermijdelijke gepraat rond etens tijd om tien over half acht gezel lig te worden. Dan zijn er de vliegende schijven, Contactadres: P. Poels, Grotestraat 26 Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: ALLE KINDEREN VAN NUL TOT ELF JAAR Difterie is een besmettelijke ziek te, die voornamelijk bij kinderen voorkomt. Volwassenen kunnen er echter eveneens het slachtoffer van worden. Dat bleek vooral in de laatste wereldoorlog, toen in verschillende Europese landen ve len aan deze ziekte zijn bezweken, zowel kinderen als grote mensen. KEELONTSTEKING MET KARAKTERISTIEK BESLAG Difterie kan zich in verschillende vormen voordoen, maar het ziekte/ beeld dat het meest optreedt is dal, waarbij een ontsteking van de keel op de voorgrond staat. De keelamandelen zijn gezwollen en pijnlijk; ze kunnen met een ka rakteristiek wit beslag zijn bedekt. Het is evenwel lang niet altijd mo gelijk om deze keelontsteking te on derscheiden van andere aandoenin gen der amandelen. Daarom is het niet altijd gemak kelijk om de diagnose difterie te stellen. Ook de andere symptomen geven daartoe niet altijd 't gewens te houvast. Heel hoge koorts pleit tegen het bestaan van difterie: meestal komt bij deze ziekte slechts 'n temperatuurstijging tot ongeveer 38 graden voor. Maar ook dit is geen wet van Meden en Perzen. BACTERIëN MOETEN SPREKEN Slechts bacteriologisch onderzoek van het keelslijm kan de vermoede lijke diagnose met zekerheid beves tigen. Met een watje kan er wat van dit slijm worden afgenomen, waar na het in een buisje naar een labo ratorium moet worden gezonden. Het duurt echter te lang om de resultaten van een dergelijk onder zoek af te wachten. Daarom zal de arts, ook in twijfelgevallen, dade lijk met de speciale behandeling be ginnen; te weten: het inspuiten van difterie-immuunserum. Die seruminspuitingen moeten niet worden verward met de entstof injecties, die, als het goed is, aan iedere normale zuigeling, iedere kleuter en ieder schoolkind worden toegediend. Het serum dient tot be handeling van een zieke, de entstof wordt gegeven ter voorkoming van het ziek worden. LANG NIET ONSCHULDIG Is difterie een gevaarlijke ziekte? Dat is een vraag die moeilijk ?e be antwoorden is. Zeer ernstige difte rie komt tegenwoordig minder vaak voor dan vroeger. Daar kan een toe- valsfaktor in zitten: een infectie ziekte heeft niet altijd dezelfde ma te van kwaadaardigheid. Heel dikwijls heeft difterie geluk kig een goedaardig verloop. Onge twijfeld kan men zeggen, dat de al gemene invoering van vroegtijdige serumbehandeling de gevaren aan merkelijk heeft doen verminderen. In de vorige eeuw bijvoorbeeld, toen de geneeskunde nog zoveel minder vermocht dan thans, was het geen uitzondering .dat het bovenbe schreven witte beslag van de keel zich kon uitbreiden tot een steeds groter wordend vlies, dat tot in het strottehoofd en de luchtpijp door groeide en kans op verstikking mee bracht. Bij een dergelijke toestand is een spoedoperatie nodig, waarbij een buisje in keel cf luchtpijp in bracht wordt, zodat het ademhalen weer mogelijk wordt. Ook een difterie die van het be gin af aan sterk vergiftigend op het lichaam van de patiënt inwerkt, kan direkt levensgevaar meebrengen: hoe eerder het immuunserum wordt ingespoten, hoe beter. Tenslotte moet nog worden ver meld, dat ook een late inwerking van het difterievergif schadelijke gevolgen kan hebben, namelijk ver lamming van verschillende zenuwen en spieren. Alles bijeen zijn toch de gevaren, die soms optreden, van dien aard, dat de meeste ouders zullen wensen, jd^l hun kinderen reeds op zeer jeug dige leeftijd door middel van in enting tegen difterie worden be schermd. Het verdient aanbeveling hiermee al bij jonge babies te beginnen. De ze vaccinatie kan zeer goed worden gecombineerd met die tegen kink hoest en tetanus. Twee tot drie jaar later kan dan worden volstaan rnet één enkele rappelinjectie („herha. lingsprik"). Dit tijdstip valt meestal kort voordat het kind naar de kleu terschool gaat. Om levensgevaar door difterie uit te sluiten is het wenselijk met de Jnenting door te gaan in de jaren, dat de lagere school wordt bezocht! In de allerlaatste tijd worden de eerste D.K.T. (difterie-kinkhoest-te- tanus) vaccinaties gecombineerd met poliomyelitis-inentingen; hierbij ge bruikt men dus een vierfaktoren- entstof: D.K.T.P. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY en omgeving Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagnacht 2 uur. Dr. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Telefoon 1335 Uitsluitend voor spoedgevallen I ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. WILMSEN Stationsweg Tel. 1651 GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de Kom. Pokken-controle voor kom en kerkdorpen. ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 BEDEVAART OIRLO Op 10 oktober gaat de jaarlijkse bedevaart naar Witten. Men gelie ve zich zo spoedig mogelijk op te geven bij P. Verstegen of bij G. Kemmelings.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 1