IT ZIJN LIMBURGERS DUIVENSPORT VISSEN Uit Peel en Maas S.V.V. NIEUWS M.H.C. VENRAY HANDBOOG ZWEMMEN WANDELSPORT Afgelopen zondag speelde het le elftal van SVV weer haar eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen Er werd een bezoek ge bracht aan R.K.B.S.V. in Brunssum. Het was hier zoals meestal in Zuid-Limburg een klein speel veld .waaraan Venray eerst even moest wennen. Hierdoor kreeg RKBSV de gelegenheid de toon aan te geven. Het Venray-doel kwam al meteen onder zware druk te staan, zodat onze achterhoede alle zeilen moest bijzetten om verder onheil te voorkomen. Na twintig minuten in de eerste helft kwam Venray los en het was P. Smits die het alleen ging pro beren ,maar zijn harde schot ging juist over. Vijf minuten later ging W. Koonings op verkenning uit. Hij zag zijn schot door de paal gekeerd. Vrouwe Fortuna stond helemaal niet aan de zijde der Peelbewoners, want juist in een periode dat Venray veel sterker was. kwam R.K.B.S.V. op zeer gelukkige wijze aan een doel punt. Er ontstond in onze achter hoede een misverstand waarvan de RKBSV-rechtsbinnen dankbaar pro fiteerde: 1-0. Vlak voor rust gingen de Brunssummers de voorsprong zelfs vergroten. Hun linksbuiten kreeg in een geheel vrijstaande po sitie de bal toegespeeld en schoot hard en zuiver in: 2-0. Het zag er voor de Venray-lui niet erg rooskleurig uit. Een 2-0 achter stand om te zetten in een gelijkspel durfde niemand te dromen. Na de hervatting zagen we echter een her boren SVV. Zij begonnen vol goede moed. Speelden zij voor rust de bal len nogal hoog, na rust deden ze dat laag en niet zonder succes. Kort na de hervatting was het de onvermoei bare Koonings, die uit een corner van J. Schmeitz doelpuntte: 2-1. Een kwartier later was het weer raak. Na goed voorbereidend werk van v. d. vorst en Koonings kwam G. Rongen oog in oog met doelman Boonen van RKBSV. Tegen zijn schot had de goalie echter geen ver weer: 2-2. Venray bleef komen. Het BSV- doel werd regelmatig onder vuur genomen ,maar de keeper stond zijn mannetje wel. Tien minuten voor het einde kreeg P. Smits een vrije trap te nemen even buiten het straf schopgebied. Zijn schot was hard en zuiver, zodat hij de BSV-doelman ditmaal geen kans gaf: 3-2. Alles wat Venray heette dacht dat SVV nu de volle buit binnen zou halen. De resterende tijd gingen de SW- ers in de verdediging en er was voor de Brunssummers geen door komen aan. Toch zouden ze nog aan de gelijkmaker komen. Kort voor het einde kwam een onzer achter spelers ten val, hierdoor viel ook zijn tegenstander. De scheidsrechter die overigens zeer correct leidde wees tot ieders verbazing naar de witte stip. De BSV-linksbinnen pro fiteerde hier dankbaar van door de toegekende strafschop in een doel punt om te zetten. Dit was zeer jammer voor de Venrayers, die deze middag hebben laten zien over een ploeg te beschikken', waar wils kracht en doorzettingsvermogen in zit. Venray 3 speelde aan de Oostsin gel een bekerwedstrijd tegen Merse- lo 1. Zij stelden niet teleur en won nen verdiend met 6-3. Een SVV-combinatie trok naar Griendtsveen om daar te spelen te gen Griendtsveen 1. Verloren zij vo rige week in eigen huis nog met 8-0, nu ging het al een stuk beter. De nederlaag werd in ieder geval dra gelijk: 5-4. Venray 6 speelde tegen Griendts veen 2. Zij wonnen met 5-3. Voor a.s. zondag staat er voor Venray 1 weer een uitwedstrijd op het programma. Ditmaal gaat de reis naar Horst. Van de Horster voorhoede gaat gezien de ge speelde oefenwedstrijden een roep uit dat het aldaar aan schotvaardig heid niet mankeert. Onze verdedi ging heeft echter getoond haar man netje te kunnen staan en wij ver wachten dan ook dat zij in staat zullen zijn de balans in evenwicht te houden. Van de voorhoede verwach ten we dat ze zich agressief in de strijd zullen werpen en de voorko mende kansen weten te benutten. Venray 2 opent de competitie met eent huiswedstrijd tegen Wilhelmi- na 3 uit Weert. Wij geloven dat er voor onze reserves winst in zit. Venray 3 speelt thuis tegen Mel- derslo 1. Ook hier ligt een kleine overwinning in de lijn der verwach tingen. Venray 4 gaat op bezoek bij de reserves van Melderslo. Vorig sei zoen werd daar een benauwde 2-1 zege behaald. Onze jongens weten dat hier hard gewerkt moet worden en als zij dit ook doen, dan zit er een reëele kans in. Venray 5 is vrij. Venray 6 krijgt Molen wiekers 1 op bezoek. Daar wij van deze vereni ging zeer weinig weten, wagen wij ons niet aan een voorspelling. Programma voor a.s. zondag: Wittenhorst 1Venray 1 2.30 uur Venray 2Wilhelmina 3 2.30 uur Venray 3Melderslo 1 12.00 uur Melderslo 2Venray 4 2.00 uur Venray 6Molenwiekers 2.30 uur De late zomerzon die het MHCV- toernooi kwam opluisteren mag dan voor de tientallen toeschouwers aangenaam geweest zijn, voor de spelers was zij eerder een plaag, want onder dergelijke omstandig heden is het een zeldzaamheid dat men tot grootse hockeyprestaties komt. Toch werd er over het alge meen vrij behoorlijk spel getoond, maar het belangrijkste was dat de ware hockeymentaliteit niet ontbrak en dat alle inspanning die de toer- nooispelers zich getroosten om de Gebr. Camps-beker te behalen, uit sluitend ten koste van eigen energie geofferd werd. Een sportief toernooi dus, waar geen enkele wanklank te horen was, waar alle tegenstanders op een bijzonder kameraadschappe lijke wijze elkaar vonden en met el kaar omgingen. Dit mag voor de organisatie het grootste succes genoemd worden, terwijl daarnaast ook alle andere omstandigheden meegewerkt hebben om in alle opzichten te kunnen te rugzien op een prettige hockeymid- dag. Aanvankelijk dreigde er voor de organisatie nog een gevaar daar on ze Engelse gasten uit Laarbruch op het laatste moment door een onver wachte vliegoefening afbelden, maar H.C. Tegelen was zo sportief de open gavallcn plaats in te nemen en ont nam daarmee de toernooileiding een hele boel zorgen. Over de wedstrijden zelf zullen we niets vertellen, omdat anders het einde van het verhaal nog lang niet in zich is .alleen de uitslagen zullen interessant zijn. BlerickViersen 00 TegelenVenray 10 VenrayBlerick 02 ViersenTegelen 00 TegelenBlerick 2— 0 ViersenVenray 21 Tegelen werd dus de trotse bezit ter van de Gebr. Camps-cup. Venray zelf wist geen enkel punt te bemachtigen, maar daarbij moet in ogenschouw worden genomen dat Tegelen en Blerick beiden 2e klasse clubs zijn, terwijl MHCV recht uit de vierde klasse komt. Overigens werd Venrays .er toch nog hoog gehouden. Enerzijds door onze dames die in een keurige partij de dames van Viersen klopten met 21, anderzijds door de junioren die ook met de „Knabenmanschaft" van Viersen weinig moeite hadden. Uitslag 20. De veteranen kwamen in het veld tegen een kombinatie-elftal van alle toernooideelnemers en gingen in een geanimeerde match eervol met 50 ten onder. Hun was zelfs geen te- gengoal gegund. Op de maandag j.l. gehouden jaar" vergadering kwamen weinig schok kende dingen naar voren. Alleen de veld- en trainingskwesties baren ons bestuur vele zorgen en hopen- lijk komt snel een van de nieuwe halfverharde velden voor de training beschikbaar, want ons eigen veld aan de Leunseweg hoe keurig ook in orde, krijgt in het volgende seizoen de last te dragen van vier elftallen, die aan de kompetitie deelnemen. Het is dus noodzakelijk dat dit veld in alle opzichten ontzien wordt. De bestuursverkiezing bracht wei nig verandering in het college. Het I Rasechte Limburgers, kijk maar eens naar hun namen: Piele Hameleers. Huub: Tiggelman. Limburgser kan het niet! Zie ze daar zitten als vorsten in het paleis. Struys' n Goede sigaar.verhalenvan vroeger.schalkse belevenissen tijdens het zullen zij het over hebben? Eén ding is zeker: er hoort altijd bier bij! Biervoor adellijk bier. bier met een stamboom, bier met een hermelijnen kraag uit n gouden het bier voor alle Limburgers, het lekkerste, het mooiste het meest sprankelende: BRAND'S BIER Hermans en Frans van 'Den Ouden Vogel laatste Carnaval, waar Limburgse grootvorsten, fles: Brand's Bier, ■?bier van Limburg HET BIER WAAR LIMBURG TROTS OP IS! komende Vêrenigingsjaar "uilen zit ting hebben: Dr. G. v. d. Winden, voorzitter; dhr. F. Horbach, secre taris; H. Poels, penningmeester; Mej. D. v. Baar, Mej. M. Sala en de heer Th. Schaeffers als algemene be stuursleden, terwijl als bestuurslid voor de junioren de heer Jo Ariëns zitting heeft. Alle mededelingen betreffende de wedstrijden en opstellingen zullen in het vervolg verschijnen bij Cals in de Grotestraat. De wedstrijd secretariaten worden verzorgd door de heer H. Poels en mej, M. Sala. Zondag a.s. is er voor de junioren op uitnodiging van H.C. Uden een deelname verzorgd aan het toernooi aldaar. Iedereen, ook niet spelende junioren, kunnen aan dit uitstapje deelnemen en worden om 10 uur verwacht bij Garage van Ham. Voor de senioren is geen wedstrijd vastgesteld, maar wel wordt hen dringend verzocht de trainingen te bezoeken, aangezien de kompetitie voor de deur staat. DIAN A-NIEUWS Afgelopen zondag was het gezel lig druk op de banen van Diana. Hier vond het eerste treffen plaats tussen twee van onze plaatselijke handboogschutterijen, t w. St. Anna en Diana. Op voorstel van Diana en in over leg met beide besturen, werden de ze wedstrijden in het leven geroe pen, met als inzet een wisselbeker, geschonken door een lid van Diana. Voor de aanvang van de wedstrij den, onder een stralende zon, was het de heer A. Stevens, voorzitter van Diana, die de hoop uitsprak, dat deze eerste van een jaarlijks terug kerende krachtmeting, de onderlinge vriendschap en verstandhouding zal verstevigen. De heer M. Bonants, voorzitter van St. Anna, benadrukte dit nog eens en de grote strijd nam een aan vang. Van beide verenigingen mochten 18 schutters deelnemen, waarvan de 12 hoogst geklasseerden telden. Zeer spannend was het verloop. Dit bleek wel hieruit dat bij de 11 hoogsten de stand precies gelijk was, namelijk 1152 voor ieder. De num mers 12 brachten echter het ver schil, 144 p. voor St. Anna en 175 p. voor Diana Invallers zullen hier niet geheel vreemd aan zijn. Al met al een mooie overwinning voor Diana, hoewel de voorsprong 2327-2296, 'n verschil van 31 punten, de returnmatch open laat voor ver rassingen. Het tegenbezoek en dus het 2e ge deelte van de wedstrijd zal plaats hebben op 4 november a.s. op de binnendoelen van St. Anna, waar dan na afloop de beker voor een jaar een nieuwe eigenaar krijgt. Zaterdag 8 september zal het le zestal van Diana deelnemen aan wedstrijden in Breda. Zondag 9 september neemt de heer A. Sijbers als afgevaardigde van de kring deel aan de persoonlijke kam pioenschappen van Nederland, klas se D. Wij wensen hem veel succes. VENRAYSE ZWEMCLUB SPIO Tijdens de zwemgelegenheid in 't mooie zwembad van het Gymnasium alhier hebben verschillende leden examen-zwemmen afgelegd. Aan de volgende leden kon een diploma worden verstrekt: Diploma A: Loes Fasbender, Frans Barendz, Frans Janssen, Jan Janssen, Ben Janssen, Mart. Wismans, Monique Sedée, Joop Swinkels, Antoinet v. Soest, Tineke Vorst, Annemie Sij bers, Nes Oosterbaan. Diploma B: Marian Verheugen, Joop Verblakt, Jan Arts. Diploma C: K. Janssen, J. Min, G. Janssen en dhr. Goedhart. Voor het zwemmen in Venlo be staat weer goede belangstelling. Wil len de leden ook de jeugd er vooral aan denken dat de contribu- tiekaart meegebracht moet worden. Dit vergemakkelijkt de administra tie en voorkomt vergissingen. DAMESZWEMCLUB HZPC Vanaf heden zijn de trainingsuren I voor de dameszwemclub HZPC in i het zwembad „Wilgert" te Horst als I volgt vastgesteld: maandag van 6-7 uur n.m.; dinsdag van 7-8 uur n.m.; woensdag van 10.15-11.15 uur v.m. Clubkampioenschappen Dameszwemclub HZPC De jaarlijkse clubkampioenschap pen van de dameszwemclub HZPC worden gehouden op maandag 10 september a.s. om 5 uur n.m. in het zwembad Wilgert". Voor de alge meen clubkampioene is een fraaie wisselbeker beschikbaar. P.D.V. DE ZWALUW A.s. zondag al weer de eerste vlucht van de laatste tour en het seizoen 1962 zit er weer op. Zondag j.l. speelden we de Provinciale vlucht vanaf Chartres. Zo ver als we nu kunnen beoordelen komen wij ditmaal lang niet aan onze trekken en zal het op afstand Maastricht om plm. 2 uur afgelopen zijn. Dat be tekent dus, dat we de helft van de prijzen tekort spelen. Joh. Maas was het die met de eerste prijs uit de bus kwam. Chr. Boom was de grote uitblinker en draaide al z'n 4 gezette duiven op tijd, waarvan 2 vroege. Op de C.C. vlucht vanaf P. Max was het Jacq. Ewalts, die ze alle maal te vlug af was en op prachtige wijze eerste werd. Wanssum was op deze vlucht wel zeer fortuinlijk en draaide 48 prijzen van de 100 gezette duiven, weer een bewijs dat toch wel de wind van zeer grote invloed is. Volgende week hopen we de kam pioenen van de jonge tour bekend te kunnen maken. Zij die menen met 5 prijzen nog kans te hebben, gelieven dit bij de secretaris op te geven. De Wandelkring „Limburg", aan gesloten bij de Koninklijke Neder landse Bond van Lichamelijke Op voeding, houdt op zondag 16 sep tember a.s. een Kringwandeltocht in Venray. De organisatie van deze tocht berust bij de bij bovengenoem de bond aangesloten Venray se wan delverenigingen. Alle wandelliefhebbers en liefheb sters zijn welkom: Individuelen, sport- en gymnastiekverenigingen, militairen enz. Aanmelding en inschrijvingen te richten aan de Eerwaarde Broeder Maturus, Psychiatrische Inrichting St. Servatius, Venray of aan de se cretaris van de Wandelkring „Lim burg", Burgemeester Gommandsstr, 55, Blerick. ROUTE 25 km.: Start St. Servatius, Oostsingel, rechtsaf Pr. Bernhardstraat, Post.- straat, Grotestraat, Gemeentehuis défilé Marktstraat, Schoolstraat, Jan Hensenstraat, Merseloseweg (bij Textielfabriek Beeren rechtsaf), Langeweg, Overloonseweg richting Overloon. Bij monument Overloon linksaf richting Merselo. Rust. Richting Weverselo, (Deurneseweg oversteken), School Heide, linksaf richting Vel turn, Langstraat, Paters- laan, Oude Oostrumseweg, Oostsin gel, Finish. 15 km.: Als 25 km. tot textielfabriek Bee ren. Merseloseweg volgen langs zie kenhuis naar Merselo. Rust. Na de rust hetzelfde parcours als 25 km. 10 km.: Hetzelfde parcours als 15 km tot de rust Merselo. Na de rust eerste zandweg links (na plm. 100 m.), eer ste weg rechts brug over beek, Han- drikweg, Harde weg tot Vlakwater, langs speeltuin, Pastoor Rutten- straat, Langstraat, Paterslaan, Oude Oostrumseweg, Oostsingel, Finish. 5 km.: Als 10 en 15 km. langs het zieken huis tot Café Martens (Den Dril) Rust. Terug: na 100 m. rechtsaf Hoopweg, bij kruising naar links, Kruitweg, Merseloseweg, Hensenius- plein, Pcststraat, Prins Bernhard straat, Oostsingel, Finish. Vrij parcours (zender jurering): 25 en 15 km.: van kruispunt Deur neseweg tot School Heide. 10 km.: na de rust van de brug tot speeltuin. 5 km.: na de rust van Hoopweg tot Kruitweg. De deelnemers(sters) worden ver zocht bij kerken en kerkhoven stil te in acht te nemen. Het is verboden te roken in bos en hei. De politie en leiders zullen voor de nodige aanwijzingen zerg dragen. H.S.V. ,,'T ALVERTJE" OOSTRUM Bij het jaarlijks onderling con- concours van Hengelsportvereniging ,,'t Alvertje", gehouden te Geysteren, in de Maas ,op zondag 2 september, wist de heer G. Martens uit Oos trum, beslag te leggen op de ko ningstitel 1962 met een voorn van 350 gram. De beker werd overhandigd door de vice-voorzitter, de heer Jacq. Duijf. Het koningskruis werd hem opgespeld door de koning van het vorig jaar, de heer Jan Maessen uit Venray. UITSLAG ORIENTATIERIT YSSELSTEYN 1. Hendriks-Janssen, Ysselsteyn; 2 v. Osch en verloofde, Venray; 3 v. Wylick-Smits, Veulen; 4 Leyssen- Burgers, Veulen. van 14 september 1912 In de muziekzaal alhier werd de loting gehouden voor de Natio nale Militie, waaraan 66 ingeschre venen moesten deelnemen, waarvan er 27 werden afgekeurd en 8 wegens broederdienst of om andere redenen van de dienst werden vrijgesteld. In Hotel De Zwaan werd voor rekening van het Burgerlijk Arm bestuur van Venray aanbesteed het bouwen van arbeiderswoningen aan het Steegsbroek. Hoogste inschrijver J. van Dijck en G. Poels met 3420. Laagste V. Maassen en Gebr. Volle- berg met 2688.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 6