Kerkelijke Diensten BANKSTEUEN Een brief van Pater P. v. Ooi rob van haaren WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 2 tot en met 8 september Onze meubels, bedden en zijn haast niet te verslijtend. Geestelijk artikel Verbod eierenverkoop Vrijdag 31 augustus 1962 No. 35 Drie en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 ABONNEMENTS- (bulten Venray 1.75) PAROCHIEKERK VENRAY Zaterdag 1 september 's avonds om 8 uur bijeenkomst der Priester- Priester v. d. week: Kap. Heymans studenten in het klooster. Priester-studenten Morgen zaterdag: 6.45 uit dankbaar heid Janssen-Deters; 7.30 Maria Ron gen-van Kessel; 8.15 best. dienst He lena Gcumans-Peeters; 9 u. pl. huw. Verdellen-Jacobs; 9.45 pl. huwelijk Tackcn-Kruysen. Zondag: 12e zondag na Pinksteren. 6.30 vr. Rongen-van Kessel (buurt); 7.30 overl. ouders Maessen-Swagho- ven; 8.30 Gertr. Gerrits; 9.30 Hoog mis voor de parochie; 11 uur Opa van Marijke van Aerlen; 6 uur Ge rard Wientjes. Maandag: 6.45 Leen Hanraets; 7.30 Mis voor de schoolkinderen bij ce opening van het schooljaar; 8.15 Martin Jenneskens 1 h.; 8.15 overl. familie Nagelhout-Meerhof. Dinsdag: 6.45 Jan Oudenhoven; 7.30 Deken Hanraets; 8.15 Anna van Vosselen en Ant. Joh. Janssen 1 h.; 8.15 tot intentie van de H. Vader. Woensdag: 6.45 L. Maessen (buurt); 7.30 N. Verstraeten; 8.15 Ida Hennen en ouders; 8.15 Mevrouw van Ha- ren-Rous. Donderdag: 6.45 Th. Pouwels; 7.30 Gerard Arts; 8.15 H. van Meijel; 9 uur plechtig huwelijk Vullings- Theeuwen. Biechtgelegenheid van 78 uur; 8 uur H. Uur. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. 6.30 Antoon van Osch; 7 uur zekere intentie R.; 7.45 H. Hart Hoogmis; 8 uur Avondmis Th. Vermeulen en W. Hermsen. Zaterdag: 6.45 Jan Oudenhoven; 7.30 Albert Goumans; 8.15 Hoogmis uit dankbaarheid Roefs; 8.15 overle den familie Ebberink-Henckens. Biechtgelegenheid van 5 30-7.30; om 7 uur Lof. In verband met eerste vrijdag wordt deze week aan de zieken de communie gebracht. Zondag 2 september aan de kerk deuren pleisteraktis van de EHBO. Pastoor Geerits zal onder de H. Missen preken voor zijn te bouwen kerk. RETRAITEPENNING Parochie St. Petrus Banden en Christus Koning Nog deze week zullen huis aan huis zakjes bezorgd worden voor de retraitepenning zoals aat ieder jaar gebeurt. Komende week worden de ze opgehaald. De bijdrage voor de donateurs is bepaald op een mini mum van 2,50. Mogen wij ook dit jaar weer reke nen op een milde gift van U allen. We hebben nog ieder jaar de pa rochianen die op retraite gingen en het nodig hadden uit dit fonds kun nen helpen. Ook dit jaar zult U ons zeker niet teleurstellen. DEKEN ANT. LOONEN RECTORAAT PATERSKERK Priester van de week: Pater Rektor Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 12e zondag na Pinksteren. De H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15. De kol- lekte (2 in 1) voor kerk en kerken bouw. Op het kerkplein kollekte voor de R.K.E.H.B.O. met uitreiking van pleisters, 's Avonds 7 uur lof met overweging. Maandag: Feest van de H. Paus Pius X. Om 7.45 H. Mis bij opening van het schooljaar voor de lagere school. We verwachten alle school kinderen. Dinsdag: H. Rosa van Viterbio, maagd. 8 uur Pontificale H. Mis waaronder Kleine Wijdingen. 10 uur plechtige Hoogmis bij gelegenheid van het zilveren bruiloftsfeest Lem- men-Deriks; 7.30 Lof tere ere van St. Antonius. Woensdag: Z. Thomas en gezellen, Martelaren. 8.30 gezongen jaardienst voor Peter Philipsen. Donderdag: Z. Libera lus en gezel len, belijders. 7 uur Gezinsmis. Van 58 gelegenheid om het H. Sacra ment van de Biecht te ontvangen. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. 6.40 gezongen H. Mis: 7.45 H. Mis voor alle schoolkinderen- 7.30 Lof met gebeden. Zaterdag: Feest van Maria Ge boorte. Op deze dag op het hoog altaar plechtige hoogmis om 10.15 waaronder de fraters hun eeuwige gelofte afleggen. Van 3--8 gelegen heid om te biechten. De scholen beginnen Maandag 3 september beginnen de lagere scholen. Alle kinderen wor den om 7.45 in de H. Mis verwacht. Ouders werkt goed mee. Rondgang De Zusters Passionisten van Mook zullen deze week hun jaarlijkse rondgang houden. Ze hebben een zware missie, waar heel veel nodig is. We willen daarom de rondgang van de Zusters van harte bij U aan bevelen. Mis-intenties Zondag: 6.30 Petronella Kusters- Ewalds; 7.45 Willem Claessens; 9 u. overleden moeder Vollenberg-v. d. Breek en overleden kinderen; 10.15 overleden familie W. v. d. Munck- hof-Goumans; 11.45 Piet Thijssen. Maandag: 7.45 Theodorus Bouten. Dinsdag: 7.45 uit dankbaarheid ter ere van St. Antonius; 10 uur Hoog mis. Woensdag: 7 uur Antonius Bosch; 7.45 Mevrouw Coenders-Buys (Inva- lidenbond8.30 gezongen jaargetij de. Donderdag: 7 uur gezinsmis om zegen over onze gezinnen. 8.30 Jea- nette Esser. Vrijdag: 6.15 uit dankbaarheid; 7 uur overleden ouders Tonen-Ver- meulen. Dienbeurten 6.30: H. v. Gend, J. v. d. Bereken, J. Evers, C. Evers. 9.00: W. v. d. Bereken, B. Peters, J. Rongen, H. Bosch. 11.45: G. Jeuken, K. Jeuken, M. v. Roy, H. Derks. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 12e zondag na Pinksteren. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 overleden familie Tacken-Kruysen; 10 uur Hoogmis tot zekere intentie (K.3 uur Lof. Maandag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Geest bij het begin van het schooljaar. Alle schoolkinderen en, zo mogelijk, de ouders worden ver zocht aanwezig te zijn. Dinsdag: 7.30 Gerard Arts. Woensdag: 7.30 overleden familie V erh eij en-Kessel s Donderdag: 7.30 gezongen maand- dienst Gerard Wolters. Vrijdag: eerste vrijdag. 7 uur H. Communie. 7.30 gezongen H. Mis ter ere van het H. Hart van Jesus, maanddienst Antoon Derickx; 8 uur Avondmis. Zaterdag: Feest van O.L. Vrouw Geboorte, titelfeest van onze kerk. 7 uur H. Leesmis; 8 uur Hoogmis, maanddienst Maria Gertruda van Rens-Litjens; 7.30 Marialof. A.s. zondag zijn de H. Missen om 7.00, 8.00, 9.00 en 10 uur. Om 10 uur Hoogmis voor de deelnemers aan de processie van Venray. Plaatsen in de kerk vrij! PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 12e zondag na Pinksteren. Eerste zondag der maand. Leesmis- om 6.30; kindermis 7.30; H. Mis om 8.30; parochie Hoogmis 10 uur; 3 uur aanbiddingsuur. Ie kollekte is bui tengewone kollekte, bijzonder aan bevolen; tweede kollekte voor het Bisdom. Maandag: 7.30 Hoogmis uit dank baarheid tot intentie van de familie J anssen-J ermiskens. Dinsdag: 7.30 Leesmis; 9.30 Huwe lijksmis voor het bruidspaar Bleeck- Smits. Woensdag: 7.30 maanddienst Louis Maassen. Donderdag: 7.30 maanddienst Ge- rardus Friesen. Vrijdag: eerste vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Je sus. 7 uur H. Communie; 7.30 Hoog mis ter ere van het H. Hart van Je sus, Stichting Baten-Jeurissen; na de Hoogmis uitstelling, acte van toe wijding, Tantum Ergo en Zegen, 's Avonds om 9 uur Avondmis, ge zinsmis met vergadering van de H. Familie. Zaterdag: Mariafeest, nl. Maria's geboorte, dag van devotie. 7.30 Lees mis; 9.30 Hoogmis, intentie overle den familie Philipsen-Peeters. Zaterdagavond biechtgelegenheid van 57 uur. Wie neemt deel aan de retraite voor Moeders te Roermond van 25- 28 september? PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 12e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overleden ouders Peter Joh. Strijbos 211 Johanna Bal- tussen; 10 uur Hoogmis voor de Pa rochie; 3 uur maandelijks aanbid dingsuur; maandelijkse bijzondere kollekte voor de kerk. Maandag: 7.30 gestichte leesmis voor de levende weldoeners van de kerk. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Louis Roelofs van 't Liefdewerk van Onze Lieve Vrouw van Liurdes; 10 uur plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Strijbos-Jakobs. Woensdag: 7.30 leesmis Donderdag: 7 30 leesmis. Biechten van 6-7 uur. Vrijdag: eerste vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart. 6 30 ge stichte leesmis voor L. Litjens en M. Meyers; 7.30 gestichte gezongen H. Mis ter er van het K Hart met oefening van eerherstel en zegen met het Allerheiligste. Zaterdag, feest van Onze Lieve vrouw Geboorte, dag van devotie 6.30 leesmis; 7.30 gezongen H. Mis ter ere van Onze Liev 1 Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen iie offerden. Biechtgelegenheid van 6- 7 uur: om 7 uui Lof en rozenhoedje met gebeden van de Broederschap van Onze Lieve Vrouw van Altijdduren de Bijstand. Kerkpoetsen: Mia Jakobs en Nora Rambags. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 12e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis voor de parochie; 8 uur leesmis voor de overleden fa milie Reintjes-Jenniskens; 9.15 hoog mis; 10.30 leesmis voor Jan van Meijel; 3 uur kruisweg en lof. Maandag: gezongen dienst Ier ere van de H. Geest bij 't begin van bet nieuwe schooljaar. Dinsdag: gestichte leesmis voor Agnes Hoeck (kindermis voor de meisjes). Woensdag: gesticht jaargetijde v. Pieter Croijmans en Mechtilda van de Munckhof. Donderdag: leesmis tot bijzondere intentie (kindermis voor de jongens). Vrijdag: le vrijdag van de maand. Om 7 uur gezongen dienst ter ere van het H. Hart voor hen die offe ren; 8 uur leesmis voor Gerard Voesten en zoon Theodoor. Zaterdag: feest van Maria's Ge boorte. Om 7 uur leesmis voor de overleden familie Litjens-Arts; 9 u. Hoogmis voor de overleden familie Claessens-Gussen. Van 45 en van 77.30 biechtgelegenheid. Daarna lof. Kerkpoetsen: Jo Weijs en Mariet van Vegchel. Vandaag aan de kerkdeur pleister- aktie voor de R.K. E.H.B.O. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 12e zondag na Pinksteren,. 6130 Communieuitreiken; 7 uur Vroegmis voor de parochie; 8.15 leesmis tot intentie van de familie Pubben-van Kempen; 10 uur Hoog mis ter ere van Onze Lieve Vrouw van Smarten; 7 uur 's avonds Lof met rozenhoedje. Maandag: 7.30 gezongen H. Mis ter ere van de H. Geest bij het begin van het nieuwe schooljaar. Algeme ne H. Communie van de schoolkin deren. De ouders worden verzocht deze H. Mis bij te wonen. Dinsdag: Feest van de Kerkwij ding van de Kathedrale Kerk. 6.45 Leesmis voor Simon dé Grcot, 7.30 gezongen H. Mis voor Maria van Rijswijck. Woensdag: 6.45 Leesmis voor Wil- helmina Engels-Weys; 7.30 gesticht jaargetijde voor Cornelis Hoedema- kers en Joanna Tacken. Donderdag: 6.45 leesmis voor Wil helmus Arts; 7.30 jaargetijde voor Gerardus van Dijck. Van 5—6 uur biechtgelegenheid; 7.30 H. Uur. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand; 7 uur gezongen H. Mis ter- ere van het H. Hart tot intentie van hen die daarvoor bijdragen. 8 uur leesmis ter ere van het H. Hart voor speciale intentie; 3.45 Lof voor de schoolkinderen; 8.30 Avondmis voor vrouw van Rijswijck-Verhoeven. Zaterdag: Feest van Maria Ge boorte. 6.45 Leesmis voor Johannes Klaassen en echtgenote; 7.30 gezon gen H. Mis voor overleden familie Michels-Poels. Van 56.30 biechtge legenheid; 7.30 Marialof. Heden, zondag 2 september, wor den aan de kerkdeur pleisters aan geboden en kollekte gehouden voor de R.K. E.H.B.O. In de loop van deze week zullen de Zusters Pasion isten uit Mook hun jaarlijkse rondgang houden. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 12e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis voor de overleden fa milie Claessens-Poels; 8.10 leesmis voor de overleden familie Keyzers- Smeets; 9.15 kindermis; 10.15 Hoog mis voor bestelde jaargang van Ge rardus Janssen; 2 uur Lof. Maandag: 7.30 gezongen jaargetij de voor Anna Janssen-Smeets. Dinsdag: 7.30 leesmis voor intentie van de familie Swinkels-Wismans. Woensdag: 7.30 maanddienst voor Harry Vergeldt. Donderdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid voor de familie Janssen- Droesen. Vrijdag: 7.30 weekdienst voor Ge rard Deters. Zaterdag: 7.30 gezongen jaargetij de voor Peter Johannes Rongen. Gelegenheid om te biechten van 7-8 uur. RECTORAAT HEIDE Zondag: 12e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis ter ere van de H. Anto- Grote collectie nieuw binnengekomen zeer aantrekkelijk in prijs en kwaliteit modern en klassiek Ook in de C0UP0NH0EK zeer voordelige koopjes Fabriekstoonkamers kunt U met ons gaan bezichtigen. nius uit dankbaarheid; 10 uur Hoog mis voor Harry Rutten vanwege het kerkkoor. Akolieten: Wim Loonen on Jan Claes. Kerkdeurkollekte ten bate van de EHBO. Lof om 3 uur. Misdienaars van de week; Jacques Derikx en Naud Gieiens. Maandag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Pius X. Dinsdag. 7.30 H. Mis tot bijzonde re intentie. Dinsdag: 7.30 H. Mis tot bijzonde re intentie; 9.30 Plechtige Huwe lijkshoogmis voor het bruidspaar Lemmens-Ma a s Woensdag: 7.30 H. Mis voor En- gelbertus Nellen vanwege dc kaart club. Donderdag: 7.30 H. Mis tct bijzon dere intentie Vrijdag: eerste vrijdag der maand. 7.30 H. Mis voor overleden vader Wilhelmus Jenneskens en overleden familieleden. 7.45 Avondmis voor de Heidse jeugd. Biechten voor de Avondmis. Zaterdag: Priesterzaterdag. Feest van Maria Geboorte. 7.30 H. Mis t.e.v. de Moeder van Altijddurende Bijstand. 7 uur Biechtgelegenheid; 7.30 Lof. Zondag a.s. is de eerste kollekte ten bate van de Missiezusters Pas sionisten van Mook voor hun missie in Brazilië. RECTORAAT VEULEN Zondag: 12e zondag na Pinksteren. 7 uur gelegenheid tot communiceren. 7.30 leesmis voor de bekende inten ties, waarbij we bijzonder ook den ken aan het behoud van onze oogst. 10 uur hoogmis, jaargetijde voor za liger Drini van Rijswijck. Vandaag is de tweede kollekte voor de missie van de Zusters Passionisten. Vandaag is geen middagoefening. Maandag: 8 uur hoogmis voor za liger Leo Jacobs; 10 uur hoogmis- voor de levende en overleden leden van de eiervereniging. Dinsdag: 8 uur leesmis voor de overleden familie Burgers-Veriieyen 10 uur hoogmis to zekere intentie. Woensdag: leesmis ter ere van St. Jozef tot intentie. Donderdag: leesmis uit dankbaar heid. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7 uur hoogmis ter ere van 't H. Hart van Jezus tot intentie; 8 uur leesmis voor het geestelijk en tijde lijk welzijn van een gezin. Zaterdag: leesmis tot dankzegging. uur nam. avondoefening ter ere van Onze Lieve Vrouw. Akolieten voor a.s. zondag: Gerrit Reintjes, Harry van Rijswijck en Tom van Gassel. Kerkpoetsen: Doortje Cleven en Mien Ewals. RECTORAAT SMAKT Zondag: 12e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 Johannes Lenssen en Maria Lens- sen-Jacobs; 10 u. Hoogmis voor Joh. v. d. Winkel; 7.30 in de kapel H. Mis voor de schooljeugd; 3 uur Lof. Na de H. Missen worden pleisters ver kocht voor de EHBO. Maandag: 6.30 gelovige zielen: 7.30 voor zegen in gezin; 8.30 H. M's voor de schooljeugd, tij begin van het schooljaar. Dinsdag: 6.30 voor een zieke; 7.30 voor Louisa Waps-Verweei. Woensdag: 6.30 ter ere van de H. Jozef; 7.30 voor speciale intentie. Donderdag: 6.30 ter ere van het H. Sacrament; 7.30 voor de missie. Van 56 uur gelegenheid om te biechten. 7.30 H. Uur. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. 6.30 H. Mis voor Joh. v. d. Winkel; 7.30 gez. H. Mis ter ere van liet H. Hart voor Henri Slits en zoon Theo. Na de H. Mis: litanie cn zegen Zaterdag: 6.30 voor priesterroepin gen; 7.30 ter ere van Onze Lieve Vrouw. Van 55.30 gelegenheid om te biechten, tevens voor en na het lof van half 8. EEN KATHOLIEK VAN OUDE STEMPEL Een katholiek van oude stempel wordt een zeldzaamheid. Ik bedoel de katholiek, die het lange avond gebed met rozenhoedje, litanie en talloze intenties nog in ere houdt. De katholiek, die de moderne vasten- voorschriften niet kan aanvaarden zonder scrupules. De katholiek, die elke kritiek afwijst als een eerste stap naar de geloofsafval. Zij zijn er nog wel, die mensen, die met rustige zekerheid hun ge loof belijden en beleven. Zij leven gelukkig en onverstoord, maar zij sterven uit. De katholieke geloofsbeleving krijgt andere vormen, maar ook minder zekerheid, meer onrust, meer kritiek. Het is thans minder gemak kelijk katholiek te zijn dan enkele tientallen jaren geleden. Misschien zouden wij deze verandering zo kun nen typeren, dat de moderne katho liek niet meer voetstoots aanneemt wat hem door zijn geesetlijke leiders wordt voorgehouden. Hij zoekt naar de overtuiging van binnenuit. Maar deze veranderingen spelen zich niet alleen af in de harten der leken. Ook de priesters, de religieu zen en de bisschoppen zijn en den ken anders dan vroeger. Waarschijnlijk ervaren zij die ver anderingen zelfs veel scherper en bewuster dan de leek. De hele Kerk is in beweging. Daarom heeft Paus Joannes' aan kondiging van het Concilie -'ok zo geweldig aangeslagen. Bewust of onbewust verwacht de Kerk van dit concilie het antwoord op vele vra gen, die haar in al haar geledingen bezig houden. En de christen van deze tijd leeft in vele onzekerheden welke niet opgelost kunnen worden door volgzaamheid en aanvaarding alleen, maar waar noodzakelijker wijs de overtuiging het belangrijkste woord spreekt. Daarom wijst de christen van nu vele dingen af en zoekt hij naar de kern van het ge loof. Hij zoekt Christus op als de basis voor zijn nieuwe zekerheid. In de vergadering van het bedrijf schap voor de groothandel is een nieuwe regeling voor de binnen landse controle op eieren besproken, die sterk afwijkt van de regeling, die tot nu toe geldt en die ir. de loop van dit jaar afloopt. Zo v/il men verbieden, dat de boer nog recht streeks eieren levert aan de consu ment, terwijl de leveranties van de boer aan de detaillist onder contro le van het Nederlands Eiercontrole- bureau (NEB) zouden moeten kernen. Deze instantie controleert op het ogenblik alleen de leveringen van de boer aan de groothandel. Vijftig procent van dc- binnen landse eierenconsumptie schijnt thans buiten de groothandel en dus buiten alle controle om te worden verhandeld. De boer mag tot nu toe 25 eieren per keer rechtstreeks aan de consument leveren, maar die be perking is theorie gebleken, zodat men deze vergunning beter kan in trekken, aldus de toelichting op de regeling. Het landbouwschap, dat hierover gepolst is, meent echter dat controle op het verbod van eierenverkoop van boer aan consument onuitvoer baar is, aangezien er alJe pluimvee- bedrijven in betrokken zouden moe ten worden. De levering van eieren door de boer aan de detaillist zou volgens de nieuwe regeling 01 .der dezelfde controlemaatregelen moeten vallen als thans op de levering aan de groothandel van toepassing zijn; de zelfde voorwaarden dus met betrek king tot sortering, verpakking, stem peling enz. In plaats van door het NEB zou de controle op de detail list ook door de ambtenaren van de Algemene Inlichtingendienst en van de Warenwet kunnen geschieden. Het laatste woord over de nieuwe regeling is echter nog niet gespro ken; het bestuur van het bedrijf schap was het er niet unaniem over eens. In de volgende vergadering zal het punt opnieuw ter sprake komen. ST. CHRISTOFFEL-NIEUWS Op zondag 2 september a.s. houdt Gymnastiekvereniging St. Christof- fel een jeugdkollekte, welke huis aan huis gehouden wordt. Alle hiervoor aangewezen leden worden verzocht in uniform om 10.30 uur in het patronaat aanwezig te zijn. Het bestuur verzoekt eveneens al le leden zo goed mogelijk de hun aangewezen lessen te bezoeken, daar binnen niet al te lange tijd de vaar- digheidslessen worden afgenomen, Zij die hiervoor het predicaat beha len of reeds eerder behaald hebben, mogen deelnemen aan de eigen club kampioenschappen 1962, Caucaia (Brazilië), 13 aug. 1962 Beste vrienden uit Venray. Het is niet om reden van verge telheid of negligentie dat ik nu pas een bericht laat horen vanuit het verre Brazilië; steeds immers heb ik uitgesteld in de hoop de bagage te ontvangen en U dan een reportage met foto's (van de distributie der kleren) aan te bieden. Maar ja, de bagage wil nog niet aankomen; al wekenlang staat zij in Recife (1000

Peel en Maas | 1962 | | pagina 9