s.v.v. NIEUWS Jubileum Ruiter-concours Hinderwet Hengelaars Politierechter DUIVENSPORT BILJARTEN KERKELIJKE DIENSTEN M.H.C.VENRAY ZWEMMEN f NIET ALLEEN GEBREK AAN VAKKENNIS Verouderde huisvesting en voeding (veel voer wordt nog vermorst!), onvoldoende verzorging en ziektebe strijding, dat zijn wel de voornaam ste oorzaken van tegenvallers goede jaren. Toch is er nog meer.jP] zijn nl. factoren, die van jaar tot jaar sterk kunnen wisselen en die niet zijn terug te voeren tot gebrek aan vakkennis. De gemiddelde op brengst per kip kan op hetzelfde be drijf van jaar tot jaar schommelen. Wij zullen hierover maar niet teveel cijfers geven, want ofschoon deze uiterst leerzaam zouden zijn wij moeten leesbaar blijven. En, helaas, vele mensen lezen liever een vloei end betoog dan reeksen cijfers, ook al zijn ze nog zo leerzaam. De op brengst per dier wordt zeer sterk bepaald door het aantal eieren pei kip. En dat aantal hangt weer samen met de gezondheid van de dieren en de erfelijke aanleg. Deze laatste kan van jaar tot jaar wisselen. Dat leren ons de cijfers van de stammen die op het Toetsbedriji voor de Pluimveeteelt in Putten worden onderzocht. Men mag aan nemen, dat deze ingezonden stam men bepaald niet slechter zijn dan wat de boer krijgt. Het laatste zal dus, zacht gezegd, ook sterk variëren in aanleg, zelfs van jaar tot jaar. En daar kan de boer met al zijn vakkennis niets aan veranderen. Niettemin: in een bedrijf, waar de winstmarge (het verschil tussen op brengsten in geld en kosten) betrek kelijk klein is, daar moet men ter dege op zijn tellen passen. Daar moet men hoge eisen stellen aan de vak bekwaamheid van de bedrijfsleider. Als de kosten maar even stijgen (of de opbrengsten maar even dalen) vloeit meteen een flink deel van het arbeidsinkomen weg. Dus: ook al kan vakbekwaamheid niet alle te genslagen voorkomen, ze blijft con ditio sine qua non. Wij stellen dit daarom zo uitdruk kelijk, omdat de fokbedrijven in de toekomst honogenere en meer con stante legkuikens zullen gaan af leveren van een lichter type. Dit type zal iets minder voer per ei ver bruiken, wellicht nog bepaalde om standigheden worden gehouden: spe ciaal voeder (namelijk met een ei wit-samenstelling van bepaalde aminozuren in de juiste verhoudin gen), speciale huisvesting en verzor ging. Men kan het afleiden uit wat is gezegd door de deelnemers aan de Hy-line studiereis naar de U.S.A. waarvan de deelnemers begin augustus weer in ons land zijn te ruggekeerd. In die extreme vorm zal de legkippenhouderij eerst over 5 jaar kunnen worden bedreven, maar wij gaan daar in flink tempo naar toe. Want ook de andere fokbedrij ven zitten niet stil en zoeken even eens naar de meest economische kip (laag voederverbruik, hoge eierpro- duktie enz.). Hierbij wordt zelfs al gewerkt aan een integratieplan (sa menwerking tussen de veevoeder industrie die het speciale voer zal moeten gaan leveren en de fok- en vermeerderingsbedrijven, broede- rijen enz.) dat overproduktie beoogt te voorkomen. Ten dele is dat nog toekomstmuziek, ten dele begint dit alles zich al te vormen. De moderne gebruikshybriden zijn al de voorlo pers van dit nieuwe legtype. MARKTSCHOMMELINGEN Op het ogenblik is een soort zui vering gaande in onze pluimveehou derij. De traditionele vormen van kippen houden verdwijnen en ma ken plaats voor de moderne. Dit gaat gepaard met een tendens naar grotere eenheden (minimaal 2000 legkippen) en specialisatie. Hierbij valt af wat niet mee kan komen; men ziet het in het verdwijnen van vele kleine bedrijven. Intussen zitten wij nog in de moeilijkheden, veroorzaakt door de te lage eierprijs. De economen wij zen er echter op ,dat het als gemid delde in de laatste 10 jaren niet slecht is geweest in de pluimvee houderij, met name niet bij de leg kippen. Kippen kwamen vanouds voor op het gemengde bedrijf. Dit bedrijf verdeelde zijn risico over de onderscheiden bedrij f sonderdelen bouwland, rundvee, varkens en kip pen. Bij de ontmenging" van het gemengde bedrijf, dus bij het laten vervallen van bepaalde bedrijfson derdelen, vergroot men het risico, zo denkt de praktijk heel vaak. Toch is dat niet juist: het risico wordt thans verdeeld over meerdere jaren, i.p.v. over diverse bedrijfsonderdelen, zeg gen de economen. Het geldelijke re sultaat is daarbij niet hetzelfde, want door verdergaande specialisa tie stijgen de gemiddelde arbeids inkomens, als men ze berekent over een bepaald aantal jaren. De uitkomst uit de moeilijkheden van het ogenblik moeten, dat staat vast, allereerst komen van een ver betering van de eierprijs. Welnu, men verwacht stellig dat die zal komen. De gouden jaren van weleer zullen wel niet terugkomen, maar zij die hun les hebben geleerd zullen desondanks een nog beter inkomen verwerven dan toen, zij het ook met grotere eenheden. Dat is de toe komstverwachting van onze econo men voorzover zij zich met de kip- penhouderij bezig houden. ,tAKMcrV JUUANASINGEL41 'tiltf. 1061 (K4780) Zondag organiseerde de Landelij ke Rijvereniging Ons Genot te Leu nen een concours ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van deze club. Zeer vele bezoekers hebben onder ideale weersomstandigheden kunnen genieten van een zeer spor tief maar zwaar concours, waaraan door een dertig afdelingen uit Lim burg en Brabant met meer dan 300 paarden werd deelgenomen. Nadat in de morgenuren de dressuurproe- ven waren afgelegd op het terrein aan de Molenhofweg, opende Bur gemeester Mr. Custers om 3 uur het concours officieel met een toespraak, waarin hij Leunen prees om het goede verenigingsleven dat dit kerk dorp kent, waarvan de L.R.V. Ons Genot een goed en bekend voor beeld was en is. In deze gemechani seerde wereld, aldus de Burgemees ter, doet het deugd dat men de paar densport nog met zoveel liefde be drijft. Een dierenvriend is een goed mens en zal als zodanig een waarde vol lid van de gemeenschap zijn. Met de wens dat ook deze middag weer een propaganda te meer zou zijn voor de edele paardensport opende hij het concours, dat keurig was georganiseerd en waarvoor de leden van de vereniging kennelijk alle moeite hadden gedaan. De uitslag was als volgt: Achtallen klasse zwaar - ring J 1 Grathem 111,5 p.; 2. Rust Roest, Deune 103 p.; 3. De Peeldravers, Ys- selsteyn 101 p.; 4. St. Joris, Beesel 94.5 p.; 5. De Neer, Neer 88,5 p. Achttallen klasse middel - ring 2: 1. St. Joris, Meterik 104 p.; 2. Rijdt met Beleid, -Meerlo -97 p.; 3. De Paardenvriend, Reuver, 92,5 p.; 4. De Karwats, Blerick 92 p.; 5. St. Jo ris, Wanssum 92 p. Achttallen klasse licht - ring 3. 1 en 2. Ons Genot, Leunen en St. Joris, Venray, beiden 95 p.; 3. L.R. „Weert", Weert 94 p.; 4. Rust Roest 2, Deurne 91 p.; 5. Bucephalos 3, Se- venum 89,5 p. Viertallen klasse middel - ring 4: 1. Excelsior,, Wellerlooy 109 p.; 2. De Cowboys, Maasbree 105,5 p.; 3. Wittenhcrst, Horst 104 p.; 4. St. Jo ris, Wanssum 103 p.; 5. Ó.B.K., Rij ke voort (Zw.) 102,5 p. Individuele dressuur klasse zwaar - ring 5: 1. M. v. Herten, Grathem; 2. H, Reynders, Deurne; 3. P. Geraets, Neer; 4. A. Janssen, Sevenum; 5. L. v. Dinter, Deurne. Individuele dressuur klasse middel 1. H. Heyman, Beesel; 2. Th. Ja cobs, Grathem; 3. P. Nabben, Seve num; 4. F. Bongers, Beesel; 5. J. Lemmens, Ysselsteyn. Individuele dressuur klasse licht - ring 7 1. H. Jenniskens, Horst; 2. A. Schoofs, Velden; 3. L. Houtappels, Helden; 4. J. Giezen, Blerick; 5. L. Engels, Helden. Individuele dressuur klasse licht 1 - ring 8 1. J. Tacken, Horst; 2. A. Rutten, Blerick; 3. G. Bouten, Horst; 4. Mej. M. Nabuurs, Rijkevoort; 5. J. Steeghs Meterik. Individuele dressuur klasse licht 2 ring 9 1. J. Vrencken, Maasbree; 2. H. Kersten, Sevenum; 3. E. van Berlo, Asten; 4. E. Keysers, Horst; 5. E. Theelen, Blerick. Individuele dressuur klasse licht 1 - ring 10 1. B. v. Enckevort, Sevenum; 2. J. Swinkels, Horst; 3. W. Voesten, Wes terbeek; 4. Fr. Verkoeyen, Velden; 5. A. Verstraelen, Venray. Individuele dressuur klasse licht 1 - ring 11 1. P. Driessen, Horst; 2. J. van Dijck, Venray; 3. J. Loonen, Oirlo; 4. A. Seelen, Tegelen; 5. C. Verbeek, Velden. Individuele dressuur klasse licht 1 - ring 12 1. J. Smolenaars, Reuver; 2. J. de Vlieger, Beesel; 3. A. Wismans, Cas tenray; 4. A. Colbers, Belfeld; 5. G. Philipsen, Ysselsteyn. Individuele dressuur klasse licht 1 - ring 13 1. H. Reynders, Deurne; 2. A. Vol- lenberg- Wanssum; 3. J. Litjens, Leunen; 4. J. Lucassen, Venray; 5. M. Heyman, Beesel. Individuele dressuur klasse licht 1 - ring 14 1. J. Peeters, Reuver; 2. L. Wil- lems, Meei'lo; 3. G. Goertz, Reuver 4. J. Peeters, Helden; 5. M. Bardoel, Rijkevoort. Springen klasse B 1. A. Vollenberg, Wanssum, 0 fout; 49 sec.; 2. J. Strouken, Beesel, 0 fout, 52 sec.; 3. A. Litjens, Weert 0 fout, 54 sec.; 4. G. Goertz, Reuver 0 fouten, 55 sec. Springen klasse licht 1. H. Christus, Venlo 0 fout, 56 sec. 2. J. Bosch, Maasbree 0 fout, 57 sec.; 3. J. Frenken, Maasbree 0 fout, 61 sec.; 4. L. Engels, Helden 4 fout, 61 sec.; 5. A. Colbei's, Belfeld 4 fout, 65 sec. Springen klasse middel 1 L. Willems, Meerlo 4 fout, 70.5 sec.; 2. J. Bovee, Meerlo 4 fout, 75 sec.; 3. P. Driessen, Horst, 7 fout, 61 sec.; 4. P. Nabben, Sevenum 8 fout, 72 sec.; 5. H. Hendriks, Venlo, 8 fout, 73 sec. In het défilé wex-den eerste prijzen behaald door: St. Jox-is, Beesel; St. Joris, Wans sum; L.R. „Weert", Weert; Venlose Ruiterclub, Venlo. Springen klasse zwaar 1. H. Gijzen, Gx'athem; 2. H. Hey man, Beesel; 3. M. van Hei'ten, Gra them; 4. J. Giezen, Blerick; 5. L. Steegs, Helden. Jeugdnummer 1. W. Sanders, Venray; 2. H. Has- kens, Gx'athem; 3. B. Mertens, Ble rick; 4. H. v. Hoef, Meerlo; 5. Hos- termans, Meerlo. Speel uw spel 1. H. Heyman, Beesel 770 p.; 2 en 3 J. Bovee, Meerlo en M. Steegs, Helden, beiden 750 p. Rennen open klasse 1. J. Swinkels, Horst; 2. J. Hen dricks, Leunen. Op de secretarie van de gemeen te Venray ligt ter inzage een ver zoek met bijlagen van P. J. H. Lins- kens, Hoofdstraat 20, Oirlo-Venray, om vex-gunning tot het oprichten van 'n friture met 2 elektromotoren, gezamenlijk vex-mogen 3 pk. Datum verzoek 19 maart 1962. Adres in richting Hoofdstraat 20, Oirlo; ka dastraal gemeente Venray, sectie F, no. 2730. Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van N.V. Gebr. Broere, 's-Gravendeelsedijk 73, Dordrecht om vergunning tot uitbreiding van een benzinepompinstallatie aan de Merseloseweg 18, Venray, kadastraal gexneente Venray sectie C nos. 6245 en 6762. Datum verzoek 12 maart •1962. Op de secretarie van de gemeente Venx-ay ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van N.V. Esso Neder land, Benoordenhoutseweg 7, 's-Gra- venhage om vergunning tot uitbrei ding van de ondergrondse benzine bewaarplaats met aftapinrichting met 2 electro motoren a 1/3 pk aan het Lovinckplein 3 te Ysselsteyn, ka dastraal gemeente Venray, sectie H, no. 2690. Datum verzoek 2 maart 1962. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kan eenieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan ieder persoonlijk of bij gemachtigde in- brengen op een openbare zitting, te houden op 7 september 1962 om 11 uur in het gemeentehuis. Bei'oep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 20 augustus 1962. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, bux-gemeester. H. P. L. VORST, secx'etaris. HENGELSPORTVERENIGING ,,'T ALVERTJE" De hengelsportvereniging ,,'t Al- vertje" te Oostrum hield in café Ver- heijen een algemene vergadering on der voorzitterschap van de heer Martens. Het bestuur bleek zich reeds lan ger zorgen te maken over een onge wenste uitgroei van de vereniging, daar vele vreemde visers, o.a. uit Helmond, lid wensen te worden. Daarom werd in deze vergadering besloten: Vanaf 16 augustus 1962 neemt de H.S.V. ,,'t Alvertje" alleen als leden aan: mannen en vrouwen uit de gemeenten Venray, Horst, Deurne, Vierlingsbeek, Wanssum en Meerlo. De leden buiten dit rayon die voor 16 augustus j.l. reeds lid waren van ,,'t Alvertje" worden als lid gehandhaafd. Zij die binnen dit rayon lid zijn van een andere hen- gelsportvereniging kunnen van ,,'t Alvertje" een jaarvex-gunning krij gen, alleen voor de Maas tegen 2,-, 3,- of 4,- per jaar. Ook zij die buiten dit rayon wonen kunnen een dag vergunning kx-ijgen aan de Maas te gen 1,- per dag. De voorzitter deel de verder mede dat alle bestuursle den voorzien zijn van een legitima tie-bewijs, dat hun het recht geeft alle loop- en visvergunningen en ook de gevangen vis te controleren. Uit de leden zullen nog door het bestuur controleurs aangesteld wor den. Verder werd door het bestuur verschillende punten behandeld over het Rozendaal. De vooratter deelde mede dat hier nog volop vis zit, maar dat deze „ondergedoken" was na de klopjacht van 1 juli j.l. Het onderling concours of ko- ningsvissen zal op zondag 2 septem ber a.s. gehouden worden om 14 uur te Geysteren in de Maas aan weers zijden van de Geysterse beek. Op gaven daartoe tot en met woensdag 29 augustus bij Jacq. Duyf, Smak- terweg 10, Venray. Het mag dan overdag nooit druk zijn in het prieel achter de tennis baan, 's avonds tx-effen de innig- verliefden elkaar op het bankje on der het rieten dak en storten hun hartsgeheimen uit, terwijl het bleke taptemelk-licht van de maan zich over het gravel uitgiet. Ook op een zomeravond was dat weer zo. Daar zaten Hermien van de directeur van de bol'irfabriek en Jan van de smid hand in hand op het bankje. Zo nu en dan trok er zo'n vitrage wolk voor de maan langs en dan zag de smid alleen nog maar de glans van haar ogen, die was zoals som mige mex'ken schoensmeer die voox'- spellen. Op zo'n moment gebeurde het, dat het paar enig gerucht meen de te vernemen. Jan de smid, i'idderlijk zoals man nen zijn, kwam rechtop en keek rond. Maar de tennisbaan lag ver- laten in het maanlicht en er was geen ander geluid dan dat van een vogeltje, dat zich slaperig omkeerde op zijn tak, om zich dan weer lek ker in de veren te wikkeleix tegexr de kou van het aansluipende najaar. De twee doken weer weg in hun zee van liefde. Maar nu hoorden ze toch werkelijk iets en samen schoten ze geschrokken rechtop. Hermien verloor er haar schoen bij, die had ze aan haar tenen laten bungelen, zoals meisjes soms doen. Met de hand graaide ze over de grond om haar schoen terug te halen. Terstond daarop slaakte ze een ijselijke, hoor spelachtige kreet, en meteen stond ze boven op het bankje, op één schoen en één kousevoet. Meteen ging de vitrage weer voor de maan weg en Jan zag wat er aan de hand was: een herdershond maakte zich x-ustig uit de voeten en in zijn bek droeg hij het schoentje, dat even te voren nog aan Hermiens sierlijke voetje had gebungeld. „Ik haal hem wel even op", deed Jan kwasirustig en hij stapte het pad langs de tennisbaan op. „Laat me niet alleen in t' donker, met die hon den", kreet Hermien angstig. Nu stond Jan in dubio. Als hij die hond liet lopen, was zij de schoen kwijt en daarmee ongetwijfeld de vex'kering uit. Als hij haar alleen liet, zou ze de hik krijgen van angst en daarmee ook een eind maken aan de verkering. Men zal moeten toegeven, dat de ze keuze een vrij moeilijke was. Toen hij echter zag, dat de hond aan de overkant op zijn gemak op de schoen begon te knagen, ging hij er op af, ondanks de smeekbeden, die boven het bankje klonken. Jan achtervolgde hem, nu eens in een dx-oge sloot zakkend, dan weer ge teisterd wordend door zwiepende takken. Wie ooit in het donker van het pad afgeraakt is in de bossen bij de tennisbaan, weet hoe dat is. Mét zat hij verward in 'n kluwen van stekelige braamstruikexx, toen ergens achter hem een schril fluitje klonk. Krakend bolderde de hond weg, de schoen in de bek en de smid tussen de struiken latend. Moppe rend sukkelde Jan naar de tennis baan terug. Maar toen hij er kwamj was het prieel leeg. Op de weg liep zijn concurrent in de liefde, Henk van de meester. Gearmd met Her mien van de boterfabx'iek. En voor hen uit dartelde de herder van de meestex-. Zonder schoen, want die had Hermien weer aan. „Vijf gulden boete voor die klap", oordeelde de politierechter*. En zo eindigde een gx-ote liefde. Afgelopen zondag speelden SVV 1 en 2 vriendschappelijke wedstrijden tegen R.K.H.V.V. uit Huissen Gld. Het le elftal van SVV had ten opzichte van vorig seizoen op verschillende plaatsen een wijziging ondergaan. Het bleek, dat speciaal in de voorhoede nog wel enige wijzi gingen nodig zullen zijn. HVV ging vlot van stapel en on ze achterhoede kreeg dan ook han den vol werk. Na 10 min. spelen kreeg een der HVV-voorwaartsen even vrij en dat was te veel: 0-1. SVV liet zich hierdoor niet van zijn stuk bx'engen, maar ging de zaken nu nog beter aanpakken. De vleugelspelers werden goed in het spel betrokken, zodat we vele verrassende aanvallen zagen. Na 20 minuten spelen was het Schmeitz die zich op de linkervleu gel goed vrijspeelde en meteen de bal door dirigeerde naar de vrij staande Bonants, die geen fout maakte: 1-1. Sijbex*s en Koonings zorgden ervoor dat SVV met een 3-1 voorsprong kon gaan rusten. Na rust ongeveer eenzelfde spel- beeld. Venray bleef in de meerder heid. Toch was het HVV dat het eerste succes had. Via een toegeken de strafschop welke tot driemaal toe genomen moest worden kwa men zij op 3-2. Venray bleef terug komen. Nadat HVV al enkele malen door het bekende oog van de naald was gekropen was het tien minuten voor het einde toch raak. Het was weer Koonings die keihax-d inschoot. 4-2. Dit was tevens de eindstand van een zeer goede oefenwedstrijd. SW 2 bracht het er eveneens goed af. Hier werd het een verdien de 6-4 ovei'winning voor de Ven- frayers. een Venray's succes, want Oostrum werd verslagen met 7-3. Een andex*e combinatie van SVV trok naar Oostrum om daar te spe len tegen het tweede elftal van die naam. De einduitslag was hier 3-1 in het voordeel van Venx*ay. Weer een andere SVV-combinatie ging naar Viex-lingsbeek om daar Volharding 2 partij te geven. Onze benjamins hebben het niet tot een over-winning kunnen brengen. Zij verloren met 3-0. A.s. zondag spelen SVV 1 en 2 te gen Veerse Boys (Raamsdonksveer) 1 en 2. In Raamsdonksveer werd door beide SV V-elf tallen verioren. De gespeelde wedstx'ijden in Raams- donkveer hebben te zien gegeven dat de Veerse Boys over een uitste kend spelende ploeg beschikken. In het voorbije seizoen bezetten zij een fraaie 2e plaats in de 2e klasse van Zuid I. Het ligt in de verwachting dat ons een tweetal aantrekkelijke wedstx'ijden te wachten staan. Wan neer SVV compleet uit kan komen geloven we toch dat er voor de Venrayex's een kans in zit om zich de gelijke te tonen aan deze sterke Brabanders. Ook voor de lagere elftallen zijn er a.s. zondag enkele wedstrijden. Wij vex*trouwen er op dat alle SVV- leden naar de opstellingen zullen gaan kijken, zodat ook zij met elf spelers op het tex*erin kunnen ko men. Wanneer er speler-s vex'hinderd zijn, dienen zij zich tijdig af te melden bij hun leider of bij de secretaris, de heer M. Arts, Ox-anjestraat 8. Nu de periode van vex-plicht stil liggen weer geëindigd is hebben de MHCV-ers weer hun sticks voor de dag gehaald. Het is daarom allereerst onze taak om de trainingsuren be kend te maken want door het be oefenen van talloze zomersporten zal de conditie niet al te veel geleden hebben. De techniek moet echter danig onder handen genomen wor den. Daai-om is er voortaan zolang dit mogelijk is vanaf plm. 18.30 uur iedere dinsdag en donderdagavond trainen voor de senioren en de vete ranen. Deze training vindt plaats op het terrein aan de Leunseweg, dat sinds enkele maanden verzorgd wordt door onze nieuwe gx'ounds- man H. van Schijndel. Namens heel MHCV is het onze taak om vanaf deze plaats de verzox'ger te danken voor de bemoeiingen die hij heeft gehad met ons veld en voox-al voor het bereikte resultaat. Zonder over drijving mogen wij vaststellen dat kilometers in de omtrek niet een dergelijk hockeyveld zal worden aangetroffen. Alle junioren worden voor tx*ainen verwacht des zaterdags om half 3. Vanzelfsprekend zal MHCV van het voox-seizoen gebx-uik maken om enkele trainingswedstrijden te spe len. Zo staat er voor zondag 26 aug. een ontmoeting met MHC Deurne op het programma. Deze club zal het eerste herenteam ook in de aan staande competitie ontmoeten en als zodanig zal de uitslag een maatstaf zijn voor de te koesteren verwach tingen van het komende hockey- seizoen. Verder mogen wij vast uw aan dacht vestigen op het internationale toernooi om de Gebroeders Camps beker die dit jaar voor de tweede maal verspeeld zal wox'den. Voor dit toernooi op 2 september zijn uit genodigd een Engelse ploeg uit Laarbruch, onze Duitse vrienden uit Viex*ssen en een combmatieteam van H.C. Blei'ick. Op deze dag zullen ook onze dames en teveirs de junioren aantreden tegen teams uit Vierssen. Meer nieuws hierover volgt in dit blad van volgende week. Rest ons nog te wijzen op de jaar- vex'gadering van 3 september aan staande waarvan we de agenda ook volgende week via dit blad bekend zullen maken. VENRAYSE ZWEMCLUB SPIO Woensdag 29 augustus is er in het zwembad van het gymnasium de laatste gelegenheid om te zwemmen. Dus op zaterdag 1 september niet meer. Mogen wij vanaf deze plaats de Eer-waarde Paters Franciscanen nogmaals hartelijk danken voor hun bereidwillige medewerking. Met veel plezier en animo hebben we van hun prachtig zwembad geprofiteerd. Zondag 2 september gaan we weer in het Sportfondsenbad te Venlo zwemmen. Vertrek per bus vanaf het Henseniusplein om 9.15 uur. De kosten zijn 1,50 25 ct. contribu tie. Woensdag 25 september is er weer zwemmen voor de oudei'en. Vertrek bus vanaf het Henseniusplein om 20.45 uur. De kosten zijn 2,50 25 ct. contributie. Denk ér wel aan dat U telkens uw contributiekaart meebrengt. DAMESZWEMCLUB HZPC LIMBURGSE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN ZELDZAAM EVENEMENT VOOR NOORD-LIMBURG Oostrum 1 trad aan tegen een A _T W-combinatie. Ook hier werd het A* zondag 26 augustus Kil Noord- Lxmburg in de gelegerxhexd zxjn een uniek zwemgebeuren mee te maken. Het is de viameszvjfemclub HZPC namelijk gelukt de organisatie van de Limburgse Zwemkampioexxschap- pen Junioren te verwex'ven. De wed strijden vinden plaats in het zwem bad „Wilgert" en beginnen om 2 uur nam. Er bestaat een enorme belangstel ling voor deze kampioenschappen. De zwemverenigingen uit Brunssum, Geleen, Heerlen, Horst, Herken bosch, Kerkrade, Maastricht (2 ver enigingen), Roermond, Sittard, Swal men, Venlo en Weert zullen elkaar in Horst de eer van de kampioens titels betwisten. Hoe groot de inte- x-esse bij de zwemstex-s en zwemmers voor dit zwemfeest is blijkt uit hét feit, dat bijv. Limburgs grootste zwemvereniging „Kimbria" Maas tricht inschreef met 144 persoonlij ke starts en 18 estafetteploegen, ge volgd door Sittard met 88 persoon lijke starts en 12 estafetteploegen. Door de gemeente Horst is een fraaie wisselbeker beschikbaar ge steld. Ongetwijfeld zal er hard ge zwommen worden om te trachten deze px-achtige trofee in bezit te krij gen. De belangstellenden zullen het gebeuren in het zwembad op de voet kunnen volgen, aangezien er zittribunes zijn aangebx'acht. Noord- Limburg zal zeldzaam spannende zwemwedstrijden tegemoet gaan. P.D.V. DE ZWALUW De leden worden er op attent ge maakt, dat vandaag, vrijdag, wordt ingekox-fd voor Pont St. Max. Dit is een vlucht voor de C.C., dus denkt aan de twee poulebrieven, allebei hetzelfde invullen s.v.p. Voor Chartres zullen zaterdag bij het afslaan van de klokken de pou lebrieven, indien tijdig aanwezig, uitgegeven worden. Op de vlucht van j.l. zondag wex-d een beker beschikbaar gesteld door Aannemingsbedrijf Willems uit Te- gelen werkgever van Pierre Man- ders en werd gewonnen door Munckhcf-Poels met le en 6e' prijs, terwijl W. Peters de medaille won met 4e en 9e prijs. De beker, geschonken door Peel en Maas was voor G. van Houdt met 1101 punten. De beker, geschonken door A. Wil lems, voor de 4 fondvluchten, was voor W. Peters, tex*wijl de beker, ge schonken door Jan Janssen, Velturn gewonnen werd door Munckhof- Poels met resp. Pont St. Max le tour 7e, 9e prijs; Corbeil 2e tour 3e en 6e prijs en Bohain met de jonge duiven 1 en 6e prijs. Zatex'dagavond inkox*ven van de late jongen voor le africhtings- vlucht. Inzetten van 20-21 uur. Vrijdagavond a.s. speelt biljax-t- vereniging „De Pommerans", club lokaal Klomp tegen „Losse Band" clublokaal Verstraelen. De wedstrijd wordt gespeeld in café Klomp, aan vang 8 uur. Biljartliefhebbex's mogen deze wedstrijd, waarvan de verwachtin gen hoog zijn, niet missen. van 26 aubustus t.m. 2 sept. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Past. Geerits Morgen, zaterdag: 9 uur plechtig huwelijk Jartssen-van Eisen. Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 6.30 overleden familie Janssen-van Sambeek; 7.30 ovei'leden familie van Mil-Hendriks; 8.30 J. v. d. Biggelaar en zoon Laurentius (stichting); 9.30 Hoogmis voor de parochie; 11 uur Karei Hendriks (handboogschutterij St. Oda); 6 uur Avondmis overleden familie Vermeulen-Verstegen. Maandag: 6.45 Antoon Sikes; 7.30 Jan Oudenhoven; 7.30 Mevr. Pop^- Smeets; 8.15 Gerardus Dix*eks en August Jenneskens 1 h.; 8.15 Leen Hanraets. Dinsdag: 6.45 M. Jeuken en echt genote; 7.30 overleden ouders Thoo- ne-Lamers; 8.15 Gertruda Arts en ouders 1 h.; 8.15 N. Verstr-aeten. Woensdag: 6.45 Henrica van Wel- Voermans; 7.30 Harry Oudenhoven en wederzijdse ouders; 8.15 Th. Mi- chels en echtgenote A. van Meyel 1 h.; 8.15 Dr. Bloemen. Donderdag: 6.45 Deken Hanx-aets; 7.30 C. Gossens; 8.15 Z.E.H. Pastoor Eug. Janssen 1 h.; 8.15 H. Ebberink. Vrijdag: 6.45 Antoon van Osch; 7.30 vrouw Verstraelen-van Meijel; 8.15 Jari Oudenhoven; 8.15 zekere in tentie R. Zatex'dag: 6.45 uit dankbaarheid Janssen-Deters; 7.30 Maria Rongen van Kessel; 8.15 bestelde iienst Helena Verdellen-Jacobs; 9.45 plech tig huwelijk Tacken-Kruysen. Biechtgelegenheid van 5.30-7.30. Om 7 uur Lof. Zondag 11.30 uur vergadering van het Apostolaat des Gebeds. RECTORAAT PATERSKERK Priester v. d. week: Pater Urbanus Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 11e zondag na Pinksteren. H. Mi$, 9.0' De Hoi5. D (2 in 1 pries fonds; bvex^ Maaian Vreug( Dinstinus en beljer e: Antoni Woetfding Jan de Donqa v Maagdis on gen te e ge2 ons Rfeder ook alfszin: tegemv Vrijóndus 7.30 lol Zateoann trus, ni 3 heid ognt te onto De z&int ren inirkel hen gljchte U hebten. I op hetlht Nog nfanti weten, bn a toedragen i delijk >et l Doet id Ze gevloga, n£ allen hn. S graag l nes Zond# I SandenCrei AntoonD.15 familie jen; dankbal Maaiieke: 7.45 NcjlO D aan Ar Dinsflilh jen; 7.45out ere vans. Dond! gez zegen èner nette E Vrijdalda 7 uur ers meulenjssei ZatesHei turn); 7e in Petron^vali dankb^ ten dl: 6 :eiJ. 1 Zond^: Bex'cke|J Bosch. '9.00: l Je Roy, H 11.45:1. v. J. Everj ZondJ na 7 uur 8.3( maandciph. Johannd ui Renken ux Maanpge intentie en. Dinsdin 7 Woenjrng dienst 1 Dondu. "V Vrijd; rus echtgen Zater H< .30-7.3fohe rialof. Zondal na 4e zondd. Missen pkt' Cremeren; Bisdom. Maamgm intentie I Dinsdjmi intentie i Woerxaaai Anna N Dondéesi Hoogmijrh' genheid &ri feest tojnii Stx-ijbos.; Vrijdajde Jacobus. Zatercfin Henrica Steeghs,fia 's Avonèn 1—9 uuj A.s. ie maand, i 1< Zondal n; 7.30 leesvar Hoogmis, d voor deiv( van de üv< gida. Nslis van de idi Geen lof Tijden^aj Mis om 145 Commuri Maancfezc voor de ten Dinsdajez dienst via Woenstes gen jaarMc ven en lui Dondepzo voor Josen Vrijdajg' voor H. És< Zaterdag ere van fa tijddurerfo hen die fei gelegenh#-7 Lof. Kerkpdte' nie Strijl

Peel en Maas | 1962 | | pagina 6