4 HAZENHUT Anieifandi-coWecie uUqezln en huurverhoging 4 ctie „wij en zij" WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN KKSfHÏÏ&KWE Bescherm uw ogen DUIVENSPORT Centrale K.A.B. asperge-vlieg sociale studieweek ZWEMMEN Limburgse ouders RUITERSPORT Opening gemeenschapshuis Vredepeel Vrijdag 22 juni 1962 No. 25 Drie en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN F EN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 ABONNEMENTS- (buiten Venray f 1.75) De AnjerfonSscollecte staat weer voor de deur. Als het zover is steekt menige fanfare of harmonie zich in het uniform om bij een muzikale rondgang de duiten in de collecte bus te blazen. Want het is nu wel zo langzamerhand bekend in de Lim burgse muziekwereld en in die van de schuterijent, zangverenigin gen en toneelgezelschappen dat een beroep op het Anjerfonds Lim- bur zelden vergeefs is. Verreweg de meeste van die korpsen en institu ten hebben een plaatseliik karakter. Wanneer zij, bijv. voor de aanschaf fing van instrumenten geld nodig hebben heeft het gewoonlijk weinig zin daarvoor een beroep te doen op de burgerij van de gemeente. In zo'n geval helpt het Anjerfonds een handje. Vroeger was dat maar een heel slap handje, maar sedert het Fonds algemeen bekend is geworden en de jaarlijkse collecten beter sla gen, kan er met grotere bedragen worden geholpen. In 1961 kon door het Anjerfonds Limburg waarvan de gouverneur voorzitter is een totaalbedrag van rond 85,5 duizend gulden aan sub sidies worden uitgekeerd. Rond 15.5 duizend gulden werden verstrekt aan o.m. 22 fanfares en harmonieën, 17 zangverenigingen. 9 toneelverenigin gen, 9 bibliotheken en 10 aankomen de kunstenaars en andere activitei ten op cultureel gebied. Rond 69.000 gulden werd besteed o.m. als bijdra ge voor de bouw van negen gemeen schapshuizen en voor gevallen waar in het ging om jeugdzorg, vrije tijdsbesteding en lectuurvoorziening Het genoemde totale bedrag be streek 117 subsidie-aanvragen. Daar waren groter en kleinere en enkele tamelijk grote bedragen onder naar gelang van de betekenis van het doel dat daarmee werd gediend. Hoe méér er aan het Anjerfonds Lim burg wordt gegeven, hoe meer dit fonds, dat bijna geen administratie kosten heeft, kan doen om het eigen Limburgse volksleven te bevorde ren. Tussen 25 juni en 8 juli a.s. wor den in Limburg weer de*Anjerfonds- collecten gehouden, en foto's ver kocht van het Koninklijke gezin ten bate van hetzelfde doel. Wie de Limburgse cultuur hoog houdt zal zeker ertoe meewerken deze collec ten te doen slagen. Een eerste stap naar de komende huurverhoging is gezet. Zonder veel moeite, heeft de minister het pleit gewonnen, al is het dan ook zo, dat de verhoging niet op 1 juli 1962 in gaat, maar op zijn vroegst per 1 sep tember van dit jaar. Dat wil dus zeggen dat ook de huurcompensatie ingaat op 1 september 1962. Indien ook de Eerste Kamer zich kan verenigen met de wetswijziging, dan gaan de huren dus omhoog met 10 pet. in de eerste klasgemeenten, met 11 pet. in de tweede en derde- klassegemeenten, terwijl de huren in in de vierde- en de vijfde-klasse- gemeenten verhoogd worden met 12 pet. WONINGEN MET GEBREKEN De huur wordt niet verhoogd als de huuradviescommissie een verkla ring afgeeft, dat de woning gebre ken vertoont die de bewoonbaarheid ernstig schaden of indien de woning door verwaarlozing van de verhuur der niet aan redelijke eisen voldoet. De aandacht wordt er speciaal op gevestigd ,dat een dergelijke ver klaring vóór 1 januari 1963 moet worden aangevraagd. HUREN NIET HOGER DAN 9,- Gok de huren van woningen die op 31 maart I960 niet hoger waren, al naar gelang van de gemeenteklas se, dan 9,-, 8,-, 7,-, 6,- en 5,- (resp. voor de le, 2e, 3e, 4e en 5e gemeen teklasse) worden zonder meer niet verhoogd. De huren van onbewoonbaar ver klaarde woningen blijven onveran derd. De huren van na-oorlogse wonin gen die zonder overheidssubsidie zijn gebouwd, worden vastgesteld in overleg tussen huurder en verhuur der, dit ingevolge artikel 4 besluit bijzondere huurpriizen 1954. ZELF OPGEKNAPTE WONINGEN Bijzondere aandacht wordt even eens gevraagd voor de huren van woningen die door de huurders zelf zijn opgeknapt. Om onbillijkheden te voorkomen, voorziet deze wetswijziging in de bepaling, dat de huren van door de eigenaar verwaarloosde woningen die door de huurders met eigen geld zijn opgeknapt, onveranderd zullen moeten blijven. Vanzelfsprekend is deze bepaling voorbehouden aan een advies van de huuradviesccmmissie, zodat niet de huurder eigener beweging zal kun nen zeggen: „ik betaal geen huur verhoging, want ik heb de boel zelf opgeknapt!" Wij zullen het bij deze korte uit eenzetting voorlopig moeten laten. Zodra de kwestie ook door de Eerste Kamer is goedgekeurd, zullen wij eerst in staat zijn een uitgebreide uiteenzetting te geven. In globale trekken weet u echter waaraan u toe bent per 1 september 1962. Enkele jaren geleden heeft het bestuur van het Internationaal Vak verbond, het initiatief genomen, om een actie te organiseren die tot doel heeft, de arbeiders in de onderont wikkelde gebieden financieel te hel pen, in hun streven naar een meer menswaardig bestaan. Immers, de mensen in deze gebie den met name Zuid Amerika, Afrika en een groot deel van Azië, leven nog in omstandigheden de mens on waardig. Het groot kapitalisme buit hier de mensen uit, terwijl zij grote eigendommen hebben, hebben de meesten nog niet voldoende om te voorzien in de allernoodzakelijkste levensbehoefte. Terwijl wij hier in de westerse wereld, het gebod ken nen dat kinderen onder de veertien jaar geen arbeid in loondienst mo gen verrichten, zijn daar nog ver schillende landen, waar kinderen van zeven jaar in de fabrieken wer ken, zonder beschermd te zijn tegen allerlei invloeden, die voor deze kin deren het verdere leven tot een hel kan maken. Vakbonden die streven naar ver betering hierin zijn verboden, ver schillende leiders die in het geheim toch proberen deze tot stand te brengen, zijn gevangen genomen en moeten soms jaren lang doorbrengen in de gevangenis. Dit enkel en alleen omdat zij de moed hebben gehad, om voor hun medemensen wat te doen. Een enkel voorbeeld is mis schien goed om hier te noemen. Enkele maanden geleden is een van deze mensen door het Christelijk Nationaal Vakverbond, naar Europa gehaald. Deze man die reeds ver schillende jaren in de gevangenis doorgebracht had, en telkens weer opnieuw is begonnen werd aange tast door een bepaalde ziekte. Men heeft in dat betreffende land niets nagelaten, om voor hem een inrich ting te zoeken, waar hij zijn laatste levensjaren verzorgd zou kunnen worden. Zelfs een poging door de voorzitter van het Christelijk Na tionaal Vakverbond mocht niet ba ten. Het antwoord dat men telkens kreeg was, in zulke gevallen is niet voorzien. Deze man wordt nu ver pleegd in een Belgisch sanatorium. Wij kunnen nog verder gaan, maar wij menen dat dit echt niet nodig is, alleen dit, wordt de hulp niet door ons geboden dan zal op de duur het communisme hier de overhand krijgen, wat tot gevolg heeft dat de ze mensen die voor een groot deel Christelijk zijn ook het geloof zullen verliezen. van de volgende thans weer de no- brievenbus een bijdrage-zakje vin den, denk dan niet „nu al weer", maar gedenk dat dit ook uw naasten zijn. Uitslag wedvlucht Orleans 17 juni 1962. 224 duiven. M. de Lauw 1 7 8 25; P. en J. Hen driks 2 18 19 28 34; W. Peeters 3 14 39 55; J. Custers Y. 4 12 36; Munckhof-Poels 5 45; J. Boom Zn. 6 26 54; P. Schwachöfer 9 40; J. Ver stegen Zn. 10 50 52; M. de Bruyn 11 15 23; G. Philipsen 13 37 41 44; A. Willems 16; E. Vermeulen 17 29; P. Strijbosch 20 27; J. Janssen V. 21 22 32 38 53; J. Arts 24; de Riet- Sijbers 30; H. v. d. Heuvel 31; P. en J. Janssen 33 47 49; J. Gommans 35 42 51; H. L. Willems 43; P. Wil lems 46; J. Ewalts 48; A. Hendriks 56. Al zijn we nog niet bepaald ver wend met overmatig veel zon dit jaar .meestal hebben we toch onze zonnebril wel bij de hand. En dat is maar goed ook, want wie zijn ogen niet tegen de zon beschermt, stelt zich, vooral in de zomer, aan onno dige inspanning bloot. 't Is namelijk zo, als we enige uren per dag in de zon vertoeven zonder zonnebril ,dit binnen een paar dagen beslist een verlies aan gezichtsvermogen kan betekenen. Vooral in juli kan de zon ons zeer fel in 't gezicht schijnen en veroor zaken haar zonnestraaltjes meer last van verblinding nog dan in de vol gende maanden. Ook de ultra-violet te stralen hebben op daarvoor ge voelige ogen geen goede uitwerking. Heeft u wel eens bewust op iemand gelet die zonder donkere bril in de zon bezig is haar tuintje te doen, een mat te kloppen of de auto schoon te maken? Hij of zij knijpt de ogen dicht om zich tegen de zon nestralen te beschermen, vertrekt het gezicht en er ontstaan rimpels, die dikwijls niet meer weggaan. En bovendien krijgt men vaak hoofd pijn en een gevoel van algemene uit putting. Buschauffeurs en autobestuurders, die de hele dag zonder zonnebril in de zon geweest zijn, moeten ook nog rekenen op een aanzienlijke langere adaptatietijd bij de overgang van 't zien in donker. Voor automobilisten die 's avonds op een drukke weg met tegenliggers rijden, speelt dit een belangrijke rol. Alle bovengenoemde verschijnse len veroorzaker; geen blijvend onge mak, maar toch zijn ze dikwijls niet in één nacht overwonnen, 't Kan zelfs in een periode van tamelijk donker weer enkele dagen of weken duren tot de normale gevoeligheid hersteld is. De meeste mensen schaffen zich dan ook wel een zonnebril aan om hun ogen te beschermen. En dan zien we weer, dat sommigen, als ze eenmaal zo'n bril bezitten, buiten sporig traag zijn om hem weer af te zetten. Men ziet ze zonnebrillen dra gen in de winkels, na zonsonder gang en zelfs binnenshuis, 't Resul taat hiervan kan ook weer slecht zijn, want overmatig gebruik maakt de ogen overgevoelig. Zó zelfs, dat na enige tijd 't gewone daglicht on aangenaam kan zijn. De gouden regel voor zonnebrillen is ze nooit te drgaen behalve als het nodig is en ze altijd af te zetten, wanneer ze volstrekt niet voor het gemak zijn. Voor kinderen moet men niet te gauw zijn met het kopen van een zonnebril, omdat we op moeten pas sen dat hun ogen niet lichtschuw worden. Voor 't kiezen van een juiste zon nebril zouden we een paar wenken willen geven: de glazen moeten van een goede optische kwaliteit zijn, dat wil zeggen er moeten geen on volmaaktheden in 't oppervlak zijn. die vervorming veroorzaken. Een proef hiervoor is het montuur op een kleine afstand van de ogen te hou den en recht door elk glas te kij ken, terwijl men de bril op en neer beweegt. De voorwerpen door het glas gezien mogen dan niet vervor men. De kleur van de glazen is niet van groot belang en er is hier plaats voor een persoonlijke voorkeur. De meeste mensen kiezen een kleur, die de natuurlijke tint van de voorwerpen niet verandert. Er zijn ook polaroid glazen. Pola roid heeft naast de gewone absor berende werking van een zonnebril tevens de eigenschap dat het licht stralen die onder een bepaalde hoek terugkaatsen, bijv. van wateropper vlakken, uitdooft. Voor personen die altijd een bril dragen, bestaat er een zogenaamde „hoorhanger" of een zonnebril met op sterkte geslepen glazen. AGENDA Woensdag 27 juni om 20 uur in De Burggraaf vergadering KAV. Donderdag 28 juni 20 uur be stuursvergadering KAJ bij P. Min- ten. Spaarders van de Centrale Volks bank. U kunt thans uw spaarboekje ter rentebijschrijving bij onze agent M. Borghs, Burg. v. d. Loostraat 20, aanbieden. BESTRIJDING VAN DE Ter bestrijding van de asperge- vlieg zijn in het Besluit bestrijding aspergevlieg 1958 enige bestrijdings maatregelen verplicht gesteld, waar van de volgende thans thans de no dige aandacht vraagt: Alle door de aspergevlieg aange taste stengels moeten in het tijd vak van 15 juni tot 1 september, zodra de aantasting zich open baart, geheel worden uitgetrokken of afgesneden en onmiddellijk daarna worden vernietigd. Het uittrekken of afsnijden der aangetaste stengels dient zodanig te geschieden, dat de in de stengels aanwezige larven of poppen van de aspergevlieg worden verwij derd. Worden de stengels niet diep ge noeg weggenomen, dan blijven de larven of poppen in de stengel- stompjes achter en vormen dan weer een infectiebron. Bovenvermelde verplichte maat regelen zijn o.a. van kracht in de gemeenten Venray en Wanssum. De aspergetelers worden aan deze bestrijdingsmaatregel herinnerd. Dcor het tijdig en op de juiste wij ze uitvoeren van deze bestrijdings maatregel, kan iedere aspergeteler in belangrijke mate meehelpen dit schadelijke insect te bestrijden. Op de juiste en tijdige uitvoering van de verplichte bestrijdingsmaat regelen zal door de Algemene In spectie Dienst van het Ministerie van Landbouw en Visserij streng worden toegezien. Bij nalatigheid zal onmiddellijk worden opgetreden. LIMBURGSE Voor de 31e Limburgse Sociale Studieweek, die van zondag 29 tot en met dinsdag 31 juli in Rolduc wordt gehouden, bestaat zeer grote belangselling. Uit diverse kringen van het maatschappelijk leven zijn reeds vele deelnemers ingeschreven Maximaal kunnen 400 personen aan deze sociale week deelnemen. Als algemeen onderwerp is geko- „HET COMMUNISME ALS WERELDVERSCHIJNSEL' Inleidingen werden gehouden door: Mevrouw I. Brorens-Ruhmneek, (geb. in Rusland). Onderwerp: „Wat gebeurde en wat gebeurt er in Rus land?" Prof. Dr. R. C. Kwant O.E.S.A. Onderwerp: „Was dat en is dat een marxistische revolutie? Prof. Dr. B. Delfgaauw. Onder werp: „Is een gesprek noodzakelijk' Is een gesprek mogelijk?" Dr. A. Gerats M.S.C. zal een sa menvatting en konklusie van het be handelde geven. Aanmelding voor deelname moet vóór 15 juli geschieden bij het se cretariaat van de Limburgse Socia le Studieweek, Stationsstraat 59, Heerlen. De totale kosten met inbegrip van logies bedragen 17,50. DAMESZWEMCLUB HZPC Deze week geven wij de eisen voor het diploma Geoefend zwem mer (ster) het zgn. Diploma 2, zo als die werden vastgesteld bij be schikking van de Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen d.d. 5 mei 1953. a. Gekleed te water gaan met sprong van een hoogte van circa 1 meter boven de waterspiegel, on middellijk gevolgd door 75 meter zwemmen, waarvan de eerste 50 me ter schoolslag en de laatste 25 meter enkelvoudige rugslag (armen pas sief, handen onder water, eventueel actief ter bewaring van de balans). b. Te water gaan van de bassin- rand met startsprong (duik), onmid dellijk gevolgd door 100 meter zwemmen met de schoolslag, waar van de eerste 7 meter onder water, in aansluiting daarop 50 meter en kelvoudige rugslag met de handen gekruist over de borst. c. Te water gaan van de bassin- rand met rechtstandige sprong voorwaarts gestrekt, gevolgd door 1 minuut watertrappen met handen en polsen boven water. BEZOEKEN HUN GEEMIGREERDE KINDEREN IN AMERIKA EN CANADA Deze week vertrok vanaf Schiphol 'n vliegtuig naar Amerika en Canada waar zeventig ouders kinderen heb ben wonen, die jaren geleden vanuit Nederland emigreerden. 18 juni vertrokken ze, om na enige maanden op vakantie in Nederland terug te keren. Op deze wijze gaat een oude wens in vervulling, te zien wat zij reeds lang weten uit de brie ven; te ervaren waarop zij gehoopt hebben ,de stem te horen van hun zoon en dochter, hun kinderen, de kleinkinderen te zien die ver van de grootouders het licht aanschouwden. Talrijk zijn de Limburgers onder deze passagiers, want Limburg heeft een belangwekkend deel uitgemaakt in de emigratie van de voorbije ja ren. De Vereniging van Ouders en Fa milieleden van geëmigreerden orga niseerde deze reis en spoedig zullen nog vele andere volgen. Ouders en kinderen worden op deze wijze nog eens bijeen gebracht. Er zal veel verteld worden, maar het zwijgend bijeenzijn ,is de taal van de dank baarheid en het geluk. Voor vele ouders is nog plaats in onze rijen. Nog tallozen kunnen smaken van dit geluk. Het sekretariaat: Stationsstraat 58, Heerlen, geeft u gaarne alle inlich tingen. Peter Vink heeft in de Helmond- se Courant eens nagegaan wat er van de Hazehut geworden is. We maken een uittreksel uit zijn ver haal. Zoals bekend was de oude Haze- hutsedijk feitelijk vroeger de enige verbinding van Venray, via Merse- lo naar Gemert. Het was een van die weinige voetpaden, die dwars door de peelbarrière brak en bijv. de Venrayse boeren de gelegenheid bood in Gemert, Uden en andere Brabantse plaatsen naar de markten te gaan. Veel is daar nooit gebeurd. Er stonden vroeger twee huizen langs. Het ene was bouwvallig en was al lang niet meer bewoond. Het diende tot schuilplaats voor landlopers en ander lichtschuw volk en de Ven rayse politie heeft er eens een dief opgehaald, die er zich geruime tijd verscholen had. Het andere wonink je bood feitelijk onderdak aan een zekere Jacobs uit Venray. Het was feitelijk geen herberg en ook geen logement ,maar mensen, die er aan klopten kregen onderdak en een glas bier. Dat er pelgrims op hun voet tocht naar Kevelaar bij de Hazen- hut om beschutting voor de duister nis of noodweer vroegen, zoals men in enkele streekromans wel heeft kunnen lezen, zal wel eens een keer gebeurd zijn, maar kan even goed fantasie zijn van diezelfde schrijver. Want zoveel bedevaartgangers van die kanten kwamen er beslist niet en die zorgden gewoonlijk wel voor de avond uit de Peel te zijn. Die Jacobs had een paar voor gangers volgens onze informaties namelijk een zekere Groenen en v. d. Winkel, afkomstig uit Seve- num, die eerst een tijdlang turf ge stoken heeft in Schotland en na zijn trouwen de oude schaapskooi Haze hut heeft betrokken en met behulp van de gemeente heeft verbouwd. Hij heeft in die buurten turf ge stoken en bood die o.a. te koop aan in Venray voor zegge en schrijven 1,50 per kar aan huis bezorgd. Hij hield er voor een goede zestig jaren nog een aparte levensspreuk op na, namelijk: „Ge mot noeit minse ver- trouwe". H" bracht die spreuk in toepassing bij een radmaker in Ven ray, die hij een stel nieuwe kar raderen bestelde voor zijn ponney- kar. Hij wilde deze voorop contant betalen, doch de radmaker, die hem niet kende, verklaarde dat dit niet nodig was, voor ze geleverd waren. Deze heeft er later veel spijt van gehad, want de klant zei toen ook „Ge mot noeit minse vertrouwe". De raderen werden gehaald, maar zijn nooit betaald. Schaapsherder Groenen, die daar voordien woonde, is er van armoede gaan lopen. Voor die tijd was de Hazenhut feiteliik alléén een schaapskooi. Peter Vink heeft in Overloon nog enkele oude schepers opgezocht o.a. Toon Goemans, die in zijn jonge ja ren schapenhoeder was voor een schaapsboer in Thorn. In twee da gen werden de schapen van Thom naar de Hazenhut geleid, waar ze dan rustig de hele zomer bleven. Het loon voor de schaapshoeder was het mest uit de schaapskooi en zestig gulden per jaar. Als men dan ging, dan werd de oude hei in brand gestoken en diende de as als mest voor de nieuwe aanplant van het komende jaar. Nu is de Hazehut op geslokt door het vliegveld en het is slechts met veel moeite dat men er nog kan komen. De Grontmij gebruikt het gebouw als een soort magazijn voor haar spullen en met verpachtingen van het gras op het vliegveld komen de "gegadigden hier bij elkaar. Peter Vink had kennelijk gedacht hier nog iets terug te vinden van de oude Peel-historie maar is ont moedigd huiswaarts gekeerd. De ge schiedenis van de oude schaapskooi die later werd omgebouwd tot boer derijtje en nu weer opslagplaats is geworden, is wel lang, maar niet bij zonder. Alleen de naam zou men er gens vast moeten leggen PAUSELIJKE MA ANDINTENTIE VAN HET APOSTOLAAT VAN HET GEBED JULI 1962 „Dat allen die aan het Concilie zullen deelnemen door Gods genade verlicht worden." Dit Concilie is tegen nits en nie mand gericht. Het is uitsluitend po sitief gericht op de innerlijke op bouw en hernieuwing van de Kerk. Juist daardoor kan het misschien meer vertrouwen vinden bij degenen die buiten de Kerk staan. Mag men deze kans juist in deze tijd niet er kennen als een gave Gods? In ieder geval ligt o^ de mensen die het Concilie voorbereiden en er uitein delijk vorm aan geven de verant woordelijkheid deze kans niet te be derven en te missen." Deze woorden van onze kardinaal Alfrink mogen een aansporing zijn voor ons tot gebed voor hen die aan het Concilie zullen deelnemen, opdat zij openstaan voor de inwerking van Gods genadevolle Geest. Het gaat om een zeer belangrijk Concilie, dat be palend en beslissend is voor de wij ze waarop de Kerk in onze moder ne wereld gestalte zal krijgen. Dit Concilie is van uitzonderlijke bete kenis, omdat het vóór iets is. Op zondag 24 juni a.s. wordt door de Kring Venray van de Limburgse Landelijke Ruiterbond een samen gestelde wedstrijd gehouden voor jeugd-ru iters, in de bossen van het landgoed Geysteren, nabij de Ros molen. Aan deze wedstrijd, welke zal be staan uit drie onderdelen, n.l. indi viduele dressuur - cross en springen, zal worden deelgenomen door rui ters van de zeven afdelingen welke tot genoemde kring behoren. Het Kring-bestuur hoopt door deze wedstrijd de ruiters een sportieve en aangename middag te bezorgen, en het verwacht ook van de zijde van het ruitersport-minnend publiek 'n grote belangstelling voor deze zeer mooie wedstriid. De Vredepeel heeft ternauwernood een begin gemaakt met de bouw van de nieuwe parochiekerk of weer kondigt men een feestdag aan. Na melijk de plechtige opening van het nieuwe gemeenschapshuis. Dat is dan woensdag a.s. Om 10 uur zal er een plechtige H. Mis zijn, waar na de Rek tor het nieuwe gebouw zal inzegenen. Burgemeesiter Cus ters is het weggelegd het gebouw, dat zoveel „bloed en tranen" gekost heeft en waar zelfs ministers aan te pas zijn gekomen, te openen. Daar na wordt het gebouw bezichtigd en deze feestelijke morgen krijgt dan zijn afsluiting met een demonstratie van de sportclub van de boerinnen- bond. Om half 8 komen de bewoners van de Vredepeel zelf hun nieuwe zaal bekijken en zal fanfare St. Oda uit Merselo het eerste concert gaan geven in deze door het aannemers bedrijf Koenen gebouwde zaal. Vrijdag krijgt de jeugd de kans, die dan met een filmvoorstelling wordt verrast, terwijl 's avonds een dansavond wordt georganiseerd met vrij entree voor iedere bewoner van de Vredepeel. Het programma ziet er dus niet slecht uit

Peel en Maas | 1962 | | pagina 1