GYMNASTIEK Kerkelijke Diensten DUIVENSPORT Geslaagd HANDBOOG V.C.R00Y WANDELSPORT ZWEMMEN van 17 tot en rhet 23 juni Geestelijk artikel Op Tweede Pinksterdag werd door gymnastiekvereniging St. Christof- fel deelgenomen aan het kringfeest te Helden. Onze heren behaalden een uitzon derlijk goed succes en wel in een 4 kamp toestel turnen de eerste prijs. Verder werden nog mooie succes sen behaald door dames-leden in 3 kamp toestel turnen, 5e prijs; meis jes aspiranten in 3 kamp toestel tur nen de 3e prijs; jongens aspiranten in 3 kamp toestel turnen 3e prijs. De heren behaalden eveneens in de optocht de 4e prijs. Op zondag 1 juli gaat deze ploeg naar het Bondsfeest te Weert, waar hun grote concurrentie staat te wachten. Wij wensen alle deelne mers veel succes en we hopen dat ze de thnas behaalde resultaten sterk zullen verdedigen. HANDBOOGSCHUTTERS KONINGEN Afgelopen zondag, le Pinksterdag, heerste er een gezellige drukte op de schietbanen van Handboogschut terij Diana. Het jaarlijks terugke rend koningschieten stond voor deze dag op het programma. De weersomstandigheden waren op 'n beetje wind na, ideaal te noe men. Na de loting voor de schiet - beurten werd- onder toenemende spanning de eerste pijl gelost. Voor al de kanshebbers werden terdege in de gaten gehouden. Na de eerste 16 pijlen was het zo, dat nog alles kon gebeuren. Het verschil van en kele punten kon in de 2e serie van 16 overbrugd worden. Ondanks de steeds harder wor dende wind bij de 2e serie, bleef het peil behoorlijk en was het haast ze ker dat de nieuwe koning maar een kleine voorsprong zou hebben. De einduitslag die voor velen wel een verrassing was, is als volgt: le en koning H. v. Aarssen met 272 p.; 2e en ridder J. Siebers met 270 p. De onttroonde koning, Jac. Sie bers was een der eersten die zijn rivaal Harry v. Aarssen hartelijk feliciteerde. Er werd verder nog koninklijk feest gevierd. Zondag 24 juni wordt deelgeno men aan het concours te Hinthum. Tijdens het Koningschieten van handboogschutterij St. Oda werd P. van Ooi koning voor 1962 Tweede Pinksterdag was het tra ditionele Activia-toernooi in St. An- thonis. V.C. Rooy nam hieraan deel met 3 heren- en 2 damesteams. Het 2e damesteam speelde enkele goede wedstrijden maar kwam toch niet verder als de voorronde, evenzo verging het het 3e herenteam. Het le damesteam deed het prima in de le klasse en bracht ver diend de 2e prijs mee naar Venray. Het 2e herenteam kwam nu wel door de voorronde en wist zelfs via de 2e ronde tot de halve finales door te dringen. Jammer genoeg verloor V.C. Rooy deze partij, zodat de finale aan hun voorbij ging. In de wedstrijd om de 3e en 4e plaats moest ZVC uit Rotterdam in V.C. Rooy 2 de meerdere ex-kennen. V.C. Rooy 2 had hiermee de 3e prijs, wat tevens hun eerste prijs betekende, op een toernooi behaald. Het le herenteam kwam voor de eerste keer in 't bestaan, uit, in de ovex-gangsklasse. Na drie wedstrij den kwam V.C. Rooy I één puntje tekort om aan de volgende ronde te kunnen deelnemen. TCM München- GladbachV.C. Rooy 1 (1-1); Rapid- EindhovenV.C. Rooy (1-1); Bernar- dinus 2V.C. Rooy (0-2). Het was voor V.C. Rooy een uitstekende oefe ning, om hun spel aan te passen, aan dat van de overgangsklasse. Voor het le dames- en de heren teams 2 en 1 staat voor maandag 18 juni a.s. in Boxmeer een vriend schappelijke ontmoeting met BVO op het progi-amma. MET DE LIMBURGSE JAGERS OP MARS De afstanden van de parcoursen bedragen 10, 15, 25 en 40 km. De route loopt door de natuurschone omgeving van Venlo. In samenwerking met het Regi ment Limbux-gse Jagers, de militaire en politionele resex-ve diensten en de Stichting Sociale Zorg Limburg organiseert de Sportcommissie op zondag 1 juli a.s. wederom de jaar lijkse zomerwandeling om Venlo. Het fanfarekorps van het Regi ment Limburgse Jagers verleent muzikale medewerking aan het wel slagen van deze wandeltocht. Start en finish zijn in de Fx-ederik Hendrik-kazex-ne te Venlo, waar de 40 km wandelaars des morgens om 10 uur en de overigen des namid dags om 1 uur starten. Het start schot voor alle deelnemers wordt gegeven door luitenant-kolonel Th. H. de Loo, commandant van het Re giment Limburgse Jagex-s. De cantines in de kazex*nes, waar ook kleedgelegenheid is voor zowel dames als heren, zijn ter beschik king van de wandelaars. Langs de x-oute van de mars staan cantine- wagens opgesteld en de geneeskun dige verzorging is in handen van een medicus, bijgestaan door de trans- portcolonne van het Rode Kruis, af deling Venlo. Deelnemex-s die de mars volbren gen ontvangen een fraai herinne- x-ingskruis met lint in de kleuren van het Regiment Limburgse Jagers. Zij die reeds meermalen meewan- delden ontvangen een cijfer, dat op het lint kan worden bevestigd. De prijsuitreiking vindt na afloop van de mars plaats in de cantine door de commandant van het Regi ment. Alle gewenste inlichtingen en in- schx-ijvingsformuliex-en zijn verkrijg baar bij het Secx-etariaat: Met de Limbux-gse Jagers op mars", Frede- rik Hendrik Kazerne Venlo en op het Bux-eau voor Vreemdelingenvex-- keer Keulsepoox*t, Venlo. DAMESZWEMCLUB HZ PC Diplomazwemmen Aangezien in het pas begonnen zwemseizoen ongetwijfeld weer zeer velen zullen trachten in het bezit te komen van een zwemdiploma, zul len wij gedurende een viertal weken de eisen van de diploma's: zwem- proef 2, 3 en 4 omschrijven. Vandaag beginnen wij met de eisen voor het diploma zwemproef. Het verdient wellicht aanbeveling de omschrijving van de eisen te be waren. Indien men zich dan aan een examen voor het vex-krijgen van een zwemdiploma wil ondex-werpen weet men telkens op welke ondei-delen men zich speciaal moet voorberei den. Voor de zwemproef moet men, na in het water gesprongen te zijn, on middellijk 125 meter zwemmen, waax-van 75 meter met de school slag en de laatste 50 meter met de enkelvoudige i-ugslag (armen passief, handen onder water, eventueel ac tief ter bewaring van de balans). Te water gaan van de bassinrand met rechtstandige sprong voorwaarts gestrekt, gevolgd door 1 minuut wa tertrappen met de vingers boven water, gevolgd door het éénmaal draaien om de lengte-as in vertica le stand met vrij gebi*uik van de armen. Trainingsuren Nu het zwembad „Wilgert" te Horst geopend is, geven wij hierbij de trainingsuren: iedere maandag van half vijf tot half zes n.m. voor de jeugd; ieder dinsdag van zeven tot acht uur n.m. voor allen; iedere woensdag van kwart over tien tot kwart over elf v.m. voor gehuwde dames en oudere leden. Voor de wedstx-ijdploeg is er iedere donderdagmox-gen van 78 uur v.m. een speciale tx-aining. PAROCHIEKERK VENRAY Px-iester v. d. week: Pastoor Geex-its lste zondag na Pinkstex-en: 6.30 Jan v. d. Boogaert; 7.30 overl. fam, Kurstjens-Jenneskens; 8.30 Joh. Nef- kens en Elis. Sassen (stichting); 9.30 Hoogmis v. d. Par.; 11 u. Antoon van Osch (buux*t); 6 u. Avondmis Pe ter v. Megen en afgest. fam. Bouten- v. Megen. Maandag: 6.45 Piet Hermans; 7.30 Jan Oudenhoven; 8.15 P. A. Poels en echtgen. P. Janssen 1 h. Dinsdag: 6.45 Ant. van Osch; 7.30 M. Jeuken en echtgen.; 8.15 Hendr. P. Bogaers-Baken; 9.30 pl. huw. Janssen-Swinkels; 7.30 Christelijke Moeders. Woensdag: 6.45 vr. Flinsenberg en dochter Anny; 7.30 Dr. Bloemen (Sa- lus Populi); 8.15 best. jrd. G. Geurts. Donderdag: Sacramentsdag. 6.45 Wed. Arts-Geux'ts en fam. 1 h.; 7.30 zekere int.; 8.15 overl. fam. Nagel- hout-Meex-hof; 9 u. Sacx-aments- hoogmis. Vrijdag: 6.45 Hendrina Thuyls- Muysers; 7.30 int. R.; 8.15 best. d. Mevr. v. Hax-en-Rous. Zaterdag: 6.45 Petr. Joh. Maessen, echtgen. en kinderen; 7.30 overl. ouders Tx-uyen-Cox; 8.15 Joh. Poels, ouders, broei's en zus 1 h.; 8.15 Chr. Gossens. Bieclxtgelegenheid van 5.30- 7.30; 7 u. Lof. Zondag 24 juni trekt weer de sa cramentsprocessie. In verband daar mee zullen de H. Missen dan zijn: 6.15, 7 u., 8 u., 9 u., 10 u. Hoogmis waarna Processie, 's Avonds om 6 u. Avondmis. Volgorde en route van de processie 1. schoolkindex-en, 2 jonge dames van 1317 jaax-, 3 Maria Congi'ega- tie en jonge dames vanaf 17 jaar, 4 Ver. Christelijke Moeders e.a. vrou wenorganisaties, 5 Spox-torganisaties, 6 Jongens jeugdbewegingen, wan delclubs en alle jongens van 1317 jaar, 7 H. Familie en joxxgens en mannen boven 17 jaar, 8 KAB en an- dex-e mannenox-ganisaties, 9 Hax-mo- nie Euterpe, 10 Zandakker, 11 Flam- bouwdragers, 12 Zangkoor, 13 Broe ders, 14 Bx*uidjes en maagden, 16 Al lerheiligste, kex-kbestuur en autori teiten, 18 Schutterijen. Route: Grotestraat, Hensenius- plein met rustaltaar, Merseloseweg, Deken Thielenstraat, Hoenderstraat, Marktsti*aat en sluiting in de kerk. N.B. Mogen wij U verzoeken om de aanwijzingen van de ordecommis sarissen op te volgen. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rektor Tel. 1973 b.g.g. 1502 Drievuldigheidszondag. De H. Mis sen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15. De koliekten (2 in 1) voor de kerk en universiteit; 7 u. of met overweging. Maandag wox*dt het feest v. d. H. Antonius kei'kelijk gevierd. Dinsdag: H. Juliana, maagd. 7.30 lof met overweging. Woensdag: Mis van vorige zondag. Donderdag: Sacx-amentsdag. 7 u. gezinsmis; 8.30 pl. gezongen H. Mis; 's avonds 7 u. pl. Lof met px-ocessie. Vrijdag: H. Paulinus, bisschop en belijder. 7.30 lof met ovex-weging. Zaterdag: Vigilie van Johannes de Dooper. Van 38 gelegenheid om te biechten. Zaterdag: Vigilie van Johannes de Dooper. Van 38 gelegenheid om te biechten. Sacraments-processie Dondei'dagavond om 7 u. plechtig lof, waarna de processie uittrekt. Men wordt dringend verzcoht op tijd aanwezig te zijn en de regeling der Orde-commissarissen te volgen. Ieder kan tijdens de processie een kaars meedragen, op het kex-kplein verkrijgbaar a 25 ct. Route zal dit jaar zijn: Oud Oos- trumseweg - Lindenstraat - Zuid singel alwaar Rustaltaar - Leunse- weg. Volgorde van de stoet: Akolieten met kruis, meisjes- en jongensscho len, jongenskoor, gidsen, welpen, verkennex-s, Derde Orde, Kon. Har monie Euterpe, Kollektanten, Gees telij kheid, bruidjes, misdienaars, akolieten. Allerheiligste, college van B. en W., kerkbestuur en schutterij Zandakker. Steek s.v.p. de vlaggen uit. Misintenties Zondag: 6.30 Antonia Francisca Hendrix-Seykens; 7.45 overl. moe der; 9 u. Antoon Cremers; 10.15 overl. ouders Pouwels-Minten; 11.45 uit dankbaarheid, verkregen gunst en voor blijvende zegen. Maandag: 6.15 Selida Virginia Rojer; 7 u. overl. moeder; 7.45 Joh. Sijbers; 8.30 Henny Fleurkens. Dinsdag: 7 u. overl. fam. Wijnho ven-Vollenberg; 7.45 Theodorus Bouten; 8.30 Jozef Loenen. Woensdag: 6.15 Constans Rojer; 7 u. Maria v. Meyel-Poels en overl. fam.; 8.30 Not. Pluymaekers. Dondex-dag: 7 u. Gezinsmis om ze gen over onze huisgezinnen; 7.45 Aloysius Thielen en overl. vader; 8.30 Jeanette Esser. Vrijdag: 6.15 Antonette Rammel- man-Elsevier; 7 u. overl. ouders To nen-Vermeulen; 7.45 Hendiina Pe- tx-onella Baken; 8.30 zekex-e intentie. Zaterdag: 6.15 Pater Casimirus en ouders; 7 u. Antonius v. Osch; 7.45 Maria Millen-Laurenssen; 8.30 An- dries Barents (buurt). Dienbeuren 6.30: H. v. Gend, J. Evers, C. Evers. 7.45: P. Noy, B. Petei's, J. Rongen, H. Bosch. 9.00 u.: J. Naus, H. Janssen, G. v. d. Berg, G. Verschux-en. 11.45: G. Jeuken, K. Jeuken, M. v. Roy, A. Derks. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: Drievuldigheidszondag. 7 u. Parochiemis; 8.30 Hoogmis, mnd. Johanna Rutten-Cremei-s; 10 u. tot zekere intentie; 3 u. Lof waaronder rozenhoedje voor Maria Thielen- Rutten. Maandag: 7.30 Gerard Tacken. Dinsdag: 7.30 Maria Thielen-Rut- ten. Woensdag: 7.30 Johanna Verhaag- Maas. Donderdag: Sacx-amentsdag. 7.30 Antoon Derickx (dames sportclub); 8 u. Avondmis (gezoxxgen). Vrijdag: 7.30 Gerrit Camps. Zaterdag: 7.30 Johanna Rutten- Cremers. Biechten van 6.30 -7.30. 7.30 Marialof vooral voor de vrou wen. A.s. zondag 10 u. Hoogmis, daarna Sacramentspx-ocessie. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Dxievuldigheidszondag. 3e zondag der maaixd. Leesmissen om 6.30, Kindermis 7.30, H. Mis om 8.30, Parochie-hoogmis om 10 u.; 3 u. Ro zenkx-ans en Lof. Eei-ste collecte v. d. kerk, 2e collecte Bisdom. Maandag: 7.30 Stichting Henricus Houwen en Margaretha Boyen. Dixxsdag: 7.30 Hoogmis uit dankb. (E. L.). Woensdag: 7.30 zieledienst Gex*ar- dus Friesen, besteld door de bejaar denvereniging. Donderdag: feestdag van 't H. Sa- cx'ament: dag v. devotie. Op deze dag zijn 3 H. Missen: om 7 u., 8.30 en 10 u. Hoogmis,; 3 u. Rozenkrans en Lof. Vrijdga: 7.30 bestelde Hoogmis uit dankbaarheid (A. N.). Zatex-dag: 7.30 jx'd. Theodoras Pe ters. Zaterdag biechten van 57 u. A.s. zondag Sacraments-zondag. De H. Missen zijn om 6.30, Kinder mis om 7.30, 2e H. Mis om 8.30' de Hoogmis om 9.30, dus niet om 10 u. Men zorge voor de rustaltaren, want na de Hoogmis trekt de Sacx-aments- processie uit. Ruime sortering FAMILIEDRUKWERK VAN DEN MUNCKHOF N.V. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Feest v. d. Allerh. Drie vuldigheid; 7.30 Leesmis; 10 u. Hoog mis v. d. Parochie; 3 u. Lof en kruis weg. Maandag: 7.30 gez. H. Mis v. d. overl. fam. Vollenbex-g-Seykens, Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis v. Wil lem Friesen. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis van dankbaarheid t.e.v. O.L. Vr. v. Alt. Bijst. tot int. v. fam. Duykex-s-Wis- mans. Dondex-dag: Feest v. 't Allex-h. Sa crament, dag v. devotie; 7 u. H. Communie; 7.30 Leesmis; 9.30 Hoog mis, gez. maandd. v. Anna Cath. v. d. Pasch-v. d. Homberg. Vrijdag: 7.30 gez. maaixdd. v. Pe- tronella Wismans-Cleven. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. Altijdd. Bijst. t.i.v. hen die hiervoor offerden; 9.30 Plech tige Huwelijksmis v. bruidspaar Peeters-Strijbos. Biechtgel. v. 78 u. Om 8 u. Lof. Kerkpoets: Mia Philipsen en Nora Rambags. PAROCHIEKERK LEUNEN Drievuldigheidszondag. 6.45 lees mis; 8 u. leesmis v. Jozef Martens: 9.15 hoogmis v. d. parochie; 10.30 leesmis. Geen lof. Maandag: 7.30 leesmis v. dankzeg ging; 9 u. gez. H. Mis v. dankzeg ging. Dinsdag: 7.30 leesmis v. Frederics Loonen-de Ponti; 9 u. gest. jaarget. v. Antoon Jacobs en Petronella Frie zen. Woensdag: 7.30 leesmis v. Wilhel- mina Swinkels; 9 u. gez. dienst tev O.L. Vx-ouw v. Altijddurende Bijst (gestichte dienst). Donderdag: Sacramentsdag. 7.30 leesnxis v. Albert Loonen; 9 u. gest. jaarget. v. Martinus Derks (van de Schei). Vx-ijdag: leesmis v. Johannes Loe nen en echtgexxote en Sjaixg Loenen. Zaterdag: leesmis v. Bernardina Litjens-Peters. Biechtgelegenheid v. 45 en van 77.30. Daarna lof. Kex-kpoetsen: Mi entje Litjcns en Mietje Weijs. A.s. zondag zijn v.w. de proces- sie de H. Missen als volgt: 7, 8 en 9 u. leesmis; 10 u. hoogmis en daarna processie. Zoals ieder jaar wordt ook dit jaar de rondgang voor het zieken- triduunx weer in uw welwillende aandacht aanbevolen. Volgox'de van cie processie- 1 Misdienaars met kruis, 2 Jon gensschool, 3 Meisjesschool, 4 Boe- rinnenbond, 5 Vrouwen en meisjes, 6 Jongens sportclub, 7 Fanfare, 8 Verkennei-s, 9 Jonge Garde, 19 Zang koor, 11 Maagdenkooi-, 12 Bruidjes, 13 Misdienaaio, 14 Het Allerheiligste, 15 H. Stede, 16 Jonge Boeren met vaandel, 17 Mannen en jongens. PAROCHIE YSSELSTEYN Drievuldigheidszondag. 6.30 leesm. v. d. ovexi. fam. v. Vegchel-Muyzex-s; 8 u. leesm. v. d. parochie, waaronder plechtige H. Communie; 9.15 leesm. v. Antoon Swinkels; 10.15 Hoogmis v. zekere intentie; 3 u. Lof waar onder de plechtige hernieuwing vaxx de doopbeloften. Maandag: 7.30 leesm. v. d. overl. ouders Martens- Peters; z.a. leesm. v. d. ovex-1. fam. Janssen-Winnen. Dinsdag: 7.30 leesm. v. Gerardus Vergeldt en Antonetta en Harry Vergeldt; z.a. leesm. v. Hendrikus v. d. Ven. Woensdag: 7.30 leesm. uit dankb. v. d. fam. Koonings-Janssen; z.a. leesm. v. d. overl. fam. Ax-ts-Reint- jes. Dondex-dag: Feest van het H. Sa crament, feest van devotie; 7 u. mnd. v. Adriaan v. d. Hulst; 8 u. Hoogmis v. zekex*e intentie. Vrijdag: 7.30 Maandd. v. Maria VeX-hoeven; z.a. leesm. v. d. overl. fam. Claessens-Vollenberg. Zaterdag: 7.30 gest. jx-g. v. Jan en Jeannette Poels; z.a. leesm. v. Wil lem Vollenberg. Gelegenheid om te biechten van 78 u. PAROCHIEKERK MERSELO Zoxxdag: Feest van de Allerheilig ste Drievuldigheid. 6.30 Communie- uitreiken; 7 u. leesmis v. ovex-1. ouders Litjens-Swinkels; 8.15 lees mis v. Gerax-dus Litjens; 10 u. Hoog mis voor de bekex-ing van de zon daars. Onder de H.H. Missen spe ciale maandelijkse collecte voor de noden van onze kex-k. 's Avonds om 7 u. Lof ixxet x-ozenhoedje. Maandag: 7 u. gest. jgt. v. Antoon v. Helden; 8 u. leesmis v. Jan en Martha Gielen. Dinsdag: 7 u. gest. jgt. v. Henricus Michels en Gertrudis Fx'iezen; 8 u. leesmis t.i.v. de paardenverzekering. Woensdag: 6.45 Rozenkx-ans bid den; 7 u. gez. H. Mis v. Wed. v. Vegchel-Claessen vanw. de Dei-de Orde; 8 u. leesmis v. int. fam. de Groot-v. Well. Dondex-dag: H. Sacramentsdag, dag v. devotie .diensten als op zondag. 7 u. leesmis t.i.v. fam. Bouten-van Vegchel; 8.15 leesmis overl. fam. Janssen-Muysc-rs; 9.30 Hoogmis voor alle overleden leden van de Derde Oi-de. Na de Hoogmis Tantum Ex-go en zegen met het Allex'heiligste. Heden geen lof. Vx-ijdag: 7 u. gez. H. Mis voor overl. ouders v. d. Heuvel-Niessen en kinderen; 8 u. leesm. t.e.v. het H. Hax't (Meyer). Zatcx-dag: Vigilie v. h. Feest v. d. H. Joannes de Doper. 7 u. gest. jgt. voor Henrica Ax*ts-v. Vegchel; 8 u. leesm. v. overl. fam. Michels-Ron- gen; 57 biechtgelegenheid; 8 u. Max-ialof. A.s. zondag speciale collecte ter bestrijding v. d. onkosten v. d. Sa cramentsprocessie. RECTORAAT VREDEPEEL le zondag na Pinksteren, feest v. d. Allei-heiligste Drievuldigheid. 7 u. vi-oegmis v. d. ovex-1. fam. Heldens- v. d. Pas; 10 u. hoogmis v. d. ziele- rust v. ovei-ledenen; 2.30 Lof. Dooi de week H. Mis om 7.30r Maandag: t.b.i. Dinsdag: t.i.v. fam. v. Tilburg- Glaudemans. Woensdag: v. d. overl. v. fam. Muijsers-Vullings. Donderdag: feest v. h. Allerh. Sa crament; 7 u. gez. H. Mis met uit stelling t.b.i. Vrijdag: t.i.v. fam. Arts-Ploegma- kex-s. Zaterdag: t.i.v. fam. Egelmeers- Hei-mens. 8 u. Lof t.e.v. O.L. Vrouw v. d. Vi-ede. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zatex-dag vóór en na lof. RECTORAAT VEULEN Zondag: 7 u. gelegenheid tot com- municex-en; 7.30 isnx. v. d. bekende intenties; 10 u. hgm. tot dankzeg ging. Vandaag is de maandel. collec te voor de eigen kex-k; 2 30 Middag oef. Maandag: lsm. v. z. Gerax-dus Hou- ben. Dinsdag: lsm. v. z. Gerardus Hou- ben. Woensdag: lsm. v. h. gezin. Donderdag: H. Sacramentsdag. 7 u. hgm.; 8 u. lsm. v. h. gezin. Vrijdag: hgm. v. z. Maria v. Meyel- Poels en ovex'l. fam. Zaterdag: lsm. tot dankzegging; 8 u. nm. Avondoef. t.e.v. O.L. Vrouw. Akolieten voor a.s. zondag: Martin v. Staveren, Harry v. Rijswijck en Piet Cox. Kerkpoetsen: Zus v. Meyel en Jo Wilms. De Sacramentsprocessie wordt ge houden op de 3e zondag na Pinkste- i'en. RECTORAAT HEIDE Allerheiligste Drievuldigheid. Zondag: 7.30 H. Mis v. Han-y Muij- sers v.w. St. Sebastianus; 10 u. Hoogmis t.b.i. Akolieten: Martien Ewals en Wim Ewals. Aan de kerk deur worden speldjes aangeboden t.b.v. Herwonnen Levenskracht. 3 u. Lof. Misdienaax-s v. d. week: Jos De- rikx en Willy Claes. Maandag: 7.30 H. Mis v. overl. oudere Takken-Bouten; 8.15 H. Mis t.b.i. Dinsdag: 7.30 H. Mis t.b.i.; 9.30 Plechtige Huwelijkshoogmis voor 't bi-uidspaar Drabbels-Nellen. Woensdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders Potten-Litjens. Dondex-dag: II. Sacx-amentsdag. 7.30 H. Mis v. ovex-1. vader; 10 u. Hoog mis voor het rectoraat. Vx-ijdag: 7.30 H. Mis voor overl. vader Engelbertus Nellen. Zatex-dag: 7.30 H. Mis uit dank- baax-heid; 7 u. Biechtgelegenheid; 7.30 Lof. RECTORAAT SMAKT Dx-ievuldigheidszondag. 6.15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 v. Nicolaas v. Tilburg en echtgen. Ardina Bon- gers; 10 u. Hoogmis voor Joh. Hub. v. d. Winkel. Kapel: om 7.30 H. Mis v. d. school jeugd; 11 u. H. Mis v. fam. Mulder- Willemsen. Om 11 uur in de kerk: Pl. Hoog mis voor de bedevaart Groenendijk. Om 3 u. Lof. Maandag: 6.30 voor de gelovige zielen; 7.30 voor zegen in gezin. Dinsdag: 6.30 uit dankbaai-heid; 7.30 voor 'n zieke. Woensdag: 6.30 ter ere van de H. Jozef; 7.30 v. Antooix Janssen en Theodora Vermeulen. Donderdag: Sacramentsdag 6.30 H. Mis t.e.v. H. Sacx-ament; 7.30 voor de bruid Anny Rutten (Congregatie meisjes); 's avonds om 8 u. gezongen Avondmis, voor Joh. v. d. Winkel. Vx-ijdag: 6.30 voor 'n zieke; 7.30 v. overl. fam. Geurts-Verschuren. Zaterdag: 6.30 voor priesterroepin gen; 7.30 t.e.v. O.L. Vi'ouw; 9.30 Pl. Huwelijksmis voor het bruidspaar Janssen-Rutten. Van 55.30 gelegenheid om te biechten, tevens voor en na het lof van half 8. Wedvlucht Ex-quillinnes 31 mei 1962. 614 duiven. J. Gommans 1 9 73 116 120 130 138; J. Janssen V. 2 64 127; P. Kersten 3 23 103 151; P. en J. Janssen 4 12 40 41 56 115 148; L. Coopmans 5 50 51 114; M. de Lauw 6 17 20 132; M. v. Houdt 7 54 68 80 145; W. Lormans 8 29 79 97 110; Jos. Vermeulen 10 25; J. Boom Zn. 11 66 91; P. Wil- lems 13 27; W. Thijssen 14 44 94 134 150; D. Kousemaker 15 16; G. Phi lipsen 18 21 32 49 53 57 63 69 78 100 113; A. Willems 19 82; P. Strijbosch 22 36 90 112: J. Strijbosch 24; J. Bas- tiaans 26 126 136; H. Strijbosch Zn. 28 39 146 149; P. en J. Hendriks 30 37 46 87 106; De Riet-Sijbers 31 47 52 70 93; A. Loonen 33 67 152 153; W. Peeters 34 35 71 143; H. v. d. Heuvel 38 85 92; Munckhof-Poels 42 61; J. Verstegen Zn. 43 48 59 107 125 128 133 142; H. Janssen L. 45 117; P. v. d. Laar 55 131; J. Creemers 58; M. de Bruyn 60 89 104 111; J. Ewalts 62 137 154; Chr. v. Hoof 65 77 139; J. Arts 72; J. Custers Y. 74; St. Berchmans 75 86 95 135; A. Hen driks 76 147; J. v. Houdt 81 109; C. Barendts 83 84 96 129; J. Janssen St. 88 141; H. L. Willems 98; G. Janssen H. 99; H. Kleuskens 101 102; E. Ver meulen 105 119; G. Boom 108; P. Janssen H. 118; R. Janssen Sp. 121 122; H. Peetere 123 124; J. Basten 140 M. Siebei-s 144. De wereld van vandaag drijft op het ondei-zoek. Het is zonder meer duidelijk, dat er een rage ontstaan is, om de geheimen van de natuur op steeds grotei-e schaal te ontdek ken. Overal verrijzen laboratoria van immense afmetingen. Er worden dure, steeds duux'dex-e instrumenten en apparaten uitge dacht en geconstrueerd, om achter die geheimen te komen. De zieken huizen klagen, dat hun dure labo ratoria en instrumenten niet meer uit de verpleegprijzen kunnen wor- den opgebi-acht. De grote ondei-ne- mingen moeten hun goedkoop ver- vaai-digde produkten tegen hoge prijzen verkopen, om daaruit de ex perimenten der laboratoria en hun vele gespecialiseerde leiders te be talen. Hier tegenover stellen wij een heel ander onderzoek, waartoe de mens woi-dt uitgenodigd, het ondex-- zoek naar God, als de Wex-kel ij kheid die alles te bovexx gaat. Deze Drie- vuldige God, leren wij uit heel een voudige en gemakkelijk te begrijpen geschriften kennen. O zeker, er bestaan ook heel on begrijpelijke boeken over Hem, maar deze dienen alleen een bepaalde ca tegorie. Hij heeft het grote Mysterie, dat Hijzelf is op simpele wijze uit gedrukt, opdat allen, die in Hem ge loven de moeite zouden kunnen ne men zich ex-in te verdiepen. En de ervaring heeft geleei-d, dat wie zich aan de studie over Hem en Zijn Drievoudig Bestaan overgeeft, tot heel wondex-lijke ontdekkingen kan komen. Deze ontdekkingen in God zijn in het geheel niet of slechts van verre vergelijkbaar met het ontdekken van natuur-geheimen. Zeker, beide soorten ontdekkingen hebben een zekere hartstocht tot gevolg, zij oefenen beiden een zuiging uit op de mens. Maar de een kan niet anders dan zich bepex-ken tot het verstan delijke, tei'wijl de andere het leren zien van de Drievuldigheid op zich al betekent, dat de mens boven zijn natuurlijke krachten wordt uitge tild. Vandaar dat dan gesproken woi-dt over het „gloi-ielicht" dat de mens overstraalt. Daaraan is echter iets nog veel gi-oters verbonden, een be weging van de mens als geheel naar God, een stuwing van zijn vei-mo- gens om te beminnen. Het is jammer genoeg een van de verschijnselen van onze tijd, dat de sterke concentratie van de mens op de natuur en op de techniek, hem te sterk aan de stof binden. Des te zwaarder weegt de opdracht van de Kex-k in deze tijd de mens van deze eenzijdige denkrichting af te buigen, niet omdat zij op zich verkeerd zou zijn, maar omdat hij zo gemakkelijk de mens het goddelijke doet verge ten. In dit licht moeten wij geloof ik, het feest van Di-ievuldigheid in de tijd een eigen waarde toekennen. HONDERDEN BRITSE NABESTAANDEN BEZOEKEN NEDERLAND Honderden nabestaanden van in de ooi-log in ons land gesneuvelde en ter aarde bestelde geallieex-de sol daten brengen dit jaar weer een be zoek aan ons land. Deze mensen -- vaders en moedei*s, vrouwen en kin deren, broers en zusters der gevalle nen komen soms in grote groepen; in april kwam er een groep van vijf tig ,in mei zeven en op 22 juixi airi- veex-t er een gezelschap vaix vier en zestig personen. De nabestaanden zijxx in ons land gasten van het Nederlands Oorlogs- gi-aven Comité, het zogenaamde „Klapi-ooscomité" dat elk jaar op en omsti-eeks 11 november de Klap rooscollecte ox-ganiseert om hiervoor de financiële middelen bijeen te brengen. Dit comité dat nauw samenwerkt met The British Legion (de grote or ganisatie van oud-strijders en nabe staanden in Groot-Brittannië) heeft vóór de buitenlandse bezoe kers voet aan wal zetten, alles ge regeld. Zij worden verwelkomd bij de boot. Er zijn Engelssprekende gid sen, die hen steeds vergezellen zodat de taal geen moeilijkheden oplevert. Het logies is verzorgd en zij kunnen ongestoord ver-wijlen bij het graf van man, vader, zoon of broer. Want dit grafbezoek is het di-oeve hoogtepunt van de reis naar Nederland. De vier en zestig nabestaanden, die vx-ijdag 22 juni om 18.00 met de dagboot in Hoek van Holland aan komen, zullen niet minder daxx twin tig oorlogskex-khoven in Nederland bezoeken, ook die van Venray en Overloon. Op 7 en 8 juni 1962 werden in de Psychiatrische Inrichting St. Serva- tius te Venx-ay de eindexamens af genomen voor de opleiding zieken- vei-pleging B. Als i-egeringsdeskundigen traden hierbij op: H. G. Boswijk, van de Psych. Inr. „Huize Veldwijk en Sa natorium De Hooge Riet" te Ermelo; Dr. H. J. Ruiter, van de Psych. Inr. „Het Gi-oot Graffel" te Warnsveld; Dr. C. G. Moolhuizen, Inspecteur van de Geestelijke Volksgezondheid in de px-ov. Gx-oningen te Hai-en Gr.); H. J. P. J. Koi-tmann, geneesheer directeur van de Psych. Inr. St. An na te Venray. Voor het eindexamen slaagden de volgende kandidaten: E. F. Bx-iekveld, geb. te Paramaribo; J. G. F. Cup te Venx-ay; L. W. Dix-kx te Maasbree; J. P. A. van den Dun- gen te Gilze; L. A. A. Festjens te Membruggen (B.); H. A. Fiers te Bla- del; B. J. de Haas te Heex-len; E. J. M. van Rossem te Oss; J. G. J. Root- hans te Valkenswaard; C. M. Schip- pex-s te Velp (Grave); J. H. Steeghs te Horst.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 6