Kerkelijke Diensten V.V. 00STRUM V.C.R00Y M.H.C.VENRAY Gei Veehouders en melkgebruik DUIRT tóKKd- Geestelijk artikel van 29 april tot en met 5 mei Ingi mSl in Café Poels van 11 tot 16 uur (90) 3. Dinsdag 15 mei te Blitterswijck kantoor Boerenbond van 8.30 tot 16 uur (94) 2. Donderdag 17 mei te Ys- selsteyn kantoor Boerenbond van 8.30 tot 16 uur (94) 2. Donderdag 17 mei te Ysselsteyn kantoor Boeren bond van 8.30 tot 16 uur (92) 2. Vrij dag 18 mei te Smakt in Café Nellen van 9 tot 11 uur (23) 1. Elke telplichtige ontvangt tijdig een oproepingsformulier waarop de voornaamste te verstrekken gege vens vermeld staan, men gelieve dit formulier thuis reeds in te vullen. Beleefd verzoeken wij ieder tel plichtige indien enigszins mogelijk op de aangegeven datum en uur ter zitdag te komen dan kan alles vlot verlopen. Het belang van deze tel ling voor de Nederlandse land- en tuinbouw behoeft geen nader be toog, zodat op aller medewerking evenals in het verleden gerekend mag worden. De P.B.H. H. W. M. Emonts KEUKENZOUT EN SPORENELEMENTEN VOOR HET VEE Voor het goed functioneren van het organisme hebben alle stoffen hun eigen betekenis. Een tekort aan het ene maakt het andere vaak on werkzaam. Het is dus van zeer groot belang, zowel voor een doelmatige voede ring, als voor de goede gezondheid van het vee dat ieder dier alle be nodigde stoffen in voldoende mate tot zich kan nemen. Een goede ge zondheid betekent immers een rijke produktie! Eén van de belangrijkste is het keukenzout; dit bestaat uit de ele menten natrium en chloor. Reeds lan« kent men het gewicht van deze stoffen voor alle leven op aarde. Natrium is een onmisbare bouw stof voor mens en dier (plm. 93 pet. van de positieve ionen in het bloed bestaan uit natrium). Zout is nodig voor de instandhouding van de goe de gezondheid en bij de ontwikke ling van het lichaam. Tevens wordt het in grote hoeveelheden afgeschei den in de melk, in de ontlasting, bij het transpireren en in het speeksel. De hoeveelheid, waarin moet wor den voorzien is afhankelijk van di verse factoren', zoals voedsel, kli maat, ouderdom, eventuele drach tigheid, enz. en verschilt in belang rijke mate bij de dieren onderling. Hoe staat het nu met de zoutvoor- ziening? In de diverse krachtvoeders zit natuurlijk zout verwerkt, maar eenieder streeft er naar niet meer dan het beslist noodzakelijke van dit dure voedsel te geven. In het ruwvoer is ook wel iets aanwezig, alhoewel niet voldoende. En in het gras is het natriumgehalte ten ge volge van de intensieve bemesting van de laatste jaren in bepaalde pe rioden ook belangrijk afgenomen. Kortom, het is dus duidelijk, dat extra maatregelen getroffen moeten worden, teneinde in de werkelijke zoutbehoefte van ieder dier te kun nen voorzien. Hierbij kan men gebruik maken van likstenen, die behalve het beno digde zout ook nog de sporen elementen magnesium, koper, man gaan, kobalt en jodium bevatten. Want ook met deze stoffen is het zo gesteld, dat het vee deze niet naar behoefte doorlopend uit het dagelijks rantsoen kan halen. Tekorten aan zout en sporenele menten leiden onvermijdelijk tot zeer schadelijke gebrekziekten, zo als kopziekte, likzucht, slechte be haring, kramptoestanden, maag- en darmstoornissen, enz. Teneinde deze te voorkomen is ook een zo doelma tig mogelijke aanvulling nodig. Bij de inschakeling van een KNZ- liksteen krijgt ieder dier met het zout tevens een hoeveelheid sporen elementen naar binnen. Het is slechts een kleine moeite de stenen op te hangen. Ze zijn weerbestendig en gaan dus lang mee. En het dier kent zijn maat; het likt er naar behoefte aan. Nog vandaag de dag zijn er hele groepen mensen, miljoenen zelfs, die er niets van geloven ,dat Christus onze Heer ooit verrezen is. Men vindt ze in wat men noemt de betere klassen, men vindt ze onder univer siteitsprofessoren, onder middelbare scholieren, onder nozems en onder kantoor- en winkelpersoneel. Soms hebben ze van die Verrijze nis wel eens gehoord, soms nooit. Daar bestaan heel interessante sta tistieken over. Mensen mogen lage re, middelbare of hogere scholen doorlopen hebben, de Opstanding van Christus is voor hen een geslo ten boek. Maar daarmede houdt de onwetendheid niet op. Buiten de z.g. beschaafde wereld .buiten de wereld van het Westen, waar het Christen dom dan vaste voet gekregen heeft, lopen er nog miljoenen rond, voor wie Christus opstanding uit de dood niet HET wonder is .waarop zij hun geloof aan de Christus en aan Zijn Heilsboodschap zouden kunnen fun deren. Ze hebben er eenvoudigweg nooit van gehoord. Dit om maar even uit te laten ko men, dat de slogan van tegenwoor dig „de christen in de hedendaagse wereld" niet zo maar een opzwie pend woord is voor feestvergaderin- gen van meer spirituele aard, maar een ding uit de praktijk. Wij als Christenen uit het protes tantisme ,de orthodoxie en het ka tholicisme mogen nu wel met veel devotie Pasen gevierd hebben, zij staan met deze weldaad van het ge loof niet in onze handen om ze weer tot het volgend jaar in de lade op te bergen met de kampfer, het palm takje en de paaskaars. Het is juist de bedoeling dat we er iets mee doen. Wiens bedoeling?, zijn velen geneigd te vragen. Wel Christus' bedoeling. Want die her denking van Christus' lijden, ster ven en opstanding zijn ons als een herinnering meegegeven, om er na de feestdagen iets mee te doen. Deze opfrissing van ons geheugen dient alleen om ons eraan te herinneren, dat wijzelf in die opstanding deel genoot zijn. Deelgenoot voor heel ons verdere leven op aarde. En daar na helemaal. De konsekwentie gaat nog verder krachtens dezelfde goddelijke op dracht. Wij moeten nl. trachten zo veel wij kunnen die niet-deelgenoten tot dit mysterie te trekken. Men kan dat bekeringswerk noemen, maar dat klinkt allemaal zo stoer, zo vak- missionarisachtig. En het is beslist niet de bedoeling dat wij gaan pre ken of moraliseren tegen ieder, die onder onze ogen komt. Het is alle maal veel simpeler en moeilijker ge dacht en bedoeld; het ligt veel meer in het vlak van een christelijke hou ding aannemen ,zich als christen ge dragen tegenover zichzelf en tegen over anderen. En waar het nodig is vergezeld van een woord van toelichting of uitleg in liefde en verdraagzaam heid. Het komt er op aan die Paasvie ring een zin te geven, die past bij onze tijd en omgeving. RECTORAAT PATERSKERK Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: Beloken Pasen. De H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15. Na de hoog mis Te Deum uit dankbaarheid bij het 25 jarig huwelijksfeest van het koninklijk paar. De kollekte (2 in 1) voor de kerk en het filosoficum van het bisdom, bij het feest van Mgr. Odijk, Vic. Gen. van het Bisdom. Om 7 u. plechtig lof. Maandag: H. Jozef Benediktus, be lijder. Dinsdag: Feest van St. Jozef, ar beider, 3e dinsdag v. d. St. Anto- niusnoveen. Om kwart over 7 rozen hoedje, om 7.30 lof met gebeden der noveen. Woensdag: H. Athanasius, bis schop en kerkleraar. Donderdag: Mis van de zondag. Om 7 u. gezinsmis. Van 58 gele genheid om te biechten. Vrijdag: H. Monica, weduwe. Ie vrijdag van de maand. 6.40 gezongen H. Mis. Geen schoolmis. Om 7.30 lof met rozenhoedje. Zaterdag: H. Pius V, Paus. Géén H. Mis om 8.30. Om 9 u. Huwelijks plechtigheid voor bruidspaar Wek king-Kreyfeld. Om 10.15 gez. H. Mis bij 25-jarig huwelijk. Van 38 ge legenheid om te biechten. De meimaand In de meimaand zullen wij elke avond in de kerk vóór het beeld van Maria het rozenhoedje bidden met de litanie. Komt U ook? Laat elk gezin goed vertegenwoordigd zijn. Dinsdagavond om 7.15 beginnen we er mee. De andere avonden om 7.30. De nieuwe Rektor Het is geen gebruik dat een Rek tor geïnstalleerd wordt. Toch willen wij onze nieuwe Rektor, Pater Tho mas Pothof, hartelijk verwelkomen in een plechtig Lof. Het jongenskoor „Zangertjes van St. Frans" zullen dit lof opluisteren met: O quam amabilis (H. Andriessen), Regina Caeli (H. Andriessen), Christus Vin- cit (volkszang), Ave Maria (J. Arca- delt), Magnificat (volkszang), Tan tum Ergo (volkszang). Nu juichen de zangen (F. Ma wet). Wij verwachten, dat bij deze plechtigheid alle gezinnen van het rektoraat vertegenwoordigd zullen zijn. Ons Vasten-offer Op zondag Beloken Pasen bren gen wij de inhoud van de nood-kist jes in envelop mee naar de kerk en werpen deze in de offerkist. De Bis schoppen verwachten veel van onze naastenliefde voor de wereldnood. Mfsintenties Zondag: 6.30 Pater Rektor Wolf gang (Stille Omgang); 7.45 Noud van Lin en Martien Janssen; 9 u. overl. fam. Ambrosius; 10.15 Maria van den Woldenberg als jgt.; 11.45 uit dank baarheid bij een verjaardag. Maandag: 6.15 Eva Wilhelmina Rojer; 7 u. jgt. Jan Ewalds; 7.45 Wed. Jeurissen (Liefdewerk O.L. Vr. v. Lourdes); 8.30 voor behoud in het verkeer (A). Dinsdag: 6.15 Mathilda Wasscher; 7 u. overl. ouders Spee-Linders; 7.45 Jozef Loenen; 8.30 P. J. v. d. Munck- hof. Woensdag: 6.15 zekere int.; 7 u. Willem en Jan Claessens; 7 u. z.a. Matheys Litjens en Johanna Wil- lems; 7.45 Jan Barendts; 8.30 overl. echtgenote (N.). Donderdag: 6.15 zekere int.; 7 u. Gezinsmis voor zegen over onze huisgezinnen; 7.45 Antonius v. Osch; 8.30 t.e.v. Maria, een H. Mis voor Theodorus Bouten. Vrijdag: 6.15 Pater Casimirus en ouders; 6.40 overl. ouders Tonen- Vermeulen; 7.45 overl. fam. Kusters- v. d. Heyden; 8.30 Pater Rektor Wolfgang (christelijke moeders). Zaterdag: 7 u. Hendrina Petronel- la Baken; 7.45 overl. fam. Linders- Verkoeyen; 9 u. huwelijksmis; 10.15 gezongen H. Mis. Dienbeurten akolieten 6.30: P. Noy, B. Peters, J. Rongen, H. Bosch. 7.45: J. Naus, H. Janssen, J. v. d. Berckel, W. v. d. Berckel. 9.00: G. Jeuken, K. Jeuken, M. v. Roy, A. Derks. 11.45: G. v. d. Berg, H. v. Gend, J. Evers, E. Evers. PAROCHIEKERK OOSTRUM Beloken Pasen 7 en 8.30 Leesmis; 10 u. plechtige Hoogmis tot dank zegging bij gelegenheid van het zil veren priesterjubileum van de Z.E. Heer Pastoor; 3.30 Lof. Maandag: 7.30 Peter Camps en Maria Wilms; 8 u. gez. H. Mis tot dankzegging bij het zilveren huwe lijksfeest van H.M. de Koningin. Dinsdag: 7.30 Pierre Maessen; 8 u. overl. fam. Kleuskens-Thoone. Woensdag: 7.30 gez. jrd. Frans Janssen, echtg. en dochter; 8 u. overl. fam. Rutten-Kleuskens. Donderdag: 7.30 Antoon Derickx (buurt); 8 u. Kringbedevaart van de Boerinnenbond. Avondmis, preek en lichtprocessie. Vrijdag: Eerste Vrijdag. 7 u. H. Communie; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart van Jesus, mnd. Peter Joh. Pouwels en Johanna Minten; 8 u. Avondmis v. Leida Claessens-Teuws. Zaterdag: eerste zaterdag. 7 u. H. Communie. 7.30 overl. fam. van de Berg-Schaminée. Biechten van 3-4 en van 6.307.30; 7.30 Marialof. A.s. zondag Eerste H. Communie van de kinderen onder de H. Mis v. half negen. A.s. zondag Herenigingszondag ge wijd aan de terugkeer van de Oos terse afgescheidenen door gebed en offer. Kerkdeurcollecte voor het Apostolaat der Hereniging. PAROCHIE CASTENRAY Beloken Pasen: collecte v. het Filosoficum, feestgave v. Mgr. v. Odijk; 7.30 Vroegmis; 10 u. Hgm. v. d. Parochie; 3 u. Lof en Rozenhoed je. Maandag: 7.30 gez. H. Mis v. dankz. v. fam. Wismans-Nooyen; 9 u. pl. gez. H. Mis v. dankz. bij gel. v. 't 25-jarig huw, feest v. 't Kon. Paar. Dinsdag: begin v. d. meimaand de mnd. v. Maria; 7.30 gez. H. Mis v. dankz. t.e.v. O.L. Vrouw v. A.B. t. int. v. fam. Seykens-Wismans; 10 u. pl. Hgm. v. dankz. bij 50 j. huw. feest Verstegen-Litjens. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis v. overl. Verstegen-Litjens; 9.30 gez. Huwel. mis v. bnxidspaar Hake- Dinghs. Donderdag: 7.30 gest. gez. H. Mis v. fam. P. J. Weys-Friesen; 's av. v. 6.307.30 biechtgel. Vrijdag: Eerste vrijdag v. d. mnd. 6.30 H. Mis t.e.v. H. Hart; 7.30 gez. H. Mis v. Antonetta Tacken. Daarna oef. v. Eerherstel en zegen met het Allerheiligste. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. Alt. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden, 's Avonds van 6.30—7.30 biechtgel.; 7.30 Lof Kerk poets: Gonny Reynders en Gonny Weys. Zondag a.s. maand, buitengew. coll. v. onze kerk. PAROCHIE YSSELSTEYN Beloken Pasen. Zondag: 6.30 leesm. v. Willem Vol- lenberg; 8.10 leesm. v. d. overl. fam. Arts-Janssen; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis v. d. overl. fam. Jennis- kens-Arts en Arts-Jenniskens; 2 u. lof. Maandag: 7.30 gezongen H. Mis bij gelegenheid van de verjaardag en 't zilveren huwelijksfeest van H.M. de Koningin. Dinsdag: 7.30 maandd. v. Johan nes Maessen; 9.30 huwelijksmis v. h. bruidspaar Spreeuwenberg-Arts. Woensdag: 7.30 leesm. v. Gerard v. Dierendonck. Donderdag: 7.30 leesm. v. Gerar- da Hubers-Arts; 9.30 pl. huwelijks mis v. h. bruidspaar v. d. Zanden- v. Hoof. Vrijdag: 7.30 maandd. v. Harry Vergeldt; z.a. maandd. v. Jan Ma thijs Smeets. Zaterdag: 7.30 gez. jaarg. v. Jan Geurts; 10 u. pl. H. Mis voor dank zegging bij gelegenheid van het 25- jarig huwelijksfeest van Verheyen- Versteegen; gelegenheid om te biech ten van 78 u. PAROCHIEKERK LEUNEN Beloken Pasen. 6.45 leesmis; 8 u. leesmis voor de parochie; 9.15 hoog mis; 10.30 leesmis voor Hendrina v. Ool-Jeucken; 3 u. lof. Maandag: 7.30 gest. jaarget. voor Peter Johannes van Rens en Aleida Poels; 9 u. hoogmis van dankbaar heid bij 't 25-jarig huwelijk van het koninklijk paar. Na de H. Mis Te Deum. Dinsdag: 10 u. gez. jaarget. voor Mathieu Vervuurt; 9.30 huwelijksmis voor het bruidspaar de Mulder-de Bruiini. Woensdag: gez. jaarget. voor Jo hanna Loonen-Cruiisen. Donderdag: leesmis tot zekere in tentie. Vrijdag: Eerste Vrijdag van de maand. 7 u. leesmis voor Johanna Beclet; 8 u. gez. dienst ter ere van het H. Hart voor hen die offeren; 's avonds 8 u. avondmis. Zaterdag: gest. jaax-get. voor Mar- tinus Claessens, Johanna Gussen en zoon Gerard; van 77.30 biechten. Daarna lof. Op Beloken Pasen is de tweede collecte voor het Philosophicum in Heerlen. Deze week elders, d.w.z. in het re traitehuis te Venlo, gestichte lees mis voor Martinus Beurskens en Carolina Beurskens-Manders en 3 H. Missen tot intenite van Peter Jo hannes van Rens. Kerkpoetsen Maria Bouten en Id- je Vervuurt. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Beloken Pasen. 4e zon dag v. d. maand; leesmissen om 6.30, 7.30 kindermis; 8.30 H. Mis; 10 u. Hoogmis; 4 u. Rozenkrans en Lof t.e.v. St. Machutus. Eerste collecte voor de kerk; 2e collecte voor het zilveren priesterfeest van Mgr. Odiik. Maandag: 7.30 H. Mis bij gele genheid van het 25-jarig Huwelijks feest van 't Koninkliik Paar. Dinsdag: begin v. d. meimaand. 7.30 leesmis: 10 u. Huwelijksmis v. bruidspaar Hesen-Thielen en Hou- ben-Hesen. Woensdag: 7.30 Stichting Joannes Lenssen en Petronella Emonds. Donderdag: 7.30 maandstond An tonetta Smits. Vriidag: eerste Vrijdag der maand toegewijd a.h. H. Hart van Jezus. 7 u. H. Communie; 7.30 H. Mis stich ting Baeten-Jeurissen. Na de H. Mis uitstelling, acte van toewijding, Tantum Ergo en Zegen., 's Avonds om 8.30 avondmis en vergadering van de christelijke huisgezinnen en allen die zich voorbereiden voor de huwelijke staat. Zaterdag: 7.30 leesmis; 9.30 Hoog mis tot intentie van de familie Steegs-Lucassen bij gelegenheid van hun 25-jarig huwelijksfeest. Zaterdagavondbiechtgelegenheid van 57 u. A.s. zondag eerste zondag der maand, buitengewone collecte voor de kerk. PAROCHIEKERK MERSELO Beloken Pasen. Heden eindigt de Paastijd. 6.30 Communieuitreiken. 7 u. Vroegmis; 8.15 Plechtige hoogmis voor de parochie, speciaal voor de kinderen, die vandaag hun doopbe loften hernieuwen; 10.30 H. Mis; 2.30 Plechtig Lof met opdracht aan Ma ria. Degenen die vandaag de her nieuwing der doopbeloften bijwonen kunnen onder de gewone voorwaar den een volle aflaat verdienen. He den onder de H.H. Missen speciale maandelijkse collecte voor de noden van onze kerk. Maandag: 7 u. jgt. voor Peter Joh. Thissen en echtgenote; 8 u. leesmis v. Jan en Martha Gielen. Dinsdag: Heden begint de mei maand. Feestdag v. St. Joseph, ar beider; 7.30 leesmis voor Wed. Stip- hout-v. Rijswijck; 10 u. Hoogmis bij gelegenheid van het gouden huwe lijksfeest van de echtelieden Pluk- Ewals. Woensdag: 7 u. gest. jgt. voor Wil lem v. Rijswijck, Petronella Janssen en Maria v. Rijswijck; 8 u. leesmis voor Mar. Catharina Muysers- Steeghs. Donderdag: 7 u. gest. jgt. voor Comelis Ewals; 8 u. leesmis v. Pier re v. d. Venne; 56 biechtgel; 8 u. H. Mis. Vrijdag: Eerste Vrijdag v. d. mnd. 7 u. gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart t.i.v. hen die daarvoor bijdragen; 8 u. leesmis voor overl. fam. v. d. Hoogenhof; 3.45 Lof voor de school kinderen; 8.30 Avondmis. Zaterdag: Eerste zaterdag van de maand, toegewijd aan het Onbevlek te Hart van Maria. Tevens priester zaterdag. 7.30 Leesmis om van God vele priesterroepingen te verkrijgen (offerblok); 9.30 huwelijksmis voor bruidspaar v. Osch-Verhaag. De leden van de BJB en Maria- congregaite worden verzocht de hu welijksmis bij te wonen. Van 57 biechtgelegenheid. 8 u. Marialof. A.s. zondag 6 mei kerkdeurcollec te voor het Apostolaat der hereni ging. RECTORAAT VEULEN Zondag: Beloken Pasen. 7 u. ge legenheid tot communiceren; 7.30 lsm. v. d. bekende intenties; 10 u. hgm. uit dankbaarheid bij gelegen heid van 'n verjaardag. Na de hgm. gelegenheid tot betaling van de bankenpacht; 2.30 middagoef. Maandag: lsm. v. h. geestelijk en tijd. welzijn van het koninklijk ge zin. Dinsdag: lsm. v. z. Peter Joh. Swinkels; 8 u. avondoef. t.e.v. St. Antonius. Woensdag: lsm. v. Gerard Smits; 9.30 hgm. tot dankzegging bij 40- jarige bruiloft v. fam. G. Reintjes- Versteegen. Donderdag: lsm. v. z. Harry Ver geldt. Vrijdag: le Vriidag. 7 u. lsm. v. overl. fam. v. Staveren-Creemers; 8 u. hgm. t.e.v. het H. Hart v. Jezus tot zekere int.; 8 u. 's avonds avond oef. t.e.v. het H. Hart v. Jezus. Zaterdag: Dag v. d. H. Kindsheid. 8 u. lsm. voor de kinderen; 9.30 huwelijksmis v. d. bruidsparen An toon v. Kempen en Marga Groete- laars en Herman Bovee en Agnes Groetelaars. Akolieten voor a.s. zondag: Gerrit Reintjes, Jan Geelen en Ben Bur gers. Kerkpoetsen: Els Slangen, Lea Geurts en Nelly Spreeuwenberg. Morgen 2.30 zegening der werk tuigen op de parkeerplaats van het kerkplein. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: Beloken Pasen. 7 u. vroegmis t.b.i.; 10 u. hoogmis t.b.i.; 2.30 lof. Door de week H. Mis 7.30. Maandag: t.i.v. fam. Arts-Ploeg makers. Dinsdag: feest v. d. Jozef Arbei der. 7.30 v. d. overl. fam. Loenen- Cruijsen; 20 u. Avondmis t.b.i. Woensdag: v. d. overl. v. fam. v. Keijsteren-Geurts. Donderdag: v. d. overl. v. fam. v. Vegchel-Peeters. Vrijdag: eerste vrijdag v. d. mnd. 7.30 uit dankbaarheid v. fam. Arts- Herpen; 20 u. avondmis t.e.v. H. Hax-t t.i.v. fam. Pubben-Janssen. Zaterdag: Priesterzaterdag t.i.v. fam. Hertsig. 8 u. Lof t.e.v. O.L. Vr. v. d. Vrede. Biechtgelegenheid: da gelijks voor de H. Mis; zaterdag voor en na Lof. RECTORAAT SMAKT Zondag: Beloken Pasen. 6.15 gel. H. Mis; 7.30 voor overledenen; 10 u. Hoogmis tot zek. intentie. Onder het Credo v. d. H. Mis worden weer de envelopjes van het vastenoffer op gehaald. 3 u. Lof. Maandag: 6.30 voor de gelovige zielen; 7.30 voor zegen in gezin; 8 u. H. Mis bij gelegenheid van het zil veren huwelijksfeest v. Hare Ma jesteit de Koningin en de Prins. Dinsdag: Feest van St. Jozef, Patroon v. d. arbeid. 6.30 H. Mis uit dankbaarheid; 7.30 voor Joh. v. d. Winkel; 8.30 pl. H. Mis met feest preek. Deze H. Mis wordt uitgezon den door de K.R.O. 3 u. plechtig Lof. Woensdag: 6.30 t.e.v. de H. Jozef; 7.30 voor een zieke. Donderdag: 6.30 t.e.v. H. Sacra ment; 7.30 voor de meest verlaten zielen. Van 55.30 gelegenheid om te biechten. 7.30 H. Uur. Vrijdag: Eerste Vrijdag v. d. mnd. 6.30 H. Mis t.e.v. H. Hart; 7.30 gez. H. Mis t. zek. intentie, daarna uit stelling, litanie en zegen. Zatei-dag: le Zaterdag v. d. mnd., Priesterzaterdag. 6.30 t.e.v. O.L. Vr.; 7.30 v. Joh. v. d. Winkel. Van 5 5.30 gelegenheid om te biechten, te vens voor en na het lof van 7.30. Zondag 6 mei Eerste H. Commu nie. H. MiS om 6.15 en 7 uur. Om 7.45 worden de Communiecantjes af ten: J. Droesen en W. Derikx; 3 u. na om 8 u. H. Mis. RECTORAAT HEIDE Zondag: Beloken Pasen. 7.30 H. Mis t.b.i.; 10 u. Hoogmis voor het rectoraat uit dankbaarheid. Akolie ten: J. Di-oseen en W. Derikx; 3 u. Lof. Misdienaars van de week: Jan Ewals en Jacques Derikx. De gelovigen worden vriendelijk verzocht vandaag het vastenoffer van de tweede vastenhelft in de en velopjes mee te brengen en deze te willen offeren in het mandje achter in de kerk. Maandag: 7.30 H. Mis v. d. overl. fam. Michels-Rongen. Komt u, voor al de kinderen, naar de H. Mis b.g. van het Zilveren Huwelijksfeest van Hare Majesteit de Koningin. Dinsdag: 7.30 H. Joseph, Patroon v. d. arbeid; 7.30 H. Mis voor de overl. ouders Potten-Litjens. Woensdag: 7.30 H. Mis voor de overl. ouders Janssen-Muijsers. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Har ry Muijsers. Vrijdag: Eerste Vrijdag v. d. mnd. 7.30 H. Mis voor Engelbert Nellen v.w. de buurt; 7.45 Avondmis v. d. Heidense jeugd. Biechtgelegenheid vóór de avondmis. Zaterdag: Priesterzaterdag. 7.30 H. Mis t.b.i.; 10 u. Plechtige Huwelijks hoogmis voor het bruidspaar Hae- gens-v. Bergen; 7 u. Biechtgelegen heid en 7.30 Lof. Zondag a.s. Herenigingszondag. Kerkdeurcollecte voor het Hereni- gingswerk. Zondag j.l. werd de wedstrijd Oos trum 1Tienray 1 gespeeld. Ge- inspireerd door het prachtige weer begonnen beide elftallen aan een fris partijtje. Er werd soms goed gecombineerd maar de doelrijpe kansen die hierdoor aan beide zij den ontstonden, werden niet benut. Zodoende ging men met een 00 stand rusten. Vol verwachting begon men aan de 2e helft. Er zat, zeker voor Oostrum dat de wind in de rug kreeg, nog alles in. Maar de Oos- trummers lieten, zoals zo vaak de laatste tijd, verstek gaan. Het was Tienray dat na 15 minuten de score opende door de midvoor die een voorzet van rechts op prachtige wij ze afrondde. 0-1. Enkele minuten hierna viel de Oostrum rechtsback uit wegens een enkelblessure. Zijn invaller ,kon, ondanks enthousiaste pogingen, geen verbetering in de toestand brengen. Nadat de Tienray- linksback in de 25e minuut een pe nalty gemist had, kwamen de gas ten spoedig daarna echter toch aan hun tweede doelpunt door de rechts binnen 02. Oostrum probeerde nog terug te slaan ,maar het lukte niet meer. Vlak voor het einde stelde de Tien- ray-rechtsbinnen de zege helemaal veilig door van dichtbij onverwachts en hard in te schieten 0-3. Een ver- heren senjranen. diende zege van Tienray op een Iedereen tiingen zeer zwakke Oostrum-ploeg. verwacht.; Zondag heren- elftal een tegen H.C. Tegefberei- dingen di^jd ge troffen zijvrolijk geheel te »g van deze weds) In tegenstelling van wat wij vo rige week schreven, worden de be slissingswedstrijden van het le en 2e herenteam niet in Horst, maar in de gymzaal van de L.T.S. te Pannin- gen gespeeld. Voor leden en sup porters van V.C. Rooy bestaat er gelegenheid om deze reis mee te maken. Om 8 u. zaterdag 28 april vertrekt vanaf het Zuid-Ooster busstation 'n extra bus. Opgave voor deze reis kan tot en met vrijdagavond gedaan worden bij dhr. M. Custers, Paters- straat NW 23. De kosten bedragen 1,— p.p. Dat alles wat V.C. Rooy heet za terdag naar Panningen gaat, spreekt vanzelf. Aan een prognose voor deze wed strijden zullen we ons maar niet wa gen. Aanvang der wedstrijden 19.00 uur. I.v.m. deze wedstrijden is er zaterdag géén trainen. Uitslagen: VeteranenJunioren 12 Dames: Venray 1Oisterwijk 1 30 Heren: Venray 1Oisterwijk 1 15 Het waren onze junioren die zon dag zonder pardon het veteranen- elftal hun tweede nederlaag toe brachten. In een boeiende wedstrijd hebben de oudjes een hockeylesje gekregen dat hun nog lang'zal heu gen, want niet alleen snelheid was de grote troef van onze aspiranten, maar ook techniek en samenspel. Door iets te weinig routine kwa men zij in de cirkel echter te wei nig aan hun trekken, anders zou de score zeker hoger opgelopen zijn. Aan de andere kant kregen de vete ranen van de achterhoede weinig kansen en mocht het hun eens ge lukken de verdedigers te misleiden dan stond daar nog een onversaagde keeper die van de hardste schoten zelfs niet terugschrok. Van beide kanten echter werd goed hockey vertoond en vooral van. de veteranen zullen we, na wat trai ning, zeker betere resultaten te zien krijgen. Ons dameselftal kruiste de sticks met Toco 1 uit Oisterwijk. We heb ben de laatste tijd van onze dames, terecht, veel lovenswaardige dingen moeten laten horen en ook deze keer zal de waardering weer gepaard gaan met superlatieven. Van het begin af aan was onze ploeg in de aanval. Het middenveld werd met een bezet en bleef de gehele wed strijd vast in hun handen. De voor hoede heeft dus weer het grote werk gedaan, daarbij echter voortreffelijk gesteund door de beide kanthalfs en de spil. De beide vleugelspeelsters hadden hun handen vol om al de aanvallen in de cirkel te doen be landen. Jammer was dat té vaak de ballen te scherp voor het Oisterwijk- doel belandden. Was de rand van de cirkel meer benut om van daaruit de keepsters van de tegenstander te belagen. Dat deze keepster moeilijk te verschalken was, ondervond ons binnentrio herhaaldelijk. Ondanks deze bijna onneembare veste waren onze dames er toch in staat drie maal de bal in het doel te doen be landen. Al met al een verdienste lijke wedstrijd. De heren hebben van Hoco I (kam pioen tweede klas!) wel een erg koude douche gekregen. In de eerste helft van de match ging de strijd nog redelijk gelijk op. Onze achter hoede wist de Oisterwijkse aanval lers in toom te houden. Ondanks dat was de ruststand 20 in hun voor deel. Na rust gingen de bezoekers ér een schepje boven op doen. Het ging toen lijken op een inmaakpartijtje, want na 10 minuten na de thee was het al 40. Toen heeft echter onze achterhoede de teugels strakker ge- ti-okken en wist men de aanvallen wat in te tomen. Toch wist de snelle aanvalslinie nog eenmaal onze kee per te omspelen. Maar ook onze voorwaartsen wai-en niet van zins om geheel roemloos ten onder te gaan en het was de midvoor die van een foutje in de verdediging van Hoco wist te profiteren en daarmee de eer redde. Woensdagmiddag werd een drop ping voor de junioren georganiseerd die mede door de erwtensoep in café Den Dril bijzonder goed geslaagd was. Dinsdag j.l. werd de laatste verga dering van dit seizoen gehouden. De beide bijeenkomsten (junioren en se nioren) waren zeer geanimeerd. Op de seniorenvergadering hebben we als enig droevig moment het af scheid van de beide eerste elftal spelers P. Poels en P. Snoeks, die het volgend jaar niet meer actief zullen deelnemen aan de wedstrijd sport. De voorzitter dankte hun voor het vele goede werk dat zij in de loop der jaren voor MHCV hebben verricht. De voorzitter schetste in het kort het verloop van het afgelopen sei zoen waarvan hij enkele hoogtepun ten memoreerde. Een van de voor naamste punten die ter tafel kwa men was dat de verzorging van het terrein in handen komt van de Stichting Sportpark. Daarmee is een zware last van de leden afgenomen en bovendien krijgt het veld nu een bekwamere behandeling als waartoe we zelf in staat waren, wat zeker het spel ten goede zal komen. Tevens werd besloten om voortaan iedere dinsdagavond vanaf half acht training te houden voor dames en P.D Het wored een tonig, maa- vlucht was het nifi ston den de pn lang open. Hopte Tour beter wore} Kom me» tijd want de \Hst of niemand. Zondag ^r, du; inkorven <De in- korf tij den inent. De uitslaat Bo hain, maaifluiver was als voj J. Janssejegen Zn. 2 3 13endrilc 4 9 16; J. (xilipsei 6 29; L. Q31; d Riet-Sijberjsch 1 38; M. de feuw 1 28; J. GompxTnan 17; M. v. dtfillen. 19; J. Ewajxen 2'. G. v. Dijckssen 2 26 32; G. Iten 3' J. Boom &ams 3' P. Willemsi 41; I Strijbosch 4 dja; Een dezeh< stuur van toegewezen ontvangen, virtuosen n waren, had hopen. Het clubkas kor*1 boven alle kunnen nu schaffingen mede de cli Mede nar1 dankt het t ke wijze da gedragen, c de club zo wox*den. iet b y" h rikp le ri' ifrlieze mog tde elukl aa wa< geba 's 1 xp w> ten fc is f Het bestut der aandacht ,d£ a.s. de Wilhelm! eif clubkampioe w den gehoude tea wedstrijd za tus de judoclubs ay. I dere mededf zul nog worden De kinder naax*mate hei len er meer mensen ook die zowel van c van speeltuin zul Al i mensen moe uk dat meer di lijk Een stukje :ee de speeltuin >rft. Trouwens ve in ogenschouw< beetje vex-ba mb zenkamp, da djdi niet bepaald laat zien en te en wat mi si a re indx-uk ge\ len. daarvoor veris, ik niet, maar >per dat stukje w« iing deze kant va:enï is niet alleer >ez< gebaat, maar an ray fi g n 1; el$ti; n| Damesporte Heidens, Cas len sjaal, v. d>pv houten balk 4H. men, St. Serv lin tic etui met lor Hoenderstraat u bandje, Timeitra pox-temonnaie Receveur, Sta it lederen hand sen, Langewe in inh., Oudenholie 20; zwart gev schoen, Jacob ev witte damesq bureau; Nieuwlandstx'. bruine hond, plein 3; heren >ei Catharinastx'. ui met filmstern k Heidens, Nieutó; wit hond, Mfcv Venray; wieldr Swinkels, Lane pomp, Politieb1 lijfgoederen, I JUIIANASINGEL

Peel en Maas | 1962 | | pagina 6