IN ALFA VENRAY óp vacantie Veilig verkeer... i macht mik óp u vi{ Mei uw huis M.H.C.VENRAY HANDBOOG vd Munckhof nv Ingezonden (OMGESCHOOLDE KRACHTEN Vrijdag 23 maart 1962 No. 12 Drie en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WFPïfRT AT% VOO T? VFWRAY R1M OM^TRPïfPW ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 L<LraDL</lU V UUi\ V LflliXÜ 1 CrlV WIVIO 1 l\Ul\Lfil PRIJS PER KWARTAAL 1.5# (bulten Venray 1.75) In de trein zaten enkele enthousiastelingen die naar het RAI-ge- bouw in Amsterdam gereisd waren, naar de HISWA-Goed Kamp tentoonstelling en als overtuigingststukken hele tassen vol folders mee hadden gebracht. Folders van caravans, van die vacantie-hui- zen op wielen, die daar schijnbaar in een geweldige overvloed te zien waren. En hobbelend in de stationsbus naar Venray toe zagen we plotseling twee van deze huisjes buiten staan Dit is dan de reden geweest waar om we ons eens wat meer verdiept hebben in deze moderne vorm van vakantiegenot, waarvan we in Ven ray zelfs een fabrikant hebben. VEEL AANHANGERS En als men over dit onderwerp praat valt het op, dat er vele, vele mensen uit deze contreien de cara van al jaren als hun trouwe met gezel en makker gebruiken voor vacantie. Voor hun vacantie niet al leen in eigen land, maar zelfs tot Spanje toe. En aanhangers van de ze sport vindt men niet alleen bij de beter gesitueerden, maar ook bij Jan-met-de-pet, die in dit huisje op wielen de kans schoon ziet om zon der grote hotelkosten wat van de wereld te zien en ook de kinderen mee te nemen langs 's Heren we gen. Een jong echtpaar met twee kin deren heeft ieder jaar nog een gro te tocht gemaakt, zijn in Frankrijk, Italië en Spanje geweest en hebben ook dit jaar voor hun vacantie weer de caravan besproken. Ze moeten 't doen, zoals men dat zegt, van een gewoon salaris, maar een dergelijke „caravan-vacantie" ligt niet boven de begroting. Drie bedrijven in Venray verhuren deze wagens met alle toebehoren en ze zijn in maart al bijna uitverkocht voor het gehele jaar. „Wie het eens heeft gedaan", zo vertelde een ver huurder, komt automatisch terug. We hebben er nog geen gehad, die het is tegengevallen En inderdaad, wie zo links en rechts informeert, die merkt dat de ze wagen in een behoefte voorziet en dat bij particulieren in ver schillende garages deze caravans staan, die hun bezitter in staat stelt zijn vakantie door te brengen, waar hij dat wil, geheel self-supporting en ondanks het feit dat men de luxe en comfort van hotels en restau- rants ontbeert toch niet zonder ge- zelligheid en bepaald niet zonder j enig gemak. Integendeel, want zelfs de meest eenvoudige caravan biedt midden in Gods vrije natuur nog veel meer dan de primitievere tent. Het blijkt dat het rijden met deze wagens als aanhanger nog wel moet wennen, maar vrij snel aangeleerd wordt, zodat na enig oefenen men er alle kanten mee uit kan. VERSCHILLENDE SOORTEN Er zijn verschillende soorten ca ravans in de handel. De folders van de jongelui bewezen dat. Voor elke beurs en eis is er een caravan. Er zijn er, waarbij de wagen het onderstuk van de tent vormt, dus waarbij het bovendeel uit tentzeil bestaat. Op die manier zet men in minder dan geen tijd een leuk en handig huisje op. In de zijwanden van de aanhan ger, die de basis van uw kampeer- huisje vormt, bevinden zich kastjes, waarin allerlei gerief. Voorts bieden dergelijke wagens slaapplaatsen aan drie volwassen personen of twee vol wassen personen met twee kinderen. Ieder ligt keurig op luchtbedden, of schuimmatrassen, maar toch is een dergelijke manier van vakantiepas- sering naar onze mening meer ge schikt voor jonge mensen, aangezien we hier nog te maken hebben met een veredelde manier van kamperen. Inderdaad is dit verre te prefereren boven een gewone tent, maar zij be schikken toch nog niet over die luxe en comfort die men in andere duur dere wagens aantreft. Daar is zelfs de mogelijkheid voor koelkasten e.d. niet uitgesloten. Die hebben natuurlijk dat tent doek niet meer nodig, dat zijn met recht huisjes op wielen. VENRAY FABRIKAAT.... Een van de vele soorten van deze meer luxere caravans wordt in Ven ray gemaakt. De kuiperij van v. d. Tillaart aan de Stationsweg is name lijk „omgetoverd" tot een fabriek waarin o.m. de NOVA-caravans worden gefabriceerd. Deze NOVA-caravan is bij al zijn collegae in den lande een ontwerp van verrassende eenvoud. Op de eer ste plaats is hij geheel uitgevoerd in gewapend polyesterhars dus uiter mate licht, zodat zelfs de kleinste wagen deze caravan trekken kan. Maar van de andere kant sterk en stevig genoeg om 4 of 5 volwassenen wekenlang te herbergen. Maar laten we nog even teruggaan naar die polyester. Lekkages zijn uitgesloten omdat er geen naden in de wagen zijn en alles uit een stuk is. De wagen behoeft buiten niet be schilderd te worden, en vraagt voor onderhoud alleen zo nu en dan een spons en zeem. Roesten is ook uit gesloten en caravanbezitters, die wel eens enkele weken bij zee gestaan hebben, weten dat zulks een groot voordeel is. Natuurlijk is alles ge daan om een maximum aan goede wegligging te bereiken, wat men verkregen heeft door een brede wiel basis en een laaggelegen zwaarte punt. Voor de automobilist is ge zorgd, dat hij ook onder de rit de weg achter zich in de gaten kan houden ,want door twee grote ruiten kan hij dwars door de hele caravan kijken. Maar vooral de dames zullen wil len weten hoe de NOVA er van bin nen uit ziet. Welnu menig huismoe der zou zich zo'n gezellige woon keuken toewensen, waarin nu letter lijk aan alles is gedacht. Op de eer ste plaats kan men er behoorlijk in staan. Dan is goede smaak met prac tische bruikbaarheid gecombineerd tot een kleine, keurige en handige woonkeuken, waarin ruime kasten alle gelegenheid bieden om veel mee te nemen en op te bergen. Daarnaast zijn er voorzieningen als gas, licht en water. De tafel- en werkbladen zijn bekleed met kunstharsplaat dus al tijd keurig en ze kunnen tegen een stootje. Op de vloer ligt linoleum. Het slaapprobleem is keurig opge lost en als de kinderen in hun keu rige bedden liggen blijft het volle gebruik van zithoek, keuken kleerkast volledig gehandhaafd. Bij de vijf personen-caravan is er een extra uitklapbare wand, die zorgt voor een breed twee-persoonsbed. Van binnen en buiten een juweel tje. Geen wonder dat men handen tekort komt om aan de aanvrage te voldoen en dat we deze zomer op menig campingplaats de NOVA wa gen zullen zien staan, als een stille groet uit ons aller Venray. SLECHTS TIEN SECONDEN.... In dit jachtige leven telt elke se conde. „Tijd is geld', roepen we el kaar dagelijks toe. En dat is heel be grijpelijk want door één seconde te laat te komen kunnen we een trein, vliegtuig of pont missen, kan een or der aan een concurrent worden ge gund, kan er van alles wél of juist niet! gebeuren. Er is nog een ander spreekwoord: „Een moment van onbedachtzaam heid kan maken dat men jaren schreit." In het jachtige verkeer van vandaag kan het ook betekenen dat één moment van onbedachtzaamheid maken kan dat wenooit meer kunnen schreien. Hoe het ook zij, ons leven draait tegenwoordig om de klok, die de tijd onverbiddelijk in montone regelmaat wegtikt. De tijd, die voor ons gemak in het leven is geroepen, blijkt ons boven onze macht te zijn gegroeid: wij regeren de tijd niet meer, de klok regeert ons Wij spraken zojuist over treinen, die niet op ons wachten. Zij wachten niet op ons bij stations als wij te laat zijn, maar ook wachten ze niet op ons totdat wij in alle rust de spoorwegovergangen hebben vrijge maakt. Bij een AHOB afkorting voor automatische halve-overwegbomen werkt de tijd ook heel nauwkeu rig. 27 seconden voordat een trein zo'n overweg passeert, gaan de bel len rinkelen en de rode knipperlich ten branden; 5 seconden daarna gaan de bomen (vrij langzaam) da len en zijn na 12 seconden in hori zontale stand gekomen. Dan worden de bellen stil, maar de trein is dan al bijzonder dichtbij: binnen 10 se conden paseert hij dan. Als de laat ste wielen van de trein over de overweg zijn geraasd, gaan onmid dellijk de bomen weer open. Pas als deze open zijn, doven de knipper lichten en kunnen wü weer doorrij den. Niet eerder, want als de lichten blijven flikkeren betekent dat maar één ding: er komt nóg een trein aan! Wacht dus steeds tot de rode knip perlichten zijn gedoofd. De klok regelt ons leven en be paalt soms ook óf we blijven leven, zoals hier. In deze maand vestigt het Verbond voor Veilig Verkeer er met veel nadruk de aandacht op: de klok regelt de rode knipperlichten en rode knipperlichten betekenen bij alle spoorwegovergangen altijd en onverbiddelijk: STOP! Uitslagen: Heren: Blerick 3Venray 2 3-4 Dames: Weert 1Venray 1 0-1 Ons tweede herenelftal heeft zon dag j.l. voor een onverwacht succes gezorgd. Met de bedevaart naar de Smakt nog in de benen waren zij Blerick in eigen huis gaan opzoeken. Na 10 minuten spelen scheen er voor Venray niets meer te verdienen. De stand was toen namelijk 30 in het voordeel van Blerick. Maar ondanks dat werd er van Venray-zijde door gehockeyed want geen van de spe lers was van plan om een verloren wedstrijd ook als een slechte wed strijd te beschouwen. Dit doorzetten werd vlak voor rust beloond met 'n prachtig doelpunt van de veropge- drongen spil. In de tweed speelhelft kwam men met een gewijzigde opstelling in het veld terug. Nu bleek iedereen zijn ware plaats gevonden te hebben want schitterende combinatie vloei den van de sticks van ons elftal. Blerick begon het toen een beetje benauwd te krijgen onder deze aan- vallenreeks, maar vooral door uit stekend kepewerk konden zij hun voorsprong niet vergroten. Ook de Blerick-verdediging gaf geen krimp en zo kon men genieten van goed hockey van beide kanten. Tot 10 mi nuten voor tijd bleef de stand onge wijzigd. Toen deden onze elf er ech ter een schepje op en na het eind signaal keken Blericksen verbaasd naar het scorebord 3-4. Met deze uitslag hebben onze „ju nioren" bewezen dat op de eerste plaats voor sportprestaties een ge zonde mentaliteit nodig is. Weet men door te zetten op momenten dat alle omstandigheden tegen zijn, juist dan kan een frisse wedstrijdmentaliteit leiden tot prestaties en overwinnin gen. Ook onze dames hadden zondag de wil om te winnen. Zij versloegen in een goede wedstrijd de Weerter dames met 1-0. De kleinst mogelijke overwinning weliswaar, maar daar om niet minder verdiend. Vooral in de eerste helft goed combinerend, gaf MHCV de tegenstander geen enkele kans. Dat de voorsprong niet groter geworden is, was te wijten aan het onfortuin dat onze dames hadden en aan goed verdedigend werk van de Weerter defensie. Zondag a.s. spelen de dames en de heren II hun laatste wedstrijd van het seizoen in competitieverband. Beide elftallen gaan naar Roer mond. Hopenlijk worden het twee overwinningen. Eveneens zondag zal het bestuur en het eerste elftal zondag a.s. van 5 tot 6 uur recepiëeren in hotel De Zwaan vanwege het pas verworven kampioenschap. Iedereen wordt voor deze receptie uitgenodigd. Maandag zal er in Hotel De Zwaan ledenvergadering zijn. Voor junioren om 7 uur en de senioren worden om uur verwacht. Gaarne tijdig af melden. HANDBOOGSCHUTTERSKRING „DE VRIENDSCHAP" VENRAY Zondag 18 maart hield de Hand boogschutterskring De Vriendschap haar jaarvergadering in zaal Arts te Merselo. Om 3 uur opende de voorzitter de vergadering en bij de presentielijst bleek dat alle 15 aangesloten ver enigingen vertegenwoordigd waren. De notulen van de vorige vergade ring werden goedgekeurd. De secre taris gaf een uitvoerig jaarverslag, waarin alles nog eens de revue pas seerde en waaruit bleek dat 1961 'n succesvol jaar geweest was voor dit district en de aangesloten vereni gingen. Uit het financieel verslag bleek dat er een klein batig saldo was.. De contributie werd vastgesteld op 20.per vereniging. De districtsconcoursen voor 1962 werden als volgt vastgesteld: De Bataviei'en, Castenray op 20 mei; St. Agatha, Ayen op 22 juli; De Eendracht, Veulen op 16 sept. Op 13 mei zal Handboogschutterij St. Anna haar 60-jarig bestaansfeest vieren met een jubileumconcours. Handboogschutterij St. Jozef te Holthees zal op 3 "juni een openings concours houden ter gelegenheid van de opening van haar nieuwe doelen bij P. Smits te Holthees. Het voorstel van de Batavieren, Castenray om op de districtscon coursen 25 pijlen op de corpsbaan te schieten in plaats van 10 werd aan genomen. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredende lid G. Marcellis met algemene stemmen herkozen. De regeling en controle voor de kampioenschieting der 50 pijlen wer den vastgesteld. De voorzitter deelde verder nog mede dat het Nederland-team in 1962 op 21 juli een oefenwedstrijd zal komen schieten tegen de 14 hoogste schutters uit het district Venray. Geachte redactie, Vorige week werd in Uw blad een o.i. blamerend stukje geplaatst be treffende een bioscoopvoorstelling bestemd voor kinderen, die volgens de annonieme inzender ongeschikt was voor jeugdigen. Dit stukje geeft een verkeerde kijk op de zaak en is duidelijk geschreven in de geest van zo zal het wel geweest zijn. Zo was het echter geenszins en er zijn mensen die in de zaal aanwezig wa ren en ons gevraagd hebben hoe het mogelijk was dat iemand zoiets heeft kunnen schrijven. Wij geloven echter dat de inzender in ZIJN ZEER PERSOONLIJK ge val gelijk meende te hebben en dat hij in een impulsieve bui zonder verder door te denken zoiets heeft geschreven. Toch is het daarom zo jammer dat de inzender gemeend heeft de zaak te moeten veralgeme nen en positief te stellen dat wij on verantwoord te werk zouden zijn gegaan. Na dexvele duizenden gul dens die wij besteed hebben aan goodwill zal het eenieder toch wel duidelijk zijn, dat wij onze goede naam voor dergelijke kleinigheden niet in de weegschaal zouden leggen. Wij geloven oprecht dat wij verant woord te werk zijn gegaan. Niettemin willen wij op deze plaats alle beweringen ongedaan maken omdat wij een te hoge waar de hechten aan onze goede naam om die door een ondoordachte impul sieve critiek te laten aantasten. Allereerst de kwestie „spanning". Er zijn kinderen die buitengewoon ingrijpend reageren bij het zien van een poppenkast. Er zijn kinderen die van spanning gillen en gieren bij een doodgewone film van de dikke en de dunne .Er zijn zelfs volwas senen die niet alles kunnen verdra gen en er zijn er zelfs die weken nadat ze een film hebben gezien da gelijks onder hun bed kijken. Deze mensen zijn van nature overgevoe lig maar dat impliceert niet, dat men de oorzaak (in dit geval een film) voor de grote massa ongeschikt mag verklaren. Dit heeft de steller van het stukje WEL gedaan en geeft daardoor een totaal verkeerd beeld, want er heeft zich in de zaal NIETS voorgedaan en er is NIETS ge beurd. Er is zelfs niemand uitgelo pen wat in een geval als dit toch wel waarschijnlijk geacht mag worden. Vervolgens zou de film voor 14 jaar zijn geweest. De huisvader wist echter niet dat de versie zoals die vertoond werd een BEWERKING VOOR LAGERE LEEFTIJD was die 15 minuten korter was dan de nor male versie. De voorstelling was dan ook zeer vroeg afgelopen. Deze spe ciale versie is beslist WEL geschikt voor een jeugd die op een cowboy film afkomt. Deze aangekondigde cowboyfilm kon door bijzondere om standigheden niet tiidig aanwezig zijn. Om een deel van de jeugd op een kille regenachtige zondag niet teleur te moeten stellen hebben wij de speciale versie van de historische film vertoond. Deze was beslist ge schikt voor de doorsnee jeugd en wij hebben bovendien de kleinsten de zaal ontraden (hiervan kunnen diverse ouders getuigen). Ons gaat het bij jeugdvoorstellingen helemaal niet om de opbrengst, want alle jeugdvoorstellingen zijn voor ons on rendabel. Wij menen echter ondanks alle kosten om wekelijks deze jeugd voorstellingen te moeten geven om dat er in Venray toch al zo weinig is voor de jeugd. Wij voelen ons hiertoe als het ware verplicht. Dit motief is dus wel heel anders dan de inzender suggereert. Hij meent werkelijk dat wij uit winstbejach al les acceptabel vinden. Als dat soms zo was, zouden er geen jeugdvoor stellingen meer zijn en zou Venray ook geen culturele films meer te zien krijgen. Wij betreuren het zeer, dat iemand gemeend heeft, een te lande als een der best aangeschreven theaters, om een heel persoonlijke grief, openlijk in een duister daglicht te moeten stellen .Niets was ons liever ge weest dan dat de betrokkene eerst ook met zijn bezwaren bij ons was gekomen. Dan was althans de mo gelijkheid geschapen om de schrijver van het artikel te overtuigen en te bewijzen dat wij goed hebben ge handeld. Onjuiste critiek bouwt niet op, maar breekt af. Voor opbouwende critiek staan wii zoals eenieder wel bekend, ruim open. DIRECTIE LUXOR Opm. redaktie: Inderdaad heeft de directie van het Luor Theater ons aangetoond dat: a. buiten haar schuld, de besproken en aangekondigde cowboyfilm niet tijdig aanwezig was; b. hiervan zondagmiddag voor de kindervoorstelling door middel van een plakaat kennis is ge geven, terwijl door personeels leden ouders van kinderen ook nog eens nadrukkelijk van de verandering in het programma kennis is gegeven. c. de film Atilla aanmerkelijk is in gekort door verwijdering van en kele minder geschikte passages; d. ternauwernood honderd kinderen na haar waarschuwing de ze film heeft gezien. W ballpoints zegge en schrijve de beste...1 HEEFT 'N ENORME SORTERING X c o Nog steeds vragen wij Q zowel voor de dag- als ploegendiensten in de ver schillende afdelingen waaronder: Gereedschapsmakerij Mechanische afdeling Galvanische afdeling Montage afdeling Spuiterij Slijperij WIJ BIEDEN U: een goed loon goede sociale voorwaarden gunstige loonregeling bij ziekte een tegemoetkoming in de reiskosten studiemogelijkheden aan het bedrijf Mocht U hierover meer willen weten kom dan eens praten met de personeelschef of ga naar een der zittingsavonden welke wij volgende week houden en waar U alle gewenste inlichtingen worden gegeven. Maandag 26 maart 's avonds van 8-9 uur: Café In den Engel, Venray. Dinsdag 27 maart avonds van 8-9 uur: Café Giebels te Overloon. Donderdag 29 maart 's avonds van 8-9 uur: Zaal ae Wildeman te Vierlingsbeek.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 9