NOG 3 WEKEN! eet., i&eet. vvi 3 looo ^ANSClf MARGARINE Overpeinzingen V.C.ROOY ZWEMMEN S.Y.Y. NIEUWS Y.Y. OOSTRUM DAMPO I Verkouden ?1 Ik. WEEKRECLAME GOUDSE KAAS VOLVET-VOORDEEL Elk 3e pakje Pot BIJEN HONING Elk 2e pakje GRIES - PÜDDING S DE GRUYTER' TEST-TOERNOOI met dik 'n half miljoen aan prijzen! HALEN FORMULIER NO. 10 GRATIS in elke De Gruyter-winkel BETERE WAAR TIEN PROCENT DE GRUYTER geldig van 21 t/m 27 maart 1962. 500 gr. extra belegen t8& f 1/49 500 gr. belegen f 1/39 500 gr. jonge i-J-r45" f 1/29 Super- of Tafel- van f 1,35 voor ct. Swolgense Boys op bezoek en zal daar een zware dobber krijgen. Aan een kleine nederlaag zal wel niet te ontkomen zijn, al zullen ze zich ze ker niet makkelijk gewonnen geven. Venray 1 leed bij Sanderbout een 43 nederlaag. In 'n koude sneeuw jacht gedurende de eerste helft van de wedstrijd ging de strijd vrijwel gelijk op. Aan beide zijden werd met veel ijver en hard werken getracht de overwinning in de wacht te sle pen. Sanderbout nam de leiding met een onverwacht en goed gericht schot. Aangemoedigd door dit suc ces ging Sanderbout door en niet lang daarna profiteerde men van 'n zwak moment in onze achterhoede en werd het 20. Dit liet onze voorhoede echter niet op zich zitten en prompt kwam het Sanderbout-doel onder zware druk te staan. Kort voor de rust brak Vennekens over links door en dit maal was zijn schot raak. 2-1. Zelfs scoorde Vennekens nog voor rust de gelijkmaker in samenwer king met Rutten, doch dit doelpunt kon in de ogen van de scheidsrech ter geen geldigheid verkrijgen we gens o.i. aanvechtbaar buiten spel. Gedurende het eerste half uur van de tweede helft domineerde Venray op alle fronten. Nadat Rutten overal opduikend en paniek zaaiend in de Sanderbout verdediging eerst van dichtbij tegen de lat had geschoten, rondde hij even later een goede aanval af met een oerhard schot en bracht hiermede de stand op gelijke voet. Nog een paar keer kroop Sanderbout door 't oog van de naald, maar een op dit mo ment verdiende voorsprong bleef Venray onthouden. Sanderbout brak enkele malen gevaarlijk door en een misgreep van onze doelman bracht hen wederom aan de leiding. 3-2. Spoedig was de stand echter weer gelijk door een listige vrije trap van Smits die de Sanderbout-verdedi- ging verraste en over de totaal ver bouwereerde doelman insloeg. 3-3. In een spannende finale gaven beide ploegen alles wat te bieden was om de volle winst te bemachti gen waardoor de toch al reeds spannende strijd onder hoogspan ning het einde naderde. Bij een reeks stormlopen op het Venray-doel waar wel royaal met de corners werd omgesprongen scoorde Sanderbout in de laatste minuut uit een hoekschop het win nende doelpunt waarmee het wel iets meer kreeg dan het gezien de totale krachtsverhouding toe kwam. 't Was geen hoogstaande wedstrijd doch door onvermoeid zwoegen en volhouden aan weers kanten. bijzonder levendig en span nend. Venray 2 ondanks enkele inval lers bracht het er thuis tegen Lindenheuvel 2 best af, getuige een mooie 40 overwinning door doel punten van Chr. Rongen 2 x, Bo- nants en Kusters. Venray 3 bood Swolgense Boys behoorlijk tegenstand maar moest tegen deze kampioenskandidaten toch met 20 het onderspit delven. Venray 4 moest in Oirlo met en kele invallers de strijd aanbinden tegen D.I.S. 2. Dank zij een voldoen de schotvaardige voorhoede werd 'n 54 overwinning behaald. Venray 5 en 6 hadden vrijaf. Programa voor zondag 25 maart: Venray IR.I.O.S. I aanvang 2.30 GeysterenVenray 3 1.00 Merselo 2Venray 5 2.00 Swolg. Boys 3Venray 6 12.00 De voorlaatste thuiswedstrijd van ons le elftal zal in een overwinning omgezet moeten worden. In Echt werd het een 10 nederlaag, maar op eigen veld en spelend met een zelfde vasthoudendheid als j.l. zon dag durven we tegen RIOS wel op een overwinning te rekenen. RIOS heeft nog een uitstekende kans om de 2e plaats goed voor promotie wedstrijden te bereiken en zal de ze aanspraken dan ook wel kracht bij willen zetten. Onze pl-.jeg heeft de kans om met RIOS gelijk te ko men via een overwinning op hen, door de nederlaag van j.l. zondag gemist, maar zal er toch zeker een eer in stellen om een betere klasse ring te bereiken. Bij GeysterenVenray 3 zal 't krachtsverschil elkaar niet ver ont lopen. Met eigen grond onder de voeten zal Geysteren de in Venray geleden 40 nederlaag niet voor herhaling vatbaar laten. Tot een puntenverdeling achten we onze jongens toch minstens in staat. Venray 5 kan ook in Merselo het ongeslagen record wel behouden, 't Moet al raar lopen als men zich door Merselo 2 laat verrassen. In de wedstrijd Swolgense Boys 3- Venray 6 zit o.a. ook wel een kans je voor onze benjamins. Aanpakken jongens. Zondag werd de tweede maal in deze competitie de wedstrijd tussen Oostrum I en II gespeeld. Het eerste elftal won met 3-2, vorige keer 3-1, maar een gelijkspel zou de verhou ding beter hebben weergegeven. Wat het eex*ste elftal meer aan techniek bezit, bezat het minder aan enthousiasme, het leek er in het be gin dan ook helemaal niet op, dat Oostrum I als over*winnaar uit ,'net strijdperk zou tx-eden. Reeds na 15 minuten had Oostrum II sukses, toen linksbinnen Geligsen van dichtbij een voorzet van rechts half J. Raedts onhoudbaar inschoot, 0-1. Het tweede elftal was nu dui delijk in de meerderheid en na 25 minuten werd het 0-2, weer door de linksbinnen Gelissen, die goed pro fiteerde van een fout in de achter hoede van ons eerste elftal. Het le elftal schakelde nu echter over op een hogere versnelling en na 5 min. hadden ze succes, toen linksbinnen Bonants inschoot en keeper Raedts volkomen verraste. 1-2. Met deze stand konden de partijen ook de kleedkamer opzoeken. Na de rust weer een meerderheid van de reser-ves. Succes kwam er echter aan de andere kant toen doelman Raedts de bal door zijn benen in het doel zag verdwijnen, waax-door Oostrum. 1 op fortuinlijke wijze aan de gelijkmaker kwam. Het spel wex*d nu iets hax-der, xnaar bleef behoudens enkele momenten, vrij sportief. Na 20 minuten werd het 32 door rechtshalf L. Litjens, die keeper Raedts door middel van een boogbal voor de derde maal de tocht naar het net liet xnaken. Het tweede elftal begon nu aan 'n wanhoopsoffensief maar het bracht het niet verder dan enkele corners en vrije trappen, die geen van allen succes opleverden, zodat er in deze stand geen wijziging meer kwam. Oostrum 3 ging in Meex-lo op be zoek en moest daar met 70 haar meex-dere erkennen in de gastheren. Oostrum was in de beginfase wel sterker maar zag na 10 minuten een 'terugspeelbal van rechtsback W. Jeuken in eigen doel belanden. Meerlo door dit succesje geïnspi reerd ging nu rustiger spelen en even later maakte haar linksbuiten er 20 van. Vlak voor rust werd het nog 30, nu door haar midvoor. Na x-ust was Meerlo beslist beter en met verre trappen en goed over de vleugels geleide aanvallen bracht het onze vex-dediging, met invallex-- keeper Jeuken, vaak tot wanhoop. De stand wex-d, zoals boven ver-meld, 70 door doelpunten van de mid voor 2 x, rechtsbinnen en rechts buiten. Zondag a.s. gaat Oostx-um 1 bij Zoals elders in dit blad is vermeld zal a.s. dinsdag om half negen in Lunchroom Verheugen de oprich tingsvergadering plaatsvinden van een Venx-ayse Zwemclub. Na informatie is ons gebleken dat op deze vergadering alleen personen boven de 16 jaar zijn uitgenodigd om de gedachtenwisseling meer vruchtbaar te doen zijn. De perso nen beneden 16 jaar kunnen zich echter wel als lid opgeven en wor den eveneens zo spoedig mogelijk in de gelegenheid gesteld de lessen en de training te volgen. Zolang hier de gelegenheid tot zwemmen nog niet aanwezig is, zal men gebraik kunnen maken van het Sportfondsenband te Venlo, dat voor deze gelegenheid waarschijn lijk zondags v.m. van 10 tot 11 uur- ter beschikking staat. Naar gelang het aantal deelnemers (sters) zal dit per persoon 1,50-2, gaan kosten. De reis gaat dan per extra bussen. Eventuele familiekaar- ten en/of jeugdreductie zal nog na der woi-den bezien. Voor de geoefende zwemmers is er dan een ti-ainer en voor de beginne lingen een instructeur aanwezig. Alle leden, zowel dames als heren, alsook de kindex-en dienen in het be zit te zijn van een medische verkla- x-ing van „geen bezwaar". Uit het vraagteken achter het hoofd zwemclub kunt U conclude ren dat nog geen passende naam voor deze nieuwe club is gevonden. Wie een goede naam kan bedenken en wanneer deze door de zwemver eniging mag worden overgenomen, ontvangt een passende, maar wel licht bescheiden beloning. Wij wensen de initiatiefnemers van harte succes toe en de nieuwe club een voorspoedig bestaan. Zij voorziet ons inziens in een bestaan de behoefte. DAMESZWEMCLUB HZPC Gymnastiek groep IV De leden van groep IV hebben gymnastiek op maandag 26 maart a.s. van 5 tot 6 uur n.m. in de ge meentelijke gymnastiekzaal aan de Groenewoudstraat te Horst. Jaarvergaderingen De jaarvergaderingen van de da- meszwemclub HZPC worden gehou den in clublokaal zwembad „Wil- gert" te Hox-st. Voor de leden tot 17 jaar op 27 maart a.s. om 5 uur. Voor de oudere leden is de jaarvergade ring nader vastgesteld op donderdag 12 april a.s .om 8 uur n.m. Nu is het zeker waar dat de raad in deze weinig deskundig zal zijn, en dat genoemde heren dat mis schien dan wel zijn, maar toch vraagt men zich af waar nu wel de waardigheid van de raad blijft en wat zijn taak nu feitelijk wel is. Woi'dt het onderhand niet zo dat men in Den Haag en niet Venray uitmaakt wat wel goed of niet goed voor Venx-ay is en of men dit al dan niet kan ver-wezenlij ken En wordt het niet een tikkeltje dwaas als men in Verilo bij een kapper wel de plannen voor het in- strucitebad kan zien, maar een Ven- ray's x-aadslid hiervan in Venray geen kennis kan nemen? We praten dan nog maar niet van de vux-ige wens van de Venrayse sportraad om ook mee te mogen pra ten over de inrichting e.d. van dit nieuwe instructiebad Maar vreemd en raar blijven we deze gang van zaken toch wel vin den CULTUREEL CENTRUM Speelt hetzelfde feitelijk ook niet bij het nieuwe culturele centrum, dat grootse plan voor een gemeen schapshuis annex schouwburg waar voor sinds jaar en dag de plannen al klaar liggen. Het enthousiaste stich tingsbestuur dat einde I960 al de eerste spade in de grond dacht te steken is in haar enthousiasme al sterk bekoeld Er was toen immers de meest mogelijke haast geboden in verband met het aflopen van de vergoedin gen die het ministerie van Weder opbouw gaf als compensatie voor 't verloren gaan van het oude patro naat, terwijl ook de jeugd e.d. om een beter onderdak stond te schreeu wen. In allerhaast werden noodwonin gen afgebx-oken, particuliere plannen voor de bouw van zalen aan de kant gelegd want men kreeg immers een eigen schouwburg. De stedebouw- kundige werd aan het werk gezet om juist in vei-band met deze cen- tx-um-bouw een heel nieuw hart van Venray te ontwex-pen, maar van dat alles resteert enkel een kale vlakte, die zo nu en dan dienst doet voor een circus en als manege. Het aantal conferenties over dit centrum is niet te tellen en terwijl in verschillende kerkdorpen behoor- liike gemeenschanshuizen ziin ont staan, is het centrum van Venx-ay nog steeds in blüde verwachting. De raad map dan geregeld infor meren waar dit bouwwerk toch wel bliift, er is niets en het heeft er alle schiin van dat er voorlopig ook nog wel niets komen zal. Woningbouw gaat voor.en als dat smoesje niet helpt dan heeft men nog wel andere bij de handDen Haag zal wel beslissen hoe en wat., al kankeren wij nog zo hard. STEMMEN A.s. woensdag is het weer zo ver. We moeten dan onze democratische rechten doen gelden en ter stembus gaan. Ditmaal om de nieuwe Staten te kiezen. Een bezigheid, die nu de belangstelling niet heeft, die men wel over een goede maand zal to nen als de nieuwe raad van onze gemeente wordt gekozen. Dat ook de Staten belangrijk zijn en dat een goede afvaardiging van deze streek in dit provinciale be stuur noodzakelijk is, zeker nu dit college belangrijk wordt uitgebreid, is genoegzaam aangetoond bij de groslijstverkiezing van de KVP. Men mag derhalve vei-wachten dat iede re stemgerechtigde zijn stem ook zal uitbrengen en wel op die candi dates die in staat geacht mogen worden de belangen van de provin cie en de belangen van onze streek en plaats te kunnen behartigen. GEMEENTERAAD Maar ook de gemeenteraadverkie zingen werpen hun schaduw voor uit. In de laatste raadsvergadering hebben verschillende fracties nog eens verschillende punten opgehaald die in 1958 al op het programma stonden, als zwembad en cultureel centrum, ontspanningsmogelijkheden woningbouw e.d. De kiezer zal we ten dat hij goede afgezanten naar dit hoogste gemeentelijk college zendt. De politici onder ons vragen zich af hoe de samenstelling van de nieu we raad in september er wel uit zal zien. Op de eerste plaats komen ex- twee raadszetels bij, als gevolg van een voorspoedige groei van ons Ven ray .Op de tweede plaats zijn er ook in deze raad verschillende plaatsen opengevallen doordat vier leden ziin overleden. Dit alles zal er wel oor zaak van zijn dat verschillende nieuwe gezichten in september a.s. in de raadszaal zitting nemen. Maar het hoe en wat blijft voorlopig nog geheim. Laat eerst de Staten-verkie- zing maar eens achter de i-ug wezen. ZWEMBAD In de vorige raadsvergadering heeft de raad, zij het dan met wat tegenpruttelen, er toch zijn goedkeu ring aan gehecht, dat het ontwerp van het nieuwe instructiebad eerst aan mogelijke commissies zal wor den voorgelegd en op alle mogelijke departementen, voordat de gemeen teraad er zelf kennis van kan nemen. Alles onder het motto: Men is toch afhankelijk van deze departementale en andere heren en als die 't fiat op dat nieuwe plan geven, dan weten we tenminste waar we af en aan zijn.Hoe weinig een raad te ver tellen heeft in deze zo belangrijke dingen blijkt uit deze gang van za ken wel duidelijk. ZWEMCLUB (NAAM)? j Oostx-um 2 ontvangt Tienray 1 en ook in deze wedstrijd zijn geen pun ten te verdienen voor onze reserves, met een niet te grote nederlaag zijn we al dik tevx-eden. Oostnxm 3 trekt naar Griendts- veen om daar het tweede elftal par tij te geven, ook hier zal niets te ver dienen zijn. We verwachten dus zon dag drie nedex-lagen. Laten we ho pen dat onze px-ognoses nu niet juist zijn, anders wordt het wel een droe vige voetbalzondag. Programma zondag 1 april: Oostxrum 1 en Oostrum 2 vrij. Wanssum 3Oostrum 3 om 12 u. Woensdagavond was V.C. Rooy 1 (heren) te gast bij PSOV 1 in Venlo. Na 'n eentonige wedstrijd won V.C. Rooy 1 met 30, een wedstrijd om gauw te vergeten, maar de twee puntjes van V.C. Rooy waren daar om niet minder welkom. Het 3e herenteam volleyde don derdagavond in Venlo tegen RAS 2. In een aardige wedstrijd trok RAS 2 met 3-1 aan het langste eind. De wedstrijd van het 2e heren team ging vrijdagavond niet door. Deze werd verschoven naar zaterdag 24 maart. In een plaatselijke ont moeting stonden de heren van V.C. Rooy 2 en 3 zaterdag tegenover el kaar. Het 2e team liet er geen twij fel over bestaan ,wie de sterkste was. Met 30 werden de 3e zestal- Iers kansloos verslagen. Het 2e damesteam won, thuisspe- lend, buiten verwachting van Tupos 2 uit Baarlo met 3-1. Het le damesteam deed het ook prima, door UVS 1 uit Venlo, in eigen huis, met 30 te kloppen. Programma Heren: 24 mrt. TeenagersV.C. Rooy 3 TeenagersV.C. Rooy 2 Dames 24 mrt.: V.C. Rooy 1—VCT 2 Heren 31 mrt.: V.C. Rooy 1—TVC 2 V.C. Rooy 2—TVC 3 1 april: Tupos 2—V.C. Rooy 3 Dames 31 mrt.: UVS 2—V.C. Rooy 2 18.00 u. 18.45 u. 19.30 u. 19.15 u. 20.00 u. 12.00 u. 20.15 u.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 12