3 APPELS Kerkelijke Diensten PALTHE Geestelijk artikel voor verloofden van 25 tot en met 31 maart stille omgang Snelreinigen Kwaliteitsbehandeling Paithe de Luxe Vrijdag 23 maart 1962 No. 12 Drie en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N V. VENRAY WFPÏTRT AH VOOR VFNRAV FN OM^TPFICRN ADVERTENTIEPRIJS 8 ol. per mm. ABONNEMENT» GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GTRO 1050652 Ltl-flVOL/iU V L/WI\ V Uill\/i I VJlViiJ A IVUIvUil PRIJS PER KWARTAAL 1.5# (bulten Venray 1.75» In deze tijd van inkeer en verster ving, de Grote Vasten, komen wij bijzonder in aanraking met het pro bleem van de duivel. De duivel is de tegenspeler, die wij in en door de Vasten te bestrijden hebben: hij treedt in ons blikveld te samen met de innerlijke hartstochten, onze kwade neigingen, de wereld en de verleiding. De duivel wordt ons dan als de kwade genius voorgesteld, die ons valse voorspiegelingen doet, ons probeert af te trekken van het goe de. „Weerstaat hem in het geloof", zegt St. Petrus „en geeft daardoor een aansporing aan ons allen, met de hele christenheid dagelijks te bid den tot God onze Vader". „En ver los ons van het kwade of van den kwade". Bij de moderne strevingen de in houd van ons geloof te testen aan de H. Schrift en in het algemeen aan de bronnen van ons geloof, stuiten we onvermijdelijk op de vraag wat die duivel nou toch eigen lijk in ons leven is. We stellen ons ongemerkt de vraag wat het verschil en het verband is tussen ingeboren slechte neigingen, tussen wat wij wel eens verachtelijk „de wereld" noemen en de duivel. Voor hen die dieper nadenken dringt zich dan de vraag op: zijn ze nu werkelijk alle maal verschillend, of zijn het ver schillende namen voor hetzelfde kwaad. In ieder geval, het meest tastbare en werkelijke is onze neiging tot het doen van verkeerde dingen. Die nei gingen zijn sinds onheugelijke tijden al omschreven als drie hartstochten: het ongeregelde verlangen naar stof felijke goederen, tegenwoordig meer bekend als de zucht naar meer wel vaart, onze zucht naar genoegens van het lichaam, tegenwoordig meer bekend als de zin voor sexuele mis dragingen en de hoovaardij des le vens of meer bekend als het meer schijnen dan je bent, zo nodig dic tator spelen. Deze laatste drie karakteristieken van de slechte mens zijn ons wel duidelijk. Maar die andere Toch staat vast, dat naast die in nerlijke bercerdigheden, die ons het leven als christen vaak zo moeilijk maken, nog andere factoren een rol spelen: de verleiding. Daaronder verstaan we al die prikkels die van buitenaf, precise inhaken bij ons minder fraaie ik. We kunnen ze ge makkelijk lokaliseren in de hele stortvloed van rotte lectuur, schun nige films, de uitwassen der afbeta lingsfirma's, rassenwaan, economi sche uitbuiting van kopers en arbei ders. Onze omgeving, onze maat schappij is er vol van. We zijn ge woon ze als „de wereld" in de slech te zin te kwalificeren. Maar waar staat nu de duivel? Heeft hij in die hoop beroerdigheden nog een plaats? Zit hij op zijn beurt weer achter die uiterlijke verleidin gen, waarmee de wereld ons dag in dag uit voor de voeten loopt. Zelfs voor de meest knappe des kundige in kennis van Bijbel en de uitleg ervan schijnt dat een heel moeilijke vraag te zijn. Uitstekende godgeleerden komen er niet uit. Maar voor ons gewone, sterfelijke mensen doet het er weinig toe wie en waar en hoe het kwaad op ons af komt. Het is er in ieder leven. Het valt om de di'ommel niet mee een goed christen te zijn, ook al van wege de op ons afstormende verlei dingen. En door de eeuwen heen heeft het christenvolk geloofd, dat ook Gods tegenspeler een hoofdrol daarin speelt. Waarom zouden de leerlingen beter zijn dan de Meester, die éénmaal op de berg aan de be koring van de Satan werd onder worpen. Nog dagelijks heeft het zin te bidden wat Christus ons leerde „En verloos ons van den Boze". GESPREKSAVOND Voor verloofde paren van Noord- Limburg wordt op 78 april a.s. een gespreksweekend gehouden, ener zijds als verdieping en aanvulling op de avondcursussen, anderzijds meer speciaal voor degenen, die geen ge legenheid hadden een avondcui*sus ter plaatse mee te maken. Ongetwijfeld zullen er verloofden zijn die de voorkeur geven aan een oriëntatie over huwelijk en huwe lijksbeleving in een beperkte groep, waar ruimschoots gelegenheid wordt gegeven voor persoonlijke gesprek ken. Daartoe is uiteraard in de avondcursussen geen gelegenheid bovendien zijn vaak de groepen nog al groot. In dit gespreksweekend worden enkele korte inleidingen gegeven door een moeder, een dokter en een priester. Het belang van de onderlinge ge- dachtenwisseling met de cursisten staat echter voorop. Het zal alleen op deze wijze mogelijk zijn door ac tieve deelname tot een verrijking van liefdevolle medemenselijkheid te komen. De onderwerpen van het gespreks weekend zijn: meer psychologische aspecten van de man/vrouw verhouding; speciale omgangsmoeilijkheden in het sexueel-erotische vlak; het samen verwerven van een ge zond geestelijk- en gebedsleven. Deelnemerskosten: 9,50. Opgave tot deelname aan het weekend op 78 april a.s. (aanvang 7 april 15.30 uur Sluiting 8 april plm. 16.30 uur) kan geschieden tot 1 april a.s. schriftelijk en telefonisch bij Vormingscentrum Kasteel Well, (tel. 04783-204). PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kap. Heymans Tel. 1882 3e zondag van de Vasten. Zondag: 6.30 Sj. Maessen; 7.30 A. v. Mil; 8.30 ter ere van cle H. Geest; 9.30 Hoogmis v. d. par.; 11 u. Hen drik Marcellis en Petronella Verste gen; 6 u. Avondmis overl. fam. v. d. Goor-Verdellen. Maandag: Feest v. Maria Bood schap i.p.v. zondag. 6.45 overl. fam.; 7.30 Sjef Takken; 8.15 overl. fam.; 9 u. Hoogmis uit dankbaarheid; 7.30 Avondmis best. d. KAV, Boerinnen- bond en Vrouwengilde. Bid en boe tedag voor de vrouwenorganisaties. Dinsdag: 6.45 Gonda Peeters; 7.30 Ant. Laurensse; 8.15 Gerard Sijbers en echtgen. 1 h.; 8.15 Mevr. van Haaren-Rous (St. Jos. ver.). Woensdag: 6.45 Jozef Bongaerts en beide dochters; 7.30 Joh. Oudenho ven; 8.15 best. d. dr. Bloemen; 8.15 Rongen-Brceks (Stichting). Donderdag: 6.45 overl. fam. Nagel hout-Meerhof f; 7.30 Thei Creemers en Hans Vermeulen; 7.30 Sacr. mis; :.15 Willem Poels en ouders en Theodora Poels 2e kl.; 8.15 Gerard Arts-Claessen. Vrijdag: 6.45 Piet Pouwels en echtgen.; 7.30 P. Buissen-Cuipers; 8.15 Hel. Poels, huisvr. van Johan Michels 1 h.; 8.15 zekere int. R. Zaterdag: 6.45 O.L.V. mis; 7.30 Fr. Vermaeten en wederzijdse ouders; 7.30 Joh. Oudenhoven; 8.15 Antoon Roelofs 1 h.; 8.15 H. J. Driessen. Biechtgelegenheid van 5.30-7.30 u. Om 7.30 Kruisweg. Maria-congregatie De Mariacongregatie gaat niet op 25 maart, maar op zondag 1 april naar de Smakt. Alle leden zullen hiervoor nog een persoonlijke uitno diging krijgen. Klokkenwijding Op zondag 1 april is de klokken wijding. In verband daarmee zal on der de H. Missen een aparte col lecte gehouden worden voor de klokken. Maria Boodschap Deze feestdag zal dit jaar op 26 maart gevierd worden. Deze dag is uitgeroepen tot bid- en boetedag. Laten wij daarom samen op deze dag het H. Misofer opdragen voor zovelen, wier leven zoveel moeilij ker is. BEDEVAART De Aartsbroederschap van de H. Familie gaat zondag a.s. voor de 75e maal ter bedevaart naar St. Jozef te Smakt. De H. Mis is om 9 uur. Bussen vertrekken vanaf de Grote Markt om half 9. Er wordt een gro te opkomst verwacht. RECTORAAT PATERSKERK Tel. 1973 b.g.g. 1502) 3e zondag van de Vasten. H. Mis sen om 6.30; 7.45; 9; en om 11.45. De Hoogmis om 10.15. De kollekte is voor een nieuwe geluidsinstalaltie. Om 7 u. Lijdensmeditatie. Maandag: Maria Boodschap. (Mis van 25 maart). Om 6.40 Hoogmis. Donderdag: 7 u. Gezinsmis om Gods zegen af te smeken over uw gezin. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag. Om 7.30 oefening van de H. Kruisweg. Zaterdag: van 38 gelegenheid om te biechten. Vastentijd In de Vastentijd willen wij enkele aloude tradities in ere houden. 1. Zondagavond de 3e Lijdensmedi tatie. Onderwerp: „Waarheid". Wij verwachten dat elk gezin van het rektoraat zonder uitzondering goed vertegenwoordigd zal zijn. 2. Vrijdagavond de oefening van de Kruisweg. Komt U ook? En breng de parochiebundel mee, dan kun nen we met de zangertjes van St. Frans flink de Stabat Mater mee zingen. 3. Hoe staat het met Uw vasten- offer? Voor de wereldnood ge denken wij ons off er blok je. Naar de Smakt Zondag 25 maart gaat de H. Fami lie ter bedevaart naar St. Jozef. De H. Mis is om 9 uur. Bussen vertrek ken vanaf de Grote Markt om half 9. Grote opkomst wordt verwacht. Jong-gehuwden Woensdag spreekt Mevr. Bovend'- eert over het onderwerp „Man en vrouw in het huwelijk". Misintenties Zondag: 6.30 Grada en Dina v. Teeffelen; 7.45 overl. ouders Jans- sen-Maurus; 9 u. Anna Rutten-Pe ters; 10.15 Antonia Francisca Hen- drix-Seykens (buurt); 11.45 overl. ouders Jeurissen-Verheyen. Maandag: 6.15 Selida Virginia Ro- jer; 6.40 Antoon Valcks en echtgen.; 7.45 Jozef Loenen; 8.30 Jeanette Es- ser. Dinsdag: 6.15 Antoinette Rammel- man-Elsevier; 7 u. bij een verjaar dag; 7.45 Willem Jenneskens; 8.30 overl. ouders Bom-Maas en zoon Pierre; 7 u. zij alt. zek. int. Woensdag: 6.15 Constans Rojer; 7 u. Theodorus Gommans; 7.45 Theo- door Bouten; 8.30 Hendrik Huisman en Maria Pouwels. Donderdag: 6.15 Eva Wilhelmina Rojer; 7 u. gezinsmis; 7.45 overl. grootouders; 8.30 Jeanette Esser. Vrijdag: 6.15 Mathilda Wasscher; 7 u .overl. ouders Tonen-Vermeulen; 7.45 overl. ouders v. Houdt-Janssen; 8.30 overl. echtgenote (N.). Zaterdag: 7 u. Willem en Jan Claéssens; 7.45 Frans Schaeffers; 8.30 uit dankbaarheid. PAROCHIEKERK OOSTRUM 3e Zondag van de vasten: 7 u. pa- rochiemis; 8.30 hoogmis, gest. jrd. Michael Jacobs; 10 u. leesmis; 3 uur lof. Maandag: 7.30 overl. fam. de Kleyn-Maas. Dinsdag: 7.30 overl. ouders Bo- vée-van Wylick. Woensdag: 7.30 Antoon Derickx Personeel Station Venlo). Donderdag: 7.30 Antoinetta Cus- ters. Vrijdag: Vasten en onthouding; 7.30 overl. fam. Thielen-Steeghs. Zaterdag: 7.30 Johannes van de Berg; biechten van 3-4 en van 6.30 tot 7 uur; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 3e zondag in de vasten; lm om 6.30; kindermis om 7.30; hoogmis om 8.30: lm om 10 u. waar onder lijdensmeditatie; om 4 uur kruisweg en lof: le collecte voor de kerk, 2e collecte bisdom. Maandag: feestdag van Maria Boodschap wegens de zondagviering kerkelijk verplaatst op deze dag; 7.30 lm; 's avonds om 8 uur avondmis en bestelde hoogmis tot intentie v. de Boerinnenbond wegens de bid en boetedag van de gezamenlijke vrou wenorganisaties. Dinsdag: 7.30 bestelde hoogmis tot dankzegging voor de familie Ver- sleyen-Cuypers. Woensdag: 7.30 H. Mis t.e.v. St. Machutus. Donderdag: 7.30 H. Mis t.e.v. St. Machutus en O.L.Vr. Vrijdag: 7.30 hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. bijstand; 's avonds om 7.30 kruisweg en lof. Zaterdag: begint 't 40 uren gebed. Zaterdag, zondag en maandag 7.30 lm; na de H. Mis uitstelling; 9.30 hoogmis tot intentie van de leden van de Stille Omgang; 3 uur ves pers v.h. H. Sacrament; 6.30 Com pleten en sluiting van de eerste dag. A.s. zondag eerste zondag der maand, buitengewone collecte. Zaterdagavond biechten van 5-7 en 8-9 uur. A.s. zondag zijn de H. Missen ge woon, de hoogmis is om 10 uur; na de hoogmis is uitstelling tot 's av. 6.30 uur. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 3e zondag van de Vasten. .30 vroegmis; 10 u. Hoogmis voor de parochie; 3 u. Vastenoefening met kruisweg en lof. Maandag: Feest van Maria Bood schap. 7 u. H. Communie; 7.30 gez. maandd. v. Petronella Wismans- Cleven; 's avonds 8 u. avondmis t.i.v. de Boerinnenbond bij gelegenheid van hun bid- en boetedag. Dinsdag: 7.30 gez. maandd. v. An na Catharina v. d. Pasch-v. d. Hom berg. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis v. Jo annes v. d. Water en beide echtg. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis v. P. J. Heiligers en Joanna v. d. Pasch. Vrijdag: 7.30 gest. jaard. v. Gerar- dus Dings en Henrica Friesen. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. Altijdd. Bijst. t.i.v. hen die hiervoor offerden. Van 6-7 u. ge legenheid om te biechten. Om 7 u. Lof en Rozenhoedje. Kerkpoets: Mia Philipsen en Nora Eambags. PAROCHIEKERK LEUNEN 3e zondag van de Vasten. Om 6.45 leesmis; 8 u. leesmis v. d. overl. fam. Claessens-Wismans; 9.15 Hoogmis v. d. parochie; 10.30 leesmis; 3 u. kruis weg en lof. Maandag: feest van Maria Bood schap. Dag van devotie. 7 u. lees mis; 8 u. leesmis v.w. de boerinnen bond. In deze H. Mis worden alle vrouwen van de parochie verzocht zich aan te sluiten bij het gebed van de Katholieke Vrouwenbond en te bidden voor deze intentie: dat Chris tus' Kerk in de landen van Zuid- Amerika opnieuw moge gaan bloeien. Onder deze H. Mis wordt 'n collecte gehouden om het werk van de katholieke vrouwenbond in de onderontwikkelde landen te steu nen. 's avonds om 8 u. gezongen jgt. voor Elizabeth Voermans-Litjens. Dinsdag: leesmis voor de overle den familie van Leipsig-Wilms, kin dermis voor de meisjes. Woensdag: 6.45 leesmis voor de Jonge Garde; 7.30 gest. jgt. voor Pe ter Johannes Rongen en echtgenote Johana Loonen. Donderdag: leesmis gest. leesmis v. Antoon Kusters, echtgenote en zoon Peter Theodorus Kusters, kindermis voor de jongens. Vrijdag: gest. jgt. voor Johannes Loenen en echtgenote Maria Pou wels; 's avonds om 8 u. lof en vas- tenpreek. Zaterdag: gest. jgt. voor Godfried Litjens en Wilhelmina Jenniskens; van 45 en van 77.30 biechtgele genheid. Daarna lof. Deze week worden U de zakjes be zorgd voor het eerste gedeelte van de vastenoffer en na Pasen nog eens voor de rest. Leest ook aandachtig het blad „Misereor" dat u tegelijker tijd wordt bezorgd en de opbrengst van de vastenactie zal daardoor misschien stijgen. Er zijn reeds aan vragen binnen bij het hoogw. Epis copaat voor 10.000.000. Kerkpoetsen: Anny van Dijck en Anny Willems (Brienshoek). PAROCHIE YSSELSTEYN 3e zondag van de Vasten, Zondag: 6.30 leesmis v. Petronella Verheyen-Peeters; 8.15 leesm. uit dankb. v. d. fam. Cox-de Louw; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogm. best. jaarg. v. Maria Cloessens; 3 u. vastenoefe ning. Maandag: feest van Maria Bood schap. De viering van dit feest is dit jaar van 25 naar 26 maart vei'plaatst. 7.30 gez. jaarg. v. Emilia Smeets- Janssen; 's avonds 7.30 leesm. v. d. boerinnenbond. Dinsdag: 7.30 gez. jaarg. v. Gertru- da Winnen-Arts; z.a. leesm. v. Al- bert Fleurkens en Elisabeth Claes- sens. Woensdag: 7.30 maandd. v. Wil lem Spreeuwenberg; z.a. leesm. v. d. fam. v. Ass-Claessens. Donderdag: 7.30 leesm. uit dankb. v. d. fam. Claessens-Muyzers; z.a. leesm. v. Hendrikus v. d. Ven. Vrijdag: vasten en onthouding. 7.30 leesm. v. d. fam. Flinsenberg; z.a. leesm. v. Willem Vollenberg. Zaterdag: 7.30 leesm. uit dankb. v. d. fam. v. Vegchel-Cox; z.a. leesm. v. d. fam. Fleurkens-Houwen; 6 u. lof tot 7.30 gelegenheid om te biech ten. PAROCHIEKERK MERSELO 3e Zondag van de vasten: 6.30 Communieuitreiken; 7 u. vroegmis voor de parochie; 8.15 lm uit dank baarheid t.i. Janssen-Michels; 10 u. hoogmis voor bijzondere intentie; 7 uur avondoefening voor de vasten tijd. Maandag: uitgestelde feestdag van Maria Boodschap; 6.45 lm v. overl. fam. Poels-Poels; 7.30 jgt. voor Ja cobus Gielen en echtgenote; 's av. om 8 uur vergadering van de beide Mariacongregaties, met plechtige opdracht van nieuwe leden. Dinsdag. 8e vd. negen dinsdagen t.e.v. de H. Antonius; 6.45 gest. lm voor Bernardina Muysers; 7.30 gez. H. Mis te..v. de H. Antonius t.i van hen die daarvoor bijdragen. 's Avonds om 8 uur vergadering vd. 3e Orde, beide afdelingen. Woensdag: 6.45 lm t.i. fam. Poels- Bouten; 7.30 gest. jgt. voor Marti- nus Arts-v. Vegchel. Donderdag: 6.45 lm voor Theodo rus Verheyen vwg. de H. Stede; 7.30 gest. jgt. voor Jacobus Bistervels en Anna Maria van Rijswijck. Vrijdag: 6.45 lm voor Gerardus Litjens; 7.30 gest. jgt. voor Antoon Emonts en Petronella Nellen. Zaterdag: 6.45 lm t.i. fam. Bister- vels-Geurts; 7.30 gest. jgt. voor Mar- tinus Arts en overl. familie; 4 uur biechten voor de kinderen v.h. 3e schooljaar, daarna voor anderen tot 6 uur; 7.30 Marialof. RECTORAAT VREDEPEEL 3e zondag v. d. Vasten. 7.30 vroeg mis v. d .overl. v. fam. v. d. Pas- Camps; 10 u. hoogmis t.b.i.; 2.30 Lof m. Vastenoefening. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: feest v. Maria Bood schap. 7.30 v. d. overl. v. fam. Bruijs- ten-Coppus; 19.30 gez. avondmis t.i.v. Dioc. Unie v. d. Kath. Vrou wenbeweging. Dinsdag: t.i.v. fam. Muijsers-Vul- lings. Woensdag: t.i.v. fam. v. Vegchel- Peeters. Donderdag: v. d. overl. v. fam. Na- buurs-v. d. Broek. Vrijdag: t.i.v. fam. Weerts-Nelli- sen; 7.30 kruiswegoefening. Zaterdag: t.i.v. fam. Ermens-Arts. Biechtgelegenheid: dagelijks voor H. Mis; vrijdag voor en na avondoefe ning. RECTORAAT VEULEN 3e zondag van de Vasten. 7 u. ge legenheid tot communiceren. 7.30 lsm. v. d. vervolgden; 10 u. hgm. v. d. bekende intenties; 2.30 Vasten oefening. Daar deze dag de bid- en boetedag is voor de leden van de boerinnenbond, wordt verwacht dat de vastenoefening vandaag eens een volle kerk zal opleveren, hetgeen jammer genoeg van de twee vooraf gaande zondagen niet gezegd kan worden. Maandag: 7.30 lsm. v. z. Willem v. Ooi, echtgenote en hun zoon Willy. In de liturgie v. d. Kerk wordt de feestdag van Maria Boodschap van daag gevierd. 9 u. hgm. voor «alle in woners van het rectoraat. Dinsdag: lsm. v. 'n zalige dood. Woensdag: lsm. t.e.v. O.L. Vrouw v. Lourdes; 8 u. avondmis voor de jeugd. Donderdag: lsm. t.e.v. St. Jozef. Vrijdag: hgm. zeswekendienst v. z. Maria v. Meyel-Poels; 's avonds 8 u. Kruiswegoefening. Zaterdag: lsm. overl. fam. Jans- sen-Sanders; 's avonds 8 u. lof t.e.v. O.L. Vrouw. Acolythen voor a.s. zondag: Ben Burgers, Martin v. Staveren en Har ry v. Rijswijck, Jet Burgers, Mia v. Wylick en Mariet Geerets. De collecte voor pater v. Ooi heeft opgebracht 215.76. Aan allen harte lijk dank. RECTORAAT HEIDE 3e zondag van de Vasten. Zondag: Bid- en boetedag v. d. Boerinnen. 7.30 H. Mis voor overl. fam. Janssen-Muijsers; 10 u. jgt. v. Wilhelmus Jenneskens. Akolieten: J. Janssen en P. Derikx; 3 u. Lof v.w. bid- en boetedag v. d. boerin nen. Geen avondoefening. Misdie naars v. d. week: Jos Derikx en Willy Claes. Maandag: Feest van Maria Bood schap; 7.30 Hoogmis t.i.v. Boerinnen bond Heide. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Petro nella v. Dijck-Wismans. Woensdag: 7.30 H. Mis t.e.v. H. Jo zef t.b.i. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Har ry Muijsers. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag. 7.30 H. Mis voor de overl. fam. Poels-Michels. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor een zie ke moeder; 7 u. biechtgelegenheid. 7.30 Lof. Na het lof biechtgelegen heid tot 9 u. Klas 1 en 2 leren van de katechis- mus les 17 en 18. Klas 3 de vragen 296, 297, 302, 303. Klas 4 de vragen: 294, 296. 297, 299, 304. Klas 5 en 6 de vragen: 498, 499, 504, 505. RECTORAAT SMAKT Zondag: 3e zondag van de Vasten. 6.15 tot zekere intentie; 7.30 Marti- nus Geurts en Anna Maria Heidens; 9 u. Hoogmis (H. Familie van Ven- ray); 10 u. Hoogmis voor J. v. d. Winkel (Boerenbond Oostrum); 11 u. Hoogmis (bedevaart uit Tilburg). In de kapel H.H. Missen om 8.30, 9.30, 10.30 en 11.30. 's Middags om 3 u. Lof met preek door Aalmoeze nier Heymans (Bergen). Maandag: Feest van Maria Bood schap. 6.30 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw; 7.30 uit dankbaarheid; 's avonds om half 8 Avondmis (Congregatie Oos trum). Dinsdag: 6.30 H. Mis tot zekere in tentie; 7.30 voor 'n zieke. Woensdag: 6.30 H. Mis voor Chris tine Gerrits-Asselberghs; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. de H. Jozef; s avonds om half 8 avondmis voor Joh. v. d. Winkel; 's middags om 3 u. lof met preek. Donderdag: 6.30 tot zekere inten tie. 7.30 ter ere van het H. Sacra ment. Vrijdag: Vasten- en onthoudings dag. 6.30 H. Mis voor de gelovige zielen; 7.30 voor zegen in gezin. Zaterdag: 6.30 H. Mis voor Pries ter- en kloosteroepingen; 7.30 ter ere van O.L. Vrouw. Van 55.30 gele genheid om te biechten, ook 'savonds Om half 8 vastenlof met lijdensover weging. NOORD-LIMBURG TER Ongeveer 1800 Noord-Limburgers namen in de nacht van zaterdag op zondag deel aan de Stille Omgang te Amsterdam. Vanuit Reuver, Venlo en Venray vertrokken drie extra treinen, terwijl de pelgrims uit het Dekenaat Gennep per autobus naar de hoofdstad gingen. Onder ideale weersomstandigheden werd de omgang gemaakt. In de Kruitbergkerk celebreerde pastoor Geurts uit Ottersum de H. Mis, daarbij geassistieerd door pater Pas- sionisten en Franciscanen uit Ven ray. Het Fraterskoor de Fancisca- nen zong op voortreffelijke wijze de gezangen. Pater Matthijssen SSS. voorzitter van de Krinr» Noord-Limburg hield tijdens de H. Mis de predikatie. Het aantal deelnemers was dit jaar iets teruggelopen. Verschillen de vaste deelnemers moesten ver stek laten gaan wegens griep. mogelijkheden binnen 3~dagen KlaST èn extra voordelig met Paltex procédé, waaraan de uiterste zorg wordt besteed strikt individuele precisiebehandeling geeft apart verzorgd feestelijk cachet Gordijnen verven, zelfs van donker naar lichte kleuren. Agentuur voor Venray e.o. TEXTIELHANDEL HOFSTRAAT 2 Ch. reinigen Verven Stoppages

Peel en Maas | 1962 | | pagina 11