duizenden fantastische prijzen Albert Heijn S.V.V. NIEUWS V.C.R00 Y HET WAS WER cainau al MINDER BELASTING voor de werkende gehuwde vrouw groenteteler Vervoersverbod loonbelasting GUNSTIG 1961 Suikerverbruik EMIGRANTEN hebben spijt HAAL NU UW KIENKAART Ingezonden Voor a.s. zondag is door de KNVB een inhaalprogramma vastgesteld, waardoor le en 2e elftal geen com petitie te spelen hebben. Om te voorkomen dat een langere rustperiode nadelige invloed kan hebben op de prestaties van 't elf tal in de komende eindstrijd van de competitie waar toch nog muziek in kan zitten is uitgezien naar een te genstander voor een aantrekkelijke oefenwedstrijd. We hebben het sterke Hoensbroek bereid gevonden om a.s. zondag naar Venray te komen om ons le elftal partij te geven. Voor de lagere elftallen is het programma voor a.s. zondag als volgt: YsselsteynVenray 3 2.30 u. America 3Venray 4 2.00 u. Venray 5Wanssum 3 2.30 u. Venray 6Melderslo 3 12.00 u. Voor het 3e elftal een hele kluif, die uitwedstrijd naar Ysselsteyn. Onze mannen zullen een uitzon- derlük goede vorm ten toon moeten spreiden, wil men kans hebben op een klein succesje. Een gelijkspel zouden w'4 al een prima prestatie vinden. Venray 4 heeft het op papier niet zo erg moeiliik in de uitwedstrijd tegen America 3. Toch oppassen dat men zich niet laat verrassen waar door de toch nog altijd aanwezige kampioenskansen geheel in rook zouden opgaan. Venray 5 zal wel weer een stapje nader komen tot het te verwachten kampioenschap. Na de goede overwinning in hun laatste wedstrijd geven we ons 6e elftal wederom een kans om het puntenaantal met twee te doen stij gen. Op eigen veld moeten zij in staat zijn om Melderslo 3 er onder te houden. I.v.m. de Carnaval waren er af gelopen weekend geen wedstrijden vastgesteld. Het le herenteam had echter twee uitgestelde wedstrijden af te werken. Zaterdag kregen ze bezoek van R.A.S. 1 uit Venlo. De douane-mannen kregen in Venray geen kans en verloren met 30. V.C. Rooy 1 neemt nu definitief de 2e plaats in op de ranglijst, omdat RAS 1 de enigste bedreiging vormde. Zondag stond de zware uitwed strijd tegen Tupos 1 uit Baarlo op het programma. In de le set trok V.C. Rooy meteen fel van leer, goed samenspel, aanval en vooral uitste kend verdedigend won V.C. Rooy de ze set met 156 .In de tweede set was het Tupos dat de toon aangaf. Ondanks fele tegenstand van V.C. Rooy werd het 15-11 voor de heren uit Baarlo. In de 3e en 4e set was het allemaal V.C. Rooy wat de klok sloeg. Het V.C. Rooy-team draaide uitstekend en met de setstanden 15-8 en 15-7 werd de 3-1 zege van V.C. Rooy veili - gesteld. V.C. Rooy 1 neemt nu met nog 3 wedstrijden te spelen de 2e plaats in op de ranglijst, UVS 1 uit Venlo gaat aan kop met 2 punten voor sprong. UVS moet óók nog 3 wed strijden spelen, waarvan de laatste in Venray! Voor a.s. week staan er diverse wedstrijden op het programma; za terdag gaat het 3e herenzestal naar UVS 2, welke wedstrijd wel in een gelijkspel zal eindigen. Het le damesteam moet kunnen winnen van het bezoekende VCT 2 uit Tegelen. Woensdagavond reist VC Rooy I (heren) naar PSVO 1 in Venlo, wat ondanks invallers, een Venrayse zege moet worden, wil V.C. Rooy I hun kans op een even tueel kampioenschap niet verspelen. Hetzelfde geldt voor het 2e heren team dat vrijdagavond naar de Teen agers in Well gaat. Donderdag gaat het 3e herenzestal een bezoek brengen in Venlo, bij RAS 2. Programma Dames: 10 mrt: V.C. Rooy 1—VCT 2 Heren: 10 mrt: UVS 2—V.C. Rooy 2 14 mrt: PSOV—V.C. Rooy 1 15 mrt: RAS 2—V.C. Rooy 3 16 mrt: TeenagersV.C. Rooy 2 Dames: 17 mrt: V.C. Rooy 2Tupos 2 17 mrt: UVS 1—V.C. Rooy 1 (met rode opdruk) Haal meteen de nieuwe GRATIS lden- kaarten. Bewaar ze goed. Speel ze tegen het kienspel 2e serie no. 1, dat volgende week in deze krant zal worden gepubliceerd» 75 jaar... en aktiever dan ooit! Ze zitten er weer op, die drie drukke dagen, waarin Venray ge regeerd werd door Prins Ben en z\jn collegae van de kerkdorpen. Drie dagen waarin optochten getrokken zijn, bruiloften gevierd en vele redevoeringen zijn gehouden; drie dagen, waarin men eens anders was dan anders en zelfs onze Koninklijke Harmonie in plaats van naast elkaar, achter elkaar marcheerde. Zondagmiddag is dan het feest be gonnen met de plechtige installatie van Prins Ben in de bont versierde raadszaal van het gemeentehuis, waar veel werd gesproken over de leut en de lol en in de B. en W. kamer op de dikke trom geslagen werd. En op de kerkdorpen werden Eed 1, Sjaak 1 en 2, Jan 1 en 2, Fons en Sraar al even hartelijk ge huldigd door hun onderdanen. Bui ten op het bordes van het Raadhuis kwamen 2 Piëlhaeskes met de gou den sleutel aandragen en onder si- rene-geloei ging de Piëlhaas midden op de markt naar omhoogTe vens het teken dat de bonte kinder optocht kon gaan trekken, die ook dit jaar weer te lijden had onder ge brek aan muziek. Maar dat de Ven rayse jeugd het kan en zelfs de gro te mensen-problemen op hun ma nier van commentaar voorzien be wees deze lange stoet kinderen, die later Prins Ben en zijn Raad nog eens hartelijk toezongen. Dan was er een drukbezochte re ceptie met veel ridderorders en plechtige bezoeken van Raden van XI van de kerkdorpen. Trouwens later ging Prins Ben 1 de lange tocht langs de kerkdorpen beginnen om zichzelf er van te overtuigen dat men ook daar al langer hoe beter vastelaovend viert in eigen kring. Het klokje van gehoorzaamheid tikte voor de vele, vele dansliefheb bers alweer veel te gauw, ondanks het feit dat het sluitingsuur onver wacht laat was gesteld. En dat niet alleen zondag, maar ook de volgen de dagen. OPTOCHT.... Dan was er maandag de grote op tocht, met verkeersopstoppingen en koude sneeuwbuien. Maar dat ver hinderde duizenden mensen niet om eens te komen kijken naar het com mentaar, wat Venray heeft op het dagelijkse leven. We zagen even goed een vredepeel zonder wegwij zers als Soekarno, even goed de vier Heemskinderen, als het eerste water voor het zwembad en de eerste steen voor de schouwburg. Een uur lang trok dat alles door Venray, dat ken nelijk nog steeds niet aan durft zijn waardering te doen blijken voor het geen men heeft klaar gemaakt. Men blijft tenminste voor het grootste deel stokstijf staan en laat de op tocht-mensen het werk alleen doen. Maar we zullen maar zeggen dat het te koud wasOndanks die kou en het minder prettige weer was echter de deelname aan de optocht groot en stond over het algemeen het gebo- dene op behoorlijk peil BOEREBRULLEFT De boerebrulleft op dinsdag was goed, al had de deelname wat groter kunnen zijn. Maar de wit-gehelmde M.P.'s die hier toevallig het ver keer voor een militaire oefening moesten leiden wisten niet wat er aan de hand was toen daar dinsdag middag Vorst Karei in die ouderwet se landauer vooi'bij kwam, gevolgd door een hele stoet van zwaaiende en zingende bruiloftsgasten, die zich ook bij de huwelijkssluiting niet on betuigd lieten en later op de Markt dansten dat het een lieve lust was, Weer was het de ditmaal schijn baar onvermoeibare Harmonie die er lustig op los blies en dit feest zo echt plezierig maakte, terwijl ook de zon zorgde voor een feestelijk tintje.... Weer hetzelfde beeld als op de andere dagen; volle danszalen een zingende en hossende jeugd, die maandagmorgen onverwacht nog 'n kinderbal aangeboden kreeg, dat om herhaling schreeuwt.en gezellige drukte in de café's. En zo kwam dan het eindeDe Piëlhaas op de Markt werd met vuur van zijn troon gehaald en weer opgeborgen. En in de residentie lag ergens tussen de confetti en de ser pentines de prinsenmantel en staf. 't Was wer Carnaval Naar aanleiding van uw artikel met als titel: Laatst ging ik op jacht, wil ik proberen deze zaak wat nader toe te lichten. Op 1 februari j.l. moesten op het kantongerecht twee jagers verschijnen, die volgens uw verslaggever op verboden terrein gejaagd hadden. Verder waren bij deze zaak betrokken twee grond eigenaren en de voorzitter van Stichting Jagersbelang. Ik heb in de ze zaak geen andere Venrayers ge zien of gehoord. Wat schrijver op de korrel nemen van sportbroeders be doelt is mij niet duidelijk. Als ik zelf een mooi jachtterrein heb waar voordien met vier jagers op gejaagd is (waar door ouderdom en sterfge val twee jagers zijn uitgevallen en dat nu momenteel nog met twee ja gers bejaagd wordt) zal ik het toch niet in mijn hoofd halen om drie jachten kapot te laten tekenen waar door twaalf jagers hun jachtgenot voor kortere tijd of misschien voor goed ontnomen wordt. Niet alleen deze jagers die al jaren op deze ter reinen gejaagd hebben, mat-r ook de verpachters worden hier de dupe van. Voor het openen van het jachtsei zoen 196162 is door de jachtvereni- ging een algemene vergadering ge houden waar verschillende punten ter behandeling kwamen. Punt 1 was het kapot tekenen van jachtterreinen. Toen heeft de voor zitter aan de leden de toestemming gevraagd deze persoon (hier ook met naam genoemd) gerechtelijk te ver volgen, wat door de leden toege juicht werd. Van de gerechterlijke vervolging is niets terecht gekomen. Wel kan ik hier nog het volgende over mededelen. Enkele weken later kreeg ik van de persoon, die vol gens de vergadering gerechterlij k vervolgd zou moeten worden be richt, dat ik bij hem een jachtver gunning kon komen afhalen die af gegeven was door de Stichting Ja gersbelang. Diezelfde avond dat ik deze jachtvergunning kon afhalen werd mij bericht gestuurd door de voorzitter van de Jachtvereniging deze aangeboden jachtvergunning niet af te halen wat ik ook zonder meer niet gedaan heb. Over deze hele kwestie heb ik nog een paar brieven: een van de voorzitter van een jachtvereniging buiten onze ge meente en een van een paar be stuursleden van een boerenbond. Volgens mij heeft uw artikel wei nig goeds laten horen aan het adres van de Venrayse jagers. Wat de wildstand in de Vrede peel betreft: onder deze jacht vallen ook wel verreweg de meest ge meentegronden, gelegen onder en achter Merselo, dit zijn beschermde jachten. Op deze jachten wordt mis schien meer wild geschoten als op de agrarische jachten tesamen. Deze pachters komen niet uit Venray. De meeste Venrayse jagers kunnen zich zulks niet permitteren. Wie geld heeft kan huizen bou wen, wie het niet heeft moet stenen sjouwen. Bedankt voor de plaatsruimte. Een jager zonder jachterrein. M. W. JACOBS Sedert 1 januari 1962 geldt voor de werkende gehuwde vrouw een nieuwe belastingregeling. Een rege ling, die tot gevolg heeft dat zij in de meeste gevallen heel wat minder belasting behoeft te betalen, ook al wordt er gewoonlijk méér loonbe lasting ingehouden dan voorheen. Tot nog toe werd vrijwel alles wat een vrouw verdiende zonder meer bij het inkomen van haar man opge teld. Voor velen was het een onaan gename verrassing wanneer de man na een of twee jaar een flinke aan slag in de inkomstenbelasting kreeg, omdat hij door het bij elkaar tellen van beider inkomsten in een veel hoger belastingtarief terecht was gekomen. Vaak was er van het geld dat de vrouw verdiend had, niet voor deze navordering gespaard. Vooral wanneer de vrouw inmid dels niet meer werkte, kon dat moei lijkheden geven. Aan deze twee bezwaren: belas ting betalen over vrijwel alles wat de vrouw verdiend heeft en een ho ge navordering in de inkomstenbe lasting, is de nieuwe regeling voor een belangrijk deel tegemoetgeko men. VRIJ LOONDEEL Voor de heffing van de inkoms tenbelasting telt niet meer het to tale inkomen van de vrouw mee. Over 1/3 deel van haar arbeidsinko men behoeft géén belasting meer te worden betaald; deze vrijstelling be draagt ten minste 500,en ten hoogste 2000,Heeft een gehuw de vrouw in een bepaald jaar dus bijv. 2400,verdiend, dan behoeft er over 800,geen inkomstenbe lasting te worden betaald. INGEHOUDEN BIJ LOONBETALING De loonbelasting is in wezen geen afzonderlijke belasting, maar niets anders dan een vóórheffing op de inkomstenbelasting. Of anders ge zegd: voor degenen, die in loondienst werken, is de inkomstenbelasting een navordering op de te weinig be taalde loonbelasting. Voorheen werd de loonbelasting van de gehuwde vrouw gewoon aan de hand van de belastingtabellen be paald. Bij de nieuwe regeling geldt een tarief van 15 pet. Voordat dit wordt berekend, wordt eerst op het loon een aftrek van 600,per jaar 50,per maand; 11,50 per week) toegepast. Deze aftrek hangt samen met de hiervoor genoemde minimum-vrij stelling van de inkomstenbelasting van 500,- per jaar, vermeerderd met 100, verwervingskosten. Het voorgeschreven vaste percen tage van 15 pet. kan voor gehuw de vrouwen betekenen dat ze meer loonbelasting gaan betalen dan voorheen. Toch is deze hoge re loonbelasting uiteindelijk geen nadeel, omdat zij de werkelijk verschuldigde belasting beter be nadert. De navorderingen van de inkomstenbelasting zullen dan ook veel lager worden, terwijl er zelfs kans op enige terugbetaling be staat. Samenvattend kunnen we dus zeg gen: dat de gehuwde werkende vrouw een niet onbelangrijke belastingver mindering heeft gekregen nu niet meer alles wat zij verdient bij het inkomen van haar man wordt ge teld; dat de loonbelasting voor haar thans 15 pet. bedraagt (waarbij dan eerst 50,in de maand of 11,50 in de week van het loon is afgetrok ken); dat de navordering voor de in komstenbelasting veel lager zal zijn dan vroeger. terug te krijgen. Iemand die in het jaar 1961 een zuiver inkomen heeft gehad van minder dan 1500,(voor gehuw den 2100,kan in de maand maart aan de belasting-inspectie vragen, hem een aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting te zenden. Na onderzoek van de gedane aan gifte zal de inspecteur dan de te veel ingehouden loonbelasting te ruggeven, mits deze meer dan 15, bedraagt. Degenen, die menen hiervoor in aanmerking te komen, kunnen een schriftelijk verzoek indienen bij de betrokken inspecteur van belastin gen. BESLUIT ERKENNINGEN Naar alle waarschijnlijkheid treedt op 1 april a.s. een Besluit erkennin gen groenteteelt in werking, welk besluit gebaseerd is op de Wet er kenningen tuinbouw. Dit betekent onder meer, dat de huidige erkenningsregeling voor groentetelers, welke wordt uitge voerd door het Productschap voor Groenten en Fruit, op de genoemde datum hoogstwaarschijnlijk zal ver vallen. Teneinde in staat te zijn vóór 1 april de lopende aanvragen voor een erkenning als groenteteler af te wikkelen, kunnen van die datum af, waarop deze publikatie verschijnt door de Provinciale Voedselcommis- sarissen en him Plaatselijke Bureau houders geen aanvragen tot het ver krijgen van een erkenning als groen teteler meer in ontvangst worden genomen. Met betreking tot de wijze waar op van 1 april af een aanvrage kan worden ingediend, zullen binnenkort door het Landbouwschap medede lingen worden verstrekt. VOOR VARKENS TOT 1 MEI VERLENGD Bij wijziging van de betreffende beschikking van de minister van Landbouw en Visserij is het tijde lijke vervoersverbod voor varkens verlengd voor de periode van 1 maart tot 1 mei 1962. Deze beschik king werd gepubliceerd in de Staatscourant van 1 maart 1962. Het per 1 maart besmet verklaar de gebied is niet onbelangrijk ver kleind. Onbesmet zijn thans de pro vincies Groningen, Frieslad, Drente, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, alsmede de Noordoostpolder en Oos telijk Flevoland, en delen van de volgende provincies: van Overijsel 't gedeelte ten westen van de spoor lijn MeppelZwolle; van de provin cies Utrecht, Gelderland en Noord- Brabant het deel ten westen van de provinciale weg HilversumUtrecht vanaf Hollandsche Rading tot dam-Rijnkanaal tot de uitmonding Utrecht en verder langs het Amster- in de Waal langs Waal en Maas tot Hedel en vandaar ten westen van de rijksweg 's-Hertogenbosch-Vught -Tilburg-Goirle-Riiksgrens. Van de provincie Limburg is onbesmet ge bied het deel bezuiden Roer en Maas stroomopwaarts. TERUGBETALING VAN Bij iedere loonbelasting moet de verschuldigde loonbelasting worden ingehouden. Dit geldt ook voor de genen, die maar over een deel van het jaar loonontvangen. Wij denken dan bijvoorbeeld aan hen die in de loop van het jaar in militaire dienst gaan of uit dienst komen. En ook aan degenen die pas in de loop van het jaar beginnen te werken. Naar verhouding betalen zij over hun jaarinkomen meer loonbelasting dan anderen. Velen blijken niet te weten, dat in dergelijke egvallen de mogelijkheid bestaat een deel van de belasting die al van het loon was ingehouden De Nederlandse middenstand kan over het algemeen genomen op een tamelijk goed zakenjaar terugzien. Hoewel deze sector van het econo misch leven natuurlijk ook geplaagd werd door enkele nadelen van de conjunctuur, zoals stijgende kosten en gebrek aan personeel, werden over het algemeen redelijke omzet ten geboekt. Toch was het stijgings tempo bij de omzetten van de mid- denstandsbedrijven niet zo groot als in 1960. Nog niet een derde van alle branches die het Economisch Insti tuut voor de Middenstand aan een onderzoek heeft onderworpen, heeft zich in 1961 sneller ontwikkeld dan in het voorgaande jaar. Opvallend was de stijging in de koop van luxueuze artikelen. In de ze toename weerspiegelt zich de huidige conjunctuur. Vooral de ju weliers deden in 1961 goede zaken. De tabakszaken hadden ook een re delijke omzet, maar in verhouding tot I960 was die niet sterk toegeno men (1 pet.). Die kleine vooruitgang komt voornamelijk op rekening van de vergrote verkoop van sigaren en shagtabak. De slagerijen en zelfbedienings winkels zagen hun omzetten ook sterk stijgen. De zelfbedieningszaken konden hun omzet met liefst 6 pet. vergroten, terwijl in 1960 slechts 'n vooruitgang van plm. 3 pet. was ge boekt. Een geweldig goede maand voor de middenstanders was decem ber vorig jaar. Over de gehele linie werd toen aanmerkelijk meer ver kocht dan in dezelfde maand van 't jaar daarvoor. Alleen in de boek handel stegen de omzetten in die maand ternauwernood. De enorme omzetstijgingen in de maand decem ber zijn voor een belangrijk deel te danken aan de extra-aankopen in verband met de vele feestdagen. Vooral de slijterijen hebben hier bij zijde gesponnen. Zij verkochten 88 pet. meer dan in november. De banketbakkers mochten ook niet klagen met een .44 pet. grotere ver koop aan gebak en snoepgoed dan in november. Het prijspeil is het afgelopen jaar vrijwel stabiel gebleven. Slechts bij de bakkers, slagers en kappers werd de geldomzet extra omhoog gedre ven omdat de prijzen werden ver hoogd. STERK GESTEGEN De wereld eet steeds meer suiker. Het verbruik van suiker is na de tweede wereldoorlog enorm toegeno men. In 1960 beliep de wereldsuiker- consumptie 49,1 miljoen ton tegen 19,8 miljoen ton in 1950. De con sumptie van suiker neemt niet in alle delen van de wereld gelijkelijk toe. Het grootst was de consumptie stijging van suiker in Z.-Amerika, het nabije Oosten en Afrika. In 1940 werd ruim 52 pet. van alle suiker geconsumeerd in west-Europa, de Verenigde Staten, Australië en Nw.- Zeeland. In 1958 wsa dit gedaald tot 39 pet., nu zal het vermoedelijk om streeks de 37 pet. liggen. Suiker vervult in ons dieet een belangrijke funktie. Enerzijds vormt zij een sterke bron van calorieën, anderzijds is zij smakelijk en wekt de eetlust op. In de landen met hoge inkomens wordt 14 tot 19 pet. van het aantal calorieën van het men selijk dieet in de vorm van suiker genoten, in de landen met lage in komens 89 pet. Door de toeneming van het suiker- verbruik in landen met lage inko mens heeft de distributie van sui ker belangrijke wijzigingen onder gaan. Opmerkelijk daarbij is, dat in lnaden met lage inkomens het sui kerverbruik met een sterke toene ming reageert op een stijging van de inkomens. Wanneer de inkomens daar stijgen, plukken de suikerhan delaren daar meer vruchten van dan kooplieden, die andere voedingsmid delen afzetten. In landen met hoge inkomens loopt daarentegen toch het suikerverbruik bij de huidige voe dingsgewoonten niet verder op dan 50-60 ag per hoofd per jaar. Het wereld suikerverbruik zal stellig nog belangrijk stijgen, voornamelijk in de minder ontwikkelde gebieden. Daar zullen, bij elke verhoging der inkomens, de suikerhandelaren zoals gezegd zeer goede zaken kunnen doen. 1824 pet. van 850 geïnterviewde Nederlandse emigranten zou niet ge- emigreerd zijn als ze alles van te voren geweten hadden. Hun teleur stelling en ontevredenheid ligt op het gebied van de verdiensten, het werk, de huisvesting en hun sociale aanpassing. Dit is de voornaamste conclusie uit een intervieuw-onder- zoek door de Nederlandse emigratie- dienst. Het onderzoek had plaats in 1957/1958. Deze 850 emigranten wa ren ook reeds in 1955/1956, d.w.z. kort voor hun vertrek, geïnterviewd. Tien pet. van hen is in de loop van 1960 naar Nederland teruggekeerd, echter in bijna alle gevallen om so ciale en niet om economische motie ven. Het onderzoek heeft nog uitge wezen dat 7-9 procent van de geïn terviewden alleen maar spijt heeft van de emigratie. Zij gaan echter niet zo ver om te zeggen dat ze er nooit aan zouden zijn begonnen als zij alles vooruit geweten hadden. Voorts is wederom gebleken, dat de taalbeheersing van groot belang is. Vriendschappelijke contacten en algemene tevredenheid hangen er mee samen. Ook is gebleken dat de taalbeheersing en de frequentie van werkeloosheid en zekere samenhang vertonen. De aanpassing aan het vreemde land blijkt met toenemende leeftijd moeilijker te worden. Ook de mening er financieel op vooruit te zijn gegaan neemt bij toenemende leeftijd af. De uitkomsten van het onderzoek doen wel veronderstellen, dat het dieptepunt van de ontevredenheid bereikt is na een verblijf van een jaar in het nieuwe land. Dit zou een gevolg kunnen zijn van de proble men, die men in dat eerste jaar de tijd waarin de aanpassing zich grotendeels voltrekt heeft moeten verwerken. Na dat eerste jaar lijkt het aantal tevredenen weer toe te nemen. De geïnterviewden bevonden zich in Australië (45 pet.), Canada (35 pet.), Nieuw-Zeeland (8 pet.) en Zuid Afrika (12 pet.). HELMONDSE SCHOUWBURG WORDT NIET VERBOUWD Burgemeester en wethouders van Helmond hebben de gemeente een nota aangeboden, waarin zij mee delen te willen afzien van de aan vankelijk voorgestelde verbouwing van het Sobriëtasgebouw, dat als stadsschouwburg dienst doet. De no ta duidt aan, dat er momenteel veel betere mogelijkheden zijn om te ko men tot de bouw van een geheel nieuwe stadsgehoorzaal. Onlangs is de gemeente Helmond eigenaresse geworden van het kloosters der Broeders van de On bevlekte Ontvangenis aan de Molen straat. Na het slopen hiervan zal een geschikt terrein vrijkomen voor de te bouwen schouwburg. Mogelijk kan de gemeente Venray 'ns informeren naar die veel betere mogelijkheden 57 DIEREN OMGEKOMEN BIJ BOERDERIJBRAND In Baexem in Midden-Limburg is een 150 jaar oude boerderij in vlam men opgegaan. Al het vee, 23 koeien, 33 varkens en een paard, kwam in de vlammen om. Er kon niets wor den gered. Alleen de bewoners een familie met zeven kleine kinde ren konden zich in aller haast in veiligheid stellen. De brand ontstond in de stalling, vermoedelijk door een straallamp, die bij de biggen stond. Boer H. S. stond om drie uur op, omdat hij wist dat een van zijn zeugen aan het biggen was. Zo ontdekte hij de brand.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 6