s.v.v. NIEUWS v.v. OOSTRUM M.H.C.VENRAY Hunne Kon. Dwaasheden V.C.R00Y BASKETBALL Kerkelijke Diensten ZWEMMEN van 4 tot en met 10 maart De H. Familie zal deze zomer het feit herdenken, dat ze voor de 25e maal de jaarlijkse bedevaart naar de St. Jozefkapel te Smakt doet. In juni a.s. zal Venray bezocht worden door het grote Belgische cir cus Semay. Het metsel- en timmerwerk voor de woning van M. Roffers in den Brabander, werd aangenomen door P. Oudenhoven en P .Spee voor 850,—. Tot organist in de Parochiekerk alhier werd aangesteld de heer Brull uit Kerkrade. Door de heer Th. Slits alhier, zal ook in Nijmegen een grote stro- hulzenfabriek worden gebouwd. Te Oirlo werd een door land- bouwleraar Rutten uit Wanssum ge- gegeven cursus gesloten, welke gere geld door 100 tot 125 belanghebben den gevolgd werd. Voor de vacante betrekking van gemeenteveldwachter te Meerlo, hebben zich maar 19 sollicitanten aangemeld. Aan de veldwachters van Ber gen, Afferden en Heijen is aan elk 300,tot 350,vergoeding toe gekend wegens bewaking van de veren tijdens het heersen van klauwzeer in 1911. Venray 1 ondervond van de wel zeer primitief en zwak spelende VCH-ploeg minder tegenstand dan de uitslag 20 doet vermoeden. Ver schillende wedstrijden reeds kampt de Venray-voorhoede met een ern stig gebrek aan doortastendheid en schotvaardigheid. De achterhoede daarentegen is ontegenzeggelijk in een betere vorm komen te verkeren, in de 3 laatste wedstrijden werd slechts 1 tegengoal toegestaan. Intussen begint het zo langzamer hand traditie te worden dat onze ploeg een zwakke eerste helft afwis selt met een tweede helft waarin uit een beter vaatje wordt getapt. Voor de rust wist VCH ge steund door de snerpend koude wind nog enigszins evenwicht in de strijd te houden. Beide ploegen ver toonden een dermate gebrek aan schotvaardigheid dat 't er naar uit ging zien dat alleen een toevalstref fer in staat zou zijn een doelpunt op 't scorebord te laten verschijnen. Een veel agressiever SVV over speelde VCH na de hervatting in weinige minuten. Er kwam vaart in de aanvallen, er werd met behoor lijk overleg samengespeeld en het duurde dan ook niet lang of dit re sulteerde in een doelpunt van Rut ten, die tussen een kluwen van VCH-verdedigers de bal over de lijn kon tikken. Bij een volgende belege ring kreeg na een prima combinatie Bonants in vrije positie op links de bal toegespeeld die zich niet bedacht en gretig de geboden kans benutte met een goed schot 20. Hiermee stond gezien de tegen stand de Venray-overwinning al bijna vast. SVV bleef doorgaan maai de eerder vermelde schotloosheid stond een meer overtuigende uitslag in de weg. Door deze laatste overwinningen is onze ploeg weer aardig in de lift gekomen. Daar er van enig krachts verschil nauwelijks sprake is, ge zien het puntenaantal van de diver se elftallen in de rangschikking, is er voor onze ploeg nog altijd een kleine mogelijkheid bij de bovenste te eindigen. De resterende wedstrij den zullen de beslissing gaan bren gen. Venray 2 schijnt eveneens de de pressie te boven. Uit de 4 laatste wedstrijden werden 2 overwinnin gen en 2 gelijke spelen behaald. Zondag j.l. wist men in Arcen met 31 te zegevieren over RKDEV 2. Tot nu toe werden uit 15 wedstrij den 17 punten behaald, een resul taat dat beslist niet onverdienstelijk genoemd mag worden in deze zwa re afdeling. Met nog 1 uitwedstrijd en 4 thuiswedstrijden voor de boeg is er o.i. nog alle kans op een zeer goede eindklassering. Venray 3 revancheerde zich ten opzichte van EWC voor de in Well geleden nederlaag. Op eigen veld bleef men nu met 31 de baas on danks enige invallers. Een onaangename verrassing be zorgde ons 't vierde, dat met enke le invallers de strijd moest aanbin den tegen Griendtsveen. Werd vori ge keer hiea een 31 overwin ning behaald, ditmaal in Grients- veen kregen zij met 41 de kous op de kop. Door deze misstap zijn de kampioenskansen lelijk gedaald, al behoeft nog niet alle hoop opge geven te worden. Er resten nog ver schillende wedstrijden en een bal kan raar rollen. Dus volgehouden. Venray 5 bleef door tereinafkeu- ring in Meterik werkloos. Venray 6 speelde het klaar om het bezoekende Hegelsom 2 met een 20 nederlaag naar huis te sturen. Al met al komen zodoende toch nog verscheidene puntjes binnen en be reikt men een aardige klassering. In verband met Carnaval zijn er a.s .zondag geen wedstrijden. Rest ons, alle leden en supporters van harte een paar joeksige dagen toe te wensen. P.D.V. DE ZWALUW De maandvergadering van maart gaat zaterdag 3 maart a.s. niet door. Wanneer deze plaats heeft zal tijdig in dit blad vermeld worden. PAUSELIJJKE MA ANDINTENTIES van het Apostolaat van het Gebed maart 1962. 1. LEVENSVERNIEUWING der gelovigen 2. HEILIGHEID in de missielanden „Laat de gelovigen door vernieu wing van hun leven bijdragen tot 'n christelijke opbouw van de maat schappij." „De katholieke Kerk is geen oud heidkundig museum. Zij is de aloude bron, midden in het dorp, die haar helder water schenkt aan het ge slacht van heden, gelijk zij dit al eeuwen schonk aan generaties van het verleden", aldus de woorden van Paus Joannes XXIII tot alle leden van de voorbereidende kommissies (13 november 1960). Om het steeds vloeiende water bij de mensen te brengen zullen er moderne pijplei dingen moeten worden aangelegd. De oude watergoten voldoen niet meer. De Kerk zal zich moeten ver nieuwen en verjongen. Dat is het Concilie-parool van onze H. Vader. Het zal niet gaan om wat uiterlijke schifting en aanpassing, maar om een grootse vernieuwing van bin nenuit. Christelijke levensvernieu wing wil zeggen dat wij ons leven ■aten vormen in overeenstemming met de bedoelingen van Jezus Christus. Op Hem moeten we ons bezinnen. W'ï moeten ons laten grij pen door Zijn verlossende kracht, voordat wij in de wereld kunnen getuigen als mede-verlossers. De opbouw van een christelijke maat schappij hangt af van de wijze, waarop wij eerst zelf herbouwd en hervormd worden. Dat is de inhoud van de maandintentie van deze maand. Zondag j.l. speelden onze reser ves dan hun return-wedstrijd tegen Wittenhorst 3. Hier is weer eens dui delijk gebleken dat men nooit kan weten hoe -de bal rollen zal. Vorige week konden beide elftallen in de 90 minuten niet scoren, nu rolde de bal maar liefst 13 maal in een der doelen. Ook vraagt men zich af hoe kan dit, wanneer men de uitslag 0-0 van verleden week met de 103 overwinning voor de gastheren van zondag vergelijkt. In het begin zag het hier zeker niet naar uit en het duurde tot de 15e minuut voordat Wittenhorst door een aanval over rechts succes had door haar rechtsbuiten. Oostrum had haar antwoord klaar en in de 21e minuut maakte linksbinnen Ver sieyen met een trekbal in de rech ter bovenhoek gelijk. Twee minuten later was het echter al weer 21 voor de gastheren, weer door de rechtsbuiten. Vlak voor rust maak te hun midvoor er nog 31 van, Na de thee bracht Oostrum al gauw de stand op 32, nu door onze midvoor, maar direkt hierna ver grootte Wittenhorst de voorsprong weer nu door hun linksbinnen. Vijf minuten later was het achter weer 43 en kon er dus nog alles gebeu ren. Wittenhorst kreeg nu echter 'n penalty te nemen wegens hands van onze linkshalf en dit gsf Oostrum de genadeslag. Wittenhorst nam nu het heft in handen en overspeelde onze achter hoede keer op keer. Langzaam maar zeker voerden zij dan ook de stand op tot 103. Oostrum 3 was te gast bij Merselo 2 en sleepte daar een verdienstelijk gelijkspel uit het vuur. Hiermee hebben zij hun aantal gelijke spe len in deze competitie tot 6 opge voerd. Het was een aantrekkelijke wed- itrijd waarin aan beide zijden som: aardig voetbal te zien was. Voor rust kwam Merselo op 10 door een mis verstand in onze achterhoede. Na de thee bracht rechtsbinnen Op 't Veldt de stand met een daverend schot op gelijke voet. Ondanks nog enkele schermutselingen voor beide doelen bleef het hier echter bij, een stand waarmee beide partijen tevreden konden zijn. A.s. zondag geen wedstrijden van wege Carnaval. Maandag as., om 10 uur Spaarkas J. CampsSpaarkas J. v. Dijck. Voor deze wedstrijd verwachten we een kleine overwinning voer de ipaarkas van J. Camps. Zaterdag j.l. organiseerde de Feest- :ommissie van onze club weer het jaarlijkse Carnavalsbal in de kan tine van N.V. Inalfa. Aanvankelijk werd de stemming beheerst, door de bonte maskering van practisch al de camavalisten die poogden hun anonymiteit tot het laatste toe te behouden. Dit bleek voor de meerderheid geen moeite te kosten want met geweldig veel fan tasie had iedereen gepoogd een zo origineel mogelijk costuum te tonen. Het hoogtepunt was dan ook het dé masqué waarbij de verrassingen niet van de lucht waren. Onder de aanwezigen bleek zich nu ook Prins Ben 1 te bevinden, die met een donderende ovatie ontvan gen werd. In zijn toespraak, sprak de Prins zijn bewondering uit voor de sfeervolle manier waarop MHCV carnaval vierde en dankte de ver eniging voor de unieke wijze waar op zij haar bijdrage aan het Venray- se Camavalsgebeuren leverde. Het orkest Jo v. Els deed er daar na nog een schepje boven op waar door de stemming tot een hoogte- PRINS EED I PRINS SJAAK II DE KARKLINGELS OOSTRUM DE SPURRIEMÖKKE OIRLO (Foto Kruijsen Venray) (Foto Kruijsen Venray) PRINS SJAAK I DE KNUPPELS CASTENRAY (Foto Geurts, Horst) PRINS JAN I DE KNöLLEKES LEUNEN Foto De Boer, Leunen PRINS BEN I DE PIëLHAZE VENRAY (Foto Hoedemaekers Venray) punt werd opgevoerd. Op een eigenlijk te vroeg uur kwamen de plichtsgetrouwe man nen van Hermandad het feest slui ten maar niettemin kon een ieder zeer voldaan huiswaarts keren. Voor de aanstaande Carnavalsda gen willen wij hier namens MHCV Prins Ben 1 en met hem de hele carnavalsvereniging een vrolijke en succesvolle Carnaval toewensen. Tevens hopen wij voor alle Ven- raynaren dat Carnaval 1962 zal wor den tot een gezellige, feestelijke tijd van veel joeks en leut. A.s. zondag hoeft MHCV niet uit te rukken voor wedstrijden. Wel willen we vast uw aandacht vesti gen op zondag 11 maart. Dit is in te genstelling tot onze foutieve bericht geving van vorige week, de datum, waarop de heren hun laatste wed strijd spelen en wel uit, tegen Roer mond. U weet wel, dat winst kampioen schap en promotie betekent voor het eerste elftal. Nadere berichten zul len we er echter de volgende week nog doen toekomen. Het 2e herenzestal heeft ook afge lopen zaterdag hun ongeslagen re cord weten te handhaven. In een wedstrijd die slechts 28 min. duur de, verloor Valuas 3 kansloos met 3—0 ((15-2, 15-7, 15-4). Het 2e dameszestal stelde zondag in Kessel wat teleur, want met 30 werden ze door Tikaan 2 geklopt. Onder grote publieke belangstel ling begon daarna de wedstrijd Tik aan 1V.C. Rooy 1. Mochten de Kesselse dames erin slagen een ge lijkspel uit het vuur te slepen, wa ren ze kampioen van de le klas. In de le set overrompelde V.C. Rooy, Tikaan volkomen. Met 'n 150 set stand, werd er van speelhelft gewis seld. Tikaan kwam in de 2e set weer achter te staan, maar toch wisten ze met 1513 te winnen. De 3e set was echter weer voor V.C. Rooy (158). In de 4e set (de zo belang rijke set, vooral voor Tikaan) nam V.C. Rooy een 50 voorsprong. Even di'eigde het Tikaan-team in paniek te raken, maar wisten deze ener verende set toch met het kleinst mo gelijke verschil (15-13) te winnen. Tikaan I was kampioen! Het V.C. Rooy-team heeft voortreffelijk te genstand geboden. Door deze uitslag kan V.C. Rooy op 'n eervolle twee de plaats eindigen. Voor het le herenzestal staan voor het a.s. weekend twee wedstrijden op het programma. A.s. zaterdag moet V.C. Rooy kunnen winnen van het bezoekende R.A.S. uit Venlo. Zondag is dan de wedstrijd Tupos- V.C. Rooy. Het zal voor V.C. Rooy een zware partij worden in Baarlo. Programma Heren: 3 maart: V.C. Rooy 1RAS 1, aan vang 17 uur. 4 maart: Tupos 1V.C. Rooy 1, aanvang 12.00 uur. 10 maart: UVS 2V.C. Rooy 3. Dames 10 maart: V.C. Rooy 1 VCT 2. Training te Venlo Zondag 11 maart gaan wij weer naar Venlo, we vertrekken om kwart over drie bij de gymnastiekzaal aan de Groenewoudstraat te Horst. Men kan zich bij het secretariaat opge ven tot 9 maart a.s. Op dinsdag 13 maart gaan wij met de oudere leden en gehuwde dames, zij kunnen zich opgeven tot zondag 11 maart. BIC (de basketball-ploeg van het Lyceum alhier) is zondag op toer nooi geweest in Sittard, waaraan ook deelnamen ploegen van de ho telvakschool in Maastricht. Sittard zelf en het Bernardus-college van Heerlen. De wedstrijden tegen Sit tard en de Hotelvakschool werden gewonen met 31-11 en 19-18. In de tweede ronde werd verloren tegen Sittard met 15-8, maar de Hotelvak- school werd verslagen met 14-1. Er waren met de opstelling van BIC nog al enige domme fouten gemaakt. Tegen Heerlen wist BIC zijn oude vorm te hervinden. De eerste wed strijd werd gewonnen met 23-14, maar in de tweede ronde ging BIC door opstellingsfouten door de knieën en moest met 8 tegen 20 zijn meerdere erkennen. Heerlen werd le 159-86; BIC 2e met 103-89, Sittard 3e met 106-147 en Maastricht 4e met 78-124. Gymnastiekles Dameszwemclub HZPC In verband met carnaval is a.s. maandag 5 maart geen gymnastiek les voor groep 1 van onze dames zwemclub. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week Kap. Heymans Tel. 1882 Woensdag en vrijdag vasten- en onthoudingsdagen. Zondag: 6.30 Sj. Maessen; 7.30 vr. Verstraelen-v. Meyel; 8.30 voor de Par.; 9.30 overl. led. v. d. Cam. ver. en G. Ligthart; 10.45 José Kremer- Vullings; 11.45 Antonia Hendriks- Seykens; 7 u. Lof. Maandag: 7 u. overl. par.; 8 u. W. Broers, echtgen. en zoon Piet; 8.30 Joh. Oudenhaven; 9 u. best. d. Deken Berden (kerk); 9 u. M. Bistervels en echtgen. M. v. Meyel (stichting). Dinsdag: 7 u. Antoon Creemers- Maessen; 8 u. Petronella Buissen- Cuypers; 9 u. Petronella Feyen, wed. van Diepen 1 h.; 9 u. vr. van Haa- ren-Rous (St. Jozefver.). Woensdag: As-woensdag. 6.30 Adolf Verbeek en echtgen.; 7.30 Frans Aerts; 8.15 Johan Claessens en echtgen. J. Fleui'kens en Th. Bister- veis 1 h.; 8.15 overl. fam. Drenth; 8 u. Avondmis Gertr. en Amoldina Poels en ouders 1 h. Donderdag: 6.45 overl. fam. Flin- senberg-v. d. Boogaert: 7.30 Sacr. mis; 8.15 overl. ouders Martens- Maes en Johanna Maria Janssen 1 h. 8.15 Hans Nooten (buurt). Vrijdag: 6.45 Th. Pouwels; 7.30 zekere intentie R.; 7.30 Ant. Lau- rensse; 8.15 Mart. Poels en Johanna Rhuttee 1 h.; 8.15 Th. Sijbers. Zaterdag: 6.45 O.L.V. mis; 7.30 Jan Oudenhoven (buurt); 8.15 Jaco bus Schaeffers echtgen. en zoon Piet 1 h.; 8.15 Antoon Weiten. Biechtgelegenheid van 5.307.30. Om 7 u. Lof. Aswoensdag wordt na alle H. Mis sen het askruisje uitgedeeld. RECTORAAT PATERSKERK Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: Quinquagesima. De H. Missen om 6.30, 7.45, 9 en 11.45. De Hoogmis om 10.15. De kollekte voor een nieuwe geluidsinstallatie. Om 7 u. Lof met overweging. Maandag: H. Joannes-Jozef, belij der. Dinsdag: H. Coleta, maagd. Geen Lof. Woensdag: Vasten- en onthou dingsdag. Om 7.30 wijding van de as, waarna gezongen H. Mis. Na de H. Missen wordt het askruisje uit gereikt. 's Avonds om 7.30 H. Mis waarna Askruisje. Donderdag: Mis van de Vasten. Om 7 u. Gezinsmis. Vrijdag: Mis van de Vasten, 's Avonds om 7.30 plechtige Kruis weg. Zaterdag: Mis van de Vasten. Van 38 gelegenheid om te biechten. Geluidsinstallatie Het Kerkbestuur heeft besloten, over te gaan tot aanschaffing van een moderne geluidsinstallatie. De huidige vertoonde de laatste tijd le lijk de gebreken van de oude dag. Omdat dit een uiterst kostbare ge schiedenis is, zal dikwijls de kollek te voor dat doel zijn. Parochie-raad Op korte termijn zullen nu ook enkele parochie-avonden worden belegd, om te komen tot formatie van een parochie-raad. Wij hopen nog in de Vastentijd dit klaar te krijgen. Het rektoraat zal worden verdeeld in drie wijken, zodat wij in drie avonden vertegenwoordigers van elk gezin bij elkaar kunnen hebben, om enige problemen te be spreken en leden voor de raad te kiezen. Conferenties jong-gehuwden Wilt ge, als U zich opgeeft, op het strookje even schrijven: een of twee personen, dit voor het plaatsen-aan tal en de koffie. Voor wie zich reeds opgaven, neem ik aan, dat beiden willen komen. Mis-intenties Zondag: 6.30 Pater Casimirius en ouders; 7.45 Theodorus Gommans, 9 u. Theodorus de Bruyni; 10.15 Mar- tinus Lenssen en zoon Mathieu; 11.45 Piet Bom, echtgen. en zoon Pierre. Maandag: 6.15 t.e.v. de H. Geest; 7 u. Willem Claessens; 7.45 Not. Pluymaekers; 8.30 Johannes v. .d. Ven, Gertruda Ewalds en zoon Jan, jgt. Dinsdag: 7 u. overl. fam. v. Meyel- Poels; 7.45 overl. moeder; 8.30 Jacob Thomassen. Woensdag: 7 u. Anna Boom; 7.45 jgt. Helena Smits-Janssen; 8.30 overl. echtgenote (N.). Donderdag: 7 u. Gezinsmis om Gods zegen af te smeken over uw gezin. 7.45 Jan Vollenberg en overl. familie; 8.30 Jeannette Esser. Vrijdag: 7 u. overl. ouders Tonen- Vermeulen; 7.45 overl. ouders v. Houdt-Janssen; 8.30 Jeannette Esser. Zaterdag: 6.15 Fons Beerkens; 7 u. overl. fam. Janssen-v. Meyel; 7.45 voor een zalige dood; 8.30 Piet Bom, echtg. en zoon Pierre. Verloofdencursus Op maandag 12 maart om 7.30 uur begint dus de verloofdencursus. De ze is bedoeld voor verloofden uit het dekenaat Venray die dit jaar dus vóór de vasten van het volgend jaar in het huwelijk willen tre den. U kunt u opgeven schriftelijk bij Pater Walbert v. d. Vlist of mon deling bij Broeder Portier, Minder broedersklooster, Leunseweg 1, Venray. De cursus wordt gegeven in San Damiano. Leider is Pater Wal bert v. d. Vlist O.F.M. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: Quinquagesima. 7 Leesmis; 8.30 Parochiemis; 10 Hoogmis, gest. jrd. Gerard Camps en Jacoba Hillen. Geen lof. Maandag: 8 u. Pierre Maessen. Dinsdag: 8 u. Theo Vervuurt. Woensdag: Aswoensdag. Vasten en onthouding; 7.30 Aswijding. H. Mis Gerard Arts; 7 u. Avondmis, gest. gez. jrd. Jacob v. d. Voort en echtg. Donderdag: 7.30 overl. ouders Bo- vée-van Wylick. Vrijdag: Vasten- en onthoudings dag. 7.30 gez. mnd. Maria Gertr. van Rens-Litjens. Zaterdag: 7.30 gez. jrd. Henri Her mans. Biechten van 3-4 u. van 6.30 7.30 u.; 7.30 Marialof, vooral voor de vrouwen. A.s. zondag preek en collecte door een Pater Conventueel. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Quinquagesima. Leesmis- sen om 6.30, 7.30 Kindermis; 8.30 de tweede H. Mis; parochie hoogmis om 10 uur; 4 u. aanbiddingsuur. Eerste zondag der maand, buitengewone collecte voor de kerk, 2e collecte v. d. kerk. Maandag: 7.30 zieled. v. overl. fam. Rongen-Michels. Dinsdag: 7.30 Hoogmis tot intentie van de Boerenbond. Woensdag: Aswoensdag, geboden vasten- en onthoudingsdag. 7 u. wij ding der as en uitreiking voor as- kruisjes; 7.30 Hoogmis Stichting W. Claessens en Peter Johannes Claes sens, Geertruida Custers en Maria Baten; 's avonds om 7 u. Kruisweg en lof. Donderdag: 7.30 Hoogmis tot in tentie van de veeverzekering St. Brigitta. Vrijdag: 7.30 jaardienst Henricus Maassen en Catharina Rongen; 's avonds om 7.30 avondmis. Zaterdag: 7.30 Stichting Theodo rus Heidens, Maria Baeten en Ger- trudis Lenssen. A.s. zondag is de Hoogmis om 8.30 en om 10 u. leesmis waaronder de lijdensmeditatie. Zaterdagavond biechthoren van —7 en 89 u. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Quinquagesima. 40 uren- gebed. Na de H. Communie te 7 u. uitstelling v. h. Allerheiligste, mnd. buitengewone collecte voor de kerk; 10 u. Hoogmis voor de parochie; 3 u. Vespers en Lof. Maandag: 7 u. Uitstelling van het Allerheiligste. Daarna H. Communie. 7.30 Leesmis tot int. v. d. Wed. Drabbels-Lenssen; 9.30 H. Mis tot Zonda ag« dag van r d. kerk. m morgen ing< voor ze\) hs uitgestelC om 8 u. IHe Hendrik h parochie tsn de Jongéan tot 12.30, eii ding. Maand lits Allerheil ee Arts, Gries mis opg< s tijde vo<ne echtgeno ml rica Reii n; 12.30. Dinsda 1st Allerheil >e: Loenen; ii< gesticht e ters, beithot familie, I nl Woenstfce vasten e lil leesmis o\ als jaarg r en echtg^ia Voor en der askr Dondei Maria LÏts Vrijdag t Johannes h ter Johaivc en vastei Zaterds it Peter JoSoi beth Pub 4 biechtgel E Kerkpo Vennekei □Zondag v. Herman leesm. v. 9.15 kindi kere inte Maand; n nes Maes fam. Phi _JDinsda|B Vergeldt; Bovée-Cu

Peel en Maas | 1962 | | pagina 6