s.v.v. NIEUWS RUITERSPORT GYMNASTIEK 4jitêe t ^aaciwcqculecinq K.A.B.0. v.v. OOSTRUM M.H.C.VENRAY V.C.R00Y ZWEMMEN had geen vast plan... Gevonden (Mening van prof. Taylor) Iwen in hen is echter dermate groot, dat we toch ook daar op een vol ledige winst durven te rekenen. Vecht voor je ongeslagen positie mannen. De Britse society heeft weer haar schandaaltje, dat doet denken aan die goede oude moppen van grand old Montgqmmery, de generaal met de vulpen. Opnieuw is het een boek over de tweede wereldoorlog, dat ditmaal in Engeland de boel op stel ten heeft gezet. Het is het vlammen de geschrift „The Origins of the Second World War" pakkend ge schreven door prof. Taylor, wel eens de grootste geschiedkundige van on ze eeuw genoemd. In dit boek geeft Taylor, die in ieder geval een van de meest vooraanstaande kenners van onze jongste geschiedenis is, 'n overzicht van de gebeurtenissen die vooraf gingen aan de tweede we reldoorlog. Hij doet dat op een wat eigenwijze manier. „De wijze, waar op de een of andere historicus het in een verre toekomst zou doen' schrijft hij er zelf van. Zou dat waar zijn, dan moet men wel iets van af gunst en medelijden tegelijk gevoe len voor de al even ver in de toe komst levende aanhangers van die historicus. Zij zouden worden ont haald op een heerlijk stukje vlijm scherpe ironie, maar ook op een zeer eigen, helaas nogal aanvechtbare vi sie op het verleden. Een voorbeeld van Taylors visie: Hitler was evenmin een schurk als Churchill. Hij was niets anders dan een rationeel handelend staatsman, die slechts gebruik maakte van de mogelijkheden, die hem werden ge boden. Taylor rekent op zijn geheel eigen manier af met wat volgens hem het fabeltje van de duivelse genialiteit is. Hij ontkent, dat Hitier gewerkt heeft volgens een van te voren beraamd en zorgvuldig uitge werkt plan. Een theorie, die door al le kenners van onze jongste geschie denis juist wel als correct wordt ge zien. Maar Taylor heeft niet alleen het bloed van een querulant, hij heeft ook de intellectuele begaafd heid om aan zijn inschoppen van heilige huisjes het aui*eool van we tenschappelijke arbeid mee te ge ven. Zo staaft hij zijn bewering, dat Hitier nooit een groots opgezet poli tiek plan heeft gehad, met de inge nieuze gedachte, dat politici dood eenvoudig geen kans krijgen om 'n plan op lange termijn te handhaven. „Ik meen dat staatslieden veel te sterk door de gebeurtenissen in be slag worden genomen, dan dat zij een tevoren opgesteld plan zouden kunnen volgen. Zij doen één stap en de volgende is het gevolg van de eerste. De systemen worden achter af gemaakt door de geschiedkundi gen, zoals ook met Napoleon het ge val is geweest. De systemen, welke aan Hitier worden toegeschreven, zijn in wezen de systemen van de mensen, die zijn biografie maakten", aldus prof. Taylor. MATERIAAL „NIET BETROUWBAAR" De 55-jarige* professor Alan John Percivale Taylor richt zijn scherpe pijlen ook op het hart van de ge schiedschrijving rond de tweede we reldoorlog. Volgens de Britse ge leerde zouden heel wat van zijn col lega's al eerder de theorie van een volgens het plan werkende Hitier hebben laten varen, als er maar vol doende bewijsmateriaal te vinden was. Tijdens de befaamde Neuren- bergse processen, waar de grootste Hitleraanhangers werden ter dood veroordeeld, zijn stapels documen ten en op schrift gestelde verkla ringen vrij gekomen. Maar Taylor twijfelt aan de waarde van dit be wijsmateriaal. „De documenten wa ren niet alleen bestemd om de schuld van de Duitse leiders aan te tonen, maar ook om de onschuld van de geallieerde mogendheden te be wijzen. Had één van de vier gealli eerde partners het proces alleen be handeld, dan zouden de documenten heel wat anders hebben verteld. De Westelijke landen zouden het Hit- ler-Stalin-Pact uit de mand hebben gehaald en de Russen zouden de conferentie van München en andere verborgen overeenkomsten aan de kaak hebben gesteld", aldus Taylor. GOEDE MARKT Prof. Taylor heeft met zijn ge schrift beslist het succes geoogst, waarop hij had gehoopt. Voor de BBC-televisie heeft Taylor vurige disputen gehad met een jongere prof. uit Oxford, H. Trevor Roper. Toen men het voor de lenzen, met miljoe nen kijkers als getuigen, niet eens kon worden, is het twistgesprek voortgezet in de kolommen van „En- counter", een van de traditionele Engelse tijdschriften. Het Britse eiland geniet van dit schandaaltje. Het boek heeft een uitstekende markt. Binnenkort rolt de vierde druk van de pers. In Duitsland zal een vertaling verschijnen. In Duitsland zal het boek mis schien een wantrouwende ontvangst krijgen. De Duitsers hebben tenslot te ook zelf altijd de Hitler-schurk theorie verkondigd. Het was voor hen de gemakkelijkste manier om eigen schuld aan de tweede wereld oorlog te ontkennen. „Wie door een schurk geregeerd wordt, kan weinig beginnen", luidde hun motto. Tot hun troost kunnen zij zich voorhou den, dat Taylors theorie, die in Hit- Ier een normaal handelend staats man ziet, wel aan enkele dingen voorbij loopt. Zo wordt het buiten lands beleid van Hitier als een af zonderlijk geheel bekeken. En dat is bij dictatoriale figuren een hachelij ke zaak. Wat in Duitsland tussen de jaren 1930 en 1940 gebeurde, is niet los te koppelen van wat daarbuiten door Hitier werd gedaan. Toch kan men veel genoegen be leven aan Taylors boek. Zijn opmer kingen over de staatslieden, die het tegen Hitier moesten opnemen, zijn geladen met spitsvondige ironie. Fijntjes schrijft hij, dat Churchill eens Mussolini ophemelde als ten „redder van zijn land en een groot Europees staatsman". Woorden, waaraan men de grote Britse leider maar beter niet kan herinneren. De Britse minister van buitenlandse za ken, Samuel Hoare, was volgens Taylor: „intellectueel even bekwaam als welke andere Britse minister van buitenlandse zaken uit de 20ste eeuw misschien geen bijster ho ge standaard". Toen Hitier het Rijn land bezette, pleitten vier Franse ministers voor directe actie. „Deze sterke mannen hadden, zoals zo dikwijls het geval is met Franse mi nisters, zich eerst ervan verzekerd, dat zij in de minderheid waren, voordat zij hun stem lieten horen" aldus Taylor. De boosdoener Taylor roemt in Hitier als diens grootste deugd, het feit dat hij kon wachten. Wachten op de fouten van zijn tegenstanders. Hij maakte daarbij echter één fatale vergissing. Dat was zijn ultimatum aan Polen. Hij liet de Westelijke mo gendheden eenvoudig geen tijd om te reageren. De tweede wereldoor log was het gevolg. En zelfs Taylor slaagt er niet in die goed te praten, noch de bestialiteiten van het Hit- Ierregiem tijdens de oorlogsjaren. Na de overwinning op De Ster en het enthousiaste hoopgevende spel in de oefenwedstrijd tegen Helmon- dia bezorgde het le elftal ons een stevige teleurstelling door bij Rios een 10 nederlaag te lijden. Op het betrekkelijk kleine en zeer effect volle terein waren de respectievelij ke verdedigers regelmatig hun te genstanders de baas. Vlak vóór het rustsignaal profiteerde de Rios links binnen van een aarzeling in onze verdediging en ditmaal kon ook on ze doelman welke voordien en kele malen door keurig ingrijpen redding had moeten brengen een doelpunt niet voorkomen. In de tweede helft toonde onze ploeg een grotere dosis vechtlust dan voordien het geval was geweest. De stevig ruimende Rios-verdedi- gers boden onze voorwaartsen ech ter weinig gelegenheid om tot een gericht schot te komen al verdiende een pracht schot van Koonings te gen kruising van paal en lat een extra vermelding. In de stand kwam verder geen wijziging zodat in deze door beide ploegen ver beneden hun kunnen gespeelde wedstrijd de gelukkigste won. Venray 3 had met het bezoekende Geystéren minder moeite dan ver wacht werd en behaalde een ruime 40 overwinning. Wederom een be wijs dat men beter kan dan soms getoond wordt. Venray 5 zette een positieve stap in de goed richting en versloeg naaste concurrent Ysselsteyn 2 met 21. Een overwinning op 't nipper tje weliswaar maar "de voorsprong werd hierdoor weer met 2 punten uitgebreid. Venray 6 kon zijn laatste succes sen niet prolongeren en leed in de uitwedstrijd tegen Kronenberg 2 een 30 nederlaag. Een volgende keer beter jongens. Programa voor zondag 18 febr.: Venray 1I.V.O. I aanvang 2.30 Wit Zwart 2Venray 2 2.30 E.W.C.Venray 3 2.00 Venray 4Griendtsveen 12.00 Tienray 3Venray 5 12.00 Ons le elftal zal a.s. zondag uit een ander vaatje moeten tappen om de strijdlustige Veldenaren er onder te kunnen houden. In Velden werd het een 22 gelijkspel en bezien we de competitiestand dan blijkt ook hier weinig krachtsverschil. I.V.O. wist tot op heden 1 puntje meer te vergaren als Venray. Uit de stand valt trouwens wel af te lezen dat er over 't geheel genomen weinig ver schil is tussen de clubs onderling. Een reden temeer voor onze ploeg om de zaken eens extra vinnig aan te pakken want met enkele wed strijden kan een totaal ander aan zien verkregen worden, zowel ten gunste als ten ongunste. Eenieder kent zijn ups en downs en na de down van j.l. zondag ditmaal een flinke opleving naar we hopen. Het 2e elftal kan normaliter in Weert beide punten rijker worden. Zoals zo vaak spreken voor dit elf tal meerdere factoren hierin mee, o.a. de mogelijkheid of met een vol doende sterk elftal kan worden uit gekomen. Blessures van een paar le elftalspelers en mogelijke verhin dering door militaire dienst zou de ploeg aanmerkelijk aan kracht doen inboeten en maakt de kans op een overwinning geringer. Het 3e elftal zal zijn goede vorm moeten bereiken om in Well succes te bereiken. Toch moeten nog enkele plaatsen naar boven opgeschoven worden en daardoor tracht er een overwinning uit te slepen. Het 4e elftal krijgt zijn rivaal van de laatste jaren op bezoek t.w. Griendtsveen. Dit seizoen spelen de Griendtsveners een zeer bescheiden rol maar dit mag ons vierde toch niet beletten om er terdege rekening mee te houden dat de gasten plotse ling hun oude vorm zouden kun nen terugvinden. Daarom aanpak ken van begin tot einde zodat de positie behouden blijft. Het 5e elftal heeft tegen Tienray 3 een lastige uitbeurt. Ons vertrou- Zondag j.l. had ons eerste elftal Swolgense Boys I op bezoek. Ook dit elftal heeft echter niet aan de ver wachtingen kunnen beantwoorden. Met liefst 51 gingen zij ten onder. In het begin ging het nog wel en na ongeveer 15 minuten spelen opende midvoor Schönberger zelfs de score 10. Dit succes gaf onze jongens echter ook niet het gewenste zelfvertrouwen. Swolgen daarente gen liet zich niet van de wijs bren gen en kwam nog voor de rust op gelijke voet. Na de hervatting werd Swolgen iets sterker en dit resul teerde al gauw in een doelpunt van de rechtsbinnen 21. Even later maakte midvoor Lemmen er met 'n prachtig schot 31 van. Dit gaf ons elftal de genadeslag en Swolgen had dan ook geen gevaar meer te duch ten. Dat de stand nog 51 in het voordeel van de bezoekers werd, was nog maar van belang voor het doelgemiddelde van beide ploegen. Ons tweede elftal, dat weer eens met een viertal invallers binnen de lijnen moest verschijnen leed in Tienray een verdiende 90 neder laag. Dit was op zich niet zo ver wonderlijk en de nederlaag wordt volkomen verklaard, als men be denkt, dat men een half uur voor de wedstrijd nog enkele spelers bij elkaar moest trommelen om ten minste nog met elf man te kunnen spelen. Maar nu de wedstrijd. Hiervan valt niet veel te vertellen, behalve het grote aantal doelpunten. In het begin nog wel een gelijkopgaande strijd, maar na 20 minuten kreeg Tienray een penalty toegewezen we gens hands van onze linkshalf. Dit betekende 10. Oostrum kwam nu in het hele bedrijf niet meer voor en met een 40 stand kwam de rust Na de hervatting hetzelfde beeld. Tienray in de aanval en een wanho pig verdedigende Oostrum-ploeg. Uit deze vele aanvallen produceerden de Tienray-voorwaartsen nog 5 doel punten zodat de eindstand nog 90 werd. Het enige succesje dat onze reserves nog boekten was, dat de wens tien, tien, van de supporters niet in vervulling ging. Oostrum 3 had Wanssum 2 te gast en bracht het er ondanks de 53 nederlaag nog het beste af. In het begin leek het er misschien nog op of ze een puntje thuis zouden kun nen houden, maar met het verstrij ken van de tijd bleek dit steeds meer een ijdele hoop. Wanssum for- seerde in de tweede helft al gauw de beslissing en ons elftal moest on danks moedig volhouden met boven genoemde stand genoegen nemen. Zondag a.s. gaat Oostrum 1 bij Meterik 1 op bezoek. Laten we ho pen dat wij zondag de inzinking te boven ziin dan zal er nog wel één puntje te verdienen zijn. Oostrum 2 ontvangt Wittenhorst 3 en zal hier weer een zware pijp te roken krijgen. Kunnen onze reserves echter op volle sterkte uitkomen dan ligt hier misschien ook nog iets in 't verschiet. Oostrum 3 dat Ysselsteyn 2 ont vangt zal ondanks haar moedig vol houden en hard werken toch het hoofd moeten buigen. Uitslagen: Venray 2Tegelen 2 Venray 1Huac 1 2—2 1—1 Het tweede elftal speelde j.l. zon dag een zeer verdienstelijke wed strijd tegen het tweede elftal van Tegelen. De eerste helft was Tege len hoofdzakelijk in de aanval, maar door goed verdedigend werk van de achterhoede werd voorkomen dat de bezoekers verder uitliepen dan 10. Vlak na rust kwam de gelijkmaker door een prachtige straf corner. Na rust weer een licht Tegels overwicht, wat al gauw bekroond werd met een harde hoge bal die voor onze keeper onhoudbaar was. Met handig spel kreeg de voor hoede wat meer vat op de verdedi gers van de tegenstander en tien minuten voor tiid werd de bal be heerst door onze linksbinnen inge- pusht. 22. Met deze stand kwam het einde van een goed gespeelde wedstrijd. Het eerste elftal heeft in zijn laat ste thuiswedstrijd een steekje laten vallen. In de eerste speelheft was er een voortdurende druk op het Huac-doel maar de vele aanvallen werden geen van allen met succes bekroond. Daarvoor waren ze te on gevaarlijk. Gedurende deze aanval- lenreeks kwam Huac vrij gelukkig aan zijn doelpunt doordat onze goa lie het uitzicht op de bal werd be lemmerd 01. In de tweede helft is Huac er niet meer aan te pas gekomen. Voortdu rend was de bal op de helft van de ze tegenstander. De aanvallen wer den goed opgebouwd uit de midden linie en talloze schoten werden in de richting van het vijandelijke doel afgevuurd. Ondanks al onze ijver en werklust verscheen er zelfs geen glimlach op het gelaat van Vrouwe Fortuna, die ons deze wedstrijd wel' bijzonder in de steek liet. Met één doelpunt scheen haar ons spel hoog genoeg gehonoreerd. Bijzonder te leurgesteld verlieten de spelers na afloop het veld, doodmoe van de wedstrijd, die ongetwijfeld heel goe de perioden kende, maar waarin ons het genoegen van het doelpunten maken ten enenmale onthouden werd. A.s. zondag gaan de tweede elftal spelers naar Tegelen waar zij ont vangen worden door het derde (ve teranen) elftal van deze club. De dames spelen tegen Roermond uit. Mogelijk dat zij met een kleine overwinning uit de bus komen. De heren gaan hun laatste wed strijd spelen, eveneens in Roermond. Zou M.H.C.V. in staat zijn deze „big- match" te winnen dan is zij verze kerd van het kampioenschap en de daarmee verbonden promotie. We zullen over deze wedstrijd geen prognoses doen, aangezien in een dergelijke wedstrijd de uitslag vaak afhangt van enkele spelmomenten. We wensen echter het elftal veel succes en hopen op een prettige, sportieve wedstrijd, waarin beide elftallen zich van de beste kant la ten zien en waarin de beste ploeg de overwinning zal behalen. Voor de heren zal zaterdagavond om negen uur in Hotel de Zwaan nog een korte mentaltraining zijn. Verder willen wij nog onder uw aandacht brengen dat zaterdag 24 februari M.H.C.V. haar jaarlijkse Carnavalsbal organiseert. Hierover volgende week echter nadere bij zonderheden. Zaterdag slaagde het 3e herenteam erin het bezoekende Valuas 3 uit Venlo een verdiend gelijkspel af te dwingen. De le set werd een 158 Venlose zege, maar V.C. Rooy 3 won de 2e set met 154 en bracht hier door de partijen op gelijke voet. De 3e set duurde ruim 'n kwartier, toen was het Valuas 3, die met 1715 de ze set op hun naam schreven. Va luas 3 rook een overwinning, maar V.C. Rooy 3 wist ondanks felle te genstand deze 4e set met 158 te winnen. Deze puntenverdeling gaf de verhouding o.i. juist weer. Het 2e herenteam behield zondag hun trotse record want óók in Baar- lo bij Tupos 2, bleef V.C. Rooy 2 on geslagen. De eerste 2e sets werden zonder enige moeite, door V.C. Rooy 2 gewonnen. In de derde set geloof den de V.C. Rooy-mannen het wel. Tupos 2 profiteerde hier handig van en wonnen met 1510. Nu werd het opletten geblazen voor V.C. Rooy 2. De Venray se ploeg nam 'n 50 voorsprong kwam op 85, 107 en wonnen deze set met 158. Een ver diende 31 zege voor de V.C. Rooy- reserves. V.C. Rooy 2 behield hier door de leiding in de 2e klasse, dit leiderschap zal a.s. zaterdag ver moedelijk niet in gevaar komen als U.V.S. 2 op bezoek komt. De herenwedstrijd V.C. Rooy 1 R.A.S. 1 is uitgesteld tot zaterdag 3 maart a.s. De wedstrijd Tupos 1—rV.C. Rooy 1 (heren) zal vermoedelijk ook op een latere datum worden gespeeld en wel op 4 maart a.s. Programma: Heren: V.C. Rooy 2—U.V.S. (17-2) 19.00 Valuas 3—V.C. Rooy 2 (24-2) 20.00 Dames: Tikaan 2—V.C. Roov 2 (25-2) 12.00 Tikaan 1—V.C. Rooy 1 (25-2) 12.45 Donderdag j.l. hield de Landelijke Rijvereniging St. Isidorus te Ven ray haar jaarvergadering in café In den Engel. Uit het jaarverslag van de secretaris, dhr. W. Verheyen, bleek dat dit jaar vijftien wedstrij den en concoursen bezocht werden en in totaal negentien prijzen be haald waren. Het financieel verslag sloot met een nadelig saldo van 84, Voorzitter L. Kessels dankte se cretaris en penningmeester en sprak de hoop uit dat allen in 1962 hun beste krachten zullen geven om de prestaties nog hoger op te voeren en spoorde de leden aan om de oefenin gen en theorielessen trouw te be zoeken en indien bij verzuimen een dezer zonder grondige reden, streng zal worden opgetreden om hierdoor te voorkomen dat de commandant in een bijna lege manege staat, wat hij ten zeerste betreurde. Hierna kwam de aankoop van nieuwe petten ter sprake, daar de oude niet meer aan de eisen vol doen. Vervolgens de te houden lo terij en fancy-fair. Uit de gegevens van de secretaris bleek dat er al tweederde van het aantal loten ver kocht was. Dat er voor de aankoop der loten zoveel belangstelling be staat moet men wel aan de zeer mooie en waardevolle prijzen toe schrijven. De hoofdprijs is dan ook een fraaie shetlandse hengst, die afstamt uit een draversfamilie, tweede prijs een radiotoestel en verder nog vele en waardevolle prijzen. De trekking dezer loterij zal plaats hebben op de tweede dag van de fancy-fair, welke hieraan verbonden is en die gehouden zal worden op zaterdag 24 en zondag 25 maart in zaal Wilhel- mina. De voorzitter spoorde alle leden nog eens aan om de laatste loten nog aan de man te brengen en vroeg verder alle medewerking voor het welslagen dezer opzet. En indien de goedkeuring verkre gen wordt van diverse autoriteiten zal de hoofdprijs van deze loterij in de vastenavondoptocht meetrekken ter kennismaking. Na nog over en kele minder belangrijke punten van gedachten gewisseld te hebben, werd deze vergadering gesloten. Gymnastiekles Dameszwemclub H.Z.P.C. De leden van groep 3 hebben gym nastiekles in de gemeentelijke gym nastiekzaal aan de Groenewoud- straat te Horst op maandag 19 fe bruari a.s. van 56 uur n.m. ST. CHRISTOFFEL Steeds wordt weer gesproken over jeugdgymnastiek, maar even zo hard is het nodig voor de ouderen om ook deze sport te gaan beoefenen, of te blijven beoefenen. Ongeveer een jaar geleden startte er een afdeling heren-veteranen, de ze afdeling oefent ieder weelr op dinsdagavond van 9.3010.30 uur Gezien we in Venray in het verle den vele mannen hadden, die vroe ger uitgesproken sportvrienden wa ren en ook toonden dat ze dit wa ren, zijn deze mensen stil aan van het toneel verdwenen. Neen, dit ge loof ik niet. De stoere pioniers van onze vereniging waarover het he dendaagse bestuur thans nog vaak spreekt, deze sportvrienden zijn er nog, en gaarne zagen wij hun weer toetreden tot het oude St. Christof- fel. Thans vindt U hier nog terug, aktief nog steeds, uw oude vrienden. Uw oude clubgenoot Hendrik v. d. Heuvel verzorgt steeds zeer aktief deze veteranenafdeling. Vaak wordt nog gesproken over de vroeger behaalde successen in bin nen en buitenland. Onze vereniging mag zich de grootste jeugdsportvereniging noe men van de gemeente Venray. Het zal voor U 'n genoegen zijn om hier van lid te kunnen zijn met onze 300 jeugdleden. De lessen zijn zeer pret tig en de zaal zeer ruim, levens warm, met een uitstekende verlich ting, een accommodatie zoals iedere gymnastiekvereniging zich gaarne zou wensen, alle apperatuur op gym- en turngebied is aanwezig. Eveneens heeft men de beschikking om na de lessen een heerlijke douche te ne men, zodat men zich na afloop weer als nieuw gevoelt. Hoe nodig het is voor velen om nog op gevorderde leeftijd sport te beoefenen vermeldde onlangs de Sportparade: diegene die een auto koopt, moest zich eveneens als aktief lid opgeven bij een gymnastiekver eniging, maar eveneens geldt dit voor personen die jaren een beroep hebben ongeacht welk. Het doet u goed ontspanning te nemen, daar men hierdoor steeds jong en fit blijft. Iedereen is welkom, ook al bent U de 5 kruisjes gepasseerd. Dindsdag hield de Kath. Bond van Overheidspersoneel afd. Venray in café Manders een goed bezochte jaarvergadering. In zijn openingswoord wijdde voorzitter Peeters enkele ogenblik ken aan de behaalde resultaten in 1961. Hij noemde daarbij de 45- urige werkweek en de verbeterde salarisregeling van het verplegend personeel, alsmede de ingevoerde spaarregeling. De secretaris Ver- blakt kon een stijging opgeven tot 265 leden en een druk bezet vereni- ginsjaar. Penningmeester van Kes- sel had vele uitgaven in zijn boekje staan, maar hield nog 32.als batig saldo over. De vlag, die door het KABO-lid Vermeulen was ont worpen, werd op deze vergadering ook gewijd door aalmoezenier Hey- mans, die hier tevens een opwek king aan vastknoopte om de liefde onder elkaar toch te handhaven, waar de liefde uiteindelijk het voor naamste is en blijft. De begroting, die o.m. giften ver meldde voor het Sociaal Charitatief Centrum, St. Nicolaas-actie KAB, Priesterstudiefonds, Missie Nieuw Guinea, Gewestelijk Sociale School, Kindervacantiewerk, bejaardenwerk en o verlij densfonds, werd zonder commentaar goedgekeurd. De heren G. Truyen en F. Ver- blakt werden gehuldigd met hun zilveren lidmaatschap van de afde ling, waarbij districtsbestuurder F. v. Hest namens de bond de erespeld- jes uitreikte en gelukwensen over bracht. Dezelfde districtsbestuurder installeerde enkele nieuwe leden, die eveneens een speldje aangeboden kregen. Burgemeester Custers, die ook op deze jaarvergadering nader kennis kwam maken met het Venray se ver enigingsleven, wees er in een kort woord op dat vele leden van de KA BO in (semi)overheidsdienst staan, dus werkzaam zijn in het belang én dienstbaar moeten zijn aan de ge meenschap. Een niet altijd gemak kelijke taak, maar die van de andere kant het aanzien van en het samen zijn in de gemeenschap alleen maar beter kan maken en op haar wijze veel kan bijdragen tot een goede en harmonische ontwikkeling. Men moet in de strijd om alle materiële dingen, aldus de Burgemeester, al tijd opnieuw de leden doordringen van de grootse, dienende taak, die men als KABO-lid heeft. Hij wenste de Venray se afdeling veel succes toe. Districtsbestuurder F. v. Hest gaf een uitvoerig exposé van de moei lijkheden die er op het ogenblik zijn t.a.v. de salarisregeling voor het rijkspersoneel. Hij betreurde het erg dat de regering geen enkele vorm van overleg wilde en eens gemaakte afspraken naast zich neerlegde. Er wordt al geroepen om staking. Dit is echter niet mogelijk in verband met de ambtenarenwet 1929 én op andere gronden. Het is trouwens de oplossing niet.... Een oplossing zal alleen verkregen worden in geza- melijk overleg. Men zal pogen dit overleg mogelijk te maken en een oplosing te vinden voor de ernstige moeilijkheden. In het verdere verloop van de vergadering, die onderbroken werd door een rijke tombola, werden de heren Beterams, Theeuwen, Trois- fontaine en Verblakt herkozen als bestuursleden. In de plaats van het zich niet meer herkiesbaar stellende bestuurslid Bastiaans werd de heer Voermans gekozen. Bij de kas-com- missie komen J. Janssen, M. Kelders en P. Hendrix helpen de kas te con troleren. In de rondvraag kwam 'n bestuurs voorstel aan de orde om in de ko mende zomermaanden ook eens iets te organiseren voor de jeugd van 14 tot 18 jaar, al dan niet in samenwer king met de andere vakbonden of met de K.A.B. Dit voorstel werd goedgekeurd. Op deze vergadering waren verder aanwezig afgevaardigden van de K. A.B. en K.A.V., namens wie voor zitter W. Franssen nog het woord voerde. AGENDA CENTRALE K.A.B. Maandag 19 februari, 20 uur zaal Manders jaarverg. KAB Venray Maandag 19 februari 19.30 uur in de levensschool Pioniers bijeen komst KAJ; Dinsdag 20 februari 19.30 uur zaal Manders, feestverg. landarb. Woensdag 21 februari 20 uur de Burggraaf, vergadering KAV; Donderdag 22 februari 20 uur zaal Rongen Oirlo, ontwikkel.avond VERKIEZING PROVINCIALE STATEN Stemmen in een andere gemeente De burgemeester van Venray brengt in verband met de op 28 maart 1962 te houden stemming ter verkiezing van de leden der provin ciale staten van Limburg ter open bare kennis, dat een kiezer op zijn verzoek wordt toegestaan in een an dere gemeente in deze provincie aan de stemming deel te nemen. De kiezer, die van deze bevoegd heid gebruik wenst te maken, dient zich uiterlijk op 14 maart 1962 in persoon te melden ter secretarie van een gemeente voor het doen opma ken van een schriftelijke verklaring. Wanneer het verzoek door de bur gemeester is ingewilligd heeft de kiezer de keuze aan de stemming deel te nemen. in de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (13 februari) in het kiezersregister is opgenomen of in de door hem aangewezen ge meente. Venray, februari 1962. De Burgemeester, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS STEMMEN BIJ VOLMACHT De burgemeester van Venray brengt in verband met de op 28 maart 1962 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Pro vinciale Staten ter openbare kennis, j dat gelegenheid bestaat tot het in- dienen van een verzoekschrift om bij volmacht te stemmen. Het stemmen bij volmacht is mo gelijk voor de kiezer, die vermoede lijk niet in staat zal zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Het verzoekschrift wordt uiterlijk op 14 maart 1962 ingediend bij bur gemeester en wethouders van de ge meente waar de verzoeker op de dag van de kandidaatstelling (13 fe bruari 1962) in het kiezersregister is opgenomen. Ter secretarie van elke gemeente zijn formulieren voor het ver zoekschrift kosteloos verkrijg baar; worden nadere inlichtingen ver strekt. Venray, 9 februari 1962. De Burgemeester, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS Een toilettasje met inhoud, J. Droesen, Droesenweg 4, Heide; zwart kinderrijwiel (jongens). Martens Schoolstraat 12; wollen sjaal (Schot se ruit), Dr. de Jong, Stationsweg 22; zilveren armband, Dr. v. d. Hom- bergh, Oostsingel 6; bedelarmbandje, P. v. Mil, Jan Hensenstraat 10; pad- vindersriem, K. Pouwels, St. Serva- tiusweg 12; vetspuit, M. J. Vermeu len, Stationsweg 110; grijs gekleur de damesfiets, Politiebureau; rozen krans, Hulleman, Kolkweg 17; jon gensjasje (windjack met capuchon), Perree, Wilgenstraat 13; step, klei ne wielen, Bischop, Oranjestraat 26; grijs wollen wanten, Verheijen, Deumeseweg 36; damesring, K. Jan sen, Reekgraafstraat 9; grijze brom- fietspomp, P. v. Meijel, Deumeseweg 19; fietspomp, Stevens, Langeweg 28; bruin leren handschoen, Ariëns, Reekgraafstraat 12; donker grijze wollen sjaal Geurts, Albionstraat 24, Leunen; wieldop Volkswagen, K. Jeuken, Beekweg 28; herenpolshor loge, Politiebureau.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 6