SOCIALE BILJARTEN GYMNASTIEK DUIVENSPORT S.V.Y. NIEUWS Y.Y. 00STRUM M.H.C.YENRAY V.C.ROOY ZWEMMEN SCHAKEN liQöninQ&óuui zit momenteel aan de top u4izekeiing&utdteH winterhandentijd Met het voornemen van de rege ring om dit jaar 90.000 woningen te laten bouwen is Nederland nog steeds op weg, ook 17 jaren na het eind van de oorlog een eind te ma ken aan een nationale behoefte. Maar te weten dat het misschien nog 8 a 10 jaren zal duren eer wij van een opheffing van het totale wo ningtekort kunnen spreken, is en blijft vooral voor hen die slecht be huisd zijn, een pijnlijke zaak. Kan de regering meer doen om aan het woningtekort een eind te maken? Wij bedoelen dan het totale tekort aan woningen? Wij geloven van niet. De capaciteit van 90.000 woningen is een top, die we mis schien geleidelijk, maar zeker niet plotseling kunnen overschrijden. Daarvoor zijn vele redenen aan te wijzen, die men vaak niet genoeg voor ogen houdt. Zo is er om te be ginnen een vrij krappe voorraad baksteen. Dit nu is toch tot nu toe een van de meest essentiële elemen ten voor de woningbouw. Verder is er maar een beperkte hoeveelheid vaklieden, die huizen kunnen bou wen, vaklieden die als wij allemaal ook hun beperkte werktijden heb ben en zeker van de vijfdaagse werkweek geen afstand willen doen. Het klimaat hier maakt ook de werktijden niet altijd even gemak kelijk, zodat ook hierdoor nog wel eens kostbare tijd verloren gaat. Een ander vraag is echter of een meer gedecentraliseerd beleid in zake bouwvergunningen geen nut tiger efefct zou hebben. Met name in Venray komt het voor dat aannemers gebrek aan werk hebben en dat daardoor pro ductievermogen verloren gaat. Productievermogen dat hoogstens ten voordele komt van onze oos terburen, maar zeker niet aan de randstad Holland, waar men het misschien graag ingezet zou heb ben. De laatste iaren hebben dui delijk aangetoond dat zulke wen sen irreeel zijn en dat men beter de werkelijkheid dient door hier meer bouwvergunningen af te ge- Maar in Nederland moet niet al leen aan huizenbouw worden ge daan, ook moet het land geïndus trialiseerd worden. Er moeten fa brieken worden gebouwd om allen aan het werk te houden. Verder dient er ten behoeve van het onder wijs steeds meer te worden ge bouwd. En tenslotte speelt de eis, dat er steeds meer gelegenheid wordt gegeven tot wetenschappelijk onder zoek, een grote rol. Vandaar dat universiteiten, hoge scholen en laboratoria eisen stellen, om van ziekenhuizen, kerken* ont spanningsmogelijkheden niet eens te spreken. En dan is er de bouw van wegen, bruggen en waterwerken, die veel arbeidskrachten en mate riaal eisen. Al deze factoren bemoeilijken een snellere opheffing van de wonning- nood. GOEDKOPERE WONINGEN Nu zullen velen zich toch de vraag stellen of de regering wei genoeg doet voor de bouw van goedkope woningen. Van de 90.000 woningen immers zullen er 25.000 zonder enige subsidie, dus in de vrije sector wor den opgetrokken. Dat is 28 pet van alle nieuwe woningen. Daartegen over worden 65.000 woningen met geld van de regering gebouwd en komen dus beschikbaar voor de klasse der lagere inkomens. Kan dat niet hoger? Natuurlijk kan dat hoger, de rege ring kan alles dwingen. Maar zij zal toch de animo onder de bouwers niet geheel moeten wegnemen Zij zal toch ook degenen die zonder haar hulp, met eigen middelen iets tot stand willen brengen, de kans moe ten geven. Dat wil zij ook. Maar daarbij zal zij, door haar politiek van goedkeuring de goedkopere hui zen voorrang geven. Tenslotte moet men bij de 65.000 nieuwe woningen welke ter beschik- kink komen van woningzoekenden, ook moeten tellen al die woningen welke vrij komen door verschuiving. En dat is niet gering. Onderzoekin gen in Amsterdam en elders hebben aangetoond, dat bij 24.000 verande ringen van woning bijna 10.000 be trekking hadden op verlaten van goedkopere oude woningen. En 9500 kwamen er vrij door gezirsverande- ringen enz. Misschien dat de regering in de toekomst toch nog wat meer ruimte zal geven aan de bouw van Woning wetwoningen en gepremieerde wo ningen. Maar Gedeputeerde Staten kunnen in ieder geval de gemeenten in dit opzicht ook wel een helpende hand toesteken. In de Kamer zullen wij in februari of maart ervaren of minister van Aartsen nog meer voor de goedkope woningen wil doen. De premie voor de verplichte zie kenfondsverzekering is voor 1962 vastgesteld op 4,8 pet. De helft hier van komt voor rekening van de werknemer, dus 2,4 pet. De loon grens bedraagt 8000, Is een werknemer op 1 januari 1962 verplicht verzekerd, dan blijft hij het gehele jaar verplicht verze kerd, ook al overschrijdt zijn loon (bij dezelfde werkgever) tijdens de duur van de dienstbetrekking in de loop van 1962 genoemde loongrens. Verandert men van dienstbetrek king, dus als men bij een andere werkgever in dienst treedt en gaat men daar meer dan 8000,verdie nen dan is men niet meer verplicht verzekerd. A.O.W. en W.W. De premies A.O.W. en A.W.W. be dragen, gerekend van 1 januari 1962 af, in totaal 7 pet. De premie wordt geheven over een loon van maxi maal 8250,Dit betekent dus, dat de maximale inhouding per maand 48,12 bedraagt, of per jaar 557,50. Zoals wij reeds eerder berichtten zijn thans door de regering de juiste bedragen vastgesteld, voor de ouder- doms- en de weduwen en wezenpen sioenen. De nieuwe bedragen zijn ingegaan op 1 december 1961 en zullen in januari (uiterlijk februari) worden uitbetaald. Tussen haakjes de oude bedragen. A.O.W. Ongehuwden 1182,(1134, per jaar; 98,50 (94,50) per maand. Gehuwden: per jaar 1872, (1794,per maand: 156,(149,50). A.W.W. Weduwen zonder kinderen en tij delijke uitkeringen, per jaar 1578, (1512,per maand: 131,50 (126, Weduwen met kinderen per jaar: 2293 (2196); pr maand: 191,30 (183,-). Wezen jonger dan 10 jaar, per jaar: 510,— (486,per maand: 42,50 (40,50). Wezen van 10 tot 16 jaar, per jaar: 768,(732,per maand: 64, (61,—). Wezen van 16 tot 27 jaar, per jaar: 1002,(960,per maand: 83,50 (80,—). LANGER THUIS BLIJVEN Het gemeenschappelijk admini stratiekantoor heeft bepaald, dat in de ziekenwet lopende werknemers nu thuis moeten zijn vóór 10 uur, van 12 uur tot 14.30 en s avonds na 18 uur in de maanden oktober t.m. februari en 's avonds na 20 uur in de overige maanden (maart t.m. sep tember). HUISHOUDELIJK PERSONEEL Huishoudelijk personeel, dat inwo nend is, moet altijd opgenomen worden in de verplichte zieken fondsverzekering. Niet inwonende dienstboden of werksters zijn verplicht verzekerd als zij in een bepaalde week op ten minste 3 dagen werkzaam zijn bij dezelfde werkgever. Het is niet noodzakelijk, dat dit personeel 3 gehele dagen werkt; voldoende is dat het op tenminste 3 dagen per week in dienst is, al is 't 3x1 uur per dag. Een verplichte ziekenfondsverze kering komt niet automatisch tot stand als men in loondienst treedt. Om verzekerd te zijn dient betrok kene zich aan te melden bij een er kend ziekenfonds. HET IS WEER IN EEN VROEG STADIUM: WISSELBADEN! ERGER VOORKOMEN IS BITTERE NOODZAAK Het is weer winterhandentijd! En wanneer dat euvel is opgetreden, is het meestal niet gemakkelijk om daar op korte termijn weer vanaf te komen. Het beste kan men maar da delijk met de zogenaamde wisselba den beginnen: als er tijd en gelegen heid voor is liefst tweemaal daags. Dat is niet zo'n vreselijke opstand: we hebben er niet meer dan twee kommen voor nodig, waarvan de ene met koud en de andere met goed warm water wordt gevuld. Het zie ke lichaamsdeel wordt dan beurte lings heel even in het koude en dan weer enkele seconden in het warme water ondergedompeld. ONVOLDOENDE BLOEDDOORSTROMING De oorzaak van winterhanden en bij wintervoeten liggen de din gen al niet anders is meestal ge legen in een onvoldoende bloeddoor- stroming. Dat is eigenlijk hetgeen men bij de behandeling van deze lastige kwaal voortdurend in het oog dient te houden, wil men gun stige resultaten verwachten. Wanneer alles is, zoals het behoort te zijn, reageren de kleine bloedva ten vlot op temperatuurwisselingen. In de koude dienen zij nauw en in de warmte dienen zij wijd te zijn. HEILZAME GYMNASTIEK Vaak laat deze „elasticiteit" van de bloedvaten te wensen over en zulke trage bloedvaten laat men door de sterke warmte- en koude- prikkels van de wisselbaden eens flink heilzame gymnastiek verrich ten. Deze behandeling heeft een aantal belangrijke pluspunten: men kan haar zonder hulp gemakkelijk uitvoeren, men kan met deze thera pie beslist geen schade veroorzaken. Bovendien is deze bloedvatgym- nastiek direkt gericht op de oorzaak van de narigheid, zodat men goede hoop mag koesteren dat het ook werkelijk iets uithaalt. ALLERLEI HUISMIDDELTJES Er bestaan voor winterhanden en wintervoeten ook allerlei huismid deltjes. Als ze geen kwaad kunnen, is er natuurlijk niet zoveel op tegen om ze te proberen. Alleener is geen enkel middel dat beslist ieder een afdoende helpt: daarom wordt het met die dingen meestal een kwestie van zoeken en daar gaat dikwijls kostbare tijd mee verloren! Het gaat er immers NU om zo spoedig mogelijk van de winterhan den af te komen want in juni, juli of augustus is deze lastige kwaal „vanzelf' ook al genezen. HUID STEEDS INVETTEN In ieder geval is het goed om han den met een ruwe huid in te vetten. En dan niet zo maar met een beetje vaseline, want dat helpt doorgaans niet veel. Veel meer effekt kan men verwachten van een glycerine-crè- me, maar het is ons liever als bij echte „winterplekken" aan de dok ter een recept voor een smeerseltje wordt gevraagd. Wanneer de winterplekken niet al leen prikken en jeuken, maar bo vendien ook opengesprongen zijn, mag er zeker wel de nodige aan dacht aan worden besteed. EEN PAAR RUIME WANTEN Het kwaad neemt dan vaak dus danige vormen aan, dat een ener giek optreden noodzakelijk wordt. Goede ervaringen hebben wij bij zulke kloven met levertraanzalf, maar het beste adres is ook in dit geval de huisdokter. Tot slot: de handen altijd goed af drogen als ze nat of vochtig zijn. In de buitenlucht de handen tegen kou de beschermen. En omdat alles wat snoert nadelig is voor een goede bloedcirculatie, geven wij de voor keur aan een paar ruime wanten boven modieuze nauwsluitende handschoenen. Venray I heeft, na de teleurstel lende reeks nederlagen, het pad der overwinning teruggevonden met een 3-2 zege over De Ster. Hoewel het spel nog niet het ni veau bereikte, dat men redelijker wijze van onze ploeg verwachten mag, was toch een verbetering merkbaar ten opzichte van de voor afgaande wedstrijden. Onze voor hoede sprong nog te kwistig om met de geboden kansen en de achter hoede kon zonder noemenswaardige moeilijkheden De Ster-aanvallers terugwijzen. Rutten wist na 20 min. zijn terug keer te vieren door na goed voorbe reidend werk van v. Grinsven en Bonants, met een tikje Venray aan de leiding te helpen 1-0. Onze ploeg slaagde er in de eerste helft verder niet meer in om hun veldmeerderheid in 'n grotere voor sprong om te zetten. Na de rust wist Venray de voor sprong op te voeren tot 3-0, waar mede de verhouding beter werd weergegeven. Bonants zorgde met een magnifiek schot uit een voorzet van Koonings voor 2-0 en Koonings zelf omspeelde beheerst zijn tegen standers, incluis de doelman en scoorde 3-0. Door een paar slordigheden in onze achterhoede wist De Ster de achterstand nog tot 3-2 terug te brengen. Venray 2 kwam in Tegelen tegen Spel. Irene 3 niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Speltechnisch waren onze reserves verre superieur doch tegen de agressief spelende thuis club wist men de veldmeerderheid niet in doelpunten om te zetten door te lang talmen alvorens men tot een schot kon komen. Venray 3 bleef werkloos door ter rein afkeuring in Ysselsteyn. Venray 4 liet zich door America 2 niet bedriegen en won in een regel matige wedstrijd met 5-2. Venray 5 bleef ook nu weer onge slagen en klopte Oostrum 3 op eigen veld met 4-1. Venray 6 tenslotte bleef bij de overige elftallen niet achter en kwam door een 4-2 overwinning in Broekhuizen, tegen Brughusia, aar dig in de lift. Men heeft nu de smaak te pakken, houden zo. Dinsdagavond j.l. speelde ons 1ste elftal een oefenwedstrijd tegen het complete Helmondia I, met gereno- meerde namen als Dillen, Spierings, Merses enz. Onze jongens namen de geboden gelegenheid, zich aan hun beter geachte tegenstanders op te trekken met beide handen aam Van af de aanvang speelde men een fris en zeer aantrekkelijk partijtje voet bal en al was men technisch uiter aard wel iets de mindere, over het geheel toonde men zich in deze wed strijd als een volwaardige tegen stander. Door beheerst en direkt afspelen kon men qua tempo goed mee en de ditmaal wel aanwezige goede inzet zorgde er voor, dat de strijd geheel open bleef. Met uitsekende doelpun ten zorgden Venn ekens en Koonings voor een 2-0 voorsprong en pas kort voor de rust slaagde Spierings er in de stand op 2-1 te brengen. Dacht men dat in de tweede helft de conditie van de semi-profs wel dra de doorslag zou gaan geven, dit kwam anders uit. Ook nu bleef het spel verdeeld en kon men ondanks de kou, genieten van een aantrekke lijke wedstrijd die menig supporter de zucht deed slaken: „waarom kan dit nu niet in een competitiewed strijd". Vennekens vergrootte de voor sprong tot 3-1 en wederom kort voor tijd wist Coen Dillen zijn schutters- reputatie eer aan te doen door de achterstand te verkleinen tot 3-2. Al met al een zeer nuttige oefen partij die ons elftal het geloof in eigen kunnen grotendeels heeft kun nen doen hervinden. De grote winst voor onze ploeg school o.i. in 't toe genomen aantal candidaten voor het le elftal in vergelijking met voor heen. Dat noodgedwongen 'n viertal spelers voor het le elftal voor deze wedstrijd vervangen moesten wor den en daarbij na de rust een twee tal reserves in de gelegenheid ge steld konden worden om hun kun nen te tonen, zonder dat dit alles tot een noemenswaardige verzwak king leidde, toont toch wel de toe genomen kracht van het reservema teriaal. Indien de winter geen spaak in het wiel komt steken, wordt a.s. zondag gespeeld: R.K.D.EV. I-Venray I, aanv. 2.30 u. Venray 2-De Ster 2 Venray 3-America Kronenberg-Venray 4, 1 uur Venray 6-RKDSO 2, 12 uur. Ons eerste elftal heeft afgelopen zondag in Horst tegen Wittenhorst3 een verrassende, maar verdiende 1-0 nederlaag geleden. De Horstenaren zaten vanaf het begin reeds fel op de bal. Zij gaven geen stukje grond vrij zonder dat daar eerst om gestreden was. Al heeft Oostrum dan verloren, toch is het allerminst de speelbal van de gastheren geweest. Integen deel. Oostrum heeft bijna de hele eerste helft een licht overwicht ge had. Onze jongens konden dit ech ter niet door doelpunten tonen door dat het beslissende schot weer eens in de voorhoede ontbrak. Er ontston den zeer doel rijpe kansen maar tel kens weer werd de goal op de ver keerde plaats gezocht. Na de rust bouwde Horst langzaam een klein overwicht op. Onze ach terhoede doorstond die druk echter uitstekend. Er was niet direkt rede tot bezorgdheid, totdat na pl.m. 25 min. Horst vrij onverwachts aan de leiding kwam. Het was de midvoor der gastheren die een voorzet van links ineens kei hard inschoot zonder dat de bal zelfs op de grond was geweest. Waarschijnlijk lag de bal in het net voordat onze keeper er erg in had. Deze 1-0 stand, werd, zoals vermeld, ook tevens de eindstand, ondanks verwoedde pogingen van Oostrum om op geliike voet met de Horstenaren te komen. De achter hoede der gastheren met linksback Duif aan het hoofd, weerde elke aanval echter uitstekend af. Oostrum 2 kreeg buurman Geijs- teren op bezoek. Deze wedstrijd, waaraan sommigen misschien al bij voorbaat een onsportief karakter hadden gegeven, heeft echter heel anders uigepakt. Er werd aan beide de zijden weliswaar hard, maar toch beslist sportief gevoetbald. In de eerste helft gingen de par tijen goed tegen elkaar op. Het spel speelde zich voornamelijk af op het middenveld. Het verwonderde dan ook niemand, dat de jrust met 0-0 inging. Het begin van de tweede helft gaf precies hetzelfde beeld te zien als de hele eerste helft. Het werd al spoedig duidelijk, dat de klub die het eerste doelpunt zou scoren, de winnaar zou zijn. Oostrum 2, met de miserabele stand op de ranglijst in het hoofd, drong op. Geijsteren begon zich steeds meer in de verdediging terug te trekken. Midvoor J. Vennekens ging zijn verdediging zelfs assistentie verle nen waardoor onze uitstekende spil M. Lit j ens even op adem kon ko men. Vijf min. voor het einde werd het vonnis echter voltrokken. Door een od fantastische wijze genomen vrije trap door rechtshalf L. Litjens kwam Oostrum aan de leiding. Onze defensie zorgde er wel voor dat in de laatste vijf minuten die kostbare 1-0 voorsprong niet meer prijsgegeven werd. Het was een spannende en aan trekkelijke wedstrijd, waarin de sterkste won, maar tevens een wed strijd, waarin de kwade roep die er over Geijsteren gaat, volkomen te niet gedaan werd. Oostrum 3 speelde thuis tegen Venray 5. De vrees dat er nu geen gelijk spel in zou zitten, werd maar al te zeer bewaarheid. Met 4-1 ging Oostrum ten onder. Het begin gaf een gelijkopgaande strijd te zien. Venray besliste de stand echter al na 20 min. in zijn voordeel door een zuiver gericht schot 1-0. Fel aanvallende probeerde Oos trum om nog voor de rust de stand in evenwicht te brengen maar dit lukte echter niet. Na de hervatting was het weer Oostrum, dat sterk aanviel, maar door veel pech vielen er helaas geen doelpunten. Het was Venray dat na 25 min. de score tot 2-0 opschroefde, even later gevolgd door het derde doelpunt. Toch gaven onze jongens de strijd niet op wat in de 34e minuut be loond werd met een doelpunt door J. Verrijdt. Meer stond Venray ech ter niet toe. Het maakte er zelfs 4-1 van in de 40e min. en zou vlak voor het einde zelfs tot 5-1 zijn gekomen mits onze keeper J. vd. Hoogenhoff niet op prachtige wijze een penalty gestopt had. De eindstand dus 4-1 in het voordeel van Venray. A.s zondag krijgt Oostrum I be zoek van EWC I uit Well. Dit zal een zware dobber voor Oostrum I worden, omdat het momenteel vol komen uit vorm is, terwijl EWC het juist weer uitstekend doet, getuige de overwinning van twee weken ge leden op koploper Ysselsteyn. Met een gelijkspel zullen we tevreden kunnen zijn. Oostrum 2 speelt uit tegen Mel- derslo I. Laten de hopen dat onze reserves na hun overwinning op Geijsteren, de smaak te pakken heb ben. Een blik op de ranglijst bewijst dat er nog best enkele wedstrijden gewonnen mogen worden. Oostrum 3 is zondag a.s. vrij. De uitslagen heren: Venray II-Tegelen III 25 Eindhoven-Venray 24 Het tweede herenelftal speelde zondag tegen het derde elftal van Tegelen. Het was een compleet ve teranen elftal waartegen onze jon gens moesten aantreden. En zoals alle veteranen elftallen, liet ook dit Tegelse een staalkaart van tech nische kwaliteiten zien, waaraan ons elftal de vingers kon aflikken. Daarbij kwam nog dat onze ach terhoede de voorwaartsen van Tege len zoveel vrijheid liet als deze maar wensten. Door deze vrijheid waren de Tegelse oudjes" in staat tot 5 maal toe onze doelman te pas seren, terwijl de prestaties van de voorhoede zeker beneden de moge lijkheden bleven. Als het hele elftal iets meer verstandelij ker gespeeld zou hebben, was een gelijk spel be slist niet onmogelijk geweest. Het eerste herenelftal verging het niet gemakkelijk zondag. Weliswaar staat Eindhoven helemaal onderaan de ranglijst zonder één wedstrijd- punt behaald te hebben, daarom juist is het des te grievender, dat ons elftal zo moeilijk tot winst kwam, ja zelfs nog achter kwam te staan. Uit de wedstrijd van zondag bleek namelijk duidelijk dat het elftal nog ,op geen stukken na klaar is om over drie weken de zware beslis singswedstrijd in Roermond te gaan spelen. Het ontbreekt het team vaak aan fighting-spirit" wanneer in de eerste 10 min. geen resultaten wor den geboekt. Wat dat betreft zijn ze in het verleden te zeer verwend ge weest door zwakke tegenstanders. Nu missen ze vaak de moed om de volle 70 minuten van de wedstrijd zich volledig te geven. Het verloop van de wedstrijd was als volgt: Na de begin-bully zagen we direct een licht Eindhoven overwicht dat vooral te danken was aan de vele overtredingen onzerzijds. Een plotselinge uitval echter le verde ons een strafcorner op die in direct in een doelpunt resulteerde. Direct daarna verkeek onze goalie zich op een dóódsimpele bal die een snelle Eindhovenaar beheerst in- pushte. Tien minuten later was een dek- kingsfout van de achterhoede er de oorzaak van dat de vijandelijke linksbinnen onze doelman met een hoog schot volkomen verraste. Na de thee moesten we dus begin nen met een achterstand weg te werken.Nu eindelijk kreeg de voor hoede wat meer fantasie en werd beter spel vertoond. Uit vrijstaande positie werd de gelijkmaker ge scoord. Ons derde doelpunt kwam toen een strafcorner tot strafbully gemaakt werd door de verdediging van Eindhoven. Het slotoffensief van de thuisclub was ons bijna noodlottig geworden. Vijf strafcorners achter elkaar moesten keeper en achterhoede ver werken. Zo ver waren de aanvallers opgedrongen, dat een plotseling doorlopende bal een makkelijke prooi werd voor onze linksbinnen die hem beheerst in het vijandelijke doel wandelde. Al met al een onbevredigende wedstrijd die overvloede bewijst dat er nog heel wat aan onze ploeg ge schaafd zal moeten worden. A.s zondag gaan onze dames naar Weert. De heren gaan in Laarbruch tegen hun vrienden uit het aloude Albion een trainings wedstrijd spelen. Het tweede herenelftal gaat in Blerick op bezoek bij het derde elf tal van deze club. Veel succes. Vrijdagavond ging het 2e heren team bij Hovoc I uit Horst op be zoek. De V.C.Rooy-reserves hadden de grootste moeite, om het verrassend goed spelend Hovoc I met 3-1 te kunnen verslaan. Het met 2 invallers spelend V.C.Rooy-team, behield door deze overwinning de kop van de ranglijst. Het 3e herenteam ging zaterdag avond in Blerick kansloos met 3-0 ten onder tegen H.T.S. I uit Venlo. Door deze nederlaag zakte V.C. Rooy 3 enkele plaatsen op de rang lijst en staan erg dicht bij de ge vaarlijke zone. Het le heren-team heeft in Tege len bij VCT 1 met 'n slechte tradite gebroken, maar wist het toch niet tot een overwinning te brengen. Na een van beide kanten zeer goed gespeelde wedstrijd, werden de pun ten broederlijk gedeeld. V.C.Rooy 1 verloor in Tegelen 'n kostbaar puntje aan UVS 1 uit Ven lo ,dat nu de leiding heeft met 2 punten voorsprong op V.C.Rooy. Het 2e dames-team gaat vrijdag (vandaag) naar Bergen om daar Re- sia en Tornado partij te geven of daar voor de V.C.Rooy-dames enige eer te behalen is, zal zeer de vraag zijn. Het le dames-team reist zondag naar Tegelen om daar VCT 3 te be kampen. Het is een zeer moeilijk te overwinnen tegenstander, maar de V.C.Rooy-dames moeten deze wed strijd tot 'n goed einde weten te brengen. Programma: Dames: 2-2 Resia - V.C.Rooy 2 20.30 u. 2-2 Tomado-V.C.Rooy 2 21.15 u. 3-2 VCT 3 - V.C.Rooy 1 12 u. Heren: 10-2 V.C.Rooy 3-Valuas 3 19.u. 11-2 Tupos 2 - V.C.Rooy 2 12.—u. DAMESZWEMCLUB H.Z.P.C. Gymnastiek groep 1. De leden van groep 1 hebben gym nastiekles in de gemeentelijke gym nastiekzaal te Horst op maandag 5 februari a.s. van 5 tot 6 u. n.m. Zwemtrainingen in februari. Alle leden kunnen deelnemen aan de zwemtraining in het Sporfond- senbad te Venlo op zondag 11 febru ari a.s. S.v.p. aanmelden vóór don derdag 8 februari a.s. Voor de oudere leden en gehuwde dames is er een zwemtraining in Venlo op dinsdag 13 februari a.s. 'savonds. Opgeven uiterlijk zondag avond 11 dezer bij het secretariaat: telefoon 04709-1761. Merkwaardig zwem jubileum: Op woensdag 31 januari 1.1. was het 12l/2 jaar geleden dat de secretaresse van de dameszwemclub HZPC in Sittard een Zuid Nederlands record vestigde op de 200 meter vrije slag in de tijd van 2.31.4. Hoewel er her haaldelijk aanvallen werden gedaan op dit record, hadden deze tot he den geen succes. Zo kon dit record dus „een koperen jubileum vieren". Donderdag jl. speelde het 2e team van de S.C.V. in Reuver voor de 2e klas L.S.B. Venray speelde met een man te weinig en begon dus de wedstrijd met 1-0 achterstand. De overige 7 verdeelden de punten en de eind uitslag werd 4V2-3V2 voor Reuver. Van de S.C.V. wonnen de heren H. jKljeuskens* L. Sanders en J. Nugte- ren hun partij. Th. Jeuken speelde remise. A.s zondag om 3 uur speelt Ven ray I tegen Reuver I voor de le klas L.S.B. Venray is de enigste club die nog ongeslagen is en staat op de eerste plaats in afd. Noord. Het beloofd dus een spannende wedstrijd te worden in hotel de Zwaan. Schaakliefhebbers zijn altijd wel kom, ook op clubavonden iedere donderdag om 8 uur. Zaterdag a.s. om half acht zal in café van Rhee de Biljartwedstrijd VenrayHorst plaats hebben. Voor Horst nemen deel P. Ver sieyen, G. Versieyen, J. Ritt, H. Dinghs, J. Joosten en H. Hesen. Voor Venray worden deze spelers geselecteerd uit de twee clubs die bij Manders gevestigd zijn. Vorige keer werd deze beker gewonnen door Venray. Winnen ze nu ook, dan is deze beker definitief :n hun be zit. De Horstenaren zijn echter op revanche belust. Of hun dit lukken zal? ST. CHRISTOFFEL-NIEUWS Naar aanleiding van een bestuurs besluit zijn zondag 21 jan. j.l., 5 van onze leden gestart op de leiders- en jjeidsters-^ursus Venlo, duur van deze cursus is U/2 jaar. Eveneens volgen 2 van onze leden een sportleiders cursus te Venlo die 3 jaar duurt. Op de j.l. dinsdag gehouden be stuursvergadering werd besloten deel te nemen aan een weekend cursus te Well van bestuursleden, welke gehouden wordt op 24 en 25 febr. a.s. Eveneens werd de jaarlijkse uit voering en ouderavond vastgesteld op 17 maart a.s. Wegens het groot aantal leden wat die dag optreedt is besloten het optreden in twee delen te splitsen, b.v. aanvangende 's middags om 3 uur voor de jeugdleden t.m. 11 jaar. 's Avonds om 8 uur wordt het ver der optreden voortgezet door jeugd leden en leden in zaal Wilhelmina. Eveneens treden die avond op ons klaroen- en trommelkorps. Op 24 maart a.s. wordt de jaar lijkse leden-vergadering gehouden. Alle leden en asp.-leden worden verzocht zo goed mogelijk de aan gewezen lessen te volgen. Zodat ook dit jaar weer ons jaarlijks optreden een succes mag worden. A.s. zaterdagavond 3 februari om 8 uur precies houden wij onze jaar vergadering. We rekenen er op dat de leden op tijd aanwezig zullen zijn en wijzen er op dat deze vergade ring boéteplichtig is.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 6