tóiCH&ó uw ifyeiletemq Euromarkt VENRAYS van wegen Groslijstverkiezingen voor de Staten 95 "óntowS^ WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Vrijdag 26 januari 1962 No. 4 Drie en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 PRIJS PER KWARTAAL *L58 (buiten Venray 1.75) De zoveelste verdieping zit er weer op.De mannen daarboven op de toren hebben „rauwe" gezichten van de wind die onbarmhartig giert door en over de rieten matten. „Die verrekte drup.zei er een en veegde voor de zoveelste maal langs zijn neus, die blauw zag van de kou. „Jonge, jonge wat een windzeggen we hieronder tussen de be schutting van de huizen als de wind wat hard aan de antennes en de televisiemasten ruktMaar daarboven heeft diezelfde wind vrij spel en hit speelt er zijn spel, zonder ophouden.... Neen, het is er niet gemakkelijker op geworden daar op 50 meter hoog te boven het kerkhof. De rieten matten bieden wel enige bescher ming, maar kou en wind winnen op de duur en dan is het afmarcheren geblazen die vele en lange trappen af naar beneden, waar in de „keef de kachel gezellig rood, warmte en behaaglijkheid geeft.... Het deugt er niet daarboven WAT KLAAR IS De entree is klaar en de daar boven gelegen torenkamer gebruikt men al als schaftlokaal. De 3 trap-" penkamers samen 15 meter hoog, kent men al van binnen en buiten en men is blij als men in de grote klokkenkamer staat, waarin de wind giert door de galmgaten en ge luiden van markt en omgeving won derlijk hel opklinken, of men er midden tussen staat. Het is een hele karwei geweest dat stellen van de omloop, boven in die klokkenkamer, daar vlak onder de trans.... „Een wandelgang", zei de architect, waardoor men beter bij het klokkenmechanisme kan ko men...." Maar wie er boven op staat, op die omgang, en dan naar beneden de klokkenkamer in kijkt, die voelt zich toch wel een tikkel tje beroerd worden. Trouwens men moet al meer dan gewoon slikken als men tegen die steile ladders bin nen in de klokkenkamer naar om hoog moet Mensen die hoogtevrees hebben, moeten hier niet komen. Nu niet en later niet. Maar goed, die stellerij voor de omloop en voor het plafond van de ze klokkenkamer (kun je zo'n ver trek van ruim 15 meter hoogte nog wel een kamer noemen) is voorbij. De liften buiten hebben de beton met de regelmaat van een klok naar boven gehesen. Steeds maar op nieuw, steeds maar opnieuw. Een niet eindigende stroom beton is van onder naar boven getransporteerd en op zijn plaats gebracht. En de trouwe kijker onder heeft zich af gevraagd wat ze daarboven toch wel uitvoerden. Ze hoorden Jac. Hendriks zijn hoogste lied zingen, begeleid door het koor van de anderen, het ze kerste teken dat men boven bezig is. Maar door de wir-war van het stalen steiger ziet men niets meer en zeker niet als men binnen in de toren een omloop aan het maken LAATSTE STUK Maar nu is dan in één keer van achter die rieten matten iets nieuws te zien. Men is namelijk boven op 'tf plafond van de torenkamer, waar' straks de vier grote klokken zullen beieren, de bijna 4 meter hoge transkamer aan het bouwen. Hierop komt naderhand het dek rusten, dat de torenspits dragen zal. En intus sen wordt op de buitenrand de bal- lustrade aangebracht, die de begren- zing vormt van de machtige toren romp en die de bezoekers later de kans zal geven rustig een kijkje te nemen over de kom van Venray. Het metselwerk daarvoor is al klaar en de wagens van Nelissen's betonbedrijf hebben de betonstuk- ken van deze balustrade al gebracht. Terwijl wij er waren kwamen de vrachtwagens van Gebr. Janssen N.V. de bekisting brengen van de pinakels, die op de vier hoeken van deze ballustrade komen, als een her innering aan de vier zij torentjes van de oude Maar voor men die in beton kan storten moet eerst het steiger nog een eind de lucht in. STEIGER KLIMT „60 meter hoog", zeggen de Gebr. Pluim uit Deurne en vegen de drup van hun neus Op onze vraag of 't onderhand niet welletjes is, kijken ze ons een beetje verbaasd aan. „Welletjes niet, maar 't is wel weitAs ge bove bent, ist middagen ze lachen wat, terwijl ze onder het materiaal uit sorteren, dat straks dat gewel dige steiger weer hoger de lucht in moet brengenWeit jawant ze zitten nu op ruim 55 meter. En stiekum zijn ze trots dat van hun steiger ondanks de winter- en herfststormen nog niets losgewaaid is. Ze zijn een tikkeltje giftig op die wind, die de regelmaat van hun werk stoort en hun soms dwingt thuis te blijven in Deurne, omdat 't onwerkbaar weer is. Windkracht 6, zo zegt de radio en dan weten ze het welDan is het onder blijven ge blazen en wachten tot hij is uitge raasd en kalmer is geworden. Ze missen dan die verre blik over Ven ray en vinden het thuis in de woon kamer benauwd. Ze zijn gewend de verte te zien, de torens van alle om liggende dorpen, dat mozaik onder zich, wat het kerkhof is en al die stenen en kx*uizen daaronder die hieronder een afwisselend vlak vor men. Ze zijn de mensen gewend als kleine poppetjes, waarvan ze weten dat ze daaronder stil staan en naar boven kijken. Ze missen dan hun geintjes, als ze van ver een bakker bij zijn naam roepen, die overal de gene zoekt, die zijn naam noemt, maar vergeet naar boven te kijken, omdat hij er niet aan denkt dat door de een of andere natuurkundige oor zaak het geluid daarvan veel verder wordt uitgedragen, dan we „hier onder" normaal gewend zijn Ze missen het koor, waarin ze een verdienstelijke bas-partij zingen en loeren naar de barometer of de wind niet wil gaan liggen Want nu de transkamer gebouwd gaat worden, gaat het grote karwei eerst beginnen. DE TORENSPITS Die bijna 26 meter hoge spits, die daarboven op de transkamer zal moeten worden opgebouwd. Stuk voor stuk Onder ligt de stalen plaat al, die in het dek zal worden ingegoten en waarin over enkele weken wind en weder dienende de koningsstijl geplaatst zal worden. De machtige mast, die de spil zal zijn, waarom die hele spits draait, of liever de hele spits wordt omgebouwd. Ze ligt kant en klaar daar op het lager aan de Hagelweg. Stuk voor stuk genummerd, stuk voor stuk in en uit elkaar gehaald tot alles sloot als een bus.„Het zal wel vastelaovend worden" zegt uit voerder Hendriks En als een antwoord klinkt het lied van Jac. Hendriks hoog boven Venray uit: Och was ik maar beej moeder tuus gebleve.Maar hij meent er niets van. Hij is veel te blij op tijd uit Nieuw Guinea weg geweest te zijn en nu na zijn diensttijd mee te kunnen bouwen aan Venrays glorie, de wederop bouw van zijn toren Maar een tikkeltje zenuwachtig zijn ze wel, nu men bijna de 360.000 stenen weggelegd heeft, die aan Venrays toren verwerkt moesten worden. Nu bijna de laatste van de 500 m3 beton de lucht in zal gaan, die er nodig waren voor de opbouw van de toren.... Want nu gaat im mers binnenkort het grote avontuur beginnen met de spits-bouwerij. En dat is een nieuw en vreemd hoofd stuk in deze bouwgeschiedenis. Als een voor de voortekens daar van is deze week de tekening van de haan, van de top van dat alles, op het werk gearriveerdMaar voor het zover is, zal er nog menig zweet druppeltje vallen. Als de wind ten minste maar wil gaan liggen. Reeds vorige week wezen wij er op hoe tussen datgene wat Burge meester Custers als wensen van deze streek naar voren bracht en dat wat de voorzitter van de Kamer van Koophandel uit Venlo in zijn nieuwjaarsrede stelde een grote overeenkomst bestaat. Bij dit „koor" heeft zich een ander gevoegd, nm. de voorzitter van de Kamer voor Oostelyk Noord-Brabant. Deze stelde behalve de feiten van het verlenen der bouwvergunningen en de verbetering der infrastructuur, nog eens speciaal de verbindingen aan de orde. De verbindingen, die nodig zijn- voor een vruchtbare sa menwerking en uitwisseling met het overige van Nederland en de aan grenzende buurlanden. In zijn Nieuwjaarsrede heeft deze voorziter nog eens met nadruk ge wezen op de prachtige mogelijkhe den van het z.g. Benelux-midden- gebied. Dat omvat de Belgische pro vincies Antwerpen en Limburg en de Nederlandse provincies Limbur; en Noord-Brabant. Het telt in totaal ruim vier miljoen inwoners. Dit gebied biedt met zijn sterke bevolkingsaanwas, heel goede toe komstmogelijkheden voor handel en nijverheid. Het heeft zich industrieel ■ook al snel ontwikeld. In tien jaar "tijds, tussen 1950 en 1960, is het aan tal arbeidsplaatsen er met een kwart gestegen. Het bedraagt nu reeds meer dan 560.000. In 1970 zal er een arbeidsreserve zijn van 110.000 per sonen. De heer Kersten zei, dat het Be- nelux-middengebied bewezen heeft een industriële expansie te kunnen verwezenlijken en aan de voorwaar den voldoet voor een voortgang van deze groei in de toekomst. Tevens stelde hij echter vast, dat de maat schappelijke, en economische onder bouw van dit gebied onvoldoende op deze mogelijkheden is afgeremd. „Wij ondervinden nog steeds de naweeën", merkte hij op, „van de enge, geheel nationaal gerichte po litiek van de landsoverheden in de tweede helft der vorige eeuw, waar door alle voorzieningen werden af gestemd op de behoeften van de hoofdcentra. De grensgebieden had den slechts de aandacht in zoverre deze voor de hoofdcentra van nut zouden kunnen zijn." Hij stelde vast, dat de gedachten zich te dezer zake de laatste tien jaar wel in een gun stige richting ontwikkelden, maar 'n verbetering van de verbindingen blijft echter uit. Er is niets van eni ge betekenis veranderd. Het beleid van het ministerie van Verkeer en Waterstaat geeft zelfs aanleiding tot grote teleurstelling! De voorzitter wees in dit verband op enkele grote verbindingswegen als Eindhoven-Venlo en Eindhoven- Tilburg, op de bekende vraag naar de verschillende Europa-wegen en verbetering en verbreding van de Zuid Willemsvaart. Daarnaast is er voor ons de zo belangrijke Midden Peelweg, die wat Limburg betreft, langzaam maar zeker vordert, maar waaraan in Brabant nog bitter weinig wordt gedaan. O, zeker men heeft plannen om deze weg vanaf Volkel door te trekken in de richting Oss en van daaruit over de waterwegen naar de grote verbindingswegen naar Am sterdam en Rotterdam, maar het blijven plannen.Er zijn, mede in verband met het kanaal van Arcen naar Ruhrort, plannen voor door trekking van de Zuid-Willemsvaart naar deze contereien, maar het blij ven plannen Trouwens blijven we wat dichter bij huis, dan liggen er al jaren klachten over de Deumeseweg, die voor vele brommers en fietsers een wezenlijk gevaar oplevert door het ontbreken van fietspaden, terwijl ook het autoverkeer zelf, blijkens dat vele dodelijke ongelukken, niet ongehinderd rijden kan Al mogen we gelukkig constateren dat een Beekweg klaar komt, dat een Stationsweg verbeterd gaat worden, dat een omlegging in het Zuiden van de kom de Deumese weg een betere en vluggere ver binding geeft met de Wanssumse- weg en dat de provinciale wegen naar Horst en Maashees keurig verbeterd zijn, toch moeten we de grote lijnen niet vergeten. Deze nieuwjaarsspeech heeft ons daar weer eens te meer van overtuigd. WEER EEN BEROEMDE INGMAR BERGMAN FILM IN VENRAY Deze week wordt in het Luxor Theater een bijzondere en beroemde film in vertoning gebracht die be slist alle aandacht waard is. Het is Ingmar Bergman's bekroonde film WILDE AARDBEIEN. Voor iedereen die iets van film afweet klinkt deze titel als een ge dicht in de oren. Het is een gevoe lige diepmenselijke film geworden die bepaald niet gemaakt is voor liefhebbers van cowboyfilms e.d. Wilde Aardbeien is gemaakt voor mensen die een goed verhaal en goed spel naar waarde weten te schatten. De sfeertekening is zoals alle Bergman films, voortreffe lijk en het is niet te verwonderen dat de wereldpers ellenlange lofbe- tuigingen aan het adres van Ingmar Bergman toebedacht. Vooral omdat wij in Venray op kunstgebied helaas weinig bevoor recht zijn, is een aansporing orrude- ze kunstzinnige film te gaan zien zeker op zijn plaats. Wij hopen dat deze Ingmar Bergman-film in Ven ray die belangstelling mag krijgen die ze waard is, opdat het mogelijk blijft ook in de toekomst meer van dergelijke films in Venray te krij gen. Zondag worden de KVP leden verwacht in de verschillende stem lokalen om via hun stem de volgorde te bepalen van de candi- daten op de officiële stemmingsbiljetten voor de verkiezing van de nieuwe leden der Provinciale Staten. Hij of zij moet daartoe zondag bij de stemmingslokalen komen en uit de 6 op zyn stembiljet genoemde namen er 5 kiezen.... Er zijn leden van de KVP, die de oproepingskaart voor deze grosliist- verkiezing naast zich neer leggen en zelfs hardop zeggen dat ze deze ver kiezing „flauwekul" vinden. Die Provinciale Staten is zo iets vaags, dat de gewone man er feitelijk langs heen loopt en er geen interesse voor op kan brengen. Een ander heeft zijn bezwaren tegen de wijze waar op de candidaten worden gesteld en nummer drie begrijpt helemaal het nut niet, noch van de stemming, noch van de Staten. PROVINCIALE STATEN Nu is inderdaad de methode waar op de candidaten gesteld en geko zen moeten worden, iets, waarover nog wel eens een artikel te schrijven zou zijn. Maar aangezien schijnbaar slechts een enkel lid van de KVP de moeite neemt deze KVP vergade ringen bij te wonen en tegen deze gang van zaken geen stelling wordt genomen, schijnt men toch niet zo bijzonder gesteld te zijn op verande ring van een en ander. En zodoende moeten we dus dit stern-systeem la ten voor wat het is. En mag het voor geen enkel KVP-lid de reden zijn om dus maar niet aan de groslijst verkiezingen deel te nemen. Ook en vooral omdat het over Provinciale Staten gaat. De verslagen van een gemeenteraad mogen dan misschien prettiger te lezen zijn dan die van een Statenkring, toch is en blijft de Statenvergadering het hoogste be stuurscollege van een provincie. „Dat zal men aan die paar ver gaderingen per jaar niet zeggen. horen we een enkeling zeggen. Maar degenen, die die opmerking maakt, bewijst dan tevens dat hij van de gang van zaken bitter wei nig afweet en de Staten grotelijks onderschat. Het is waar dat er per jaar slechts enkele algemene verga deringen van de Staten gehouden worden, waar dan nog gewoonlijk weinig wordt gezegd op de voor stellen, die Ged. Staten naar voren brengt. Maar men vergeet de vele afdelingsvergaderingen, waarin bij na alle leden voortdurend mee be zig zijn. In deze afdelingsvergade ringen komen niet alleen alle onder werpen ter sprake, die later ir voorstellen op de algemene verga dering komen, maar ook vele andere punten, die ter competentie zijn van Prov. Staten. Middels deze afde lingsvergaderingen, die dan uitein delijk de grondslagen legt voor de grote algemene veraderingen heb ben de Staten een groot aandeel in het beleid in onze provincie. Een beleid, dat U en mij en iedereen aangaat, die in deze provincie woont en dat ook dikwijls de grondslag of de leidraad vormt, waarop en waar langs zich een gemeentelijk beleid gebouwd of gericht wordt. Daarom zijn de Staten zo belangrijk en daar om is tevens belangrijk dat uit een bepaalde plaats mensen hierin zit ting hebben, die de noden, behoef ten, wensen en verlangens uit zo'n streek kennenDie weten wat er leeft in een bepaalde hoek van die provincie en die wetenschap tot uit drukking kunnen brengen. Daarom zijn de .Statenverkiezin gen zo belangrijk en is daarom is cok zo belangrijk dat zondag ieder KVP-lid van zijn kans ge bruik maakt om via de groslijst verkiezing juist t.a.v. de candida ten zijn wensen naar voren te brengen. WELKE WENSEN Wat zijn nu de wensen van deze streek. Dat, we mogen dat kort en bondig zeggen, dat de vier zittende leden t.w. de heren Emonts, Achten, Loonen en van de Broek terug keren Ze hebben in het verleden bewe zen dat ze in de Staten-vergade- ring de wensen en verlangens van deze streek goed naar voren kun nen brengen en soms onder zeer moeilijke omstandigheden oplos singen hebben kunnen bereiken, waarmede deze hele streek gediend is. Maar door de nieuwe zetelverde ling, die in september a.s. van kracht wordt kan de Statenkieskring Horst een vijfde lid er bij krijgen. En wie moet dat zijn Het feit dat alle afdelingen in Venray en vele andere afdelingen in Horst en Bergen L. Laurensse als candidaat hebben gesteld, geeft o.i. al voldoende antwoord op die vraag. We geloven ook dat het reëel is, dat Horst 2 mensen „levert" voor de Staten, Venray 2 en de Maaskanten 1. Dan mag misschien iemand van de Maaskanten wat erg lelijk kijken als we dat schrijven, maar de politieke situatie is toch zo, dat, als er geen speciaal politiek advies werd uitgebracht voor die ene candidaat, het waarschijnlijk zelfs nog niet ze ker was, dat hij er zou komen. Daar is de candidaat niet minder of niet meer om, maar zo liggen de poli tieke kaarten. Als de landbouw door drie en de arbeidersbeweging door een candidaat worden vertegen woordigd, dan geloven wij dat in de ze zich sterk industrialiserende streek het bitter hard nodig begint te worden dat ook van werkgevers zijde, dat ook handel en ambacht 'n candidaat naar voren brengen en dat die een kans krijgt. Trouwens het verleden heeft be wezen dat in de heer Laurensse reeds velen hun vertrouwen hebben gesteld en dat het slechts enkele stemmen heeft gescheeld of hij was reeds vorige maal Statenlid gewor den. Hoeveel temeer dan nu, nu heel Venray en vele andere afdelingen alleen hem, naast de zittende leden, candidaat hebben gesteld, en de in dustrialisatie en andere problemen nog meer aandacht vragen. Er is dus slechts een antwoord op de vraag, hoe de Statenkring Horst stemmen moet en dat is, volgorde van de vermelding op het stembil jet: L. Laurensse, Venray C. v. d. Broek, Gennep J. M. Achten, Horst J. L. Loonen, Venray H. Emonts, Horst En vooral ieder Venrays KVP-lid moet er alles aan gelegen zijn om het voorbeeld wat de besturen der afdelingen gegeven hebben na te volgen en eensgezind zondag te zor gen, dat ook Venray die plaats in neemt in de Staten, die het qua grootte en belangrijkheid zeker ver dient. Dat kan als alle KVP-leden inderdaad deelnemen aan de gros lijstverkiezingen DE ECONOMISCHE KRACHT VAN HET WESTEN WORDT GEBUNDELD Een bekend radio-commentator noemde het ingaan van de tweede fase van de Euromarkt, waartoe in middels in Brussel is besloten, een indrukwekkende gebeurtenis, die de economische kracht van Europa zal vergroten. De vooruitgang op de Euromarkt is het eerste teken van het succes dat ons in 1962 kan wach ten. Het tweede belangrijke econo misch gebeuren in dit jaar is de jaarrede van president Kennedy. Koppelen wij de rede van Amerika's eerste burger aan de vergadering in Brussel en haar gevolgen, dan rijst voor ons een machtig beeld op van een economisch westen in aanbouw dat de stoutste verwachtingen over treft. WELVAARTVERSCHILLEN GAAN VERDWIJNEN In Brussel is besloten, dat de af zonderlijke staten grotendeels hun vetorecht op de besluiten van de Euromarkt verliezen. Grote en klei ne staten zijn dus voortaan gebon den aan de gezamenlijke besluiten en kunnen niet meer zeggen: ik ver bied. Veel belangrijker is nog, dat de verschillende staten het eniger mate eens zijn geworden over een hoofdstuk, dat tot heden het groot ste struikelblok vormde: de land bouw. Een groot deel van de be staande remmen op de voedsel-im- porten zal wegvallen. Het grote wel vaartsverschil tussen de Franse en Westduitse boeren, waarvan vooral de laatsten bescherming genoten, zal kunnen worden opgeheven. Wij mogen verwachten dat dit aan de Frans-Duitse betrekkingen in het al gemeen ten goed zal komen. Voor Nederland lijken op het eer ste gezicht de bepalingen van de overeenkomst niet ongunstig. Het lijkt erop alsof onze agrarische we reld nog eens volop de vruchten zal kunnen plukken van moderne be drijfsvoering en vooruitstrevende produktiemethoden. Voor tegenstan ders van efficiëncy en hervorming in land-, tuinbouw en zuivelbeleid :al de overeenkomst van Brussel een zwarte dag gaan betekenen. AMERIKAANSE POORTEN OPEN? Wat heeft Kennedy's rede hiermee te maken? Om te beginnen heeft de ze beloofd een begin te zullen ma ken met het afschaffen van invoer rechten in de „States". De afschaf fing van deze beschermingspol itiek van de Noordamerikaanse industrie, die in vijf jaar zal worden voltooid, zal deels geheel deels procentueel zijn. De nadruk zal komen te liggen op produkten, waarin de V.S. een be langrijk deel van de wereldproduk- tie bezitten en West-Europa even eens. Betekent dit in feite niet dat de V.S. voor de Euromarkt ook nog hun poorten open zetten na de suc cessen, die deze eenheid reeds heeft behaald? In zekere zin wel, maar 't is duidelijk dat deze verdere ont sluiting van het Amerikaanse con tinent voor Europese produkten al leen zal plaatsvinden wanneer de Euromarkt bereid is meer Ameri kaanse produkten te gebruiken. Bovendien zal met kracht getracht worden de Britten bij deze inten sivering van de wereldhandel te be trekken. Na de Brusselse resultaten ligt de weg tot toetreding van Enge land tot de Euromarkt open, zij het dat deze weg nog bezaaid is met voetangels en klemmen. NIET TOEVALLIG.^ De grote betekenis van Kennedy's besluit is dat de V.S. in West-Euro pa een volwaardige partner zien, die economisch met grote voorzichtig heid moet worden benaderd. Het was niet toevallig dat op het tijdstip van de jaarrede van de president de Westduitse minister van economi sche zaken, Erhard en de Engelse minister voor Europese aangelegen heden, Heath, eveneens in de V.S. vertoefden. Wij kunnen er op reke nen dat aan de overkant van de oceaan gemeenschappelijke Euro- pees-Amerikaanse economische aan gelegenheden zijn besproken waar van wij in de toekomst de gevolgen zullen zien. Eveneens is een schets gemaakt van de spreiding der Euro-Ameri kaanse welvaart over de rest van de wereld. Daarbij is Latijns-Amerika uitverkoren als gebied dat met ver snelde pas tot ontwikkeling zal wor den gebracht. President Kennedy vroeg zijn volk hiervoor voorlopig drie miljard dollar op tafel te leg gen. Het is te verwachten dat de Europese bondgenoten hiervoor ook een bijdrage zullen gaan leveren. In dit verband zal de heer Castro op Cuba met zijn communistische sym pathieën het zwaar te verduren krij gen. zeker hun deel krijgen. Onze voor- om de driehoek Engeland-Amerika- Klein Europa te bundelen om aller eerst Zuid-Amerika te verheffen, 'n grootse conceptie is. Daarmee zal 't gehele westen in de ene flank be scherming vinden en een jarenlange expansiemogelijkheid voor zijn in dustrie en handel. Daarvan kunnen de Nederlandse industrie en handel uitstrevende ambassadeur in die lan- strevende ambassadeur in die lan den, prins Bemhard, heeft daar reeds de nodige contacten gelegd. Die kunnen in dit verband rijke vruchten gaan afwerpen. De Russische leider Chroestsjow heeft enige jaren geleden het wes ten uitgedaagd tot een economische krachtmeting. Daarin vindt hij de V.S. tegenover zich. Hij zal niet minder rekening moeten houden met de zes landen van Klein Europa, die in vier jaar tijd hun eenwording in eerste fase reeds bekroond zagen met een stijging van de produktie met 10 procent. De produktiecapaci- teit van het oostelijk blok werd daarmee overvleugeld. Wanneer de ze daarnaast nog wordt gekoppeld aan de Amerikaanse en bovendien de Britse capaciteit nog wordt opge nomen, mogen er ongedroomde re sultaten worden verwacht. In dit licht gezien mogen de ge beurtenissen van de afgelopen we ken een groot succes worden ge noemd voor de westelijke politiek. Bij alle malaise in het Verre Oosten mag ons dit met hoop vervullen in zake de te verwachten welvaarts toeneming en politieke kracht van het deel van de wereld waarin wij leven. 3 AvpothfifcuT" financiering v JULIANASINGEL41 -tikf. 1061 (K4780)

Peel en Maas | 1962 | | pagina 7