K.A.B. 10% Balans-Opruiming fa. IVI. Derks-Camps - Oostrum Profiteer nu van onze grote Balans-Opruiming Sl. Christoifel Twee generalies i v i Alle afdelingen ruimen de WINTERGOEDEREN op tegen prijzen vér beneden de waarde. MAGAZIJN DE ZON GROOTESTR. 9 VENRAY óndek 1 dak ZEER VOORDELIGE AANBIEDINGEN Op de niet speciaal geprijsde artikelen geven wij 10 pet. korting Adverteert in PEEL EN MAAS ASSUMMMMmi lAKM ^VPOtfiflfcin Damesmantels, Costuums, Rokken Prima binnenvering matrassen en Pullovers, Vesten, Kinderconfectie wollen dekens, voor een prijsje. stalen slaapkamers zeer voordelig. WAAR U VERGELIJKT - ONZE PRIJZEN ZIJN VOORDELIGER cheque korting met 3—0 te winnen. In de le set ging V.C. Rooy fel van start en met de stand 153, werd er van speel veld gewisseld. De 2e set werd met 158 door V.C. Rooy gewonnen. TVC 2 kwam in de 3e set fel terug en kwamen met 1411 op „setpoint", maar door 'n zeer taktische spelerswiseling van de V.C. Rooy-coach, veroverde V.C. Rooy de serve. Ondanks de hard nekkige tegenstand van TVC 2, wist V.C. Rooy 1 de nog 5 benodigde punten te scoren en hiermede de 3-0 zege veilig te stellen. Het 3e herenzestal herstelde zich zaterdagavond van de 31 neder laag vorige week geleden tegen Tu- pos 2 uit Baarlo. In de sportzaal te Blerick, wist V.C. Rooy 3 na 'n zeer goed gespeelde wedstrijd, Valuas 3 kansloos met 30 te kloppen. Het 3e zestal bewees zaterdag, dat ze wèl weten, hoe volleybal gespeeld moet worden. Zaterdag a.s. staan er voor alle 5 de V.C. Rooy-zestallen wedstrijden op het programma. De beide le teams reizen naar Panningen, om daar de le teams van Concordia te bekampen. Het 2e zestal gaat UVS 2 in Ble rick een bezoek brengen. Deze ont moeting gaat V.C. Rooy 2 twee winstpunten opleveren. Het 2e damesteam krijgt Tupos 1 uit Baarlo op bezoek en moet in staat worden geacht om minstens 1 punt in Venray te houden. Hetzelfde geldt voor het 3e herenzestal, dat RAS 2 uit Venlo zal ontvangen. Programma 13-1 Heren: V.C. Rooy 3RAS 2 aanv. 19.00 UVS 2—V.C. Rooy 3 aanv. 21.45 Concordia 1-V.C. Rooy 1 aanv. 20.00 Dames: V.C. Rooy 2Tupos 1 aanv. 19.45 Concordia 1-V.C. Rooy 1 aanv. 19.15 20-1: Dames: Valuas 3V.C. Rooy 1 aanv. 19.45 Heren V.C. Rooy 3Hovoc 1 aanv. 19.00 GYMNASTIEKVERENIGING Maandag. Lesuren gehuwde dames: Groep 1 7.308.30 uur; groep 2 8.30—9.30 uur; groep 3 9.30—10.30 u. Leidsters: M. Janssen-Verbeek, Maria Boom, Oda v. Goch. Dinsdag. Les Heren veteranen van 9.30 10.30 uur. Leider: H. v. d. Heuvel. Woensdag. Lesuren meisjes: groep 1 23 uur, van 4 t.m. 7 jaar; groep 2 van 34 uur, van 8 t.m. 9 jaar; groep 3 van 45 uur, varj 10 t.m. 11 jaar. Leid ster: M. Janssen-Verbeek, Eikenlaan Woensdagavond. Lesuren jongens. Groep 1 van 7 8 uur, van 810 jaar; groep 2- 8—9 uur, van 1315 jaar; groep 3: 9 10 jaar, van 15 jaar en ouder. Lei der: P. Janssen, Eikenlaan 39. Donderdag. Lesuren meisjes. Groep 1' 7.15 8.15 uur, 13 jaar; groep 2: 8.30—9.30 uur, 15 jaar en ouders. Leidster: Maria Boom, Langeweg 45. Vrijdag. Lesuren meisjes. Groep 17—8 u., 12 jaar; groep 2: 89 uur, 14 jaar. Leidster: Oda v. Goch Overloonse- weg 45. Zaterdagmiddag. Lesuren jongens. Greep 1: 3- 4 u., 1112 jaar; groep 2: 45 uur, 58 jaar. Leider: Wim v d. Heuvel, St. Odastraat 2. Zaterdagavond. Lesuren Heren. Groep l78 uur, 15 jaar en ouder. Leiders: H. v. d. Heuvel en P. Janssen. Zondagmorgen. Les voor leden van 15 jaar en ouder van 10.3011.30 uur, onder leiders toezicht. Opgave nieuwe leden kan ge schieden bij bovenvermelde leiders en leidsters op de lesuren. Voor de jeugd staan de volgende activiteiten op het programma: ouderavond, deelname winterwan- deltochten, behalen van de vaardig- heidseisen, deelname aan het kring- feest 1e Helden. Zo mogelijk deelna me .aan andere festiviteiten. Door het trommel- en klaroenen corps wordt stevig geoefend in de zaal van café ,,'t Hert". De studiedag van de JBTB in het parochiehuis te Oostrum maan dag j.L gehouden, heeft in het teken gestaan van het probleem der samenwoningen dat voora! voor vele boeren-jongeren actueel is. Zo wel drs. Hutsemakers als Aalmoezenier Coenen gaven hun mening terwijl later in een gesprek de vergadering zelf aan het woord kwam In zijn inleiding wees drs. Hutse makers er op dat de nieuwe tijd ook veel veranderingen met zich brengt in de gezinnen. Deze worden en zijn zelfstandiger, houden minder reke ning met familie en omgeving en le ven hun eigen leventje naar eigen inzichten en opvattingen. Bij de landbouwers is dat proces misschien niet zo uitgesproken als bij anderen, maar ook zij ontkomen niet aan de geest van de tijd. Zo worden ook daar andere le vensopvattingen merkbaar tussen oud en jong en de vroegere gezags verhoudingen verdwijnen. De jeugd vooral staat veel meer open voor nieuwe dingen. SAMENWONEN MOEILIJKER? Zijn dit nu redenen die de bij landbouwers zoveel voorkomende samenwoningen tussen oudere en jongere generaties zoveel moeilijker maken dan vroeger? Het hoeft ze ker niet, maar feit is dat deze sa menwoningen ook langer duren dan vroeger. Feit is ook dat bv. de tech nische veranderingen dagelijks op nieuw aandacht vragen en deze wel licht onvoldoende krijgen van de oudere generatie, wat dan weer spannningen met zich brengt bij de bedrijfsuitvoering en via deze op de samenleving. En gezien wat hierboven over het jongere gezin gezegd is, bestaat de kans dat jonge gezinnen geen eigen levensstijl op kunnen bouwen. Het is een uiterst tere aanlegenheid tus sen ouders en kinderen, waarbij de meest grote openhartigheid en be grip voor elkander gevraagd wordt. Zonder deze wordt samenwonen wel uiterst moeilijk Nadat aalmoezenier Coenen een korte samenvatting van de inleiding had gegeven werd dan een discus sie gehouden die zeer levendig was. SAMENWONEN HEEFT VOORDELEN Uit deze discussie kwam naar vo ren dat samenwonen voor het jon gere gezin voordelen heeft. Men hoeft weinig aan te schaffen en heeft dus meer in handen om het in eigen bedrijf te steken. De oude ren knappen nog veel karweitjes in en om de boerderij op die de jonge ren de handen vrij maakt voor an der werk en kunnen ook bij de kleintjes hulp bieden. NADELEN Maar de vragenstellers wisten ook de nadelen op te noemen.Men is als jong gezin niet vrij zijn eigen le ven te leiden, terwijl ook de be drijfsvoering moeilijk wordt omdat de ouderen gewoonlijk niet nalaten hun mening te berde te brengen en dan als de alleen zalig-makende. Ook t.a.v. het jonge gezin en de gezinsleiding. Kinderen worden dik wijls verwend. Bij hulpbehoevend heid kunnen de ouderen dikwijls zo veel beslag op de jongeren leggen dat én het gezin en het bedrijf ten gronde dreigt te gaan EIGEN HUIS - BEJAARDENHUIS Zo zal het dikwijls voor beide partijen beter zijn dat de ouderen elders een huis huren of bouwen. Zo lang ze zich zelfstandig kunnen hel pen is dat de meest geschikte op lossing. Ieder leidt dan zijn eigen leven en de kosten-factor is voor die oplossing niet hoog. Dat is hij wel in een bejaardenhuis, dat nu eenmaal geld kost. Het is trouwens de vraag of mensen die hun leven lang in Gods vrije natuur gewerkt en gewoond hebben, tevreden zijn met een of twee kamertjes. CONCLUSIES uit deze discussies waren natuurlijk niet te trekken. Daarvóór liggen de verschillen onderling te groot. Wat bij de een kan, is bij een ander on mogelijk. Van de jongeren mag te recht dankbaarheid jegens de oude re generatie worden gevraagd, van de ouderen begrip en liefde voor 't jonge gezin, waar men nog dikwijls de eerste jaren naar elkaar toe moet groeien. Men moet dit onderwerp ook niet alleen van de economische kant be kijken met een materialistische in slag, maar eerlijk en open jegens el kaar de moeilijkheden en de moge lijkheden bespreken, die op zoveel terrein aanwezig zijn bij samenwo ning. GOEDE RESULTATEN Voorzitter P. Hendrix mocht te vreden zijn, toen hij na de H. Mis in Oostrums Parochiekerk de studie dag opende met een welkomstwoord tot de gasten: Aalmoezenier Coenen, Pastoor en Rector Geurts, drs. Hut semakers, Ir. Roebroek e.a. De kring telt ongeveer 400 leden in 14 afde lingen (Vredepeel en Venray zijn er bij gekomen). Men heeft 2 acties verzorgd nl. de kerstactie die bijna 4500,opbracht en de Afrika- alarmactie die 2000,opbracht, maar nog doorloopt. Hij wenste J. Rutten uit Wans- sum geluk met zijn nationaal kam pioenschap vee-beoordeling en bracht dank aan de heren Reynders en v. Osch die als voorzitter van de afdelingen Geysteren en Heyde be langrijk werk voor de JBTB hebben Er is volop leven in de JBTB af delingen, die ook t.a.v. de ontwik keling van haar leden zo'n voorna me taak heeft. Zonder ontwikkeling èn kennis van wat er zicK afspeelt in de wereld rondom ons, zonder kennis van de talrijke problemen kan men zijn taak niet vervullen. Hij vroeg de afdelingen derhalve voort te blijven gaan met hun werk en dit zo mogelijk nog beter uit te bouwen. Pastoor Geurts sprak nog een en kel woord en spoorde de jongelui aan toch deel te nemen aan retrai tes. Hadden het vorig jaar 53 leden de kans aangegrepen, dit jaar moet dat aantal zeker worden gehaald. Van 2225 jan. is er op Manresa nog de kans voor TONEELUITVOERING In de namiddag verzorgde de af deling Castenray het drama Nacht zonder dageraad, dat zich afspeelt achter het ijzeren gordijn. Het stuk werd zeer behoorlijk vertolkt. De afdeling Leunen vulde de pau zes op met muziek. Een zeer geslaagde studiedag, waarbij een belangrijk probleem be discussieerd werd. AGENDA CENTRALE K.A.B. Donderdag 18 januari om 19.30 u. jaarvergadering Bouwvak in Hotel Kemps (Boumans). Vrijdag 19 januari 19.30 uur in ca fé J. Zanders, jaarvergadering Fa brieksarbeiders. De Dr. Poelsstichting brengt een oprecht woord van dank aan de mil de gevers tijdens de Kerstcollecte en zeker aan de collectanten. De collecte heeft opgebracht: Venray-dorp Merselo Vredepeel Oostrum Leunen Oirlo Ysselsteyn Totaal f 631,40 51,95 32,46 121,18 213,— 98.56 1148,55 De werkvergadering die vastge steld was op 18 januari kan door omstandigheden niet doorgaan en wordt uitgesteld. K.A.B. TONEELCLUB Na enkele jaren rustend, te zijn geweest is deze club wederom in ac tie gekomen en onder leiding van de heer Rongen is deze aan het in studeren het toneelspel in drie be drijven: „Het meisje met het Leeu- wenjong", van Hans Nesna. Daar naast enkele oude krachten verschillende nieuwe leden zijn toe getreden mogen wij verwachten dat de uitvoeringen die gegeven zullen worden op 20 en 21 jan. a.s. ten vol le zullen slagen. Mogen wij aan onze KAB-leden vra gen om deze avonden vrij te houden en steunt uw eigen toneelclub door een massaal bezoek. Zie volgende week de advertentie. olU MTze&aringta financieringen^ JUIIANAMEL41 •fetë/1061 (K4780) s Bovendien ontvangt U bij elke aankoop van goederen ter waarde van f 5.- een cheque-korting van 10 pet. Speciale aanbiedingen zijn hiervan uitgezonderd

Peel en Maas | 1962 | | pagina 6