Bont alledei uit 1961 Kerkelijke Diensten S.V.y. NIEUWS V.C.R00Y ZWEMMEN van 7 tot en met 13 jan. Een goede start... PAROCHIEKERK VENRAY in de week van 714 jan. 1962 Priester van de week: Past. Geerits. Zondag: le zondag na Driekonin gen. 6.30 Mart. Wismans en echtgen. 7.30 Fr. v. Soest en echtgen.; 8.30 tot zekere int.; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 10.45 P. Dirks en echtgen. 11.45 H. Waayenburg; 7 u. Lof. Maandag: 6.45 M. Franssen en P. Beklet; 7.30 G. Verstraelen, echtgen. en zoon Hub; 7.30 Theob. Basten; 8.15 best. d. overl. ouders Toonen- Vermeulen; 8.15 Piet Baeten; 6 u. avondmis tot int. v. d. aannemers Venray e.o. Dinsdag: 6.45 Jacomina Theeuws, echtgen. en kinderen; 7.30 Johanna Huberta Vollenberg; 8.15 G. Martens en H. Henkens 1 h.; 8.15 W. Broers, echtgen. en zoon Piet. Woensdag: 6.45 W. Broers, echt gen. en zoon Piet; 7.30 Albert Gou- mans; 7.30 Jean Muis, beide zoons Johan en Albert; 8.15 Petronella Dekkers 1 h.; 8.15 overl. fam. Barten van Gerven. Donderdag: 6.45 overl. par.; 7.30 Sacr. Hoogmis; 7.30 Am. van Lin en Peter Peerlings; 8.15 best. d. Cath. Aerts-Huisman. Vrijdag: 6.45 M. Franssen en P Beklet; 7.30 zekere int. R.; 7.30 fam. Giesen-Bistervelts; 8.15 A. den Hol- der-Eykhout en overl. fam.; 8.15 Fr. Vermaaten. Zaterdag: 6.45 O.L.V. Mis; 7.30 A. den Holder-Eykhout en overl. fam.: 8.15 Leonard Janssen, Joh. v. Om meren en zoon Piet 1 h.; 8.15 fam. Janssen-Litjens. Biechtgelegenheid van 5.307.30. Om 7 u. Lof. RECTORAAT PATERSKERK Tel. 1973 (b.g.g. 1502) Zondag: Feest van de H. Familie. De H. Missen om 6.30; 7.45; 9 u. en 11.45. De Hoogmis om 10.15. Koliek- te (2 in 1) voor Kerk en kerken bouw. Om 7 uur Lof met overwe ging. Maandag tot en met vrijdag Mis van de le zondag na Driekoningen. Dinsdag: om 7.30 Lof t.e.v. St. An- tonius. Donderdag: om 7 u. Gezinsmis. Vrijdag: 7.30 Lof. Zaterdag: Herdenking van Chris tus Doop. Van-38 gelegenheid tot biechten. Kursus 18 jarigen De bijeenkomst a.s. maandag ver valt. De eerstvolgende les komt nu dus op maandag 15 januari. Misintenties Zondag: 6.30 Herman Strijbosch; 7.45 Hendrina Franssen-v. Gerven; 9 u. Piet Bom, echtgen. en zoon Pierre; 10.15 Theodorus Verbeek en Maria Slits en fam.; 11.45 Gerardus van Leuken. Maandag: 7 u. overl. ouders; 7.45 zekere int.; 8.30 overl. fam. Drenth. Dinsdag: 7 u. overl. ouders Stoks- Janssen; 7.45 uit dankbaarheid (J); 8.30 uit dankbaarheid (Dr.). Woensdag: 7 u. Anna Boom; 7.45 Noud van Lin en Peter Peerlings: 8.30 Maria Jeurissen-Verheyen, na mens de buurt. Donderdag: 7 u. gezinsmis; 7.45 Hennie Fleurkens; 8.30 Maria Cus- ters en beide echtgen. en dochter Maria. Vrijdag: 7 u. overl. ouders Tonen- Vermeulen; 7.45 overl. ouders v. Houdt-Janssen; 8.30 Not. Pluymae- kers. Zaterdag: 7.45 Gerard Camps; 8.30 Theodorus Siebers. PAROCHIEKERK OIRIO Zondag: eerste zondag der maand. Feest v. d. H. Familie, eerste zondag na Driekoningen. Leesmissen om 6.30, 7.30 kindermis, 8.30 H. Mis, 10 u. parochie Hoogmis; 4 u. aanbid dingsuur waaronder opdracht voor de leden der H. Familie, eerste col lecte is buitengewone collecte, twee de collecte voorgeschreven voor de Afrikaanse missie. Maandag: 7.30 Stichting Gertruda Heidens-van Veghel. Dinsdag: 7.30 zieledienst Martinus Baltussen als lid van de St. Anto- niusgilde. Woensdag: 7.30 zieled. overl. fam. Joosten-Martèns. Donderdag: 7.30 jaardienst Arnold de Ponti, Petronella Duyf en kinde ren. Vrijdag: 7.30 best. jaardienst Jo annes Classen en Dorothea Ver- heyen. Zaterdag: 7.30 Stichting Joannes Heidens en Maria Bots. Zaterdag avond biechtgelegenheid van 57 u. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: le zondag na Driekonin gen. Feest v. d. H. Familie Jesus, Maria, Joseph. Algem. H. Communie voor de leden van de H. Familie. Maandel. buitengewone collecte voor de kerk. 10 u. Hoogmis voor de parochie; 3 u. maandel. Aanbid dingsuur. Maandag: 7.30 gest. gez. jaard. v. fam. Baeten-Jeurissen. Dinsdag: 7.30 1. v. d. zesw. dnst. voor Petronella Wismans-Cleven. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor Joannes v. d. Water. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor fam. Wismans-Noyen. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor overl. fam. Kleuskens-Derkx. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. Altijdd. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden. Van 5.30- 6.30 gelegenheid tot biechten; 6.30 Lof en Rozenhoedje en gebeden van de Broederschap van O.L. Vr. v. Alt. Bijst. Kerkpoets: Mia Philipsen en Nora Rambags. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: Feest van de H. Familie. 6.45 leesmis; 8 u. leesmis voor Jo hannes Hubertus Schwachhofer; 9.15 de hoogmis voor de parochie; 10.30 leesmis; 3 u. Lof. Daarna vergade ring van de H. Familie Mannen. Vandaag eerste zondag van de maand, maandcollecte voor de kerk. Opbrengst verleden maand 204, Maandag: leesmis tot bijzondere intentie. Dinsdag gesticht jaargetijde voor Antoon Michels en Johanna van de Voort. Woensdag: gezongen jaargetijde voor Hendrik Verlinden en echtge note. Donderdag leesmis voor Theudor Bouten vanwege de bejaarden ver eniging. Vrijdag: leesmis voor Herman Voesten vanwege de buurt. Zaterdag: leesmis voor Gertruda van Rens-Litjens. Biechtgelegenheid van 45 en van 77.30. Daarna lof. Kerkpoetsen: Goen Reintjes en Truus Claessens. Vandaag na de hoogmis en na de H. Mis van 10.30 is in het patronaat de maquette te bezichtigen van het nieuwe gemeenschapshuis. Tevens kunnen dan reeds werkuren opge geven worden door hen die zich be reid verklaren te helpen bij de sloop van het oude gebouw. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: le zondag na Driekonin gen. Feest van de H. Familie. 6.30 maandd. v. Jacobus Maessen; 8.10 leesmis v. d. overl. fam. v. Schijn- del-Buets; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis; 2 u. lof. Maandag: 7.30 gest. jaarg. v. Ma ria Janssen-Droessen; z.a. leesm. ter ere van de H. Joseph. Dinsdag: 7.30 maandd. v. Willem Vollenberg; 9.30 pl. huw. mis v. h. bruidspaar Engels-Thijssen. Woensdag: 7.30 gest. jaarg. v. Al- bertus Fleurkens en Elisabeth Claessen. Donderdag: 7.30 weekdienst Adrianus v. d. Hulst; z.a. leesm. Antoon Swinkels. Vrijdag: 7.30 maandd. v. Frans Jaspers; z.a. leesm. v. d. overl. fam. Deters-Theunissen. Zaterdag: 7.30 leesm. v. d. kinde ren Ebben; 9.30 huw. mis v. h. bruidspaar Dilissen-Peters. 6 u. Lof; tot 7.30 gelegenheid om te biechten. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: Feest van de H. Familie, Jezus, Maria en Jozef. 6.30 Commu- nieuitreiken; 7 u. vroegmig voor de parochie; 8.15 leesmis voor Piet Ze- gers; 10 u. Hoogmis voor de beke ring van de zondaars; 2.30 Lof met rozenhoedje. Maandag: 7.30 jgt. voor Pet. Joh. Bistervels. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. ouders Janssen-Arts. Woensdag: 7.30 leesmis voor Theo dorus Verheyen; 9.30 Huwelijksmis voor bruidspaar Jacobs-Noyen. Donderdag: 7.30 jgt. voor Mia Mi chels. Vrijdag: 7.30 gest. jgt. voor Mia Michels. Zaterdag: Feest van de doop des Heren. 7.30 leesmis voor Josephina Verhaag; 9.30 Huwelijksmis voor het bruidspaar Kessels-Verstappen; 4-6 u. biechtgelegenheid; 7 u. Marialof. De leden van de beide Mariacon- gregaties worden verzocht de huwe lijksmis op woensdag en zaterdag bij te wonen. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: le zondag na Driekonin gen, feest v. d. H. Familie. 7.30 u, vroegmis t.i.v. fam. Wismans-Geurts; 10 u. hoogmis t.i.v. fam. v. Keijste- ren-Geurts; 2.30 u. lof. Door de week H. Mis om 7.30 u. Maandag: v. d. overl. v. fam. Na- buurs-v. d. Broek. Dinsdag: t.i.v. fam. Huijs-v. En- ckevort. Woensdag: t.i.v. fam. Ermens- Arts. Donderdag: t.i.v. fam. Peeters- Claessens. Vrijdag: t.i.v. fam. v. d. Zanden- Meijer. Zaterdag: Gedachtenis v. h. Doop sel v. Christus: t.i.v. fam. Poels-Pe- ters. 7.30 Lof t.e.v. O.L. Vrouw v d. Vrede. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór de H. Mis; zaterdag vóór en na het Lof. RECTORAAT VEULEN Zondag: Feestdag v. d. H. Familie. 7 u. gelegenheid tot communiceren. 7.30 lsm. voor de bekende intenties. 10 u. hgm. v. z. Jan Ambrosius en Johanna Poels; 2.30 middagoefening. Maandag: lsm. v. d. verlaten zie len; 7.30 n.m. lsm. v. z. Gerard Smits, besteld door de buurt. Dinsdag: lsm. overl. fam. Drab bels, Klaassen en v. Meyel. Woensdag: hgm. overl. fam. v. Meyel-Poels. Donderdag: hgm. zeswd. v. z. vr. Nabuui's-Reynen. Vrijdag: hgm. gest. jgt. v. z. vr. Wilms-Heesen. Zaterdag: lsm. v. z. vr. Clephas. Acolythen: Mart. Cleven, Martin v. Staveren en Harry Geurts. Kerkpoetsen: Dora Hagens, Lea Geurts en Mia Reintjes. RECTORAAT HEIDE Zondag: le zondag na Driekonin gen. Feest v. d. H. Familie. 7.30 H. Mis voor Harry Muijsers; 10 u. Hoogmis voor het welslagen v. d. examens namens de studentenclub. Akolieten: Paul Derikx en Jacques Janssen. 3 u. Lof. Misdienaars v. d. week: Jan Ewals en Jacques Derikx. Maandag: 7.30 H. Mis voor de overl. ouders Potten-Litjens. Dinsdag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid. Woensdag: 7.30 H. Mis t.b.i. Donderdag: 7.30 H. Mis voor overl. famililieleden Nellen-Rutten. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor Johan nes Camps. Zaterdag: Doopsel van Jezus Christus in de Jordaan. 7.30 u. H. Mis voor de vrede; 9.30 Plechtige Huwelijkshoogmis voor het bruids paar v. Gaal-Tijssen; 7 u. Biechtge legenheid; 7.30 u. Lof. Zondag a.s. Memisa-collecte aan de kerkdeur. RECTORAAT SMAKT Zondag: le zondag na Driekonin gen. Feest van de H. Familie. 6.15 H. Mis voor Gerardus Hermans; 7.30 voor Joh. Hub. van de Winkel; 10 u. Hoogmis voor de gezinnen. Onder de H. Missen collecte voor de Afri kaanse Missies; 3 u. Lof. Maandag: Aanbiddingsdag voor ons rectoraat. 6.15 wordt het Allex-- heiligste ter aanbidding uitgesteld; 6.30 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 gezongen H. Mis ter ere van het H. Sacrament; 's avonds, om 6 u. pl. sluitingslof met Te Deum. Dinsdag: 6.30 H. Mis voor Ludo- vicus Biemans; 7.30 voor Joh. v. d. Winkel (besteld door de Fok- en contr. vereniging). Woensdag: 6.30 ter ere van de H. Jozef; 7.30 Theodoor Hof mans. Donderdag: 6.30 tot zekere inten tie; 7.30 gez. jrdst. voor Fr. Assel- berghs en echtgenote. Vrijdag: 6.30 ter ere van H. Hax't; 7.30 voor overl. fam. Coppus-de Groot. Zaterdag: 6.30 voor Priesterroe pingen; 7.30 ter ere van O.L. Vrouw; van 55.30 u. gelegenheid om te biechten, tevens voor en na het lof van half 8. Na vijf mislukte voetbalzondagen zijn de vooruitzichten voor a.s. zon dag wederom van dien aard dat de kansen op wedstrijden zeer klein zijn. Rekening houdende met de onbe stendigheid van ons vaderlandse klimaat, geven wij onderstaand het programma dat voor zondag 7 jan. a.s. is vastgesteld. Venray 1Blex-ick 1, aanvang 2.30 Haslou 2Venray 2 2.30 Oostrum 2Venray 3 2.00 Venray 4Tienray 2 12.00 Griendtsveen 2Venray 5 2.00 Dit betx*eft de return-wedstrijden van zondag 1 okt. 1.1. Ons le elftal leed destijds in Ble- rick een 2-1 nederlaag. Deze eerste nedex'laag van dit seizoen leeft nog wel zodanig in de herinnering van onze ploeg dat de wil om zich te revancheren volop aanwezig mag worden geacht. Blexdck bezet mo menteel de tweede plaats op de ranglijst met een voorsprong van 3 punten op Venray. Haar achterstand op leider Lindenheuvel bedraagt slechts 2 punten. Voor Blerick is het dus zaak om niet verder achterop te geraken en onze ploeg kan er van verzekex'd zijn dat 't een zeer zware opgave zal worden om uit deze wed strijd de winst te behalen. Doch voor Venx*ay geldt dat de winst tegen de ze tegenstandex's een extra betekenis heeft daar hiermee een aardig stuk van de achterstand kan worden af geknabbeld. Al met al voldoende re denen om te mogen verwachten dat deze wedstrijd indien gespeeld kan worden a.s. zondag een ma ximum van spanning zal opleveren. Venray 2 kon 't thuis destijds te gen Haslou 2 niet bolwerken en ver loor op 't nippei'tje in een wedstrijd waar de overwinning zeker binnen het bereik heeft gelegen. De Haslou- reserves zullen op eigen terr-ein eveneens de volle winst denken te behalen. Onze jongens willen we nog even in herinnering brengen de laatst gespeelde wedstrijd op 26 nov. in Lindenheuvel waar ze be wezen hebben dat in een verre uit wedstrijd ook winst kan zitten, mits de zaken evenals toen dege lijk worden aangepakt en men van geen wijken wil weten. Venx'ay 3 won thuis met 31 van Oostrum 2 en al mag de tegenstand in Oostr-um ditmaal zwaarder wor den verwacht, 't zal ons toch ernstig teleurstellen als de puntjes niet mee naar Venray komen. Venray 4 kwam destijds in Tien ray niet vei'der dan een gelijkspel 22. Met 't voordeel van eigen veld menen we toch op een overwinning te mogen rekenen. Denk om de fraaie positie welke nog steeds wordt ingenoiTien. Venray 5 krijgt na een drietal Een kop pittige lekkere koffievoor u de weg op gaat. Dat montert u op, dat maakt een man van n, die tegen geen traject opziet. Geurige, lekkere koffieDouwe Egberts koffie. Het fijnste van de plantages, op speciale manier voor u gebrand en, door de grote vraag, altijd vers in de winkels voorhanden. Fijne Dessert De koffie voor fijnproevers, werkelijk iets bijzonders. Pak van 250. Rood Merk De kwaliteitskoffie bij uitstek. Pak van 250 g 1.48 thuiswedstrijden thans een. uitbeurt. In Venray kreeg Griendtsveen 2 een 113 nederlaag, ook in Griendts veen moet gewonnen kunnen wor den al twijfelen we er niet aan dat aldaar op een heftiger tegenstand gerekend mag worden. Zaterdag voor Kerstmis trok V.C. Rooy I naar U.V.S. in Venlo, om uit te maken wie de leiding in de le kl. zou nemen. In deze wedstrijd toonde U.V.S. zich de betere ploeg en won ver diend met 31. Op Tweede Kerstdag was het tra ditioneel „V.C. Rooy-Kersttoernooi". Na een tiental aardige wedstxdjden kwam U.V.S. Venlo op de eerste plaats, 2e werd T.V.C. Venlo, 3e Sa bena Maastidclxt, 4e en 5e V.C. Rooy en Tupos uit Baarlo. Voor het le herenzestal was op woensdag 27 december nog 'n wed strijd vastgesteld, tegen P.S.O.V. uit Venlo. Na 'n tamme partij volleybal beslisten de V.C. Rooy-heren de wedstrijd met 3^1 in hun voox'deel. Door deze overwinning kwam V.C. Rooy op de 2e plaats van de rang lijst, met 1 punt achterstand op U.V.S. Venlo. Het 2e herenzestal hield zaterdag j.l. Tupos II uit Baarlo met 30 ex- onder. V.C. Rooy II heeft nu de lei ding in de 2e kl. genomen, maar wox-dt ernstig door TVC III uit Ven lo bedreigd. Het 3e herenteam kon het thuis- spelend, tegen Tupos II niet bolwer ken en verloren met 31. Het ont breekt de 3e zestallers nog al eens aan geestdrift, terwijl de team geest, één van de voornaamste on derdelen bij volleybal, wel eens te wensen ovexdaat. Programma: Heren: (5-1: Valuas 3V.C. Rooy 3, aanvang 20.45; 6-1 T.V.C. 2—V.C. Rooy 1, aanvang 19.30; 13-1 V.C. Rooy 3 R.A.S. 2, aanvang. 19.00; 13-1 U.V.S. 2V.C. Rooy 2, aanvang 21.45; 13-1 Concordia 1V.C. Rooy 1, aanvang 20 u. Dames 13-1 V.C. Rooy 2Tupos, aanvang 19.45; 13-1 Concordia 1V.C. Rooy 1 aanvang 19.15 u. DAMESZWEMCLUB HZPC Gymnastiek groep II De leden van groep II hebben gymsnastiekles op maandag 8 jan. a.s. van 56 uur n.m. in de gemeen telijke gymnastiekzaal te Horst. Eei-ste trainingen in het nieuwe jaar. HZPC opent het jaar 1962 met een tweetal trainingen in het Venlose Sportfondsenbad. Voor de gehuwde dames en oude re leden is er een training op dins dag 9 jan. a.s. Vertrek kwart vóór 9 n.m. vanaf het Lambertusplein. Opgave tot uiterlijk zondagavond 7 januari a.s. bij het secretariaat. Alle leden reizen op zondag 14 ja nuari a.s. naar Venlo. Vertrek kwart over 3 n.m. aan de gymnastiekzaal in de Groenewoudstraat te Horst. Opgave tot deelname t.m. 10 ja nuari a.s. bij de secretaresse. Dit jaar kwamen eindelijk de zil veren rijksdaalders terug, die de in middels twintig jaar oude zilverbon nen gingen vexwangen. Nu er bijna een jaar verstreken is, ziet men de papieren rijksdaalders niet zoveel meer, maar ze zijn nog niet geheel uit de circulatie vex-dwenen. De grootste sportbelevenis van 't jaar was de klinkende overwinning van" de Utrechtse Anton Geesink op de Japanse judoka's. Te Parijs werd hij wereldkampioen. In februari trad de Maas buiten haar oevers en teisterde een deel van het zuiden van ons land. Ei'ger hadden onze zuiderburen, de Belgen, het te verantwoorden. Nadat wij het twaalfeneenhalf jarig x-egeringsjubileum van onze vox-stin hadden herdacht, kwam het px'obleem van de vijfdaagse werk- week in het centrum van de belang stelling te staan. In de loop van dit jaar werd deze vijfdaagse werk week zeer snel gemeen goed. In alle sectoren van het bedrijfsleven, die zich dit maar even konden pex-mit- teren werd deze verkorte arbeids week ingevoerd. Over het algemeen wel met succes. Ondanks deze verkorte werkweek ontstond toch weer een zekere so ciale onxnist. Er zijn diverse groepen in ons volk die zich wat hun sa lariëring betx'eft nog tekort gedaan voelen. We behoeven hierbij maar te denken aan de leraren, de hogere ambtenaren en de politie en ver pleegsters. Zeer veel stof deed de dreigende staking bij het radio- en televisiepersoneel opwaaien. Hier staan de zaken wel uiterst merk- waai'dig. Werkgevers en werkne mers zijn acoord wat betreft een sa larisverhoging van deze werkers, maar de overheid weigert haar me dewerking om tot xiu toe duistere i-edenen. Inmiddels wei'd him werk tijd ook verlengd, doordat de tele visie ineer zenduren kreeg toegewe zen. TEGENSLAGEN De bijzonder onaangename gang van zaken deze zomer bij de spoor wegen vond ook voor een deel zijn oorzaak in ontevredenheid bij het spoorwegpersoneel. De ontworpen zomei-dienst van de N.S. bleek moei lijk uitvoerbaar en dit was de drup pel die de maat, deed ovexdopen. Het ging steeds slechter met deze dienst en het gevolg was, dat de N.S. ge noodzaakt werden de dienst aan merkelijk te vereenvoudigen. Gexmi- me tijd heeft deze narigheid zijn stempel gedx-ukt op de vervoersza- ken in Nedeidand. Ook de post kwam overal te laat. In de Rotterdamse haven deed zich een ramp voor, zoals onze ha vens nog niet gekend hebben. Zeven personen zijn omgekomen door ver stikking en een twintig kregen gas vergiftiging, toen er een lek kwam in een koelinstallatie aan boord van een der schepen.

Peel en Maas | 1962 | | pagina 6