woon Overpeinzingen Winkelsluiting M.H.CVENRAY Dr. MM Franssen op zaterdagmiddag Burgerlijke Stand Hei Zandakker „St. Anna" meie net ms dienstkc en kshe meie sla en vc aardali Pluimvedi slachtn zeer hoij; W. vd GODSDIENSTCURSUS 18-JARIGEN A.s. dinsdag 8 u. cursus voor de 18-jarige jongens en meisjes in de Muloschool. Na enkele weken rust, wordt weer een grote opkomst verwacht. Deze keer is het een les van dr. v. d. Homberg. PATRONAAT Op Tweede Kerstdag vierden de leden van het patronaat met een gemeenschapsmis op St. Jozef hun Kerstmis. Daarna trokken ze geza menlijk naar San Damiano waar hen een goed voorziene koffietafel wachtte. Voor zondag 21 januari staat een filmavond op het program ma. Ook zal er binnenkort weer ge start worden met sparen voor de zomerkampen. VERLOOFDEN-RETRAITE Begin december hebben vele ver loofde paren deelgenomen aan een retraite als voorbereiding op hun huwelijk. Om alle trouwlustigen die na Pasen hun eigen huis betrekken een kans te geven, is er nog een re traite: van maandag 5 tot dondex-dag 8 februari. Deze retraite begint 's avonds om 8 uur en eindigt 's middags om 1 uur na het middageten. De kosten bedragen 17,50 per persoon. Veel werkgevers geven vrij met behoud van loon. Leden van de K.A.B. ontvangen reductiè' (lidmaatschapskaart mee brengen). Opgaven liefst spoedig aan het retraitehuis Manresa te Venlo, tel. 0470Q - 2461 of via de pastorie van Uw parochie. Welkom op Manresa. INGEZONDEN. De inzender van het ingezonden stuk op de voorpagina maakt ons - te laat om het daar nog te vermei den er op attent dat de door hem genoemde datum der groslijststem ming verkeerd is.. Deze is niet in maart, maar op zondag 28 januari a.s. OPENING PROTESTANTSE SCHOOL Zaterdag om 11 uur zal de heer Burgemeester officieel de nieuwe protestantse school openen, die is gebouwd langs de Prins Bernhard- straat alhier. Voor deze opening is uitgenodigd de gemeenteraad de parochiegeeste lijkheid en natuurlijk ook het on derwijzend personeel, t.w. het hoofd der school de heer W. v. d. Maten en Mevr. v. d. Meije. De ouders der leerlingen kunnen de nieuwe school bezichtigen op vrijdag 12 januari a.s, van 79 uur. Het bestuur maakt er ons op at tent dat er nog altijd gelegenheid is om kinderen op te geven. Het adres vanw het hoofd is Beukenlaan 23, Venray. KERSTVIERING Vrijdagavond heeft de invaliden- bond St. Lidwina haar jaarlijkse kerstavond gegeven voor de leden. Ditmaal waren als gasten aanwezig de wethouders van Dijek, Colsen en Schols alsmede de besturen van Baarlo, Kessel en Maasbree, waar pas een afdeling is opgericht. Pater Wolfgang Schmitz de geestelijke ad viseur van de Venrayse afdeling schilderde het kerstgebeuren, welke spreekbeurt werd omlijst door zang van het verpleegsterskoor van het Psych. Ziekenhuis St. Anna. In het vervolg van deze avond traden nog op het duo Barents, het orkest Jo van Els en een zangduo uit Maas tricht. De Venrayse Rode Kruis colonne verzorgde de invaliden. AGENDA Zaterdagmiddag om 1.35 uur treedt het gemengd koor Cantable van Castenray op voor de KRO, Maandag is er een studiedag van de jonge boeren en tuinders van de kring Venray in het parochie huis te Oostrum. Dinsdag a.s. heeft de Venrayse Middenstand haar jaarlijkse feest avond, die om 8 uur in zaal Wil- helmina begint. Zondag 14 jan. is de traditionele verdiepingsmorgen van de Ven rayse Middenstand in Huize Ser- vatius die om kwart voor 9 met 'n H. Mis begint. KVP-VERGADERINGEN Op de KVP-vergaderingen in Venray-Kom en Leunen werden candidaat gesteld voor de Prov. Sta ten de heren Achten, v. d. Broek. Emonts, Laurensse en Loonen. PATER ROSARIUS VAN BERKEL t In het minderbroedersklooster al hier overleed vrij plotseling dins dagmiddag de Z.E. Pater Rosarius van Berkel, die in maart a.s. zijn diamanten priesterfeest zou hebben gevierd. Pater Rosarius was geboor tig uit Gouda en is in de minder broedersorde getreden in 1895. In 1902 werd hij priester gewijd. In zijn priesterlijke loopbaan heeft hij veel gedaan voor het aankweken van de missieliefde. Hij was 'n gevierd spre ker. Hij was als assistent en rector in verschillende kloosters werkzaam. De laatste 10 jaren genoot hij in het klooster alhier van een welverdien de rust. Hij was de oudste priester van de minderbroeders in het Ne derlandse provincie. Zijn begrafenis heeft hedenmor gen plaats in het klooster alhier. Het is niet uitgesloten dat Mgr. Huybers, de bisschop van Haarlem, de uit vaart bij zal wonen. Niet alleen wa ren beide vroeger buurjongens, maar ook later hebben zij voortdu rend contact met elkaar gehad. BUURTVERENIGING ST. JOZEF Buurtvereniging St. Jozef hield zaterdag j.l. haar jaarvergadering in café Odenhoven. Er werden twee nieuwe bestuursleden gekozen, daar de heren Allards en van Dijk niet herkiesbaar waren. Hun plaatsen zijn ingenomen door de heren G. Beerkens en J. Franssen. Verder werd nog besloten om op vrijdag 26 januari een feestavond te houden in café Manders. TONEELVERENIGING „COMEDIA" LEUNEN Toneelvereniging „Comedie" heeft in studie genomen het toneelspel in drie bedrijven „Het Witte Legioen". Het zal op zondag 21 en maandag 22 januari worden opgevoerd ten bate van Handboogschutterij „St. Joris" in samenwerking met Toneel vereniging „Comedia". AUTO-ONGELUKKEN Oudejaarsnacht omstreeks half 4 botste een personenwagen op de Deurneseweg tegen een boom, reed vervolgens door 'n sloot en sloeg over de kop in 'n daarachter gelegen weiland. De bestuurder G. kon uit het wrak bevrijd worden met snij- wonden aan pols en knieën en met hersenschudding. De naast hem zit tende v. d. B. was er erger aan toe. Met een schedelbasisfractuur werd hij uit voorzorg voorzien van de laatste H. Sacramenten. Beiden werden per ziekenauto overgebracht naar het ziekenhuis alhier. Op nieuwjaarsdag reed op de hoogte van Californië J. uit Oirlo met zijn vrachtwagen tegen een boom. De wagen werd totaal ver nield en het is een wonder dat de bestuurder met enkele lichte ver wondingen er af is gekomen. MOND- EN KLAUWZEER Woensdagavond moesten 188 big gen, 136 zeugen, 2 beren en 5 stuks rundvee uit Venray worden afge maakt. Ze waren afkomstig van met mond- en klauwzeer besmette be drijven in Oirlo, Leunen, Heyde en Ysselsteyn. De dierenartsen hebben ook in de ze kerkdorpen de gevreesde ziekte geconstateerd. We wijzen nog eens uitdrukkelijk op het artikel over mond- en klauw zeer dat in ons 2e blad staat afge drukt. POKKEN IN DUSSELDORF Düsseldorfse artsen hebben bij drie zieken in de Rijnmetropol de gevreesde ziekte pokken gediagnoti- seerd. De patiënten zijn reeds ge- isoleerd. De gemeentelijke autoriteiten heb ben de bevolking der stad 750.000 zielen aangeraden zich preventief tegen de pokken te laten inënten. Vermoedelijk is de ziekte overge bracht door een Düsseldorfer, die per vliegtuig uit Afrika kwam. Hij infecteerde vervolgens twee perso nen uit zijn onmiddellijke omgeving. Er wordt nog gezocht naar de men sen met wie hij sinds zijn terugkeer uit Afrika contact heeft gehad. NIEUWE POSTZEGELS De gewone postzegels in .Neder land zulen worden vernieuwd. Voor de lage frankeerwaarde zijn post zegels met landschapsafbeeldingen ontworpen; voor hogere waarden zal een andere afbeelding van koningin Juliana verschijnen. Naast de twee al eerder aangekondigde bijzondere zegels ter gelegenheid van het 25- jarig huwelijks-jubileum van Ko ningin en Prins, zal een speciale se rie worden gedrukt ter gelegenheid van de automatisering van het tele foonnet in Nederland. EXPORT VAN VLISCO De economische beperkingen die de Afrikaanse staat Ghana neemt om de situatie van het land te ver veteren heeft de vooruitzichten van Van Vlissingen Katoen voor de eerstkomende drie maanden onzeker gemaakt. De verhoging van de in voerrechten en de voorgenomen li centie-politiek door Ghana bedreigt de Vlisco-export van bedrukt ka toen via de Afrikaanse Unilever- organisatie naar dat land. Ghana vormt voor Vlisco een be langrijk afzetgebied. Ernstige stag nering in de export naar dat land kan het bedrijf noodzaken de pro- duktie enigermate te beperken. De ondernemingsraad van het bedrijf is van de gewijzigde vooruitzichten dezer dagen in kennis gesteld. Tot bepaalde maatregelen is nog niet be sloten. Vorig jaar vormde zich een soort gelijke situatie in Belgisch Kongo. Na een aanvankelijke stijging van de voorraden afgewerkt px'odukt al daar werd toen een uitwijkmoge lijkheid verkregen in een scherpe stijging van de vraag door Frans Congo. PRIESTERFEESTEN In het komende jaar zullen de eerw. heren pastoors P. J. Slots, Wanssum en A. R. J. Thomassen, Oostrum, hun zilveren priesterfeest herdenken. Bij de Minderbroeders Francisca nen te Venray zullen hun 50-jarig kloosterfeest herdenken: Walfried Blom; Otgerus Janssen; Marcolinus Zuidam. 25-jarig kloosterfeest: Clemens Eppig; Lebuinus Debets; Aegidius Versluijs, Waverley, Austr.; Hugo Sanders, Katwijk a.d. Rijn. SPAREN IN 1961 Het afgelopen jaar hebben enkele spaarbanken in Nederland opnieuw record-bedragen kunnen boeken. Over het algemeen blijkt echter dat de spaarcijfers praktisch ge lijk zijn geblev'en en soms zelfs wat lager. Toch is 1961 een goed spaar- jaar geworden, waarmee het zich heeft gespiegeld aan 1960. Eén ban** treedt uitzonderlijk naar voren: de Nutsspaarbank Groningen. Daar is meer dan tweemaal zoveel gespaard als- in 1960. DANSEN TE GROENINGEN zondag 7 januari in zaal P. Arts muziek DE PICOLINO's Aanvang 5 uur Entree 1,50 83 DAGEN We ontvingen van het gemeente huis, netjes gestencild, de zgn. dans- kalender 1962. We hebben de moeite genomen eens op te tellen hoeveel er gedans kan worden in 1962, af gezien van de extraatjes, die er nog wel bij komen. 83 x kunnen in 1962 de „beentjes van de vloer", iets wat men 20 jaren geleden nog niet had durven dro men, laat staan wensen. Toen mocht men met de kermisdagen eens dan sen en daarop moest men dan maar het hele jaar teren. Naderhand is de carnaval er bij gekomen en nog later de danszondagen, die nu ook al weer worden uitgebreid tot twee per maand. We zullen de laatsten zijn die de dansliefhebbers deze pret misgun nen en kijken zelfs niet een tikkel tje afgunstig naar hen, omdat zij wel mogen, wat een oudere genera tie vroeger verboden was. Dat ze rustig en plezierig tangoën en wat dies meer zij. Alleen vragen we ons af of hierdoor het menu niet wat eenzijdig wordt. Het zijn voorname lijk de jongeren, die aan het dansen hun hart verloren hebben en hier van gretig gebruik maken. Maar an dere activiteiten en we doelen dan speciaal op voorstellingen van onze culturele verenigingen e.d. komen wellicht in het gedrang. En dat zou naast de prettige zijde van deze danserij toch een minder prettige kant zijn. PROTESTANTSE SCHOOL A.s. zaterdag zal Burgemeester Custers officieel de nieuwe protes tantse school openen. Hiermede wordt een belangrijk punt bereikt in Venrays geschiedenis. Want Venray dat practisch altijd voor 100 procent katholiek was blijkt mede door de evolutie, die het meemaakt zovele protestanten binnen zijn grenzen ge kregen te hebben, dat een aparte school kon geopend worden. Een aparte school, waarop een groep van 70 kinderen onderwijs gaat volgen. Al is het waar dat van deze 70 er bijna 40 Amboneesjes zijn, toch geeft een en ander wel aan, dat te midden van onze katholieken een groep andersdenkenden is komen wonen, wier kinderen nu op hun éi gen school het onderwijs kunnen volgen De voortvarendheid waarmede de ze school tot stand kwam en die hulp die daarvoor ook uit Venray zelf geboden is, moet voor deze men sen de garantie zijn, dat ze welkom zijn in Venray en dat we hen in on ze gemeenschap gaarne aanvaarden als mede-christenen, die naast dat wat ons scheidt toch ook zo heel veel gemeen hebben. DEURNESEWEG. Er gaat bijna geen week voorbij of er worden ongelukken gemeld. Auto-ongelukken links en rechts in onze gemeente. Maar de Deurnese weg en met name het stuk in de buurt van de Nachtegaal begint on derhand berucht te worden en een treurige beroemdheid te krijgen. Daar zijn doden gevallen en ande ren zijn zwaar gewond weg gedra gen moeten worden. De eerste hulp post in het café Nachtegaal is een der drukste posten van deze hele streek. En practisch iedere boom toont de nodige lidtekens van bot singen. 4 Het feit dat andere automobilis ten schijnbaar geen moeite hebben met de bochten daar ter plaatse is natüurlijk nooit een argument om de vraag niet te stellen, wat speciaal dit stuk zo gevaarlijk maakt. Met alle verkeei'sdeskundigen die er zijn moet toch wel een oplossing te vin den zijn om die bochten wat min der gevaax-lijker te maken De afgelopen jaren hebben daar genoeg autowrakken opgeleverd en daarmede dode of gewonde mensen om hieraan eens wat meer aandacht te schenken. het personeelsvraagstuk. Overigens is, volgens Dr. Kickum in Duitsland ten gevolge van de verplichte vrije zaterdag nog geen enkele midden stander op de fles gegaan. De win kels moeten thans in Duitsland op zaterdag om 14.00 uur gesloten zijn, met uitzondering van de eerste za- tex'dag van de maand, waarop zij tot 18.00 uur geopend mogen zijn. Door deze zaterdagmiddagsluiting is de vrijdag de voornaamste ver koopdag in Duitsland geworden. Er gaan zelfs stemmen op in Duitsland om de winkels zaterdags niet om 14.00 uur, maar reeds om 13.00 uur of zelfs al om 12.00 uur dicht te doen. Dr. Kickum, die met nadi*uk wees op het recht ook van de midden stander op meer vrije tijd, erkende dat de moeilijkheden op het terrein winkelsluiting voor het kleinbedrijf anders zijn dan voor het grootbe drijf. In de detailhandel is het namelijk de grote vraag, hoe het beste de be langen kunnen worden gecoördi neerd van drie groepen: de consu ment die altijd „terecht" wil kun nen, de werknemer die naar het lan ge weekend toe wil en de onderne mer zelf, die een eventuele inkrim ping van zijn omzet alleen maar wil accepteren, wanneer zijn winst ge lijk blijft of lieveer nog stijgt. Vol gens Dr. Kickum zou de beste op lossing gezocht kunnen worden in een regeling, waarbij de winkels op zaterdagmorgen open zouden zijn, op zaterdagmiddag dicht en op een andere morgen of middag dicht. Om dat te bereiken is een wette lijke regeling onontbeerlijk, want als men deze zaken overlaat aan de keuze van de enkeling, vervalt men onherroepelijk in willekeur. Uitvoerig ging Dr. Kickum ook nog in op het verschijnsel van de grote kooptrektochten van Duitsers naar Nederland. De oorzaak daar van ligt niet in de Duitse „Laden- schlussgesetz", maar in het verschil in prijsniveau tussen beide landen en in het feit dat in Nederland de concurrentiemogelijkheden veel gro ter zijn dan in Duitsland, waar bij voorbeeld het geven van korting is verboden. Maar dit zijn aspecten, die uiteindelijk op Europees niveau een oplossing zullen moeten vinden. Overigens was Dr. Kickum er nog niet zo zeker van, wie het meeste geld over de grens brengen, de Duit sers of de Nederlanders. Want de Duitsers mogen dan veel levensmid delen in Nederland gaan halen, de Nederlanders kopen in Duitsland veel dure dingen als kunstvoorwer pen, sierraden, lederwaren en der gelijke. Dr Heinrich Kickum van de „In dustrie- und Handelskammer" Münster heeft voor de leden der Arnhemse afdeling van de Kath. Middenstandsbond de winkelsluiting en met name de vex'korting van de arbeidstijd van het winkelpersoneel aan de orde gesteld. Hij heeft bij die gelegenheid o.a. gezegd, dat de ontwikkeling ook in de detailhandel onherroepelijk in de richting van arbeidstijdverkorting gaat. Het is volgens hem volkomen zin loos te proberen deze tendens tegen te gaan met een beroep op het mo reel van de werknemer. Want op welke gronden en met welke kans op succes zou men van de werk nemers in de detailhandel mogen verwachten, dat hij langer werkt en minder vex'dient dan zijn collega in de fabriek? Niet voor niets is het grootste probleem in de detailhandel Op de eerste plaats willen wij langs deze weg iedereen van harte een zalig en voorspoedig 1962 toe wensen. Hoperxlijk zullen de ver wachtingen die we nu, voox'al van het eerste herenelftal hebben dit jaar in versvulling gaan. Verder ho pen we dat we in het komende jaar op geen enkele wijze onze suppor ters, leden of oud-leden zullen te leurstellen. Vorige week woensdag werd door de junioren met een geweldig animo deelgenomen aan een speurtocht die onder prachtige weersomstandighe den hun door bossen bij Geysteren leidde. Bij de Barrier werd warme chocolademelk gedronken om wat op verhaal te komen en daarna konden ze zich te goed doen aan erwtensoep die bijzonder in de smaak viel. De senioren spanden zich zater dagavond in om de Peelwegen in zo snel mogelijk tempo achter zich te laten. Het eindpunt van deze drop ping was weer erwtensoep, die ook hier door hongerige kelen met veel smaak verorberd werd. A.s. zondag zullen eventueel m haal wedstrijden gespeeld worden. De heren gaan op bezoek in Eind hoven en komen zeker met een overwinning terug. Omtrent de te genstander van het tweede elftal kunnen we nog niets met zekex'heid zeggen. De dames zijn volledig bij volgens het programma, dus zij zullen zondag niet spelen. R.K. INSTUIF JONG VENRAY Door de omstandigheden is 't in- stuifbestuur na diepgaande bespre kingen er toe gekomen de Instuif voorlopig stop te zetten. Veel jongeren zullen dit wel een onjuist besluit noemen, maar er is ons geen andere mogelijkheid meer overgebleven. Nu per 1 januari door de burge- meesterlijke overheid meer gele genheid tot ontspanning in de vorm van dansen wordt gegeven is moeilijk om financieel draaiende te blijven. Omdat er in Venray buiten de twee dansgelegenheden geen ge schikte zaal meer aanwezig is, kun nen we dus ook niet tegelijkertijd doorgaan en 't zou onjuist zijn om iedere zondag ontspanning te geven. Het bestuur vindt het jammer om op deze manier afscheid te nemen, maar we menen dat ons niets an ders meer mogelijk was. Indien de omstandigheden veran deren komen we zeker terug. Wij danken allen die door hun hulp en raad ons terzijde stonden. Het Bestuur. P.D.V. DE ZWALUW Zoals de leden wel weten is de jaarvergadering voortaan de eerste zaterdag van februari. De vergade ring van januari gaat niet door. Voorstellen e.d. voor de jaarver gadering kunnen worden ingediend t.m. zondag 21 januari bij de secre taris. De leden worden er aan her innerd dat de jaai-vei-gadering boe- teplichtig is. GEMEENTERAADS VERGADERING De gemeenteraadsvergadering is vastgesteld op maandag 8 januari a.s. om 6 uur. De agenda stond nog niet vast toen met drukken van dit blad moest worden begonnen. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: Feest van de H. Familie. Vandaag maandelijkse openschaal- collecte voor onze kerk (264,30). 7.30 Parochiemis; 8.30 leesmis; 10 u. hgm. 3 u. Lof. Maandag: 7.30 Max-ia Potten. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Jaco bus Wilms. Woensdag: 7.30 Gerard Arts; 7 u. gez. avondmis voor de leden van de R.K. Bakkersver-eniging. Donderdag: 7.30 gez. mnd. Maria Gertr. van Rens-Litjens. Vrijdag: 7.30 overl. fam. Rutten- Kockelkoren. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Arts- Linders. Biechten van 34 u. voor de kin deren, van 67 u. voor de groten. Geen Lof. van 28 dec. 1961 t.m. 3 jan. 1962 GEBOREN: Odenhoven, Johana J. H. M., Gas- straat 5a; Berkhout, Marcus E. L. M. Gussenstraat 10; Tummers, Johan nes H. W., Langstraat 1; van Loon, Gerdina P. G„ Burg. v. d. Loostr. 10; Baltissen, Max-ia M. J., Horster- weg 44; Peeters, Willibrordus A. M. M., Ooster Thienweg 6; Schaminee( Mathias C. A., Deputé Petersstraat 18; Jacobs, Henriëtte, Vierlingsbeek; Steeghs, Martinus P. J. Meerlo; Ma- nuputty, Josefina M., woonoord Vlakwater; Jans-Beken, Theodora H. M., Wilhelminastraat 26; Seijkens Petrus A. M„ Maasheseweg 84; Rei- niers, Josephina M. P., Bergen OVERLEDEN: Beclet, Johanna 82 jr., z.b. te Ven ray; van Berkel, Sebastianus F. A. J., 83 jaar rooms katholiek priester te Venray; Ax'ts, Antonetta L. G. M., 4 maanden, z.b. te Venray; Schoppe- ma, Cornelia, 84 jaar, religieuse te Venray; Smits, Gerard, echtgenoot van Groetelaars, Maria J., 76 jr. z.b. te Venray; Bouten, Theodor, echtge noot van Verheijen, Anna M. C„ 79 jr., z.b. te Venray; Willems, Jacoba A. P., echtgenote van van Els, Peter J. F. 68 jr., z.b. te Venray. ONDERTROUWD: 'Simons, Godefridus A. J., 34 jr., champignonkweker te Gx-ubbenvorst, Sevenumseweg 8 en Baeten, Gertru- da W., 26 jr., z.b. te Venray, Lange- weg 55. GETROUWD: Peetex's, Joseph H. M., 26 jr., con structie bankwerker te Venray en Simons, Johanna P. G. L., 25 jr. te Venray; Arts, Martinus G„ 27 jr. secretaris tuinbouwver. te Venary en Janssen, Petronella E. J., 24 jr. z.b. te Venray; Vermeulen, Wilhelmus B., 28 jr., meubelmaker te Venray en Ehren, Anna M. Th., 25 jr. z.b. te Venray; Kruijsen, Gerardus N. J„ 2 jr., fotograaf te Venray en Brand Lieselotte 21 jr. fotografe te Tutt- lingen Did.; Strijbos Henricus J. H., 26 jr., boekhouder te Venray en Ja- kobs, Christina, 24 jr., z.b. te Venray. Op zaterdag 6 januari her denken wij het feit dat Wilhelm Creemers 25 jaren bij ons in dienst is geweest. Het feest zal in intieme fa- miliekring worden gevierd. lam. Camps Heide-Venray Spreekuurwijziging Keel-Neus-Oorarts VENRAY Voortaan dinsdag 14-16 uur donderdag 16-17 uur (Partic. patiënten liefst na telef. afspraak.) DRANKWET Burgemeester en wethoudei-s van Venray brengen ter open bare kennis, dat op 22 decem ber 1961 is ingekomen een verzoek van A. J. H. Evers, wonende te Merselo-Venray, Grootdorp 10, om een verlof B voor het pand Grootdorp 10. Binnen twee weken na de dagtekening van deze bekend making kan eenieder tegen het verlenen van het verlof schrif telijke bezwaren bij het ge meentebestuur indienen. Venray, 27 december 1961 Burgemeester en wethouders voornoemd, M.A.H. VAN DIJCK, loco-b. H.P.L. VORST, secretaris Bestuur en leden van wensen allen Zalig Nieuwjaar G. VAN SOEST Stationsweg Levensmiddelen Loondorsbedr. Zalig Nieuwjaar Moeder Overste en de Zusters van wensen alle inwoners van Venray Zalig Nieuwjaar GEVRAAGD voor buffetwerhm diverse dagen ev< Hotel van Berg tel. 08851-701, GEVRAAGD dat geheel zel&di werken, voor dag r Café Zanders,ïer. plein. R.K. jongeman, 35 jaar, arb. zoekt kennismaking met net meisje 28—35 jaar. Geheimhouding verzekerd. Brieven met foto onder nr. bureau van dit blad. TE KOOP Ierse Setter Eikenlaan 52. TE KOOP vette koe en vet rund M. Aben, Servatiusweg 10 TE KOOP jonge pinchertjes M. Janssen, Veulense School- weg 1. TE KOOP schot 10 liter melk, pasgekalfde jonge koe J. Lenssen, Blakterweg 2. TE KOOP 2 beste gekalfde vaarzen ab- en tb-vrij. A. Strijbosch, KL Oirloseweg 22, Castenray TE KOOP kolenhaard z.g.a.n. Beukenlaan 41. TE KOOP 200.000 zware Ijarige aspergeplanten Soort R.v.B. Bij het van ouds bekende adres Asperges- en plantenkwekers GEBR. DRIESSEN Horst-Melderslo Broekhuizerdijk 37 Tel. 04709-1139 TE KOOP bijna voldr. volbl. vaars M. Arts, Klein Oix'lo 25. TE KOOP een maalkalf H. van den Munckhof, Laagheidseweg 14 TE KOOP slachthaantjes Flinsenberg, Zwarteklef. TE KOOP voldragen vaars L. Kersten, St. Jozefiaan 11. Smakt. TE KOOP in prima staat verkerende Algain Porsche diesel tractor met cabine, Panter tweewegploeg, ondergrondersen maaibalk M. J. Rongen, Loonwerkers- bedrijf, Oirlo. tel. 04787-235. TE KOOP in prima staat zijnde pic-up met platen n. ingeb. verst. Stationsweg 127. TE KOOP toom prima biggen A. Theunis-Weijs, Leunen. Steegsepeelweg 8 TE KOOP partij bossen-roggestro en gerste-pakkenstro A. Steeghs, Straat 16, Castenray TE KOOP bijna voldragen vaars Wed. v.d. Winkel, Smakt, Loobeek 1. TE KOOP antieke secretaire Lindenstraat 16. TE KOOP dragende koe 15 jan. a.t, 2e kalf, vrij bedrijf. J. Heidens, Schoor 1 TE KOOP z.g.a.n. 3deurs kleerkast en een kruiwagen Esdoornstraat 12. BIEDT ZICH A net meisje v< Adres bureau i c GEVRAAG! voor zo spoedif ijeli Hotel „Xe eia Veira Kostgangers vr Weekexds aezi Adres bureau n d GEVRAACD voor halve dage of dagen in de week Mevr. Smits,Scolst Dagmeisjt ivr, M. Hoedemaekasjen; plein 6. -r GEVRAAGD net zelfstJi n of huiglsl Hoog loon. 1 Te melden Tel. 4516. Na 6 uur vcfjefst Venlo, tel. 6lJ Ik zoek 1 m rijfl Pensionprijjx te komen. Opgave aan TE KOOP (AG alle si en rodeeh Fa. Fr. JansTi Tel. 02 TE KOOP (AG kuikens 'int bij Station 0452 TE KOOP GG in Venray of Brieven ondl fc van dit blad. Vrije tyd ïei Wilt u uw 3 besteden Komt u graagen; contact Schrijf eens ansl Wij zoeken mersl die met vragi in haar woonplter willen houdeieg» schiedt dit iionc Minimum leejaa Brieven aanant stituut voor d<e C Barentszpleinste Met vermeldiitte Wij betalfgoi beï Pluimvee sxpt Tel. 04920-23ildi HELMOND co; Vraagt vj alle v<ge financi hypoth vrijblijvenngc C.J BLOIRA LeunsewCi:

Peel en Maas | 1962 | | pagina 2