DE GRUYTER Adverteert in Peel en Maas mi£P£&6 komt dit ja,a.r: 10% en betere waar! Speciale Blijf gezond Zwitsaletten Winterhanden en wintervoeten r 'OOOOC DE GRUYTER'8 SI. NICOIAAS-AANBIEDINCEN èn betere waar èn lien proceni alléén De Gruyte j^ervolg van voorpagina e> Dat wil zeggen: niet alleen op hei gezicht en op de handen, maar ook op grotere delen van het lichaams oppervlak. 's Zomers zo mogelijk ook 's winters zwemmen biedt daartoe een unieke gelegenheid. Ho- penlijk duurt dat nieuwe binnenbad geen eeuw. MET HET HELE GEZIN Maar behalve in water kan een mens ook in de lucht baden! .Daarvoor behoeft dan helemaal geen dure skireis te worden ge maakt, thuis kan zulks ook heel goed gebeuren. Verstandige mensen kombineren, dat met het maken van enige li chaamsbeweging 's morgens na het opstaan. Het hele gezin doet daar misschien wel aan mee. Het weer laat het dikwijls toe, dat de ramen van het vertrek wagewijd open staan. ECHTE SPORT Helemaal buiten verdient eigen lijk de voorkeur, maar de woonom standigheden van de meesten onzer en de wisselvalligheden van ons gure klimaat laten zulks helaas niet altijd toe. Echte gymnastiek of andere sport beoefening is natuurlijk ook diens tig. Gemakkelijk zittende kleding, die hals, armen en zo mogelijk ook de benen vrijlaat, is daarbij ge wenst. Pas na de training of na de wed strijd worden dan de wollen truien en de lange broeken weer aange trokken, waarin men ook zijn en tree in de gymnastiekzaal of op het sportveld heeft gemaakt. Twee ZWITSALETTEN en vroeg naar bed. Het koude jaargetijde is weer aan gebroken. Bruine bladeren waaien door de straten en over pleinen en al betrekkelijk vroeg heeft de vorst zijn intrede gedaan. U moet niet gek kijken als zo meteen hagel en sneeuw ook nog 'n duit in het zakje komen doen, kort om dat we het echte gure winter weer krijgen, dat bij dit deel van het jaar eigenlijk hoort. In deze tijd van het jaar zijn er vele lijdsters en lijders, niet aan een of andere ernstige ziekte, maar fcanwinterhanden en winter voeten. Zij, die hierover uit eigen erva ring kunnen meespreken, weten wat dit betekent. De aangetaste delen zwellen op en gaan jeuken. In ge vorderd stadium komen er zelfs kloofjes en wondjes, die voor de be trokken persoon buitengewoon on aangenaam kunnen zijn. De oorzaak van dit alles moeten we zoeken in een slechte bloedcir culatie in deze lichaamsdelen. Wat is wel het geval? Door de invloed van de kou trek ken de spiertjes van de huidbloed vaatjes zich samen, waardoor het doorstromen van het bloed belem merd wordt. De voet of de hand wordt daardoor bleek en wittig. Het gevolg van 't niet goed door stromen van het bloed is, dat de huid niet voldoende gevoed wordt met de onontbeerlijke stoffen die het bloed meebrengt. Zwellen, jeu ken en andere onaangenaamheden zijn dan het gevolg. WAT MOETEN WIJ HIER TEGEN DOEN? De beste oplossing is, de oorzaak van het ontstaan van wintervoeten en winterhanden weg te nemen en dus de slechte bloedcirculatie te verbeteren. Zorg, dat u zoveel mogelijk war me handen en voeten houdt, dat is zeer belangrijk. Dit houdt echter niet in, dat u met koude handen of voeten eens lekker bij de kachel of haard moogt gaan zitten. Dat zou een averechtse uitwerking hebben. Koude handen en voeten bewerkt u door middel van wrijven en mas seren enwegblijven van die heerlijke kachel. Ga niet naar bed met koude handen of voeten. Ah, zegt u, een fijne kruik zal mij hel pen. Mis! Zo'n kruik zal hetzelfde resultaat opleveren als die warme kachel. U kunt hoogstens het voeteinde van het bed door middel van een kruik vóórverwarmen. Maar wanneer u in bed stapt, moet de kruik eruit. Het beste systeem is wel een flin ke wandeling voor het naar bed gaan. Thuisgekomen de voeten en handen bewerken met wisselbaden van warm en koud water. Ze mas seren en wrijven met een niet te hard borsteltje en daarna met een ruwe badhanddoek flink afdrogen. Dan kunt u rustig uw voeten naar het verwarmde voeteneinde van het bed uitstrekken. Het inwrijven van de handen en/of voeten met een goede olie of crème is ook aan te bevelen mits deze de poriën niet verstopt. Het gehele systeem is er op geba seerd de bloedvaatjes open te hou den, zodat het bloed het beste medi cijn voor uw huid en dus tegen win terhanden en wintervoeten! nrnmuuftffmtm Zoals elk jaar zijn de Gruyter's winkéls en zelf bedieningszaken tjokvol gevuld met St. Nico- laas-specialiteiten. Maar... al maakt de Gruyter er daarvan zoveel als kan, elk jaar weer blijkt dat nog te weinig. Schrijf daarom nu gezellig Uw St. Nicolaas- boodschappenlijst en doe Uw inkopen vandaag of morgen. Nu kunt U nog gezellig, rondneuzen en winkelen. Nu hebt U nog de èerste keus. Nu zijn alle speciale aanbiedingen er nog volop. En - op alle St. Nicolaas-boodschappen verdient Ubij De Gruyter bovendien immers 10%! Grote poppen - kleine popjes, taai-taai hoort bij 't feest! ledereen is in z'n nopjes, maar de kinderen 't meest! grote pop Zoete Lieve Gerritje 20 ct. taai-taaipopjes 6 stuks in zakje 30 Ct. speelgoed-taai-taai, zakje 50 Ct. Fijne harten van fondant 3 grote bij elkaar „harten-troeven" in de hand voor de Sint dit jaar! Fondant-harten: framboos - chocolade - mokka 3 stuks in doosje 45 Ct. Leuke marsepein-figuren 12 soorten - welgeteld Laat de Sint maar flink wat sturen Kinderen zijn er op gesteld. marsepein-figuren 12 verschillende soorten per stuk 25-50 of 60 Ct. De Gruyter's chocolade letters: melk of puur - 't is altijd raak, vallen bij de schoenenzetters „letterlijk" zeer „in de smaak"! Flinke letter melk of puur: m - w 70 ct. A-B-C-D-E-F-G-H-K- N-O-P-R-S-U-V-Z 65 ct. I - J - L - T 60 Ct. Extra grote letter melk of puur: B- D- E- H- K- M- N- R-S-W 135 Ct. A-C-F-G-J-L-P-T 120ct. Sint Niklaas en U, die weten: chocolade neergezet is speelgoed dat je öp kunt eten: Hn stoomboot - auto of raket! grdte melk-chocolade figuren: aut\ helicopter, stoomboot, raket 45 Ct. Wat is he/feest van Sinterklaas zonder echte speculaas De Gruyter bakt ze goed en geurig en verpakt ze vers en fleurig. amandelspeculaas pak 500 gram135 Ct. 250 gram 65 Ct. speculaas pak 500 gram 100 ct. 250 gram 45 Ct. De Gruyter's strooigoed gaat Piet halen. Door de korting scheelt dat gèld. Waarom elders meer betalen? èlk voordeel in december telt! figuur-strooigoedschuimpjes, zakje met TOO gram 28 Ct. strooigoed, grote zak met speelgoedsuikerwerk - pepernoten en schuimpjes^ 500 gram 98 Ct. 'n Plastic auto vol met flikjes: een surprise, kant en klaar! Alleen 't gedichtje nog, en strikjes, in de auto rijden maar! plastic speelgoedauto beladen met 50 gram chocolade musketflikjes 50 Ct. Amandelstaaf dat is je ware, iedereen smult mee! Van De Gruyter,echt zo'n zware met amandelspijs voor twee! amandelstaaf 250 gram 145 Ct« Zo'n doosje chocolade diertjes daar komt zowat heel Artis uit De Gruyter's dierentuin-pleziertjes zijn zelfs nog leerzaam voor Uw spruit! melk-chocolade beestjes, doosje 70 Ct. Chocolade harten ^por gelieven: in elke doos zitfen er twee!. Bezorg er Uw hartedieven, 'n „hartelijke" surprise meét^ 2 grote chocolade harten in i melk of puuh\ Echf'geld is voor grote mensen, kassabons spaar je daarvoor! Dit geld is voor kleine mensen, /De Gruyter's chocolade hoor! Gouddraadnetje met melk-chocolade munten: rijksdaalders, guldens, gouden tientjes, etc 50 Ct. Met melk-chocolade-speelfiguren is weer 'n kinderwens vervuld! Bezorg de kleintjes leuke uren. Er wordt danig van gesmuld! melk-chocolade figuurtjes: Sint, Piet, 15 ct. indiaan, sneeuwman, konijn in fleurige staniol-verpakking Klompen in de schoen gekregen Hoe dat kan, dat snapt U vlug! Pieter kwam De Gruyter tegen en bracht choco-klompjes terug! melk-chocolade klompjes, doosje a 100 gram 65 Ct. geldig tot 6 december Kijk eens wat U (buiten de 10%) met St. Nicolaas bij De Gruyter nog méér besparen kunt! Bij aankoop van f 8.- De Gruyter artikelen hebt U recht op 500 gram koffie een gulden goedkoper (of naar wens 100 gram oploskoffie - een gulden goedkoper) grote fles KOFFIE-NIELK van 92 of 72 cent 10 cent goedkoper - en de koffiespecialisten van De Gruyter weten precies hoe echte koffie-melk moet zijn! 3 pullen bier goed voor 7 ferme glazen tintelend vers bier of 3 flesjes Super Pilsener het veredelde, volmondige feestbier bij uitstek tswtwatawtva! samen voor f 1.15 IttVlva kw» 'f (Uhbtrs itod Bij élke aankoop van f 4.- De Gruyter artikelen hebt U récht op het Snoepje van de Week voor slechts 15 cent ../elke week 'n andere lek kernij met steeds een leuke attractie erbij. Natuurlijk maakte De Gruyter daarvan voor St. Nicolaas BorstplaatjesNeem een doosje mee Room of fondant? Welalle twe$! Ze smelten heerlijk in de mond En delen zo gezellig rond! roomborstplaat, smaken: mokka en chocolade, doosje 150' gn 60 Ct. fondantborstplaatsmaken: marasquin, citroenframboos, mokka, chocolade doosje 200 gr. 59 ct. sir ?7 n surprise «P zichzelf! M

Peel en Maas | 1961 | | pagina 8