Statenverkiezingen Afrekening Limbrato-tenfoonstelling werpen hun schaduw vooruit Dienstuitvoering bij de P.T.T. Onze boerenstand zal moeten omschakelen Overpeinzingen Vrijdag 1 december 1961 No. 48 Twee en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS^ DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF NV. VENRAY WFFKRT AH VOOR VFTVTP A V RM OMQTDFlfFM ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 L<L<I\UL/iU V UUA V UilAH I UiVlJ 1 IvEtlVEtll PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (balten Venray 1.75) De verkiezingen voor de Provin ciale Staten zullen komend jaar, waarschijnlijk al in Maart gehouden worden. Nu zijn er mensen, die de waarde van deze Staten niet bijster hoog aanslaan. Men wijst er op, dat dit college maar enkele keren per jaar bijeen komt, o.a. voor de behande ling van de begroting en de verkie zing van het College van Gedepu teerde Staten, maar dat daarmede de kous dan ook af is. Nu is het zeker waar, dat deze Staten niet zo dikwijls in de open baarheid treden als b.v. onze ge meenteraad, maar dat wil dan toch zeker niet zeggen, dat ze daarom minder belangrijk zouden zijn. Ze vormen tenslotte het bestuur van onze provincie en hebben als zodanig een zeer belangrijke taak ten opzichte van dat gewest en van daarin gelegen gemeenten. Trouwens uit eigen en jongste er varingen weten we hoe belangrijke initiatieven uit hun geboren kunnen worden, die ook voor deze streek van enorm belang zijn en waren, terwijl in verschillende commissies, welke de Staten vormen, op hun beurt weer plannen en initiatieven naar voren komen. Trouwens door het feit alleen al, dat ze een grote stem in het kapittel hebben bij de provinciale begroting en dat het opperste gezagscollege, dat van Gedeputeerde Staten door hen gekozen wordt zijn al reden voldoende om de verkiezing van deze Staten met meer dan normale aandacht te volgen Nu is het zo, dat bij de komende verkiezingen het aantal zetels met 50% wordt uitgebreid, namelijk van 100 op 150. En in dat licht bezien is het zeker voor onze gemeente en deze hele streek van groot belang om voor de komende verkiezingen paraat te zijn. De Statenkieskring Horst, waarbij practisch geheel Noord-Limburg is ondergebracht, had in het verleden 4 zetels, t.w. de heren Achten en Emonts uit Horst, de heer Loonen uit Venray en de heer vd. Broeck uit Gennep. Een eenvoudig rekensommetje toont aan, dat bij de komende ver kiezingen deze zetels ook met 50% zullen worden uitgebreid en dat er dus in de toekomst 6 zetels voor deze kieskring beschikbaar komen. We weten ook dat in het verleden in Venray pogingen gedaan zijn om twee candidaten te brengen in deze Staten en dat bij de laatste verkie zingen het niet veel gescheeld had of de heer L. Laurensse had als Statenlid naar Maastricht gemoeten. Dat is om verschillende redenen niet gelukt. Hoewel men van de ene kant moest betreuren, dat van uit deze zich sterk industrialiseren de streek naast de afgevaardigde uit de landbouw-sector ook geen „in dustrie-man" Statenlid kon worden, mocht van de andere kant niet uit het oog verloren worden, dat daar mede de zetel van de overkant van de Maas waarschijnlijk verloren zou zijn gegaan. En men mocht te recht de vraag stellen of dat nu wel juist was Men kon als chauvenist de vraag stellen of het juist was, dat Horst er liefst 2, Venray en de overkant van de Maas slechts ieder een zetel bezetten, feit was, dat de stemmin gen telkens opnieuw dit beeld lieten zien en dat dus het grootste gedeelte der kiezers een dergelijke verhou ding ook wilde. En de stem des kie zers beslist Intussen is er heel wat water door de Maas gestroomd en liggen de verhoudingen en de situatie wel an ders, als bij de laatste verkiezin gen Met deze nieuwe werkelijkheid zal men rekening dienen te houden. De reëelste oplossing zou zijn, dat deze 6 zetels gelijkelijk over de drie districten van Noord-Limburg zou den worden verdeeld, 2 in Horst, 2 in Venray, 2 voor de overkant van de Maas. Waarbij dan gezorgd moet worden, dat deze zetels over de par tijen, d.w.z. over de verschillende standen zo reëel mogelijk moeten worden verdeeld. Dus dat landbouwers, arbeiders, middenstanders en industrie een be paald aandeel van de zetels krijgen om daarmede alle belangen zo goed mogelijk te kunnen behartigen. De politicus zal ons direct nazeg gen, dat zulks inderdaad de meest wenselijke en de meest reële oplos sing zou zijn, waarmede alle distric ten, alle standen en dus geheel Noord-Limburg het meest gebaat is. Maar, de kiezer kiest en diens stem is beslissend. Niet ontkent kan worden, dat het aantal KVP-leden, dat via de gros lijst-verkiezing een grote en dikke vinger in de pap heeft, juist komt uit de agrarische sector. Zowel middenstand als arbeiders zijn in deze streken ver in de min derheid wat het aantal KVP-leden betreft om van de industrie nog maar geheel te zwijgen. Men kan en mag dit betreuren, maar door hun vrij algemeen lid maatschap van de KVP hebben de landbouwers een grote voorsprong op de andere standen, die schijn baar niet in die mate de moeite en het geld op kunnen brengen hun politieke organisatie door lidmaat schap aan te hangen, als de land bouwers. En daarmede hebben deze laatsten bij de grosslij st verkiezingen een veel grotere macht dan hun broe ders in de andere standen. Geen mens, die het hun dan ook kwalijk kan nemen, dat ze die macht gebruiken en hun eigen mensen naar voren schuiven, want het hemd is en blijft nader dan de rok Op de allereerste plaats zullen dus ook van de andere standen meer mensen lid moeten worden van de politieke partij i.e. de KVP. Maar op de tweede plaats geloven wij, dat het toch wel dringender dan ooit het parool tot samenwer king zal moeten worden uitgegeven. Men zal als verstandige mensen aan tafel moeten gaan om de theo retische mogelijkheden practisch te kunnen verwezenlijken.... Men zal ook hier begrip moeten opbrengen voor het feit, dat de tijden verande ren en dat wij met hen moeten ver anderen. Dat er niemand en niets gebaat is dat we uit Noord-Limburg vijf of zes landbouwers-afgevaardigden en misschien één KAB-er hebben en dat de rest al is dat misschien eigen schuld op 't bekende hout je moet bijten. Men zal plaatselijk maar ook in de kring zelf zich duidelijk uit moe ten spreken over het hoe en waar om en men zal de kiezer in dier voege moeten adviseren We geloven, dat als dit niet vol doende gebeurt er ondanks de ze tel-uitbreiding geen winst te beha len is. En dat is om meer dan een reden zeer jammer. Dat vereist van onze verschillen de KVP-afdelingen en van de KVP- centrale om ons tot Venray te beperken dat er binnen afzien bare tijd over dit onderwerp van gedachte gewisseld wordt. Zo te zien zit zeker in verschil lende van die afdelingen en ook in de centrale zelf, echter nog niet veel fut. Misschien dat dit artikel dan voor hen aanleiding moge zijn om met nieuwe moed dit onderwerp aan te snijden en uit te werken. Het zal voor de toekomst van deze kieskring van het allergrootste be lang zijn. GEDURENDE DE KERST- EN NIEUWJAARSPERIODE Aangezien Eerste Kerstdag en nieuwjaarsdag op 'n maandag val len, zullen ten einde een zo goed mogelijke uitvoering van de PTT- diensten te bereiken enige bij zondere maatregelen moeten wor den genomen. Hieronder geven wij daarvan een overzicht. Postdienst, zaterdagen 23 en 30 de cember. In het algemeen zal de dienst worden uitgevoerd als op normale zaterdagen. Echter zullen ook aange tekende stukken, briefpakjes en (zo veel mogelijk) massa-drukwerken worden besteld. Tevens zal een pak ketpostbestelling plaats vinden. Aan busrechthouders zal gelegen heid worden gegeven naast de ge wone correspondentie ook de voor hen bestemde aangetekende stuk ken en postpakketten af te halen. Zondag 24 t.m dinsdag 26 decem ber, zendag 31 december en maan dag 1 januari De dienst zal worden uitgevoerd als op normale zondagen. Ten einde vol raken van de brievenbussen te voorkomen zullen op deze dagen zo nodig buslichtingen plaats vinden. Woensdag 27 december De bestelling zal plaatsvinden als op maandag. Zo nodig zullen op de kantoren extra-maatregelen worden getroffen om te bereiken dat alle tijdens de feestdagen geposte cor respondentie uiterlijk met het dag- net wordt verzonden. In verband met de te verwachten extra drukte aan de loketten zal op deze dag op de postinrichtingen, waar de behan deling van sommige geldzaken tot 15.00 uur plaatvindt, ook na dit tijd stip, tot het normale sluitingsuur, gelegenheid bestaan tot het verrich ten van alle geldzaken. Donderdag 28 december De dienstuitvoering is als op an dere donderdagen, behoudens dat voor het verrichten van geldzaken hetzelfde geldt als voor woensdag 27 december. Dinsdag 2 januari Ten aanzien van de briefpostbe stelling en -verzending geldt het- zelfd als voor woensdag 27 decem ber. De loket-openstelling is als nor maal op dinsdag. Nieuwsbladen, periodieken e.d. Met de uitgevers van nieuwsbla den en andere periodieken zal door de postdirecties zoveel mogelijk contact worden opgenomen omtrent een zeer tijdige terpostbezorging van hun bladen. Het bestuur van de Limbrato-ten- toonstelling die het vorig jaar van 3 t.m. 11 september in de Inalfa is gehouden, heeft bij monde van de organisator de heer J. Buss uit Zeist, verslag uitgebracht over het verloop van deze tentoonstelling. Een verslag, dat in 'n vergadering schijnbaar al is goedgekeurd. 15.623 BEZOEKERS In het kort wordt in dit verslag nog even ingegaan op de voorge schiedenis van deze tentoonstelling. Lag het oorspronkelijk in de be doeling, dat op het Henseniusplein in een of meer tenten een midden standstentoonstelling zou worden ge houden, aldra bleek dat ook indus trie en landbouw hiervoor belang stelling hadden. Dank zij de medewerking van de N.V. Inalfa kon de pas gereed ge komen hal nu als tentoonstellings ruimte worden gebruikt. De tentoonstelling werd bezocht door 15.623 bezoekers, waarvan on geveer 1000 kinderen waren. On danks de slechte weersomstandig heden mag men beslist over belang stelling niet klagen. De resultaten waren goed zo meldden de standhouders. Hoewel representatie de hoofdzaak was en niet de verkoop of de werving, was het merendeel der deelnemers goed tevreden over de bereikte resultaten EVENEMENTEN Oök gaat het verslag nog even in op de, bij gelegenheid van deze ten toonstelling gehouden evenementen. De beide boerinnendagen zijn zeer goed geslaagd en trokken veel be zoeksters. Het concert van de Kon. Harmo nie Euterpe was prima, al trok het weinig bezoekers. De laswedstrijden waren een groot succes, waarbij meer dan 60 lassers kampten om de beschikbaar gestel de prijzen. Dan was er nog het concours-hip- pique, dat een goede reclame maak te voor de paardensport in deze streken. De jubileum-fokdag van de K.I. Venray trok terecht veel bezoekers, alsmede de varkensfokdag. Een groot vuurwerk sloot tenslot te de rij evenementen, die deze ten toonstelling als het ware omlijsten. FINANCIëLE AFWIKKELING De balans sluit met een te goed van 4.800, hetgeen dus de 10.000 garantie van de gemeente buiten ge vaar stelt. Een alleszins opmerke lijk resultaat, omdat de weergoden de Limbrato niet gunstig gezind waren. Aan standgelden werd bijna 39.000 ontvangen, waarvan ge meente en industrie het grootste deel op tafel legden. De entree's bleven onder de ver wachting (slecht weer) en waren meer dan 5.000 onder de begrote 20.000. Daartegenover stond, dat ook ver schillende uitgaven-posten onder de begroting bleven, zodat al met al er dus nog een gunstig resultaat uit de bus is gekomen. De gemeente die enerzijds een be hoorlijk bedrag aan vermakelijk heidsbelasting geïncasseerd heeft, heeft van de andere kant haar beste krachten beschikbaar gesteld voor terrein-aankleding en dergelijke en dank zij haar hulp, konden ver schillende uitgaven-posten sterk be snoeid worden. CONCLUSIE De eindconclusie van dit rapport is, dat deze Limbrato-tentoonstel- ling in alle opzichten is geslaagd en de bezoeker een uitgebreid beeld gegeven heeft van de huidige stand van zaken, zowel op het gebied van de industrialisatie, als dat van de handel en de agrarische sector in deze streken. Betreurd wordt nog dat het nij verheidsonderwijs deze unieke kans niet heeft aangegrepen om haar mo gelijkheden nader toe te lichten, ter wijl men ook iets meer deelname verwacht had van de plaatselijke handel Maar daar tegenover stond dat de Hierbij kan als richtlijn dienen dat periodieken, welke voor Kerst mis resp. Nieuwjaar moeten worden besteld, op donderdag 21 december resp. donderdag 28 december a.s. uiterlijk te 18.00 uur moeten zijn ter post bezorgd. Telgraaf- en Telefoondienst Op beide Kerstdagen en op Nieuw jaardag wordt de dienst op de hoofd-, bij- en hulpkantoren en sta tions uitgevoerd als op zondag. gemeente Venray met haar stand 'n voorbeeld gegeven heeft voor vele andere tentoonstellingen en de kans om het publiek voorlichting te geven met beide handen en op een uitste kende wijze heeft aangegrepen.... Op een der praatavonden van de peurnese Boerenbond heeft ir. Pronk, de rijkslandbouwconsulent, een beter inzicht gegeven in de al gemene agrarische toestand. Hij heeft de vraag gesteld of er voor de boerenstand nog wel toe komst is en of de boer zich op de duur nog een behoorlijk bestaan verwerven kan? Deze vraag wordt blijkbaar ook in kringen van deskundigen tegen woordig herhaaldelijk gesteld. De Nederlandse landbouw is allerminst achter; hij staat, in tegendeel, op 'n heel behoorlijk peil. De overheid doet er ook veel voor, onder meer door haar voorlichtingsdienst. Toch is de toekomst voor de boer zorge lijk. Onze boerenstand heeft ook thans voortdurend met moeilijkhe den te kampen. Dat komt voornamelijk omdat er in en om ons land veel is veran derd. Vóór de oorlog was Nederland een agrarisch land en was de industrie bevolking van onze buurlanden in belangrijke mate aangewezen op de invoer van onze landbouwproduk- ten. Na de oorlog is Nederland ech ter moeten overgaan tot industria lisatie. De buurlanden gingen op hun beurt meer werk maken van hun land- en tuinbouw en van hun veeteelt, ook in verband met de op bouw van 'n Europese Economische Gemeenschap. De Duitse Bondsrepubliek be steedt )niljarden mark aan land bouwsubsidies; in Engeland worden ook de kleinere boerenbedrijven krachtig gesteund. Hoe langer hoe meer proberen die landen in hun eigen behoeften te voorzien. Ze be ginnen zelfs al te cocurreren. NIET ACHTEROP! Nog ernstiger zijn wellicht de moeilijkheden, die er in het eigen land voorkomen uit de welvaarts stijging buiten de boerenstand. De arbeidslonen zijn verdubbeld, doch de kosten van het levenson derhoud zijn slechts gestegen met 25 procent. En dit proces duurt nog voort: het einde van de welvaarts stijging is nog niet in zicht. Een geschoolde arbeider, die tien jaar geleden nog maar drieduizend gulden Verdiende, verdient er nu zes en verdient er, naar mag wor den aangenomen, in 1970 negen tot tien! Het bezit van een auto wordt heel gewoon, ook voor de arbeider. Heeft de boer in deze voorspoed gedeeld? Jawel, doch slechts in beperkte mate. Het gemiddelde bedrijf sinko- men is de laatste tien jaar ook voor hem verdubbeld (van 4.500 tot 9.000), doch echte winst is dat slechts in schijn: de produktiviteit is namelijk niet verdubbeld en het kostencijfer is wél geweldig opge lopen. Wat de boer meer verdiende dankte hij voornamelijk aan harder werken. MINDER PRODUCTIE RICHTINGEN We moeten er niet op rekenen, dat er met harder werken nog iets te bereiken valt, verklaarde ir. Pronk met nadruk. Harder werken past ook niet meer in deze tijd, die juist de werktijd verkort en de arbeid vergemakke lijkt. Ook de prijsstijgingen hebben thans op agrarisch terrein hun hoogtepunt bereikt; men kan eerder prijsdalingen verwachten. De boeren zullen dus alles moeten doen om bij de andere bevolkings groepen niet achterop te raken. De uitweg uit deze moeilijkheden is volgens de Rijkslandbouwconsu lent de ontmenging van onze land bouwbedrijven. De boeren moeten omschakelen van veel op slechts en kele produktierichtingen. Ze moe ten, evenals de bedrijven in de in dustrie, hun eenheden vergroten. Dat werkt kostenbesparend. Als men de dingen in het groot doet, kan men ze beter doen en zal men ze ook beter doen. Men kan en zal er meer zorg aan besteden. Het gemengde bedrijf is veelal te klein voor mechanisatie. Onze boeren zullen zich meer moeten toeleggen op dat, wat ze het beste kunnen. Dat is natuurlijk voor iedereen verschillend. Ze moeten de moed hebben iets prijs te geven om het andere uit te breiden. Wie zes of zeven koeien heeft zal moeten overwegen: wegdoen of verdubbe len. Ze zullen verder moeten wer ken met een eenvoudiger, minder tijdrovend bouwplan. „Deze weg zullen wij moeten inslaan", zei ir. Pronk. Er werd natuurlijk uit de verga dering opgemerkt, dat met een gro tere produktie ook het risico groter wordt. Maar gaat dat met de han del niet steeds op en af? Ir. Pronk vroeg de aanwezigen: „Zoudt U eigenlijk niet gewild heb ben, dat U tien jaar geleden twee honderd varkens had ingezet en duizend kippen? Niemand gaf daarop een ontken nend antwoord. Blijkbaar dachten ze allemaal: had ik het inderdaad maar gedaan, of kunnen doen! Het is raadzaam op tijd de ba kens te verzetten, als het getij keert. Niet alleen de boeren van Deurne maar die van heel Peelland doen stellig goed ernstig rekening te hou den met de geschetste ontwikkeling. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Telefoon 1335 Uitsluitend voor spoedgevallen 1 GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. Janssen, Kard. van Rossum- straat, tel. 1504. ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 GESLAAGD Te Eindhoven slaagde voor stenografie Nederlands, mej. M. van Mil, Overloon. BEJAARDEN VAN VENRAY Op woensdag 13 december is in zaal Wilhelmina om 2 uur een ont spanningsmiddag voor alle bejaar den van Venray. Op deze middag zullen ook Sinterklaas en Zwarte Pieten aanwezig zijn Daarnaast zullen er nog verschillende verras singen zijn. Het actie-comité hoopt, dat alle bejaarden van Venray hieraan zul len deelnemen. Indien er bejaarden zijn, die niet of zeer moeilijk op eigen gelegen heid naar zaal Wilhelmina kunnen komen, kan gezorgd worden, dat zij worden opgehaald. De bejaarden, die deze feestmid dag willen meemaken worden ver zocht zich zo spoedig mogelijk op te geven op het bureau van het sociaal saritatief centrum, Jan Hensen- straat 6a. UITSLAG BALLONNENWEDSTRIJD Bij gelegenheid van de herope ning van het recreatieoord „Vlak water" op 30 april 1961, werd door het stichtingsbestuur een ballon wedstrijd gehouden voor de Ven- rayse jeugd. Duizenden ballonnen gingen op die dag het luchtruim in en verdwe nen in Noord-Oostelijke richting. Dat zo'n ballonnetje toch 'n grote afstand kan afleggen blijkt wel uit het feit, dat de verst afgedreven ballon terecht is gekomen in de Oostzone van Duitsland. De prijzen werden toegekend aan: le prijs, Annie Janssen Laagheid- seweg 12 te Venray; 2e prijs, Nellie Dirckx Paters- straat 29 te Venray; 3e prijs, Jan Swinkels Pr. Marij- kestraat 2 te Venray; 4e prijs, Dolf Klomp Langstraat 14 te Venray. De prijzen bestonden uit twee paar rolschaatsen, een paar voetbal schoenen en een voetbal. DROPPING Onlangs organiseerde de Levens school Venray e.o. een grote drop ping, waaraan ongeveer een 50 leer lingen deelnamen. VERHOGING VAN PENSIOENEN VOOR OUDEN VAN DAGEN Het is een bekend feit, dat vele ouden van dagen moeten bestaan van hun AOW, hun oudedagpen- sioen. Voor een groot aantal oude ren is dit beslist onvoldoende, al moeten wij wel bedenken, dat deze pas enkele jaren oude uitkering van staatspensioen reeds een hele ver betering betekent tegenover het niets van vroeger. Maar goed, wij zijn al weer aan dit betere gewend en staan nu op het standpunt, dat als de staat pen sioen geeft, hij ook een redelijk be drag moet geven. Welnu, gezien de premies die wor den betaald, is het mogelijk de pen sioenen op te trekken, zodat het ha telijke aankloppen bij de sociale diensten wat meer achterwege kan blijven. Het pensioen wordt per 1 decem ber met ten minste 42 voor onge- huwden en met 66 voor gehuwden verhoogd. De minister van Sociale Zaken is nu van plan er nog 15% bovenop te doen. Nederland mag zich gelukwensen met deze nieuwe minister van So ciale Zaken, die vaart probeert te zetten achter de oplossing van een paar zeer practische noden zoals de kinderbijslag voor zelfstandigen, de verbetering voor het pensioen van weduwen en nu weer de verhoging van de pensioenen voor ouden van dagen. Dat gaat al iets meer in de rich ting, die een bejaardentehuis moge lijk gaat maken. De deelnemers werden in groep jes van vier man verspreid neerge zet in Blitterswijck, Merselo etc. Iedere groep kreeg een gesloten enveloppe mede, die pas geopend mocht worden nadat men was ge dropt. In deze enveloppen bevonden zich opdrachten welke zo spoedig mogelijk moesten worden uitge voerd. Nadat men deze had uitge voerd werden op bepaalde contact adressen nieuwe opdrachten ver strekt. De opdrachten bestonden o.m. uit: Het meebrengen van een afbeel ding van Z.H. de Paus, een kranten verslag der laatste Ned. België wed strijd, twee levende vliegen in een lucifersdoosje. Het beantwoorden der vraag wan neer en door wie bepaalde kerken werden gebouwd, het maken van 'n versierde wandelstok en een ver slag der dropping. Door oplossing van een rebus, vond men het eindpunt in café Den Brier te Smakt, waar men zich te goed deed aan de aldaar geserveer de erwtensoep met worst, terwijl de jury de uigevoerde opdrachten be keek en waardeerde. Het winnend team bestond uit de jongens: H. Arts, J. Hoedemakers, A. Vollenberg, P. Berkers. Nadat door de aalmoezenier de prijzen waren uitgereikt, spoedde eenieder zich vermoeid maar vol daan naar huis. Dat er na afloop twee brommers waren weggehaald, mocht het ple zier niet drukken. De Venrayse po litie zorgde voor een vlotte retour levering, al zal dit muisje nog wel een staartje hebben. ZUSTER BENEDICTA IN HET ZILVER In het Sint Elisabeth-Ziekenhuis werd in alle stilte een uniek feest gevierd. Zuster Benedicta, de eenvoudige, bescheiden, maar werkzame zuster vierde het voor de Congregatie van de Eerw. Zusters Franciscanessen van Roozendaal unieke feest, dat zij 25 jaar onafgebroken op dezelfde post in de keuken werkzaam was. De algemene moeder, zuster Leo- nie was met het bestuur naar Ven ray gekomen, terwijl evenmin de geestelijke vader der Congregatie, rector van Poppel ontbrak om deze eenvoudige zuster te danken voor haar 25-jarige arbeid te Venray. VERKENNERS EN WELPEN HIELDEN OUDERSAVOND De verkenners en welpen van de St. Petrusgroep II van de kom Ven ray hielden donderdagavond een oudersavond. Hiervoor waren de ouders in grote getale opgekomen naar de ULO- school, alwaar deze groepen hun hordehol of HK hebben. Aan de ouders werden hier het werk en de spelen van de verken nerij getoond, alsmede het werk van de leiders en leidsters. Na de kennismaking op de zolders van de ULO-school werden de kleinsten huiswaarts gezonden en trok de staf en leiders en leidsters zich terug in hotel Modern aan de Maasheseweg, waar de ouders een en ander uitgelegd werd over de stand van zaken. Zo vertelde de heer van Stiphout het een en ander over de financiën. Ondanks de grote uitgaven werd de contributie niet verhoogd, maar werd wel alle steun en medewer king van de ouders gevraagd.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 1