injgeyaar De gemeentelijke a Specialiteit in dameskleding Gebr. van St. Adelbert Haast 't rijbewijs ook Cultuteel Centium fteqicting Tö Geestelijk artikel 'n pólis Vrijdag 17 november 1961 No. 46 Twee en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WFFFRTAH VOOR VFWRAY FTSI HMQTRPlfPW ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 L<L<IiOLAU v VJVJ1\ V IwiYIVM I UIVlO 1 I\EtIVEtll PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75) De Venrayse schouwburg, of liever het cultureel centrum is al lange jaren in de pen. Het architectenbureau Swinkels en Sale- mans heeft en dat is alweer even geleden een nog al vry gedurfd plan opgezet, dat als een nieuw hart van Venray ge bouwd zou moeten worden op de driehoek die omsloten wordt door Schoolstraat, Merseloseweg en Jan Hensenstraat De ouderen onder ons kennen dat stuk als den holteren hoek. En men heeft in zijn eerste en thousiasme zelfs de daar staande noodwoningen afgebroken, om toch maar vooral te zorgen, dat aan de bouw van dit centrum niets in de weg zou staan Dat eerste enthousiasme was ook wel gerechtvaardigd. Want aan een en ander waren langdurige be sprekingen voorafgegaan met alle mogelijke departementen, die via rijkssubsidies de bouw van dit cen trum moesten mogelijk maken. Er waren besprekingen aan voor af gegaan met het departement van volkshuisvesting en woningbouw, vanwege een oude oorlogsclaim op het Venrayse Patronaat die hierin ook weer „verwerkt" moest worden, kortom men had gepraat als Brug man en men had uiteindelijk al die verschillende instanties bij elkaar, die hun financieel aandeel in deze bouw zouden moeten leveren en zulks ook toezegden te doen Toen kwam de z.g. bouwstop, d.w.z. toen werden geen rijksgoed keuringen meer gegeven voor der gelijke bouwwerken en alle schone plannen voor dit centrum konden opgeborgen worden Dat intussen op verschillende de partementen weer andere denkbeel den naar voren kwamen is mis schien voor de leek onbegrijpelijk, maar even goed waar. En zo kon dan de Burgemeester vertellen in de jongste raadsverga dering, dat er nu weer advies moest worden uitgebracht door 'n schouw burgadviescommissie en dan zou beslist worden of het bouwwerk door zou kunnen gaan, ja, dan neen. Nu ist het beroerde, dat vóór deze commissie feitelijk haar oordeel op tafel legt, de Volkskrant van zater dag een gesprek publiceerde met 3 leiders van de schouwburgen in Sit- tard, Heerlen en Maastricht. Een gesprek dat zwaar in mineur stemming was en waaruit bleek, dat deze drie schouwburgen daar in het zuiden van onze provincie 't zwaar hebben bij de exploitatie van deze bouwwerken Nu zijn er verschillende Venrayse mensen bang geworden. Kijk, zeg gen ze, als daar in dat dicht be volkte Zuiden in drie hoofdplaat sen een schouwburg feitelijk al niet opgaat, hoe dan wel in Venray En ze zwaaien met kranten uit Roermond, Venlo en Weert, waar uit blijkt, dat men daar ook met schouwburgplannen rondloopt en die verwezenlijkt wil zien Hebben we dan, zo is hun vraag, in Venray nog wel een reëel kans? Wordt die schouwburgadviescom missie niet een beetje kopschuw van al die plannen, die zoals in het Zuiden nu al zou blijken toch niet rendabel te maken zijn? Op de eerste plaats moet men zich afvragen of alles wel juist is water in die Volkskrant staat. Maar zelfs als dat zo is, liggen de Venrayse kaarten heel anders We bouwen hier n.l. geen schouw burg van 4-5 miljoen, maar een cul tureel centrum van nog geen mil joen. Dat wil zeggen, een behoor lijke toneelzaal, met daarom heen gegroepeerd; een leeszaal met bi bliotheek, vergaderruimten, bejaar- densoos en wat dies meer zij Een centrum dus, waarin Venrays cultureel maatschappelijk en sociaal leven zich afspelen kan. En waarin bij tijd en wijle ook een goed to neelstuk te zien zal zijn, omdat het er ook in opgevoerd kan worden. Voor de oorlog beschikte Venray over twee zalen, de grote Patronaat zaal en zaal Wilhelmina. Na de oorlog is alleen zaal Wil helmina nog over en dat terwijl al in de kom het aantal inwoners bijna verdubbeld is. De vraag naar ruimten neemt met de bevolking en met de vrije tijd toe Een andere vraag is de rentabili teit van 'n dergelijke onderneming. We kennen de cijfers niet, die men in verloop van tijd heeft opgesteld, maar we vragen ons wel af of deze niet door al die deskundigen tot uit den treure bekeken zijn. Of deze departementen en provin ciale instanties met eventuele ver liezen geen rekening houden of ge houden hebben bij het bepalen van hun subsidies Als men voor kleinere gemeen schappen de onrendabele top subsi dieert dan zeker voor die van een kleine stad als Venray-kom Zo gezien geloven we beslist, dat we niet zo heel bang hoeven te zijn voor het advies van die schouwburgcommissie. Ze zal aan de uitvoering en de opzet van de plannen zelf zien dat dit bouw werk een heel andere opzet heeft als de miljoenen-gevallen uit het Zuiden van ons gewest. We mogen daarom rustig ver wachten, dat 'n gunstig advies ge geven zal worden. En we mogen slechts hopen, dat dit advies voor de Minister dan ein delijk aanleiding moge zijn om Venray te geven, wat andere klei nere plaatsen al lang hebben, een gemeenschapshuis en een cultureel centrum wat in een zo snel groeien de en zo evoluerende gemeente als Venray zeker binnen afzienbare tijd zo dringend nodig zal blijken te zijn. Er is nu onderhand toch wel lang genoeg gepraat en men verwacht nu daden De begroting moet vier maanden voor de aanvang van het jaar, waarop zij betrekking heeft, aan de raad worden aangeboden Aldus vindt het jonge raadslid geschreven in een brochure van de KVP, die hem wegwijs wil maken in de gemeenteraad, met wat daarom en daaraan vasthangt. In de praktijk merkt hij dan vanzelf, dat zeker wat dit punt betreft er wel heel weinig van terecht komt De laatste jaren is bij ons weten alleen de begroting 1961 voor de lc januari ingediend en ook nu heeft het er alle schijn van, dat het wel 1962 zal worden, voordat we weten waar we af en aan zijn met Venrays begroting. Nu zegt een begroting, zoals we die de laatste jaren kennen, de bur ger ook heel weinig. Men vindt er de inkomsten in van de gewone dienst en de uitgaven en iedereen weet intussen wel, dat daarin niet veel nieuws te vinden is, al stijgen ieder jaar de posten. Een stijging, die echter veroorzaakt wordt door hogere lonen en hogere kosten van onderhoud De kapitaaldienst, waarop de ka- pitaalswerken van een bepaald jaar te vinden moesten zijn, liet de bur ger in 't ongewisse over de nabije toekomst, want eventuele plannen werden eerst in de loop van dat jaar via begrotingswijzigingen aan de orde gesteld. Waarom zich nog dik gemaakt. Maar naar de begroting van 1962 zijn we toch wel 'n tikkeltje nieuws gieriger dan anders. Want die zal moet enw rod -brenoenpgt- moeten worden opgesteld volgens de nieuwe „Financiële Verhoudings wet 1960", die in deze begroting voor het eerst toepassing vindt. Daarbij komen toch wel enkele grote verschillen met vroeger te voorschijn. Het rijk blijkt n.l. verschillende lasten over te nemen, zoals b.v. die op het nijverheids- en ander onder wijs, maar heeft van de andere kant ook lasten aan de gemeenten over gelaten We zijn hier nog al eens verwend met extra bijdragen uit Rijks kas, maar daar komt een einde aan. Die aanvullende bijdragen, zoals ze wer den genoemd, kreeg men als men duidelijk aan kon tonen, dat ze dringend en hard nodig waren. Al zullen ze nooit helemaal ver dwijnen, omdat er altijd van die buitengewone dingen zijn, die men niet vooruit zien kan, toch is het wel degelijk de bedoeling, dat in de toekomst deze aanvullende bijdra gen gaan verdwijnen. Dit zou dan feitelijk inhouden, dat bij 't ingaan van de nieuwe rege ling vele gemeenten, waaronder ook Venray, die hiervan in het verleden profiteerden, belangrijk minder zou den krijgen, dan in de voorafgaande jaren. Als een soort overbrugging heeft men daarvoor een andere regeling opgezet, n.l. de garantie-uitkering, die deze verschillen overbrugt. Diegene, die meent, dat dit maar een kwestie van naam is, namelijk dat men die aanvullende bijdragen, nu maar garantie-uitkering heeft genoemd, wordt gauw uit de droom geholpen door de bepaling, dat de regering op grond van die wet met ingang van 1966 een jaarlijkse kor ting van een vijfde deel van de ga rantie uitkering voor een bepaalde gemeente gaat korten, om dan 5 ja ren daarna helemaal te stoppen. Het is dus op de eerste plaats be langrijk te weten hoe groot die ga rantie-uitkering zal zijn en verder wat men denkt te doen om later als die garantie-uitkering zou verval len, daarvoor iets in de plaats te stellen. Dan zal men namelijk moeten to nen dat men de grotere bestuurs- zelfstandigheid die men door deze wet krijgt, ook in daden weet om te zetten. En dat houdt praktisch in, dat gemeentelijke belastingen om hoog zullen moeten en zo mogelijk nieuwe moeten gecreëerd Deze nieuwe werkwijze brengt dus nog al enige moeilijkheden met zich. En daarvan is een ho gere belasting in de toekomst o.i. nog bepaald niet de grootste. Want belasting betalen mag dan niet prettig zijn, als het voor eigen plaats en eigen gemeente gaat, dan is dat nog altijd beter te dragen als dat het voor de aanleg van een vliegveld of iets derge lijks bestemd is O.i. zal de grootste moeilijkheid liggen in het feit, dat men voor de eerst komende jaren een werkpro gramma op tafel zal moeten bren gen, waarin voorzien wordt aan de vele noden en behoeften die Venray op zo mening terrein nog kent We hebben de voorzitter in de laatste raadsvergadering horen spreken over een beleids-nota, waarin hij alle mogelijke punten denkt op te nemen, waarvan door voering of voltooiing gewenst is. Welnu, die „waslijst" zal men waarschijnlijk bij de komende be groting terug moeten vinden. Want het zal naar deze lijst zijn, dat de plannen op stapel gezet worden. En daarmee de begroting. Nu zijn we het wel eens met de genen, die een beetje mismoedig zeggen, dat er al zoveel plannen op tafel gekomen zijn en zoveel rap porten en dat van al dat vele nog zo weinig terecht is gekomen, ter wijl landere dingen juist wel tot stand zijn gekomen zonder al die poespas. Maar dit heeft dan toch ook wel zijn oorzaak gevonden in de voorbije financieringsregeling, waar het ene departement nog wel gelden beschikbaar had en een an der „uitverkocht" was. Er zit in deze nieuwe regeling, in deze nieuwe wet, nu wel een gro tere mogelijkheid dan vroeger om inderdaad van te voren een vastge steld en uitgestippeld beleid te vol gen. En het is ook daarna, dat we nieuwsgierig zijn. Even nieuwsgie rig als naar nieuwe belastingplan nen en in welke richting, die nu wel zullen gaan „ENCYCLIEK" VOOR KENNIS GEVING AANGENOMEN Het is misschien nog niet in u op gekomen, maar toch zit er eigen lijk iets vreemds in het feit, dat een pauselijke encycliek nooit van de preekstoel wordt behandeld. Dat gebeurt wel met bisschoppe lijke brieven, van de eigen bisschop of van het hele episcopaat. Maar geen pastoor denkt erover een brief van de Paus, gericht tot alle bis schoppen, geestelijken en gelovigen te laten voorlezen. Die moeten kennelijk hun weg tot het volk maar vinden via de katholieke pers. (Waar hebben we anders een katholieke pers voor dan juist voor zulke publikaties en voor de aankondiging van collecten en het bewerken van de gelovigen-om ruim te geven?) In de landen ,waar geen katholie ke pers in de eigenlijke zin bestaat en dat is in bijna alle landen van de wereld moet het kerkvolk zich maar tevreden stellen met een paar regels samenvatting in de dag bladen voorzover de plaatsruimteen de ogenblikkelijke „grillen" van de „alleen-zaligmakende" politiek dat toelaten. Nemen wij de encycliek Mater et Magistra nu als voorbeeld. Heeft tot nu toe een predikant er aandacht aan gewijd? Toch lijkt het erop, dat die brief van de Paus aan ons om een reactie vraagt. Vermoedelijk ligt het in de be doeling van de Paus dat het Evan gelie, het welk van de preekstoel is afgelezen, in toepassing wordt gebracht en dan liefst nog op deze concrete omstandigheden, die de Paus onder onze aandacht brengt. Wie citeert nu het Pauselijk ver maan, iets, neen veel te doen voor de onderontwikkelde gebieden? Wie citeert Zijn woorden over onze plichten jegens de arme land bouwende bevolking in de wereld. Wie preekt over de verdeling van de eigendom? Er is op de nieuwe encycliek cri- tiek uitgeoefend. Zij zou te vaag zijn, zij zou in tegenstelling tot de encyclieken Rerum Novarum en Quadragesimo Anno de concrete problemen gelaten hebben voor wat ze zijn. Het blijkt geen werk van knappe studiehoofden te zijn, maar de ontboezeming van een priester met een bewogen hart. Iets is er van waar, iets is er overdreven in. De Paus geeft ons christenen wel degelijk vrij concrete richtlijnen van gedrag tegenover zeer concrete situaties. Wat zou dus meer voor de hand liggen dan dat in plaats van het epistel, bestaande uit apostolische vermaningen voor situaties in de eerste christentijden, nu de aposto lische vermaningen voor onze tijden voorgelezen worden? Of misschien zou het niet het een of het ander moeten zijn doch het een én het ander.. Misschien heeft het straks, als het Concilie zich in een door de H. Geest geïnspireerd woord tot de hele Kerk richt, zin het apostolisch Woord van dat ogenblik in ons li turgisch vergaderen een plaats te geven. Op dinsdag 24 oktober j.l. hield de afdeling Venray van de St. Adel- bertvereniging haar jaarvergade ring. De aftredende bestuursleden wer den in hun functie herkozen, Het bestuur bestaat nu uit de heren W. G.J.M. van Trier voorztiter, J.H.M. Janssen vice-voorzitter, L.M.M. Laurensse secretaris-penningmees ter en H.A.A. Swuste en G.H. Hans- sen leden. Na het huishoudelijk gedeelte van deze bijeenkomst hield dr. J.J. C. Marlet, zenuwarts alhier, voor 'n record-aantal belangstellenden zijn inleiding onder de titel: „De mag netiseur, een wondergenezer?" Dinsdag 14 november kwam de afdeling Venray opnieuw samen nu met de paters Karmelieten te Smakt om te luisteren naar een voordracht van dr. A.H. van Vliet, Regionaal vertegenwoordiger van de Alge mene Overste van Mill Hill Fa thers; de titel van deze voordracht luidde: Hindoe ascese en christe lijke ascese". Deze lezing maakte deel uit van een cyclus, die zich over meerdere jaren uitstrekt en waarin onderwer pen en problemen besproken wor- aen betreffende de verschillende wereldgodsdiensten. Voor november en december van dit jaar staan verder nog de vol gende bijeenkomsten op het pro gramma 1. vergadering op 21 november 1961. Zijne Excellentie mr. Th.H. Bot, staatssecretaris van Bin nenlandse Zaken, zal op die avond spreken over: „De proble matiek der onderontwikkelde landen". Uiteraard zal hierbij aandacht geschonken worden aan Nederlands-Nw Guinea; na afloop van de lezing zal een korte film vertoond worden over dit gebiedsdeel, waarin een beeld gegeven wordt van het ontwikkelingswerk aldaar. vergadering op 12 december 1961. Onder de titel: „5000 km door Klein-Azië" zal de zeer eer waarde heer Th. Timmermans, kapelaan van de St. Martinus- parochie te Venlo, 'n voordracht houden over het moderne Tur kije. Spreker zal zijn lezing ver luchten met de projectie van dia's, waarvan vele gemaakt werden in de buurt van het oude Ephesus; ook vanuit een histo rische gezichtshoek is deze le zing dus zeker belangwekkend. Deze voordracht komt in de plaats van een lezing door dr. G. P.M. Knuvelder, die op deze avond zou spreken over: „Het beeld van de mens in de mo derne literatuur"; door onvoor ziene omstandigheden moet deze inleiding naar een latere datum verschoven worden. bijeenkomst op 19 december 1961. Pater dr. P. Schoonenberg s.j. spreekt dan over: „De bete kenis van de niet-christelijke godsdiensten". Evenals de voor dracht op dinsdag j.l. wordt ook deze georganiseerd in samen werking met de Paters Karme lieten te Smakt. Regering wil, dat iedere weg gebruiker verzekerd is Over drie of vier maanden, zal beslist worden of alle weggebrui kers in Nederland, inclusief de mil joen bromfietsers, zich moeten ver zekeren. Het wetsontwerp daartoe is al enige tijd geleden bij de Tweede Kamer ingediend. De nieuwe regeling maakt voor het autoverkeer niet zo erg veel uit. Nu al is 95 procent van alle auto bezitters tegen wettelijke aanspra kelijkheid verzekerd. Het nieuwe wetsontwerp voor de W.A.-verzekering, dat pas na gron dige bestudering van het Neder landse verkeerswezen tot stand kwam, raakt hen dus niet zozeer. Anders is het met de bromfiet sers. Zij zullen moeten kunnen be wijzen, dat zij tegen W.A. verze kerd zijn. De KNAC loopt met de idee om door de verzekeringsmaatschappij een soort van kentekenbewijzen te laten verstrekken, welke aan het spatbord van de bromfiets kunnen worden bevestigd. Iedere agent kan direct zien of een bromfiets verzekerd is of niet. De KNAC ziet er nog een ander voordeel in: „Wie direct herkenbaar is aan een kenteken zal wellicht 'n stuk beheerster in het verkeer zijn". Het is nog de vraag of die sug gestie door de regering of door de verzekeringsmaatschappijen zal worden overgenomen. Wel had de KNAC een ander prijzenswaar dig idee. De regering heeft 't wets ontwerp alleen geldig gemaakt voor het motorverkeer, maar daarbij 'n uitzondering gemaakt voor de z.g. „IJzeren Honden". Dat zijn de handwagens met hulpmotor en ge- motorosiseerde bestelwagentjes, die niet harder mogen rijden dan 16 kilometer per uur. Ze worden door bakkers, melk boeren, kruideniers etc. door het ge hele land steeds meer gebruikt. „Deze logge, nogal zware voer tuigjes, waarvoor bovendien vrij stelling wordt verleend van de rem- vertragingseisen, kunnen bij een aanrijding gemakkelijk ernstige schade toebrengen, aldus de KNAC. De premies zullen als gevolg van het wetsontwerp ongetwijfeld om hoog gaan, was de mening van de W.A. assuradeuren, maar anderen meenden, dat het nog wel mee zal vallen. Wel werd de mogelijkheid geop perd, dat voor bepaalde categorieën weggebruikers, die onder de kwa lijke naam „brokkenmakers" be kend staan, speciale hogere tarieven worden samengesteld. Dat zou dan een compensatie zijn voor het hogere ricico, dat de verzeke ringmaatschappij bij deze verkeers deelnemers loopt. Wat men ook ondubbelzinnig liet blijken was, dat de verzekerings kringen helemaal niets voelen voor het onlangs officieel naar voren ge brachte idee (in de Benelux-raad) om het zogenaamde „eigen risico" te laten vervallen. Op het ogenblik is het gebruike lijk, dat men de eerste vijftig gul den van zijn schadebedrag zelf be taalt. Dat zal dus ook bij de nieuwe wet waarin hierover geen bepa ling is opgenomen wel zo blij ven. Al blijft altijd de mogelijkheid, dat het parlement aandringt op een wijziging van het wetsontwerp in deze zin. Over niet al te lange tijd zal dus iedere gemotoriseerde wegge bruiker naast zijn rijbewijs ook een verzekeringskaart moeten tonen. Voor de voetgangers betekent dat, dat zij in ieder geval hun schade vergoeding krijgen, wanneer ze bui ten hun schuld worden aangereden. De kans zit er zelfs in, dat die schadevergoeding, gerekend naar de huidige normen, hoger zal wor den. De Nederlandse rechters reke nen nog altijd naar conventionele maatstaven. Bedragen zoals die in Amerika en Engeland worden uit gekeerd, zijn hier onbekend. Nu de rechter weet, dat achter de schuldige een maatschappij staat, die van het betalen van de schade een bedrijf heeft gemaakt, zal hij allicht wat grotere bedragen laten uitkeren. Natuurlijk blijft altijd een klein percentage weggebruikers de nieu we wet negeren. Maar ook daarin is voorzien. Er zal een waarborg fonds worden gesticht, dat door het Ministerie van Financiën wordt be heerst en waaruit betalingen kun nen worden gedaan, als de schul dige aan een verkcers ongeluk niet verzekerd blijkt. Het wetsontwerp is beslist niet afwijzend ontvangen. In andere lan den is de verplichte verzekering geen onbekende meer. De uitwerking moet men niet zoeken op verkeerstechnisch, maar sociaal terrein. Ieder weet zich door de wet in het verkeer nu ook fi nancieel beschermd. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 1393 Uitsluitend voor spoedgevallen I GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. M. JANS Overloon Tel. K 4788—262 ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 DRANKWET Burgemeester en wethouders bren gen ter openbare kennis, dat op 24 oktober 1961 is ingekomen een ver zoek van J.J.W. Poels wonende te Venray, Henseniusstraat 10, om een tapvergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein voor dè -benedenvoorlocaliteit van het -pan4 Henseniusstraat 10. Binnen twee weken na de dagte kening van deze bekendmaking kan eenieder tegen het verlenen van de vergunning bezwaren bij het ge meentebestuur indienen. Venray, 9 november 1961. Burgemeester en wethouders vnd, Mr. M.M.L.G.M. CUSTERS, burg. J.H. v.d. BOOM loco-secretaris. JEUGDTONEEL Zondag 19 november om 2 uur komt het Venrayse Jeugdtoneel nu reeds voor de vierde maal in zaal Wilhelmina. Een groep leerlingen van de L.T.S. en twee groepen leerlingen van de Mulo voeren voor U op: het Waarheidspoppetje, Spoken en Sint Jean d'Arc. Het zal de regisseurs, de heer Dobbelaer en de heer en mevr. Vol- leberg wel weer heel wat vrije tijd en inspanning gekost hebben om het zover te brengen. En we verze keren U, er is met jeugdig vuur door de vele spelers en speelsters gerepeteerd, zodat de stukken er soms afvlogen. Wij rekenen dan ook op de be langstelling van alle ouders, broers en zussen van onze ijverige spe lers en natuurlijk ook op Venrays schoolgaande jeugd. Maar vcor jon gere kijkers is ons programma be slist ongeschikt. Wij wensen het bestuur van deze nog jonge maar veel belovende vereniging, de heren Noyens, Spel- bos, Vermeltfoort en bovengenoem- den veel succes op de ingeslagen weg. Er blijkt een enorme liefhebberij en interresse voor het toneel bij de jeugd en vele, die zich aanmelden moeten tot onze grote teleurstelling wegens gebrek aan toegewijde re- giseurs en een vaste financiële ba sis worden afgewezen. Hoopgevend voor de toekomst is de steun welke ons welwillend is toegezegd door de gemeente maar in afwachting van het ogenblik, dat deze beloften geen gouden bergen meer zullen zijn, ziet ook deze keer onze penningmeester met enige spanning de afrekening van zaal- huur, tekstboekjes, auteursrechten, requisieten enz. tegemoet, benieuwd hoever hij door de bodem van zijn kas zal geraken. Mede hierdoor kunnen wij dit maal het risico van een heropvoe ring in Venray, zelf niet langer meer dragen. AGENDA CENTRALE K.A.B. VENRAY Dinsdag 21 november half 8 in café J. Sanders, vergadering fa brieksarbeiders. Donderdag 23 november 8 uur bij eenkomst in de Levensschool van de K.A.J.-pioniers.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 5