v.v. OOSTRUM Kerkelijke Diensten Pradische geschenken Zilveren parochie van 19 tot en met 25 nov. Vrijdag 17 november 1961 No. 46 Twee en tachtigste jaargang DRUK EN UITGAVE GROTESTRAAT 28 PEEL EN MAAS VAN DEN MUNCKHOF NV. VENRAY WFFKRTAH VOOR VFNRAY FN OMSTRFKFN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per i POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 V UU1\ V 1 L<ll vJiVlü 1 1\L/ Uil PRIJS PER KWARTAAL 1.50 mm. ABONNEMENTS- (bulten Venray 1.75) PAROCHIE ST PETRUS BANDEN Priester vd. week: Kap. Heymans Zondag: 26e zondag Th. Basten (liefdewerk van O.L.Vrouw v. Lour- des); 7.30 vd. Vegt-vd. Boogaart; 8.30 E.H. Jos. Oomes (stichting); 9.30 hoogmis voor de parochie; 10.45 Piet Bom, echtg. en zoon Pierre; 11.45 A. v. Mil; 7 u. lof. Maandag: 6.45 M. Franssen en P. Beklet; 7.30 Jos. v. Lierop; 7.30 Ferd. Beerkens en overl. fam. en echtgen.; 8.15 overl."ouders Tonen- Vermeulen best. d.; 8.15 wed. Winckes-Lichteveld. Dinsdag: 6.45 Theobaldus Basten; 7.30 Flinsenberg-vd. Boogaart; 8.15 Thomas Michels en A.G. Janssen; 8.15 G. Ligthart; 7.30 christelijke moeders. Woensdag: 6.45 G. Janssen (kaart club); :7.30 Gertruda Barents-Ver- haagh; 8.15 G. Ambrosius, C. Ter- velden en dochter Marie lh; 8.15 Dr. Bloemen; 10 u. pl. Huw. vd. Eert- weegh-Takken. Donderdag: 6.45 overl. fam. Jonc- kers-Claessens; 7.30 overl. fam. Pou- wels-Wismans; 8.15 G. Custers, echtgen., ouders, broers en zusters lh; 8.15 A. den Holder-Eyckhout en overl. familie. Vrijdag: 6.45 Leonardus Rommen (buurt); 7.30 A. v. Mil; 8.15 Antoon Claessen en |Hendrina Jenneskens lh; 8.15 zek. int. R. Zaterdag: 6.45 J. vd. Munckhof (best. Onderl. Paardenverz.)7.30 Mevr. v. Haren-Rous; 8.15 best. d. overl. ouders Tonen-Vermeulen; 9 uur zilveren bruiloft Smits-vd. Hoo- gen 3h; biechtgelegenheid van 5.30 - 7.30; om 7 u. lof. RECTORAAT PATERSKERK tel. 1973 (b.g.g. 1502) 26e Zondag na Pinksteren: de H. Missen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.15; de kollekte (2 in 1) voor de kerk en bijz. noden; om 7 uur lof met overweging en gebed voor de vrede. Maandag: H. Felix, belijder; om 8.15 kursus voor 18-jarigen. Dinsdag: opdracht van Maria in de tempel; 7.30 lof t.e.v. St. Anto- nius. Woensdag: H. Caecilia, maagd en martelares. Donderdag: H. Clemens, paus en martelaar; 7 uur Gezinsmis; 9.30 Huwelijksplechtigheid bruidspaar Schrivers-Hendriks. Vrijdag: H. Joannes v.h. Kruis, belijder en kerkleraar; vandaag geen lof, maar om 8.30 Avondmis. Zaterdag: H. Catharina, maagd en martelares; 9.30 huwelijksplechtig heid bruidspaar Kreyfeld-vd. Bee- ten; van 3-8 gelegenheid tot biech ten. Avondmis Deze week heeft in New-Dehli (Azië) een uiterst belangrijk en groots congres plaats. De wereld raad van de (niet katholieke) chris telijke godsdiensten heeft daar een enorme bijeenkomst georganiseerd. De Katholieke kerk die uiteraard niet mee kan doen, heeft wel en kele officiële waarnemers gezonden, om te getuigen van haar sympathie voor het streven naar eenheid die ook daar weer gedemonstreerd wordt. Op verzoek van de Bisschop heeft in die dagen een Avondmis plaats om die_.-eenheid door ons ge bed mede te" doen bereiken. Vrijdag avond om 8.30 in onze kerk. Mogen vele, vele parochianen aan wezig zijn. Mis-intenties Zondag: 6.30 overl. ouders Oden- hoven-Hillen; 7.45 Joh. Swinkels- Michels; 9 u. Antoon Coopmans en overl. fam.; 10.15 jgt. Willem Lem- men; 1.45 overl. fam. en ouders The- lozen-v.d. Broek. Maandag: 6.15 t.e.v. H. Geest; 7 u. Jozef Loenen; 7.45 Theodorus Pau wels en Anna Friezen; z.a. overl. fam. Rongen-vd. Heuvel en Slak horst-Janssen; 8.30 uit dankbaar heid. (E-v M). Dinsdag: 6.15 overl. ouders Geurts; 6.30 z.a. overl. Broer; 7 u. overl. Moeder; 7.45 voor overledenen; 8.30 not. Pluymaekers. Woensdag: 6.15 Constans Rojer; 7 u. gel. zielen (kruis Swinkels); 7.45 Jozef Loenen; 8.30 overl. ouders Odenhoven-Hillen. Donderdag: 6.15 zek. int.; 7 uur Gezinsmis; 7.45 overl. fam. Paulus- Jacobs; z.a. overl. ouders v. Well- Peeters; 8.30 zek. int.; 9.30 Huwe lijksmis. Vrijdag: 6.15 Antoinette Rammel- mans-Elsevier; 7 u. overl. fam. To nen-Vermeulen; 7.45 Johanna Schönberger-Ardts8.30 voor over ledenen. Zaterdag: 6.15 Mathilde Wasscher; 7 u. overl. fam. v. Aarsen-Bergs; 7.45 Martien Janssen; 8.30 overl. moeder; 9.30 Huwelijksmis. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: 26e zondag na Pinkste ren. Vandaag collecte voor het Ka tholiek Hoger Onderwijs. 7 u. H. Mis tot zekere intentie; 8.30 u. leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis, gest. jrd. Willem Loonen en Elisa beth van Heijster; 3 u. Lof, waar na vergadering van de Derde Orde. Maandag: 7.30 gez. H. Mis voor Gerard Verschuren, echtg. en kin deren. Dinsdag: 7.30 overl. fam. Camps- Claessens. Woensdag: 7.30 gez. Ceciliamis v. Kerkbestuur, collectanten en zan gers. Elders tot dankzegging (M). Donderdag: 7.3 Martinus Jacobs, echtg. en dochter. Elders tot dank zegging (V). Vrijdag: 7.30 gest. jrd. Jan Hen driks. Elders t.e.v. O.L. Vrouw tot zekere intenite. ZATERDAG: 7.30 gest. gez. jrd. Theodora Janssen-Tacken. Biechten van 34 u. voor de kinderen; van 6.30-7.30 voor de groten. 7.30 Avond mis voor het welslagen van de As semblee in New Delhi. PAROCHIE OIRIO Zondag: 26e zondag na Pinkste ren; zondag onder 't octaaf feest van St. Machutus; wij verwachten die dag vele pelgrims; de H. Missen zijn om 6.30, 7.30, 8.30, de hoogmis met feestpredicatie om 10 uur; 2.30 kinderzegen en om 4 u. plechtig lof; na de H. Missen en 't lof verering vd. relikwie en zegening van brood en water; le collecte voor de kerk, 2e collecte bisdom. Maandag: 7.30 lm t.e.v. St. Ma chutus tot z.i. (C); 9 uur hoogmis, zieled. Aloysius Gommans. Dinsdag: 7.30 lm St. Machutus; 9 uur hoogmis stichting Christiaan Steegs en Petronella Smits. Woensdag: 7.30 lm; 10 u. Huwe lijksmis bruidspaar Brüchner-Jans sen. Donderdag: 7.30 hoogmis t.i. van de H. Cecilia voor de levenden en overl. leden van 't kerkelijk zang koor, priesters van de parochie en leden v.h. kerkbestuur. Vrijdag: 7.30 stichting Gerard de Ponti en Joanna Peeters. Zaterdag: 7.30 stichting Gerardus Classens en Maria Cath. de Mulder. Zaterdagavond biechten van 5-7 uur. Maandagmiddag om 3 uur is zie- kenmiddag: voor de ouden van da gen en de de zieken wordt een aparte middag gegeven t.e.v. St. Machutus, deelnemers worden om 3 uur in de kerk verwacht. Deze mid dag is ook bedoeld voor deelnemers uit de omtrek. PAROCHIE CASTENRAY 26e zondag na Pinksteren (6e na Driekoningen). 10 u. Hoogmis voor de parochie; 3 u. Kruiswegoefening en Lof. Maandag: 7.30 gest. gez. jaard. v. Gertrudis Heldens-Driessen. Dinsdag: Feest v. Maria Opdracht. 7.30 gez. H. Mis tot dankzegging ter ere van O.L. Vr. v. Altijdd. Bijst. t.i.v. fam. v. Rhee-Achten; 10 u. Pl. H. Mis bij gelegenheid van sluiting en inzegening v. h. huwelijk v. h. bruidspaar Paul Stoks en Nelly Wil- lemsen. Woensdag: 7.30 gest. gez. jaard. v. Martinus Philipsen. Donderdag: 7.30 gest. gez. Paro- chiemis t.e.v. O.L.Vr. van Alt. Bijst. tot dankzegging. Vrijdag: 7.30 gez. jaard. v. P. J. Heyligers en Joanna v. d. Pasch. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. Alt. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden. Van 67 gelegenheid tot biechten; 7 u. Lof en Rozenhoedje. A.s. zondag laatste zondag van het kerkelijk jaar. Kerkpoets: Anny Willemse en N. Smits. PAROCHIE MERSELC 26e Zondag na Pinksteren: 6.30 Communieuitreiken; 7 u. vroegmis voor de parochie; 8.15 lm voor Ma ria; L'Ortye-Lipperts; 10 u. hoogmis voor de bekering der zondaars; 2.30 lof met rozenhoedje; daarna verga dering vd. 3e Orde, beide afdelin gen. Maandag: 6.45 lm t.e.v. de H. Oda; 7.30 gest. jgt. voor Jan Math. Mi chels en Gertrudis Verheyen. Dinsdag: feestdag van Maria Presentatie; 6.45 lm t.i. fam. Poels- Bouten; 7.30gest. jgt. voor Z.E. Heer Jacobus Poels en ouders; 's av. om 7.30 u. Avondmis. Woensdag: feestdag vd. H. Caeci lia; 6.45 lm voor Wilhelmina Engels- Weys; 7.30 hoogmis t.i. v.h. kerkelijk zangkoor en fanfare; na deze H. Mis verloting vd. zitplaatsen in de kerk. Donderdag: 6.45 lm voor Petro nella Bouten-v. Megen; 7.30 gez. H. Mis t.ev. de H. Gerardus. Vrijdag: 6.45 lm voor overl. fam. Verhoeven-Arts; 7.30 hoogmis uit dankbaarheid t.i. fam. Hoenselaar- Thijssen. Zaterdag: 6.45 lm voor Joh. van Rijswijck en echtgenote; 7.30 hoog mis voor overl. ouders Mart. vd. Heuvel-Niessen en kinderen; 5 uur biechten voor de kinderen v.h. 5e en 6e schooljaar, daarna voor an deren tot 6.30; 7.30 Marialof. A.s. zondag 26 november viering v.h. 25-jarig bestaan vd. parochie. Willen de parochianen die dag be ginnen met een algemene H. Com munie. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 26e zondag na Pinkste ren; 6.30 lm v. fam. Claessens-Poels; 8.10 lm v. noden der kerk; 9.15 kin dermis; 10.15 hoogmis v. fam. Pee- ters-v. Tilburg; 2 u. lof; na het lof congr. vd. meisjes. Maandag: 7.30 leesm. v. d. overl. fam. Teunissen-Gerrits; z.a. leesmis t.e.v. O.L. Vr. v. Altijdd. Bijstand, en de H. Gerardus v.d. fam. Geurts- v. Dijck. Dinsdag: 7.30 leesm. v. Willem Vollenberg; z.a. leesm. v. d. fam. Willems-Vos. Woensdag: 7.30 maandd. v. Maria Philipsen-Nijssen. Donderdag: 7.30 gez. jaarg. v. Theodora Winnen-Holtermans; z.a. leesm. v. d. overl. fam. Lemmens- Poels. Vrijdag: 7.30 leesm. uit dankb. v. d. fam. Puts; 8.4 leesm. v. Johannes Willemse. Zaterdag: 7.30 leesm. t.e.v. H. Hart en O.L. Vrouw v. Altijdd. Bijstand v. Hendrikus v. d. Ven; 6 u. lof; tot 7.30 gelegenheid om te biechten. RECTORAAT HEIDE Zondag: 26e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis voor Christiaan Janssen en Gertuda Wijnhoven; 10 u. Hoog mis voor het rectoraat. Akolieten: W. Derikx en M. Philipsen; Lof te 3 u. Misdienaars v. d. week: Piet v. Lierop en Piet Rutten. Maandag: 7.30 H. Mis voor overl. fam. Geurts-Gellings. Dinsdag: 7.30 u. H. Mis voor Peter v. Meijel. Woensdag: 7.30 u. H. Mis uit dankbaarheid. Donderdag: 7.30 H. Mis voor de overl. fam. Nellen-Rutten. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor de overl. fam. Michels-Kersten. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor de vader Wilhelmus Voesten. 7 u. ge legenheid om te biechten; 7.30 Lof. RECTORAAT VEULEN 26e Zondag na Pinksteren: 7 uur gelegenheid tot communiceren; 7.30 lm voor de bekende intenties; 10 u. hoogmis uit dankbaarheid bij 'n zilveren kloosterfeest; 2.30 middag oefening. De opbrengst van de Willibrord- collect bedroeg 62,16. Maandag: lm voor de genezing v. 'n zieke. Dinsdag: hoogmis zeswekendienst voor Gerardus Houben. Woensdag: lm tot zek int.; 's av. 6.30 hoogmis v. levende en overl. leden van 't kerk. zangkoor. Donderdag: lm v. Jacobus v. Wy- lick en echtgenote. Vrijdag: lm overl. fam. Drabbels, Klaassen en v. Meyel. Zaterdag: lm t.e.v. O.L.Vrouw v. Alt. bijstand voor 'n gezin. Accolieten voor a.s. zondag Harry v. Rijswijck, Jan Burgers en Ge rard Koenen. Kerkpoetsen: Mia Reintjes, Jo Leyssen en Mien van Rijswijck. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 26e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis t.i.v. fam. Lenkens- Vloet; 10 u. hoogmis t.b.i.; 2.30 u. kruiswegoefening v. d. gelovige zie len in het vagevuur. Door de week H. Mis om 7.30 u. Maandag: v. d. zielerust v. Huber- ta v. Dijck (Merselo). Dinsdag: 7.30 v. d. zielerust v. Martinus en Gerdina Arts; 19.30 u. gez. avondmis t.i.v. Episcopaat betr. Wereldraad v. kerken. Woensdag: feest v. H. Cecilia, t.i.v. fam. Arts-Franssen. Donderdag: v. d. zielerust v .Hen ri Bloemen en Herman Eibers. Vrijdag: t.i.v. fam. Heldens-v. d. Pas. Zaterdag: t.i.v. fam. Janssen-Ach- ten; 7.30 u. Lof t.e.v. O.L. Vrouw v. d. Vrede. Biechtgelegenheid: dage lijks vóór H. Mis; zaterdag vóór en na Lof. RECTORAAT SMAKT Zondag: 26e zondag na Pinkste ren; 6.15 tot zek. int.; 7.30 v. Marti nus Bonants en echtgen.; 10 uur hoogmis v. overl. fam. J. Coppes- Drabbels; 3 uur lof. Maandag: 6.30 v. gelovige zielen; 7.30 voor 'n zieke. Dinsdag: 6.30 v. zegen in 't gezin; 7.30 v. .overl. fam. Kersten-Geurts. Woensdag: 6.30 v. een bijz. int.; 7.30 t.e.v. St. Jozef. Donderdag: 6.30 t.e.v. het H. Sa crament; 7.30 v. overl. fam. Philip- sen-Gellings. Vrijdag: feest vd. H. Joannes van het Kruis; 6.30 v. het welzijn van onze Orde; 7.30 v.d. gelovige zielen; 's avonds om half 8 Avondmis, om Gods zegen af te smeken over het welslagen van' New-Dehli. Zaterdag: 6.30 v. Priesterroepin gen; 7.30 t.e.v. O.L.Vrouw; 10 u. pl. hoogmis bij gelegenheid van het 40- jarig huwelijksfeest van het echt paar Nellen-Barends; van 5 tot 5.30 gelegenheid om te biechten, tevens voor en na het lof van half 8. Ons eerste elftal, dat nu, na twee teleurstellende wedstrijden vol goe de moed naar Tienray ging, heeft het daar, in een matige wedstrijd ook niet kunnen klaren. Het eerste kwartier gaf nog een gelijk opgaande strijd te zien, al kon men nu reeds een licht Tienray overwicht bespeuren. Dit overwicht werd steeds groter en resulteerde na 20 min. in een doelpunt door de linksbinnen 1-0. Tienray bleef sterker en vlak voor de rust kwamen ze op 20 na een misverstand in onze achterhoede. Met deze stand kwam ook de rust. Na de rust bleef Tienray ook ge vaarlijker, vooral door de snelle aanvallen, die door de buitens ge leid werden. Oostrum kreeg nu iets sterker en na 25 min. dook de Tien- ray-spil de bal met de hand uit het doel. Onze spil, P. Claessens, die zich met de toegestane penalty belastte, zette deze in een doelpunt om 2-1. Nu kwam Oostrum opzetten, maar kon geen verandering meer in de stand brengen, al kroop Tienray door het oog van de naald, toen een schot van onze linksbinnen van de binnenkant van de paal weer het veld in sprong. Oostrum 2 had koploper Yssel- steyn op bezoek. Ook zij hebben het niet tot puntenwinst kunnen bren gen. Ze gingen nl. eervol met 2-0 ten onder. Ons elftal, dat maarliefst 4 invallers telde, speelde de eerste 20 min. zelfs maar met 10 man. Oostrum startte snel en kwam in de beginfase soms tot mooie combi naties die echter dood liepen op de hechte Ysselsteyn verdediging. Ysselsteyn, dat technisch supe rieur was, had na een half uur suk- ses, toen onze verdediging bleef staan wegens vermeend buitenspel. Met deze 1-0 stand kwam ook de rust. Na de rust een gelijk opgaande strijd, waarin Ysselsteyn misschien iets schotvaardiger was. Na 10 min. kregen de bezoekers een penalty te nemen, toen onze 1-back de Yssel steyn r-binnen iets te hardhandig van de bal zette. Deze werd benut en bracht de stand op 2-0. Nu volgde een hevig Oostrum- offensief. Na 25 min. kreeg ook Oestrum een penalty wegens hands van de r-back, deze werd echter door onze 1-buiten over geshoten. Nu werd de strijd iets rommelig, nadat onze 1-buiten z'n handen niet thuis kon houden, toen hij door de r-half van de bezoekrs getackeld werd. Met deze 2-0 stand kwam ook het einde van deze overigens zeer aantrekkelijke wedstrijd. Ons derde elftal ging bij Ven ray 5 op bezoek en verloor met maar liefst 8-2, ondanks hevig verzet, in een wedstrijd waarin Venray over alle linies superieur was. Zondag a.s. gaat ons eerste elftal bij Venray 3 op bezoek. De teleur stellende resultaten van de laatste wedstrijden zijn weinig hoopgevend, maar laten we het toch nog op een gelijk spel houden. Oostrum 2 ontvangt Meterik 1. Ook hier zal echter voor onze re serves, die zich nooit voor het laatste fluitsignaal gewonnen geven, geen punt te behalen zijn. Oostrum 3 krijgt Merselo 2 op be zoek. Hier ligt wel een klein over winning voor ons derde elftal, dat thuis nog niet verloor, weg gelegd. Programma zondag 26 nov.: Oostrum 2-Oostrum 1, 2 uur. Oostrum 3 is vrij. De mooie nazomer was er oorzaak van, dat de decembermaand met haar zo bij uitstek huiselijke fees ten nog veraf leek. Maar voor wij het weten is het weer zo ver om an deren te verrassen en zelf verrast te worden. Sommigen geven elkaar op 5 de cember en met Kerstmis „kleinig heden", anderen weer benutten deze verrassingsmaand om practische geschenken te kopen. Deze hier al lemaal op te noemen zou teveel plaatsruimte vereisen. Laten wij ons daarom voor ditmaal bepalen tot enkele elektrische huishoudelijke apparaten. Om een indruk te krijgen van wat er in Nederland op dit gebied wordt gemaakt hebben wij een bezoek ge bracht aan een Nederlands wereld concern, dat vele van dergelijke ar tikelen vervaardigt zovele dat een keuze moest worden gedaan. WARMTE IN VEILIGHEID Een volkomen veilige ventilator kachel is de elektrische warmtebron werkend volgens het nieuwste prin cipe: versnelde warme luchtcircula- tie die elke kamer in een oogwenk tot in de uiterste hoeken behaaglijk warm maakt. De kachel kan staan en hangen, is in alle standen verstelbaar, heeft 4 drukknoppen met 8 schakelmoge lijkheden en is veilig ook in de kin derkamer. Zij is bijzonder geschikt voor bij verwarming van hoofdvertrek of hfcofdverwarming van een bijver- trek zoals studeerkamer, wachtka mer, slaapkamer en keuken en is beslist een uitkomst in zit-slaap- kamers van alleenwonenden. Deze ventilatorkachel kan nog meer: drogen van de was en pas ge wassen haren, wegwerken van vochtige plekken e.d. Veilige warmte, waar u die ook in huis wenst. Er is een keuze uit 3 kleuren en de prijs is 72,50. FRISSE LUCHT IN HUIS Een tafelventilator is handig en gemakkelijk, kan staan en hangen, is verstelbaar en brengt verfrissen de koelte op de plaats waar u dat wenst. In een etalage geplaatst ver drijft hij insecten en de vochtaan- slag op ruiten. Een cadeau dat u op f 34,50 komt. UW KLEREN WEER ALS NIEUW i Een lichtgewicht stoomstrijker maakt invochten overbodig. Vouwen en plooien kunnen zonder perslap licht en gemakkelijk worden gestre ken. Een druk op de knop en tijdens het strijken wordt overgeschakeld van stoom naar droogstrijker en omgekeerd. Door de bijzondere con structie kan in de stoomstrijker ge woon leidingwater worden gebruikt. Ook bezit deze twee-in-één stoom strijker de snel reagerende warmte- regelaar, de alumium zooiplaat en de kiesschijf van de snelstrijker. Wol, velours en Jrib)fluweel worden met de stoomstrijker als nieuw. Een presentje derhalve, dat door moeder zeer zal worden gewaardeerd en 57,50 mogen wij wel voor haar over hebben. LEKKER ETEN EN DRINKEN BINNEN DE KORTST MOGELIJKE TIJD Zijn de aanschafkosten van huis- houdmachines nogal hoog, die van een elektrische handmixer vallen beslist mee 47,50) en wat kan er niet allemaal mee worden gemaakt: deeg, beslag, stampot, pree, soepen en sausen, ragout, eiwit af slagroom, milkshakes en vruchtendranken enz. Een apparaat op intensief gebruik met een oersterke motor, keurig af gewerkt, licht van gewicht, gemak kelijk hanteerbaar en dan nog een keus uit 3 kleurcombinaties. ONZE DAGELIJKSE KOFFIE malen wij in een paar tellen in een veilige koffiemolen, die in 4 kleu ren verkrijgbaar is. De gemalen kof fie kan zó uit de molen in de koffie pot of filter worden geschud. Zo is er altijd verse koffie, ook al hebt u weinig tijd. Deze molen maalt alleen met gesloten deksel enis volledig geïsoleerd. Ook hier gaat veiligheid boven al. Wees de goede gever van een dieprode, lichtblauwe, zwarte of zeegroene koffiemolen. Een echt nuttig en gezellig geschenk zowel om te geven als te ontvan gen 24,50). EN NOG VEEL MEER Natuurlijk is er nog veel meer op dit gebied. Noemen wij nog elek trische droogscheerapparaten voor dames en heren; 4 soorten stofzui gers al naar gelang de behoefte; douchecelverwarming en niet te vergeten allerlei verschillende ver lichtingsornamenten. En wat te den ken van een geheel geautomatiseer de afwasmachine. Misschien wat duur voor een ca deautje, maar wij noemen hem even als bijzondere prestatie van de Ne derlandse industrie, zoals trouwens alle andere produkten staaltjes zijn van Nederlands vakmanschap, dat kwaliteit waarborgt. Succes met uw inkopen! IN MERSELO Op zondag 26 november a.s. gaat de parochiegemeenschap van Mer selo, zoals we x*eeds eerder meldden haar zilveren bestaansfeest vieren. Dat gebeurt dan 's morgens in een plechtige H. Mis, die zal worden op gedragen door de eerste pastoor der parochie Pastoor de Bot, met as sistentie van pastoor Vercoulen en de priesterzonen, de paters P. Arts en Jac. Jansen. In de namiddag is een feestelijke zitting in het jeugdgebouw, waarbij de parochie een feestgeschenk zal aanbieden, dat er toe zal bijdragen, dat het oude orgel geheel vernieuwd en verbeterd kan worden. Hiervoor is men druk bezig en Merselo schijnt vastbesloten hier 'n waardig feest van te maken OUD Nu is 25 jaren heus geen lange tijd en de benoemingoorkonde, waarmede Mgr. Lemmens in 1936 het rectoraat van St. Jan de Doper verhief tot parochie, is nog beslist geen oud stuk. Dat wil echter niet zeggen, dat de Merselose parochie gemeenschap zo jong is. Reeds in 1400 schrijft van Beur den vroeger al, was er een gemeen schap, die „kerkelijk onderhorig was" aan de pastoor van Venray, die met zijn kerkmeester de vica- rius of rector voor de St. Jan de Doper-kapel benoemde. Die rector was verplicht om iede re morgen om 6 uur de Mis aldaar te lezen. Ook de koster-schoolmeester werd door de Venray se pastoor be noemd en hij woonde in het z g. kostershuis, dat bij de kapel hoorde. Zijn salaris was niet groot, maar als onderwijzer verdiende hij wat bij en met Pasen mocht hij om eieren rond gaan. In 1400 bestond er dus al een ka pel van St. Jan de Doper in Mer selo. Trouwens de geschiedschrij vers menen, dat al veel eerder in Merselo een kleine gemeenschap be stond, wat men meent af te leiden uit de naam Merselo, die dan af komstig moet zijn van Maris-loo, hetgeen de hoogte nabij vennen

Peel en Maas | 1961 | | pagina 1