(amps (ampS A Burgerlijke stand Slagerij doend Peter Hendrix Bazar Grotestraam Eerste Venrayse Be ondernemin SJENG GOUMMS M W. M DER W k in dit hoofd net meisje Dames-handtassen Pluimveehouders, slachtkippen f 1.3,5 Profiteert van onze re: Slagerij Leenders-Go DODENHERDENKING Na het octoberlof had woensdag avond een korte dodenherden king plaats bij het oorlogsmonu ment nabij de Petrus Bandenkerk. Deken Loonen, die met de geeste lijkheid der parochiekerk aanwezig was bad 5x Onze Vader en 5x Wees gegroet voor de zielerust van hen, die in de oorlog en bij de bevrijding in Venray zijn omgekomen. Burgemeester Custers, die met wethouder Schols, secretaris Vorst en oud-burgemeester Janssen even eens aanwezig was, verzocht de aanwezigen enkele minuten stilte om die Venrayers te gedenken, die met en door de oorlog zijn omgeko men. Namens het Venrays gemeente bestuur plaatste hij een krans bij 't oorlogsmonument. De publieke belangstelling en deelneming was zeer gering. WERELDMISSIEDAG ZONDAG 22 OKTOBER Op de jaarlijkse Wereldmissiedag vraagt Z.H. de Paus aan alle gelovi gen een extra gebed en een extra offer voor het missiewerk der Kerk. De voorafgaande Offervrijdag, van daag dus, de dag van hoi ont houden van overbodige uitgaven en genietingen tén bate der missie, mo ge uok nu weer een zegenvolle voor bereiding zijn op de zo belangrijke Wereldmissiedag. En gebed en offer zijn dringend nodig, omdat ondanks alle krachts inspanning in tientallen jaren de verhouding tussen ongelovigen en christenen steeds ongunstiger wordt door de belangrijke toename der wereldbevolking, door het groot aantal geboorten in de missielanden. Willen de Missielanden voor Christus niet alleen gewonnen wor den maar ook behouden blijven, dan moet er naast meer gebed ook veel grotere financiële hulp gegeven worden door ons allen, die de on schatbare rijkdom van het Geloof in Christus bezitten. De H. Vader rekent op deze dag der missie op ons aller gebed en royale gave aan de collecte; Z.H. re kent op ons aller medewerking tot verlichting van Zijn grote zorgen om alle mensen deelachtig te maken aan de rijkdom van Christus' ge nade. ONGELUKKEN Woensdagmiddag te 1 uur vloog door tot nog toe onverklaarbare oorzaak de bestelwagen, bestuurd door een 21-jarige vertegenwoordi ger uit Gouda, tegen een boom in de bocht op de provinciale weg Venray-Deurne, nabij het woonwa genkamp. De bestuurder werd uit de wagen geslingerd en werd met zware her senschudding in zorgwekkende toe stand naar het ziekenhuis te Deurne vervoerd. De auto werd totaal ver nield. Bij het postkantoor alhier raakte vorige week V. de macht over zijn brommer kwijt, sloeg tegen de grond en liep daarbij behalve een beschadigde brommer een hersen schudding op. In Castenray botste de bromfiets berijder J. op een van Klein-Oirlo afkomende personenauto, die geen voorrang verleende. De bromfiets werd vernield en de bestuurder bleek een beenbreuk opgelopen te hebben. OP HET KANTJE AF AAN ELEKTROCUTIE ONTSNAPT Toen een lasapparaat op 'n bouw werk in Venray defect raakte, dacht de ijzervlechter van E. uit Smakt, dat hij het malheur zelf wel kon verhelpen. Hij moet toen ergens een verkeer de electrische verbinding hebben gemaakt, want toen mede-arbeider W. in aanraking kwam met de aard- klem, geraakte deze man onder een stroom van 380 Volt. Bewusteloos sloeg W. tegen de grond en hij mag van geluk spreken dat de gevolgen niet erger waren. Van E. moest zich dinsdag voor zijn onvoorzichtigheid verantwoor den voor de Roermondse rechtbank. De officier van justitie eiste een geldboete van 75 gulden, subs. 15 dagen. Zijn verdediger vroeg cle mentie, ook al omdat Van E. geen monteur had willen roepen, tenein de het werk niet te stagneren. FANFARE HOLTHEES BEKROOND Ook de fanfare Smakt-Holthees, die aan het federatief concours te Goirle meedeed, wist een 1ste prijs in de 3e afdeling te behalen. Een prachtige afsluiting van het directeurschap van de heer J. Wijn hoven uit Wanssum, die dinsdag avond op de huldigingsavond af scheid nam van „zijn" fanfare. Natuurlijk heeft zowel de Smakt als Holthees zich niet onbetuigd ge laten bij dit verdiende succes en heeft de fanfare menig gelukwens in ontvangst mogen nemen. UITBREIDINGSPLAN MAASHEES AFGEKEURD De gemeente Vierlingsbeek is be paald niet gelukkig geweest met 't uitbreidingsplan, wat door haar is opgesteld voor Maashees. Ged. Staten hebben nl. dit plan, wat reeds in mei 1960 door de raad is goedgekeurd, ter zijde gelegd. Uitbreiding van de dorpsbebou wing ten zuiden van de kerk wordt niet toegestaan omdat anders het agrarisch karakter verloren gaat. Wel kan de bebouwing ten noor den van de kerk aan weerskanten van de provinciale weg plaats heb ben, mits die ver genoeg van de weg afblijft. Het sportterrein moet buiten het centrum worden aangelegd. Over het algemeen blijkt Ged. Staten sterk tegen iedere aanslag op landbouwgrond in deze plaats te zijn. Binnen een jaar moet 'n nieuw, eenvoudiger plan worden ingediend. BENOEMINGEN ONDERWIJZEND PERSONEEL Tot opvolger van de heer Hegger is benoemd tot hoofd van de Petrus Bandenschool te Venray, de heer G. Bekkers, uit Katwijck aan de Maas. Tijdelijk werd benoemd tot on derwijzeres te Ysselsteyn mevr. Bollinger-Linders uit Deurne. LEUNEN Door de toneelvereni- .„Comedia" Is in studie genomen: „Welkom binnen", een vrolijk spel in drie bedrijven, door Chr. Hooge- werf, hetgeen wordt opgevoerd 19 en 20 november, ten bate van de fanfare „St. Catharina". ONGELUK De heer P.V. uit de Rips, kwam maandag met zijn brommer in aan raking met een der paaltjes lang de Beekweg. Hij verloor de macht over het stuur, kwam te vallen en werd daarbij ernstig gewond. Hij brak daarbij zijn arm en- liep in wendige kneuzingen „p. HET BIEr WEER BEST Met fL,liter per hoofd jaar blijft hCi bierverbruik in Nederland ver onder dat in andere Westeuropese landen. Luxemburg gaat met 117 liter aan de kop, direct gevolgd door België, dat jaarlijks 115 liter per hoofd con sumeert. Grote bierverbruikers zijn ook Duitsland (94,5 liter), Engeland (81 liter) en Denemarken (70 liter), Minder is het bierverbruik in Zwitserland 62 liter) en Frankrijk, dat overwegend een wijnland is en per hoofd per jaar 40 liter bier ge bruikt, dus nog aanmerkelijk meer dan in ons land. GEEN BROOD OP MAANDAG Als eersten hebben de bakkers van Den Haag besloten, om op maandag geen brood meer te bak ken. Dit teneinde de werknemers in de bakkersbedrijven deel te laten hebben in de algemene arbeidstijd verkorting. Deze regeling is voorlopig bepaald op de eerstkomende 3 maandagen en geldt als proef. Gestreefd wordt naar een oplos sing die zowel door de bakkers als door de klanten geaccepteerd zal worden en men denkt daarbij aan sluiting op zaterdagmiddag. Intussen zullen de Hagenaars op de zaterdag voorafgaande aan deze maandagen dus 3 dagen brood moe ten inkopen. Verwacht wordt, dat deze regeling veel navolgers krijgt. NA 5 NOVEMBER GELDPRIJZEN IN SPORT-TOTO Op zondag 5 nov. zal de eerste voetbaltoto draaien, waarbij de prij zen in geld kunnen worden uitge keerd. Een tweede nieuwigheid voor de winnaars zal zijn, dat bij prijzen boven duizend gulden terstond 15 pet. totobelasting zal worden afge trokken. Deze nieuwe regeling is het ge volg van de betreffende wetsont werpen, die in september door de Eerste Kamer zijn aangenomen. De wetswijziging loterijen en de wetloterijbelasting zijn op 12 okto ber in het staatsblad verschenen. Op het ogenblik voeren de depar tementen van Justitie en van Fi nanciën met de stichting de natio nale sporttotalisator in Den Haag overleg over enkele uitvoeringsbe palingen. Op het totoformulier behoeven slechts enkele woorden in het re glement veranderd te worden. Dat betreft de uitkering van prijzen in geld en de onmiddellijke aftrek van vijftien percent belasting. Heeft iemand een prijs van tien duizend gulden gewonnen, dan krijgt hij dus 8500 gulden uitge keerd. De eerste prijs van 50.000 blijft ongeschonden. De winnaar krijgt een halve ton plus het bedrag der belasting! Het gemak van deze gelijktijdige inhouding is, dat de winnaars later geen navordering hoeven te vrezen. Voor de toto van 5 november zal nog gebruik worden gemaakt van de oude formulieren, omdat die reeds gedrukt zijn. In de week daarvoor zal het totobureau meedelen, dat de deel nemers de zinsnede over „prijzen in goederen" op het formulier als ver vallen moeten beschouwen. TELEVISIE Hedenavond is er om 8.20 Espres so, om 9 uur komt Inspecteur Le- clerc, terwijl om 9.25 Rudi Carel komt met een cabaretprogramma: Duitsland I brengt om 8.20 een re portage uit Afrika en neemt om 9 uur het Italiaanse amusementspro gramma over. Het He programma brengt een TV-spel. Zaterdag begint Nederland om 3 uur met oude films, vervolgens mu ziek, een verslag over Chili, een kinderprogramma (5 uur) en om half 8 met Ivanhoe, de eerste afle vering van een reeks avonturen films. Om 9 uur zijn er zaterdag- avond-accoorden en om 10 u. Hitch cock. Duitsland I begint ook om 3 uur o.a. met Toi-toi-toi. Om 8.20 is er een televisiespel, terwijl Duits land II om 8.50 de oude film Das Kabinett des dr. Caligari brengt. Zondag zendt Nederland om 8.45 een t.v.-spel van Eli Asser. Duits land I begint weer met het t.v.- gerecht met een zaak, die om 8.10 opent (maandag 8.50, dinsdag 9.10). Om 9.20 is er muziek. Duitsland II brengt 9 uur de familie Leitner. Maandag spreekt Prins Bernhard over de Anti-honger-actie en om 8.40 is er een wild-west. Duitsland I brengt om 10 uur en bezoek bij Pi casso, terwijl II een film geeft om 8.20 uur. Dinsdag geeft Nederland om 8.20 10 jaren Nederlandse geschiedenis, terwijl om 9.20 de bekende High Noon gedraaid wordt. Duitsland I wijdt om 8.20 een documentaire aan de eenwording van Europa, terwijl II, Mexikaans ballet brengt en een j azz-programma Woensdag om 8.25 is in Nederland Engeland-Portugal te zien. De jeugd kijkt om 5 uur naar Pipo;. Na Me mo krijgen we om 8.30 dé Dutch- Swing College band. Om 9:15 komt er een ijsshow uit Den Haag. Duits land I brengt om 8.20 een plaats voor dieren, c terwijl II alle moge lijke onderwerpen brengt. Donderdag komt de NTS met een groot toneelspel: Oom Wanja, even als Duitsland I met Anfrage. II brengt een show-programma om 8.20 er een detectivefilm om 9.20. NIEUWE JAGERS MOETEN KUNNEN SCHIETEN! Iedere jager zal jacht-bekwaam- heid en een gedegen geweer-behan deling moeten tonen vóór h;: in het bezit gesteld wordt van een jacht akte. Dit is het streven van de Konink lijke Nederlandse Jagers Vereni ging, die plannen heeft tot invoe ring van een jachtexamen, dat de nodige waarborgen kan bieden voor de veiligheid in het jachtveld. Bij vele nieuwe jagers, die zich, door hoge pachtsommen te betalen, in het bezit hebben weten te stel len van een jacht, blijkt deze jacht- bekwaamheid veel te wensen over te laten. Een dergelijk examen zou zonder een aparte jachtexamen-wet gere geld kunnen worden, door het als uitvoeringsbesluit van de jachtwet als voorwaarde te verbinden aan 't verstrekken van een jachtakte. Het aantal jachtakten, dat dit sei zoen is uitgereikt beloopt ongeveer 21.000. De laatste jaren is het aan tal jagers met ruim 2.000 gestegen. Hierbij bevindt zich een groot aan tal nieuwelingen, dat, dank zij de heersende hoogconjunctuur, finan cieel in staat is zich een goede uit rusting en een hoge pachtstom voor de schaarse goede jachtvelden, die sinds kort ook aan bepaalde afme tingen verbonden zijn, te permite- ren. In vele gebieden zijn de pacht prijzen ongekend opgelopen. Hier door dreigen zelfs jacht-combina- ties, die al vele jaren als vakbekwa me schutters en weidelijke jagers door bos, heide èn veld trokken, van hun oude „rechten" beroofd te wor den. In jagerskringen wordt gezegd, dat de „nieuwe rijken" vinden, dat het „goed staat" een jacht te bezit ten. De laatste jaren zijn vele zon dagsjagers in de velden verschenen, die door hun onjuist uitgevoerd ja gen, een gevaar zijn voor zichzelf en voor anderen. Op de afdeling Faunabeheer van het ministerie van landbouw vindt men het haast een wonder dat nog zo weinig ongelukken gebeuren. Men steunt daar het verlangen van de jagers verenigingen naar een jachtexamen. Een dergelijk examen zou het mode-verschijnsel van de nieuwkomers, om links en rechts tegen dik geld jachten te pachten, binnen de perken kunnen houden. In de na-oorlogse jaren heeft de wildstand in Nederland zich lang zaam maar zeker hersteld. Afgelo pen maandag is de hazen- en fa- zantenjacht weer opengegaan. De hazenstand is vrij goed; vooral in het zuiden. In enkele delen van het land hebben het natte voorjaar en de slechte zomer schade aan de fazanten berokkend. In de meeste jachten is er echter geen reden tot klagen. De patrijzenstand heeft als gevolg van het natte voorjaar vaak veel geleden. Er is ook een groot aantal nesten verstoord, omdat er al zeer vroeg in het jaar veel gras was, dat dus enkele weken eerder dan nor maal gemaaid werd. Hierbij zijn vele jonge patrijzen of eieren sneuveld. 4^ toont U iets beters in uurwerken van 12 t.m. 18 oktober 1961 GEBOREN: Philipsen Maria, Hoopweg 5 Kessels Dorothea, Broekweg 19 Vullings Josephina, Laagriebroekseweg 2 v. d. Putten Rudolph, Eikenlaan 24 Arts, Antonius, Hoogriebroeksew. 7 Jacobs Gerardus, St. Machutusstr. 6 Pijpers Theodorus, Langeweg 46 Claessens Johannes, Oirloseweg 14 Kopczinski Franciscus, Bergen OVERLEDEN: Loenen Josephus, echtgenoot van Verschuuren Wilhelmina, 71 jr, landbouwer, Brienshoek Leunen. ONDERTROUWD: Herben Johannes, 28 jr, onder houdsmonteur te Delft, Prof. Oude- mansstr. 23 en van Polanen Petel, Theresia, 24 jr, Molenpad 3 Sanders Theo, 21 jr, electriciën, Langstraat 70 en Emons Petronella, 22 jr, Langstraat 70 Venbrucx Jan, rijksambtenaar te Valkenswaard Molenpad 111 en Schipper Jannie, 21 jr, St. Anna; laan 5 GETROUWD: Jakobs Gerardus, 30 jr, stuca- doör-opperman te Sevenum en Gie- len Johanna, 26 jr, te Venray Linders Wilhelmus, 27 jr, textiel- febrieksarbeider, en de Bruijn An na, 22 jr, beiden te Venray Klabbers Jacobus, 23 jr, auto monteur te Bergen en van Teefelen Johanna, 21 ^r, te Venray voor aparte brilmonturen!" Optiek sinds 1918 RECTORAAT SMAKT Zondag: 22 zondag na Pinkste ren, Wereldmisiedag; 6.15 H. Mis v. Henricus Nellen; 7.30 tot zek. int.. 10 u. hoogmis voor de missie; 3 uur lof t.e.v. O.L.Vrouw. Maandag: 6.30 voor zegen in ge zin; 7.30 uit dankbaarheid. Dinsdag: 6.30 t.e.v. de H. Geest; 7.30 voor 'n zieke. Woensdag: 6.30 t.e.v. St. Jozefi 7.30 gez. jrd. voor Peter Antoón Philipsen; 's avonds om half 8 lof. - Donderdag: 6.30 t.e.v. H. Sacra ment; 7.30 voor overl. fam. Nellen- Barends. Vrijdag: 6.30 voor de bekering v- de zondaars; 7.30 t.e.v. H. Hart. Zaterdag: 6.30 voor de missie; 7.30 te.v. O.L.Vrouw; van 5-5.30 gele genheid om te biechten, tevens voor en na het lof van half 8. ADVERTENTIËN V zitten Uw ideeën gevestigd Onze reclame Snij worst 100 g. 40, 250 g. 90 Leverkaas 35, 80 Zult 500 g. 40 Vrijdag en zaterdag - verse braadworst 500 g. 1.50 Dinsdag vers gehakt 1.40 Woensd. speklappen ,V 1.30 Donderd. braadworst 1.50 TE KOOP hoogdragende vaars M. .-J-.' Arts, Veulehsej^eg 59, Leunen. TE KOOP drachtige vaarzen en een in gbe^e staat zijnde aardappelsoHeerder W: Coppis, B 124, Hbifhees TE KOOP huiskamer-kookkachel en Passap breimachine.^ beide zó goed als nieuw. Te bevr. Oostsingel 30. VO( 'Cai sefc TE KOOP 2 2-jarige runderen Wed. Geurts-Rietëïr- Buitenweg 4 GEVRAAGD r~' de huishoud. Nettie Jans Postbaan 26 Wanssum Arnold Evers Hardeweg 2 Veltum hopen elkaar het H. Sacrament van het Huwelijk toe te die nen op donderdag 26 oktober om half 10, in de kerk van de H. Michaël te Wansstun. Dagadres Café Poels^ Geijsterse^eg 7 Toekomstig adres Postbaan 26, Wanssom Dankbetuiging Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de gebeden en grote belangstel ling bij het zeer plotseling overlijden en de begrafenis van mijn inhiggëliefde man, onze zorgzame vader, groot vader, broer, odm en zwager Theobaldus Basten Speciaal dank aan heren geestelijken, heren doktoren, zusters en personeel Jerusa lem, zusters Groene Kruis, de buurt. Ook dank aan Begrafe nisonderneming Sjeng Gou- mans voor de goede verzorging. E.M. Basten-Bonants en kinderen Venray, Tuinstaat 2a Dankbetuiging Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank yöor de gebeden en de belangstelling bij het vrij plotseling overlij den en bij de begfafenis van mijn inniggeliefde echtgenote, onze zorgzame moeder, groot- moede, tante en nicht Gertruda Daviepont Speciaal dank aan heren geestelijken, heren doktoren, de buurt, alsmede aan Begra fenisonderneming Sjeng Gou- mans, voor de corrèfte en goede verzorging van de be grafenis. W.H. Jacobs en zoon en verdere familie Venray, Smakterweg 58 Onderlinge Pa. lekering Venray Premiebetaling zondag 22 oktober^vjn. van 11 tot 12 uur in gebouvSZegers, Ripséweg 8a te Vredepeï XPremie bedraagt 0.5 °/o Alleenstaande juffrouw zoeki twe met kookgelegenheid, in, kom varvVenray. Brieven ondeh nr 1810 bureau van dit blad. TE HUUR compl. gemeubileerde boven' in Venray: Direct te aanvaar den. Irieven onder nr. 1910 van dit blad. GEVRAAGD k2Ï voor hele dagen óf\.voor dag en nacht. Zaterdagsmiddags en zondags vrij. Mevr. Zeelen, Venlo, n. Hertog Reinoudsingel 1*6 GEVRAAGD kamer-werkmeisje voor hele"óf halve dagen^ W^ Müller, Hotel De Keizer BIEDT ZICH AAN Adres bureau van dit blad. Juffrouw gevraagd^ voor het schoonmaken van de "Cagere School en "de^Kleuter- school te Oostrum. Aanmelden bij Meester Pluk van Broekhuisenstraat. TE KOOP 2 tomen J. Buijssen, Enge Steeg 1 TE KOOP z.g^l P.^Vldet, Holi in de moderne winterkleuren Prijzen vanaf f 8.- Heden overleed tot onze diepe langdurige geduldig gedragen ziektt voorzien van de H. Sacramenten der inniggeliefde man, onze zorgzame va grootvader, broer, zwager en oom JOZEF HUBERTUS L echtgenoot van Wilhelmina A in de ouden Wij bevelen de ziel van de bierbare godvruchtige gebeden aan. Leunen Wed. W. Loenen J. Loenen B. Loenen-Lemn Melderslo A. Christiaens-I W. Christiaens Castenray: D. Geerets-Loem J. Geerets M. Loenen, pr. L. Loenen D. Loenen-Cruy M. Vullings-Loei A. Vullings en J. Kersten-Loem B. Kersten en ki A. Steegs-Loene M. Steegs en kin W. Loenen A. Loenen-Pouv) Familie Loenen Familie Verschuu Leunen, 17 oktober 1961. De plechtige lijkdienst, gevolgd doo zal plaats hebben vrijdag 20 oktobe de kerk van de H. Catharina te Leui Brazilië Vredepeel Leunen New-Zealand Meterik Leunen (ook voor buiten Venra Algehele verzorging. Totale ui Ook voor niet-verzekerd Ruime sortering in grafkisten en gr KANTOOR Julianasingel 41-43 Telefooïi 04780—1062 b.g. Sluij^tljdig via ons uw begrafenis Zeer gunstige voorwaarde Geen levenslange premiebe Wij betalen voor goed bevet Pluimvee import-export Tel. 04920^2397 HELMOND flatteuz moderne Actrice flannel 1 blouse in een 3/4 rnoi cravatte dessin - baar in warme herfsttinten garderc met een vlot dasje oesiotei Gevulde kalfsborst Ontbijtspek Leverworst Vrijdag en zaterdag coteletten Dinsdag braadworst S Woensdaggehakt Donderdag magere speklappen Stationsweg 45 100 gram 55, .30 33, 5C 75 ,95 .50 L40 S 1475

Peel en Maas | 1961 | | pagina 2