industrie BEN HUR we moeten 't uitzingen. Van landbouw naar Overpeinzingen Boerenbond Oirlo Vrijdag 20 oktober 1961 No. 42 Twee en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WPPÏTRT AH VOOR VP1VTRAV PIM OMQTRPK"PN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 L<L<I\UL/AU V VJVJ1X V LtilUrt, 1 VlVlO 1 1\L<1VL#1I PRIJS PER KWARTAAL f 1.50 (buiten Venray f 1.75) „U zult hier aantreffen een agrarische gemeenschap. Een ge meente, wier hoofdbron van bestaan de landbouw is...." Met deze woorden werd in 1933, dus 28 jaren geleden, de toenmalige nieuwe Burgemeester Janssen in zijn nieuwe gemeente verwel komd Er is sindsdien wel een en ander gebeurd. Inderdaad bestond het vooroor logse Venray voor het grootste deel uit en van de landbouw. De enkele industrieën, die er wa ren, als een Cartonnagefabriek en Zuivelfabriek, hadden sterke bin ding met de landbouw, waarvan ook middenstand en arbeiders voor een deel afhankelijk waren. Werd elders in den lande het grondgebrek al nijpend en stonden de boerenjongeren daar al voor de moeilijkheid een nieuw bedrijf te kunnen stichten, in deze streek lag de Peel nog te wachten op ontgin ning en bood, eenmaal ontgonnen, in werkverschaffingsverband nieu we en ongekende mogelijkheden. Tot midden in het centrum lagen de boerderijen als het teken van het agrarische karakter van onze ge meente Zo er ooit een omwenteling heeft plaats gehad, dan in de afgelopen kwart eeuw. Een geschonden en ka pot gebeukt Venray stond na de oorlog voor de opgave een nieuw Venray op te bouwen. Dan blijkt als de balans wordt opgemaakt, dat de Venrayse bevol king in die oorlogsjaren zodanig is geroeid, dat alle zeilen bijgezet zul len moeten werden om deze mensen niet alleen woningen, maar ook werkgelegenheid verschaffen. Men grijpt dan eerst als het ware weer terug op de landbouw, die echter ook een evolutie doormaakt en die voor de jongeren dringend nieuwe gronden nodig heeft. In versneld tempo wordt Peel- plan Zuid ontgonnen en gereed ge maakt. De Vredepeel, een twistappel voor jaren, komt dan aan de beurt. Men begraaft de strijdbijl om toch maar zeker te zijn, dat deze maagdelijke grond beschikbaar komt voor boe- ren-jongeren. Voor velen komen de ontginnin gen al te laat, zelfs die van de Meerselse Peel. Ze zwerven uit naar alle landen van de aarde en Ven rayse boeren vindt men in Nieuw- Zeeland, Canada, Australië en Bra zilië. Ook de ontginning van honder den hektaren grond blijkt het groei tempo niet te kunnen bijhouden en we moeten als gemeente om gaan schakelen. EVOLUTIE Dat is op papier zo gauw gezegd, maar dit houdt feitelijk in, dat een hele gemeenschap een andere koers moet gaan varen Een proces, dat zich nog altijd aan het voltrekken is en dat op menig terrein problemen met zich brengt. Ook voor de landbouw. Uit het centrum moeten eerst de boerderijen wijken. Ze worden te ruggedrongen tot aan de rand en naar de kerkdorpen. En vandaag aan de dag blijkt al, dat ze ook daar niet veilig meer zijn, maar ook daar aangevallen worden voor woning bouw, voor industrievestiging. Nieuwe uitbreidingsplannen vra gen ook daar offers van boeren- grond voor de gemeenschap. Boe- rengrond, die kostbaar wordt. Terwijl de landbouw zich ener zijds aan moet passen aan de ver anderde economische omstandighe den en aan de zich veranderende organisatievormen, moet hij zich anderzijds ook aanpassen aan de nieuwe maatschappelijke ontwik- ling van deze tijd. Daarover is voor Venray zelfs een apart rapport gemaakt door een provinciale commissie. Dit uitgebreid rapport legt in zijn conclusies de grondslag voor een laatste appèl aan onze landbouwers: hun krachten te bundelen om het verloren gegane gebied terug te winnen, niet door nieuw ontgonnen grond maar door betere werkme thodes, economischer bedrijfsvoe ring en gunstiger verkaveling. Terwijl in onze gemeente de in dustrieterreinen langzaam maar ze ker volraken met fabrieken, maakt de Venrayse landbouw zich op voor een krachtmeting, die misschien het best is uit te drukken in het formi dabele bedrag van 30 miljoen gul dens, zijnde het bedrag, dat de ver wezenlijking van het Lollebeekplan in deze streek vraagt. Een plan dat niet alleen van grote economische betekenis is voor de landbouw, mede doordat het accent ook iets meer op de tuinbouw in deze streken komt te liggen, maar dat de laatste resten van het isole ment van deze landbouw zal oprui men. INDUSTRIALISATIE Een isolement, dat al doorbroken werd door de industrialisatie van onze gemeente. Een industrialisatie, die op de eerste plaats belangrijk was en is voor onze arbeiders, die hier meer mogelijkheden krijgen, dan vroeger ooit het geval was. Maar die ook voor de boerenstand belangrijk is, mede omdat 'door de veranderde bedrijfsvoering minder arbeids krachten noodzakelijk zijn. In deze industriën kunnen ook degenen werk vinden, voor wie xn de landbouw geen of slechts 'n zor gelijk bestaan mogelijk is. Zo telt practisch iedere industrie Venrayse boerenjongeren onder zijn personeel. Deze industrialisatie heeft niet al leen tot gevolg, dat het aandeel van de agrariërs in de beroepsbevolking van onze gemeente in vrij korte tijd belangrijk is teruggelopen en naar te verwachten is ook in de toekomst nog meer zal teruglopen, het heeft ook tot gevolg, dat de buitenwereld, d.i. de rest van onze bevolking, met een ander oog het boerenbedrijf is gaan beschouwen. In ons Venray komen velen wo nen, afkomstig uit andere steden van ons land en groeit b.v. in het centrum een generatie op, die niet meer in zulk een nauw contact staat met de landbouwer en zijn bedrijf. Voor zulke mensen maakt het boerenbedrijf een simpele indruk, zeker als men het vergelijkt met de industrie, waar grote en ingewik kelde machines bezig zijn in het productieproces. Ze weten niet, dat het boerenbe drijf ingewikkelder is dan welke in dustrie ook, omdat men op dat be drijf moet werken met levend ma teriaal als planten en dieren. De produkten van de industrie maken op hen door hun massa en grootte een heel wat grootsere in druk dan de produkten van de landbouw. Men ziet tamelijk eng alleen de Fëtèkëriis van de industrie voor onze nationale welvaart, en men be seft niet het aandeel wat de land bouw er in levert. Mogen we dit met een voorbeeld verduidelijken. Men weet dat Nico van Melo een vaderpaard was en dat er bij de K.I. Venray een stier heeft gestaan, die over uitzonder lijke kwaliteiten beschikte. Dat beide om hun fokkwaliteiten een meer dan landelijke roep hadden. En toch, terwijl iedereen bewon dering zou moeten hebben voor wat onze veehouders en paardenfokkers hebben bereikt ten aanzien van de verbetering van de veerassen, de verbetering van de kwaliteit van de melk en het paardenras in deze streken, zegt dit velen al practisch niets meer. Dit gaat immers zo langzaam cn zo geleidelijk, dat niemand er van onder de indruk raakt, die niet weet wat bij deze veeverbetering en bij de fokkerij komt kijken en die niet weet welke deskundigheid en welke toewijding van de boer vereist wordt Wat de betekenis hiervan is voor de plaatselijke en nationale wel vaart ligt dan helemaal buiten net begrip van deze mensen.... GEVAAR Hierin schuilt een wezenlijk ge vaar. Een onderschatting waarover de boerenleiders al landelijk klagen, dreigt ook in die gemeenschap, die voor tetrnauwernood 'n kwart eeuw nog pretendeei'de een agrarische ge meenschap te zijn. Is men er in boerenkringen wel van doordrongen, dat het niet alleen landelijk maar ook plaatselijk van groot belang is, dat de „buitenwe reld" die steeds maar aangroeit, de betekenis en de belangrijkheid van de land- en tuinbouw voor het ge hele economische leven duidelijk moet worden gemaakt We geloven dit niet. In onze ge meenteraad volgt men nog precies dezelfde werkwijze als 50 jaar ge leden onze voorouders. Toen was een raadslid op een enkele uit zondering na agrariër, en speel den landbouwaangelegenheden niet die rol, die ze vandaag spelen. Toen was er dus alles voor, dat 'n bepaald raadslid zich slechts be moeide met tdie streek of met dat kerkdorp waar hij vandaan kwam. Ieder kerkdorp had zijn raadslid en dat lukte dus altijdMaar of men vandaag aan de dag diezelfde werkwijze nog mag volgen, is een open vraag. Zeker men heeft een commissie van landbouwaangelegenheden, maar of die meer doet dan advies geven bij een of ander verpach- tings-geval is voor de buitenstaan der een open vraag. Zo ze een rol speelt bij de zo noodzakelijke landbouwpolitiek in onze gemeente, dan dringt dit in ieder geval niet naar buiten door. De kringvergaderingen van onze boerenbonden, dat feitelijk de top- organisatie is van de agrariërs in deze streek, behandelen vele land bouwers-problemen. Landbouwers- pi'oblemen op landelijk niveau. Deskundige sprekers komen over het melkprijsbeleid hun visie geven qver de garantieprijzen e.d., maar hoe de toekomst van de landbouw in deze streken er uit zal zien, is 'n punt, dat zelden of nooit aangesne den worejt, waar deskundigen zel den of nooit over komen spreken Zoals de land- en tuinbouw de handen ineen moet slaan om het Nederlandse volk te overtuigen van zijn belangrijkheid, zo zal ook eigen plaats en omgeving het aan deel van de landbouw in het ge meenschapsleven naar voren moe ten brengen, zo nodig verdedi gen en zal men eigen initia tieven hiervoor dienen te ontwik kelen Dit alles hangt samen met de z.g. structuurverandering in onze ge meente, die ook een andere wijze vraagt om dit probleem op te los sen, dan in het verleden werd toe gepast en nu nog dikwijls geheel vergeten wordt. DE KUNST VAN OVERLEVEN III. In de voorgaande artikelen is dui delijk gemaakt, dat de bescherming der bevolking tegen de moderne oorlogsgevaren het meest effectief is in het eigen huis; dat men het zélf moet doen. Al heeft de regering een krach tige en van uitstekend materieel voorziene Organisatie Bescherming Bevolking opgebouwd, die bij ram pen hulp verleent, hier geldt: help Uzelf tot de (georganiseerde) hulp verlening U bereikt. Eén van de eerste dingen, waar aan men denkt bij het vooruitzicht gedurende een aantal dagen zijn huis niet uit te kunnen is: als we maar genoeg te eten en te drinken hebben. Dat is een zorg temeer, doordat men rekening moet houden met mo gelijke radio-actieve besmetting van voedsel en drinkwater. Dat geldt voor de mensen, dat geldt in niet mindere mate vöor de dieren, die we al evenmin buiten kunnen laten, om het even of het de poes is of onze rundveestapel. Men zal dus 'n noodvoedselvoorraad moeten vor men. En dat niet omdat er voedselge brek zou bestaan, maar omdat men zichzelf gedurende enige tijd niet van voedsel kan voorzien of daar van voorzien kan worden. De bak ker en de melkboer komen er ook niet door. Vanzelfsprekend dient hier de voorkeur te worden gegeven aan geconserveerd voedsel, populair ge zegd: blikjes. En dan bij voorkeur waren, die men kan eten zonder deze te behoeven koken of opwar men, omdat men met de mogelijk heid van uitvallen van gas of elec- triciteit rekening moet houden, en daarbij omdat vuur zuurstof ver bruikt, die we zelf broodnodig heb ben. We hebben dus heel weinig aan een pak havermout, meer aan een blik appelmoes. ZORG DER HUISVROUW Het zal vooral de huisvrouw zijn, die hiervoor de zorg heeft. Zij zal een „ijzeren voorraad" moeten vor men, dat behoeft niet opeens, maar kan (naar we allen hopen) geleide lijk aan. En als (wat we eveneens allen ho pen) we die rantsoenen nog lang niet nodig hebben, kunnen we ze vervangen door verse en de oude in huishouding opgebruiken. Er wordt ook noodvoedsel in de handel gebracht. Zeer geconcen treerd voedsel in de vorm van een soort scheepsbeschuit, waarvan men maar weinig nodig heeft om alle voedingsstoffen te ontvangen en die men zeker niet zal opsmullen, maar die in een kritieke situatie wel eens begeerlijker zouden kunnen zijn dan de uitgezochtste spijzen. Er is dus geen enkele reden om te gaan hamsteren. Het gaat maar om een overbruggingsvoorraad. Ook water kan besmet zijn en men doet dus goed direct zoveel mogelijk water af te tappen en in schone flessen te bewaren. Meestal heeft iedere huisvróuw wel een rij tje flessen staan, die terug moeten naar de melkboer of kruidenier. Men kan water in zulke flessen heel lang bewaren zonder dat het bederft. Heeft men kinderen of zieken in huis, dan dient men speciale maat regelen te nemenhet zijn toch altijd de zieken, de zwakken, de kinderen en de ouden van dagen, die in een oorlog het ergst te-lijden hebben. EIGEN (EERSTE) HUI P Heel aanbevelingswaardig zal het 'ook zijn wanneer men zorgt voor genees- en verbandmiddelen. Men kan op dokter en verpleegster niet rekenen, de ziekenhuizen zijn onbe reikbaar. Kundige eerste hulp kan een leven redden. Mensen, die bepaalde medicijnen regelmatig gebruiken (bijvoorbeeld suikerzieken), moeten ook altijd zor gen dat ze 'n reservevoorraad heb ben die ze natuurlijk steeds aanvul den om bederf te voorkomen. Niet genoeg kan worden aanbe- ivolen het tvolgen van een cursus eerste hulp bij ongelukken bij een der oi'ganisaties die hiervoor oplei den. Men heeft er zijn gehele leven iplezier van, al komt er nooit een oorlog meer. Wie dit alles heeft gelezen, zal ZWEMBAD In Boxmeer is en nieuw zwem bad aanbesteed. Het deed eerlijk een tikkeltje pijn toen we dat be richt lazenVolgend jaar kunnen we dus naar Horst, naar Deurne, naar Uden, naar Well, naar naar Arcen naar Boxmeer.Weer een mogelijkheid meer. Laat-ie-fijn-zijn. VERSIERING De Grotestraat heeft het vorig jaar een nieuwe verlichting aange schaft in de vorm van cirkels met lampen, die een bepaalde stemming en een bepaalde sfeer in deze straat brachten. We hebben het vorig jaar ook een Kerststal gehad op de Julianasingel, die ons zo midden in het straatge woel van iedere dag met ons neus boven op 't kerstgebeuren plaatste. We hopen dat hiermede de moge lijkheden niet zijn uitgeput. Kunnen de verlichte kerstbomen niet terug komen op Henseniusplein en Grote Markt. Kunnen andere straten ook qua verlichting niet iets doen? En wordt het onderhand niet tijd, dat we ook eens iets doen aan onze processieversiering, die feitelijk zijn jaren er op heeft zitten en ons toch niet tot in der eeuwigheid er aan hoeft te herinneren hoe bar simpel we het in de jaren vlak na de oor log toch wel hadden Ook in deze zin kunnen we nog best wat versieren. Maandagavond hield de LLTB, afdeling Oirlo, zijn jaarvergadering 1959/1960 in zaal Rongen. Voorzitter van de Sterren verwel komde de leden en wees op de be hoorlijke resultaten, die in die pe riode door de Oirlose afdeling zijn behaald. De 105 leden van deze afdeling hebben het klaar gespeeld, niet al leen de omzet over de 1 miljoen gulden te brengen, maar ook de in eigen bedrijf gefabriceerde meng voeders zijn met bijna een half mil joen kg gestegen tot 2,5 miljoen. Men kon terecht tevreden zijn te meer waar over die periode ruim 21.000 winst was gemaakt. l,5°/o van de geldomzet krijgen de leden nu als winst-uitkering terug. Maar ook andere doelstellingen werden niet vergeten. Zo kreeg de Boerinnenbond f 250, de Fanfare 200 en de Gemengde Zangvereniging, de Ruiterclub, de Jonge Boeren en Jonge Boerinnen, alsmede de K.V.P.-afdeling ieder nog 100 subsidie. Nadat de vergadering het gevoer de beleid volmondig had goedge keurd, kreeg ook het plan voor de uitbreiding van het magazijn met enkele werksilo's de vereiste goed keuring. Ir. Debije, hield een korte inlei ding over het nut en de noodzake lijkheid van fosfaatbemesting en Thomasmeel, waarna hij een kleu renfilm vertoonde, getiteld: „Op grond van wijs beleid". Bij de mededelingen werden nog inlichtingen verstrekt over het o.s. winterprogramma. In het vorige winterprogramma zijn vier ontwikkelingsavonden ge houden, met als sprekers Toon Kor- tooms, Prof. Pauwels, Mevr. Teur- lings en Luc. Geurts. Bovendien was er een excursie naar de N.O.P., sprak de heer Te gels van de landbouwvoorlichtings- dienst over de financiering van de boerderij en dokter Kremer over voedingsziekten. Hieruit blijkt wel, dat naast het economische ook andere zaken de volledige belangstelling hebben van de Oirlose afdeling. aan een gevoel van beklemming niet kunnen ontkomen. Is de toestand zo somber, dat wij ons metterdaad op een oorlog en misschien een oorlog van ongekende verschrikking moeten voorberei den? Zo is het niet. En c'ok deze voorlichtingsactie van de i "ering valt alleen door toevallige onhandigheden samen met een tijdperk -an spanning. De voorbereidingen voo* 3n?e actie zijn al een jaar geleden gesc^ en de planning nog wel eerder. Het kan ons échter voor paniek bewaren, wanneer wij weten wat ons zou kunnen wachten, wat wij dan hebben te doen, dat wij het kunnen doen en dat het zin heeft het te doen. Laten we dit alles doen in de geest van het woord, dat Oliver Crom well eens tot zijn soldateri sprak: Vertrouw op Goden houdt Uw kruit droog 4 uren in een bioscoop zitten is een hele opgave, maar voor de film Ben-Hur zal die tijd omvliegen voor men er erg in heeft. Want de bezoeker wordt in deze film een schouwspel voor ogen ge toverd, dat hem verbaasd zal doen staan over de vlucht die de film- mogelijkheden hebben genomen. Het bekende verhaal van de Joodse Prins Juda Ben Hur, wordt hierin op het filmdoek gebracht in een mengeling van sensatie, roman tiek en attracties, dat het de bezoe kers soms doet duizelen. Het ver haal mag bekend geacht worden. Juda Ben Hur, die met zijn moe der, zuster en enkele bedienden in Jerusalem woont, in het begin van onze jaartelling, ontmoet zijn oude vriend Messala, die in dienst is bij de Romeinen. De vriendschap blijkt de tegen stelling Jood-Romein maar moeilijk te kunnen verdragen en vooral Mes sala begint langzaam maar zeker Ben Hur te haten. Bij de intocht van de Romeinse gouverneur Gratus gebeurt dan voor Ben Hur zijn huis een ongeluk. Door een onachtzaamheid van zijn zuster valt een dakpan en de Ro meinse gouverneur wordt getroffen. Messala veroordeelt Ben Hur tot de galeien en werpt zijn moeder en zuster in de kerker. Op weg naar de galeien ontmoet Ben Hur voor het eerst Christus. 3 jaren vertoeft hij als slaaf op de Romeinse galeien, als hij de vloot voogd weet te redden, die hem als zoon opneemt en tot wagenmenner laat opleiden. Zijn hart trekt naar Judea en uit eindelijk laat zijn pleegvader hem teruggaan naar zijn geboorteland, waar hij met behulp van een oude slaaf en diens dochter Esther zijn moeder en zuster wil zoeken. In Jerusalem aangekomen hoort hij dat Messala in de arena van Je rusalem meedoet aan de wagenren nen en met behulp van vrienden kan ook Ben Hur inschrijven, die hier de kans ziet Messala te ver slaan. Messala, die zwaar gewond is ver telt hem op zijn sterfbed, dat zijn moeder en zuster melaats geworden zijn en in afzondering van de men sen leven. Esther heeft intussen Christus le ren kennen en overreedde Ben Hur de teruggevonden melaatsen bij de Meester te brengen. Als zij echter in Jerusalem aankomen, is Christus juist veroordeeld tot de kruisdood en begint Hij de lijdensweg naar Calvarie. Ze zien nog de lijdende Christus en terwijl de vrouwen te ruggaan naar hun schuilplaats blijft Ben Hur op de Calvarieberg. Een noodweer breekt los bij Christus' dood en in dat noodweer worden de vrouwen genezen en Ben Hur zijn ziel gereinigd van de haat. Ze gaan dan allen een nieuwe toekomst tegemoet. Natuurlijk is ook de film niet kunnen ontkomen aan sommige melodramatische stukken, maar van de andei-e kant heeft de regisseur Wijier, de vele mogelijkheden tot massa-scenes ten volle uitgebuit en enkele scenes daarvan zullen be slist een zeer grote indruk op de be zoeker achterlaten. Men heeft kosten nog moeiten ge spaard om de begeleidende omstan digheden en feiten van dit verhaal zo uitbundig mogelijk op het witte doek te brengen en alleen al deze omlijsting is een filmbezoek over waard. We twijfelen er niet aan of velen zullen dit gigantische schouwspel willen zien. T7T f o)U «me&cringro •T AKM *vpot(i«k« Utttfou L JULIANAS1NGEL41'tekf. 1Ü51 (K4780) NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 1393 Uitsluitend voor spoedgevallen I GRÖfcNE KRUIS Donderdag a.«.: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. Janssen, Kard. van Rossum- straat 4, tel. 1504. ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 FANFARE ST. CATHARINA LEUNEN. Op het j.l. zondag gehouden federatief bondsconcoui's te Goirle, behaalde fanfare „St. Ca- thtarina" de eerste prijs in de 2e afdeling met 283 punten. Dit succes was voor de Leunense bevolking aanleiding de fanfare bij thuiskomst te huldigen. Burgemees ter Custers en echtgenote gaven hierbij acte de precense. Vele verenigingen en particulie ren kwamen hun gelukwensen aan bieden, terwijl wethouder van Dijck namens de Boerenbond een enve loppe (met inhoud) mocht overrei ken. AGENDA CENTRALE K.A.B. VENRAY Zondag 22 october 8 uur in zaal Wilhelmina, donateursavond Her wonnen Levenskracht, optreden van Cabaret gezelschap De Zonnekan- ters. Maandag: 23 october 8 uur in de Engel vergadering Bouwvak. GEVONDEN: muntbiljet, G. Aarts, Prins Bern- hardstraat 7. GESLAAGD Voor het diploma vakbekwaam heid .detailhandel in aardappelen, groenten en fruit, slaagde te Den Bosch mevr. Fontein-Berkens, Post- straat alhier. K.A.V. VENRAY Traditiegetrouw komt de K.A.V. afd. Venray voor de komende win termaanden weer met een program ma voor de dag waarbij naast de nodige variatie ook is gedacht aan inhoud en peil. Bij de opstelling van dit program ma is rekening gehouden met de le den, die dit dan ook wel verwach ten en op prijs weten te stellen want er is momenteel wel geen en kele organisatie in Venray die op haar vergaderingen en bijeen komsten zo een massale belangstel ling van haar leden heeft als dit bij de K.A.V. het geval is. Op 27 september is het seizoen ge opend met een afscheidsavond van de Geestelijk adviseur Kapelaan v. Leipsig en een inleiding over kin derpsychologie door G. Arts. 18 October kwam mej. Domburg spreken over angst in het leven van het kind. 15 Nov. spreekt Aalmoezenier Heijmans over Parochiegemeen schap. 6 December wordt een gezellige avond gehouden. 18 December Kertsavond in sa- menwei'king met K.A.B. Venray en Centrale K.A.B. 24 Jan. '62 jaarvergadering met als spreker de H.E. Heer Deken. 21 Febr. spreekt broeder Kamps- ma over, Zo heb ik het nog nooit gezien. 28 Maart mej. Stollman, Rassen onderscheid. 18 April vervolg van de zuivel- voorlichting. 16 Mei mevr. Remmen spreekt over, Hoe besteden wij het best ons weekloon. Ook is in de maand Mei nog een bedevaart naar Oostrum met een avondmis. 18 Juni komt Aalmoezenier Theu- nissen met een vrij onderwerp. 11 Juli feestvergadering bij gele genheid van het 15-jarig bestaan. Dan volgt nog als sluitstuk voor bestuur en buurtleidsters voor al het werk een fiets- en wandeltocht en ontspanningsavond met K.A.B. en Centrale K.A.B.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 1