Bommen hadden geen zin Maakt herfst mooi Kerkelijke Diensten R.A.F. kreeg Duitsland niet op de knieën Oud worden is een kuijst, die geleerd kan worden van 22 tot en met 28 okt. 5 inschrijvers. Hoogste A.H. Mar-sens met 1.598, aan wie het werk tens met 1.846. Laagste Th. Claes- I gegund is. Officieel rapport lokt felle tegenstand uit Een officieel Brits witboek over de strategische aanvallen van de R.A.F. op Duitsland tijdens de twee de wereldoorlog laat weinig heel van het nut van deze zware bom bardementen. Het boek is samengesteld door Sir Charles Webster, een algemeen erkend luchtmachtdeskundige, die onlangs is overleden, en dr. Noble Frankland, directeur van het Lon- dense oorlogsmuseum, een soortge lijk instituut als het Nederlandse' bureau voor oorlogsdocumentatie. Dr. Noble Frankland mag dus ook wel tot de deskundigen worden ge rekend. Het boek „Bommen op de Roer- dam", een bestseller, die ook ver filmd is, was in ons land een groot succes. Wij haalden oude herinneringen op bij het lezen van de (ware) hel dendaden van Guy Gibson in de donkere nachten van de laatste oor logsjaren, toen wij in Nederland hoog in de lucht het gebrom konden horen van de tientallen zware bom menwerpers, die naar het Oosten vlogen om wraak te nemen op de Duitse invaller, die kort tevoren de .(lucht)slag om Engeland had ver loren. De wetenschap, dat Rotterdam werd gewroken, was voor de Ne derlander, die zuchtte onder de be zetting, een hart onder de riem. Het is nu een beetje tragisch om te horen, dat het, militair gespro ken, allemaal maar weinig zin had. Sir Charles Webster en dr. Noble Frankland hebben er in hun ge schrift geen doekjes om gewonden. Zij beschrijven onbarmhartig de fouten, die het Britse Bomber Com mand tijdens de tweede wereldoor log maakte. Zo werden de bommenwerpers aanvankelijk zonder jagerbescher ming naar de Duitse doelen ge stuurd. Het Bomber Command verloor tijdens de oorlog 55.000 man ge oefende piloten en andere beman ningsleden van de grote vliegtuigen. In het boek wordt ook voor het eerst toegegeven, dat de Britse re gering officieel bevel gaf om steden te bombarderen om de Duitse be volking murw te maken. Het voornaamste doel van de zware strategische bombardemen ten, waarbij duizenden kilo's spring stoffen ineens werden afgegooid, was allereerst het treffen van de Duitse oorlogsindustrie. Maar de vliegers en bommenrichters waren volgens het witboek niet in staat om nauwkeurig te richten. Wilde men een speciale fabriek treffen, dan moest men wel een groot deel van de omgeving plat gooien om de zekerheid te hebben, dat het doel ook geraakt was. En die zekerheid bleek lang niet altijd even groot. In het laatste oorlogsjaar produ ceerden de Duitse fabrieken twee maal zoveel als in het jaar daar voor. In feite was alleen de vlieg tuigindustrie en dan nog maar gedeeltelijk lamgelegd. HARD DUITS MOREEL Dat de Engelsen opzettelijk ste den aanvielen om burgers te do den is altijd officieel ontkend. Ze ker tijdens de oorlog zelf. De En gelsen waren veel te bang, dat protestacties in eigen land het moreel van de vliegers te sterk zouden ondermijnen. Men vreesde vooral de reacties van de aarts bisschop van Canterbury, die zich sterk met het politieke leven be moeide. De Engelsen gingen er zelfs toe over om steden, zoals Rostock en Lübeck te bombarderen. De plaatsjes hadden geen militai re betekenis, maar waren voor een groot deel uit hout opgetrokken. Er zouden dus grote branden uit breken, die, naar men op het hoofd kwartier van de R.A.F. en daar niet alleen verwachtte, een funeste invloed zouden hebben op het mo reel van de Duitse bevolking. De Duitsers werden echter sterk onderschat. Uitgebreide aanvallen op Dres den (100.000 doden) en Hamburg (50.000 doden) hadden geen ander resultaat dan een verbeten woede in het vrijwel verslagen Duitsland, Het moreel van de bevolking werd niet gebroken. Zo werd in Hamburg het totaal platgeslagen economische leven bin nen een week weer op gang ge bracht. ABWEHR Na de invasie kregen de geal- lieerdeii bij hun bombardements- vluchten de bescherming van Ame rikaanse Mustangs, de schrik van de Duitse Luftwaffe. De Mustangs waren lange-af- standsjagers, die de bommenwer pers op hun (verre) vluchten kon den begeleiden en beschermen, maar zij konden geen bescherming bieden aan de flakkanonnen, de Duitse luchtafweer. De afweergordels werden steeds beter. Vooral rond Berlijn legde de Abwehr bij bombardementen een stalen gordel in de lucht. De bommenwerpers werden als duiven uit de lucht geschoten, waar door de strategische aanvallen veel van hun effect verloren. In de Engelse bladen is veel cri- tiek geuit op het verschenen wit boek. De Engelsen hebben een na oorlogse traditie opgebouwd op het gebied van de oorlogshistorie. Mont gomery, de Woestijnvos, heeft zware klappen van de historici gehad. Nu is het de beurt aan luchtmaar- schalk Sir Arthur Harris, de leider van de strategische bombardemen ten. Hij zal wel niet de laatste zijn. Het behoort helemaal niet tot de zeldzaamheden dat we dit jaar een zomerse september beleefden en dat het begin October al eveneens met zeldzaam fraai weer inzette. Wie nu oog heeft voor kleuren en allerlei planten en gewassen, die met de herfst te maken hebben, vindt thans in de Venrayse bossen veel van zijn gading. In bossen en in wallen van eiken hakhout of zo maar langs een rus tig paadje schieten de paddestoelen in allerlei kleuren omhoog, we be leven nu een ware invasie van Vlaamse gaaien, die schreeuwend bij onze nadering op de wieken slaan, doch telkens weer terugkeren naai de eiken bomen en wallen, waar nu hun tafeltje gedekt staat, we bele ven de „na-oogst" van bramen, een hemels geschenk voor de lekkerbek ken onder de trekkers en voor de genen onder ons, die ze plukken voor de inmaak en wie van ap pel, noot, mispel en andere produc ten, welke we min of meer geculti veerd hebben, houdt, hij kan z'n hartje ophalen aan al deze vruch ten, die de herfst ons bereid heeft. NOG EENMAAL EEN OPFLIK KERING VAN KLEUREN Heeft u al ontdekt dat het in de vogelwereld stil is geworden? De nachtegaal, koning der zangers, ver liet eind juli Nederland alweer, de meeste ooievaars zijn ook al ver trokken en zo wordt de soortenrijk dom van de vogelwereld voortdu rend kleiner. Gelukkig wordt ook hier weer voor aanvulling gezorgd, want vele andere soorten, die hun broedgebie den in het noorden en oosten van Europa hebben liggen, beschouwen Nederland als winterkwartier en gaan hier straks hun tenten opslaan. In begin October verschijnen de bonte of grijze kraaien weer in Ne derland, die ten oosten van de Elbe en ten noorden van de Deense zuid grens broeden. Naderhand komen verschillende lijsterachtige wintergasten, zoals de koperwiek en de kraanvogel, ons land binnenvallen. In de vorige winter hebben we 'n kleine invasie van pestvogels be leefd, die hun broedgebieden in Lapland hebben liggen en in som mige winters in grote aantallen naar Nederland komen. Langs de riviermonden verblijven in de wintertijd talrijke eendensoor ten, ganzen en wilde zwanen, die niet tot de broedbevolking van ons land behoren, doch die in de herfst en winter nieuwe objecten voor kij ker en camera vormen. Vele andere vogelsoorten kunnen we het gehele jaar door in ons land aantreffen en daarom heeft men deze vogels vroeger wel als stand vogels beschouwd. Toch is de laatste jaren duidelijk gebleken, dat er ook bij deze vogels dikwijls allerlei verschuivingen op treden. VERSCHUIVING De roodborstjes, die in de zomer hier gebroed hebben, zijn nu verder zuidwaarts getrokken en hun plaats is ingenomen door andere rood borstjes, die hun broedgebieden in Midden-Scandinavië hebben liggen en die de wintertijd in Nederland komen doorbrengen. U moet er eens op letten hoe mooi de roodborstjes in de herfst kunnen zingen. Veel zang en getie- relier is er in october doorgaans niet meer in de vogelwereld, doch de roodborstjes laten hun eenvoudig liedeke nog sprankelen door het kleurende lover. De spreeuwen kunnen dan trou wens ook nog lekker zitten uit te halen op de nok van het dak of op een televisie-antenne. Maar wees 'n beetje op uw hoede, want die spreeuwen zijn echte grapjassen, die prachtig kunnen imiteren en u op deze wijze heerlijk voor het lapje j kunnen houden. Ik ben in de herfst weieens naar buiten gerend omdat ik een grutto of wulp boven op ons huis meende te horen, maar dan bleek 't de spreeuw op de schoorsteen te zijn, die de geluiden van deze vogel na bootste! WINTERVOORRAAD De maand october is ook de tijd van het jaar waarin allerlei dieren bezig zijn met het aanleggen van voorraden voor de komende winter tijd. In Zuid-Limburg sleept de ham ster, die tot de knaagdieren be hoort, zijn onderaards vol met graan en wortels en andere land- of tuin- bouwprodukten. Al het voedsel wordt in de wangzakken meegeno men. Wanneer u thuis een goudhamster heeft, weet u precies hoe dat in zijn werk gaat. Ook de eekhoorns zijn druk aan het slepen, waarbij zij in holle bomen, in de nesten of ook wel in de grond hazelnoten en eikels wegstoppen voor de barre tijd, die straks gaat komen. De ervaring leert dat de dieren dikwijls later niet meer weten waar ze het voedsel weggestopt hebben, maar dat is niet zo heel erg, want ondertussen hebben ze daarmee toch nuttig werk gedaan voor de verspreiding van hazelaar en eik. De zoogdieren die een winter slaap houden, komen wel op een zeer gerieflijke wijze door de win ter. De egel en de vleermuis zijn goede voorbeelden van deze groep. Op dit ogenblik komen de egels wellicht nog iedere avond hun schoteltje melk bij u achter het huis leegdrinken. Over enkele weken zijn ze echter verdwenen. Ze zitten dan ergens onder het afgevallen blad of in een kuiltje in de grond. Hun stofwisselingsniveau loopt terug, ademhalings- en harttempo dalen, de lichaamstemperatuur zakt en zo geraken ze in 'n verstarrings toestand, die we winterslaap noe men. Als het zover is, zult u ook de vleermuizen in de schemering mis sen, die hangen dan ergens in een toren of muurspleet met hun kop naar beneden te winterslapen. Zo bereidt de natuur zich voor op de komende wintertijd, maar dit be tekent dus allerminst, dat de herfst een tijd zou zijn om thuis te blij ven. Integendeel, ook de herfst heeft ons allerlei plezierige natuur verschijnselen te bieden. De prach tigste kleuren worden ons voorge schoteldDe vennetjes liggen te blikkeren in herfstgloed Imposante wolkenluchten trekken over de PeelHerfstvruchten stralen ons overal tegen Pittige geuren waaien ons tege moet van bos en wal.Weldadig is de sfeer die over natuur en land schap valt als de herfst gaat ko men Oud worden en oud zijn wil niet zeggen, dat u bij de pakken moet gaan neerzitten. Het zal ongetwijfeld velen onder ons bekend zijn, in welke mate juist ouderen hebben bijgedragen tot het welzijn van de mensheid. Uw ener gie behoeft niet bepaald opgebruikt te zijn op uw oude dag. Vandaag de dag zijn er meer mensen dan ooit te voren van 65 jaar en ouder, die na de leeftijd waarop zij gewoonlijk gepensio neerd worden, hun verdere jaren niet in ledigheid doorbrengen, maar integendeel nog even levenslustig zijn als altijd en van hun aktivitei- ten blijk geven. Niet valt te ontkennen, dat zij be wust en onbewust een aantal regels toepassen die belangrijk zijn voor de juiste mentaliteit. DRIE HOOFDREGELS Neem de volgende regels in acht en gij zult er wel bij varen. a) Stel u in op ouder worden. Maak u niet te zeer bezorgd over de oud dag. Bezorgdheid kan het proces toch niet tegenhouden, maar zal dit in-tegendeel juist verhaasten. b) Verbreed uw horizon, ook als u ouder wordt. Geestelijke akti- viteiten, of het nu hobbies zijn of het bieden van hulp aan an deren, of een passende werk kring eventueel voor gedeelten van dagen, zullen u goed te pas komen in tijden, dat u mogelijk niet (meer) aan het arbeidsproces deel neemt. Houdt u op de hoogte van alles wat nieuw is, het zal u geestelijk jong houden. c. Laat uw gezondheid echter wel regelmatig controleren. Na uw 50ste jaar dient u zich jaarlijks te laten onderzoeken, 't is van belang voor uw latere oude dag. Een medisch advies van wat u nog kan of niet meer (goed) kunt doen, zal heilzaam voor u kun nen zijn, als u dit advies niet in de wind slaat. ANDERE WENKEN Tracht verder op latere leeftijd slechte gewoonten af te leren. Hier-" onder vallen o.m. te overvloedig eten, te weinig gevarieerd voedsel, niet voldoende lichaamsbeweging nemen, te weinig slapen, uren ach tereen rustig (bewegingloos) naar de televisie blijven kijken (sta dus ook eens even op om „een blokje om" te lopen). Dit is beslist niet overdreven, maar een goede levensgewoonte, die op oudere leeftijd nog lang vruch ten afwerpt. Begin er niet te laat mee! Er zijn voorbeelden te over om u van het nut te overtuigen. Edison kon op 83-jarige leeftijd nog pio niers arbeid verrichten op het ge bied van synthetische rubber. Von Hindenburg was op 78-jarige lpeftijd nog president van Duits land. Adenauer is nog met 85 jaren minister. Joh. Sebastian Bach schreef op 62-jarige leeftijd nog zijn „Kunst der Fuga". Haydn, bestond het nog tussen zijn 65ste en zijn 68ste jaar „Die Schopfung" en „Die Jahreszeiten' te componeren. Onze koningin Wilhelmina regeer de tot haar 68ste jaar en zij heeft het niet gemakkelijk gehad. Ghandi was tot zijn dood (79 jaar) nog lei der van het passieve verzet. Churchill was op 78-jarige leeftijd nog minister-president. Clemenceau stelde zich op 80-jarige leeftijd nog kandidaat als president van Frank rijk. Esther de Boer-van Rijk was 70 jaar toen zij haar zwemdiploma haalde. Wat te zeggen van Mistin,- quet die op 80-jarige leeftijd nog op de planken stond? A.F. de Savonin Lohman was bij na 80 jaar toen hij lid van de Twee de Kamer was. Koning Gustaaf V van Zweden tenslotte ging op 80- jarige leeftijd nog tennissen en ja gen. Ouderen van dagen Blijf werk zaam, maar ook waakzaam en doe niet meer dan ge gemakkelijk kunt doen. PAROCHIE ST PETRUS BANDEN Priester v.d. week: Pater Symphorianus, tel. 1502 Zondag: 22e zondag na Pinkste ren; 6.30 G. Janssen(kaartclub); 7.30 Wim Janssen en echtgen.; 8.30 voor de parochie; 9.30 hoogmis vd. voort planting des geloofs; 10.45 W. Broers echtgen. en zoon Piet; 11.45 Maria Hendriks-Janssen en dochters; 7 u. pl. lof; 11 u. congregatie voor de groten op Jerusalem. Maandag: 6.45 M. Franssen en P. Beklet; 7.30 Th. Vermeulen; 7.30 A. Weiten; 8.15 best. d. overl. ouders Tonen-Vermeulen; 8.15 overl. ouders Schols-Leers. Dinsdag: 6.45 Christiaan Janssen en dochter; 7.30 Jan Waayenburg; 7.30 A. v. Mil; 8.15 overl. ouders Spreeuwenberg-Jenneskens Ih; 8.15 Hendrikus Vermeulen en kleinzoon Harrie Janssen. Woensdag: 6.45 Arnold v. Lin; 7.30 overl. fam. Laurensse-Maessen; 8.15 Peter Joh. Bouten en zoon Gerrit lh; 8.15 Dr. Bloemen; 9.30 40-jarig huw. uit dankbaarheid lh. Donderdag: 6.45 overl. familie Vaske-Maessen; 7.30 Theodorus Basten; 8.15 best. d. Elly, Annie en Beppie Keysers; 8.15 mevr. v. Ha- ren-Rous. Vrijdag: 6.45 M. Franssen en P. Beklet; 7.30 fam. Peeters-Romanes- co; 8.15 Dina Wismans lh; 8.15 zek. int. R. Zaterdag: 6.45 Peter Ant. Minten en dochter Petronella; 7.30 best. d. cverl. ouders Tonen-Vermeulen; 7.30 Mart. Peeters; 8.15 best. d. M. Jeu ken en echtgen.; 8.15 J.C. Hendriks- Dommeck. In verband met Allerheiligen is zaterdagavond al biechtgelegenheid van 5-8 u. Laten wij niet uitstellen tot de laatste dag. Vooral in deze laatste week ver wachten wij, dat 't octoberlof bij zonder druk zal worden. Al degenen die nog niet geweest zijn komen deze week een keer! Denkt U nog aan Offervrydag vandaag! en aan de collecte voor de Missie zondag a.s. RECTORAAT PATERSKERK tel. 1973 (b.g.g. 1502) Priester der week: Pater Urbanus 22e Zondag na Pinksteren: Mis van Kerkwijding, wegens de ver jaardag daarvan; tevens Wereld missiedag; de H. Missen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.15; de kollekte voor de kerk en de Missie; om 7 u. lof met gebeden voor de vrede. Maandag: Z. Josefina, maagd en martelares. Dinsdag: H. Aartsengel Rafael. Woensdag: Z.Z. Christoforus en gezellen, belijders. Donderdag: Z. Bonaventura, be-r lijder; 7 u. Gezinsmis; om 9.30 hu welijksplechtigheid v.h. bruidspaar Schenk-Janssen. Vrijdag: Z. Conrardus .belijder. Zaterdag: H. Simon en Judas, apostelen; 10 uur huwelijksplechtig heid voor het bruidspaar Eggen-v. Mill; van 3-8 u. gelegenheid om te biechten. Plannen 1. A.s. zondag zal onder alle H. Missen gepreekt worden door Pater Servatius Wijsen, over de Wereld missiedag. De kollekte is voor de missie. 2. De gehele week 's avonds om 7.30 lof met gebeden voor de vrede. 3. De 18-jarigen zij die in 1943 zijn geboren krijgen in de ko mende dagen een uitnodiging thuis voor de levens-kursus. Ouders wor den verzocht toe te zien, dat de kaarten worden teruggezonden. 4. In de maand november gaan wij bij wijze van proef beginnen met Bijbellezing in de kerk. Op de 2e vrijdag van de maand zal er dan geen lof meer zijn, maar gezamen lijke Bijbellezing. Wij beginnen met 't Evangelie van St. Johannes. Deel nemers doen er goed aan, hun bij beitje mee te brengen. In de boek handel is het Nieuwe Testament al verkrijgbaar voor 1,25. 5. Naar aanleiding van enkele vragen deel ik vast mede, dat de Verloofdenkursus in de Vastentijd zeker weer plaats heeft. Waar en door wie wordt nog nader bekend gemaakt. Mis-intenties Zondag: 6.30 overl. ouders Oden- hoven-Hillen; 7.45 Gertruda Brou- wers-Willems (St. Lidwinabond); 9 u. Martien Jansen; 10.15 jgt. Johan na Swinkels-Michels; 11.45 Matheys Jeurissen. Maandag: 6.15 Constans Rojer; 7 u. uit dankbaarheid; 7.45 v. Lin en Peter Peerlings; 8.30 v. overledene. Dinsdag: 7 u. G. v. Meyel, echtg. en kinderen; 7.45 Noud van Lin (spaarkas); 8.30 voor overledene. Woensdag: 6.15 Antionette Ram- melman-Elsevier; 7 u. Johan Jans sen; 7.45 Anna Boom, D.O.; 8.30 v. overledene. Donderdag: 7 u. Gezinsmis; 7.45 Jac. Janssen; 8.30 notaris Pluymae- kers; 9.30 Huwelijksmis. Vrijdag: 7 u. overl. fam. Tonen- Vermeulen; 7.45 overledene; 8.30 v. overledene. Zaterdag: 6.15 Eva Wilhelmina Rojer; 7 u. voor overledene; 8.30 v. overledene; 10 u. Huwelijksmis. PAROCHIE OIRLO Zondag: 22e zondag na Pinkste ren, 4e zondag der maand; wereld missiezondag; lm 6.30; kindermis 7.30; parochiehoogmis om 10 uur; 4 uur rozenkrans en lof vanwege de octobermaand; le collecte voorge schreven voor de voortplanting des geloofs; 2e collecte voor de kerk. Maandag: 7.30 jaard. voor Harris Hesen. Dinsdag: 7.30 maandstond Marti nus vd. Ven. Woensdag: 7.30 stichting Wilhel mus Steegs, Maria Janssen en Ma ria Cath. Maassen. Donderdag: 7.30 stichting Mathias Baeten en Joanna Smits. Vrijdag: 7.30 maandstond Arnol- dus Rutten. Zaterdag: 7.30 zieledienst Anna Louisa Bos. A.s. zondag 't feest van Christus Koning. Zaterdagavond biechthoren van 5-7 uur. PAROCHIE MERSELG 22e Zondag na Pinksteren: We reldmissiedag; 6.30 Communieuitrei- ken; 7 u. lm t.i. fam Janssen-Poels; 8.15 lm voor overl. fam. Hendrix- Heyman; 10 uur hoomis voor de ze- latricen en leden van het pauselijk missiewerk voor geloofsverbreiding; na de H. Missen verering vd. reli kwie vd. H. Gerardus; onder de H. Missen speciale collecte voor dit missiewerk; 2.30 lof met rozenhoed je voor de missie. Maandag: 6.45 lm voor Petrus Ewals en Gerardus v. Enckevort; 7.30 gest. hoogmis t.e.v. St. Jan. Dinsdag: 6.45 lm voor Hubertha v. Dijck; 7.30 gez. H. Mis voor Hen- ricus vd. Hoogenhof. Woensdag: 6.45 lm voor Wilhel mina Verlinden-Bister veis; 7.30 gest. jgt. voor W.E. Pater Jacobus van Meyel. Donderdag: 6.45 lm voor overl. fam. Wilms-Claes; 7.30 gest. jgt. v. Mart. Ant. Arts en familie. Vrijdag: 6.45 lm voor Jan Martha Gielen; 7.30 gez. H. Mis v. overl. ouders Mart. vd. Heuvel- Niessen en kinderen. Zaterdag: 6.45 lm voor Wed. Stip- hout-v. Rijswijck; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart; 5-6.30 biechtge legenheid; 7.30 Avondwake voor 't feest van Christus Koning. De jeugd vanaf de hernieuwing der doopbe loften wordt in de kerk verwacht. Deze avond komt in de plaats van de maandelijkse Mariacongregatie. De boekjes van verleden jaar mee brengen. Viert allen het feest van Christus Koning met een algemene H. Com munie en het bijwonen van de op dracht aan Christus Koning v.d. parochie. Heden, wereldmissiedag. Wilt bij Uw H. Mis en H. Communie, bijzon der bidden voor de uitbreiding van de kerk onder de heidenen. Offert een flinke aalmoes. Degenen die vandaag bidden en communiceren voor de missie, kunnen een volle aflaat verdienen. Maandag: 's avonds om 7.30 ver gadering van de 3e Orde, beide af delingen. Daarna om 8 uur bijeen komst van de gezinshoofden in het jeugdhuis. Mogen we een grote op komst verwachten. PAROCHIE LEUNEN 22e Zondag na Pinksteren: We reldmissiezondag; vandaag le collec te Voortplanting des geloofs, 2e v. de kerk; om kwart voor 7 lm; 8 uur lm voor Piet en Helma v. Meijel; 9.15 de hoogmis opgedragen voor de parochie; 10.30 lm; 3 uur lof; van daag na de H. Mis van 10.30 gele genheid om de grafplaatsen te be talen in het patronaat. Maandag: gez. jgt. voor Martinus van Dijck; 's avonds om 7.30 eerste les van de godsdienstcursus voor 18- jarige in de meisjesschool. Dinsdag: kindermis voor de meis jes, gest. lm v. Johanna Beurskens, Martinus Beurskens en ouders. Woensdag: gst. jgt. voor Engel- bert Janssen-Wismans en overl. kin deren. Donderdag: kindermis voor de jongens, gest. lm voor Mathijs Mar cellis en echtgenote. Vrijdag: lm voor Hendrik en Le na van Soest. Zaterdag: gest. lm v. Hendrina Smits, Henricus en Gerardus Claes- sens; van 4-5 en van 7-7.30 biecht gelegenheid; daarna lof. Kerkpoetsen: ld je Vervuurt cn Mientje Litjens. na het lof van 9-10 uur avondwake voor de leden van de H. Stede en voor mannen niet- leden als voorbereiding op het feest van Christus Koning. Op het feest van Christus Koning in het lof bloemenhulde en toewij ding aan Christus Koning door de jeugdverenigingen en de school jeugd. PAROCHIE OOSTRUM 22e Zondag na Pinksteren: van daag Missiezondag; onder de H. Missen openschaalcollecte voor ie missie; 7 u. H. Mis voor de weldoe ners van de missie; 8.30 tot zek. int; 10 u. hoogmis voor de parochie; 3 u. rozenhoedje en lof. Maandag: 7.30 Petronella Hoex. Dinsdag: 7.30 Gerard Arts. Woensdag: 7.30 ovërl. fam. Di- reks-Hellegers. Donderdag: 7.30 gez. mnd. Petro nella Thoone-Lamers. Vrijdag: 7.30 gst. gez. jrd. Lam- berdina Derks. Zaterdag: 7 u. H. Communie; 7.30 gez. mnd. Antoon Ta eken; biechten van 5-7.30 in beide biechtstoelen; 7.30 Marialof. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 22e zondag na Pinkste ren; wereldmissiedag; 6i30 lm voor Willem Vollenberg; 8.10 lm v. overl. fam. Claessens-Arts; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis v. zek. int.; 2 u. lof; na het lof Congr. vd. vrouwen. Maandag: 7.30 maandd. v. Maria Verhoeven; z.a. lm v. Theodora Winnen-Hcltermans. Dinsdag: 7.30 lm v. overl. ouders Smits-Derks. Woensdag: 7.30 lm t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijstand en de H. Gerardus v. fam. Geurts-Duykers. Donderdag: 7.30 lm v. Maria Ver hoeven; z.a. lm t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijstand v. fam. Verheyen. Vrijdag: 7.30 gez. jarg. v. Joan nes Willemse; z.a. lm v. fam. Lem- mens-Verstraaten. Zaterdag: 7.30 lm uit dankbaar heid v. fam. Hellegers-Jeuken; 9.30 pl. huw.mis v.h. bruidspaar Wis- mans-Philipsen; 6 u. lof, tot 7.30 ge legenheid om te biechten. PAROCHIE CASTENRAY 22e Zondag na Pinksteren: We reldmissiedag; le collecte voor de Voortplanting des Geloofs, 2e vd. kerk; 10 u. hoogmis, votief mis voor de voortpl. des Geloofs voor de pa rochie; daarna congregatie afd. meisjes; 3 u. lof en rozenhoedje; daarna H. Familie afd. vrouwen. Maandag: 7.30 gez. H. Mis tot int. v. Wed. Friesen-Friesen. Dinsdag: feest vd. H. Aartsengel Rafael; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H.H. Engelbewaarders tot int. van fam. Gielen-van Ratingen. Woensdag: 7.30 gez. maandd. voor Peter J. Heyligers. Donderdag: aanbiddingsdag in onze parochie, vanwege de Eeuwig durende aanbidding in ons Bisdom; 6 u. Uitstelling v.h. Allerh. Sacra ment; onmiddellijk daarna H. Com., eveneens te 6.45 u.; 7.30 u. gest. lm t.e.v. Christus Koning; 9.30 hoogmis voor leden en overl. leden van de Boerenleenbank; 3 u. vespers en ro zenhoedje; 5.30 completen en Te Deum. Aanbiddingsuren: van 6-9 u. voor de Straat; van 9-12 voor de Provin ciale weg en school; van 12-2 voor het Centrum; van 2-6 voor Klein- Oirloseweg en KI. Oirlo. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jaard.. voor Matthias Dinghs. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. A.B. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 6-7 u. gele genheid tot biechten; 7 u. lof en ro zenhoedje. A.s. zondag feest v. Christus Ko ning. RECTORAAT VEULEN Missiezondag: 7 u. gelegenheid tot communiceren; 7.30 lm jgt. v. Ant. Leyssen, vr. Verhoeven en kinderen; 10 u. hgm voor de bekende inten ties; 2.30 middagoef. gewijd aan de missie; vandaag is de jaarlijkse 2e collecte voor de verbreiding van ens heilig geloof onder de heidenen; bidt vooral vandaag veel voor de missionarissen, voor de pas-bekeer den en voor de heidenen. Laat ook dit jaar de jongeren zich weer doen gelden zoals 't vorig jaar duidelijk is gebleken. Toen hebben zij er 'n echte offerdag van gemaakt, tot voorbeeld zelfs voor de volwas senen. Maandag: lm v. afgest. fam. Jen- neskens-Poels. Dinsdag: lm overl. ouders Kuy- pers-Wolters. Woensdag: lm overl. fam. Groete- laars-Snoeken. Donderdag: lm v. Martinus van Staveren. Vrijdag: lm overl. fam. Nijssen- Coolen. Zaterdag: lm overl. fam. Nijssen- Coolen. De hele week is iedere avond om 7.30 lof. Accolieten voor a.s. zondag Ge rard Koenen, Tom v. Gassel en Jan Burgers. Kerkpoetsen: Zus v. Meyel, Jet Burgers en Koos v. Kempen. RECTORAAT HEIDE Zondag: 22e zondag na Pinkste-

Peel en Maas | 1961 | | pagina 10