unieke Matrassenshow van haaren rob van haaren Middenstand vergaderde Schoolstraat 29 Telef. 13! bromfietsen vh. L. J. van Hare SPAKO Gaskookketels Winkelsluiting op zondag definitief Ratten bestrijding Slaapkamermeubilair, bedden, dekens (linke mannelijke kracht gebruikte WARM GEKLEED m mmmtwtelef. 1061 (ra) Van 13 tot 27 oktober >g steeds voorradig Damesnylons met naad, 1.45 10 %\korting Deze week kOUSENWEeVvOORDEELWEEK Wasserij De Peelparel Kemp 0 Voor herfst- en winterseizoe MICHIELS MODES fa. Manders, Marktstr. 3 Venray Dinsdag jl. hield de Venrayse Middenstand haar eerste vergade ring van het seizoen 1961-1962. Ondanks het feit, dat op de agen da een belangrijk punt vermeld stond, t.w. de definitieve winkel sluiting op zondag, was de belang stelling voor deze vergadering mi niem en zeker van de kant der be langhebbenden. Zoals bekend mogen volgens ge meentelijke verordening een be paalde groep winkeliers zondags hun winkels geopend houden van 8-12 uur voor de verkoop van be paalde producten. Hieronder valt dan voornamelijk de verkoop van tabak, snoepgoed en gebak. Blijkbaar zijn er nog middenstan ders die van het bestaan dezer ver ordening geen weet hebben. Hen raden wij aan hierover de korte sa menvatting te bestuderen welke is opgenomen in het boekje „Venray van A tot Z". Bedoelde gemeentelijke verorde ning is een doorn in het oog van de protestants-christelijke groeperin gen in de Tweede Kamer, die de Mi nister dan ook gevraagd hebben deze veel voorkomende afwijkin gen in de Tweede Kamer, afwijkin- tingswet zoveel mogelijk tegen te gaan. De minister heeft hierop geageerd door ëëti schrijven aan B. en W., met het verzoek te willen nagaan of deze plaatselijke toestanden ge handhaafd dienen te worden, of vervangen door de algehele zon dagssluiting. B. en W. van haar kant heeft voor deze materie advies gevraagd aan de Middenstandsvereniging, welke laatste daarvoor graag de mening vernam van haar leden in deze ver gadering. WEINIG BELANGSTELLING Zoals gezegd, er was weinig be langstelling voor. Uit de diverse branches was maar 'n enkeling ter vergadering gekomen. Zo b.v. de fotografen: tijdens de vergadering bleek de aanwezige vóór zondagssluiting te zijn, behou dens op die zondagen waarop com muniefeesten gehouden worden. Aangezien er echter nog meer fo tografen 'n stem in 't kapittel heb ben zal hen eerst advies gevraagd worden. In de sigarenbrache was men be slist tegen de zondagssluiting om dat men concurrentie vreesde van café- en hotelhouders die in hun zaken ook sigaretten verkopen, zon dag of geen zondag. Dat de sigaretten-automaten fei telijk wel in de behoeften kunnen voorzien, wou er bij hen niet in In de chocolaterie-branche was men ook tegen sluiting op zondag, maar er kwam geen argument naar voren. Persoonlijk vermoeden we, dat de zondagscent van de jeugd 'n grote rol speelt. In Ysselsteyn had men geen en kele behoefte om zondags open te houden, behoudens dan de winkel bij het Duitse kerkhof. Ook Oostrum wilde wel sluiten maar vroeg ook weer uitzondering voor de maand Mei en enkele Ma- ria-dagen, terwijl de in zwang ko mende avondprocessies weer nieu we problemen scheppen. Een gede tailleerd verlanglijstje zou alsnog worden afgegeven. Al met al kon men weinig ter zake vaststellen en voorzitter Fr. Janssen stelde daarom maar voor in het algemeen handhaving van de plaatselijke verordening te vra gen. Welke argumenten daarvoor ech ter naar voren zullen worden ge bracht, zowel door Middenstand als gemeente is ons nog duister. De vroegere argumenten als landelijke gewoonten etc. zijn wel door de tijd achterhaald. WERK OP ZATERDAG Uit de diverse andere onderwer pen welke tijdens deze vergadering naar voren kwamen, noteerden wij o.m. het euvel van arbeid door vele werknemers op de vrije zaterdagen en in de avonduren. Deze „beun hazerij" heeft nogal grote vormen aangenomen. De belastingdienst is hierop zeer attent, omdat de werk nemer deze inkomsten niet verant woord en anderzijds de opdrachtge ver gewoonlijk zo uit z'n portemon- naie betaalt zonder dit in zijn boe ken te verantwoordenHeeft de belastingdienst zo'n geval ontdekt, dan gaan beide voor de bijl.... Mede namens het landelijk hoofd bestuur vroeg voorzitter Fr. Janssen dat de middenstand zich hiervan zal onthouden. LIMBRATO De Limbrato-tentoonstelling van vorig jaar wacht nog steeds op de defintieve afrekening. Wegens ziek te van de organisator duurt dit veel langer dan verwacht werd. Wel kon worden medegedeeld dat de financi ële kant van de zaak gunstig is ge weest en de gemeentelijke garantie ruim voldoende. Dit zou zeker nog veel gunstiger zijn geweest indien destijds 't weer had meegewerkt en er een goede verbinding was geweest met 't ten toonstellingsgebouw. ORANJE-COMITEE De viering van Koninginne-ver- jaardag dit jaar heeft al aangetoond dat er 'n nieuwe stijl gezocht wordt om dit feest zo attractief en gezel lig mogelijk te maken. Een re-orga nisatie van het Oranje-Comité is digers uit alle' groepen. Verwacht digers uit ale groeperingen. Ver wordt dat de middenstand niet zal achterblijven, maar óók dat dit niet aan het bestuur zal worden overge laten, „dat zit toch al in alle moge lijke comité's" aldus de voorzitter. TECHNISCH ONDERWIJS De lagere technische school alhier mag zich in een grote belangstelling en toeloop verheugen. Jaarlijks zijn er echter nog 20 procent van de aanmeldingen die niet toegelaten kunnen worden voornamelijk omdat de gegadigden gebrek aan voldoen de kennis hebben. Deze jongelui kan men moreel ge zien niet zo maar de wereld instu ren. Gezocht wordt daarom naar 'n oplossing voor deze groep. Het is mogelijk dat daarvoor een beroep gedaan wordt op de middenstand - speciaal in de ambachtelijke sector - en men hoopt dat die middenstand desgevraagd ook haar medewerking zal verlenen. In de eerstvolgende vergadering verwacht men hierover nadere me dedelingen te kunen doen. POLITIEK Van de zijde der Limburgse Ka tholieke Middenstandsbond is ge vraagd om meer activiteit der leden in K.V.P.-verband. Voorzitter Fr. Janssen sloot daarbij aan de ge meentelijke politiek, die ook van de zijde der middenstand meer belangd stelling vraagt, om een behoorlijk tegengewicht te vormen met de ver? tegenwoordigers uit landbouw- en arbeiderskringen. Een en ander spe ciaal in verband met de verkiezin gen in het komende jaar. JUBILEUM Het bestuur was het er nog niet over eens wanneer het heugelijke feit van het 50-jarig jubileum van de Venrayse Middenstandsvereniging herdacht zou worden. Vermoedelijk voorjaar 1962. Voor eventuele festi viteiten en wat dies meer zij, werd de algehele medewerking gevraagd van de leden. ACTIVITEITEN In de rondvraag werd nog een be langrijk punt naar voren gebracht. Het betrof de activiteiten van be paalde groepen winkeliers, die door reclame, versiering of anderszins de speciale aandacht van het publiek vragen. Enerzijds veroordeelde men deze activiteiten omdat zij beperkt blijft tot een bepaalde groep of wijk, ter wijl men meende dat zulks gezame- lijk door de middenstand dient te ge schieden. Anderzijds kon men die activiteit billijken, doch men wenste daarvan tijdig kennis te nemen opdat men persoonlijk of ook weer in groeps verband zich daarbij zou kunnen aansluiten of op inhaken. Het bestuur van de middenstand meende zich hier buiten te moeten houden, maar was wel bereid er aan mee te werken dat hiervoor 'n middenstands-commissie in het le ven werd geroepen, die tot taak zou hebben de activiteiten te bundelen of co-ordinerend op te treden. Over een en ander zal desgewenst in de komende vergadering nader overleg gepleegd worden. Dit onderwerp deed de tongen nog eens goed los komen, en ook na de de vergadering werd er nog menig woordje over gewisseld. Voor het zover was had echter de voorzitter beloofd een enquette te zullen houden over de verkoop- intensiviteit op de vrijdagse koop avond. Het nut daarvan is ons ech ter ontgaan Al met al een interessante ver gadering, welke, gezien de punten van behandeling, zeker meer be langstelling verdiend had. Mogelijk dat de volgende vergadering die belangstelling wel krijgt Teneinde de over de gehele ge meente verspreid heersende ratten- plaag doelmatig te kunnen bestrij den, werd overgegaan tot aanstel ling van een gemeentelijke ratten- bestrijder. Deze zal aan ieder, die dit wenst, advies geven ten aanzien van de bestrijding en zonodig daadwerke lijk hulp verlenen. Deze hulp is geheel kosteloos. Slechs het uit te leggen vergif wordt tegen kostprijs in rekening gebracht. Wij doen op belanghebbenden een dringend beroep om hunne mede werking tot het welslagen van deze actie te geven. In het bijzonder wordt verzocht om voor de bestrij ding uitsluitend de hulp in te roepen van de gemeentelijke rattenbestrij- der en niet in te gaan op aanbiedin gen van anderen. Alleen dan kan een vlotte en geco-ordineerde actie en uitroeiing van het rattenleger verwacht worden. De vorenbedoelde rattenbestrij- der is in het bezit van een door de gemeente afgegeven legimitati'ebe- wijs, zodat eenieder zich kan over tuigen met de juiste persoon te doen te hebben. Verzoeken om hulp kunnen mon deling en-of telefonisch (telefoon: 1841) gericht worden aan de dienst Markt 12. Het kantoor is geopend van 8.30 - 12.00 uur. De Directeur van Gemeentewerken, P.J.W. Naus. in diverse kwaliteiten, maten en prijzen. X ZEER GROTE KEUZE IN Keuze uit pl.m. 20 modellen, zowel hout als staal, m. en z. kast. Zuiver wollen en gemengd wollèhdekens. Ziet onze etalages en laat U deskundig voorlichten. Betaling in overleg. Wij bezoeken ook met U vrijblijvend fabrieks-toonkanhte. naast Zaal Wilhelmina zonder naad 1.50 (TRA RECLAME f 15.- aan kousen ALS bij aankoop Grotestraat I ENRAY GEVRAAG om opgeleid te w&rdèn tot wasnïee$ter. 4 zijn wij ruim gesorteerd in jongensmodes herenmodes wollen en suèdex vesten pullovers/truien pullovers slipovers .truien handschoenen, wanten kamerjassen, handsch. sjaals, overhemden sjaals, pyama's - lange en korte pantalons overhemden, dasseh sokken, ondergoed ondergoed, sokken kdn*erjassen, sweaters hoeden, petten enz. aat 22 Telef. 1961 Wjj hebben voor U staan prima oor U staan prima N.V. Automobielbedrijf Grotestraat 2 zoals 1 1 Gazelle HMW '61 2 Rap '61 2 Royal Nord '61 1 Victoria ^.vanti '61 2 Puch '61s 1 Batavus '59\ 2 Avaros '59 2 Locomotief '57 N 2 Sparta JLO '57 3 Solex-Oto '61 4 Solex '59 1 Victoria Bergmeister 350 cc '57 in het kader der mode VENRAY Tel. 04780-1021 aitenromp geheel wit geëmailleerdNr^ Dubbelwandige uitvoering. Binnenketels naar keuze in koper, emaijle'of aluminium: Gering gasverbruik.... gemakkelijk verplaatsbaar. Schoorsteenaansluiting overbodig. Voorzien van rbgelkraan voor spaarbranden en koperen aftapkraan. Leverbaar in 100 LNen 50 L. Goedgekeurd door bet Gasinstituut. Voorradig bij uw handelaar Erkend gasfitter Tel. 04780-1490 Levering geschiedt onder volledige fabrieksgarantj< SPAKO KETELFABRIEK DEURNE

Peel en Maas | 1961 | | pagina 6