Kerkelijke Diensten De noodzaak voor het zwem-onderrichtl van 15 tot en met 21 okt. ^Heropening herbouwde zaak „Dressuur" in San Damiano K.A.B. Venray SPORT Vrijdag 13 oktober 1961 No. 41 Twee en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WPPTfRT API VHOR VPWPAV PM OM^TRPïfPN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 ÏI L«LrI\OL<ilU V UU1V VLtill\/iI WIVIO 1 IViwlVUil PRIJS PER KWARTAAL 1.51 mm. ABONNEMENTS- 50 (buiten Venray 1.75) PAROCHIE ST PETRUS BANDEN Priester vd. week: Past. Geerits Zondag: 21e zondag na Pinkste ren; 6.30 Gerrit Janssen (Bister- velts) 7.30 v.d. Vegt - v.d .Boogaart; 8.30 J.C. Hendriks-Dommeck; 9.30 hoogmis voor de parochie; 10.45 Jo sé Kremer-Vullings; 11.45 overl. fam. Janssen-Pouwels; 7 u. lof. Maandag: 6^45 afgest. fam. Wet ter haan-Tij ssen en dochter Christi na; 7.30 M. Ebberink-Kolkers; 8.15 Paul Kuipers en Cath. Knippenberg lh; 8.15 M. Franssen en P. Beklet. Dinsdag: 6.45 Theobaldus Basten; 7.30 Alfons Sijbers en dochter Caro- lientje; 8.15 Ant. J. Janssen en Jo- sephina Car. Esser lh; 8.15 mevr. v. Haren-Rous; 7.30 Christelijke Moe ders. Woensdag: 6.45 Arnold v. Lin; 7.30 Theo Swinkels-Odenhoven; 8.15 Jan Janssen, Maria Claessen, Getr. Claessen en overl. kinderen lh; 8.15 Wim en Alfons Sijbers. Donderdag: 6.45 Hendrica Thuyls- Muysers; 7.30 A. v. Mil; 8.15 Gerar- dus Cleophas lh; 8.15 Aloys Jeu ken. Vrijdag: 6.45 M. Franssen en P. Beklet; 7.30 best. jd. J. vd. Munck- hof; 8.15 zek. int. R; 8.15 Jan Peter Schols en A. M. Leers lh. Zaterdag: 6.45 Mart. Peeters; 7.30 'Gertruda Barends-Verhagen; 8.15 Vine. Pijls, Joh. Camps, Elis. Buchel lkl; 9 uur Zilveren Bruiloft lh; beichtgelegenheid van 5.30-7.30; 7 u. lof. Deze week weer iedere avond om 7 uur Lof met rozenkrans. Petrus Banden nieuwe kapelaan In plaats van Pastoor van Leip- sig, die deze week naar Weert is vertrokken, zal 't komende jaar 'n eerw. Pater Franciskaan Sympho- rianus uit 't klooster alhier zijn plaats innemen. En vanaf a.s. zaterdag zal Pater Symphorianus mede biechthoren in de biechtstoel, die voorheen door Kap. v. Leipsig bezet werd. RECTORAAT PATERSKERK Tel. 1973 (b.g.g. 1502) Priester der week: Pater Rektor Zondag: 21e zondag na Pinkste ren; de H. Missen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.15; de kollekte (2 in 1) voor de kerk en bij zondere noden; 7 uur lof en gebeden voor de vrede. Maandag: H. Hedwig, weduwe. Dinsdag: H. Margareta, maagd. Woensdag: H. Lucas, Evangelist; 7.30 avondmis vanwege de koren- bond, kring Venray. Donderdag: H. Petrus van Alcan- tra, belijder; 7 u. Gezinsmis. Vrijdag: H. Joannes Cantius, be lijder. Zaterdag: Z.Z. Jacobus en Mat- thaeus, bisschoppen en belijders; van 3-8 uur gelegenheid om te biechten. Mededelingen 1. Deze week elke avond lof met gebeden voor de vrede. 2. Zondag op het kerkplein kol lekte voor het Nat. Kath. Thuis front. Mis-intenties Zondag: 6.30 overl. fam. Mom- men-Hoedemakers; 7.45 Joh. Maria vd. Wallen, Odiliapeel; 9 u. Theodo- rus de Bruyni; 10.15 Antoon Pou- wels; 11.45 overl. ouders. Maandag: 6.15 t.e.v. H. Geest; 7 u. Anna Heeze-Meevis (buren); 7.45 Gerard Camps, best, door Nelipak. Dinsdag: 6.15 Chr. vd. Kuyl; 7 u. zek. int.; 7.45 overl. -vader. Woensdag: 6.15 Selide Virginia Rojer; 7 u. G. v. Meyel, echtgen. en kinderen; 7.45 Jac. Janssen; 8.30 Anna Boom D.O. Donderdag: 7 u. Gezinsmis; 7.45 overl. fam. Wijnhoven-Roelofs; 8.30 notaris Pluymaekers. Vrijdag: 6.15 Chr. vd. Kuyl; 7 u. Maria Adank-Kleemans; 7.45 overl. fam. Tonen-Vermeulen; 8.30 Antoon Derksen. Zaterdag: 6.15 Henriette Driessen- Even; 7 u. overl. fam. Ambrosius; 7.45 Gerard Camps (buren); 8.30 notaris Pluymaekers. PAROCHIE OIRLO Zondag: 21e zondag na Pinkste ren; 3e zondag der maand; lm 6.30; kindermis 7.30; 8.30 H. Mis; pa rochie-hoogmis om 10 "uur; rozen krans en lof wegens de october- maand om uur; in alle H. Missen predikatie en collecte voor de missie van Pater Cuppen; 2e collecte voor 't Bisdom. Maandag: feestdag vd. H. Gerar- dus Majella; 7 u. H. Communie; 7.30 hoogmis zieledienst Eleonora Kem- melings. Dinsdag: 7.30 maandstond Henri- ca v.d. Ven. Woensdag: 7.30 stichting Joannes Muysers. Donderdag: 7.30 jaardienst Wil- helmina Spreeuwenberg. Vrijdag: 7.30 zieled. Pater Willem Janssen en overl. fam. Janssen- Driessen. Zaterdag: 7.30 lm; 9.30 Huwelijks mis bruidspaar Coppus-Janssen; 's avonds biechten van 5-7 uur. A.s. zondag missie-zondag voor geschreven collecte voor de voort planting des"'Geloofs. PAROCHIE MERSELO 21e Zondag na Pinksteren: 6.30 Communieuitreiken; 7 u. vroegmis voor de parochie; 8.15 lm tot dank zegging (Wismans) 10 u. hoogmis voor de bekering van de zondaars; 2.30 lof met rozenhoedje; onder de H. Missen vandaag speciale maan delijkse collecte voor de noden van onze kerk. Maandag: feestdag v.d. H. Gerar- dus; 6.45 lm t.e.v. O.L.Vrouw en H. Gerardus (Janssen); 7.30 gez. H. Mis t.e.v. de H. Gerardus t.i. van hen die daarvoor bijdragen; na de H. Missen verering v.d. relikwie v.d. H. Gerardus. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. voor An toon Arts, Mechelina Smits en ouders: 9.30 huwelijksmis v. bruids paar Jakobs-Gielen; de leden van de Mariacongregatie worden ver zocht de huwelijksmis bij te wonen. Woensdag: feest v.d. H. Lucas, Evangelist; 6.45 lm voor Willem v. Rijswijck en Helena Litjens; 7.30 gest. jgt. voor Mar. Cath. Muysers- Steeghs; 10 u. hoogmis van dank zegging bij gelegenheid v.h. 50-jarig professiefeest van de Zeer Eerw. Pater Linus Henckens. Donderdag: 7.30 lm voor Jose- phina Verhaag. Vrijdag: 6.45 lm voor Wed. Stip- hout-v. Rijswijck; 7.30 gest. jgt. overl. ouders v. Rijswijck-Klaassen. Zaterdag: 6.45 lm voor Johannes Klaassen en echtgenote; 7.30 gest. jgt. voor Sibertus Muysers; 5-6.30 biechtgelegenheid; 7.30 Marialof. A.s. zondag, Missiezondag, onder de H. Missen speciale collecte voor de voortplanting des geloofs (voort aan Pauselijk missiewerk voor ge- loofsverbreiding). PAROCHIE LEUNEN 21e Zondag na Pinksteren: 6.45 lm; 8 ur lm voor de parochie; 9.15 hoogmis; 10.30 lm voor Riky Reijn- ders; 3 uur lof; daarna vergadering van de H. Familie, vrouwen; van daag 2e collecte voor verschillende liefdewerken. Maandag: lm voor Peter Willemse en Catharina Geeraets. Dinsdag: lm voor Willem Arts en Gertrudis Niessen. Woensdag: lm voor Sjang Loe- nen. Donderdag: lm voor overl. moeder Vrijdag: gez. jgt. voor Martinus Peeters. Zaterdag: gest. jgt. voor Maria Verkleij -Drostebiechtgelegenheid van 4-5 en van 7-7.30; daarna lof. Kerkpoetsen: Mietje Weijs en ld je Vervuurt. PAROCHIE CASTENRAY 21e Zondag na Pinksteren: 2e col lecte voor de diverse werken van Christel, naastenliefde in ons Bis dom; 10 u. hoogmis voor de pa rochie; 3 u. lof en rozenhoedje. Maandag: feest vd. Kerkwijding, feest vd. H. Gerardus; 7.30 gez. jrd. voor Hendrina Donders-Verlinden. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jaard. v. overl. fam. Jeurissen-Baeten; 7 uur Avondmis; lm t.e.v. het Goddellijk Moederschap vd. H. Maagd Maria tot tint. vd. Boerinnenbond. Woensdag: feest v.d. H. Lucas, Evangelist; 7.30 mndst. voor An na Catht. Wismans-Wijnhoven. Donderdag: 7.30 gest. gez. jrd. v. Joannes vd. Water en zijn beide echtgenoten. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jaard. voor Peter J. Ewals en Carolina Ram- bags. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. A.B. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 6-7 uur ge legenheid tot biechten; 7 u. lof en rozenhoedje. A.s zondag wereld-missiedag, le collecte voor de voortplanting des Geloofs, 2e voor de kerk. Kerkpoetsen: Grada Gellings en Leonie Strijbos. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 21e Zondag na Pinkste ren: 6.30 lm v. Maria Verhoeven best. d. fam. v. Rijswijck-Verhoe- hoeven; 8.10 lm v. .Willem Spreeu wenberg best. door de buurt; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis v. overl. fam. Herlfterkamp-Mercellis; 2 uur lof; na het lof Congr. vd. meisjes. Maandag: 7.30 maandd. v. Hendri- kus van de Ven; 's avonds 6.30 avondmis t.e.v. het moederschap v. Maria. Dinsdag: 7.30 gez. jaarg. v. Jan v. Well en Maria Ingenbleek. Woensdag: 7.30 gez. jaarg. v. Jan Litjens; z.a. weekdienst v. Willem Vollenberg. Donderdag: 7.30 weekdienst v. Jo hannes Maessen; z.a. lm v. overl. fam. Jeurissen-Janssen. Vrijdag: 7.30 lm v. overl. familie Litjens-Fleurkens. Zaterdag: 7.30 lm tot int. v. fam. Koonings-Janssen; 6 u. lof; tot 7.30 gelegenheid om te biechten. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: 21e zondag na Pinkste ren; 7 u. H. Mis voor Johanna Ver- berkt-Coopmans; 8.30 hoogmis, mnd Martin Thoone; 10 u. H. Mis voor de parochie; 3 u. rozenhoedje en lof; daarna Derde Orde. Maandag: 7.30 gest. lm Antoon Verheggen. Dinsdag: 7.30 Helena Verkoyen. Woensdag: 7.30 Joh. van Rooy en echtgenote. Donderdag: 7.30 Jacob Vermeulen. Vrijdag: Missievrijdag; 7.30 gest. gez. jrd. Theodoor Houba en echtg. Zaterdag: 7 u. H. Communie; 7.30 overl. fam. van Dijk-Vermazeren; biechten van 3-4 u. voor de kinde ren; van 6.30-7.30 voor de groten; 7.30 Marialof, bijzonder voor de le den van de B.J.B. RECTORAAT HEIDE Zondag: 21e zondag na Pinkste ren; 7.30 H. Mis voor Harry Muij- sers; 10 u. jgt. voor Anna Gertruda Poels-Voesten; Akolieten: J. Jans sen en A. Droesen; 3 u. lof. Misdienaars vd. week: Jan Ewals en Jacques Derikx. Maandag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders v. Vegchel-Lemmen. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Petro- nella v. Dij ck-Wismans. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Hu- bertus Janssen, Anna Maria Philip- sen en Johannes Janssen. Donderdag: 7.30 jgt. voor overl. vader Wilhelmus Voesten. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor Johan nes Camps. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor overl. moeder Lit jens-S winkels; 7 uur biechtgelegenheid; 7.30 lof. Zondag a.s. is de collecte voor de voortplanting des Geloofs. RECTORAAT VEULEN 21e Zondag na Pinksteren: 7 uur gel. tot communiceren; 7.30 lm t.e.v. de H. Gerardus; 10 u. hoogmis tot de bekende intenties; 2.30 middag oefening. Maandag: lm v. Wilhelmina Hen driks-Fleuren. Dinsdag: hoogmis jgt. v. Joh. Broekmans. Woensdag: hoogmis jgt. v. Antoon Timmermans. Donderdag: lm v. Gerard Janssen. Vrijdag: hoogmis gest. jgt. voor Antoon Geurts. Zaterdag: lm tot zek. int. Deze week is iedere avond om 7.30 avondoef. t.e.v. de H. Maagd en Moeder Gods, Maria. Accolieten voor a.s. zondag: Jan Geelen, Mart. v. Staveren en Harry v. Rijswijck. Kerkpoetsen: Mariet Geerets, Do- ra Hagens en Lea Geurts. RECTORAAT VREDEPEEL 21e Zondag na Pinksteren: 7 uur vroegmis t.i.v. fam. Muijsers-Vul- lings; 10 u. hoogmis t.i.v. fam. Jans- sen-Timmermans; 2.30 lof; door de week H. Mis om 7.30 u. Maandag: feest vd. H. Gerardus Majella, t.i.v. fam. Jenniskens- Bruijsten. Dinsdag: vd. zielerust v. Gerrit Janssen. Woensdag: feest v.d. H. Lucas, evang; vd. overl. fam. Arts-Kuij pers. Donderdag: t.i.v. fam. Muijsers- Vullings. Vrijdag: t.i.v. fam. Muijsers-Vul- lings. Zaterdag: vd. zielrust v. Huberta v. Dijck (Merselo); 7.30 lof t.e.v. O. L.Vrouw vd. Vrede; biechtgelegen heid: dagelijks vóór H. Mis, zater- terdag vóór en na het lof. RECTORAAT SMAKT Zondag: 21e zondag na Pinkste ren; feest van onze H. Moeder The- resia; 6.15 H. Mis uit dankbaarheid; 7.30 hoogmis voor het welzijn van onze Orde 10 uur gel. H. Mis tot zek. int.; 3 u. lof t.e.v. O.L.Vrouw. Maandag: 6.30 H. Mis voor de zie ken; 7.30 voor de missie. Dinsdag: 6.30 voor Theo Coppis; 7.30 voor zegen in het gezin. Woensdag: 6.30 H. Mis uit dank baarheid; 7.30 t.e.v. de H. Jozef; 's avonds om half 8 lof. Donderdag: 6.30 voor de overl. fam. Geurts-Verschuren; 7.30 t.e.v. het H. Sacrament. Vrijdag: 6.30 t.e.v. H. Hart; 7.30 ter verkrijging van 'n gunst. A.s. vrijdag is het Offerdag ten bate der missie: de gelovigen wor den dringend aangespoord op die dag vrijwillig de soberheid te be trachten bij het gebruik van genot middelen en het uitgaan. Het uitgespaarde bedrag gelieve men te voegen bij de bijdrage aan de collecte op de Wereldmissiedag. Laat voor ons allen de Offer vrijdag een dag zijn van werkelijke Nog onlangs hebben we gewezen op de noodzaak van zwemonder- rich op de scholen. Een noodzaak, die intussen ook nog eens door een aparte televisie-zending onder streept is. Want wie de verslagen van de schoolartsendienst leest zal ervaren, dat de Venrayse jeugd over het algemeen te weinig aan sport doet, met alle gevolgen van dien. Daarnaast is zwemmen ook een kwestie van levensbehoud, want in ons land verdrinken jaarliks tiental len kinderen omdat ze nooit de kans gehad hebben te leren zwemmen. In dat artikel hebben we gewed, dat nog geen 10% van de leerlingen van de lagere school de zwemkunst machtig is. De enquete die de Sport raad Venray heeft gehouden toont jammer genoeg aan, dat we die weddenschap dik gewonnen hebben. Van de 1513 leerlingen in de 1ste 3 klassen van de Venrayse lagere scholen konden er zegge en schrij ven 23 zwemmen, oftewel 1,5%. Van de 1419 leerlingen uit de 4e en hogere klassen konden er 96 zwemmen, oftewel 7%. In totaal kunnen van de 2932 leerlingen aan de lagere school 119 zwemmen, ternauwernood 4%. Dit cijfer is in zover nog geflat teerd, dat het merendeel van deze 4% kinderen zijn, die van elders naar Venray gekomen zijn en „el ders" reeds zwemmen hebben ge leerd. Bij het voortgezet onderwijs, t.w. de ULO, de Huishoudschool de Tuinbouwschool, de LTS en Le vensscholen is het cijfer iets gunsti ger. Van de ene kant is het nog ver wonderlijk dat van de 1204 leerlin gen van deze scholen er 166 ofwel 14% zwemmen kunnen, want waar moeten ze geleerd hebben. Van de andere kant is ook nog dit percentage feitelijk bedroevend. Heel anders steken daar tegen af de inrichtingen van MMS, Meisjes gymnasium en Lyceum. Van de 769 leerlingen, waarvna een groot deel van „elders" komt kan 60% zwemmen, nl. 466 leerlin gen. Dit is o.m. voor het Lyceum aanleiding geweest zelf maar een zwembad tet bouwen. En is tevens een bewijs dat „elders" wel de mo gelijkheid bestaat de zwemkunst machtig te worden. Bekijken we de specifiek Ven rayse scholen, dus die van Lager Onderwijs en Voortgezet Onderwijs dan blijkt, dat er van de ruim 4000 leerlingen slechts 7% ofwel 285 de zwemkunst machtig zijn, een per centage, dat, zo zegt de Sportraad in haar enquete-verslag, nog droe viger is, dan men zich in een pes simistische bui had voorgesteld. We laten het hierbij. Er is al zo dikwijls aangetoond en betoogd hoe noodzakelijk een zwembad en min stens een instructiebad in Venray is. Speciaal en vooral voor de jeugd. De cijfers die de Sportraad op 26 scholen wist te krijgen (het is voor ons onbegrijpelijk waarom 3 scho len niet meededenspreken eens te meer een duidelijke taal Moge het de zoveelste stimulans zijn voor al de commissies, die zich met Venray s zwemgelegenheid schijnbaar zo intensief bezig zijn, wat meer vaart achter de defini tieve beslissing te zetten. Deze cijfers liegen er beslist niet om De K.A.B. toneelclub die enkele jaren rustent is geweest heeft haar werk weer hervat. Naast de oude leden zijn er verschillende nieuwe krachten toegetreden, zodat onder leiding van de heer Rongen, het prachtige spel „het meisje met het Leeuwenjong", van Hans Nesna, in studie is genomen. Dus er staan nog enkele genoeglijke avondep voor de K.A.B.'ers op het programma. Op vrijdag 16 oct. j.l. werd door het bestuur van St. Eloy, een van hun leden en wel Karei Hendriks, in de bloemetjes gezet. Deze was dan ook 40 jaren lid van de K.A.B. en mocht het gouden K.A.B.-insigne met oorkonde in ont vangst nemen. Door de Voorzitter werd Karei hartelijk gefeliciteerd met dit zeld zame jubileum en tot voorbeeld ge steld van zijn collega's en spelde he mhét gouden insigne op de borst. Karei dankte allen voor deze mooie attentie. Ook wij bieden onze gelukwensen aan. De Hofstraat kon verleden week donderdag met recht de vlag uit steken, want de vernieuwing van de reeds oude zaak van de Fa. Coe- nen-Houtackers en Zonen, was meer dan de moeite waard. Deze oude zaak heeft een verjon gingskuur ondergaan, die er zijn mag. Door het aannemersbedrijf Raedts uit Oostrum, in samenwerking met het electriciteitsbureau Nagelhout, is hier een stuk werk tot stand ge bracht, dat er zijn mag en, dat de Venrayse winkelstand met een uit stekende moderne zaak heeft ver groot. Wat moderne winkelinrichting en verlichting tot stand kunnen bren gen wordt hier wel overduidelijk aangetoond. De klant vindt in de vernieuwde zaak een semi-zelfbediening, waar in hem op smaakvolle en overzich telijke wijze het geweldige assorti ment artikelen getoond wordt, waarin deze firma handelt. Hij of'zij kan op zijn gemak zijn keuze doen, de artikelen vergelijken en vindt alles zeer overzichtelijk ge rangschikt. Er is weliswaar met de ruimte.ga- woekerd, maar het gemak van de klant is hier voor alles gegaan. Voor de feestelijke opening van donderdag j.l. bestond zeer grote belangstelling, waaruit duidelijk bleek, dat deze zaak zich over een ruime klantenkring mag verheu gen, die hun gelukwensen met deze uitbreiding en vernieuwing niet on der stoelen of banken staken. De openingsreceptie was zeer druk bezocht en een schat van bloe men en bloemstukken en andere ca- deaux toonden de grote belangstel ling, die voor deze vernieuwing be stond. Eens temeer heeft de Venrayse middenstand getoond zijn tijd be grepen te hebben en heeft ook deze zaak zich aangepast aan de veran derde omstandigheden, hier in Ven ray. Een aanpassing, die terecht een felicitatie waard is. Een (te) vol San Damiano werd maandagavond in het toneelstuk "Dressuur" op wel harde wijze met opvoedingsmoeilijkheden en -moge lijkheden geconfronteerd. De bekende Kemediespeulers uit Maastricht brachten op vlotte en op de hun bekende wijze dit gezinstuk vol problemen op het toneel en von den een aandachtig gehoor bij de velen, die aan de uitnodiging van de Derde Orde gehoor hadden ge- voortgezette cursus over huwelijk geven, om deze opening van de en opvoeding te komen bijwonen. Dat daarbij bezoekers geweest zullen zijn, die wel wat geschrok ken zijn van al die problemen en de wijze waarop ze naar voren werden gebracht, kunnen we ons levendig voorstellen. Want noch de ouders (Gerda Peters en Jan Hollewijn) noch de dochter Erna Corry Schuf- felers) en zoon Frans (Frans Mee wis namen een blad voor hun mond en bleken inderdaad één groot pro bleem-gezin te zijn, waarin nu let terlijk alles op een hoop gelopen was. Een forum bestaande uit pater Otho Thomaasse, mevr. Kortmann, drs Schellekens, P v. Rens en H. Thijssen, behandelden na de koffie pauze verschillende vragen, die naar aanleiding van dit stuk bij de bezoekers gerezen waren. Ook hier voor bestond wel belangstelling. De volgende avond in deze cur sus is op 23 october, als pater drs Al. van Rijen komt spreken over „Liefde voor het Leven". offers: denken we aan het volledige offer van de missionarissen. Zaterdag: 6.30 voor priesterroe pingen; 7.30 t.e.v. O.L.Vrouw; van 5-5.30 gelegenheid om te biechten, tevens voor en na het lof van hall" 8. Volgende week zondag is het Wereld missiedag. De Paus zelf heeft deze dag inge steld om elke katholiek de gelegen heid te geven op geestelijke en ma teriële wijze iets extra voor de mis sies te doen. Uw aandacht wordt gevraagd voor de missie-pagina in onze kranten van a.s. woensdagavond. Laten wij a.s. zondag met onze H. Communie en ons offer aan de collecte Gods heel bijzondere zegen afsmeken voor de missies, die door zulke grote gevaren bedreigd wor den. De Venrayse K.A.B. gaat haar winterseizoen wederom openen met een familieavond in zaal Wilhelmi na. De Culturele dienst heeft be slag weten te leggen op de Yelou Stars uit Venlo, deze brengen mu ziek en zang. Het Duo Theco uit Eindhoven, zullen het humoristische gedeelte verzorgen. Verder zal er een uurtje gedanst worden en wel speciaal oudere dan sen. Onder de pauze zullen er ver schillende prachtige prijzen verloot worden. Zodat eenieder hier volop aan zijn trekken zal komen. Het bestuur rekent dan ook op 'n volle zaal op maandag 16 october. Zie achterstaande advertentie. vanaf vrijdag 20 october in het LUXOR-THEATER te Venray V.C.ROO Y-NIEUWS Zondag j.l. nam V.C. Rooy met 3 zestallen deel aan het door T.V.C. uit Venlo georganiseerd junioren- tournooi. Er werd gespeeld in 2 klassen, 15 tot 18 jaar en jonger dan 15 jaar. In de klasse 15-18-jarige kwam V.C. Rooy met 1 team uit, terwijl 2 teams in de B klasse uitkwamen. Gezien de sterkte van het V.C. Rooy A- zestal, hadden wij betere resultaten verwacht. Technisch wa ren ze zeker niet de mindere van hun tegenstanders, maar het ont brak voortdurend aan goed samen spel, waardoor sporadisch 'n goede aanval kon worden opgebouwd. De uitslagen van de door V.C. Rooy ge speelde wedstrijden waren: V.C. Rooy-Tupos 1-1, T.V.C.-V.C. Rooy 1-1, Cialfo-V.C. Rooy 1-1 en Madjoe-V.C. Rooy 2-0. De eindstand van deze poule was, le T.V.C., 2e Tupos, 3e Cialfo, 4e V.C. Rooy en 5e Madjoe. In de B-poule deden vooral de allerkleinste V.C. Rooyers het uit stekend, waarbij vooral het samen spel opviel. De uitstlagen van de 2 B-teams waren: V.C. Rooy B 1-V.C. Rooy B 2 1-1, V.C. Rooy B 1-Tupos 2-0, T.V.C.- V.C. Rooy B 2 0-2, V.C. Rooy B 1- T.V.C. 1-1, Tupos-V.C. Rooy B 2 2-0, V.C. Rooy B 1-Boemerang 0-2 en V.C. Rooy B 2-Boemerang 0-2. De eindstand was hier: le Tupos, 2e Boemerang, 3e en 4e V.C. Rooy B 2 en V.C.Rooy B 1, terwijl T.V.C. de laatste plaats bezette. A.s. zaterdag start de competitie voor de senioren, met 4 thuiswed strijden. Dames: V.C. Rooy 2-Tornado, Well, aan vang 18.45 u. V.C. Rooy I-Valuas 3, Venlo, aan vang 19.30 u. Heren V.C. Rooy 2-R.A.S. 2, Venlo, aan vang 20.15 u. V.C. Rooy I-V.C.T. I, Tegelen, aanvang 21.00 u. Op vrijdag 20 okt. start het derde heren zestal met 'n uitwedstrijd te gen Hovoc uit Horst. Hovoc speelt voor het eerst in de NeVoBo-com- petitie, zodat de tradionele derby's Horst-Venray ook op volleybal be trekking zullen krijgen. Dat het voor V.C. Rooy 'n goed seizoen moge worden! PATRONAAT De zondagmiddaggroep wordt aangespoord regelmatig te komen, anders zijn wij genoodzaakt ver schillende leden te schorsen.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 5