SPORT GERITZ Bromfietsers H. HENDRIX Th. Ariaens-Kosman Zn. liquidatie-meubelen <4oc gebruikte Behaaglijk warm! VISSERS OLIEHANDEL ander uitgewerkt voor wat betreft de financiën en dan hoort de raad er meer van. RIOLERING KERKDORPEN Een derde vraag was hoe het staat met de riolering op de kerkdorpen in het algemeen en die van Casten- ray in het bijzonder. Er is pas een nieuwe industrie gevestigd en bij eventuele uitbreiding kan het wel eens mislopen, indien er geen rio lering is Voor wat die industrie betreft, al dus de VOORZITTER, had beter gepraat kunnen worden voor er ge bouwd werd. Wat de riolering in het algemeen betreft, dit valt onder openbare werken. Men is thans bezig een lijst op te maken van onderhanden werken, waaroD b.v. de riolering van Merse- lo, Oostrum en Ysselsteyn voor komt. Men wil eerst proberen om die lijst niet alleen opgesteld, maar ook afgewerkt te krijgen ,wai gezien de financiële toestand onzer gemeente al geen kleinigheid is. Daarnaast zal dan bekeken wor den, waar inderdaad nog nood heerst. Zolang moet Castenray wacht en. BEEKWEG EN ANDERE WEGEN PONJEE wilde weten waarom de Beekweg in september niet was aanbesteed, zoals beloofd is Er blijken nog al enige haken en ogen te zitten, aan deze aanbeste ding, maar de VOORZITTER is toch vol goede moed, dat zulks dit jaar zijn beslag krijgt. EMONTS had wel eens critische opmerkingen gehoord over gemeen te-arbeiders, maar nu de kantonier rond Merselo enge tijd ziek is, nu kankert men, dat wegen en sloten niet in orde zijn. De VOORZITTER beloofde een oplossing hiervoor te zullen zoe ken. GRONDVERWERVING De BRUYN wilde weten hoe ver men is met de grondverwerving, zowel in kom als kerkdorpen. De VOORZITTER meende, dat men in de kom niet meer vast zou lopen. De taxateurs zijn volop bezig op het Desselke en in plan West en alle betrokken eigenaren krijgen binnen afzienbare tijd een oproep om deze taxatie-prijzen eens te ko men bekijken en hun bezwaren naar voren te brengen. Die zaak loopt dus voldoende. Op sommige kerkdorpen zit men echter pot-vast. Als de nieuwe uitbreidingsplannen zijn goedgekeurd zal ook daar zo snel mogelijk ruimte geschapen worden. SUBSIDIES We lopen naar het eind van 1961 en dat betekent, dat we gaan den ken over de begroting 1962, aldus de BRUYN. Bij de laatste begroting is de afspraak gemaakt, dat de hele subsidie-politiek van onze gemeente eens duchtig bekeken zal worden en dat men aan de hand van commis sie-voorstellen. bij de nieuwe be groting subsidies zal vaststellen. Die commissie is er nog niet en het plan dus ook niet. D.w.z. dat bij de komende begroting, dat gezeur en gezanik weer begint De VOORZITTER was ook bang, dat de volgende begroting wel eens teleurstelling zal brengen. Ook op het terrein van de subsidies. Want Den Haag heeft al laten doorsche meren, dat het in het vervolg is af gelopen met alle mogelijke douceur tjes om Venrays begroting sluitend te krijgen. Inderdaad is het de opzet om de hele subsidie-politiek eens onder de loupe te nemen. Maar men heeft allereerst lang moeten wachten op een landelijk rapport, terwijl bovendien de afde ling financiën overbelast is en nog steeds geen tijd heeft om eens een overzicht samen te stellen welke subsidies er feitelijk wel verstrekt worden en waarom. Maar men kan deze zaak ook nog rustig uitstellen tot na de begro ting, als er meer tijd gevonden kan worden. Niets verhindert dan om de begroting aan te passen aan de later te nemen besluiten. INSTRUCTIEBAD BARTELS maakte zich zorgen over het zwemondericht van de jeugd. Hij vroeg hoe het staat met de plannen voor het grote zwembad en welke mogelijkheden er zijn om op voorhand reeds een instructiebad te bouwen voor de scholen. De VOORZITTER wees er in zijn antwoord op dat in het grote plan van het zwembad geen instructiebad is opgenomen. B. en W. bestuderen al geruime tijd de mogelijkheid van een dergelijk instructiebad (ver warmt en overdekt) in het grote plan of elders. En men doet ernsti ge moeite om definitieve plannen klaar en uitgevoerd te krijgen. Wat het grote plan betreft, hoopt hij binnenkort definitief nieuws te kun nen brengen, al verheelde hij zich niet dat de nieuwe subsidieregelin gen welke de ministeries t.a.v. de bouw van zwembaden aan het op stellen zijn, de zoveelste kink in de kabel zullen kunnen zijn. VERLICHTING IN OOSTRUM DERICKX vroeg waar de verlich ting blijft in het uitbreidingsplan van Oostrum. Wethouder COLSEN beloofde een en ander eens te zullen nagaan. BERKHOUT sloot ook nu weer de rij met zijn vraag hoe het staat met het organisatie-onderzoek, dat op 't gemeentehuis wordt ingesteld. Hiermede is men druk bezig aldus de VOORZITTER, maar voordat het officiëële rapport verschijnt zullen er eerst deel-rapporten komen, die de raad op voorhand reeds ter inza ge krijgt. Voor het einde van het jaar wordt het eerste verwacht. Dat was het einde van deze okto- ber-vergadering, waar bij de heren Fr. JANSSEN, v. DIJCK, v. d. STERREN en TILLEMANS op het appel ontbraken. In een besloten vergadering kaartte de raad nog wat na. S.V.V.-NIEUWS Afgelopen zondag bracht S.V.V. weinig sukses. Evenals vorig seizoen werden op de 4e competitiezondag door le en 2e elftal de eerste neder lagen geleden. Hoewel de wedstrij den wel met enige reserve tegemoet werden gezien mocht men na de fraaie voorafgaande resultaten toch een stille hoop koesteren. Het le elftal stuitte in Blerick op een tegenstander die na de eerste teleurstellende uitslagen wilde be wijzen dat met hen terdege reke ning moet worden gehouden. Spe lende als j.l. zondag zal dan ook nog menige tegenstander tegen hen voor een zware opgave komen te staan. De eerste helft van de wedstrijd had Blerick ontegenzeggelijk het beste van het spel. Zij waren het die onze ploeg het tempo oplegden en met een fanatieke inzet en di rect spel, onze jongens niet de kans lieten om erin te komen. S.V.V. ver viel hierdoor in slordigheden, voor al het plaatsen liet veel te wensen over en men bleef volharden in spel door de lucht, waarmede men te genover de, voor het merendeel gro tere tegenspelers, bij voorbaat kans loos was. Door doelpunten in de 3e en 38e minuut nam Blerck een 2-0 voorsprong. Na de rust was gedurende 20 min. de strijd volledig in evenwicht. De Venray-aanvallen werden ge vaarlijker en de Blerick doelman moest enkele keren al zijn talenten aanspreken om onze voorhoede van treffers af te houden. Als onze rechtsbuiten alleen is doorgebroken weet hij met een ver twijfelde uitlooppoging een doelpunt te voorkomen waarbij hij gebles seerd raakte door de hieruit volgen de ogenschijnlijk lichte bot sing met onze lichtgewicht rechts buiten. Wij willen dit hierbij even duidelijk stellen omdat een sport verslaggever het in zijn dagblad deed voorkomen alsof een tweetal Venrayse geweldenaren daar even de doelman op unfaire wijze voor verder spelen uitschakelden. Goed en wel heeft de reserve doelman zijn plaats onder de lat in genomen of Vennekens verast hem met een vinnig schot waarmee de achterstand tot 2-1 werd geredu ceerd. Aangemoedigd door dit tegenpunt ging onze ploeg fel op de aanval spelen en drukt Blerick terug op eigen helft. Het opgevoerde tempo en vooral het sneller afspelen van de bal doet tal van gevaarlijke situ aties voor het Blerick doel ont staan. De Blerick verdediging scheen aangeslagen, doch met man en macht weet men zich staande te houden en het fanatiek afweerspel levert hen de uiteindelijke overwin ning op. De door ons vurig verhoop te gelijkmaker zat er tot de laatste minuut zeker in en zou, gezien de verhouding in de tweede helft, niet misstaan hebben. In tegenstelling met wat elders ten onrechte geschreven werd, was er geen sprake van een eenzijdig hard en ruw spel. Beide elftallen gaven elkaar stevig en fors partij maar zeker niet dusdanig dat het spel hierbij over het hoofd werd ge zien. Het 2e elftal bracht het er al niet beter af dan het eerste. Ook hier was het de tegenstander clie door feller spel de overwinning behaalde. Over het geheel genomen waren on ze reserves zeker niet de mindere maar het spel werd te kort gehou den waardoor de Haslou-verdedi- ging steeds de kans kreeg cm in te grijpen. Met rust had Haslou 2 de leiding met 10. Direct na de rust kwam de gelijkmaker tot stand maar de vreugde was van korte duur. Na dat Haslou wederom de leiding had genomen kwam onze ploeg wel goed opzetten maar in de stand kon geen verandering worden gebracht, zodat ook hier een 2-1 nederlaag werd ge leden. Venray 3 keek met de rust ook al tegen een 1-0 achterstand op. Di verse schoten van onze voorhoede leverden niet het gewenste resultaat op. Na de rust lukte het beter en met een drietal treffers werd een 31 overwinning op Oostrum 2 be reikt in een matige wedstrijd. Venray 4 trof het slecht dat met een drietal invallers in Tienray de strijd moest worden aangegaan met Tienray 2 dat tot een ernstige con current gerekend moet worden. Tot rust was het niet erg hoopvol voor ons elftal want de stand gaf een 2-0 achterstand aan. In de tweede helft werd door een als herboren spelen de Venray ploeg binnen het half uur de stand gelijk gemaakt. Fel werd nog gevochten voor de overwinning maar een stugge Tienray tegenstand liet dit niet toe. Alles in aanmerking genomen een bevredigend resultaat. Venray 5 behaalde een overwin ning met dubbele cijfers. Met 11-3 kreeg Griendtsveen 2 de kous op de kop. Programa voor zondag 8 oktober: Venray 1Lindenheuvel 1 2.30 uur Blerick 2Venray 2 12 uur TienrayVenray 3 2.30 uur Venray 4Hegelsom 12 uur Meerlo 2Venray 6 2 uur Lindenheuvel dat in Venray op bezoek komt is momenteel nog zon der verliespunten. In vergelijking 'met het vorig seizoen schijnt deze ploeg een flinke versterking te heb ben gekregen wat dan ook in de re sultaten tot uitdrukking is gekomen. Onze ploeg zal zich over de tegen slag van j.l. zondag moeten heen- zetten en met zware tegenstand re kening moeten houden. Onze reserves wacht eveneens 'n stevige karwei in Blerick. Ook hier zullen alle krachten moeten worden samengebundeld en de beste vorm getoond om een nederlaag te ont komen. Een gelijkspel zou al een fraai resultaat zijn. Probeer dus in élk geval de nederlaag van j.l. zon dag uit te wissen. Venray 3 geven wij een kansje om het uit de K.N.V.B. gedegra deerde Tienray op eigen veld te verslaan. Daarvoor zal echter de volle speeltijd op volle toeren ge draaid moeten worden. Venray 4 zal op eigen veld op fel verzet stuiten van Hegelsom. Indien men echter met een complete ploeg kan aantreden zit er wel winst in menen we. Venray 5 is ditmaal vrij en Ven ray 6 trekt naar Meerlo om aldaar het 2e elftal te ontmoeten. Veel kans op winst lijkt ons er niet in te zitten maar geef het niet cadeau jongens, speel voor wat je kunt. OOSTRUM-NIEUWS Zondag trad ons eerste elftal op als gastheer van Melderslo I. De verwachtingen, die voor deze zon dag niet zo hoog gespannen waren, leken lange tijd bewaarheid te zul len worden. Oostrum startte vlot met enkele mooie aanvallen, die al gauw resul teerde in een mooi doelpunt door onze rechtsbuiten. Melderslo had echter haar antwoord klaar en kwam via de rechtsbuiten weer op gelijk evoet 1-1. De strijd verplaat ste zich nu iets meer naar de Oos trum-helft. Een van de Melderslo- aanvallen, die hieruit voortkwamen werd dan ook door de rechtsbuiten besloten met een flitsend schot in de linker bovenhoek. Ondanks de ver woede poging van onze doelverdedi- ger kon ook deze het onheil niet meer voorkomen 1-2. Met deze stand, die de verhouding wel goed weergaf, ging de rust in. Na de thee hield het offensief van tastbaar geworden herfstpracht. Grotestraat 6 Wederom ontvangen een grote partij/ (dus nog nieuwe meubelen) welke vei\beneden de normale prijzen verkocht worden, zoals complete slaapkamers, huiskamers, clubjes, bankstellen, lessenaars, banken, 4 stoelen met 2 clubjes, dressoirs, keuken- en schuiftafels, keukenstoelen, stalen, stoelen m. plastic bekl., t.v. tafels, moderne berg- en boekenkasten, eethoeken, tapijten, ronde tafels, 1- en 2pers. ledikanten, bedstukkhn, wollen dekens, kinderstoelen, kleerkasten. Tevens grote keuze en uiterst lage prijzen in losse banken, O.H. club, arm- eri\ clubstellen gasstellen, wasmachine, bureau, tafels, tapijten boekenkast, opbergkasten, dressoirs, buffetten clubs, divan, houten ledikanten, haarden en kachels, bankstellen, schilderijen, catiapé, tafelkleden, complete slaapkamers, ebz. Het adres waar U en uw portemonnaie altij^ tevreden zijn, is en blijft MEUBELHANDEL Langstraat 12 VENRAY Tel. 1015 Ook verkoop op gem. bet. voorw. en Voorzorg zegels TEL. 04709-1067 - HORST Voor de koude gure dagen regenjekkers regenbroeken motorwagen beenschilden windschermen motorhelmen motormutsen motorbrillen Rijwielen Bromfietsen Patersstraat 9 Kinderwagens de bezoekers nog even aan, maar Oostrum verplaatste het spel al gauw en onze rechtsbinnen rondde een mooie voorzet van de linksbin nen af 2-2. Nog kwam Melderslo terug en wel met een lage schui ver van haar linksbuiten, waartegen onze doelman geen verweer had 2-3. Onze voorwaartsen hadden ook nu snel een antwoord klaar en begon nen weer eens aan hun Oostrums kwartiertje Wat dit betekent zullen ze in Melderslo nu toch wel weten. Al gauw maakte onze rechtsbinnen gelijk 3-3. Nadat een doelpunt van onze linksbinnen afgekeurd Was, maakten de Gebr. Versieyen er in dezelfde minuut 4-3 van. Nu zakte het spel van de bezoekers ziender ogen. Onze linksbuiten H. Versieyen, die weer een voortreffelijke partij speelde schoot nog een keer tegen de lat en de terugspringende bal werd door onze rechtsbuiten Hen driks ineens ingeschoten 5-3. Nog was het kwartiertje niet om en dus maakte onze linksbuiten er met een listig boogballetie 6-3 van. Deze iets geflatteerde uitslag mag echter wel verdiend genoemd worden. Oostrum II bij Venray III op be zoek. Na een begin waarin Venray de toon aangaf en het Oostrum doel enkele malen aan doorboring ont snapte, kwamen de onzen echter ook los en na goed samenspel tus sen onze rechtsbinnen en midvoor ronde deze laatste de combinatie af met een fraai doelpunt 0-1. Nadat onze voorwaartsen nog enkele mooie kansen om zeep geholpen hadden brak met deze stnad de rust aan. Na de pauze begon Venray echter aan een hevig offensief, wat na ruim een kwartier resulteerde in 'n doelpunt van de midvoor 1-1. Venray, door dit succes geprik keld, drukte door en binnen tien mi nuten hadden zij de stand op 3-1 ge bracht door resp. rechtsbinnen en wederom midvoor. Oostrum ging het nu over een andere boeg gooien en het leek erop dat dit succes zou hebben. Twee fraaie kansen van on ze linksback, die linksbinnen was gaan spelen, werden beide onbenut gelaten, zodat het gelijke spel dat er zeker nog in zat, in rook verging. Met deze 3-1 stand kwam dan ook het einde van deze sportieve en aantrekkelijke wedstrijd, waarin Venray misschien iets meer kreeg dan het verdiende. Oostrum 3 startte de competitie met een uitwedstrijd tegen Kronen berg 3. Nadat de wederzijdse ver dedigingen wat afgetast waren ging het er op los. Kronenberg maakte al gauw 1-0. Onze midvoor, die zijn dag weer eens had ging vanaf het middenveld alleen helemaal door de Kronenberg verdediging en trof roos 1-1. Voor half-time maakte Kronenberg er echter nog 2-1 van. Na de thee overheersten de beide verdedigingen en 20 min. voor het einde meende Kronenberg de score veilig te stellen door er 3-1 van te maken. Vijf minuten later had onze midvoor door een listig genomen vrije trap de achterstand echter al tot 3-2 weggewerkt. Bij het schei den der markt maakte onze rechts buiten er zelfs nog 3-3 van. Zo heeft dus ook dit elftal haar eerste puntje binnen. A.s. zondag speelt ons eerste elftal in America tegen America I. Man nen laat je niet kennen door ons 2e elftal, dat daar met een gelijkspel vandaan kwam. We mogen dit toch ook wel van jullie verwachten. Oostrum II krijgt zondag om 2 u. Swolgense Boys 1 op bezoek. Het zal voor onze nieuwkomers een zware kluif worden, maar wie weet, misschien lukt vandaag wat verle den zondag net aan je neus voorbij ging. Oostrum 3 speelt thuis om 12 uur tegen Tienray 3. Mannen houdt hier toch minstens één puntje van thuis. Programma voor zondag 15 okt. Geysteren IOostrum II 1 uur Oostrum IWittenhorst 3 2 uur Oostrum 3 is vrij. A.s. zaterdag 7 okt. kontaktbijeen komst voor alle leden in café Camps. Aanvang 19.30 uur precies. DAMESZWEMCLUB HZPC Gymnastiek groep II. De leden, die deel uitmaken van groep II hebben iedere tweede maandag van de maand gymnas tiekles in de gemeentelijke gymnas tiekzaal, Groenewoudstraat, Horst, onder leidin^ van mej. J. Verheijen. De eerste les voor groep II heeft plaats op maandag 9 oktober a.s. van 5 tot 6 uur n.m. De volgende in Venray en omge ving woonachtige leden maken deel uit van deze groep: Carla Gooren, Netty Gooren, Henny Kunen, Maria de Swart, Ida Kunen, Willy Ver meulen, Maria Kunen, Ans de Swart, Ida Kunen, Willy Vermeulen, Maria Kunen, Ans de Swart, Jetje Christiaens en Toos Lemmen. Aan de in Venray en omgeving woonachtige leden, die zich hebben opgegeven voor de zwemtraining in het Venlose Sportfondsenbad op zondag 8 oktober a.s. wordt mede gedeeld, dat de speciale bussen a.s. zondag om kwart over drie n.m. vertekken vanaf de gemeentelijke gymnastiekzaal, Groenewoudstraat, Horst. De ouderö- leden hebben nog een extra training in Venlo op dinsdag 10 oktober a.s. De speciale bus ver trekt om half negen n.m. op het St. Lambertusplein te Horst. Leden die nog mee wensen te gaan worden verzocht dit vóór zondagavond 8 oktober a.s. op te geven aan de se cretaresse: mevr. M. L. Linssen- Vaessen, Werv^straat 31, Horst, tel. 04709 - 1761. P.D.V. DE ZWALUW Zaterdagavond a.s. maandvergade ring, waarop alle leden verwacht worden, in verband met het bestel len van de ringen voor 1962. De se cretaris moet deze nu reeds bestel len, dus wacht hier niet mee, dat voorkomt teleurstelling.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 6