Afscheid Pastoor van Leipsig SPORT Borgerlijke stand f T Woensdag 1 ons NIET BEZ0 Coöp. Zuivelfabriek „Venray" V loui: 7 6 Zondag a.s. zal Pastoor van Leipsig oficieel afscheid nemen van de Petrus-Banden-paroehïe, waaraan hij 14 jaren verbonden was. Maar de arbeiders-organisaties die hem al die tijd als geestelijk adviseur hebben gekend, hebben hem zonder meer niet willen laten gaan. Nadat de K.A.V. op een vergade ring reeds afscheid genomen had den, waren het maandag de leden van de Centrale K.A.B., die in café Manders bijeenkwamen om Kape laan van Leipsig „uitgeleide te doen". De heer Schoester noemde het vertrek van de geestelijk adviseur 'n groot verlies voor de Venrayse KAB. Dat dit geen holle frase is, maar echt gemeend bewees hij in een kort overzicht over het doen en laten van de scheidende priester. Hij wees er op hoe in 1947 Kapelaan v. Leip sig in een Venray kwam, dat zich oprichtte om aan het herstel van de oorlogswonden te beginnen. De ar beidersbevolking was down. Het leed van voor en onder de oorlog was nog niet vergeten. Met deze mensen is Kapelaan van Leipsig gaan werken, met grote eenvoud, en een groot begrip. Hij heeft hen geleerd dat de KAB zeker nog een strijd organisatie is, maar dat het niet de grote mond is, die wint, maar het cachet, de ontwikkeling. En juist voor deze ontwikkeling heeft hij zich ingezet. Ingezet op de werkvergaderingen, bij Credo Pug- no, in de sociale school, bij de ka dervorming. Onverdroten heeft hij steeds geijverd voor een beter be grip voor de standen onderling en dat nu de KAB meetelt in het Ven rayse gemeenschapsleven, dat ook aan haar een taak is opgedragen bij de uitbouw van onze plaats is te danken aan deze priester. Is het dan een wonder dat de KAB Venray hem niet zo maar wil laten gaan. Spontaan hebben alle leden mee- geofferd voor het afscheidscadeau, een prachtige radio, die hij hem na mens alle leden overhandigde. De voorzitter van de KAB, de heer Franssen sprak naast woorden van gelukwens ook een woord ten afscheid en zei daarin Weert te be- NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. L. COENEN Hensseniusstraat Telefoon 1878 Uitsluitend voor spoedgevallen GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. Zuigelingen-bureau voor de Kom. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. T; TACKEN Landweertweg 22 telefoon 1629 ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 GESLAAGD Te Dongen (N.Br.) slaagde voor hoofdonderwijzer de heer W. Ver schuren uit Oirlo. PATRONAAT FILM Zaterdag 7 oct. openen wij weer ons filmseizoen om 7.30 uur in het patronaat met 'n fantastische lach film. Alleen leden van het patro naat worden toegelaten. Wij heb ben weer in overweging genomen om te gaan draaien voor alle jeugd leden. Misschien de volgende keer al. AGENDA CENTRALE K.A.B. VENRAY Dinsdag 10 oct. 8 uur zaal Man ders bestuursvergadering KABO. Woensdag 11 oct. 8 uur zaal Man ders vergadering ontwikkelings commissie en dagelijks bestuur Cen trale. Donderdag 12 oct. 8 uur in café Jos. Sanders bestuursvergadering K.A.B. Venray. Donderdag 12 oct. 8 uur in zaal Wilhelmina vergadering Pioniers- groep KAJ. nijden, die zulk een goed leidsman als hun geestelijk herder krijgt. Ook hij bood een boekwerk als af scheidscadeau aan. Namens de vakorganisaties sprak de heer de Bruyn, die zei dat de re glementen voorschrijven dat de geestelijk adviseur er op let dat de katholieke beginselen niet in ge drang komen. Maar kapelaan van Leipsig is veel verder gegaan. Hij is een stuwer en stimulator geworden op velerlei terrein, waarvan op de eerste plaats de Venrayse arbeider, maar daarnaast ook de gehele Ven rayse gemeenschap heeft geprofi teerd. De heer Peters, sprekende namens de KABO, wist dat het kapelaans wens geweest is, om missionaris te worden. Wat hij in Venray gedaan heeft is het meest moderne missie werk. En dat men nu elders in den lande Venray als voorbeeld stelt is te danken aan werken en streven van de scheidende priester. De heer Cox sprak namens de leerlingen en oud-cursisten van de gewestelijke Sociale School, waar voor kapelaan alles gedaan heeft en die van zo groot belang was en is voor de ontwikkeling van de arbei ders. Namens deze bood hij een en veloppe met inhoud aan. De heer L. Janssen sprak als oud-voorzitter 'n woord van erkentelijkheid voor het vele wat hij gedaan heeft voor elk lid individueel en voor alle tesamen, terwijl de heer Gerrits namens de metaalarbeidersbond oude en dank bare herinneringen ophaalde van al het werk, wat kapelaan v. Leipsig heeft verzet. Al deze lof liet de nieuw benoem de pastoor zo maar stilletjes langs zich glijden. Als priester heeft men een taak, die men te volbrengen heeft. De taak, die hij had bij de Venrayse arbeiders heeft hij graag vervuld en de ontwikkeling, die de ze organisatie meemaakt had zijn volle en bijzondere aandacht. Het rithme van deze tijd vraagt 'n heel ander instelling dan vroeger, toen het de opgave voor de organisatie was op de eerste plaats te zorgen voor materiële veiligheid van zijn leden, toen het nog ging om de bo terham. Nu ligt de zaak anders. Nu wordt van een arbeider gevraagd dat hij zich mede verdiept in de le vensscholen, dat hij levensinzicht heeft en dat is alleen te krijgen als hij zich ontwikkelt. Zijn laatste en voornaamste vraag is dan ook, dat men het ontwikkelingswerk toch blijft steunen en dat zoveel als mo gelijk is de arbeiders de kansen aangrijpen, die hen geboden worden. Zijn laatste woord, was een woord van dankbaarheid en erkentelijk heid. Niet alleen voor de cadeaux, maar ook en vooral voor de volg zaamheid en voor de hulp, die hn altijd had mogen ondervinden. Zon der al die mensen, die telkens op nieuw hun kostbare vrije tijd gaven voor hun organisatie was Venray in Limburg Met de wens dat Venray en de Venrayse arbeidersbeweging on der Gods rijke zegen zouden mogen blijven groeien besloot hij zijn af scheidswoord, waarna een zeer druk bezochte afscheidsreceptie volgde. MIDDENSTANDS- VERGADERING We attenderen nog even op de vergadering van de Venrayse mid denstand, die dinsdag a.s.' in lunch room Verheugen wordt gehouden. Dit is de opening van het winter seizoen, waarop terecht veel mid denstanders worden verwacht. Ze ker zij, die met de zondagssluiting wat te doen hebben, omdat het ge meentebestuur op last van het Mi nisterie de mening moet "horen over dit onderwerp. Men wil van hogerhand het aan tal toestemmingen namelijk dras tisch beperken. HET KNALT WEER Dinsdag a.s. zullen de laatste restanten van de kazematten aan 't Defensiekanaal worden opgeruimd. Ditmaal zal het waarschijnlijk iets harder knallen omdat men geen water gebruiken kan. Automobilis ten lopen kans tussen 2 en 3 uur om gestuurd te worden over de Rips in verband met de veiligheid. Marechaussee en Rijkspobtite zor gen voor afsluiting van de Deurnse- weg. INGEZONDEN STUKKEN In verband met plaatsruimte kan een ingezonden stuk over de Bran- dariskwestie en wat daar om heen aanhangt deze week niet geplaatst worden. We vertrouwen komende week de reactie op het ingezonden stuk van vorige week geheel te kunnen plaatsen. ADJUDANT JANSSEN IN DIENST Na een ziekteverlof van ruim 5 maanden heeft adjudant Janssen van de Rijkspolitie te Venray. j.l. maandag de dienst weer hervat. Zonodig is hij telefonsich te be reiken onder no. 1100-04780. CARITASWEEK Donderdagavond kwam een einde aan de caritas-skelter-races. Deze avond had een talrijk be zoek kunnen genieten van spannen de races op het circuit bij de Mulo- school. De uitslagen waren als volgt: 1. Kessels, Inalfa 2. J. Swinkels 3. P. van Es 4. G. Vermeulen 6. I. Janssen 7. v.d. Vorle 8. W. Cox 9. H. Cox 10. J. Snijders. Ploegenprijs Garage v. Haren. Vrijdagavond was er een druk bezochte caritas-markt, met een ge zellige drukte en een graag kopend publiek. Het caritasbal op zaterdagavond was niet zo druk bezocht, maar men kan zondap de schade inhalen. Men schat de netto-opbrengst van de caritas-week op 6000, welk be drag ten goede komt aan het So ciaal Caritatief Centrum. ONGELUKKEN Door het niet opletten bij het ach teruit rijden, botste een vrachtauto van L. tegen de personenauto van Th. De voorruit ging aan diggelen. SCHAAKNIEUWS Tijdens de caritasweek organi seerde de S.C.V. snelschaakwgd- strijden. De heer P. Hoorweg, pas lid van de SCV, werd in de eerste groep no. 1 en was hiermede snelschaak kampioen van Venray. De heer W. Jeuken eindigde op de 2e plaats. In groep B behaalde de heer H. Kleuskens de eerste en de heer Baldwin de 2e prijs. In groep C werd no. 1 de heer A. Manders en ons oudste lid de heer Nugteren eindigde als no. 2. Schaakliefhebbers zijn steeds wel kom op de clubavonden donderdags om 8 uur in hotel de Zwaan. M.H.C.V.-NIEUWS Onder stralende weersomstandig heden speelde MHCV zondag twee vriendschappelijke wedstrijden te gen Grün-Weiss Viersen. Onze dames traden hun tegen standers het eerst tegemoet. Met ze kere wraakgevoelens tegen de ge voelige afstraffing die zij enkele maanden geleden in Viersen opgelo pen hadden, pakten onze dames di rect hard aan. Gevaarlijke aanvallen werden door onze dames op het Viersen doel gelanceerd. Vooral onze mid- voor en linksbuiten waren de pro motoren van deze aanvallen en het krachtsverschil, dat duidelijk in ons voordeel lag werd na niet al te lange tijd uitgedrukt in een prachtig doel punt. De in de duitse Oberliga spelende gasten lieten dat echter niet zonder meer op zich zitten en tot aan het einde van de 1ste speelhelft oefen den zij een zeer zware druk op ons doel uit, maar onze keepster was niet te verschalken. Door de rust opgefrist wisten de MHCV-dames deze druk" weer naar de goede helft van het veld te ver leggen. En ook nu niet zonder ge vaar. Weer was het onze snelle ge vaarlijke linksbuiten die met een hard schot de keepster van Grün- Weiss voor de tweede maal gepas seerd. Deze 2-0 stand werd tot aan 't einde gehandhaafd, hetgeen voor onze dames een prachtig resultaat betekent. De heren kruisten daarna de sticks met de Viersen-heren. Ook in hun achterhoede speelde nog de herin nering aan de 4-0 nederlaag toen in Viersen opgelopen. De achterhoede die in de afgelo pen competitie al bewezen had pri ma de aanvallen der tegenstanders te kunnen beteugelen volgde nu hetzelfde systeem. De voorhoede deed zijn best om de eveneens sterke verdediging van Viersen te misleiden. De krachts verhoudingen lagen dan ook prac- tisch gelijk. Na 20 minuten spelen echter straf te Viersen op effectieve wijze een achterhoede-fout af. Met des te meer vuur legde de voorhoede er zich op toe, om een tegendoelpunt te forceren. Helaas liepen deze inspanningen grotendeels uit op 'n te individueel spel. Het spel werd te kort en te door zichtig alhoewel de achterhoede van Viersen toch de handen vol had om het gevaar te keren. De stand bleef 1-0 voor Viersen. A.s. zondag wordt de competitie voortgezet Het dames-elftal krijgt Blerick op bezoek. Gezien hun laatste succes tegen Venlo Girls, moeten zij in staat worden geacht ook deze te genstander aan hun zegekar te bin den. De heren gaan naar Huac. Ook dit is weer een onbekende tegenstan der. Hiervan kunnen we dus alleen voorspellen, dat het herenteam hun uiterste best zullen doen om dit team te verslaan. Vertrek 1 uur vanaf Henseniusplein. Het eerste dames-elftal van de ju nioren speelt zaterdag zijn eerste internationale wedstrijd. In Venlo zullen zij een junioren-team ont moeten van de Frankfurter hockey club. Wij wensen hun veel succes. Op de dinsdag jl. gehouden leden vergadering kwamen eerst de ju nioren aan bod. Hun werd door de diverse bestuursleden op de hoogte gebracht van het wel en wee van MHCV tijdens het afgelopen vereni gingsjaar. Verder sprak de moderator tot hen opwekkende woorden en wij ho pen, dat de junioren zich deze woorden gedurende het volgende jaar zullen blijven memoriseren. Op deze vergadering werden ook nog enkele nieuwe leden geïnstal leerd, zodat onze club weer ver sterkt is met enkele hoopvolle krachten. Tijdens de rondvraag wisten de junioren slechts héél weinig aan merkingen te berde te brengen, waaruit geconcludeerd mag worden, dat dit verenigingsjaar bij junioren niets dan tevredenheid gewekt heeft. Op de daarop aansluitende senio ren-vergadering werden al de jaar stukken voor de senioren iets rui mer uit de doeken gedaan en werden deze onder algemene goedkeuring naar het archief verwezen. De belangrijke bestuursverkiezing die ook plaats had, ondervond niet veel moeilijkheden. Als voorzitter werd herkozen de heer van de Win den. Secretatriaat en penningmees terschap bleven ook in dezelfde handen resp. de heer Horbach en de heer Poels. Als algemene bestuursleden kwa men uit de bus de dames mej. van Baar en mej. Sala. De heer P. Jans sen werd gekozen om in het vol gende verenigingsiaar de belangen van de junioren te behartigen. Verder werden de diverse com missies geïnstalleerd om in het ko mende seizoen de lopende werk zaamheden te verrichten. Tijdens de rondvraag werden aan het bestuur diverse gestes gedaan om in de toekomst de organisatie beter te doen verlopen. De voorzitter besloot de vergade ring met de beste wensen uit te spreken voor het nieuwe jaar. Vermeldenswaardig is verder nog, dat de zaaltraining voor de senioren a.s. dinsdag weer van start gaat. Van half 8 tot half 9 worden dan zoveel mogelijk senioren verwacht. RUITERSPORT Op zondag 8 oct. a.s. zal door de kring Venray vd. Limb. Land. Rui- terbond een wedstrijd worden ge houden voor jeugd-ruiters en ama zones te Oirlo en wel aan de weg van Oirlo naar het Schoor z.g. Hoogriebroek. Aan deze wedstrijd zullen deel nemen ruiters en amazones tot 16 jaar welke nog niet zijn uitgeko men op de samengestelde wedstrij den welke reeds eerder door ge noemde kring Venray werden ge houden. Ook staat deze wedstrijd open voor ruiters met Shetland Pony's. Het Kring-bestuur hoopt door deze wedstrijd de jeugdige beoefe naars der ruitersport een aangena me en leerzame middag te bezorgen, terwijl tevens van de kant van de ouders en de oudere ruiters van de afdelingen, veel belangstelling voor deze jeugdwedstrijden wordt ver wacht. DAMESZWEMCLUB H.Z.P.C. Met goedkeuring van de Konink lijke Nederlandse Zwembond werd in het afgelopen zomerseizoen door de dameszwemclub HZPC in Horst, een cursus gegeven ter opleiding tot tijdwaarneemster, tijdwaarnemer onder leiding van de heer H. Lins- sen. Woensdag j.l. werden door een door de KNZB ingestelde examen commissie de betreffende examens afgenomen. Van de 18 kandidaten, die zich aan 't examen onderwierpen slaag den er 15 voor official van de KN ZB waaronder onze plaatsgenote mevr. J. Tillemans-Duijf. De overige in Horst wonende ge slaagden waren de volgende perso- nen: mevr. M. Janssen-Gerards, mej. C. Craenmehr, mevr. C. Speijcken-vd. Heijden, mevr. M. Josten-Buyssen, mevr. J. Duijf-Oomen, mevr. M.L. Linssen-Vaessen en de heren J. Duijf, M. vd. Heuvel, J. Janssen en L. Hesen en mej. T. Verheijen, en mej. J. Cuppen. IN NOVEMBER MILJOEN T.V.-TOESTELLEN Op 1 oktober waren er bij de dienst luister- en kijkgelden 966.727 televisietoestellen geregistreerd te gen 950.223 op 1 september. In de eerste negen maanden van 1961 was de stijging 8 pet. groter dan in de overeenkomstige periode van 1960. In het eerste kwartaal van 1961 bedroeg deze stijging 20,2 pet., in 't tweede kwartaal slechts 6,2 pet. De stijging in het 3e kwartaal bleef met 6,6 pet. ten achter bij die van 1960. De vermoedelijke oorzaak hier van kan gezocht worden in het ont breken van een groot evenement als bijv. de vorig jaar gehouden olym pische spelen. Verwacht mag worden, dat de miljoenste tv-ontvanger omstreeks half november geregistreerd zal worden. VLEESOORLOG In de gemeente Loger, onder de rook van Enschede is een slagers oorlog ontbrand waarbij de kar bonade als voornaamste wapen wordt gehanteerd. Een der slagers begon enkele da gen geleden zijn karbonade een kwartje beneden de normale prijs te verkopen. Dat betekende de ouverture van de „oorlog". Voor de ramen van de andere Losserse slagers verschenen grote pamfletten met lage karbona- deprijzen. Er waren zelfs slagers die het produkt verkochten voor 1,50 per pond. Voor de inwoners van het ge woonlijk van iedere strijd ontblote Losser betekende dit een buiten kansje. Met tassen en zakken vol werden de karbonaden uit de slagerijen weggehaald en er is practisch geen Lossenaar meer die de laatste dagen niet steeds een verse karbonade op zijn bord heeft gevonden. van 28 sept. t.m. 4 okt. 1961 GEBOREN: v.d. Berg Engelina, Paterslaan 11 Smedts Andreas, Albionstraat 37 Oudenhoven Jeroen,, Maash.weg 29 van Ooi Gerardus, Lorbaan 4 Claes Hendrika, Maasheseweg 64 Jacobs Antonetta, Maash.weg 18 Schlootz Huberdina, Langeweg 18 Jeurissen Severinus, Heidse Peel 1 Keiren Elisabeth, Bergen OVERLEDEN: Basten Theobaldus, echtgenoot v. Bonants Elisabeth, 57 jr, landbou wer, Venray ONDERTROUWD: van Dijck Johannes, 23 jr, land bouwer, Smakterveldweg 5 en Wis- mans Gertruda, 26 jr, Boshuizerw. 3 Philipsen Peter, 68 jr, tuinder, KI. Oirlo 23 en Camps Johanna, 62 jr, Molenhoekseweg 5 GETROUWD: Claessens Antonius, 25 jr, ass. zaakvoerder en Arts Gerarda, 22 jr, beiden te Venray van Dijck Hendrikus, 25 jr, land bouwer en Loenen Gertruda, 24 jr, beiden te Venray Jenniskens Antonius, 25 jr, land bouwer en van Dijck Gertruda, 23 jr, beiden te Venray ADVERTENTIEN v De Heer en Mevrou ^ij fïel s-Thomassen geven baarheid boorte vaja^li! alexa: gde en dank- van de ge- zoon [jer Nijmegen, ierg en Dalseweg 93 Tijdelijk Radboudstichtin& kamer 414 Op zaterdag 7 oktober hope; onze geliefde ouders Leonard syan Hooy S Maria Gertruda Spreeüwenberg hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Een H. Mis tot dapkzegging wordt'die dag om 8.15 uur op gedragen in de kerk Van St. Petrus Banden. Hun dankbare kinderen Venray, Brukske 3 Gaarne terugbe Dij L^ HÖuwen, Geijst.weg^u, wuaf5* Onderlinge Paarde aling zondag 8^dktober vn\. van 10 tot 12/tfür ten huizesyan de secrefaris-penningmeesti Premie bedraagt 0.5 °/o Onderlinge Veeverzekering Venray Premiel zondag 8 oktober vm. tot 12 uür ten huize secretaris-penningmeester. 3remie bedraagt 0.5 °/o Openbare verkoping van Af0 te VENRAY Mr.NVÏ.A.A.M. Receveur notaris te Venray, /Oktober 1961, Wed. Volle- ^raat 20 te Ven- de Erven Mej 7 ki O.aSw |00 lts- jen met i den, typenlr, r pass o kajjn Brij fc ^vjah i staande en Antonius- enray, kadaster gem. j~ groot in het operfbaa\ verkopen het geheel ontruimde woon huis met gelegen a straat 6 te Venray s 1.85 are. Het pahd bevat kelder, 2 ka mers, opkamer en keuken\boven: 2 slaapkamers en zoldeA en is voorzien van electr.- ga\- en waterleiding. IN EIGEN GEBRUIK te Aan vaarden tegelijk met de betaling def' kooppenningen, uiterlijk! op 1£ november 1961. Voor bezichtiging zich te weh- jden tot Familie van Dijck. 'straat'13a, Venray. Nadere inlichtingen ten kan tore van de voorn. Notaris. VAN DE VEN SÊNAnthonis Beëdigd Mak^la^Tuxateur Aankoop Vejkbqp Taxaties Hypotheken Assurantiën iedere maandag I! in Hotel de Zwaan, ner^qieisje 16 jaar liefst als da^Tneisje. Adrës bureau GEVRAAGD J meisje va dag of 2 halve da per week t 44 Mevr. van Rens, Pr. Bernhardstl BIEIÏTvMCH AAN li» R.K. meisje 20 jaar als hulp in de huishouding, voor dag en nacht. Brieven onder nr. 3ltK^ van dit blad. - Men gelieve' hiermede bij de bestelling op dinsdag daaraan voorafgaande, rekening te houden. Bil Vod h£ dagen) gevJ ie akrfnli{i App GE.V per w .-Eitfi voor (Chl Kedjun Kérkp"^

Peel en Maas | 1961 | | pagina 2