Wanneer een zwembad Caritas-week in Venray! „De Kemediespeulers" Uit Peel en Maas uit Maastricht naar Venray Boerenbevolking 37 pet. minder Ingezonden Vrijdag 22 september 1961 No. 38 Twee en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N V. VENRAY WFFKRI AH VOOR VFNRAY FN OM^TRFICFN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 VV LtLtliOLtilL; V VJUI\ V EtilIXH I A-#iV UIVlO 1 IvEtlVEtll PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (bu: ABONNEMENTS- (buiten Venray 1.75) Men stuurt niet zo heel gauw in gezonden stukken naar de krant. De een durft het niet, de ander doet het niet. Maar deze week kwa men er liefst drie over eenzelfde onderwerp: het zwemmen. Een onderwerp dus, dat vooral de jeugd tamelijk hoog zit, temeer waar afgelopen week de zon nog eens behoorlijk kietelde en ve len hun toevlucht zochten aan het water De vraag om een zwembad wordt steeds luider en luider. Niet alleen van degenen, die zwemmen kun nen, maar ook van de niet-zwem- mers. Er zijn vele „vreemdelingen" in Venray komen wonen, die in de plaats waar ze vandaan kwamen 't zwembad en de zwemgelegenheid heel doodgewoon en normaal von den. Nu verwijst men hen naar alle mogelijke plaatsen, want in Venray zelf kan men niet terecht Wie afgelopen zondag aan de Maas eens een kijkje is gaan ne men ziet daar drommen mensen langs de waterkant zitten en vele, vele zwemmers de nog altijd ge vaarlijke Maas induiken We praten niet over het ontbre ken van toezicht, over de vrij pri mitieve manier van kleedgelegen heden en wat dies meer zij, doch stellen alleen maar vast, dat men met warme dagen er schijnbaar niet voor schroomt de 12 km naar Maas hees af te leggen om daar verkoe ling te zoeken. Een poging om via de sterke arm deze toeloop wat te remmen is volkomen mislukt, mede door de steeds groter wordende aandrang van datzelfde publiek. Waar men verder in zwemgele- genheden komt, in Uden, in Deurne, in Boxmeer, in Horst of Venlo, overal komt men Venray se gezich ten tegen, die dus nog al moeten reizen en trekken om wat verkoe ling te krijgen Men heeft het Venrays publiek nu eenmaal lekker gemaakt met de plannen voor een zwembad op de Limbrato-tentoonstelling en nu is het hek dus helemaal van de dam en klinkt de vraag, waar dit bad blijft al langer hoe dringender ZWEMMEN IS GEZONDHEID Afgezien van de verkoeling, die bij tiid en wijle het zwemmen brengt, is het een sport, die niet al leen de mens leert het water te be heersen, maar die tevens ook een prachtige lichamelijke oefening is, een stuk gymnastiek, dat voor jong en oud van grote betekenis is. Zoals trouwens ook uit sociaal-hy giënisch oogpunt het zwemmen zeer voornaam is. Men leert het water kennen en de voordelen van een regelmatig bad en dat is ook van groot belang. Er zitten verschillende zeer grote voordelen vast aan het zwemmen. Het is daarom zo uitgesproken jammer, dat het Venrays publiek kans om te zwemmen onvoldoende geboden wordt De sportraad is met een enquête bezig op de Venray se scholen, wie al of niet zwemmen machtig is en dus profiteren kan van deze sport. We durven wedden, dat nog niet 10 pet. van Venrays jeugd deze sport kent. Trouwens waar wil ze het geleerd hebben. En ongetwij feld worden de cijfers nog be gunstigd door een deel van de middelbare scholen als lyceum, m.m.s. en gymnasium, waarvan natuurlijk meerdere leerlingen deze kunst machtig zijn, omdat ze die in hun woonplaats geleerd hebben. Geleerd als onderdeel van het gymnastiekonderwijs, ge leerd ook omdat men het daar uit paedagogisch, sociaal-hy giënisch en andere oogmerken wel noodzakelijk vond om de jeugd 't zwemmen bij te brengen en daar voor in de gelegenheid was. AL JAREN.... De wens om een zwemgelegen heid dateert al van voor de oorlog. Ze is steeds dringender geworden na de bevrijding, toen er heus wel andere dingen te doen waren, dan om aan een zwembad te denken. Maar daarmede scheepte men de voorstanders bijna 16 jaren af, voor dat op de Limbrato dan het nieuwe plan ten toon werd gesteld. Dat is intussen al meer dan een jaar ge leden en we hebben intussen de vreemde vertoning beleefd, dat schijnbaar alles wat in Nederland maar aan commissies bestaat zich bemoeien moet het Venrayse zwem badplan. Een bemoeienis, die thans na 'n jaar zo ver is, dat er geen en kel uitzich is op een zwembad. Nu niet en een komend jaar niet OORZAKEN ONBEKEND Hebben we met onze plannen te hoog gegrepen. Als we zien wat een minder centraal gelegen en kleinere plaats als Uden heeft ingericht, kunnen we dat met recht betwij felen Zijn de kosten te hoog Niemand weet wat de feitelijke kosten zullen zijn. Maar is de li chamelijke en geestelijke volksge zondheid die met zwemmen nauw verband houdt, feitelijk wel met geld uit te drukken. Hoort trouwens een zwembad niet bij de verbete ring van de infra-structuur? En ligt er niet ergens verband met b.v. de bouw van cultureel cen trum Hebben we het dan verkeerd aan de steel gestoken? Ook dat is in nevelen gehuld. Men hoort de een vertellen, dat een stichting noodzakelijk is om een en ander klaar te krijgen. Neen, zegt nr. 2 dat is een ge meentelijke zaak. Nr. drie meent, dat particulier initiatief ingescha keld moet worden. Hoe het zit weet niemand en een zwembad komt er niet. INSTRUCTIEBAD BEGINNEN Dat we dit onderhand afge zaagde onderwerp thans weer ter sprake brengen, ligt niet alleen aan die ingezonden brieven Ligt ook niet aan de actie van de sportraad en de enquête die ze thans houdt. Zelfs zonder die zijn we wel over tuigd van de grote noodzaak van zwemgelegenheid in Venray uit me nig oogpunt. Maar we gaan zo langzamerhand weer naar de begroting toe. 'n Be groting waar we weliswaar al jaren ook maar enig kapitaalswerk op missen, maar die van de andere kant toch wel aanwijzingen geeft voor de toekomst. Hopenlijk vinden we voor 1962 nu eindelijk eens iets daarop vermeld, waaruit blijkt, dat aan deze jerimade een einde komt. We willen daarbij uitdrukkelijk stipuleren, dat we beslist niet verwachten, dat het grote zwem bad in 1962 klaar komt. Maar wel vertrouwen we, dat tenminste een begin gemaakt wordt daarmede, al is het maar met een instructie- bad. Hierin kan men vast een overstapje nemen naar het grote bad, al was het alleen maar dat men zwemmen kan leren. Zwemmen leren onder goed toe zicht en met behoorlijke leerkrach ten en niet onder omstandighe den, die men nu dikwijls aan de Maaskant en elders aantreft Komende week staat Venray in te teken van caritas. In het teken dus van de naastenliefde. We hebben pas afgelopen zondag bij het Evangelie, Christus horen zeggen, dat het grootste en eerste gebod is, dat wij de Heer onze God beminnen moeten uit geheel ons hart, met geheel onze ziel en met geheel ons verstand. En het tweede dat daaraan ge lijk is, zo zegt dan Jezus, luidt: gij zult Uw naaste beminnen als U zelf. Naastenliefde, dat is wel 'n „raar" woord. Want het vraagt van ons offers, het vraagt iets van ons zelf voor een medemens. De egoïst, die de mens van na ture is, verzet zich daartegen. Niet ronduit natuurlijk, want dat kun je moeilijk doen als iemand die zich christen of katholiek noemt. Maar we sturen de vreemde bedelaar van de deur met het smoesje, dat we in eigen plaats al zoveel moeten hel pen. En als voor mensen in eigen plaats om hulp gevraagd wordt, dan weten we haarfijn te vertellen, dat de tegenwoordige sociale wetgeving van dien aard is, dat een mens ver zekerd is van de wieg tot het graf en er dusgeen naastenliefde meer nodig is. Ook de taak van het Sociaal Cha ritatief Centrum snappen we niet goed. We weten, dat die instelling er is, dat die vertakkingen heeft in alle parochies van ons dekenaat, maar wat de taak van dit centrum is, begrijpen we niet. We hebben wel eens verhalen ge hoord, dat die of die door dit cen trum geholpen wordt (waarbij we direct aan geldelijke steun denken) en staan dan klaar met ons com mentaar, dat die vent te lui is om te werken en dat het een schandaal is, dat zo iemand nog geholpen wordt. Och we bedoelen dat allemaal niet zo kwaad en het is feitelijk meer gemakzucht als wat anders als we „naastenliefde" eigenlijk maar een ouderwets gedoe vinden. We kijken wat verwonderd als we jaarlijks in de krant de lange reeks cijfers zien, die onder het hoofd stuk „sociale voorzieningen" in de gemeentebegroting staan en voelen dan wel, dat ondanks al die mooie sociale verzekeringen er schijnbaar toch nood heerst, maar 10 minuten daarna is het weer vergeten.... En laten we eerlijk wezen, het wordt de mens van tegenwoordig ook wel zeer gemakkelijk gemaakt „naastenliefde" te plegen. Men kan dat doen via automatische giro overschrijvingen, met aftrekbare posten voor de belastingen enz. enz. Veel wat vroeger alleen door particuliere steun en geldelijke of fers verholpen kon worden, heeft de staat of de gemeente overgenomen, terwijl een caritatief centrum bo vendien de particuliere hulp nog samenbundeld en dannu ja, dan is het wel in orde. Maar ergens vaag in ons blijft toch de vraag ons plagen, of er in derdaad nog wel zo'n nood is. Nu in deze moderne tijd Of het inderdaad zo noodzakelijk is een aparte caritas-week te orga niseren. JA ZEKER NOODZAAK Het is inderdaad zo dat ook bij ons op dit moment nog nood is. Ernstige nood zelfs. Er zijn mensen, die om wat voor reden ook tot aan hun hals in financiële nood zitten zonder vlotte en goede hulp er nooit meer uitkomen en missichien zelfs nog dommere dingen uit gaan ha len, dan ze al gedaan hebben. Er zijn mensen, die afbetalings contracten hebben lopen, waar ze de eerste twintig jaren niet onder uit kunnen en zo kunnen we door gaan. Eigen schuld zegt UOordeelt niet te gauw, opdat ge ook zelf niet geoordeeld zult worden Als men alles voorop wist, is het geen kunst om rijk te worden Maar veel erger als die materiële nood is de geestelijke nood van deze tijd. Nood, die ligt in het ontbreken van een gezond huwelijksleven, in een verkeerde opvoeding, in een omgang met verkeerde vrienden en vriendinnen, in een tekort aan ver standelijke vermogens. Er zijn aan- passingsmoeilijkehden, problemen Dij de opvoeding van kinderen en zo kunnen we doorgaan. Gelukkig de mens, die met dit alles niets te doen heeft. Maar dat ontslaat hem niet van zijn plicht over deze dingen eens wat meer na te denken Men lost deze veelal geeste lijke nood niet op met honderd gulden op tafel te leggenDaar komt men er beslist niet mee. Want veel van deze nood is met met gul dens op te lossen. Hier moet men trachten een oplossing te vinden op ander terrein. Daar komen „vakmensen" aan te is, mensen, die geleerd hebben in theorie en in de harde praktijk hoe men deze nood lenigen kan, welke instanties er ingeschakeld worden om bepaalde moeilijkheden opge lost te krijgen, waar men zich het beste toe te wenden kan om een of andere oplossing te bereiken En waar men bij dit werk zo gauw raakt op het terrein van de levensbeschouwing is het niet iets wat men maar aan de neutrale overheid over kan laten. Daar moe ten we zelf voor zorgen. Welnu, voor dat doel is het Cari tatief Centrum in het leven geroe pen. Een centrum, dat feitelijk onze naastenliefde, zo efficiënt mogelijk maakt. Een centrum, dat voor ons het zo noodzakelijke werk der naas tenliefde doet, zo dat het verant woord is en zo, dat het een zo nut tig mogelijk effect bereikt. Dat centrum wordt gedeeltelijk door de overheid gefinancierd. Voor een ander deel door de „beminde parochianen". Juist om dat laatste deel gaat het nu in deze caritas-week Of men alles wat er in deze week gebeuren gaat, nu wel juist vindt of niet, het gaat er in feite om, om ons allemaal nog eens even met de neus te drukken op dat Evangelie van afgelopen zondag. Om ons even te laten voelen: denk eens aan je naaste, denk eens aan je noodlijden de plaatsgenoot en geef. Geef, opdat U woffer doorgege ven kan worden aan hulpbehoeven den, geef opdat een bureau namens U nood oplossen kan, geef, opdat vakmensen" namens U daar af doende hulp kan bieden aan de even-mens in nood. De gelegenheid om te geven wordt U door allerlei acties volop gege ven. Waarom die kans dan niet aangegrepen? van 30 sept. 1911 - De verkoop van het Sobriëtas- bloempje heeft in Venray opge bracht de som van 179,70. Te Castenray werd voor reke ning van J. Rambags aldaar aanbe steed het bouwen van een huis met stalling enz. Ingeschreven werd H. Vollenberg, Venray 2.375 L. Wijnhoven, Venray 2.090 A. Dings, Castenray 2.005 de Ponti en Nelissen, Oirlo 1.995 Gebr. Arts, Venray 1.798 Door de voetbalclub D.S.O zal morgen zondag haar nieuw, geheel naar de eisen ingericht sportterrein Op maandagavond 9 okt. 7.30 uur precies in de aula van 't Lyceum Het is bijna overbodig op te merken, dat er in onze dagen veel opvoedingsproblemen zijn, die zowel bij de ouders als bij de kin deren liggen. Deze opvoedingsmoeilijkheden zijn in het kort samengevat en tot uitdrukking gebracht in het toneelstuk „Dressuur", geschreven en geregisseerd door de heer Bèr Hollewijn. De „kemediespeulers" uit Maastricht brengen dit stuk op gran dioze wijze in het Limburgse dialect met humor en ernst. Na de pauze is er forum, dat alle schriftelijke vragen, door de aan wezigen naar voren gebracht, zal proberen te beantwoorden. Forumleden zijn Drs Otho Thomaasse O.F.M. Mevr. A. Kortmann-Oehmen Mevr. M.J.A. Pop-Smeets, arts P.F. van Rens, dir. van het dek. soc. char, centrum Drs. H.Th.G. Schellekens. Toegangsprijs: 1.25. Er zijn slechts 400 plaatsen. Deze avond is tevens de beginavond van de derde cursus voor ge huwden en opvoeders, georganiseerd door de Derde Orde-afdeling te Venray. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Mevr. Naus, Julianasingel, tel. 1409; Mevr. Pijls, Stationsweg 12, tel. 1752; Mej. Greefkens, Hensenius- plein la, tel. 1018; de heer A. Jeuken, Servatiusweg, tel. 2046; Broeder Portier, klooster, Leunseweg 1, tel. 1502. Hulp in de huishouding bijna niets meer Nu de resultaten van de bevol kingstelling 1960 beetje voor beetje bekend beginnen te worden, ne- nen wij telkens kennis van nieuwe gegevens over de toestand waarin de bevolking van Nederland zich bevindt. En soms zeer merkwaar dige gegevens. Vooral treft ons daarbij soms hoe zich langzaam maar zeker bepaalde veranderingen in ons volk voltrek ken, die gewoonlijk aan onze aan dacht ontsnappen. Enkele merkwaardige feiten zijn dezer dagen weer over ons arbei den bekend geworden: de voort gaande trek van het platteland naar de steden, het afnemen van het aantal boeren en het toenemen van de werkers in de industrie. Maar ook constateert men met belangstelling, dat de ouderen on der ons, dus degenen, die van een welverdiend pensioen genieten, steeds minder genoodzaakt zijn er nog iets bij te doen. Maar laten liever de feiten voor zichzelf spreken; er zijn talrijke fa brieken, die wij niet vermoed heb ben. In de periode 1947-1959, is onze werkende bevolking maar 7 pet. ge stegen, terwijl het aantal Neder landers met 18 pet steeg. In deze periode daalde derhalve het aandeel van de beroepsbevol king in de totale bevolking van 40 pet. tot 37 pet. Deze relatieve teruggang werd o.m. veroorzaakt door een grotere deelneming aan het dagonderwijs en door de afgenomen beroeps arbeid van oudere personen. De snelle industrialisatie in ons land tekent zich af in het aandeel dat de nijverheid heeft in de totale beroepsbevolking, nl. 41 pet. (1947: 35 pet.) De percentuele stijging in de sec tor handel en verkeer is ook opmerkelijk; van 21 naar 24 pet. VEEL MINDER BOEREN Een feit is, dat vrijwel alle wes- nabij „de Hoop" feestelijk in ge bruik worden genomen. De N.V. „de dansstaking" te Gennep telt thans 250 leden, waar bij vele dames, onder verlies van een ton bier heeft elk lid zich ver plicht verre van de dansvloer te blijven, wanneer hunne wensen niet worden ingewilligd. - Ons land wordt thans bezocht door drie japanners, met het doel hier vee te kopen. van 3 okt. 1936 In de nacht van zaterdag op zondag worden te 3 uur de open bare klokken op 2 uur gezet. - Aan de stukadoorsfirma G. Janssen Zn, werd opgedragen het stukadoorswerk van een nieuw klooster te Enschede, van een 9- klassige school te Uden en van de silobouw aan de haven te Wans- sum. - Pater Henri Peeters uit Ven ray, missionaris op Celebes, viert morgen zijn zilveren priesterfeest. - Bij het Haagse Instituut voor pedicure en anatomie slaagde onze dorpsgenoot de heer Jan Hendriks, Grotestraat, voor pedicure en voet- kunde. - Aan P.A.H. Weys te Castenray werd vergunnig verleend tot het bouwen van een boerderij te Cas tenray. terse landen de beroepsbevolking in de landbouw aan het afnemen is. Niettemin moet de daling in ons land het aandeel der landbouw in de beroepsbevolking, van 19 jaar naar 11 pet., verbazingwekkend worden genoemd. Het totaal aantal arbeiders in deze sector daalde van 748.000 naar 470.000; daling 37 pet. Waar komt dat door? In de eerste plaats veroorzaakt de vermindering van het aantal me dewerkende dochters en echtgeno ten een teruggang van 142.000 naar 25.000. Verder komt dit door het afne men van het aantal werknemers van 221.000 tot 129.000. Het aantal medewerkende zoons daalde van 111.000 tot 71.000. Tekenend voor onze gestegen wel vaart is, dat van de mannen boven de 65 jaar nog maar 24 pet. tot de beroepsbevolking behoort, tegen over 35 pet. in 1947. Het totaal aantal werknemers in ons land steeg in de betreffende 12 jaar met 660.000 tot ruim 3,2 min. Hoe ingrijpend de veranderingen in de structuur van het arbeidspo tentieel zijn als gevolg van de voortschrijdende mechanisatie, mo ge blijken uit het percentage em- ployé's of beambten, dat in de nij verheid steeg van 14 naar 19 pet. Merkwaardig is tenslotte ook, dat de huishoudelijke hulp van 5 tot 3 pet. is teruggelopen, iets dat ook al sinds jaren een ramp voor vele huisvrouwen is. Wij mogen dus wel concluderen, dat alle cijfers er op wijzen, dat de vertechnisering van onze maat schappij gepaard met 'n toeneming van de welvaart, het beeld van de wereld der arbeid heeft veranderd. Zeker zullen wij bij het jaar 1960 niet stilstaan. ZANDWEGEN-PROBLEEM Geachte Redactie, In Uw beschouwing over het Lollebeekplan, maakt U gewag van het feit, dat verschillende landbou wers bezwaar maken tegen het door hen te betalen aandeel in de ver harding van veel z.g. boerenwegen in dit plan. Onder het argument, dat de ver betering van wegen elders in de ge meente, geheel en uitsluitend van wege de overheid betaald is gewor den, is men er ook voor de verhar ding van de Lollebeekplan-wegen geheel en uitsluitend voor rekening van de overheid te laten Als diezelfde overheid in deze „weg-geschiedenis" al niet kapita len zal bijdragen, hebben onze land bouwers recht van spreken. Maar nu van alle kanten gesubsi dieerd wordt (de gemeente alleen al 850.000) is het toch niet meer dan billijk, dat ook de landbouwers zelf bijdragen. Men kan dan wel stellen, dat el ders in de gemeente wegen „gratis" zijn aangelegd, in feite is het zo, dat de wegen waarom 't hier gaat op de allereerste plaats de betref fende landbouwers ten goede ko men. Dit is nog eens bevestigd door onlangs uitgezonden radioklank beelden, waarin met nadruk gesteld werd, dat het landbouwbedrijf de grootste handicap heeft bij niet ver harde wegen. Dat ondervindt n.l. moeilijkheden bij de aan- en af voer van producten (denk aan de melk-verontreiniging) bij het on derhoud en de oogst van de gewas sen, terwijl de zo noodzakelijke me chanisatie er door geremd of ver hinderd wordt. Ook het gezinsleven van de land bouwers lijdt hieronder. Denk maar eens aan het lang onderweg van en naar school blijven van de kinderen. Bij goed verharde wegen gaan die moeilijkheden verdwijnen. Moeilijk heden juist voor de betreffende landbouwers. En als men stelt, dat de midden stand er baat bij heeft, dan is dit ten voordele van de landbouwers, die nu hun waren thuis bezorgd krijgen, omdat de mogelijkheden er toe zijn. Nu kan een vee-arts er vlugger zijn, een vroedvrouw, een dokter. Is het gemakkelijker voor die autobestuurders, degenen, die er voordeel van heeft is op de eerste plaats de boer zelf. Dat dus de betreffende landbou wers een deel in de kosten bijdra gen lijkt me geenszins onrechtvaar dig. Het zou jammer zijn, als men omwille van deze weg-geschiedenis andere voordelen zou moeten mis sen, die het plan bieden gaat. L.S. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN THIEL Patersstraat 30 Telefoon 1887 Uitsluitend voor spoedgevallen GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. Janssen, Kard. van Rossum- straat 4, tel. 1504. ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 GEVONDEN Wollen deken, Verheijen Horster- weg 4 Leunen; kindersandaaltje; Coenen Gussenstraat 22 Leunen; 1 oaar bruine glacé handschoenen, Franssen Past. Ruttenstr. 13; munt biljet, Peters Markt 10; licht beige groen gekleurde hoofddoek, Stevens Langeweg 28; bril (donker montuur) Aalbers Beukenlaan 18; kinderwant, Lenssen Pr. Hendrikstraat 9; lap mantelvoering, Flinsenberg Hoen- derstr. 86; big ben-regenjas, Aarts- Verhoeven, Paardekopweg Yssel- steyn; licht gekleurde flacon, Sta tion N.S. Venray; blauw gestreepte sjaal, Verstegen Overl.weg 81; brui ne portemonnaie, Koenen Pr. Bea- trixstraat 9; gekleurde rozenkrans, Bakkes Landweertweg 3; dames polshorloge met metalen bandje, T. Roodbeen Burg. vd. Loostraat 3; 2 muntbiljetten, Arts Gussenstraat 6 Leunen; 1 geblokte sjaal, Peeters Pr. Margrietstraat 1; 1 double kleu rige damespolshorloge met licht beige leren bandje, Jans Beken Sta tionsweg 145; 1 muntbiljet, Derks Langstraat 34; herenarmbandhor loge merk „Titus", Heidens Niuw- landstraat 28; double damespolshor loge met dito schakelbandje Appels Hofstraat 2; groene ceintuur, Jansen Hoenderstraat 65; rode kinderslip pers, Thijssen Langeweg 18; lips- sleutel nr. 22 en fluitje, Smits Oranjestraat 16; beige dames knip- beurs, J. Janssen Bongerdstraat 3; boekentas, Smets Veulensestraat- weg 11; blauwe rozenkrans, Claes- sens Grotestraat 29; zakmes met wit heft, Bertijn Kolk weg 23; huissleu tel, rood gekleurde knipbeurs met inhoud, Politiebureau; klein blauwe weekend tas, inhoudende 2 kinder- portemonnaies, 2e sportbroekjes en 2 foto's, Hulsman Stationsweg 167 Oostrum; bruinachtige portemon naie, Schuurmans Oranjestraat 11; toilettasje, J. Verstappen Pr. Bea- trixstraat 5; bruin plastic sandaal maat 38, Lucassen Albionstraat 45 Leunen. K.A.J. VENRAY Op de jaarvergadering van K.A.J. werd een bestuursverkiezing gehou den. Als nieuw bestuur werd gekozen, voorzitter: A. Schoenmakers; secr.: H. Willems; penningmeester: P. Lenssen; bestuurslid: P. Minten. VETERANENCLUB SINT CHRISTOFFEL Er is nog gelegenheid voor enkele oudere of jongeren, om met ons mee te doen aan sport. Wanneer U nooit geturnd hebt, behoeft dit geen bezwaar te zijn. Turnen (vrije oefeningen) iedere dinsdagavond van half 10—half 11, in gymnastiekzaal Langeweg. ZILVEREN PROFESSIEFEEST VAN PATER JOOS ARTS M.S.C. Op 21 september is het 25 jaren geleden, dat pater Joos Arts in de congregatie van de Missionarissen van het Heilig Hart zijn professie deed. Venrayer van geboorte was hij na zijn lagere school op het gymna sium van de Franciscanen gegaan, maar wilde al spoedig de voetstap pen treden van ene groot Venrayer, pater S.H. Peeters, de eerste Ne derlandse M.S.C.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 1