Sport in Venray Bekroning -uitslagen Kerkelijk Diensten LANDBOUW van 17 tot i met 23 sept. vreemd vinden, doch men zal bij enig nadenken toch moeten erken nen, dat er in wat die Duitsers de den en nog steeds doen, toch veel zit, waarvan ook de Venrayse be jaarde kan profiteren. Ik zou met name de bejaarden organisatie bij de aanvang van het nieuwe verenigingsjaar toch aan willen raden hierover eens van ge dachten te wisselen en ik zou van de verantwoordelijke autoriteiten hiervoor de nodige aandacht willen CENTR. LIMB. FOKVEEDAG TE NEER Rubr. 2. Stieren geb. van 1-9 tot 15-ll-'60: 1 Martha's Boris, Ge Rut ten Wanssum; 3a Joke I's Paul, J. Muysers Vredepeel. Rubr. 3. Stieren geb. na 15-11-60: 1 Nand, G. Rutten Wanssum; 2a Truus 4's Gustaaf, Wed. E. Martens Castenray. Rubr. 4. Koeien geb. voor 1-4-52 gekalfd voor 1961: 2a Nora 7, H. Rutten Wanssum. Rubr. 5. Koeien geb. van 1-4-52 tot 1-7-55, gekalfd voor '61: lc Mie, J. Reynders Castenray; ld Netje 4, J. Rambags Castenray; 2a Bertha, Wed. E. Martens Castenray. Rubr. 6. Koeien geb. voor 1-5-52 gekalfd: 3b Roosje 7, P. Hendrix Geijsteren; 3c Jaatje, Jan Geerets Castenray. Rubr. 7. Koeien geb. van 1-5-52 tot 1-4-55: la Hertha 7, M. Geurts Smakt: 2a Corrie 2, W. Gielen Wanssum; 2c Cato, G. Wilms Veu len; 2e Dina 7, H. Litjens Geijste ren. Rubr. 8. Koeien geb. voor 10-12- '53, gekalfd in 1961: 2b Guusje 5, J. vd. Winkel Smakt; 3a Mario 14, P. Hendrix Geijsteren. Rubr. 9. Koeien geb. voor 1-1-51 gekalfd voor 1961: lb Nella 4, Jos. Claessens Venray; lc Martha 8, Gebr. v. Kempen Heide; le Rika 2, Wed. E, Martens Castenray; 2b Truus 2, J. Winkelmolen Castenray; 2d Roosje 22, H. Rutten Wanssum. 3b Nelly, A. Maesen Oirlo. Rubr. 10. Koeien geb. van 10-10- 53 tot 1-4-54, gekalfd in 1961: lb Grada 1, G. Wilms Veulen; 2a Rien- tje 1, Jan Geerets Castenray; 3a Mietje W. van Rens Heide. Rubr. 11. Koeien geb. van 1-4-54 tot 1-2-55, gekalfd in 1961: lb Thea 4, Wed. J. v. Meyel Veulen; ld Mar tha 10, Gebr. v. Kempen Heide; 2b Mari 3, A. v. Dijck Oostrum; 2c Leentje 8 en 2e Annie 2, J. vd. Win kel Smakt; 3b Treesje, A. Maessen Oirlo. Rubr. 13. Koeien geb. van 1-2-55 tot 1-1-56, gekalfd in 1961: lb Jo hanna 15, W. Gielen Wanssum; 2c Martha 12, A. v. Dijck Oostrum; 3c Maria 2, H. Wismans Venray. Rubr. 14. Koeien geb. van 1-1 tot 10-5-56, gekalfd in 1961: 2b Dedi, W. Ruhl Wanssum; 3b Gertruda 1, Gebr. v. Kempen Heide; 3c Gertje 5, J. Jacobs Castenray. Rubr. 15. Koeien geb. van 1-2 tot 20-12-56, gekalfd voor 1961: ld Truus 4, Wed. E. Martens Casten ray; 2f Meitje 12, W. v. Rens Heide. Rubr. 16: Koeien geb. van 10-5 tot 1-12-56, gekalfd in 1961: lb Rientje 2, Jan Geerets Castenray; lc Bertha 3, A. Wismans Castenray; ld Betje 1, L. Thijssen Ysselsteyn; 2d Dora 14, W. Reynders Geijste- S.V.V.-NIEUWS Een verdienstelijk resultaat mag het 2-2 gelijkspel van j.l. zondag tegen het sterke Roermond zeker genoemd worden. In de eerste helft van de wed strijd gaf Roermond de toon aan. De 2-0 achterstand welke onze ploeg had opgelopen gaf weinig re den tot hoop en algemeen lag toen een stevige nederlaag in de lijn der verwachtingen. Alzo dachten er echter niet onze spelers over. Met een grimmige verbetenheid werd de strijd hervat. Met een niet aflatende werklust en in flink tempo werd Roermond op eigen speelhelft teruggedrongen. Onze snelle voorhoede wist met goed samenspel en vlugge akties de Roermond-verdediging te ontwrich ten en deze mochten zich gelukkig prijzen in hun nieuwe doelman Wij- nands een flinke aanwinst gevonden te hebben die met snelle reacties wist te voorkomen, dat Venray ver der kwam dan 't in alle opzichten verdiende gelijkspel, door doelpun ten van Koonings en A. Sijbers. De wijze waarop onze ploeg ge durende de gehele tweede speelhelft het hoge tempo wist vol te houden, alsook het toen vertoonde spel geeft de burger moed en wettigt de ver wachting, dat wanneer het elftal nog wat meer op elkaar is inge speeld, het zijn weg wel zal vinden. Venray 2 voldeed aan de ver wachtingen en klopte in Weert Wil- helmina '3 met 4-1. Ook hier mocht men van een goede wedstrijd spreken en de uit slag gaf een goede afspiegeling van de krachtsverhouding weer. eigen bodem met 5-1 verslagen. G. Rongen en J. Bonants die de doelpunten voor hun rekening wis ten te nemen. Venray 3 zette de competitie ook al met een overwinnig in en nog duidelijk ook. Melderslo werd op eig enbodem met 5-1 verslagen. Tot aan de rust waren hier de partijen vrijwel aan elkaar ge waagd. Met een 2-1 voorsprong voor Venray ging dé rust in. De tweede helft bracht echter 'n Venray over wicht en met goede aanvallen werd de stand opgevoerd tot 5-1. vragen Gezamenlijk moet m.i. meer ge daan kunnen worden om het licha melijk en daardoor ook geestelijk welzijn van onze bejaarden op een hoger peil te brengen. Hun aantal groeit ieder jaar en ook de ontspanning van de bejaarde mag toch wel enige aandacht vra gen, even goed als die van de jeugd, die we gaarne de voorrang geven. S.H. ren; 3a Collie 10, Gebr. Hendrix Rubr. 18: la Guusje 8, J. vd. Win kel Smakt; 2a Helma. M. Dinghs Castenray; 2e Ida 3, J. vd. Winkel Smakt; 3a Mia 3, J. Muysers Vrede peel. Rubriek 19. Koeien geb. van 10-3 tot 1-10-57, gekalfd in 1961: lc Pau la 2, Gebi\ van Kempen Heide; 3a Siska, P. de Lauw Castenray; 3c Marie 27, P. Hendrikx Geijsteren. Rubr. 20. Koeien geb. 1-4 tot 1-9- 57, gekalfd voor 1961: la Ida 2 W. v. Rens Heide; 3a Mia 7, G. Vullings Castenray. Rubr. 21. Koeien geb. 1-9-57 tot 25-1-58, gekalfd voor 1961: la Ir ma 10, W. Janssen Oostrum; lc Koosje 12, J. vd. Winkel Smakt; ld Leentje 14, J. vd. Winkel Smakt; 2a Dora 16, W. Reynders Geijsteren; 2c Collie 11, Gebr. Hendrikx Veulen. Rubr. 22. Koeien geb. van 1-11-57 tot 1-2-58, gekalfd in 1961: la Jo hanna 18, W. Tielen Wanssum; 2d Kaatje 3, W. v. Rens Heide; 3a Jo hanna 18, W. Gielen Wanssum; 3c Joke 1, J. Muysers Vredepeel. Rubr. 23. Koeien geb. van 25-1 tot 1-4-58, gekalfd voor 1961: la Anna G. Kusters Wanssum; ld Martha 19, Gebr. v. Kempen Heide; 2a Roosje 13 P. Hendrix Geijsteren; 2c Mia 5, J. Muysers Vredepeel. Rubr. 24. Koeien geb. van 1-4 tot 20-6-58, gekalfd voor 1961: lb Bri- gitta 4, W. Gielen Wanssum; lc Martha 7, J. Classens Castenray; ld Gonda, G. Loonen Oirlo; 2b Johan na 20, W. Gielen Wanssum; 2e Mar tha 4, J. Jenniskens Venray. Rubr. 25. Koeien geb. van 1-2 tot 20-12-58, gekalfd in 1961: lc Mia 9. G. Vullings Castenray; ld Truus 10, J. vd. Winkel Smakt 2a Lena 30, H. v. Ass Ysselsteyn; 2d Tonia 5, H. Rutten Wanssum. Rubriek 26. Schotten geboren van 20-6 tot 1-12-58, gekalfd voor 1961. lb G. Wilms; le G. Kusters, Wans sum. Rubriek 27. Melkvaarzen geb. van 20-10-'58 tot l-l-'59, gekalfd in 1961. lb M. Ruhl, Wanssum; lc H. Lit jens, Geijsteren. Rubriek 33. Vaarzen geb. na 10-9- '59. lb M. Rhul, Wanssum; 2a M. Rhul, Wanssum. Rubriek 35. Groepen eigengefokte volbloeden, 3 stuks van een eige naar. la J. Geerets, Castenray; 2b W. Reynders, Geysteren. Rubriek 36. Groepen eigengefokte volbloeden, 4 stuks van een eige naar. la W. Gielen, Wanssum; 2b J. Muysers, Vredepeel; 3b P. Hen drix, Geysteren. Rubriek 37. Groepen eigengefokte volbloeden, 5 stuks van een eige naar. la Gebr. van Kempen, Ven ray; 2a J. v. d. Winkel, Smakt. Kampioenschap koeien, melkge vend: Kampioene Herta 7 van M. Geurts, Smakt-Venray. Een nog niet op volle kracht spe lend Venray 4 liet zich door Mel derslo 2 toch niet de punten ontne men. Met 'n 3-0 overwinning werd de eerste competitie wedstrijd tot een goed einde gebracht. Doordat de wedstrijd Merselo 2- Venray 5 werd uitgesteld bleef het 5e elftal nog op non-aktief. Venray 6 deed niet voor de an dere elftallen onder en klopte Brug- husia 2 met 2-0. Met 4 overwiningen en 1 gelijk spel bracht de eerste competitie zondag voor SVV goede resultaten. Programma voor zondag 17 sept.: Wittenhorstl-Venray 1, aanv. 2.30 u. Venray 2-Wittenhorst 2, aanv. 12 u. Venray 3-Wittenhorst 3, aanv. 2.30 Wittenhorst 4-Venray 4, aanv. 12 u. Venray 5-Meerlo 3, aanv. 12 u. Hegelsom 2-Venray 6, aanv. 2 u. A.s. zondag zal dan Horst de jaar lijkse Venray invasie gaan beleven. In het nog prille seizoen is .het treffen tussen Wittenhorst en Ven ray zo mogelijk nog minder te be rekenen dan wanneer dit op een la ter tijdstip plaats heeft. Beide ploegen hebben in hun sa menstelling belangrijke wijzigingen ondergaan en er dient te worden afgewacht of er hierdoor meer ver schil in de krachtsverhouding is ontstaan dan dit in het verleden het geval is geweest. De laatste wedstrijd tussen de oude rivalen in maart j.l. te Horst gespeeld gaf een 2-2 gelijkspel tot uitslag. Wittenhorst leed in hun eerste competitiewedstrijd in Arcen een 4-3 nederlaag en zal zeker alles op alles zetten om niet verder achterop te eeraken. Onze ploeg zal zich niet kunnen veroorloven opi alleen in de tweede speelhelft alle krachten samen te bundelen als jl. zondag. Het is vol doende bekend, dat het tegen de Horstermannen dubbel moeilijk is om een eenmaal opgelopen achter stand in te halen. Daarom direct vanaf de aftrap alle energie ingezet en met snelle akties via de vleugels getracht de Wittenhorst verdediging schaakmat te zetten. Dan bij het schieten op doel het hoofd iets koe ler houden dan afgelopen zondag en het zal waarempel wel gaan. Ons 2e elftal menen wij ditmaal meer kans op de overwinnig té mo gen geven tegen de Wittenhorst re serves dan in het vorig seizoen. In dien het mogelijk is om het elftal op zijn sterkst te laten uitkomen blijven, naar onze mening, de pun ten in Venray. De strijd tussen de derde elftallen van Venray en Wittenhorst zal eveneens weinig verschil te zien geven. Vorig jaar toonde Horst zich de sterkste. Ziet ons derde ditmaal kans zich de beste te tonen? Afgaande op de resultaten van 't vorig seizoen moet ons vierde in staat worden geacht om Witten horst 4 de baas te blijven. Hiervoor zal echter snel de nog niet aan wezige oude vorm moeten terug keren. Wij hopen dat dit zondag het ge val zal zijn. Jammer genoeg is Pelzer j.l. zondag ernstig aan zijn enkel ge blesseerd geraakt en zal voorlopig verstek moeten laten gaan wat ze ker een verzwakking is voor het elftal. Venray 5 achten wij wel in staat om onvoorbereid de baas te blij ven over Meerlo 3. De routines in de ploeg zullen de jonge Meerlosen toch zeker geen kans laten. Venray 6 zal het in Hegelsom niet makkelijk vallen om de punten te veroveren. Minder dan een gelijk spel mag er toch niet uit de bus ko men. Supporters welke met het eerste elftal naar Horst willen reizen kunnen de plaatsbewijzen voor de autobus verkrijgen in café Kemps aan het Henseniusplein, vanwaar het vertrek zal plaats vinden. M.H.C.V.-NIEUWS Zaterdagmiddag werden de eerste wedstrijden op ons eigen veld ge speeld. Het veld heeft tijdens de rustperiode een opkikkert je gehad, zodat het prima bespeelbaar was. Dit bleek uit de vier wedstrijden die onze junioren speelden tegen de elftallen van Huac uit Helmond. Het eerste heren-elftal van de ju nioren trad aan tegen hun tegen standers met de vaste wil om de blamage die in Helmond over het team gekomen was (zij verloren toen met 6-0) te niet te doen. Door handig spel van de voor hoede werd het al gauw 1-0. Maar hierbij zou het niet blijven. De ach terhoede had goed vat gekregen op het aanvalsspel van de gasten, zo dat de middenlinie sterk stuwend kon werken. Het spel bleef goed en de samenhang tussen de voorhoede spelers werd allengs beter. Uiteindelijk wisten onze aspiran ten te zegevieren wat voor hun een grote eer betekende. Ook het eerste dames-elftal wilde zich niet aan Helmond gewonnen geven. Weliswaar waren zij niet in staat om de prestatie van 't heren elftal te evenaren, toch gunden zij Huac de winst niet en daarom werd het samen delen. Na deze twee hoofdwedstrijden traden onze aller jongste elftallen aan tegen de eveneens jeugdige Helmonders. Voor hen zullen deze wedstrijden de ervaring brengen die zij in de loop der jaren zullen gaan combineren met betere (techniek; spelinzicht etc. Zondag waren er ook weer vele wedstrijden aan de Leunseweg. Er werd gespeeld om de „Gebroeders Camps'' beker, een dit jaar inge stelde, verzilverde bokaal die jaar lijks in tournooi verband, verspeeld zal worden. Om deze beker zouden spelen de elftallen van Laarbruch, Uden en Venray. Eerst speelden onze beide gasten tegen elkaar. In een snelle wedstrijd wisselden de kansen zich steeds af. Telkens ontstonden ge vaarlijke situaties in de beide cir kels. Toch was het Uden die het eerst de goal vond van zijn tegen stander. Maar Laarbruch liet dit niet op zich zitten en kwam fel te rug. Tweemaal scoorden onze Engelse vrienden daarna, zodat zij overwon nen. Daarna kwam MHCV in het veld tegen Laarbruch. Deze laatsten wa: ren wat vermoeid door de vorige wedstrijd maar voelden zich toch in staat om het tegen Venray op te ne^- men. Het werd plotseling één team in- plaats van elf spelers. Niet verwon derlijk dus, dat snel achter elkaar driemaal de Engelse goalie gepas seerd werd. Na de wedstrijd applaudiseerde het sportieve Engels elftal van harte mee met 't publiek, dat dank uitbracht voor het vertoonde spel. Onze dames speelden nu, duide lijk geïnspireerd door de heren, een wedstrijd tegen Uden. In de eerste helft liep het niet zo vlot maar toch wisten zij driemaal te scoren. Dit was echter een voorproefje van wat komen ging. In de tweede speeltijd liepen zij met geraffineerd samenspel Uden totaal onder de voet. Ook individuele acties slaagr den voortreffelijk. Dat er slechts met 8-0 gewonnen werd dankte Uden aan haar achter hoede-speelsters die ondanks de achterstand op faire wijze door vochten om de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Uden en Venray zouden de laat ste wedstrijd spelen. Duidelijk toon de zich aan beide zijden de ver moeidheid. Daarom zochten de ploe gen het in samenspel, dat soms wel iets te kort werd. Fel waren ondanks dat de aanval len. In de Venrayse verdediging blonken echter de rechtsback en de linkshalf uit door stickvastheid en met de overige leden van de achter- terhoede blokkeerden zij iedere aanval van Uden deskundig. De voorhoede liet zich niet onbe tuigd en attaqueerde fel. Stug ver dedigden de Udenaren hun doel maar konden niet voorkomen, dat onze voorwaartsen tweemaal scoor den. Hierdoor had Venray de eer om de beker te winnen, aan zich ge houden en zodoende dank ge bracht aan de schenkers van de bo kaal die zeer verheugd waren, dat het eerste jaar de beker in Venray bleef. 's Avonds werd in gezellige in tieme kring de beker uitgereikt door de heer Renée Camps aan de aanvoerder van ons team. Hij dank te Uden en Laarbruch voor hun komst en sprak de hoop uit, dat zij ieder jaar van de partij zouden zijn om op sportieve wijze de beker te verspelen. Onze voorzitter dankte op zijn beurt de gebroeders Camps voor hun schenking. Verder sprak hij de hoop uit, dat deze traditie van de „Gebroeders Camps"-beker nog lange jaren in onze club zou mogen voortbestaan. Bij zonder sportieve verliezers toonden zich nogmaals onze Engelse gasten, die een fles champagne aan boden. Deze werd uit de nieuw ver worven beker door de MHCV-leden genuttigd, nadat de aanvoerder een toast had uitgebracht op alle hoc keyers en hockeysters van Laar bruch en Uden. Na deze plechtige momenten werd de sfeer gemoedelijker en in een ge zellige sfeer werd de rest van de avond doorgebracht. Zondag gaat voor het eerste da mes- en heren-elftal de competitie van start. Gezamenlijk gaan zij naar Maas tricht, de verste tegenstander dit seizoen. Vol goede moed door de re sultaten van zondag zullen zij aan treden met de vaste wil om de eer ste wedstrijd om te zetten in 'n overwinning, zodat dan de basis voor een goed hockey seizoen ge legd zal zijn. DIANA-NIEUWS Zondag j.l. werden te Altweert- Weert, de persoonlijke kampioen schappen gehouden van de Neder landse bond van handboogschutte rijen. Deze kampioenschappen be stonden uit een A, B en C-klasse. Uit district 11 te weten Venray en omgeving, waren de drie kam pioenen uit de verschillende klasse aanwezig om mede te dingen naar het begeerde kampioenschap. In klasse A ons Diana-lid H. van Aarsen, in B A. Franssen Ons Ge noegen Ysselsteyn en in C A. Drab- bels van De Batavieren uit Casten ray. Begunstigd door prachtig wind stil weer nam de strijd der kam pioenen 'n aanvang. En met 't ver strijken van de tijd steeg de span ning. Na de eerste 25 pijlen had Harry v. Aarsen 'n kostbare voorsprong van vijf punten op z'n naaste con current. Niet zoveel, maar genoeg om met vertrouwen aan de tweede helft te beginnen. En in die 2e helft hebben z'n supporters het waar schijnlijk zwaarder gehad dan hij zelf. Maar het lukte en met een voortreffelijke laatste serie van 47 punten, werd hij met 'n totaal van 425 punten no. 1 en kampioen in de A-klasse. Proficiat Onze B en C-schutters van het district eindigden op behoorlijke plaatsen, het was goed geweest in Altweert. Zondag 24 sept. staat 'n wedstrijd tegen de koninklijke handboog schutterij Concordia, Amsterdam op het programma. Voor deze wedstrijd die in Amsterdam gehouden wordt wensen wij Diana veel succes. RUITERSUCCESSEN Bij het internationaal ruiterfesti- val, dat in Bergen werd gehouden, werd de landelijke rijvereniging uit Castenray 2e bij de dressuurproe- ven en 6e bij de samengestelde wed strijden. Philipsen uit Castenray maakte de snelste tijd bij de 2 km cross country. Geelen uit Leunen werd 2e bij het springen en won de 1ste prijs bij de keuring voor het beste landbouw- rijpaard. Zijn clubgenoot Litjens kreeg daarbij de 2e prijs. SCHAAKNIEUWS Aan 't internationaal schaaktour- nooi te Gennep werd door 9 leden van de S.C.V. deelgenomen. Hiervan behaalden A. Lucassen en W. Jeu ken een eerste prijs in de eerste klas. F. Broens een 2e prijs in de le klas. Th. Jeuken le prijs in de 2e klas en J. Nugteren le prijs in de 3e klas. Op donderdag 21 sept. a.s. houdt de S.C.V. haar jaarvergadering. Bescherming tegen kraaievraat In het najaar vliegen grote troe pen kraaien rond op zoek naar voedsel. De natuur heeft hun dan niet veel te bieden. Waar zij zich normaal mee voeden is dan schaars. Zo komt het, dat het pas inge zaaide koren in de herfst en win ter extra veel te lijden heeft van de vogels. De troepen kraaien storten zich op de akkers en pikken de zaden en kiemplantjes op. Zij berokkene de boer enorme schade en overlast. Geen wonder dus, dat alle moge lijke middelen worden geprojec teerd om de vogels te verjagen. Vogelverschrikkers en lawaai hebben na korte tijd geen uitwer king meer. De vogels raken eraan gewend en laten zich niet meer ver jagen. De moeilijkheid is om de vogels weg te krijgen zonder ze te doden. Want al pikken zij de zaden op, ze eten toch ook wel muizen, insekten en ander ongedierte dus nut hébben ze ook. Dit moeilijke probleem ward op gelost door de Bayer-fabrieken. Daar vond men een middel uit, dat de kraaien de smaak voor de zaden beneemt. Dit middel heet Morkit. Het is volkomen onschadelijk, ook voor andere dieren. PAROCHIE ST PETRUS BANDEN Priester der week: Past. Geerits Zondag: 17 zondag na Pinksteren; 6.30 M. Franssen en Petra Beklet; 7.30 Gerrit Janssen (v. Aerle); 8.30 Coba Rongen; 9.30 hoogmis voor de parochie; 10.45 Harrie Janssen; 11.45 zek. int.; 7 u. lof, reliquie verering vd. H. Gerardus. Maandag: 6.45 fam. Janssen-Huy- bers; 7.30 Piet Tacken; 7.30 J.M. v. Rijt en overl. fam.; 8.15 best. dienst overl. ouders Tonen-Vermeulen; 8.15 A. v. Mil. Dinsdag: 6.45 L. Gerrits; 7.30 G. Ligthart; 8.15 zeswekendienst G. Janssen 3h; 8.15 Fr. Vermaaten en overl. ouders; 10 u. pl. Huw. Theu- nissen-Pouwels7.30 christelijke njoeders. Woensdag: 6.45 Karei Sijbers en echtgen. en A. Sijbers en dochter Carolien; 7.30 zek. int.; 8.15 P. Wil- lemsen-v. Dijk lh; 8.15 Mevr. de Groot-v. Os (K.A.V.); 9 u. overl. fam. Theunissen-Pouwels. Donderdag: 6.45 A. v. Mil; 7.30 overl. fam. P. vd. Berg-Pelzer; 8.15 Christina Janssen lh; 8.15 Ant. Wei ten. Vrijdag: 6.45 Mart. Peeters; 7.30 Hendr. Vermeulen en kleinzoon Harrie Janssen; 8.15 Gebr. Piet Jo zef en Martin Janssen 2kl; 8.15 zek. intentie. Zaterdag: 6.45 Mart. Peeters; 7.30 int. J. Jacobs en J. vd. Bos (Hense- niusschool)7.30 mevr. de Groot-v. Os; 8.15 P. Custers en echtgen. lh; 8.15 Martien Pelzer van z'n col lega's; biechtgelegenheid van 5.30- 7.30; om 7 u. lof. Deze week zijn de quatertemper dagen. Alleen vrijdag is vasten en onthoudingsdag. RECTORAAT PATERSKERK Tel. 1073 (b.g.g. 1502) Priester der week: Pater Primald 17e Zondag na Pinksteren: de H. Missen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.15; de kollekte (2 in 1) voor de kerk en het emigran ten-werk van Pater Aegidius Ver- sluys; 7 u. lof met overweging. Maandag: H. Jozef Cupertino, be lijder. Dinsdag: H. Januarius en gezel len, martelaren; 7.30 lof t.e.v. St. Antonius. Woensdag: Mis van Quatertem perdag. Donderdag: H. Mattheus, apostel en evangelist; 7 uur Gezinsmis. Vrijdag: Mis van Quatertemper dag; van 3-8 gelegenheid tot biech ten. DE Miva Zondag a.s. zal ook de Missie- verkeers-aktie haar jaarlijkse kol lekte organiseren. Van harte beve len wij ze aan. Mis-intenties Zondag: 7.45 Noud van Lin en Martien Janssen (fam. J.V.); 9 uur overl. ouders Classens-Swinkels; 11.45 Hendrina Koenen-Hendrics. Maandag: 6.15 Chr. v. Kuyl; 7 u. Martien Hendriks, echtgen. en kind; 7.45 overl. ouders v. Hoof-Ewalds. Dinsdag: 6.15 voor overledene; 7 u. overl. fam. Bouten-Verschuuren; 7.45 Gerrit Camps; 8.30 notaris Pluymaekers. Woensdag: 6.15 Chr. v. Kuyl; 7 u. G. v. Meyel, echtgen. en kinderen; 7.45 Handrie Vermeulen; 8.30 uit dankbaarheid. Donderdag: 6.15 Constans Rojer; 7 u. Gezinsmis; 8.30 notaris Pluy maekers. Vrijdag: 6.15 Chr. v. Kuyl; 7 uur overl. fam. Ambrosius; 7.45 Anna Boom, als lid der D.O. Zaterdag: 7 u. overl. fam. Tonen- Vermeulen; 7.45 Gerard Camps (buren); 8.30 Martien Janssen. PAROCHIE OOSTRUM 17e Zondag na Pinksteren: van daag aan de kerkdeur collecte voor de MIVA (Missie-verkeersmiddelen- Actie;; 7 u. lm; 8.30 hoogmis voor de parochie; 10 uur hoogmis voor de deelnemers aan de processie van Oirlo; 7 u. lof met preek en licht processie voor de leden van de Stille Omgang, Dekenaat Venray. Maandag: 7.30 overl. fam. Fleur- kens-Broeks. Dinsdag: 7.30 overl. fam. Weijs- Litjens. Woensdag: 7.30 Johannes Broek mans. Donderdag: 7.30 Gerard Arts. Vrijdag: (vastendag) 7.30 overl. fam. Pouwels-Minten. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Jans sen-Verstappen; biechten van 3-4 u. voor de kinderen; van 6.30-7.30 voor de groten; 7.30 Marialof; vandaag gebed om priesterroepingen. A.s. zondag preek en collecte door missionaris uit Pakistan. PAROCHIE LEUNEN 18e Zondag na Pinksteren: om kwart voor zeven lm; 8 uur lm voor de parochie; 9.15 hoogmis (volks zang) gesticht jgt. v. Arnold Weijs, echtg. en overl. kinderen; 10.30 lm; 3 uur lof; daarna vergadering van de H. Familie vrouwen. Maandag: gest. jgt. voor Willem Vervuurt en echtgenote. Dinsdag: kindermis voor de meis jes, lm voor Gerard Camps. Samen met het ontsmettingsmid del of afzonderlijk als het zaad al ontsmet is, wordt Morkit door het zaad gemengd. Als de kraaien het behandelde zaad oppikken worden zij snel mis selijk en spuwen alles weer uit. Zij komen niet gauw terug als zij een maal deze nare ervaring hebben opgedaan. Woensdag: lm voor Willem Arts en Gertrudis Niessen. Donderdag: kindermis voor de jon gens, lm voor Gertruda van Dijck- Smits. Vrijdag: lm voor Peter Joh. Arts en echtgen. Maria Poels. Zaterdag: gst. jgt. voor Peter Jo hannes Smits en Gertrudis Derks; van 4-5 en van 7-7.30 biechtgele genheid; daarna lof. Kerkpoetsen: Nelly Kuenen en Anny Jenniskens. Deze week woensdag, vrijdag en zaterdag zijn de quatertemperdagen, alleen vrijdag geboden vasten en onthoudingsdag. PAROCHIE MERSELO 17e Zondag na Pinksteren: 6.30 Communieuitreiken; 7 u. lm t.i. fam. Janssen-Poels; 8.15 lm t.i. van SVV Merselo; 10 u. hoogmis t.i. fam. Jansen-Arts; 2.30 lof met rozen hoedje. Maandag: 7.30 lm voor Henricus Eijssen. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. voor Ge rardus Emonts, echtgenoten en kinderen. Woensdag: 7.30 jgt. voor Gerardus Arts en Mar. vd. Voort. Donderdag: feestdag vd. H. Apos tel Mattheus; 7.30 gest. jgt. v. An- Klaassen. Vrijdag: 7.30 lm t.i. fam. Bouten- v. Vegchel. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. de Moeder van Barmhartigheid; 5-7 biechtgelegenheid; 8 uur Marialof. A.s. zondag Universiteitszondag. Die dag speciale maandel. collecte voor de noden van onze kerk. Deze week zijn de quatertemper dagen. Alleen vrijdag 4s :geboden vasten en onthoudingsdag. PAROCHIE CASTENRAY 17e Zondag na Pinksteren: 10 uur hoogmis voor de parochie; 3 uur Kruiswegoefening en lof. Maandag: 7 u. lm voor Matthijs Classens, vanwege het lliefdewerk van O.L.Vrouw v. Lourdes. Dinsdag: 7.30 gst. gez. jaard. voor Wilhelmina Cox. Woensdag: 7.30 gez. maandd. voor A.C. Wismans-Wijnhoven Donderdag: feest vd. H. Mattheus Apost. Evangelist; 7.30 lm tot int. v. Wed. Lenssen-Drabbels. Vrijdag: 7.30 3e vd. zesw. dienst voor A.C. vd. Pasch-vd. Homberg. Zaterdag: 7.30 lm t.e.v. O.L.Vr. v. A.B. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 6-7 gelegenheid tot biechten bij 'n Eerw. Pater; 7 uur lof en rozenhoedje. A.s. woensdag, vrijdag en zater dag zijn de quatertemperdagen, waarvan alleen vrijdag geboden vasten en onthoudïngsdagen. A.s. zondag 24 sept. t.m. 1 oct. ca ritas week in ons dekenaat; In de H. Missen preek en le collecte oor 't Soc. Char, werk; 2e collecte voor de kerk. A.s. zondag buiten de H. Missen alleen H. Comm. te 7 u. Kerkpoetsen: Elly Tacken en Le- ny Drabbels. PAROCHIE OIRLO Zondag: 17e zondag na Pinkste ren, 3e zondag der maand; lm om 6.30 en 7.30; 9 uur vertrekt de pro cessie naar Oostrum alwaar om 10 uur de hoogmis; 12 uur vertrek uit Oostrum. In de kerk is Tantum ergo een zegen; n.m. geen lof. Maandag: 7.30 jaard. voor Jacobus en Gerard Nelissen. Dinsdag: 7.30 jaard. Martinus Phi lipsen. Woensdag: 7.30 jaardienst Gerar dus Bisterfels en Anna Maria Pee ters en overl. fam. Donderdag: 7.30 zieledienst Jan Matthieu Jenniskens en Bernardina Thielen. Vrijdag: 7.30 stichting Hermanus Reynen in leven pastoor van deze parochie. Zaterdag: 7.30 zieledienst Anna Louisa Bos; zaterdagavond biechten van 5-7 uur. Woensdag, vrijdag en zaterdag zijn de quatertemperdagen, alleen vrijdag is vasten en onthoudings dag. A.s. zondag is Universiteitszondag, in alle H. Missen is collecte voorde R.K. Universiteit die bizonder wordt aanbevolen. RECTORAAT HEIDE Zondag: 17e zondag voor 'n over ledene; 10 u. gest. jgt. voor Leonar- dus Spee en Lamberdina Arts; Ako- lieten: Antoon v. Rens en Piet De- rickx; 3 uur lof; vandaag kerkdeur collecte t.b.v. de Miva. Misdienaars van de week: Jan Ewals en Jacques Derikx. Maandag: 7.30 H. Mis voor Har ry Muysers. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Petro- nella v. Dijck-Wismans. Woensdag: quatertemperdag; 7.30 H. Mis voor Hubertus Janssen. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Hu bertus Janssen, Anna Maria Philip sen en Johannes Janssen. Vrijdag: quatertemperdag, gebo den vasten en onthoudingsdag; 7.30 H. Mis voor Johannes Camps. Zaterdag: quatertemperdag; 7.30 H. Mis v. Martin Peeters en overl. fam.; 7 li. biechtgelegenheid; 7.30 lof. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 17e zondag na Pinkste ren; 6.30 lm v. Harry Goumans en overl. fam.; 8.10 lm v. Willem Vol- lenberg; 9.15 kindermis; 10.15 hoog mis best. jaarg. v. Martin Bus en Anna Gertruda Poels; 2 u. lof; na 't lof Congr. vd. meisjes. Maandag: 7.30 lm tot int. vd. fam.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 6