KIJK...! H.J.E. m Burgerlijke stand lagerij Coenders Jos. Nellen Smakt gehuldigd Inkomengrens SEPTEMBER Overpeinzingen hoe deze afdelingen over dit bonds- voorstel denken. Dan komt het op nieuw aan de orde. Aalmoezenier Heimans uit Bergen sprak in deze vergadering over het nut van de levensschool voor jon gens. Deze vergadering ging er principe mee acoord, dat de daar voor in aanmerking komende jonge lui in de bouwwereld ook in de ge legenheid zullen worden gesteld, die lessen te volgen, mits het praktisch mogelijk is. Een ander zeer belangrijk punt, dat aan de orde kwam was de ge- meenteklassificatie. Zoals bekend staan de lonen in de de bouwwereld in Venray-kom in de 4e, die van de kerkdorpen in de 5e gemeenteklasse. Het bondsvoor- stel was om deze op te trekken tot resp. 3e en 4e klasse. Hiertegen kwam uit de vergade ring nog al enige kritiek, omdat de grenzen van Venray-kom zeer eng getrokken zijn, waardoor b.v. plan Zuid bij de kerkdorpen hoort. Men zal nu trachten die grenzen niet alleen verlegd te krijgen, maar ook Oostrum en Leunen in de 3e klas te krijgen, gezien de ontwikke ling van de bouwnijverheid in deze kerkdorpen. Tenslotte was er nog het voorstel om op 26 sept. a.s. een excursie te maken naar een walswerk in Luik. De parochiegemeenschap van de Smakt h^eft zijn koster Josef Nel len bij zijn 40-jarig ambtsjubileum wel in de bloemen gezet. Met een plechtige H. Mis opge dragen door de nieuwe rector Bar- tholomeus Biemans, met assistentie van aalmoezenier Gerrits, pater prior Gregorius en Pater Bernardus, werd het feest ingezet, waarbij het zangkoor op zeer verdienstelijke wijze voor de vocale omlijsting zorgde. Dan was er in het klooster van de Ongeschoeide Carmelieten een zeer druk bezochte receptie, waar op ook Deken Loonen verscheen met wel een zeer bijzondere mede deling. Nadat hij eerst de figuur van Sjef Nellen getekend had, die stil en eenvoudig als zijn patroon al die jaren door zijn werk gedaan had ten dienste van kerk en pelgrim, wees hij er op, dat ook Z.H. de Paus die verdiensten had willen honore ren met de onderscheiding: Bene Merenti. Maar het zou bij deze ene onderscheiding niet blijven. Aalmoezenier Geerits kon hem namens de Gregoriusvereniging de gouden ere-medaille uitreiken als 'n erkenning voor het werk wat Sjef heeft gedaan. De heer Kersten sprak een woord van gelukwens namens de fanfare van Smakt en Holthees, die de plechtigheid muzikaal kwam opluis teren. Hij schilderde Sjef Nellen als de man achter de schermen, die in het kleine Smakt een rol van ge wicht, letterlijk en figuurlijk, ver vulde doordat hij bij elke organisa tie betrokken was en op zijn manier veel bijdroeg voor het gemeen schapsleven van dit kleine kerk dorp. Ook de dirigent van het gemengd koor bracht hulde namens de zan gers en zangeressen van de Smakt en Holthees, waarvoor Nellen altijd klaar stond. En zo is er deze hele receptie lang de loftrompet gestoken over Sjef Nellen, die vele, vele handen te schudden kreeg. Natuurlijk was oud-rector Jozef ook nog nauw even overgewipt om zijn koster geluk te wensen, die netjes in de houding ging staan voor de leger-aalmoezenier. En ook de provinciaal Pater Hei- nen, eveneens oud-rector ontbrak niet bij degenen, die koster Nellen gelukwensen kwam aanbieden. Een plechtig lof besloot de recep tie. Op het feestdiner verscheen la ter nog het fraterskoor, die behalve een feestcantate het werk en leven van de jubilerende koster ook nog in een grootse potpourri naar voren brachten. Uit vele plaatsen van ons land waren schriftelijke gelukwensen voor deze koster van St. Jozef naar de Smakt gezonden. ZILVEREN JUBILEUM De heer Martien Janssen was 25 jaren in dienst bij de firma Karei Wijnen. Bij gelegenheid van dit feit werd een feestavond georganiseerd voor alle personeelsleden en hun dames, waarbij de zilveren jubilaris gehuldigd werd. De directie van de grossierderij bood hem een radio toestel aan, terwijl ook zijn colle ga's een cadeau aanboden. Dit is het tweede zilveren jubileum. Vorig jaar was de heer Piet Janssen 25 jaren in dienst bij deze firma. TONEEL Door de Toneelvereniging „Come- dia" is in studie genomen „Verbro ken Banden", hetgeen wordt opge voerd op 8, 9 en 10 okt met de vie ring van het 40-jarig jubileum. TONEELVERENIGING „D.O.E.T." Door de toneelvereniging D.O.E.T. Veulen is in studie genomen het to neelstuk „Als de kinderen maar eens groot zijn", van K. Spierings. De opvoering hiervan zal plaats hebben op 10 en 11 december. Als datum voor een tweede opvoering werd gekozen 18 en 19 februari 1962. ONGELUKKEN Op de Maasheseweg nabij de Smakt kwam de bromfietser P uit Afferden te vallen door onbekende oorzaak. Met kneuzingen en een gebroken arm werd hij overgebracht naar het ziekenhuis. Naar het ziekenhuis werden ook overgebracht twee Engelse militai ren van 't Engelse vliegveld Laar- bruck, die maandagavond, na een bezoek aan Oostrumse kermis met hun wagen huiswaarts keerden. Ver kwamen ze niet want met een da verende klap belandden zij tegen een boom op de Wanssumseweg waarbij de wagen totaal werd ver nield en zij in het ziekenhuis te recht kwamen. Een der slachtoffers is inmiddels overleden. MIDDEN PEELWEG Met de werkzaamheden aan 't 2e gedeelte van de Midden Peelweg is het wegenbouwbedrijf Hubers N.V. uit de Bilt begonnen. Het tweede gedeelte verbindt de weg Venray-Deurne met de weg van Griendtsveen en America. In de kosten van dit gedeelte draagt ook weer bij 't tertiaire we genfonds van de provincie, het de partement van Economische Zaken en de Dienst Arbeidsvoorziening. Dit weggedeelte komt o.a. midden door de kom van Ysselsteyn lopen. Er is eerst sprake geweest, dat 'n nieuwe weg om Ysselsteyn heen zou worden geprojecteerd, doch dit is niet doorgegaan. Mocht het verkeer t.z.t zodanige omvang aannemen, dat dit gevaar gaat opleveren voor de bewoners van Ysselsteyn, dan zal alsnog omlegging overwogen worden. Men hoopt einde 1962 dit tweede gedeelte gereed te hebben. EERSTE PRIJS In Ysselsteyn ging zondag de vlag uit om de fanfare de Peelklank Dit nog jonge korps had namelijk de eerste prijs gewonnen in de 2de afdeling op het muziekconcours te Sambeek, met 268 punten. Bij het behalen van dit succes werden directeur en muzikanten hartelijk gehuldigd. KOSTERS VERGADEREN OP DE SMAKT Maandag zal de kosterskring Noord-Limburg op de Smakt in het Pelgrimshus vergaderen, om hun medelid J. Nellen te huldigen met zijn 40-jarig kosters-jubileum. EERSTE STEENLEGGING Zondag werd te Brunssum onder grote belangstelling in de nieuwe St. Gregoriuskerk de eerste steen gelegd door de vicaris-generaal van het bisdom Mgr. P. v. Odijk. Deze Gregoriuskerk is de hoofdkerk van het dekenaat Brunssum, waarvan de Z.E. Heer Beel deken is. Ze wordt gebouwd door aannemings bedrijf Gebr. Janssen N.V. te Ven- ray. REVOLUTIEBOUW? De zware regenval van de vorige week heeft in Apeldoorn een bouw- schandaal van de eerste orde aan het licht gebracht. Het modem op getrokken zusterhuis van het Julia- naziekenhuis bleek niet voor een onbelangrijk deel van de 85 kamers onbewoonbaar geworden. Het zusterhuis, een project van 1,2 miljoen gulden, werd vorige week door de aannemer M. opgele verd. De gemeente Apeldoorn heeft zonder bezwaren 't zusterhuis aan vaard. De aannemer treft geen schuld, het gebouw is geheel vol gens bestek uitgevoerd. De schade is moeilijk te bepalen. Deze zal waarschijnlijk tussen de 50.000 en 250.000 gulden liggen. WESPENNEST TE RADICAAL UITGEROEID Bij een inwoner van Alphen aan de Rijn, is de aangebouwde keuken vrijwel geheel verwoest als gevolg van een zeer vreemde methode voor het uitroeien van een wespennest. Een wespenfamilie had zich tussen het plafond van de keuken genes teld en men was op het lumineuze idee gekomen de wespen met stads- gas te verdrijven. De heer des hui zes sloot, geholpen door een buur man, een waterslang op de gaslei ding aan en liet het gas vrijelijk tussen het plafond stromen. Deze gasbehandeling werd de wespen te machtig en ijlings verlieten zij de keuken. Aangemoedigd door dit succes be sloot men de uitroeiing te voltooien door het nest in brand te steken. Hij streek een lucifier aan enlag de volgende seconde in een vrijwel geheel verwoeste keuken. Het gas was geëxplodeerd. Zelf kwam hij, evenals zijn buurman, er wonder boven wonder, goed af. Ook aan grenzende keukens van buren wer den beschadigd. De explosie was tot ver in de omtrek te horen. EERSTE KAMER AKKOORD MET TOTO Ook de Eerste Kamer heeft een voetbaltoto met een maximum hoofdprijs in geld uit te betalen aanvaard. Er is dinsdag zeer ver deeld gestemd, met 46 stemmen voor en 14 tegen. Van de tegenstem mers waren er slechts drie te vin den bij de A.R.-fractie, 10 bij de P.v.d.A. en 1 bij de C.P.N. Voor 31 december 1964 zal opnieuw over de maximum-hoogte van de hoofdprijs worden gesproken. Ook alle loterij- prijzen boven 1000, ook over de totoprij zen, zal voortaan 15 procent belasting worden geheven. MOORD IN SEVENUM KOMT 3 OKT. VOOR RECHTER De rechtbank te Roermond zal dinsdag 3 oktober de strafzaak be handelen tegen de fabrieksarbeider Th. van B. uit Belfeld, die verdacht wordt van de moord op Hans Her mans, een jaar geleden in Seve- num gepleegd. Verdachte is ten laste gelegd moord, subsidair gekwalificeerde doodslag, meer subsidiair 'n zeden misdrijf met een strafverzwarende omstandigheid. GEMEENTEPERSONEEL WIL VRIJ TIJDENS KERMIS Onder de gemeente-amtenaren in Venlo heerst ontstemming over de aankondiging van het gemeente bestuur dat voortaan de twee vrije middagen tijdens de voor- en na jaarskermis afgeschaft zullen wor den, aldus de Volkskrant. Weliswaar krijgen zij nu ook 's morgens vrij, maar hiermee zijn de ambtenaren niet tevreden, om dat tegenover het verlies van vier vrije middagen maar een compen satie van twee ochtenden staat. In de circulaire aan het gemeen- tepersoneel waarbij dit besluit wordt bekend gemaakt, wijst het gemeentebstuur er op, dat de kermissen steeds meer het karakter van het vroegere volksvermaak verliezen, waardoor het vrijaf geven op vier middagen per jaar niet lan ger verantwoord is. Het carnavalsfeest is daarentegen een echt volksfeest, dat men het ge- meentepersoneel graag geheel wil laten meevieren. LOF VOOR ZORG VOOR OORLOGSGRAVEN De doden van de laatste wereld oorlog zijn niet slechts die van hun nabestaanden; zij zijn de doden van ons volk. Daarom is het goed, dat de Oorlogsgravenstichting geen overheidslichaam is, maar een or ganisatie uit het volk, zei minister Toxpeus (Binnenlandse Zaken) woensdagmiddg in het Dierentuin gebouw, waar het 15-jarig bestaan van de stichting plechtig werd her dacht. Minister Toxopeus bracht dank voor de wijze waarop de Oorlogs gravenstichting haar arbeid heeft gedaan, getuigend van een diepe liefde voor de naaste. Uit die liefde putte de minister vertrouwen voor de komende jaren, wanneer steeds minder mensen leven, die de doden kenden en de oorlogsellende beleef den. Het werk van de Oorlogsgra venstichting nadert 'n consolidatie- punt. (Aanvulling Kerkelijke Diensten) PAROCHIE ST PETRUS BANDEN Zaterdag 23 sept. om 9 uur pl. huwelijk Rutten-Thijssen. Wij vestigen de aandacht van de als vrijwillig aangesloten zieken fonds-verzekerden op de inkomen- grens welke voor deze categorie van ziekenfonds-rechthebbenden geldt. Bij de ziekenfondsen kunnen slechts zij vrijwillig verzekerd wor den of blijven, wier inkomen niet meer bedraagt dan 8.000 per jaar. Dit bedrag kan evenwel worden verhoogd met 225 per kind bene den de 16 jaar, of beneden de leef tijd van 27 jaar als zij studerende of invalide zijn. Indien het inkomen deze bedra gen te boven gaat, is er sprake van ten onrechte verzekerd zijn en een ten onrechte verzekerde persoon (en zijn gezinsleden) kan geen aan spraak maken op hulp voor reke ning van zijn ziekenfonds. Betrokkene dient zelf, zodra zijn inkomen de bovenvermelde bedra gen overschrijdt, direct zijn zieken fonds daarvan in kennis te stellen. De betaalde premie over de periode, dat de verzekerde ten onrechte was verzekerd, wordt door 't fonds niet gerestitueerd. ER IS NOG EEN MOGELIJKHEID Afgezien hiervan, dus dat premie wordt betaald zonder dat er aan spraken zijn, is het voor degenen, die hun verzekering door over schrijding van de inkomensgrens niet meer kunnen voortzetten, van groot belang, dat zij zich onverwijld met de administratie van hun zie kenfonds in verbinding stellen. Hoewel voortzetting der verzeke ring voor huisartsenbezoek en de door deze voorgeschreven medicij nen niet meer onder de zieken fondsverzekering kunnen vallen is er toch een mogelijkheid zelfs als zij ziek zijn zich op redelijke wijze te kunnen dekken tegen de kosten van ziek zijn. Deze dekking is dan een tegen ziekenhuisopname en poliklinische behandeling. En ieder weet het: verblijf in een ziekenhuis kost han den vol geld en is bij een vrij lang durige opname niet te betalen, ook niet door iemand die 9.000 per jaar verdient. STUDERENDE KINDEREN Nu we het toch over het zieken fonds hebben, willen we nog even aandacht vragen voor de studeren de kinderen van 16 tot en met 26 jaar. Dezer dagen ontvangen de ouders (of de kinderen op school) een for mulier voor het verkrijgen van een verklaring van het hoofd van de studie-inrichting betreffende de studie in het aanstaande jaar. Het gaat hier dus over kinderen die studeren en die op de ziekenfonds- kaart der ouders staan ingeschre ven als indirect-verzekerde. Dit heeft ook betrekking op kin deren van vrijwillig-verzekerden, eveneens in de leeftijd van 16 t.m. 26 jaar. Deze laatste categorie kan dan voor een reductie op de zieken fondspremie in aanmerking komen. Vergeet het formulier niet en vul het met spoed in, waarna direct op zending van 't ziekenfonds moet plaats hebben. ZES MAANDEN MET LANGE AVONDEN, OOK VOOR ONTWIKKELING TOT MEER GELUK! Het is weer september geworden. Het is aanstonds herfst en het zal dan zes lange maanden duren voor een nieuwe lente aanbreekt. Zes maanden met lange avonden, waar op men 't binnenshuis zoekt, zij dit nu de huiskamer, vergaderzaal of ontspanningsgelegenheid. Voor duizenden mensen zit in de ze avonden geen enkele lijn. De ene keer houden ze anderen van het werk, een andermaal slapen ze van zeven uur tot half negen, kijken ze vluchtig de krant door luisteren wat naar radio en zien al tegen hun werk op als de nacht nog beginnen moet. Het zijn de dromers, die maar niet willen leren, dat dromen be drog zijn. In september worden niet alleen de dagscholen, maar ook de avond scholen geopend, beginnen cursus sen, wetenschappelijke lezingen enz. De avond is ook bij uitstek geschikt om zich te ontwikkelen. Overdag verrichten zowel hoofd- als hand arbeiders voor het merendeel rou tinewerk. Men kan gerust zeggen, dat 95% der werkers per week veertig uren routinewerk vericht en tot hen behoren ook de meeste dok toren en hoogleraren die zich even als ambachtslieden in hun vrije uren verder moeten cntwikelen en zich dan verdiepen in werken en vond sten van collega's. Men hoeft niet minder ontwikkeld te zijn dan een geleerde; slechts zijn ze beiden spe cialist op hun eigen gebied. Ontwikkeling is geen bijzaak, maar hoofdzaak. Iemand, die zich niet voortdurend blijft ontwikkelen, komt achter en wordt op de duur geen medewerker, doch werktuig. Dit is een harde en grote waarheid. Denkt U daar eens aan nu de lan ge avonden weer voor de deur staan. Kent u uw Nederlandse taal nog niet goed en die zijn er on danks het verplichte lager onder wijs bij tienduizenden leert u haar dan alsnog. Gebrekkig schrij ven is erger dan stotteren, want voor het eerste is men zelf verant woordelijk. U kent uw Nederlands goed en zou graag Engels willen le ren, wel, niets belet u. Misschien weet u al voor het gewone maat schappelijk verkeer en uw beroep voldoende van talen af en gaat uw verlangen uit naar een of andere wetenschap: ziel-, genees-, opvoed-, sterrenkunde, wijsbegeerte, maat schappijleer, noem maar op, niets is er dat u belet deze wetenschap tot uw bezit te maken. Mogelijk wilt u zich een bepaalde vaordig- heid verwerven: tekenen, boetseren, zingen, bespelen van een instrument ook deze vaardigheid kunt u zich eigen maken. Slechts uw gemakzucht kan daarbij in de weg staan en het feit dat u van alles tegelijk wilt. Daar om, stelt u zich eens goed voor wat u wilt en doet één ding tegelijk. Dan zult u ook in de komende zes maanden uw kennis en vaardigheid vermeerderen en daardoor uw ge luk en dikwijls ook uw inkomen! Qescherming Qevolking (Tel.) Hoewel de Dienst Bescher ming Bevolking al jarenlang in ons land in meer of mindere mate nut tige activiteiten heeft ontplooid, heeft deze dienst toch nimmer kun nen bogen op grote populariteit of, Wat nog veel belangrijker is, op grote belangstelling van het Neder landse volk Deze houding is zeer goed ver klaarbaar. Niets is voor een mens weerzin wekkender dan direct geconfron teerd te worden met de praktische gevolgen van een mogelijke atoom oorlog. Men keert zich van deze problemen vrijwel instinctief af. Inconsequent is deze houding wel. Het Nederlandse volk geeft bijna twee miljard gulden uit aan defen sie, om in geval van oorlog zo weer baar mogelijk te zijn. Waarschijn lijk zal voor vele dienstplichtigen de diensttijd verlengd worden. Gezien de internationale situatie legt vrijwel iedereen zich hierbij neer. Maar het zou dan ook niet meer dan normaal en consequent zijn, wanneer iedere Nederlandse burger zichzelf en zijn gezin zo weerbaar mogelijk maakt voor het geval wij door een oorlog overval len worden. De gedachte dat men tegen een atoomaanval toch geheel weerloos is, is fatalistisch en niet juist. Zij, die zich uit hoofde van hun beroep, in deze problemen verdiept hebben, spreken een andere taal. De wereldsituatie is ernstig en de oorlogsdreigementen, waarmede het Kremlin aan zijn verlangens kracht tracht bij te zetten zijn af schuwwekkend. Maar het zijn toch steeds slechts dreigementen. Er zijn gelukkig nog genoeg te kenen, dat het gezonde verstand kan en zal zegevieren en een oor logscatastrofe vermeden zal worden. Doch zolang het macabere poker- spel, door het Kremlin gespeeld, voortduurt, is Nederland, onverbre kelijk verbonden aan de NATO, ge noodzaakt alle consequenties hier uit te trekken. Een van de conse quenties is, dat ook iedere burger zich op kalme wijze voorbereidt, om jich zo goed mogelijk te bescher men. DADERS DIAMANTENTRUC IN HEERLEN EN GELEEN GEPAKT Gp verzoek van de Rijkspolitie te Echt, werd te Heerlerheide de 51 jarige F.G. uit Heerlen gearresteerd, terwijl de politie te Geleen de uit die plaats afkomstige 35-jarige W. D. arresteerde. Beiden werden op last van de Officier van Justitie te Roermond ingesloten als verdacht van oplichting. Beide arrestanten vervoegden zich enige tijd geleden bij een landbou wer te Koningsbosch-Spaans Huis ken met een pakje, dat volgens hen edelstenen zou bevatten, zijnde het bezit van een uit Oost-Duitsland ge vluchte familie. Zij verzochten de landbouwer te gen vergoeding van 2.500 het pak je naar Duitsland te smokkelen. Om er echter zeker van te zijn, dat deze zich aan de afspraak zou houden, vroegen zij hem een waarborgsom van 1.000 te storten. De landbouwer voldeed hieraan en hij ondernam zijn expeditie over de grens, waar hij op de afgespro ken plaats op het tweetal wachtte. Beide „heren" kwamen echter niet opdagen. De landbouwer voelde zich toen niet meer zo zeker van de zaak en maakte het pakje open. Het bleek slechts waardeloze gla zen kralen te bevatten, waaruit hij begreep, dat zijn duizend gulden naar de maan waren. Hij stelde zich in verbinding met de politie, die het lukte aan de hand van een autonummer de „slimme' jongens op te sporen en te arreste ren. SPORT-TOTO De K.N.V.B. verwacht, dat over een maand de prijzen van de toto weer in geld kunnen worden uitge keerd. Minister Beerman heeft namelijk beloofd, dat hij de gewijzigde Lote- rijwet - die woensdag door de Eerste Kamer is aanvaard zo spoedig mogelijk in het Staatsblad zal plaat sen. Het duurt dan neg drie weken alvorens de wet in werking treedt. UITBREIDINGSPLAN De gemeenteraad van Venlo heeft zijn goedkeuring gegeven aan het uitbreidingsplan voor de villawijk .Stalberg". Het plan omvat de bouw van 18 villa's en 107 bungalows. De villa's zijn geprojecteerd op 't terrein van de zandafgraving van de firma Hec- ker. In het kader van dit uitbreidings plan voor de villawijk „Stalberg" zullen zes woningen, die in dit ge heel niet passen, worden gesloopt. Daartoe behoren het café Heynen, het trefpunt van het bekende „Ak- kermansgilde" alsmede de woning met wasserij van M. Gubbels. Overigens zullen er nog wel enige jaren voorbijgaan voordat dit plan is gerealiseerd. Zelfs degene, die van vee net zo veel verstand heeft, dat hij een koe van een stier kan onderscheiden, zal het opvallen, dat op de jongste keuringen in Neer, waar dan het puikje van de Limburgse veestapel bijeenkomt, de Venrayse veestapel grote succes heeft behaald. Zowel individueel als in de groe pen is gebleken, dat het Venrays fokmateriaal tot het beste van Lim burg behoort Dat deze resultaten verkregen zijn door onze Venrayse K.I. is een vol gende conclusie. En dat werpt van zelf de vraag op hoe de situatie rond deze vereniging nu feitelijk wel ligt? Want de datum van de eerste ja nuari, de datum waarop de vergun ning wordt ingetrokken voor een K.I.-afdeling van de zuivelfabriek en een nieuwe vereniging gesticht moet zijn, nadert met rasse schre den We behoeven de geschiedenis niet meer te vertellen, dat is in het ver leden al uit den treure gebeurd, Maar 't gaat er om, wat men doen zal. Een zelfstandige Venrayse ver eniging oprichten of zich aansluiten bij het K.I.-Centrum Noord-Lim burg in Horst. De voor- en tegenstanders van dit laatste wegen tegen elkaar op en als de koeien moeten beslissen, dan bleven ze in Venray De uitslagen van Neer moeten toch wel te denken geven. van 7 t.m. 13 sept. 1961 GEBOREN: Hermsen Henricus, Hoenderstr. 108 van Lith Rudolph, Vierlingsbeek Wismans Maria, Pas 3 v. Meijel Petronella, Paardekopw. 6 Gielens Franciscus, Heidsemolenweg 11 van Meijel Anna, Deurneseweg 7 OVERLEDEN: van Merrienboer Bardina, 67 jr, Overloonseweg 2 ONDERTROUWD: Evers Johannes, 30 jr, metselaar, Hardeweg 2 en Jacobs Johanna, 20 jr, Kulutweg 6 Janssen Mathijs, 30 jr, landbou wer, Mgr. Hansenstraat 2 en Pou- wels Maria, 26 jr, St. Servasiusw. 12 GETROUWD: Rommen Leonardus, 33 jr, arb. pannenfabriek, Vlakwaterweg 11 en Toonen Anna, 26 jr, Vlakwaterw.il Grubben, Joseph, 25 jr, ingenieur, Kerkstraat 40 Brunssum en Hoede- maeckers Maria, 23 jr, Merselose- weg 68 Linders Gerardus, 25 jr, pluim veehouder, Kerkweg 5 en van Hoof Hendrika 24 jr, Paardekopweg 19 V. Dankbetuiging Langs deze weg betuigen wij- onze hartelijke dank v.d. gebe den en de belangstelling/bij het vrij plotseling overMjden en de begrafenis vannnjn in- niggeliefde eó^tgenoót, onze zorgzame vadeïy Rootvader, broer en oom Johannes7 Maassen Speciaal #ank aah heren geestelijken/ heren doktoren, zusters van het Ziekenhuis, de buur# alsook aan begra fenisonderneming Goum; fam. Maassei Venray-Ysselsteyn Deurneseweg 23 GEVRAAGD ^MEISJp- r huishoy.d?eh winkel Bakkerij P. VAN HAM Stationsweg 47 TE KQOP partft^jMggjgn ïskens, Wieënwèg^ 2 TE KOOP kolenh^Md Wilhelminatjïraat 22 TE KOOP toom van Ass^Véïtum 21 Onze réclame Puntham 100 g\45, 250 g. 100 Lunchworst/,, 40, 90 Zure zult/ 500 g. 40 Vrijdag eh zaterdaV nmderlappen>600 g. 3. Dinsdsig gehakt 1.40 Woensd. speklappen 1.30 Donderd. braadworst 1.50 De Hee FRANJ geven met |- nis van de ff die bij bét g de namen Johannes lf\ Helmond, v. Leeuw De' Heej BARTE, geven met i- nis van dei»7 Lofe \Bij het Hjg hij de na n Lydia Mari Tegelen, Past. Frê; TijcteHjk Iw kanjer 16. j N M. Swiekfó M. Swinkfj* brengen hipk namens we e, voor de gj g bij him-hüw i. bij hun hi Vénray, ''"Past. Rut! Danl 5Vrij r, k1 aan i inwoner? alle anderein hulp bij brai- men van pu Danl P O Langs de: onze iWtel deelneming het plotsV de begrafei geliefde bro Joh. Henr. :z 'ij/ d de Speciaal geestelijken, Ziekenhuis, aan Begrafju- mans voor recte ver: van de bégi fan r- 'ijng Venray-Mi Grootdorp Tweeda-J^lft van October verschijnt herdruk van Dank Voor ^e v r. langstelling bi het overlijde li van mijn lie^i1 zorgzame broer, zwag< 1 grote grijze dweil 75 ct. de 2de~vooitós 1 fles Thijm siroop gulden met 21 1 pak A.H.O. speculaaè. (de lekkerst; 1 blik foepballen 65 ct.,Vierde vo 1 fles Sanivite levertraan met sinaasappelsmaak f 2.i els 1 pak H.O. mout 57 ct. en 5 pegels 1 blik (nieuwe oogst) sperciebonen 6 6 repen chocolade Victoria van 'f 1. 1 busje peper 69 ct. 1 pak 1 pot pindakaas van 98 ct. voor Onze verse vleeswaren aanbiedii 1 theeworst 100 gram Land leverworst 200 gram bloedworst 100 gram cervelaatworst Poshtrast 6 Te). 2045 aY

Peel en Maas | 1961 | | pagina 2