Beschouwingen over hel Lollebeek-plan... Belastingen Neomist in Merselo gehuldigd Koopt na Rhenmaloten Insluit - Jitog leirty SPORT WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Jgff! Ingezonden f Brief uit Biak m \xkm 1 Zondagsdienst huisartsen De aannemers vergaderden Vrijdag 15 september 1961 No. 37 Twee en tachtigste jaargang PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN GROTESTRAAT 28 POSTBUS ABONNEMENTS- Venray 1.75) 30 miljoen guldens is een dermate groot bedrag, dat we het ons maar moeilik voor kunnen stellen. Toch zal binnen nu en 10 jaren dit bedrag uitgegeven worden in deze streek, om de landbouw gronden rationeler en economischer ingedeeld te krygen. En een groot deel van dit bedrag zal in onze gemeente tot gelding komen in nieuwe wegen en waterlossingen, in nieuwe boerderijen en herverkavelde gronden, in aansluitingen op de waterleiding en door nieuwe aankleding van het landschap. Het is duidelijk, dat niet alléén de eigenaars en pachters van de bijna 7.500 ha in de gemeente Ven- ray daarvan gaan profiteren en dus ook hun aandeel bij moeten dra gen, maar dat daarvan de gehele Venrayse gemeenschap beter gaat wordenEn dat dit dUs geen zaak is, die de Venrayse burger af kan doen, met een verwijzing naar de landbouwers. Voor wat Venray betreft, geloven we dat de bereidheid om aan deze ruilverkaveling mee te doen wel zeer algemeen is bij onze landbou wers. Ondanks het feit, dat men nog niet zeggen kan, hoe groot ieders persoonlijk aandeel in de kosten zal zijn, is men er allerwege van over tuigd, dat deze kosten er uitkomen, doordat men rationeler en economi scher kan werken, wat uiteindelijk de bedrijfswinst ten goede komt. Natuurlijk zijn er bezwaren. We hebben deze kunnen horen op de jongste voorlichtingsvergadering, waarbij o.a. het landschapsplan ter sprake kwam en de bespreking van het Lollebeekplan. TEVEEL BOMEN EN STRUIKEN Vooral in het ontginningsgebied is men nog al fel gekant tegen de groenstroken, die op instignatie van het Staatsbosbeheer daar zullen moeten komen. Brede stroken groen en bomen langs wegen en akkers, een ruime erfbeplanting, hebben kritiek opgeroepen bij vele boeren, die van de ene kant het nut wel in zien van wat groen vanwege de ver stuiving, maar van de andere kant ook de nadelen kennen door min dere opbrengst, i.v.m. wortelvor ming en schaduw en minder droog- mogelijkheden. Hoewel men enerzyds rustig voorstander kan zijn van wat meer groen ook en vooral in de ontginningsgebieden heeft het natuurlyk geen zin dat hier aan tientallen hektaren goede boerengrond alléén al in één kerkdorp geofferd worden. Men kan slechts hopen, dat het nader overleg, wat is toegezegd in deze tot resultaat raag hebben, dat de groen-beplanting tot normale proporties wordt teruggebracht. BEGRENZING. Dan is nogmaals nadrukkelijk naar voren gekomen, dat het feite lijk dood-jammer is, dat zowel een gedeelte van Oostrum als ook ge heel Merselo buiten deze ruilverka veling zullen vallen. Juist twee stukken in onze gemeente, die de ruilverkaveling zo dringend nodig hebben. We moeten eerlijk zeggen, dat de argumentatie, dat het Lollebeekplan ergens een grens moet hebben, ons nooit erg overtuigend in de oren heeft geklonken. Logischer en nor maler zou zijn geweest, dat bij de opzet van dit plan de gehele ge meente Venray betrokken zou zijn. Bij de bijna 12.000 ha, die dit plan kent, betekenen de overgebleven stukken weinig. Het schijnt echter, dat gedane za ken geen keer nemen en dat dus genoemde stukken buiten het plan zullen blijven. En dus ook niet kun nen profiteren van de mogelijkhe den, die dit plan biedt. Er is nog een kleine kans, zo zei Ir. Simons, als men tot vrijwillige ruilverkave ling zou willen overgaan. Het is ons onbegrijpelijk waarom men zowel in Oostrum als in Merselo deze laatste kans, zo mogen we wel zeggen, niet aan grijpt. Waarom men hier niet al les op alles zet om tot een goede oplossing te komen, tegelyk met de verwezenlijking van het Lolle beekplan. De mensen, die thans door kort zichtigheid deze vrijwillige ver kaveling tegen houden, laden niet alléén voor zichzelf maar ook voor hun kinderen en voor de gehele gemeenschap een gro te verantwoording op zich WEGEN... Een der grote voordelen van het ruilverkavelingsplan is, dat de zgn. boerenwegen nu voor een deel ver legd en verbeterd worden, voor een ander deel verhard en verbreed worden. Gelukkig, zo kan men wel zeggen, want onze zandwegen vor men een probleem, waarvan de op lossing van gemeentewege alleen niet te verwachten is. Men heeft de laatste jaren de verbetering van veel van die wegen trouwens opge schort tot de verwezenlijking van het Lollebeekplan. En inderdaad toont een eerste overzicht van het nieuwe wegenplan, dat in dit Lolle- beek-project vele kilometers zand wegen nu eindelijk verhard en ver beterd zullen worden en dat ver schillende wegen, waarover sinds jaar en datum geklaagd is in de gemeenteraadsvergaderingen, thans zodanig verbeterd worden, dat deze klachten definitief tot het verleden gaan behoren Maar bij nadere bestudering blijkt, dat men zo links en rechts toch ook nog wegen laat liggen, die men liever breder en verhard zou zien. De Rouwkuilenweg is er een van, de weg van Oostrum naar Meerlo is een andere. En zo zal men links en rechts nog wel enkele we gen vinden, die men in het kader van dit Lollebeekplan liever veran derd zou hebben. Neen, zeggen de opstellers van het voorlopige plan, dat gaat niet, want anders worden de kosten van het gehele project te groot. Nu is dat voor een leek on mogelijk te beoordelen, temeer ook al waar feitelijk geen inventarisatie van de wegen, die wel of die niet verbeterd worden, heeft plaats ge had. Maar van de andere kant is het zo, dat men thans zowel de ma chines als het materiaal ter plaatse krijgt en dat men terwille van kos ten nu de moeilijkheden maar op schuift tot later. Maar eens zal men toch tot verharding en verbreding moeten overgaan en de vraag is dan of het dan niet veel en veel duur der is ,dan nu in het hele project. In de plaatselijke commissies zal dit alles waarschijnlijk wel ernstig onderwerp van gesprek zijn en aan gezien ook de gemeente hierin een rol speelt is het te verwachten dat deze zal streven naar een zo goed en uitgebreid mogelijke oplossing van het zandwegenprobleem. Er speelt nog iets anders bij de ze wegen-vernieuwing. Dat is na melijk het vraagstuk der kosten-be- taling. Zoals de kaarten nu liggen, moeten de boeren, die grond aan of bij zulk een verbeterde weg hebben, een deel betalen van de kosten van die verbetering. Neen, zeggen ver schillende belanghebbenden, elders in de gemeente zijn ook wegen ver beterd en opgeknapt, zonder dat de mensen zelf hebben moeten bijdra gen. Waarom dan hier nietEr zit iets reëels in deze redenatie, maar van de andere kant is het zo, dat de gemeente al 850.000,bij draagt in de zgn. ,wegenkosten" en dat ze feitelijk nu al niet weet, hoe dit bedrag op tafel gebracht moet worden. Een moeilykheid, waarover waar schijnlijk nog wel eens diepgaand gepraat zal worden. Of een in te voeren baatbelasting niet een ver schuiving van de moeilijkheden is, moeten we afwachten. Want ook aan baatbelastingen zitten haken en ogen, die links en rechts wel eens diep kunnen prikken. Dit he le probleem zal o.i. nog een der moeilykste worden bij deze ruil verkaveling PLAATSELIJKE COMMISSIES Een andere moeilijkheid verwach ten we ook bij de instelling der plaatselijke commissies. Het is de bedoeling dat in elke betrokken ge meente een plaatselijke commissie wordt ingesteld. Men zal dus in Venray een commisie krijgen, waar in o.m. een afgevaardigde van de gemeente zit, een van de „groot"- grondeigenaars, een van de kleinere en een van de pachters. Veel ruim te blijft er dan niet over om bv. kerkdorpsgewijs mensen aan te trekken, die met de mogelijkheden en moeilijkheden in ieder der kerk dorpen goed op de hoogte zijn. Het blijkt, dat men ook van hogerhand deze moeilijkheid al gezien heeft, die i.v.m. de uitgebreidheid van het betrokken gebied niet onderschat moet worden. Maar een oplossing hebben we niet gehoord en het is en blijft daarom de vraag of men voor Venray met 57 mensen in de ze commissie zal kunnen volstaan. Ook hierover dient binnenska mers toch overleg gepleegd te wor den. Temeer waar juist die plaat selijke commissies van allerhand te vervullen krijgen, en problemen op dienen te lossen, die hier zus, maar elders zo liggen. Eens temeer ook, omdat juist de plaatselijke commissies van zo'n enorm belang zijn bij de definitie ve vaststelling van zo menig onder deel in dit grootse plan. Wil ze in derdaad die vertrouwenspositie krij gen, die ze volgens de wet moet hebben, dan ontkomt men er o.i. niet aan, deze commissie zodanig uit te breiden, dat van ieder kerk dorp vertegenwoordigers zitting hebben REDELIJK OVERLEG Het bovenstaande mag dan mis schien de schijn hebben, ernstige beletsels te zijn voor de totstandko ming van dit plan, in werkelijkheid ligt de zaak anders. Men kan nu eenmaal geen plannen opstellen van een dergelijke grootte en importan tie, zonder dat links en rechts kri tiek op onderdelen zal zijn. Dat is niet erg, mits men in redelijk over leg de aan- en opmerkingen de aan dacht krijgen, die ze ongetwijfeld verdienen. En tot heden behoeft men daar niet aan te twijfelen Maar dit geldt zeker voor de toe komst als eenmaal de definitieve plannen successievelijk ter bespre king aan de betrokkenen worden voorgelegd. Dan zal men hier ern stig studie van moeten maken en ook zal men zijn bezwaren en moei lijkheden naar voren moeten bren gen. Wie dat nalaat, verliest zijn recht van spreken en doet zichzelf schade. Met een zo ruim en redelijk mogelijk overleg zijn alle partijen het meest gebaat. Want het kan slechts dienen om dit hele miljoe nen-plan zo goed mogelijk te doen worden voor alle betrokkenen en daarmede voor de gehele gemeen schap. Merselo heeft zondag wel in het teken gestaan van de plechtige 1ste H. Mis, die pater Jacq. Janssen M.S.C. temidden van zijn plaatsge noten heeft opgedragen. De ouderlijke woning aan het Da land was door de buurtgenoten keu rig versierd, zoals trouwens ook de gehele kerkweg, waar erebogen en slingers een feestelijk tintje aan het mooie geheel gaven. De neomist, zijn ouders en fami lie werden 's morgens in een grote processie afgehaald van het Daland en ter kerke geleid, waarbij de fan fare St. Oda voor de muzikale om lijsting zorgde. In de feestelijk versierde kerk droeg Pater Janssen zijn eerste pl. H. Mis op, waarbij hij werd geassi steerd door zijn heeroom Pater P. Arts M.S.C., pastoor Vercoulen van Merselo en pater Op de kamp M.S.C., oud-kapelaan van Mer selo. De feestpredicatie werd door een andere priesterzoon van Merselo ge houden, nl. door Pater B. Aerts. Hierin wees de predikant op de hoge uitverkiezing van het priester schap en vroeg de ouders dringend, toch de roeping bij hun kinderen mogelijkheden te geven om tot ont wikkeling te komen. (Ons geeste lijk artikel van deze week wijst ook op dit onderwerp). Het kerkelijk zangkoor zorgde voor een keurige uitvoering van de meerstemmige mis: Regina Ange- lorum, welke speciaal voor dit feest was ingestudeerd. Na afloop van de plechtigheid verzorgde zij eveneens een priester cantate. De plechtigheid werd door vele inwoners van Merselo gevolgd, terwijl het wereldlijk gezag verte genwoordigd was door loco-burge meester van Dijck, wethouder Col- sen en secretaris Vorst. Na afloop van de H. Mis geleide men de jonge priester in een feeste lijke stoet naar zaal Arts, waar en kele bruidjes hem o.l.v. Mej. Be- melmans de beste wensen aanboden voor zijn verder priesterleven. In de namiddag was er ene druk bezochte receptie, waarop practisch geheel Merselo acte de presence gaf. Ook Deken Loonen kwam geluk wensen aanbieden. De parochiehuldiging vond plaats na het plechtig lof en hier bood het hoofd der school de heer Van de Venne, namens de gehele Merselose gemeenschap gelukwensen aan. Gelukwensen die werden onder streept met de aanbieding van een bandrecorder. Ook zijn buurtschap het Daland had de jonge priester niet vergeten en van hen kreeg hij een fiets aan geboden. Nadat het zangkoor nogmaals de cantate ten gehore had gebracht dankte de neomist allen, die deze dag tot een onvergetelijke hadden gemaakt. En terwijl het feest dan ten einde liep, zag de bezoeker tussen de mo lenwieken van Nooit Gedagt de grote kelk oplichten in de onder gaande zon en kon hij voor 't laatst de fraaie versiering bewonderen, die Merselo zijn neomist had be reid. VAKANTIEWERKERS KUNNEN LOONBELASTING TERUGHALEN De vakanties behoren weer tot 't verleden en zoals telkenjare het ge val is geweest, zijn er nu ook weer veel jongeren geweest, die naast 'n zekere tijd ..lekker niets" doen, toch ook gewerkt hebben om de vakan- tiekas wat te spekken. Zoals deze „vakantiewerkers" be merkt zullen hebben, is in vele ge vallen van het door hen verdiende loon, loonbelasting en premie a.o.w./ a.w.w. ingehouden. In veel gevallen maakt het ver diende loon geen hoog bedrag uit, en verkeert betrokkene in de me ning, dat hij ten onrechte deze be lasting en premie betaald heeft. Hoe zit dit nu en hoe krijg ik het weer terug, aldus luiden dan de bij ons binnengekomen brieven. ALLEEN DE LOONBELASTING Er dient onderscheid gemaakt te worden tussen loonbelasting en pre mie a.o.w./a.w.w. De ingehouden (be-taalde) premie wordt nooit te ruggegeven. Dat is dus hiermede voldoende omschreven. Wat de ingehouden loonbelasting betreft, ligt de zaak anders. Hier voor geldt een inkomengrens van 1.500 per kalenderjaar. Indien de jeugdige studerende werknemer in zijn vakantie dus een een inkomen verworven heeft van minder dan 1.500, kan hij in het voorjaar van 1962 bij de inspecteur der belastingen een verzoek indie nen om teruggave van de betaalde loonbelasting, mits dit bedrag ligt boven 15. Zo omstreeks februari/maart 1962 moet hij dan het hiervoor vereiste formulier aanvragen of afhalen bij de inspectie der belastingen. De afdoening kan bevorderd worden door zowel op de enveloppe als op de brief (links bovenaan) te vermelden „teruggave voorheffing" (loonbelasting is een voorheffing op de inkomstenbelasting). DE KINDERAFTREK IN GEVAAR Hierbij aansluitend willen wij ons ook even richten tot de vader van de jeugdige werknemer en wel in verband met de kinderaftrek. Deze kan n.l. in gevaar komen, als zoon- of dochterlief in het jaar 1961 heeft bijverdiend. Enig verschil kan dit weer maken als 't gaat om een kind dat stude rende is aan een „dure" school, b.v. CONCERT IN CASTENRAY Zoals men in de krant heeft kun nen lezen, zou de Koninklijke Har monie uit Venray op zondag 10 sep tember 'n concert-uitvoering geven te Castenray. Door tientallen aanplakbiljetten waren de inwoners verzocht om door hun aanwezigheid blijk van waardering voor dit optreden te geven. Toen nu verschillende belangstel lenden in de avond naar Castenray gingen om te luisteren, kwamen ze tot de ontdekking, dat de tocht ver geefs was, want Venray was niet op komen dagen. Wel was er in de namiddag een telefoontje gekomen, waarin heel lakoniek werd medegedeeld, dat er maar veertien personen, bereid wa ren om naar Castenray te komen, voor de anderen kwam het niet goed gelegen. Ik vermoed dat als dit concert op een andere plaats dan in het kleine Castenray, in Maastricht b.v. op het Vrijthof gegeven had moeten wor den, dat er dan wel meer leden ge weest waren om mee te gaan of er de tijd af gedaan hadden. Wanneer de heren wel eens tijd hebben om naar Castenray te ko men, dan vrees ik, dat de belang stelling niet erg gx-oot zal zijn, want velen zullen er wel voor passen om mogelijk weer vergeefs te komen. Aan wie de schuld als er bijna geen publiek aanwezig zou zijn? U mijnheer de redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, IEMAND DIE OOK EENMAAL VERGEEFS KWAM een universiteit. Het is n.l. zo, dat recht op kinder aftrek voor (pleeg)kinderen jonger dan 16 jaar en een recht op dubbele kinderaftrek voor inwonende stu derende kinderen van 16 jaar of ouder alleen bestaan indien de kin deren grotendeels ten laste komen van de (pleeg)oudei'S. „Grotendeels" wil zeggen, volgens de geldende rechtspraak, voor meer dan 50 °/o. Van geval tot geval moet dit beooi'deeld worden, daar alle bi- zondere omstandigheden meetellen. Drievoudige kinderaftrek voor studerende kinderen die niet tot het huishouden behoren, kan alleen werden verkregen wanneer de kin deren \geheel of nagenoeg 'geheel (en dat wil zeggen, voor meer dan 90%) ten laste komen van dë vader. EEN UITZONDERING Verdient de zoon 500 bij, en kost hij in het zelfde kalenderjaar geen 5.000, dan bestaat slechts aan spraak op tweevoudige aftrek in plaats van drievoudige kinder aftrek, hetgeen ongeveer gelijk staat met een verhoging van het in komen met 700. Ook hierop geldt echter weer een uitzondering, n.l. wanneer door de bijverdiensten van het kind de uit gaven niet verminderen, b.v. door dat het kind het extra verdiende besteedt voor een vakantie waar voor andei's geen uitgave zou zijn gedaan, zodat een en ander voor papa financieel hetzelfde blijft, dan behoudt hij n.l. wel recht op drievoudige kinderaftrek. In dit geval zijn de kinderen zelf premieplichtig en de vader niet. DE INKOMSTEBELASTING Ook voor de inkomstenbelasting wordt dat loon niet tot zijn inkomen gerekend. Wij vestigen nu reeds uw aan dacht op deze materie, met de be doeling dat u aantekening kunt houden van het genoten loon, zowel bruto als netto, en van de werk gevers. De juiste bedragen en adres sen worden anders zo licht verge ten. In februari a.s. moet voor het kind dan een aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting worden aange vraagd, dat volledig moet worden ingevuld. Blijkt dan, dat het inkomen bene den de belastbare grens van 1.500 ligt, dan volgt teruggave van de loonbelasting indien dit bedrag al thans meer dan 15 bedraagt. doeners, nogmaals 'n hartelijk vaar wel toe te roepen.. Dank ook voor het meeleven en de sympathie die ik van zo velen mocht ervaren. Moge katholiek Venray zijn mis sionarissen niet vergeten. Aan allen vaarwel? Biak, 6 sept. 1961. P. fr. ROMBOUT CAMPS o.f.m. Voor de vierde maal begint de „Instuif" aan 't nieuwe verenigings jaar in Venray. En 't is, volgens sommigen, al een verheugend teken om 't zolang vol te houden. Van diverse zijden mochten we heel veel begrip ontvangen voor deze moderne vorm van jeugdwerk. Bij 't stormachtige begin van de in stuif in Nederland, was wel eens minder duidelijk, hoe zich dit werk ontwikkelen zou. Reeds enkele jaren heeft 't bis dom Roermond zijn eigen organisa tie. Aan de top staat een geestelijk adviseur door de Bisschop aange steld, met een diocesaan bestuur. En dit jaar gaat Limburg zelfs 'n eigen blad uitgeven voor alle in- stuivers en instuifsters. Dit alles wijst erop, dat deze or ganisatie een vaste plaats heeft ge kregen bij de vrije tijdsbesteding van de jongeren. Venray, waar zoveel jongeren zijn kon daarbij echt niet achterblijven. In gesloten bijeenkomsten, alleen toegankelijk voor leden, zal weer getracht worden beschaafd en netjes de vrije tijd te vullen. Wel is 't voor 't bestuur moeilijk om steeds aantrekkelijke avonden te organiseren. Wij willen daarom nu ook eens een beroep doen op allen die voor deze grote jeugd iets willen doen. Wij staan gaarne open voor alle te verwezenlijk suggesties en raad gevingen of daadwerkelijke hulp. 't Is altijd gemakkelijker critiek uit te oefenen dan positief mee te werken aan de voi'ming van deze jeugd. Met alleen vei'bieden b.v. 't racen op bromfietsen bereiken we niets, als er niets goeds voor in de plaats komt. Mogen we rekenen op de steun van de hele gemeenschap van Ven ray? Jongens en meisjes: kom naar de eerste instuifavond, waar we zonder verschil in rang en stand, want ook t standenverschil is in onze tijd 'n overwonnen standpunt, ons samen amuseren en vormen. De eerste dansavond vindt plaats op zondag 17 sept in zaal Wilhel- mina. Aanvang 7 uur. Entree 0,75. Inschrijfgeld 2,50. Nieuwe leden moeten de leeftijd van 17 jaar bereikt hebben. W. GEERITS Geestelijk Adviseur We zitten weer in Nieuw-Guinea, sinds enkele dagen, en wel in Biak, De reis vei'liep zeer vlot. Met de DC-8 van de K.L.M. betekent de afstand van Nederland tot Nieuw- Guinea slechts 22 vlieguren. Voordat ik naar mijn „voorlopige" plaats, Hollandia, vertrek zal ik een week hier blijven. 7 september eerst 'n klein tournee naar Seroei, waar ongeveer 30 katholieken wo nen, die sinds 8 weken geen pries ter meer hebben gezien. Die reis gaat per vliegtuig, het is 'n half uur vliegen. Hoewel ik vóór mijn vertrek uit Nederland nog van velen heb kun nen afscheid nemen, is het een be hoefte langs deze weg alle familie leden, vrienden, kennissen en wel financMriagWs. JUl!ANASINGEL41-fefe; 1061 (K4780) OOSTRUM-NIEUWS Afgelopen zondag startten onze A-junioren de kompetitie. Zij liepen vlot van stapel door met 6-1 van de A-jeugd uit Oirlo te winnen. Hoewel de gelederen grondig ver nieuwd zijn, blijkt nu wel, dat ook dit elftal de komende kompetitie met vertrouwen tegemoet mag zien. Zondag a.s. speelt ons eerste elf tal haar openingswedstrijd tegen Geijsteren I op het nieuwe veld. Aangezien Geijsteren afgelopen kompetitie geen hoge ogen gooide en er in dit elftal weinig verande ringen aangebracht zijn, mogen wij hier, mede door het spelen voor eigen publiek, een overwinnig voor Oostrum I verwachten. Oostrum 2 opent de kompetitie met een bezoek aan Horst-America. Aangezien alle begin moeilijk is, moeten wij niet direkt al te hoge verwachtingen van dit elftal koes teren. Wanneer het echter na enkele wedstrijden aan de nieuwe omge ving gewend is, zal het waarschij- best in deze afdeling mee kunnen. Met een beetje optimisme ver wachten we toch nog een delen der punten uit de eerste wedstrijd. Oostrum 3 is a.s. zondag vrij. Zoals de inwoners van Oostrum gemerkt zullen hebben, is er ook deze vakantie weer een aflevering van „Ons Oostrum" uitgekomen. Sommigen zullen zich misschien afvragen, waarom dit blad zo wei nig nieuws van alle verenigingen brengt. Men kan hier echter niet de re- daktie van dit blad voor aanspra kelijk stellen. Het is n.l. de gewoon te dat in dergelijke bladen ieder het zijne zegt en er kan dus niet ver wacht worden, dat alleen de redak- tie dit blad vult. Gaarne zouden wij dan ook voor onze volgende aflevering ook van U een copy tegemoet zien. Wij sporen daaorm elke vereniging aan om hun eventuele nieuws niet in de doofpot te stoppen maar hier eens een ar tikel over te schrijven. Het is tenslotte een blad van heel Oostrum vóór heel Oostrum!! Adres redaktie: J. Litjens, Sta tionsweg 104. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 1393 Uitsluitend voor spoedgevallen I GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de Kom. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. J. Janssen Leunen tel. 136J ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 Op de maandag gehouden aanne mers-patroonsvergadering bracht voorzitter Raedts het voorstel ter tafel om de afdelingen Horst en Meerlo met die van Venray samen te voegen. Dit is een voorstel dat de Lim burgse bond graag verwezenlijkt zou zien, omdat hierdoor de stich ting van een bondsbureau ook fi nancieel beter verantwoord is. De leden van Overloon en Maas hees waren al bang dat zij nu niet meer mee zouden tellen, maar het bleek, dat men zeker deze oude le den bij de afdeling wil houden. Er zal intussen eens gepraat wor den, met genoemde afdelingen en ook met Bergen, om eens te horen

Peel en Maas | 1961 | | pagina 1