Rampen, die voorkomen hadden kunnen worden De jeugd-vierdaagse was af Wijziging girono. gem. Veeuay 10308;** Diploma-uitreiking Lagere Technische School te Venray SPORT Verplichte inenting tegen pokken Vrijdag 28 juli 1961 No. 30 TWEE EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF NV. VENRAY WFFTCRT AH VOOR VFNRAY FN OM^TRFIf FN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 150652 VV V UUI\ V luilIXÜ I E#lY UIVIO 1 IvGIVEin PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (bu ABONNEMENTS- (buiten Venray 1.75) STAD WERD OPGEBLAZEN TENGEVOLGE VAN ACHTELOOS weggeworpen sigarettenpeukje II. Luchtverkenners, die op 16 april 1947 vanuit hun vliegtuigen neer keken op Texas City dachten, dat zij naar een stad keken, die na 'n grootscheepse luchtaanval totaal was verwoest. Wat eens een levendige en ultra moderne havenstad was geweest, was nu één grote puinhoop. Gebouwen waren vernield, fa brieken verbrand en de talrijke ha veninstallaties waren veranderd in schroothoop. Geen enkele stad, die tijdens de laatste wereldoorlog ge bombardeerd werd, zelfs Hiroshi ma niet, was zo verschrikkelijk ver woest als Texas City. En dat alles tengevolge van een explosie en de oorzaak van deze explosie de hevigste, die ooit door een mens teweeg is gebracht was een brandend sigaretten peukje, dat achteloos door een on bekende stuwadoor was weggewor pen in de haven van de stad. Bij de ramp kwam een kwart van de bevolking om het leven of werd zwaar gewond. De explosie werd zelfs op 160 km afstand gehoord. DODELIJKE LADING Texas City, een stad van 15.000 inwoners aan de Calvaston Baai in de Golf van Mexico, was in de oor log rijk geworden. Vijf jaar lang was de stad met haar olieraffinaderijen, tinfabrieken en chemische fabrieken een steun pilaar geweest voor de Amerikaan se oorlogsindustrie. De haven van Texas City behoorde tot de modern ste havens van de Verenigde Sta ten, die altijd vol lag met schepen uit alle delen van de wereld. Aan boord van één van de sche pen, het Franse stoomschip „Grand- camp", stond op 16 april 1947 een groot bord met de waarschuwende woorden: „Verboden te roken". Het schip vervoerde een dodelijke lading: 25 kisten ammunitie, be stemd voor Venezuela en honder den zakken met ammonium nitraat, een hoofdbestanddeel voor het ma ken van explosieven. De Franse bemanning nam de waarschuwing volkomen in acht maar één van de Amerikaanse ha venarbeiders, die bezig was met het laden van het schip niemand weet, wie het is geweest rookte stiekum een sigaret en smeet het peukje weg Om tien uur in de morgen werd daarop een klein brandje gemeld aan boord van de „Grandcamp". Zes brandweerlieden waren snel ter plaatse maar 't vuurtje bleek zeer moeilijk onder controle te krij gen. Om vijf minuten over negen waren de brandweerlieden nog steeds aan de slag. Toen zag de brandweercomman dant kleine vuurtongetjes langs de zakken met ammonium nitraat glij den. Hij verzocht toen iedereen zo snel mogelijk van boord te gaan. In paniek renden brandweerlie den, havenarbeiders en beman ningsleden over de loopplank naar de kade maar even later werden zij door iets, dat leek op een rood gloeiende hamer neergeslagen. Enige seconden later klonk een donderende explosie. Het vuur had de natrium-lading bereikt. Het ont vlamde en nam de kisten met am munitie mee in een explosie, die de „Grandcamp" in een kort ogenblik veranderde in een massa gloeiende stukken metaal, die over het water vlogen als kogelscherven en terecht kwamen op schepen en fabrieken in de omgeving. ALS EEN AARDBEVING Enige seconden later volgde een tweede explosie. Deze was zo ge weldig, dat de aarde golfde. Elf schepen met brandbare ladingen aan boord, petroleumraffinaderijen, chemische fabrieken, olieopslag plaatsen en ammunitiefabrieken explodeerden vrijwel tegelijk. Winkels, warenhuizen en benzine tanks vlogen de lucht in als kaar tenhuizen. Hele rijen geparkeerde auto's werden als speelgoedauto's honderden meters in het rond ge smeten en de reusachtige Monsan to fabriek, een chemisch bedrijf, werd als vloeipapier in stukken ge scheurd Het donderend geweld van de explosies was nog niet geluwd of men werd opgeschrikt door een nieuw onheilspellend geluid het blazen en knetteren van vlammen, die als een storm door de stad joe gen. De hitte deed het asfalt smelten, maakte ijzeren pijpen vloeibaar en veranderde hout in houtskool, lang voordat het vuur zelf in de buurt was. Aan blussen viel niet te denken want alle brandweerauto's waren totaal vernield en van de 47 brand weerlieden van de stad waren er 28 gedood bij de eerste explosies. Vanuit Texas City werden wan hopige verzoeken gedaan aan nabij gelegen steden, waarop een leger van politiemannen, brandweerlie den, soldaten en vrijwilligers zich naar Texas City haastte, maar het duurde nogal even voor deze hulp georganiseerd was. Tot zolang moest de stad zichzelf zien te redden. Redden in een hel want het vuur had zich in een ommezien over de gehele stad verspreid en de explo sies duurden urenlang voort Geen enkele inwoner van de stad was er zonder verwondingen afge komen maar niettemin hielpen hon derden om ongeveer 3.000 zeer zwaar gewonden uit de ruïnes te redden en te vervoeren naar in alle haast geïmproviseerde ziekenzalen buiten de stad. Negen van zulke zalen moesten later met grote haast geëvacueerd worden toen het vuur ook hier in de buurt kwam. WONDERBAARLIJKE HELDHAFTIGHEID De mensen, die uit de omliggende steden te hulp waren gesneld heb ben ongelooflijke staaltjes van held haftigheid aan de dag gelegd. De politieagent Nat Levy bij voorbeeld, die twee gewonde ar beiders uit een fel brandende fa briek had gered ging terug om een derde gewonde uit de fabriek te halen ondanks het feit, dat een ont ploffing dreigde. De ontploffing volgde ook en Levy was niet tijdig terug om aan de gevolgen ervan te ontkomen. De verpleegster Mabel Hoskins kroop onder een brandende vracht auto om een kind, dat daar onder lag, te redden. Zij verbrandde in het vuur van de benzine maar bracht het kind in veiligheid alvo rens zij het bewustzijn verloor Pater William Roach brak door politieafzetting. Om aanwezig te zijn bij een stervende zeeman op het brandende stoomschip „High Flyer". Hij was nog aan boord toen het schip explodeerde en in één grote vuurbal veranderde Eerst een week na de ramp kon de dodenlijst worden opgemaakt. In totaal waren 554 mensen omge komen, 3.600 waren zwaar gewond en 12.000 werden dakloos. De scha de aan gebouwen e.d. werd op on geveer 170 miljoen gulden geraamd. Thans is Texas City vrijwel weer geheel herbouwd. Het is weer een drukke havenstad maar geen van de overlevenden van de ramp zal het sigarettenpeukje vergeten, dat in 1947 zo'n ernstige ramp tenge volge had. De 3e jeugd vierdaagse is voorbij. Dit feest voor de Venrayse jeugd is dit jaar wel een bijzonder succes geworden. Want bijna 1000 kinderen uit Venray en omgeving hebben 3 avonden en een middag door deze contreien gewandeld en hebben zondagmiddag dan de bekroning van hun werken gekregen, toen burgemeester Custers de prijzen uitreikte. Zoals de voorzitter van het co mité, Adjudant Janssen, in zijn dankwoord zei, de weergoden zijn de Venrayse kinderen gunstig ge weest. Er was weliswaar geen zon, maar ook geen regen en over het algemeen was het prettig wandel weer. De eerste avond is men gegaan naar het Zuiden en heeft men resp. Leunen, Veulen, Oirlo en Oostrum bezocht. De tweede dag ging de tocht via Oostrum Geijsteren-waarts en op de derde avond kwam men op de Heide terecht en werd plan Zuid verkend. Op zondagmiddag dan ging de wandeling over Merselo, waarna 't gehele centrum nog een keer be zocht werd. Het slot van deze tocht was dan een ware zege-tocht. Het verzoek om de kinderen bloemen aan te bieden is wel letterlijk opgevolgd. Er was geen kind of het had een bos bloemen in de hand, waarmede het wat trots achter de Kon. Har monie Euterpe en de fanfares van Leunen en Merselo stapte. Op het bordes van het gemeente huis nam behalve de H.E. Heer De ken, de Burgemeester en zijn echt genote, de heren wethouders, ook het volledig bestuur van het comité het keurige défilé af, waarbij zich ook de groep wandelaars had aan gesloten die zondagmiddag 25 km hadden gewandeld. Op het Henseniusplein was dan de grote finale, waarbij Adjudant Janssen dank bracht aan de velen, die meegewerkt hebben om dit festijn zo goed mogelijk te doen slagen. Dat het geslaagd is werd door de jongelui overtuigend bewezen toen ze met zijn allen met de bloemen begonnen te zwaaien en het hele Henseniusplein een grote bloemen tuin leek. Burgemeester Custers was ook best tevreden met wat gepresteerd is, zowel door het voorbereidende comité als door de duizend deelne mers. Hij dankte allen voor dit machtige festijn. De prijzen werden dan bekend gemaakt en de uitslag was als volgt: GROEPEN: le Desselke 1; 2e Klingels Oos trum; 3e Desselke 2; 4e Molenplein 1; 5e Jonge Garde Junioren Oirlo; 6e St. Christoffel 1; 7e Jonge Garde Senioren Oirlo; 8e Jonge Garde Leunen; 9e Deken Thielenstraat. Mevr. Thoone-Arts, de leidster van deze laatste groep kreeg apart een boeket bloemen aangeboden, omdat zij het bestaan had als huis moeder nog tijd te vinden om een flinke groep te formeren en daar mede 4 dagen op stap te gaan. Venrays Glorie, met zijn dappere trommelcorps, kreeg de wisselbeker. Bij de scholen kreeg de Dr. Poels- school de wisselbeker te pakken, terwijl de beide groepen van de school in Oostrum, zowel de eerste als de tweede prijs in ontvangst mochten nemen. Hier kreeg Mej. Thielen een apart bedankje met een bos bloemen, om dat onder haar leiding liefst drie groepen van de Ursulaschool mee- wandelden. Bij de senioren, dus bij hen, die de 25 km tocht mee hadden gelopen, kreeg Servio de le prijs, Ambulo de 2e en de groep Strijbosch de 3e prijs. De prijzen bestonden uit een serie bekers en palmtakken, die verschil lende Venrayse bedrijven hebben geschonken. Voor alle andere groepen waren er herinneringsmedailles. Deze ont vingen: Castenrayse groep, groep Sala, groep Landweertweg, Globetrotters, St. Christoffel 2, Welpen Leunen, Jonge Garde Merselo, Oranje-buurt, Jongen Garde Castenray, Gidsen Venray KJB, Jong Nederland en St. Willibrordusgroep Oostrum, Molen plein 2, Inalfa, St. Ursulaschool, St. Antoniusschool, St. Oda en St. Jo zefschool, S.V.V.-junioren. der gemeente wordt gewij Burgemeester en W^jdiouders van VenrSy delen mede dat met ingang van oNnjgustus^tSöl het gironummer Ter voorkoming van stagnatie en vergissingen wordt verzocht hiervan goede nota te nemen. Burgemeester en Wethouders voornoemd,^" X Mr. M.M.L.G.M. CUSTERS, burgemeeste? H.P.L. VORST, secretaris Er heerste zaterdagmiddag in zaal Wilhelmina een ietwat zenuw achtige stemming, want zowel de jongelui van de lagere technische school St. Jozef, als hun ouders wa ren vol spanning of zij bij de ge slaagden behoorden. De heer L.A. Nelissen, als voor zitter van 't schoolbestuur opende deze drukbezochte vergadering, waarop naast leerlingen en hun ouders, vertegenwoordigers van in dustrie en ambacht en van de Ven rayse organisaties aanwezig waren. Deken Loonen wees er op, dat sinds enige tijd het oude schoolbe stuur is teruggetreden en haar taak heeft overgedragen aan een aparte stichting, die zo breed mogelijk is samengesteld en waarbij alle groe peringen uit het maatschappelijk leven betrokken zijn. Hij bracht dank aan het oude schoolbestuur, waarvan hij 7 jaren voorzitter had mogen zijn en dat veel gedaan heeft voor de LTS. Maar hij vertrouwde, dat het nieu we bestuur samengesteld uit leken, met Gods zegen het eenmaal be gonnen werk verder zouden uit bouwen en er in mogen slagen op de LTS mensen op te leiden, die welgevormd het leven in kunnen. De jongelui waarschuwde hij, dat wat de LTS leert slechts een basis is. Een basis, waarop zij zelf verder moeten bouwen voor een gelukkige toekomst voor henzelf en voor de genen, die later aan hen worden toevertrouwd. Hij vroeg hen eerbied te blijven houden voor hun ouders, die soms grote offers hebben moeten bren gen voor deze studie en vroeg hen verder niet alleen geld verdienen als hoogste ideaal van hun leven te stellen, maar ook het einddiploma te halen van een christelijk leven. Directeur Oomens gaf een gede tailleerd verslag van het voorbije schoolleven. Aan het begin van het schooljaar waren er 307 leerlingen. In totaal werden 36 van hen niet bevorderd of kregen geen diploma. Het nieuwe schooljaar start met 355 leerlingen, nog weer meer dus dan in de voorafgaande jaren. Zij volgen lessen in 6 klassen voor me taal, 3 voor timmeren, 2 voor met selen, 2 voor schilderen en 2 voor bereidende klassen. De prijs van de school werd toe gekend aan de leerling G. Haegens uit Oostrum (metaalbewerken). Prijzen die de Ned. Baksteenin dustrie beschikbaar had gesteld voor metselen gingen naar: 1. J. Loonen, Venray; 2. G. v.d. Heyden Wanssum en 3. H. Verheyen Horst. Verder sprak nog Pater Vitalis en voorzitter Nelissen, die gelukwen sen aan de geslaagden aanboden. De geslaagden zijn: Metaal: P.H.M. Vogelsangs, Overloon; P. J.M. Rutten, Oostrum; W.T.M. Cox, Ysselsteyn; A.G.J. Janssen en H.G. M. Troisfontaine, Venray; W.H.J. Vervoort, America; M.T.J. Schoen makers, Merselo; G. F. Martens, Swolgen; H.J.J.G. Cox, Tienray; F.H.W. Jansen, Venray; G. M.L.M. Haegens, Oostrum; Jennis- kens,Leunen; H. van Brink, Blit- terswijck; J.P.C.M. Verhoeven, Overloon; H.M.G. Clephas, Venray; Chri.H. Erben, Veulen; J.J.C. Tho massen, Venray; M.W.C. van Kem pen, Westerbeek; J.J. Versieyen, Horst; G.J. Verstegen, Venray; M. W. Flinsenberg, Merselo; H.J.M. Arts, Venray; P.M.J. Aarts, Wans sum; J.J.G. Vreede, Blitterswijck; A.M.C.M. Tijssen, Merselo; H.A. vd. Veer, Leunen; W.P.J. Philipsen, Ys selsteyn; B.H. Jeurninck, Sevenum; Fr.Th. Philipsen, Leunen; J.L.W. Keysers en H.J.P. Willemse, Leu nen ;G.T.H. Poels, Merselo; G.J.M. Stevens, Venray; J.P. Jacobs, Over loon; J.H.A. Custers, Melderslo; R. E. Scholtz, Venray; M.H.J. Jans sen, Vredepeel; F.P.J. Swinkels, Leunen; C.J.T. Pubben, Horst; G. Janssen en W.O.J.L. van Els, Ven ray; J.A.W.J. Smits, Maashees; J.H. C. Hoedemaeckers en J.G.M. Derks, Venray; C.R. Lemon, Blerick; P.B. M. Yocarini, Venray; C.H.G. Egel meers en S.H.G.J. van Vegchel, Vredepeel; P.A.A. van Hoppe, M.M. J. v.d. Kerkhof, P.H.L. Beelen en W.H.N. Jacobs, Horst; J.L.E. Kroh en G.J.B.T. Min, Venray. Timmeren: H.F. Jacobs, Venray; N.M.W. Jan sen, Oploo; P.J.L. Craenmehr, Me- terik; B.W.J. Franssen, Venray; W. F. Jansen, St. Anthonis; W.P. Ja cobs, America; P.J.W.J. Swinkels, Leunen; P.J.A.M. Arts, Oostrum; F. J. Pingen, Maashees; W.A.M. van Osch, Merselo; M.W.M. Voesten, Westerbeek; H.J.G. Derks, America; L.W.M. Poels, Merselo; G.M. Geurts Ysselsteyn; J.J.M. Heyligers, Oploo; M.M.P.F. Keysers, Venray; M.A.G. Jonkers en M.H.P. Bexkens, Wes terbeek; G.A. Peeters, Overloon; G. J.M. Janssen, Venray. Metselen: J.M. Creemers, Venray; P.H. van der Vorst, Geijsteren; A.H. Clab bers, Tienray; E.I.T. Oomens, Ven ray; P.M. Verhoeven, Overloon; G. M.M.B. v.d. Heyden, Wanssum; J.G. Loonen, Venray; J.P.G. van Cuyck, Venray; A.J.H. Sanders, Ysselsteyn; H. Verheyen, Horst; G.M.J. Camps, America; H.A.L.M. Sanders, H.A. Jenneskens en J.M. Janssen, Ven ray; H.A.M. v.d. Voort, Swolgen; P.M.J. Janssen, Meterik; W.M. Hen- drix, Venray. RENNEN IN YSSELSJEYN Het actieve comité in Ysselsteyn, dat voor de nieuwe kerk vele din gen organiseert, kan zeer tevreden zijn over zondag jl. Toen heeft het immers op de prachtige terreinen van het MOB-complex enkele wie lerrondes georganiseerd, die wer den afgelost met vinnige rennen van de zelf gebouwde wagentjes van de Eerste Nederlandse Junioren Automobielclub uit Helmond. Beide wedstrijden brachten de nodige spanning en sensatie en het duizend koppige publiek heeft kun nen genieten van enkele uren sport in optima-forma. Het was dan ook geen wonder, dat Pastoor Janssen met een tevre den gezicht deze middag opende en de ruim 2500 bezoekers veel genoe gen en plezier toewenste. En zijn plezier heeft men inder daad kunnen beleven aan de wie lerwedstrijden waarin zowel door de junioren als door de senioren hard gevochten werd. Men had een overvloed van pre mies,, hetgeen de strijdlust alleen maar aanwakkerde en zo heeft men inderdaad felle spurten en sportieve gevechten kunnen meemaken, die het bekijken alleszins waard waren. De auto-races waren een hoofd stuk apart en menig bejaarde auto bestuurder heeft met een tikkeltje jalouzie de manipulaties van de soms wel zeer jeugdige renners be keken, die hun wagentje precies kenden en daarmede inderdaad ver vaarlijke dingen wisten uit te halen. Kortom het was een zeer genoege- lijke middag en de kas van de kei"k zal er niet slecht bij gevaren zijn. De uitslagen waren als volgt: Junioren B: 1. Gerats, Thorn; 2. P. Stevens, Baexem; 3. C. Hendrikx, Venray; 4. L. Kuipers, Oirschot; 5. H. Cnoops, Maastricht; 6. J. van Dinther; Deume; 7. W. Janssen, Bu- del; 8. J. Aarts, Deume; 9. N. Clerkx, Helmond; 10. Fr. v.d. Bre- kel, Echt; 11. P. de Baere, Suste- ren; 12. J. Houts, Deurne; 13. J. Ma- dou, Baarlo; 14. J. Favier, Weert; 15. Th. Bartels, Zeelst; 16. Hubers, Deurne. Senioren A: 1. J. Rooyackers, Baarlo; 2. J. Triepels, Weert; 3. K. Rutjens, Mierlo; 4. B. Boogers, Zeelst; 5. Smulders, Gerwen; 6. Aan de Boom, Neer; 7. H. Smeets, Dier gaarde; 8. N. v. Susteren, Blerick; 9. J. v.d. Weyst, Elzendorp; 10. P. v.d. Pol, Montfoort; 11. H. v.d. Lin den, Zeelst; 12. L. Kuipers, Zeelst; 13. J. Peeters, Zeelst; 14. L. Mar tens, Bakel; 15. W. Leurs, Echt. Uitslag auto-races: 1. v.d. Beek; 2. F. v.d. Waarden burg; 3. v. Asseldonck; 4. v.d. Vent; 5. Sleegers; 6. de Kooning; 7. Geurts. Er werd met een snelheid van 60 km per uur gereden. V.C. ROOY ORGANISEERDE V OLLE YTOURN OOI Onder overweldigende belangstel ling organiseerde de volleyclub V.C. Rooy voor de derde maal in succes sie, een volleybaltournooi, dat ge zien de prestaties en de belangstel ling geslaagd kan worden genoemd. 47 teams uit Brabant en Limburg namen hieraan deel op de terreinen van Huize St. Servatius die zich uitstekend voor deze sport lenen. De uitslagen waren: Overgangsklasse heren, le prijs S.D.O. Nieuwenhagen; 2e pr. T.V.C. Venlo; 3e pr. Cialfo Aarle Rixtel. le klasse heren. Sagita Oss le pr.; Tupos 1, Baarlo 2e pr.; Organon Oss 3e prijs. 2e klasse heren. Adletico Vier lingsbeek le pr.; V.C. Munster (fra ters o.f.m.) 2e pr.; Activia 2 St. An thonis 3e pr. le klasse dames, le pr. Cialfo Aarle Rixel; 2e pr. U.V.S. Venlo; 3e pr. Organon Oss; 4e pr. Tik aan Kessel. 2e klasse dames, le pr. B.V.O. Boxmeer; 2e pr. Recia Wellerlooi; 3e pr. Atletico, Vierlingsbeek. Voorzitter Matthyssen opende de volleydag met een welkomswoord tot de vele gasten en reikte na af loop de prijzen uit. WIELERRONDE WANSSUM Ten bate van de R.K. kerk te Wanssum, vond aldaar onder grote belangstelling een wielerronde voor jeugdigen plaats. Meer dan 130 renners in spé ver schenen op gewone rijwielen aan de start. De Brabantse coureurs waren verre in de meerderheid en dit kwam in de prijzen wel tot uit drukking. Van 8-9 jarigen: 1. C. van Raay, St. Anthonis; 2. A. Kuppen, Mill; 3. R. Schreuder. Wijchen; 4. J. Bos, Wijchen; 5. H. Vloet, Mill. Van 10-11 jarigen: G. van Bom mel, Mill; B. de Kleyn, Mill; 3. B. Keysers, Mill; 4. R. v.d. Bosch, Mill; 5. L. Smits, Alverna. Van 12-13 jarigen: 1. Peter Diels, Alverna; 2. J. Aarts, Wanssum; 3. P. Peters, Meren; 4 J. Denen, Wans sum; 4. G. Koenen Groeningen. Van 14-15 jarigen: 1. B. van Raay Mill; 2. J. van Tienen Mill; 3. L. En gels, Wanssum; 4. H. van Kessel, Mill; 5. J. van Neerven, Stevens beek. Van 16-17 jarigen: 1. L. Wijnho ven, Wanssum; 2. Reymersdaal, Mill; 3. v.d. Heuvel, Mill; 4. de Man Meren; 5. Moors, Mill. Jammer genoeg deed zich nog tij dens de wedstrijd een valpartij voor waarbij P. Moors uit Mill, een ver moedelijke hersenschudding opliep en de ontboden arts overbrenging naar 't ziekenhuis te Venray nood zakelijk achtte. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op donderdag 3 aug. a.s. des namiddags om 2 uur, in het Groene Kruisgebouw aan de Mer- seloseweg, gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting te gen de pokken voor de kinderen wonende op de kerkdropen. Op woensdag 9 aug. a.s. des na middags om 2 uur in het Gemeen schapshuis te Ysselsteyn voor de kinderen wonende te Ysselsteyn. Op donderdag 10 aug. a.s. des na middags om 2 uur in het Groene Kruisgebouw aan de Merseloseweg voor de kinderen wonende in Ven- ray-kom. Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn. Inentingsboekjes moeten worden meegebracht. Om het verloop der enting te la ten onderzoeken en daarna het be wijs, dat de enting met goed gevolg heeft plaats gehad, moeten de kin deren, die op 3 aug. geënt zijn te rugkomen op donderdag 17 aug., die op 9 aug. geënt zijn op woensdag 23 aug. en die op 10 aug. geënt zijn op donderdag 24 aug. op dezelfde plaats en het zelfde uur als boven aangegeven. Ingevolge de Inentingswet moe ten de kinderen voordat zij de leef tijd van één jaar hebben bereikt, worden geënt. De kinderen moeten op de dag der enting 2 maanden oud zijn en gezond. Venray, 24 juli 1961. Burgemeester en wethouders van Venray, Mr. M.M.L.G.M. CUSTERS, burgem. H.P.L. VORST, secretaris. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Telefoon 1335 Uitsluitend voor spoedgevallen I GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. M. JANS Overloon Tel. K 4788—262 GESLAAGD De heer P.J.H.H. Thijssen, Hoebertweg 20 alhier, slaagde voor algemene ontwikkeling ter oplei ding van de N.O. acte. Op het te Maastricht gehou den examen voor de acte handen arbeid L.O., slaagde de heer M. Klaassen onderwijzer te Merselo. Voor de associatie praktijk di ploma boekhouden, slaagde te Eind hoven de heer Math. Pouwels Lan- geweg 42, Venray. Voor het diploma typen A (blindtikken) slaagden de dames: Th.W.B. Janssen, J.J.M.C. Min, P. M.W. v. Zwamen, Venray en J.M.E. Rongen, Maashees; voor het diplo ma typen C (vrij systeem) mej. J.G. W. van Ham, Venray. GESLAAGDEN O.B.A.O. CURSUS Vorige week werden o.a. in Ven lo de examens gehouden voor het diploma Opleiding Bewijs Algeme ne Ontwikkeling, dat toelating geeft tot de lerarenopleidingen, Hogere Technische School e.d. Van de cursus O.B.A.O. en V.U. T.O., die in avondlessen op de la-

Peel en Maas | 1961 | | pagina 1