Kerkelijke Diensten Bmiograjf van 23 tot en met 29 juli Overpeinzingen Jansson N.V. Venray bouwde en bouwt wéér woningen Bijdragen voor de Vredeskerk vd Munckhof nv Vrijdag 21 juli 1961 No. 29 TWEE EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WFFKRT AH VOOR VF1NJR A V P1M OMQTRFtTPM ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 150652 VV LfLilVOLHU V VJUI\ I-#IV UiVlO 1 1\CAC11 PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (bu ABONNEMENTS- (buiten Venray 1.75) PAROCHIE ST PETRUS BANDEN Priester van de week kap. Heymans 9e Zondag na Pinksteren. Zondag: 6.30 Sj. Maessen; 7.30 Co- ba Rongen; 8.30 J.C. Hendriks-Dom- meck; 9.30 hoogmis voor de paro chie; 10.45 G. Verstegen-Katelaan en dochter Wilhelmien; 11.45 leven de en overleden leden Houtbewer- kersbond St. Antonius van Padua; 7 uur lof. Maandag: 6.45 overleden parochi anen; 7.30 Ant. Creemers (Lange- weg), 8.15 vr. v.d. Weyst-van Lank- veld best. d.; 8.15 Mart. Jeuken en echtgen. Dinsdag: 6.45 M. Franssen en echtgen.; 7.30 Sj. Tacken (buurt); 8.15 G. Ligthart; 9.30 PI. Huw. Hof- mans-Driessen. Woensdag: 6.45 vr. Beekers-Flin- senberg (buurt); 7.30 Mgr. Hanssen; 8.15 Hub. Janssen en zuster Johan na lkl.; 8.15 Jose Kremer-Vullings. Donderdag: 6.45 voor 'n overle dene; 7.30 Sacr.-hoogmis; 8.15 Ma ria G. Loonen; 9 uur PI. Huw. Jans- sen-Verstegen; 10 u. PI. hoogmis, afscheid Meester Heggen 3h. Vrijdag: 6.45 L. Gerrits; 7.30overl. ouders; 8.15 zekere int. R; 9 u. PI. Huw. Teeuwen-Smits. Zaterdag: 6.45 0:L.Vr.-Mis; 7.30 Harrie Janssen (v. zijn broertjes); 8.15 best. d. Christina Halmans- Theelen; 9 uur Zilveren Bruiloft Pelzer-Janssen 3h; 9.30 PI. Huw. Esser-Min; biechtgelegenheid van 5.30-7.30; 7 uur lof. Zondag 23 juli preek en collecte Pater Camps. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rektor 9e Zondag na Pinksteren: de H. Missen om 6.30, 7.45, 9 u. en 11.45; de hoogmis om 10.15; de kollekte (2 in 1) voor kerk en bijz. noden; 7 uur lof met overweging. Maandag: Z. Cunegundis, maagd. Dinsdag: H. Jacobus, apostel; om 9.30 Huwelijksplechtigheid voor het bruidspaar Smits-Beerkens; 7.30 lof t.e.v. St. Antonius. Woensdag: H. Anna, moeder van de H. Maagd. Donderdag: Z. Maria Martha, maagd; 7 uur Gezinsmis. Vrijdag H. Nazarius en gezellen, martelaren; 7.30 lof. Zaterdag: H. Martha, maagd; van 3-8 uur gelegenheid om te biechten. Opbrengst kollekte De kollekte voor de missie van Nieuw Guinea, de vorige zondag ge houden, heeft opgebracht 922,40. Pater Jules Camps dankt heel har telijk alle gevers! Mis-intenties Zondag: 6.30 Gerard Berkens; 7.45 Gertruda Brouwers-Willemsen (bu ren); 9 uur Johan Janssen; 10.15 voor de overl. leden der Francis caanse Missiebond; 11.45 overl. fam. Drabels-Direks; een H. Mis voor Johan Camps. Maandag: 6.15 Antoinette Ram- melman-Elsevier; 7 uur Jac. Derks en overl. fam.; 7.45 voor welslagen in een examen; 8.30 Johan Camps. Dinsdag: kindermis meisjes; lm v. 7 uur Peter Jan Emonds; 7.45 Theo- dorus de Bruyni; 8.30 Johan Camps; 9.30 PI. Huwelijksmis. Woensdag: 6.15 fam. Verhaag- Heinen; 7 uur overl. fam. Ambro- sius; 7.45 Anna Derksen-Bruns; 8.30 Johan Camps. Donderdag: 6.15 Eva Wilhelmina Rojer; 7 u. Gezinsmis; 7.45 Johan Camps; 8.30 Notaris Pluymakers. Vrijdag: 6.15 Frans Beerkens; 7 uur overl. fam. Tonen-Vermeulen; 7.45 Elisabeth Derksen-v. Heidenen overl. kinderen; 8.30 Johan Camps. Zaterdag: 7 uur Jan vd. Munck- hof; 7.45 Johan Camps; 8.30 Mar- tien Janssen. PAROCHIE OIRLO Zondag: 9e zondag na Pinksteren, 4e zondag der maand; lm om 6.30; 7.30 kindermis; 8.30 lm; parochiemis 10 uur; 3 u. rozenkrans en lof t.e.v. de H. Machutus; le collecte voor de kerk, 2e coll. Bisdom. Maandag: 7.30 zieled. Martinus v.d. Ven. Dinsdag: 7.30 maandst. Joanna de Ponti. Woensdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders. Donderdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders. Vrijdag: 7.30 zieled. Anna Louisa Bos. Zaterdag: 7.30 lm; 10 uur huwe lijksmis bruidspaar Willemsen-Rut- ten; 's avonds biechten van 5-7 uur. PAROCHIE LEUNEN 9e Zondag na Pinksteren: om kwart voor zeven lm; om 8 uur lm voor Henrica Reijnders-Noyen; om kwart over 9 hoogmis voor de pa rochie; om half 11 lm; geen lof. Maandag: gesticht jgt. voor Ed. Asselberghs. Dinsdag: kindermis meisjes; lm v. overl. fam. Josten-Smits. Woensdag: feest van St. Anna; lm voor Mart. Claessens, echtgenote en zoon Gerard. Donderdag: Kindermis jongens; lm voor Hendrik en Piet Claessens. Vrijdag: lm voor overl. familie Weijs-Stappers. Zaterdag: om half 8 lm voor Ger. Voesten en zoon Theodoor; om half 10 huwelijksmis voor het bruids paar Verstegen-Martens; van 4-5 en van 7 tot half 8 biechtgelegenheid, ddama lof. Kerkpoetsen: Wies Jenniskens en Annie Willemse(Overbroek). PAROCHIE MERSELC 9e Zondag na Pinksteren: 6.30 Communieuitreiken; 7 uur vroegmis t.i. fam. Janssen-Poels; 8.15 lm voor zegen in het huisgezin; 10 u. hoog mis voor de parochie; 2.30 lof met rozenhoedje. Maandag: 7 uur gest. jgt. voor Pet. Joh. Ewals en Carolina Ram- bags; 7.45 lm voor overl. fam. van Dijck—v. Rijswijck. Dinsdag: 7 uur hoogmis voor spe ciale int. (Janssen); 7.45 lm voor Hubertha van Dijck. Woensdag: feestdag van de H. Moeder Anna; 7 uur jgt. voor Frans en Henrica Noyen; 7.45 lm voor Pe- tronella Bouten-v. Megen: Donderdag: feestdag van de H. Christoffel; 7 uur gest. jgt Ant. Maasbrocks en Hendrina Poels; 7.45 lm voor overl. ouders Arts-Lem- mens. Vrijdag: 7 uur gest. jgt. v. Theo dora Geurts; 7.45 lm voor Henricus Michels en echtgenote. Zaterdag: 7 uur gez. H. Mis voor Jacobus vd. Heuvel; 7.45 lm voor Z.H. de Paus (Janssen-Pubben)5 uur biechten voor de kinderen v.h. 4e schooljaar, daarna voor anderen tot 7 uur; 8 uur Marialof. Dinsdagavond 8.30 Congregatie, beide afdelingen. Donderdagavond 8.30 Derde Orde beide afdelingen. wijnen gediötiUeerd bier limenadeó henoenlueatraal oenray tel. 1801 PAROCHIE CASTENRAY 9e zondag na Pinksteren. Zondag: 10 u. Hoogmis voor de parochie .Daarna congregatie afd. meisjes; 3 u. Lof en Rozenhoedje. H. Fam. afd. vrouwen. Maandag: 7.30 gez. H. Mis v. overl. fam. Donders-Verlinden. Dinsdag: Feest v. d. Jacobus, Apostel. 7.30 u. gez. H. Mis t. int. v. fam. Jac. Heidens. Woensdag: Feest v. d. H. Maria, Moeder v. d. H. Maagd Maria. 7.30 gez. H. Mis v. overl. fam. Duykers- Rambags. Donderdag: 7.30 gest. gez. jaard. v. Peter Joannes Dings. Vrijdag: 7.30 ge. maandd. voor P. Philipsen. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. A. B. tot int. van hen die offerden. Van 6.307.30 gelegen heid tot biechten; 7.30 Lof en Ro zenhoedje. Kerkpoets: Mia Jacobs en Riek Heidens. PAROCHIE OOSTRUM 9e zondag na Pinksteren. Zondag: 7 u. H. Mig" t.e.v. O.L. Vr. Behoudenis der Kranken; 8.30 Hoog mis voor de parochie; 10 u. gest. leesmis Antoon Verheggen; 3 u. lof. Maandag: 7.30 gez. jrd. Martinus Peters en echtg. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis overl. fam. Raedts-Verhees. Woensdag: 7.30 gez. mndd. Petr. Thoone-Lamers. Donderdag: 7.30 gez. jrd. Frans Heijnen. Vrijdag: 7.30 Pierre Maessen. Zaterdag: 7.30 gez. mndd. Antoon Tacken. Biechten van 34 u. voor de kin deren; van 6.307.30 u. voor de gro ten; 7.30 Marialof. PAROCHIE YSSELSTEYN 9e zondag na Pinksteren. Zondag: 6.30 lsm. uit dankb. v. d. fam. Litjens-Gielen; 8.10 lsm. v. zek. inttenie; 2 u. lof, na 't lof congr. v. d. vrouwen. Maandag: 7.30 leesm. v. fam. Bus- Meulendijks; z.a. lsm. v. Johannes In 't Hulst. Dinsdag: 7.30 weekdienst v. Jan Mathijs Smeets. z.a. lsm. v .Willem Vollenberg. Woensdag: 7.30 lsm. t.e.v. O.L. Vr. v. Altijdd. Bijstand en de H. Gerar- dus v. d. fam. Keysers-Smeets. Donderdag: 7.30 lsm. uit dankb. v. d. fam. Vergeldt-de Louw; z.a. lsm. v. d. fam. Arts-Gielen. Vrijdag: 7.30 lsm. v. Willem Vol lenberg; z.a. lsm. v. d. overl. fam. In 't Hulst- Zaterdag: 7.30 lsm. v. d. overl. fam. Janssen-Martens; 10 u. plech tige huwelijksmis v. h. bruidspaar B erkers-Janssen; 7 u. lof tot 8 u. ge legenheid om te biechten. RECTORAAT SMAKT Zondag: 9e zondag na Pinkste ren; 6.15 lm voor een bijz. gunst; 7.30 lm voor Christine Gerrits-As- selberghs; 10 uur hoogmis voor de wereldmissie; vandaag is er onder alle H. Missen collecte voor de mis sie van zuster Martha Smits in Kassai; 3 uur lof en rozenhoedje. Maandag: 6.30 lm voor een pries terroeping; 7.30 lm uit dank voor verkregen gunst. Dinsdag: 6.30 lm voor Christine Gerrits-Asselbergs; 7.30 lm voor 'n gebedsverhoring. Woensdag: 6.30 lm uit dank t.e.v. St. Jozef; 7.30 lm om uitkomst in moeilijke zaak. Donderdag: 6.30 lm voor de meest verlaten zielen; 7.30 lm voor alge hele genezing van een zieke. Vrijdag: 6.30 gez. jrd. voor Harry Versteegen en Gerrit Kersten; 7.30 lm voor een overl. moeder. Zaterdag: 6.30 lm tot zek. int. t.e.v. O.L.Vrouw; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw van de berg Car- mel; van 5-5.30 biechtgelegenheid, tevens voor en na het lof; 7.30 Ma rialof. RECTORAAT VEULEN 9e zondag na Pinksteren. Zondag: 7 u. gelegenheid tot com municeren; 7.30 lsm. voor de be kende intenties; 10 u. hgm. jgt. v.z. Elisabeth Hendriks-Leenders en haar zoon Jacques; 2.30 Middagoef. t.e.v.h. H. Sacrament. Maandag: lsm. tot dankzegging voor het slagen van 'n examen. Dinsdag: lsm. Woensdag: lsm. v. z. Martinus v. Staveren. Vrijdag: lsm. v.z. Petronella Geurts. Zaterdag: lsm. v.z. Petr. Geurts; 8 Uy avondoef. t.e.v. O.L. Vrouw. /^Cccolyten voor a.s. zondag: Fons ^v. Gassel, Harry Wilms en Harry Geurts. Kerkpoetsen: Riet Reintjes, Dora Hagens en Martha Erben. RECTORAAT HEIDE 9e zondag na Pinksteren, 23 juli 1961. fv Zondag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid; 10 u. Hoogmis voor Mgr. Leinmens. Akolieten: J. Derikx en B. Rutten. In beide H.H. Missen preekt de Z.E. Pater Storms (broer van meester Storms). Pater Storms vertrekt weer naar de Congo. De eerste collecte is voor zijn missie. Lof te 3 u. Misdienaars van de week: Jacques Janssen en Piet van Lierop. Maandag: 7.30 H. Mis voor Harry Muysers. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Petro nella v. Dijck-Wismans. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Hu- bertus Janssen. Donderdag: 7.30 u. H. Mis voor Hubertus Janssen, Anna Maria Phi lipsen en Johannes Janssen. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor Johan nes Camps. Zaterdag: 7.30 H. Mis t.b.i. 7 u. Biechtgelegenheid; 7.30 Lof. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 7 u. t.i.v. overl. fam. Pe ters-Janssen; 10 u. uit dankbaarheid voor het welslagen van de fancy- fair; 2.30 lof. Maandag: t.i.v. fam. Poels-Peters. Dinsdag: t.i.v. fam. Ermens. Woensdag: t.i.v. fam. Muysers- Vullings. Donderdag: t.i.v. fam. Cornelis- sen-Jacobs. Vrijdag: t.i.v. fam. v. Veghel. Zaterdag: t.i.v. overleden fam. v. d. Pas-Camps. 8 u. Marialof. Biechtgelegenheid: Dagelijks vóór de H. Mis. Zaterdag voor en na het lof. VRIJE ZATERDAG De vijfdaagse werkweek is nog niet overal ingevoerd, ze geldt nog niet voor iedereen en nog niet voor ieder bedrijf. Daardoor ook merken we de resultaten ervan nog niet volledig, maar dat zal niet zo heel lang meer duren. Bij die gevolgen hebben al de genen, die zo voor de invoering van de vrije zaterdag hebben gepleit, waarschijnlijk niet teveel stil ge staan. Men heeft de konsekwenties van de verkorte werkweek bij de pro paganda ervoor maar zoveel moge lijk verzwegen. De nare gevolgen ervan zullen echter langzamerhand steeds dui delijker aan de dag treden. Ze zijn niet alleen van nationaal- economische aard, waar de gewone man over het algemeen te weinig kijk op heeft om er zich druk over te maken, maar we zullen ieder persoonlijk ook geconfronteerd wor den met de lasten en moeilijkheden, die het ons bezorgt in diverse facet ten van ons dagelijks leven èn voor al met de hogere levenskosten die er uit zullen voortvloeien. Voor de meeste industriële be drijven verwekt de vijfdaagse werkweek geen onoverkomelijke moeilijkheden, al lijkt ons de kost prijs per uur van een produktie ho ger, wanneer de machines twee da gen en drie nachten stil staan. Maar niet alle voorzieningen in ons maatschappelijk leven worden door machines verricht. Verpleging van zieken, van be jaarden en andere hulpbehoeven den moet ook 's zaterdags en 's zon dags doorgaan. En de koeien hebben we er ook nog niet toe kunnen krijgen om maar vijf dagen in de week melk te geven in plaats van zeven. De groenten groeien maar door, de vruchten rijpen, de treinen en bussen wil men op zaterdag en zon dag juist wel zien rijden en auto mobilisten willen ook op die dagen benzine kopen. Geen mens wil deze leveringen stop zetten, maar de bedrijven die met al deze werkzaamheden hebben te maken, komen door de verkorte arbeidstijd in grote moeilijkheden. Men kan koeien b.v. nu wel elec- trisch melken, maar mankracht blijft or bij nodig, al was het alleen maar om de bussen met melk naar de bestemde plaatsen te krijgen, waar de arbeiders van de melkfa briek ze weer moeten ophalen. Rijpe vruchten dienen geplukt te worden, want de volgende dag kun nen ze ongeschikt zijn geworden voor vervoer. De hulpbehoevenden kunnen ook in het weekeinde niet zonder ver pleging, en dringende operaties moeten worden verricht. Zijn er in zo'n bedrijf of zo'n in richting een flink aantal werkne mers, dan kan men door wisselende werktijden wellicht nog veel op vangen. Het zal dan in ieder geval toch méér arbeidskrachten vergen en juist voor zulk soort bedrijven, waar dus geen vaste vrije zaterdag en zondag kan gelden, zijn die krachten nog moeilijker te krijgen dan reeds bij de gewone fabrieken en kantoren het geval is. Men zal in menig geval dan ook niet kunnen ontkomen aan extra betaald overwerk, dat de bedrijfs kosten dus zal verhogen en dat uit eindelijk u en ik en wij allemaal zullen moeten betalen. Het kan dus niet uitblijven, dat de kosten van ons noodzakelijk le vensonderhoud langzaam maar ze ker weer zullen stijgen. Daar vloeien automatisch nieuwe looneisen uit voort en daar gaat men dan ook maar weer aan vol doen, althans zolang de conjunctuur dat alles kan dragen. Daarbij denkt men dan gemaks halve maar niet aan de bevolkings groepen, die van geen enkele loons verhoging kunnen profiteren en die wel steeds armer worden door de hogere levenskosten. Alleen de ledenaantallen endaar- mede de politieke kracht der orga nisaties tellen tegenwoordig immers en het algemeen belang is daarbij van minder importantie. TENTOONSTELLING NAAISCHOOL TE OVERLOON Zondag 23 juli, is het tentoonstel ling van de werken die door de leerlingen werden gemaakt. Niet alleen de handwerken en naaistukken, maar ook de gemaakte projecten en wat gepresteerd werd op gebied van bakken. Tevens is er nu nog gelegenheid om leerlingen op te geven voor de verschillende klassen. Folders van de school, waar de vele mogelijk heden op vermeld staan, zijn nog steeds verkrijgbaar. DE SPORTCLUB v.d. MATER AMABILISSCHOOL Onze enthousiaste sportclub heeft onder leiding van de heer Custers in de afgelopen week twee keer kunnen meten met andere scholen. Allereerst op woensdagavond waar in Bergen een aantal wed strijden werden gespeeld tegen Gennep en Bergen. Laatstgenoemde school kwam als winnaar uit de bus. Zondag zijn we naar Roermond geweest waar alle Limburgse M.A.- scholen vertegenwoordigd waren. Venray sloeg beslist geen gek fi guur al konden we niet als over winnaar huiswaarts keren. Deze eer viel te beurt aan de school uit Weert. Met de aanbieding van een bron zen beeld voorstellende: de ar beider, is dinsdag onofficieel de nieuwe fabriek van Jansson N.V. aan de Nieuwhuisweg, geopend. Het personeel van deze fabriek bood dit de directie aan, nu de verhuizingsdrukte voorbij is en men zo langzaam maar zeker aan de nieuwe fabriek gaat wennen. We zullen bij gelegenheid van de officiële opening van deze nieuwe industrie, welke in begin septem ber zal plaats hebben, nog wel ge legenheid hebben iets dieper in te gaan op de voorgeschiedenis en het huidige productie-programma. We willen nu volstaan met te wijzen op een ander belangrijk feit, dat o.i. voor Venray van groot be lang schijnt. Want tegelijkertijd met de opening van de nieuwe fabriek zijn aan de Wilgenstraat in Zuid 'n 28-tal woningen gereed gekomen, die bestemd zijn voor het personeel van dit bedrijf Prachtige woningen, die in dit nieuwbouwplan zeker niet mis staan. 85 PER MAAND De N.V. Jansson heeft zich bij zijn vestigings- en verhuisplannen indertijd wel terdege gerealiseerd, dat zij bij hun komst in Venray, daar niet alle vaklui zouden vinden, die voor een bedrijf als dat van hen noodzakelijk zijn. Die zou men van elders aan moe ten trekken. Een eerste vereiste daarvoor is, dat er woningen be schikbaar zijn. Nu kreeg dit jonge bedrijf wel di rect 13 woningwetwoningen van de gemeente Venray toegewezen, maar dit was niet genoeg om in de eerste behoeften te voorzien. Na langdurig beraad besloot toen de directie zelf een aantal wonin gen te gaan bouwen. En met een project van 28 woningen is men toen begonnen. Particuliere premie-woningen, die door de fabriek gefinancierd wer den, en die hun latere bewoners ofwel konden huren ofwel in huur koop konden nemen. Met de premie er af en nog eens extra 10-12 pet. premie van de fa briek kwam dit laatste neer op een keurige woning, die de huurkoper 30 jaren lang 85 per maand zou kosten en dan z'n volledig eigendom is Nu is 't eigenaardig dat toen men met een wervingsactie startte, er b.v. in Rotterdam, buitengewoon veel animo bestond om naar Ven ray toe te komen. Zelfs zodanig, dat men tamelijk streng moest selecteren. Maar er was niemand, die daar geloofde, dat het moge lijk zou zijn een huis in eigen dom te verkrijgen tegen 85 per maandHet heeft heel wat overredingskracht gekost, voordat het de toekomstige Venray-gan- gers duidelijk werd, dat de direc tie weliswaar royaal bijsprong met een extra premie van 10-12 pet .,maar dat ze overigens aller minst Sinterklaas speelde Toen dat eenmaal duidelijk was, waren de huizen in 'n minimum van-tijd weg en wilde elke arbei der een huurkoop-contract Ze worden mettertijd nu de trotse eigenaars van deze keurige wonin gen en ze zijn wat best tevreden over de onverwachte kans, die ze hier gekregen hebben DE HISTORIE HERHAALT ZICH Jansson N.V. is intussen in Ven ray gestart. En de 65 mensen, die thans van her en der (maar ook uit Venray zelf) komen, kunnen het werk niet aan. Een zich uitbreidend productie programma en goede toekomstver wachtingen eisen, dat binnen af zienbare tijd dit aantal werknemers minstens verdubbeld moet zijn. Wil men dat bereiken, dan zullen er woningen moeten komen, omdat zeker een deel van deze nieuwe arbeidskrachten weer van elders moet komen. Welnu de ervaring, die de direc tie van Jansson heeft gehad bij de bouw van de 28 woningen langs de Wilgenstraat in Zuid zijn van dien aard geweest, dat men nu besloten heeft andermaal 50 van deze wo ningen te bouwen Woningen dus, die of door het personeel gehuurd kunnen worden of gekocht Alleen het feit, dat geen premies meer worden verstrekt voor wo ningbouw heeft het wel iets moei lijker gemaakt. Want dit scheelt per huis nog altijd 4.000 tot 4.500. Maar zelfs deze zware tegenvaller heeft Jansson N.V. er niet van weerhouden toch haar plannen door te zetten. Door een verandering in het huis zelf (een slaapkamer vervalt) hoopt men toch onder de 100 per maand te blijven voor huurkoop. Een bedrag, waar men nu mis schien wel wat zwaar tegen aan kijkt, maar dat als de huurverho ging in april a.s. er door komt, ze ker niet overdreven is. En de kwa liteit van de huizen is beslist goed te noemen Deze 50 woningen zullen zo spoe dig mogelijk gebouwd worden in plan West. Onderhandelingen daar over met de gemeente zijn gaande. Het is ook mogelijk, dat een klein deel van deze 50 woningen beschik baar komen voor Venrayse mens- sen, die niet aan het bedrijf der N.V. Jansson zijn verbonden. Men wil dit als een soort tegen prestatie doen t.o.v. de gemeente, die uit haar karige woningtoewij zing toch ook bereid was Jansson N.V. zoveel als mogelijk was te hel pen. Uitdrukkelijk wordt er nog op gewezen, dat het feit dat men als arbeider van Jansson N.V. een der gelijke huurkoop-woning kan krij gen, niet noodzakelijk inhoud, dat men ook 30 jaren in dienst blijft bij deze N.V. Het zijn geen dienstwo ningen en iemand, die b.v. na 5 ja ren elders in dienst wil, kan dit rustig doen en hoeft zijn woning niet te verlaten GELUKKIG INITIATIEF Wij geloven dat Jansson N.V., hiermede een gelukkig initiatief ge nomen heeft. De ene fabriek zal dit beter kunnen dan de andere, maar hier is op een bepaald ogenblik een bepaalde onderneming begonnen om voor haar arbeiders zelf wo ningen te bouwen. Woningen die diezelfde arbeiders, indien ze sparen willen en kunnen, binnen redelijke tijd hun eigendom kunnen noemen. Bezitsvorming op een goede ma nier in praktijk gebracht en de al gemene woningnood daarmede nog verlicht is het resultaat van deze gelukkige actie, die nu weer her haald zal worden. En gezien de tastbare resultaten in Plan Zuid, kan men daarover zeer tevreden zijn. Ook in de maand juni zijn wij aan alle gevers weer dank verschul digd voor de grotere en kleinere bij dragen ten bate van de nieuw te bouwen kerk. De opbrengst van de parochiële aktie was: 323,75 De V 1-aktie waaronder giften van: N.N. 5,— N.N. 10,— N.N. 10, N.N. 100,— N.N. 25,— N.N. 2,50 N.N. 25,— N.N. 50,— N.N. 7,50 in totaal 354,00 677,75 33.268,75 totaal vorige saldo algemeen totaal 33.945,90 Postrekening 4690 ten name van R.K. Kerkbestuur Christus Koning te Venray. Vergeet U ook in de vacantie de kerkenbouw niet? ballpoints zegge en schrijve de beste...1

Peel en Maas | 1961 | | pagina 5