Woningbouw in Venray Kring-sportfeest Vredefeest in de Vredepeel Nieuw-Guinea Eerste gedeelte van de Midden-Peelweg klaar "SJSS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Zondagsdienst huisartsen Vrijdag 21 juli 1961 No. 29 TWEE EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 (buiten Venray 1.75) In aansluiting op en als aanvul ling van een artikel over de wo ningbouw in Venray, dat wij vorige week plaatsten, is het wellicht goed nog even een overzicht te geven van de plannen, die thans nog op stapel staan voor de bouw van wo ningen. Weliswaar wordt thans in Zuid nog volop gebouwd, maar hiervan is nog niets uit het contingent, dat de gemeente voor 1961 is toegewe zen. Deze toewijzing zal grotendeels verwezenlijkt worden op de gron den van het Desselke, waarover nog onderhandelingen gaande zijn tussen de Zusters Ursulinen en het Gemeentebestuur. De Burgemeester toonde zich in de laatste raadsvergadering zeer optimistisch over de goede afloop van deze onderhandelingen, wat echter ook wel nodig is, omdat er anders op korte termijn geen bouw grond beschikbaar is. Zoals bekend zijn aan Venray voor dit jaar 42 woningwetwoningen toegewezen. Bovendien zijn er nog 25 woning wetwoningen extra gegeven om de industrie te helpen haar arbeiders in Venray onderdak te verlenen. Daarnaast zijn er 30 premiewo ningen beschikbaar gekomen, die echter niet door particulieren ge bouwd mogen worden. En verder zijn voor vervanging van noodwo ningen e.d. nog eens extra 16 wo ningen aan Venray toegewezen. In totaal zijn er dus 113 woningen voor Venray beschikbaar. Natuurlijk doet men van gemeen tewege nog moeite om dit contin gent verhoogd te krijgen. De architecten de Vries en Lerou hebben van de woningvereniging Ons Limburg, reeds opdracht ge kregen woningen te ontwerpen, waarvan men de plannen binnen afzienbare tijd tegemoet hoopt te zien. Krijgt dus de aankoop van het Desselke inderdaad zijn beslag, dan is er geen tijd verloren gegaan en zal practisch direct begonnen kun nen worden, nadat deze gronden bouwrijp zijn gemaakt. PARTICULIERE BOUW Voor de particuliere bouw zijn 21 premie-woningen beschikbaar. De grote vraag is nu of van dit con tingent ook de 17 woningen afge schreven worden, die reeds aan particuliere bouwers uitgegeven waren, voordat de toewijzing van deze 20 woningen kwam. Zo ja, dan ziet het er in 1961 wel heel somber uit voor de particuliere bouwers, omdat er dan nog slechts 3 premiewoningen beschikbaar zijn. Zo neen, en laten we dat maar hopen dan kan men er nog even tegen Maar de particuliere bouwer van premie-woningen moet er wel re kening mee houden, dat met ingang van 1 augustus a.s. de premie waar schijnlijk verlaagd zal worden. Dit houdt verband met de plannen wel ke de Regering heeft om het vol gend jaar een algemene huurverho ging in te voeren. Wat woningbouw betreft in de vrije sector, dus particulieren, die zonder premie willen bouwen, ziet het er ook somber uit, omdat de Minister voor Volkshuisvesting en Bouwnijverheid deze vrije bouw nog verder wil afremmen, aange zien er in deze sector schijnbaar te veel gebouwd is en wordt De particuliere bouwerij komt dus wel in een hoekje zitten, waar de slagen vallen. GRONDVERWERVING Nog een enkel woord over de grondverwerving. Zoals bekend, worden in West de gronden aange kocht voor woningbouw. Deze gron den liggen in het uitbreidingsplan West en kunnen eventueel ont eigend worden. Deze laatste maat regel wordt niet, dan in uiterste noodzaak genomen. Hoe gaat men nu te werk? Over dit punt blijkt ondanks alles wat hierover reeds gezegd en ge schreven is, nog steeds onduidelijk heid te heersen. De gronden worden getaxeerd door een neutrale commissie. Deze taxateurs stellen een voorlopig rap port op, waarin zij hun mening t.a.v. de prijzen neerleggen. De be trokkene wordt nu op het gemeen tehuis genodigd om zijn oordeel over de taxatie te vertellen en te wijzen op punten, die z.i. misschien te weinig of geen aandacht gekre gen hebben. Aan de hand van dit voorlopige rapport zal men proberen met de betrokkene tot overeenstemming te komen. Daarbij zal zoveel als mo gelijk is met alle wensen en ver langens van de man, die de grond kwijt raakt, rekening worden ge houden. Na dit overleg komt dan het defi nitief rapport klaar en zal de raad de grond-overname goedkeuren, alsmede Ged. Staten. Mocht men niet tot overeenstem ming raken en zijn de taxateurs het er over eens, dat de betrokkene zijn eisen te hoog stelt en niet in over eenstemming met het algemeen geldende, dan komt de onteigening om de hoek kijken en zal de rech ter uit moeten maken of de eisen, die de grond-eigenaar stelt al dan niet te hoog zijn. De Rector van de Vredepeel mag dan in een „gipsen schuitje" zo als hij zelf zegt, gedoemd zün tot stil-liggen, dat wil niet zeggen, dat hij niet meer praten kan Wie zaterdagavond de opening van 't derde Vredepeelfeest heeft meegemaakt in die grote tent nabij de school zal dit kunnen bevestigen Want na een kort woord van wel kom verzocht de voorzitter van het feest-comité de heer Muysers, om attentie voor de Rector. Een band-apparaat zorgde, dat de gewonde, die thuis stil in zijn bed lag, toch aanwezig kon zijn om in welgekozen en hartelijke woorden de gasten welkom te heten. Gasten als de Pastoor van Mer- selo, die zover hersteld is, dat hij zij 't met een wandelstok als hulp, aanwezig kon zijn. Gasten als de burgemeester met echtgenote, de wethouders v. Dijck en Schols, gemeentesecretaris Vorst en echtgenote, het Statenlid Emonts de architect Magis en oud-wethou der Pubben, die van hun belang stelling blijk gaven. Rector Pelt richtte vooral een welkomswoord tot de Burgemees ter, die b" zijn officiële bezoek aan de Vredepeel beloofd had de Ben jamin onder de kerkdorpen speciaal te zullen helpen. Dat het gemeenschaphuis eerder verwezenlijkt zal worden, dan de grootste optimist had verwacht, was te danken aan die speciale hulp, waarvoor hij hem namens alle in woners van de Vredepeel recht har telijk dank zegde. Wat de kerkbouw betreft, kon de Rector meedelen, dat de plannen, na goedgekeurd te zijn door de Bisschoppelijke Bouwcommissie nu naar Den Haag, waarvan het bericht gekomen is, dat ze op de urgentielijst is geplaatst. Valt dus de opbrengst van het Vredefeest mee, dan zal het waar schijnlijk niet lang meer duren, voordat men met de bouw van de kerk gaat beginnen VREDEPEEL HEEFT DE AANDACHT In zijn openingswoord wees bur gemeester Custers er op, dat de Vredepeel de laatste tijd toch wel bijzonder de aandacht krijgt. Zo heeft de gemeenteraad zijn hulp aangeboden voor de bouw van 't gemeenschapshuis, terwijl in de Staten de watervoorziening onder werp van gesprek is geweest. In de krant heeft men de teke ning van de kerk kunnen zien en nu is weer dit Vredefeest, dat tot ver in de omtrek weerklank vindt, getuige de netto-opbrengst van ruim 11.000 van de voorbije feesten. Ook de burgemeester hoopte, dat de bouw van de nieuwe kerk vlot van stapel zou lopen en dat men daar zelfs dit jaar nog mee begin nen kan. Dat hangt voor een deel ook af van de financiële uitslag van dit Vredefeest, maar getuige de ge meenschapszin die in de Vredepeel te vinden is, twijfelde hij niet of deze zal nog hoger zijn, dan in de voorbije jaren. Met de wens, dat dit feest ook de waardering tot uitdrukking zou brengen voor het werk van de Rec tor, opende de Burgemeester dit feest, dat op de eerste avond muzi kaal werd opgeluisterd door de Kon. Harmonie Euterpe, die een zeer genoeglijk concert aan de Vre- depeel-bewoners aanbood. Voor het overige mogen de orga nisators ook dit jaar niet klagen. Alle avonden was het behoorlijk druk en de verschilldende gelegen heden, waar men zijn geld kwijt kon hadden over belangstelling niet te klagen. Daarnaast werd een behoorlijk glas getapt, zodat de stemming op perbest was, terwijl er vele gasten van wijds en zijds door hun aanwe zigheid van hun belangstelling en medewerking blijk gaven. Een prettig feest, dat de realisa tie van de vele plannen, die men in de Vredepeel heeft, weer een stuk dichterbij gebracht heeft. DER NOORD-LIMBURGSE GYMNASTIEK Het zag er zondag niet bepaald zonnig uit voor de vele turners en turnsters, die uit heel Noord-Lim burg naar Venray gekomen waren voor het kringsportfeest van de R.K. Gymnastiekbond. En de organiserende vereniging, onze Venray se gymnastiekclub St. Christoffel, meende al veel van het voorbereidende werk in het water te zien vallen. Maar de weergoden hadden schijnbaar medelijden met de duizenden gymnasten en hun aanhang. Want na het plechtig lof in de Petrus Banden-kerk kwam 't zonnetje door en heeft verder de hele dag Christoffel niet meer in de steek gelaten. Zo trok dan om kwart voor drie een grote stoet Noord-Limburgse gymnasten, vooraf gegaan door de Kon. Harmonie Euterpe naar de sportvelden van Servaas. Op het bordes van het gemeente huis nam Burgemeester Custers, Deken Loonen en het bestuur van de kring, alsmede het bestuur van St. Christoffel het défilé af van de keurig voorbij marcherende vereni gingen. Dan begonnen de demonstraties en wedstrijden, waarvoor we graag wat meer belangstelling hadden ge zien, omdat, wat getoond werd, be slist de moeite waar was. Het aan wezige publiek heeft een werkelijk bijzondere middag meegemaakt, waarin niet alleen de organisatiè puik in orde was, maar ook wat ge toond werd duidelijk bewees het hoge peil, dat de clubs in de kring Venlo hebben weten te bereiken. De navolgende prijzen werden be haald: Optocht dames. 1. SSS Helden; 2. St. Christoffel, Venray; 3. Olympia, Blerick; Sparta Venlo en Leonidas, Tegelen. Optocht heren: 1. Leonidas, Te- gelen; 2. St. Christoffel Venray; 3. SSS Helden. Bij de rytmische oefeningen le klasse, behaalde Olympia Blerick, 28,25 pnt. en Sparta Venlo 26,25. In de 2e klasse kreeg Volharding Blerick 25 pnt., Swentibold Seve- num 24 pnt. en St. Christoffel Ven ray 21 pnt. Toestellen le klas: Olympia Ble rick 152,65 pnt.; 2e klas Volharding Blerick 140 pnt. en Swentibold Se- venum 137,25 pnt.; 3e klas SSS Hel den 150,8 pnt., St. Christoffel Ven ray 142,85 pnt en Hercules Neder- weert 137,45 pnt. Brug ongelijk: le klas, Olympia Blerick 52,25 pnt. en 2e klas Vol harding Hout Blerick 50,50 pnt. Dames adspiranten: 3 kamp, le klasse Leonidas Tegelen 66,20 pnt., Sparta Venlo 64 pnt., Volharding Hout Blerick 61,75 pnt; 2e klas Olympia Blerick 66 pnt, Swentibold Sevenum 61,50 pnt., St. Christoffel Venray 60 pnt. 5 kamp le klas Leonidas Tegelen 167,6 pnt., Hercules Nederweert 162,75 pnt, Olympia Blerick 160,5 p. 3 kamp heren: 3e klas St Christof fel Venray 97,5 pnt., Volharding Blerick 94,5 pnt. en SSS Helden 91,75 pnt. Adspiranten: le klas, Leonidas Tegelen 151,5 pnt.; 2e klas Volhar ding Blerick 120,5 pnt; 3e klas SSS Helden 146 pnt, Swentibold Seve num 135,5 pnt en St. Christoffel Venray 126,5 pnt Pyramidenbouw: 1. St. Christoffel Venray; 2. SSS Helden. Individueel kampioenschap: le klas, 1. P. Sijbers Leonidas Tege len 47 pnt.; 2. L. Engels Leonidas Tegelen 44,7 pnt, 3. P. Lamers Leo nidas Tegelen 42,75 p. 2e klas, 1. F. Holten Olympia Ble- rik, 2. Th. Engels Olympia Blerik. Na afloop van de wedstrijden welke o.a. door burgemeester Mr. Custers en de H.E. Heer Deken A. Loonen werden bijgewoond, reikte de voorzitter van de kring Venlo de prijzen aan de respectievelijke win naars uit. St. Christoffel kan op een ge slaagd kringfeest terugzien. TELECOMMUNICATIE IN DE MISSIE VAN Nw.-GUINEA Ongeveer 5 jaren geleden be sloot Mgr. Staverman o.f.m., de Apostolische Vicaris van Hollandia, in zijn missie te beginnen met vliegtuigjes. Maar dit sloot in, dat er ook in een radio-telegrafische verbinding moest gaan voorzien worden. Een vliegdienst kan immers on mogelijk verantwoord functioneren, wanneer er met de afzonderlijke vliegvelden geen telegrafisch con tact kan worden opgenomen. Want de piloot dient de factoren die de landingsmogelijkheid bepalen zo als weersgesteldheid, regenval etc. tijdig te weten. Vermeldenswaard is het feit, dat de eerste grote gift voor de tele- Vrijdag jl. is het eerste gedeelte van de Midden-Peelweg opgeleverd. Zonder verdere plichtplegingen is deze verbindingsweg vanaf het hart van de Vredepeel naar de Deurneseweg opengesteld voor het verkeerHet eerste stuk is af. Onwillekeurig gaan de gedachten dan terug naar die 28ste september 1959 toen onder voorzitterschap van Wethouder Wintels z.g. dit gedeelte van de Midden Peelweg werd aan besteed. Uit 32 inschrijvers was de firma P.B. Huberts uit De Bilt de laagste met een bedrag van 1.111.400. MIDDEN PEELWEG Toen Venray door de Rijksover heid aangewezen werd als indus trieel te stimuleren kern, hield dat in, dat door diezelfde overheid gel den "beschikbaar werden gesteld, niet alleen om industrieterreinen aan te leggen en industriën bij de bouw van fabrieken financieel te helpen, maar ook om de voor de in dustrie belangrijke aan- en afvoer- wegen te verbeteren en zo nodig nieuw te scheppen Nu was de verbinding met het Westen van ons land niet bepaald van dien aard, dan men er tevreden over was. Van de andere kant lag vanaf de Brabantse grens naar Volkel een prachtige weg kant en klaar, die deze verbinding via Den Bosch een heel stuk gemakkelijker maakte, communicatie, een som van 20 mille, werd geschonken door katholiekeen vele niet-katholieke Friezen. Dit was in 1956 toen Mgr. Sta verman in Leeuwarden zijn bis schopswijding ontving. Sinds de laatste 5 jaren is er op Nieuw-Guinea een heel net van ra- diotelefonie-zenders opgebouwd. Aanvankelijk waren het de mis sieposten waarbij een vliegveldje vas gereed gekomen of bijna ge reed gekomen, die van zo'n zender werden voorzien. Daarna kregen de meest afgelegen en eenzame posten zo'n installatie. Zo zijn momenteel reeds 11 mis sieposten van een radiotelefonische verbinding voorzien. Maar 9 andere posten nog niet, terwijl in de naas te toekomst weer enkele nieuwe missieposten zullen begonnen wor den. Oorspronkelijk was deze telecom municatie een technische noodzaak voor de missieluchtvaartdienst. Maar al gauw is gebleken, dat deze moderne communicatie van onschatbare waarde is voor iedere afgelegen missiepost: voor de een zaam wonende missionaris, soms dagen lopen verwijderd van de dichtsbijzijnde blanke. Niet alleen omdat men dan be richten kan doorgeven of ontvangen of bestellingen op vlotte wijze kun nen geplaatst worden. Zelfs niet omdat er dan tijdig medische hulp kan gevraagd worden bij spoedge vallen. Maar deze moderne verbinding is voor een eenzaam wonende missio naris zo kostbaar, omdat zij het menselijk contact betekent met medebroeders op andere missiepos ten. De telecommunicatie door breekt de eenzaamheid, het isole ment van de missionaris. Acht jaar lang ben ik in Nieuw- Guinea als missionaris werkzaam geweest in de Mimika, een moeras sig kustgebied. Mijn verlof in Ne derland loopt ten einde. Na mijn terugkeer in Nieuw- Guinea ben ik bestemd voor een missiepost in het bergland. En hoogstwaarschijnlijk voor een van die 9 posten die nog niet van een zendinstallatie voorzien zijn. Want Monseigneur gaf me tenminste de opdracht om te proberen de gelden voor zo'n zender bij elkaar zien te krijgen. Zeer dankbaar ben ik t.a.v. de pa rochianen van de Rectoraatskerk, voor wie ik afgelopen zondag mocht preken. Hun edelmoedigheid heeft de opbrengst van een normale bedelpreek ver overtroffen. Het totaal was een som van 1.122,40. Wat ik beschouw als een overtuigend bewijs van hun mee leven en sympathie! Mijn oprechte dank wil ik daarvoor uitspreken! Komende zondag mag ik preken voor mijn mede-parochianen van de Grote kerk. Ik ben ervan overtuigd, dat zij de andere stadsgenoten van de Rectoraatskerk op hun beurt willen overtreffen. Vol verwachting klopt ons hart! Ook wil hierbij nog alle stadsge noten, vrienden en kennissen dan ken voor het hartelijk, sympathiek onthaal, dat ik overal tijdens dit verlof mocht ondervinden. Voor zover er nog gelegenheid is, hoop ik in de laatste weken van augustus nog menigeen persoonlijk een hand tot afscheid te drukken. Pater ROMBOUT CAMPS o.f.m. Missionaris Nw-Guinea. dan via Overloon, via Nijmegen, of via Deurne. Ongeveer op dezelfde manier was een ander te stimuleren kern, nl. Helden van het Westen afgesloten. Toen is het idee geboren om via de nieuwe Peelontginningen een weg aan te leggen, die in de toe komst die hele Oosthoek van Noord- Limburg niet alleen een vlottere verbinding met het Westen zou geven, maar ook met Zuid-Limburg en België. Het idee van de weg-in-etappes: de Midden-Peelweg was geboren en via de subsidies van de overheid was het mogelijk deze plannen te gaan verwezenlijken. Als eerste etappe werd opgezet de verbinding van de grote Ripse- weg via de Vredepeel met de Deur neseweg. Het ingeneursbureau van Kleef n.v. uit Vught kreeg de opdracht plannen te ontwerpen, nadat de Planologische Dienst het tracee van de nieuwe weg had uitgezet. Op 28 september 1959 was het dan zover dat dit eerste gedeelte (7320 m lang) kon worden aanbe steed en dat de firma Huberts de opdracht kreeg. PLECHTIG BEGIN Om nog eens duidelijk te bena drukken, dat ook de Provinciale Overheid deze nieuwe Midden Peel weg van groot belang achtte voor de consolidering en de uibreiding van een gelukkig begonnen indus trialisatie van deze streek, kwam de Gouverneur Dr. F. Houben per soonlijk op 23 October 1959 het be gin der werkzaamheden bijwonen. Hij nam daar zelfs actief aan deel, door met burgemeester Janssen een van de vele bomen om te zagen, die moesten verdwijnen voor de aanleg van dit 7 km lange stuk. Er is bij die gelegenheid nog ver teld, dat in 1961 de verbinding met Horst en in 1962 de verbin ding met Helden gereed zou ko men, maar hier zal de wens wel de vader van de gedachte geweest zijn. Dit geldt ook voor de toen gemaakte opmerking, dat tegelijk met het eerste gedeelte de ver binding met Venray-kom via de Beekweg klaar zou zijnMaar dat zijn op dit moment nog schone wensen Maar nu is dit eerste gedeelte dan klaar. We mogen blij zijn, dat deze heerbaan al vast twee ontgin ningsdorpen verbindt en al zal de rest langzamer tot stand komen, dan men oorspronkelijk dacht, het gereed gekomen stuk geeft al een goed idee, welk een pracht noord zuid verbinding er over enkele ja ren tot stand zal zijn gebracht. 2e GEDEELTE Het 2e gedeelte heeft langer op zich laten wachten dan men ver moedde. Dat vindt voor een deel zijn oorzaak in het feit, dat men oorspronkelijk van plan was dit 2e gedeelte, wat loopt vanaf Deurnese weg tot de Horstergrens om de kom van Ysselsteyn heen te leiden. Daar is men later weer van terug gekomen en nu is dan het plan om midden door de kom van Ysselsteyn dit tweede gedeelte klaar te maken. De plannen daarvoor liggen klaar en men verwacht, dat nog deze maand met het werk begonnen zal worden. BEEKWEG Men had gedacht ook met de ver binding naar Venray-kom binnen kort te zullen beginnen, maar ze kerheid hieromtrent is nog niet te krijgen. Zoals bekend zijn door de gemeente op het kruispunt Over- loonseweg—Beekweg—Gasstraat al enkele panden aangekocht om een behoorlijke kruising daar mogelijk te maken, maar over het begin der werkzaamheden is nog weinig be kend NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Telefoon 1335 Uitsluitend voor spoedgevallen GROENE KRUIS Donderdag a.s.: GEEN ZUIGELINGENBUREAU ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. WILMSEN Stationsweg Tel. 1651 PLAATSING BRIEVENBUSSEN Met ingang van 21 juli 1961 is 't aantal brievenbusen in de gemeen te Venray met twee uitgebreid. Een bus is geplaatst in plan Zuid 1, hoek Eikenlaan-Kastanjestraat. Buslichtingstijden: 05.00 uur; 12.30 uur niet op zaterdag; 18.00 uur niet op zaterdag; 09.30 uur alleen op zaterdag. De tweede is bevestigd naast de ingang van het station Ned. Spoor wegen te Oostrum-Venray. Buslichtingstijden 05.00 uur; 19.00 uur niet op zaterdag; 09.30 uur alleen op zaterdag. EXCURSIE VAN DE RAAD Op zaterdag 2 september a.s. zal de gemeenteraad een excursie ma ken door het bosbezit van de ge meente Venray. .Vanwege Staats bosbeheer zullen Venrayse vroede vaderen alle mogelijke voorlichting krijgen. CHRISTELIJKE LAGERE SCHOOL Dat de ambtelijke molens ook wel eens vlot kunnen draaien, onder vond het schoolbestuur van de Christetlijke Lagere School, die en kele dagen na de desbetreffende aanvrage reeds uit Den Haag be richt mocht ontvangen, dat een ur gentie-verklaring voor de bouw van deze school is uitgegeven. Dit maakt het wellicht mogelijk, dat nog in september a.s. de 3- klassige houten noodschool voor het onderwijs aan christelijke leerlin gen beschikbaar is. BEROEPSKEUZE VOORLICH TINGSTENTOONSTELLING Een zeer lang, maar ook een voor naam woord. Onder verantwoorde lijkheid van de Gewestelijke Ar- beidsbureaux is een tentoonstelling ingericht, waarop de beschouwer 'n goede voorlichting krijgt over de mogelijkheden in verschillende be roepen. Deze tentoonstelling zal in no vember a.s. naar Venray komen. Een aparte commissie van voor bereiding, waarin de heren Bartels, Emonts, Laurensse, van Lierop en H. Wismans zitting hebben, terwijl wethouder Schols voor contact met de gemeente zorgt, bestudeert op het ogenblik de mogelijkheden de tentoonstelling aan te passen aan de plaatselijke behoeften, zodat ze hier Venray een zo levend en reëel mogelijk beeld geeft van de moge lijkheden in de verschillende beroe pen in en rond Venray. MIDDENSTANDS VERENIGING IN YSSELSTEYN In Ysselsteyn is na ampele be sprekingen nu definitief een eigen middenstandsvereniging opgericht. Na een uiteenzetting van de hoofdbestuurder Pluym uit Meyel, over doel en werkwijze van deze standsorganisatie, werden op de op richtingsvergadering S. Keysers tot voorzitter en J. Bos, A. Linders, J. v. Gassel en H. Gooren tot bestuurs leden gekozen. Ruim 20 leden telt de nieuwe vereniging. GESLAAGD Aan de Hogere Landbouw school te Roermond, slaagde voor Akte L.I., Jac. Slangen Ysselsteyn. Aan de school voor vrouwe lijke vorming te Overloon, slaagden voor het op 9 juni gehouden Ivio- examen, voor het Klimroos-diploma C.: Dina Arts, Vredepeel; Miep Hof- mans, Elly Verbeek, Toos van Eeuwijk, Marry Zijp, Gerry Weerts, Helma Vloet, Mia Stappers, Mieke Jacobs en Annie Cremers Overloon. Voor het Groot-Sleuteldiploma slaagden Wies Bloemen, Marijke v. Son, Miny Vloet, die ook het certi ficaat kinderverzorging behaalden en Toos Janssen en Tiny Eibers, die het certificaat Handelscorres pondentie behaalden. Zo ziet men dat deze school steeds meer de nieuwe richting uitgaat. Verder slaagden voor het diplo ma costumière: Henny Poels, Riky Lensen, Thea Goumans en Lina Flinsenberg uit Venray en Wies Bloemen, Toos Janssen, Tiny Ei bers, Marijke van Son, Maria van Bree en Elly Verhoeven uit Over loon. Aan de H.T.S. te Venlo slaag den: A.L. Fleurkens, Venray; M.J. v. Kempen, Venray; M.W.H. van Meijel, Venray Aan de Rijks HBS te Venlo slaagde Paul Geurts, Venray. Voor het examen Mulo slaag den te Venlo: A. v. Bracht, Venray; P. Driessen, Oirlo; P, Strijbos, Cas tenray; M. Arts, Venray; P. Hen driks, Overloon; G. Tacken, Cas- tenray; H. Vullings, Castenray; H. Cox, Venray; J. Dietz, Leunen; A. Driessen, Overloon; L. Janssen, Venray; J. Rambags, Castenray. AGENDA CENTRALE K.A.B. VENRAY Zondag 23 juli 11.45 uur H. Mis in de Grote Kerk voor de leden en overleden leden der Houtbewerkers.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 1