Tijd is betrekkelijk. Middenstands Bedrijfs-administratie Veilig verkeer BLITTA M.V/1 adminstr. krachten ■NS WATERSPORT HET WITTE HUI! Overpeinzingen SPORT Kringfeest van St. Christoffel betrouwbare buitenboordmoi GE BRA Motor Servjc Opruiming Oprtrimi 10 pet. korting Gordijnen en Vitrages dagen uw handen met water en zeep voor u de maaltijd bereidt en voor u gaat eten. Gebruik in de keuken een afzonderlijke handoek voor de kinderen en houd een schone voor uzelf. Bewaar vers vlees of verse vis niet rauw. Papier en plastic verpak kingen voorkomen geen bederf. Melk wordt minder snel zuur als u er een beetje dubbelkoolzure so da doormengt. Kaas droogt niet uit als U er een nat lapje om doet. Reeds uitge droogde kaas wordt weër geniet baar als U haar in zure melk legt. VACANTIE Wij staan aan de vooravond van het vacantieseizoen. Men gaat zeer binnenkort op va- cantie en dit is een telkens terug kerend thema in practisch alle ge sprekken. Er is een intensief gebruik van de vacantie, vergeleken bij vroeger, toen men hiermee minder rijkelijk bedeeld was en het woord „vacan- tiebijslag" nog niet in de woorden boeken voorkwam. Men pleegt tegenwoordig naar 't buitenland te gaan. Dat hoort er allemaal bij en men wordt min of meer voor antiek versleten,wan neer men het nog durft op te bren gen doodgewoon in eigen land te blijven. En om maar zo ver mogelijk van huis te komen wil men zich onge makken getroosten, die, wanneer 'n werkgever zijn personeel onder soortgelijke omstandigheden zou la ten werken, hem onmiddellijk in botsing zou brengen met tal van ar beidsvoorschriften. Men rijdt rustig 700-800 kilometer of meer op één dag, overnacht dan in een primitieve tent (of zelfs in de auto) en holt overal voorbij, om dat men eenvoudig geen tijd heeft om iets te bekijken. Je moet uitein delijk het einddoel halen en je moet nog weer terug ook. Ons mooie Noord-Limburg kent men dan vaak alleen maar van ho ren zeggen; de schoonheid van onze plaats is dan niet de moeite waard, want als de buurman of de collega naar Milaan is geweest kun je moeilijk opgetogen doen over de Geijsterse bossen. Stel je voor! „Toeristen zijn mensen die duizend kilometer ver weg rijden om dan een foto van zichzelf naast de auto te nemen" is een definitie die we onlangs lazen en die een grote kern van waarheid inhoudt. Want het is helemaal niet belangrijk hoever we weg geweest zijn, maar wel, wat we op onze reis hebben gezien en er varen. Vacantie is bovendien bedoeld als ontspanning en niet als een periode voor het leveren van topprestaties. Van Egeraat heeft onlangs ineen van zijn enthousiaste televisie-cau serieën over de schoonheid van ons eigen Nederland zo treffend gezegd: „Overal bloeien bloemen maar het is de kunst er een krans van te vlechten!" Velen van ons komen helemaal niet meer aan het vlechten van die krans toe. Ze jakkeren maar. Ze verslinden kilometers. Ze zien niets, alleen de kilometer teller. Kennelijk moeten velen het va kantie-houden het reizen en trek ken, nog leren. Terwijl het toch eigenlijk zo stom eenvoudig is. VACANTIE Een gouden tijd loopt ten einde nl., de aardbeien-plukkerij. Met de asperges hebben de aardbeien voor menig huisgezin een extraatje be tekend, dat in de komende vacantie- tijd het rusten dubbel zoet maakt. Maar er is ook menig onderwijzer, die hierover een boekje kan open doenSuffende en slapende kin deren op school, die er al een halve werkdag op hebben zitten, als ze aan hun sommen moeten beginnen. Kinderen, die veel beter weten hoeveel aardbeien er in een kistje gaan en wat die opleveren, als wanneer Floris de Vijfde vermoord werd. Het had ér soms de schijn van, dat de kinderarbeid, waar tegen zo lang gevochten is, weer was in gevoerd. En al zal niemand de men sen een extraatje misgunnen, het wordt wat anders als daar de jeugd onder gaat lijden. Nu de vacantietijd gekomen is, hoort men zo links en rechts alweer over de nodige afspraken, die met onze boeren gemaakt zijn om in de oogsttijd te komen helpen. Zo wordt de boer geholpen, die in zijn extra drukke oogsttijd best hulp gebruiken kan en de jeugd verdient zijn vacantiegeld. Ook niets op tegen, indien dat ten minste de jeugd betreft, die ouder is dan 14 jaren en indien niet de ge hele vacantie aan dit werk wordt opgeofferd. De vacantie wordt met een spe ciale bedoeling gegeven, namelijk om lichamelijk en geestelijk weer fit met het nieuwe schooljaar te kunnen beginnen. Men gaat wel averechts tegen de bedoeling in, indien men van de vacantie een werkverschaffing gaat maken. Ai olU #em8«ru>$eo j •1A KM <-4 UtttfOtl C fi«— «r™** JULIANASINGEL41 1061 (K4780) Want op zevenjarige leeftijd heeft men zijn halve leVen al achter de rug Een minuut is op het horloge een minuut, een uur is een uur, dit geldt overal en altijd en er valt niet aan te tomen. Toch is het begrip tijd zeer betrekkelijk en daar zal bijvoorbeeld een bioloog u een duidelijk beeld van kunnen geven. Voor een eendagsvlieg je, dat in een bestek van enkele uren zijn gehele leven leeft van geboorte, kindertijd, huwelijk, wasdom en dood, betekent een uur iets geheel anders dan voor een bepaald soort schildpad, die een leeftijd van ver over de honderd jaar kan bereiken. Voor de schildpad is een uur een druppel in de oce aan des tijds, maar voor het vliegje is het een heel groot deel van zijn leven. WACHTEN OP DE TREIN DUURT LANGER DAN FEESTJE Dat tijd zo betrekkelijk is, weten we sinds de invoering van de zo merdienstregeling bij de Spoorwe gen. Tien minuten wachten op een trein kan langer duren dan een uur samenzijn op een gezellig feestje. Kortom alles wat onaangenaam is, vertraagt de tijd, terwijl alles wat aangenaam is, de tijd doet vliegen. Zo is de tijd ook zo betrekkelijk voor de jeugd en de ouderdom. Een jongen of een meisje van tien jaar weet zich nog vele jaren -voor de boeg. Tien jaar is voor hen een zee van tijd, maar een grijsaard van zeven tig ziet in een decennium een korte episode. Het betekent voor hem slechts een herinnering, terwijl het voor de jeugdige een geheel leven inhoudt. Iedereen zal zich uit zijn jeugd nog herinneren wat het betekende om een maand vacantie te krijgen. Het leek een ontzaggelijke tijd, waaraan schier geen einde scheen te komen. Volwassenen lachen om een maand, het is slechts een kort tijdvak. En aan het einde van het jaar zeggen we: „Wat is het jaar toch vlug gegaan. Alweer een jaar voor bij Voor het kind is het wachten op de volgende verjaardag een bijna onoverzienbare periode waar geen eind aan komt GEVOLGEN Doordat een uur voor een onvol- wassene zo lang lijkt, ligt hier ook de verklaring van het jeugdig on geduld. Het kind is toch al actief en vol dadendrang en daarom is het wachten, waarbij de tijd extra lang lijkt, een verschrikkelijke kwelling. Ouderen, die geduld heb ben leren oefenen en voor wie bo vendien de tijd ogenschijnlijk sneller verloopt, zullen gemakke lijker wachten. Het verschijnsel treft men in het groot aan bij de volkeren van de wereld. Jonge volkeren zijn onge duldig en willen snel opschieten, terwijl ouderen niet zo'n haast heb ben en in langere tijdperken den ken. Het verschil is reeds duide lijk bemerkbaar bij Amerikanen, Europianen en Aziaten. De doorsnee Amerikaan heeft al tijd haast en is ongeduldig, terwijl de gemiddelde Europeaan aanmer kelijk rustiger werkt en de ooster ling alle zaken de tijd geeft zonder zich ooit te vermoeien. Het feit, dat de jeugd de tijd veel langer voorkomt, heeft merkwaar dige gevolgen. Er zit een bepaalde verhouding in. Eén dier gevolgen is, dat de jeugd sneller leert. Iets, waarvoor een volwasene een uur nodig heeft, leert een kind in tien minuten. Wij zijn geneigd hierover versteld te staan en te menen, dat uit zo'n kind iets bizonders kan groeien, maar we dienen te beden ken, dat dit een normaal verschijn sel is. Aan de andere kant staat hier te genover, dat een kind zich slechts zeer kort kan concentreren en zich niet zolang in één onderwerp kan verdiepen. Daarom is het wel nodig, dat ze zo gemakkelijk leren, want anders zouden ze beslist niet in staat zijn zich alles in enkele jaren eigen te maken, wat voor het leven noodza kelijk is. AFWISSELING Deskundigen berekenden, dat de vier jaren die liggen tussen het derde en zevende levensjaar, voor een kind even lang duren als vijf tien jaren voor een volwassene. Hieruit kunnen wij dus eenvou dig berekenen hoe lang voor een kind een schooldag duurt, ongeveer vier keer zo lang als voor de onder wijzer. Om tot een effectief leren te komen is het daarom ook be langrijk de lessen kort te houden en veel afwisseling te bi'engen. Hoeveel een kind in de eerste pe riode van zijn leven leert, is won derlijk. In de eerste zeven jaar van zijn leven leert het kind net zoveel als in zijn gehele verdere leven, zoveel nieuwe dingen ontdekt het en leert het. Vandaar dat men uit het oog punt der ervaring mag zeggen, dat een zevenjarige al zijn halve leven achter de rug heeft. Wat de schijn bare tijd betreft, komt dit ook on geveer uit. Deze snelle ontwikkeling neemt in een soort reeksvorm af en ein digt ongeveer op vijftienjarige leef tijd, dan krijgt ook het tijdgevoel enige vaste maat. De ontwikkeling van de intelli gentie houdt dan op gelijk met de groei. Natuurlijk is er nog veel bij te leren, maar de geestelijke ontwik keling is in de meeste gevallen af. De tijd schrijdt dan voort maar in een ander tempo en steeds zal ze ons in een andere gedaante te gemoet komen al naar wij ouder worden. Als de huisarts medicijnen voor schrijft, b.v. zoveel druppels en/of pillen per dag, dan houdt men zich nauwkeurig aan zijn voorschrift. Zeer verstandig uiteraard, want het gaat om de gezondheid. Een kost baar bezit. Krijgt men b.v. als middenstan der van zijn economisch adviseur de raad om de bedrijfsadministra tie doeltreffender in te richten, dan staat het te bezien, of dit advies even nauwgezet zal worden opge volgd als dat van de dokter. De administratie krijgt, vooral in het middenstandsbedrijfsleven, lang niet altijd die aandacht, die zij ver dient. Schrijfwerk, zoals dat dan wordt genoemd, kan niet altijd re kenen op de volle sympathie van de middenstander. Maar al te gauw is men geneigd deze werkzaamheden te beschou wen als een karweitje, dat men t.z.t. wel eens in een verloren half uurtje zal opknappen. Onbegrijpelijk is dit, want hier mede is de „gezondheid" van zijn onderneming gemoeid. Eveneens 'n kostbaar bezit. Het is aan de dag van vandaag niet rneer (mogelijk een onderne ming efficiënt te leiden, zonder dat daarbij, op ieder gewenst ogenblik, de administratie zegt, wat er wél en niét gebeuren moet. Men kan niet alleen maar tewerk gaan op geheugen en feeling. Er is bij de huidige ontwikkelde constel latie veel meer nodig. Het is bovendien noodzakelijk, dat de administratie is aangepast aan 't bedrijf en bedrijfstak, om nog maar niet te gewagen van een uniforme administratie. De administratie moet aan hoge eisen voldoen en op een bepaald moment precies kunnen vertellen hoe de zaak er voorstaat. Er zijn voorbeelden genoeg te geven, waarbij een onvoldoende ad ministratie het bedrijf belangrijke schade heeft berokkend. Deze eisen zijn niet van deze tijd, hoewel die zijn bijzondere eisen stelt, doch ook vroeger was men al de mening toegedaan, dat een on derneming het niet zonder „cijfers" kon stellen. Vader Cats dichtte des tijds al: „Wie nimmer rekent nimmer schrijft. 't Is luk, als hij een koopman blijft". In de moderne scheepvaart koerst men op radar. In een bedrijf dient de administratie zo'n radar-instal latie te zijn, waarop men veilig kan koersen. Nu is het niet onze bedoeling in deze korte beschouwing een volle dig inzicht te geven in de eisen waaraan een middenstands-admini stratie moet voldoen. Er bestaat voldoende gelegenheid om daarover te worden ingelicht. We noemen maar de accountant, de organisatie, het Economisch In stituut voor de Middenstand, de Rijksmiddenstandsconsulent drs vd. Linden in Maastricht. Toch willen wij wel enkele be langrijke punten aangeven, waar op de administratie de zakenman volledig moet kunnen informeren. Laten we beginnen met de omzet. Het verloop daarvan moet men uit de boeken kunnen aflezen. Het om- zet-verloop moet men nauwkeurig kennen, want die moet o.a. de ge gevens opleveren voor de verdere inkooppolitiek. En dan gaat het niet alleen om de totale omzet, doch ook om die van de verschillende artikelen of arti- kelgroepen. Met het oog op de te behalen winst moet men niet teveel, maar ook niet te weinig inkopen. De voorraad moet groot, maar ook niet te groot zijn. Uit de omzetcijfers moet men kunnen vaststellen welke gangma kers onder de gevoerde artikelen zijn en tevens moet men kunnen bepalen welke artikelen een zeer lage omzetsnelheid hebben. De kosten vormen eveneens een zeer belangrijk bedrijfseconomisch, gegeven. Ook daarover moet de ad ministratie volledige inlichtingen geven. En dan ook weer niet over de totale kosten alleen, doch even eens over de verschillende soorten van kosten en het verloop daarvan. Deze bepalen immers mede het bedrijfsresultaat. De financiële positie van het be drijf, het contante geld waarover men op een bepaald moment kunt beschikken, moet ook zonder veel moeite uit de administratie kunnen worden vastgesteld. De stand van vorderingen en schulden b.v. Veronderstel eens, dat U plannen tot uitbreiding van Uw bedrijf hebt. Of dat men moet overgaan tot aan schaf van nieuwe (moderne) be drijfsmiddelen en dat men zelf niet over voldoende financiën beschikt. Men kan dan een beroep doen op kapitaal van derden. Er zal echter geen enkele kapitaalverschaffer te bewegen zijn tot het verlenen van krediet, als niet uit de administra tie blijkt, dat de betreffende onder neming „goed" is voor het aange vraagde bedrag. En dan de fiscus! Ook die stelt zijn eisen. Die stelt ook belang in de administratie. En het geeft ver trouwen als blijkt, dat de admini stratie betrouwbaar en deugdelijk cijfermateriaal kan verstrekken. Dit zijn zo enige zaken bij lange niet volledig die wij heb ben willen voorhouden met betrek king tot de administratie en de noodzaak daarvan voor een verant woorde bedrijfsvoering. Als de administratie niet in orde is, aarzel dan niet om U te laten voorlichten. De weg daarvoor heb ben wij in dit artikel aangegeven. Tot slot dan nog een korte op merking over bedrijfsvergelijking. De meest doelmatige weg tot ver betering van de bedrijfsvoering be staat in het uitwisselen van erva ringen met collega's. Doch daarvoor is een goed verzorgde administra tie een eerste vereiste. Op dit on derwerp komen we binnen afzien bare tijd nog terug. RICHTING AANGEVEN: DUIDELIJK EN TIJDIG Het veranderen van richting is in 't verkeer een noodzakelijk kwaad. „Noodzakelijk omdat we nu een maal op de weg met alléén-maar rechtdoor zelden of nooit ons doel bereiken. En „kwaad" omdat dat verande ren van richting tot bijzonder hachelijke situaties en de prak tijk leert dat we moeten zeggen DUS tot talloze ongelukken of bij na-ongelukken aanleiding geeft. Dat weten we allemaal wel. Of beter gezegd: we kunnen het allemaal weten. Want als we op de weg onze ogen gebruiken, zien we het allemaal gebeuren. Of we lezen het in het avondblad. Dat laatste zijn dan meestal al leen maar de berichtjes die eindi gen met de stereotype mededeling „overleed ter plaatse" of „levens gevaarlijk gewond naar het nabu rige enz. enz Dat zijn dan banale woordspe ling de echte gevallen van ver andering van richting. Maar geen krant vertelt u en ons over de hon derden gevallen per dag waar het op het nippertje nog wél goed af liepBegrijpelijk. Want het is geen „nieuws" meer dat veel weg gebruikers er een bewuste of onbe wuste gewoonte van maken om bij het veranderen van richting het noodlot te tarten En voor wie het niet geloven wil spreken de cijfers van een recent onderzoek naar de oorzaken van 145.000 verkeersongelukken, die in 1958 in West-Duitsland gebeurden een woordje mee, dat zij het met een zekere reserve ook voor ons land een vermanende vingerwij zing kan inhouden. Het bleek, dat in 22.814 gevallen (15 pet.) het verkeersongeluk ge beurde bij verandering van richting en wel: 37,3 pet. bij 't afslaan naar links. 12,4pct. bij 't afslaan naar rechts. 11,2 pet. bij het wegrijden. 11,1 pet. bij het keren op de rij baan. 7 pet. bij het inrijden van een uitrit 6,6 pet. bij het verlaten van een uitrit. Bij dit alles speelde hoe kan het ook anders! het niet of niet duidelijk en tijdig richtingaangeven een belangrijke rol. In 11,i pet. van de gevallen werd helemaal geen richting aangegeven, in 13,4 pet. gebeurde dat wél maar niet tijdig en/of duidelijk. Dit bete kent, dat bijna 25 pet. van de ge vallen uitsluitend te wijten was aan het negeren van de wettelijke plicht om een voorgenomen richtingver- andering duidelijk kenbaar te ma ken. Of wel: méér dan 5000 ver keersongelukken die niet behoefden te gebeuren! Wanneer wij bedenken dat de bo venstaande cijfers alleen betrek king hebben op automobilisten, mo tor/scooterrijders en bromfietsers en dat wij in Nederland dan nog met enkele miljoenen fietsers „zit ten" die op z'n zachtst gezegd met dat richtingaangeven dikwijls een loopje nemen, is het niet te veel ge zegd wanneer wij constateren, dat er ook hier te lande ettelijke dui zenden ongelukken gebeuren die met een simpel handgebaar nog wel! voorkomen kunnen worden. Een reden te meer voor iedere weldenkende weggebruiker om zich altijd en overal te houden aan het beginsel van veilig richting ver anderen: richtingaangeven. TIJDIG DUIDELIJK. HANDBOOGSPORT Zondag werd op de doelen van Ons Genoegen America, het 2e dis trictsconcours gehouden. De uitslag was als volgt: Ere-afdeling: le pr. Diana I 470 punten; 2e prijs Ons Genoegen I Ysselsteyn 470 p.; 3e St. Anna I 465 p.; 4e pr. St. Oda I 464 p.; 5e pr. Ons Genoegen I America 463 p.; 6e pr. Batavieren I 461p.; 7e pr. St. Sebastiaan I 452 p.; 8e Batavieren II 421 p.; 9e pr. St. Hubertus I 409 punten. Klasse A: le pr. Willem Tell I 413 p.; 2e pr. Diana II 404 p.; 3e pr. Ons Genoegen II Ysselsteyn 395 p.; 4e pr. St. Joris I 385 p.; 5e pr. Rare Schutters I 356 p.; 6e pr. Ons Ge noegen II America 320 'p.; 7e St. Hubertus II 318 p.; 8e Batavieren III 314 p. Klasse B: le pr. St. Anna II 401 p.; 2e pr. St. Oda II 396 p.; 3e De Eendracht I 374 p.; 4e Ons Genoe gen 3 Ysselsteyn 343 p.; 5e pr. Rare Schutters II 343 p.; 6e pr. Diana 3 321 p. 7e pr. St. Agatha I 263 p.; 8e St. Sebastiaan II 210 p.; 9e pr. Wil lem Tell II 178 p. Klasse C: le pr. Griendtsv. Uitsp. I 350 p.; 2e pr. St. Oda III 292 p.; 3e pr. Batavieren IV 285 p.; 4e pr. Diana IV 234 p.; 5e St. Hubertus 3 216 p. 6e OnsGenoegen IV Yssel steyn 212 p.; 7e pr. St. Jozef I 180 punten. Klasse D: le pr. St. Anna 3 352 p.; 2e pr. St. Joris II 224 p.; 3e Eendracht II 217 p.; 4e pr. Rare Schutters 3 208 p.; 5e pr. Willem Tell 3 153 p.; 6e pr. Batavieren V 111 p.; 7e pr. Willem Tell IV 25 p.; 8e pr. St. Hubertus 4 24 p. Personele prijzen: le pr. J. Wijnhoven St. Anna 47 p. 2e pr. A. v. Ool St. Ooda 3x10. 3e pr. H. Vollenberg St. Anna 5x9. 4e pr. G. Kunen Batavieren 4x8. 5e pr. P. Weijs St. Joris 4x7. 6e pr. A. Rongens Ysselsteyn 4x6. 7e pr. J. de Haart Diana 3x5. 8e pr. Th. Jansbeken Rare Schutters 2x4 9e pr. W. Vermeulen St. Oda 2x3. le pr. P. Janssen Rare Schutters 4x2 lie pr. G. Cox St. Agatha 2x1. Drietallen: le pr. Batavieren 132 punten. 2e pr. St. Anna 131 punten. 3e pr. Willem Tell 125 punten. Zondag 16 juli wordt te Leunen door St. Joris een jubileumconcours gehouden bij gelegenheid van hun 60-jarig bestaan. Op 31 aug houdt St. Hubertus Merselo een jubileumconcours ter gelegenheid van hun 60-jarig be staan. Op 17 sept. wordt bij St. Sebas tiaan Heide het 3e Districtsconcours gehouden. ST. CHRISTOFFEL-NIEUWS Op het 2 en 8 juli gehouden exa men voor verenigingsleider(ster) slaagde onze dames: Ria Boom, Oda van Goch en de heer Wim vd. Heuvel. Na anderhalf jaar zeer trouw on ze cursus gevolgd te hebben, welke gegeven werd in Tegelen, en wel iedere zondag van 9 tot 13 uur in de gymnastiek-lokalen van de gym nastiek vereniging Leonidas, heb ben alle drie onze candidaten him vele moeite met bovenvermeld re sultaat beloond gezien. Het bestuur en leden van Sint Christoffel wensen U van harte proficiat. De diploma's werden uitgereikt door Nederlandse Katholieke Gym— nastiekbond. Zondag is het dan weer zover dat St. Christoffel, onze Venrayse gym nastiekvereniging, vele gasten uit deze gewesten kan verwelkomen op het kringfeest, wat hier in Venray door haar wordt georganiseerd. St. Christoffel heeft intussen een roemrijke historie opgebouwd in de organisatie van kringfeesten, want het is nu de vijfde maal dat deze 40-jarige vereniging het kringfeest van de» katholieke Limburgse Gym nastiek- en Athletiekbond mag or ganiseren. Zulk een feest betekent, dat dui zenden turners en turnsters uit het Noord-Limburgse land zondag a.s. hier te gast zullen zijn en op de sportvelden van Huize Servatius hun demonstraties zullen geven. Het feest bij uitstek van en voor onze gymnasten. Onze turnclub heeft in de afgelopen veertig jaren haar up en downs wel gekend. Maar tegen de verdrukking in is deze vereniging uitgegroeid tot een van de grootste sportvereni ging van Venray, die vol leven en activiteiten is. De wekelijkse sportavonden in de nieuwe gymnastieklokalen zijn daar het sprekende bewijs van. En ook deze sportdag zal dit ongetwijfeld worden. Om half een worden de turners en turnsters hier verwacht. Om 2 uur is er een plechtig lof in de Petrus Banden, waarna de deelnemers aan dit kringfeest zich opstellen op het Henseniusplein, om dan in een grotse optocht via de Grotestraat, Hofstraat en Sta tionsweg zich te begeven naar het sportterrein van Huize Servatius, waar om kwart over 3 begonnen wordt met de demonstraties en de wedstrijden. Op het sportterrein is voor vol doende accomodatie gezorgd, zodat iedere bezoeker een goed overzicht krijgt van wat er geboden wordt. Voor velen zal deze hernieuwde kennismaking met de gymnastiek- sport een openbaring zijn. Om 7 uur zal de kringvoorzitter de prijzen aan deelnemers uit reiken. J. H. FRANSSEN ZN. Fabrieken van Meialen Ramen en Deuren ie BLITTERSWIJCK en YEHRAY vraagt voor haar kantoor te/Blitterswijck afd. Boekhouding (mannelijk of vrouwelijk) welke in hoofdzaak worden belast met loonadministj en hulpwerkzaapiheden voor de boekhouding. X irdige. Vereisten MULO-oplelding of gelijl Machineschrijven. Leeftijd tot ca. 23 jaar. Ervaripg strekt tot aanbeveling, "TC Geboden wordt Goed salaris. Goede sociale voorzieningen. 5-daagse werkweek. Bij gebleken geschiktheid goede vooruif^ichte Vanuit Venlo en Venray goede verbinding mogelij kheii Sollicitaties, voorzien van pasfoto, te richten vóórj aug, aan Directie BLITTA N.V. te Blitterswijck. Welke Wagenbouwer of Smederij mei kleine timmerwerkplaats, wil eenvoudige houten X voor ons bouwen Regelmatige wekelijkse afname gegarandeerd. Volledige hulp voor planning en inkoopskan wordt gegeven. Brieven onder nr. 117 bureau van dit blad. Houdt U van een 1' 1 gezonde en rustige VdCdUllO Doe dan als zovelen en breng u$w weekend en 1 cantie door op het water. Wij kunnen U hiertoe j leveren. De topmerken op dit MERCURY JOHNSON EYINRUDE leveren wij U van 3 tot 80 PK. Vraagt U eens vrijblijvend inlichtingen\ bij Spoorstraat 13 VENLO Tel. 04700-4 Op alle artikelen w.o. beddeiKen dekens, cocos en karpel Niet op speciaaNgeprijsde of merkartikelen. gratis gemaakt en gehangen en 10 UW ADRES voor textiel enNvoningtextiel Langstraat 13 J. de Bruyn-Delsing VENRAY

Peel en Maas | 1961 | | pagina 10