Instuif - Venray Spoedeisende Raadsver gadering te Venray Baiiogaajf Bespreking onteigenings-besluiten in plan West. Land- en Tuinbouw Bejaarden uitstapje Ingezonden Vrijdag 2 juni 1961 No. 22 TWEE EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 150652 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRnsRpER K^VTRTAAI0'/T5o"ruitrnBvJl?aEyM/E^75) De Venrayse Raad werd in spoedeisende vergadering woensdag jl. opgeroepen, omdat gebleken was, dat de termyn van het voorlo pig plan tot onteigening van gronden in plan West afliep. Na 6 maanden moet dat voorlopig plan via een raadsbesluit om gezet worden in een definitief plan, wil de hele onteigeningspro cedure voortgang kunnen vinden daar men anders weer van vo ren af aan moet beginnen Het College van B. en W. vertelde in een uitvoerige toelichting, dat te gen het voorlopig onteigeningsplan van plan West (dat gedeelte wat ligt tussen Langeweg, Molenpad, verlengde Hoebertweg, Bergweg en Hoenderstraat) door een 5-tal per sonen bezwaren waren ingediend. Huebers Vlakwaterweg 14, Weys Vlak waterweg 8 en J. Wijnhoven Juliansingel 57, hadden bezwaren tegen de financiële gevolgen van de onteigening. Thijssen, Merseloseweg 40, had technische bezwaren. De onteigening geschiedt niet, aldus deze reclamant, ter uitvoering van een goedgekeurd uitbreidingsplan, terwijl bovendien het gedeelte gelegen tussen Merse loseweg en Hoenderstraat, niet eens in het onteigeningsplan is opgeno men. Bovendien is bij hem nooit ge poogd tot een minnelijke schikking te komen. Tenslotte is er nog de firma Vol- leberg Zonen, Henseniusstraat 20, die reeds eerder bezwaarschriften heeft ingediend tegen dit plan, om dat hierdoor hun opslagterreinen verloren gaan, opslagterreinen, die zij elders door compensatie van grond willen terug hebben De Inspectie over de onteigenin gen heeft deze bezwaarschriften be studeerd, maar geen grond hierin gevonden om het onteigeningsplan te wijzigen en adviseerde derhalve het plan definitief goed te keuren dat echter een minnelijke schikking niet uitsluit, maar waardoor de ge meente toch kan gaan bouwen. Zowel PONJEE als VERMEULEN vonden deze plotselinge raadsver gadering toch wel wat vreemd. Men wéét zes maanden lang, dat er een voorlopig plan ligt te wachten en uitgerekend de laatste dag moet de raad dan maar even gauw een defi nitief besluit nemen. Beide sprekers konden hier moei lijk aanleiding in zien om te juichen over het beleid. En dat, terwijl de grondkwestie al jaren een klip is, waarop de woningbouw in Venray dreigt te stranden. PONJEE verklaarde zeer bezorgd te zijn voor de toekomstige bou werij, omdat er nooit grond be schikbaar is. De wijze waarop dit punt ter elfder ure nog ter sprake wordt gebracht geeft nu niet be paald de overtuiging, dat men hard achter grondverwerving aan zit. Hij waarschuwde B. en W. uit drukkelijk, dat men hier een an dere koers zou moeten varen, wil men niet in de nabije toekomst woning-toewijzingen terug moe ten zenden, omdat wij niet ge zorgd hebben voor de nodige grond De VOORZITTER moest beamen, dat inderdaad deze gang van zaken onbevredigend was en er zal in de toekomst voor gewaakt worden, dat zulks niét meer voor zal komen. Hieruit echter de conclusie trek ken, dat het College niet alles in het werk stelt om aan bouwgrond te ko men, is onjuist. In B. en W. komt deze kwestie telkens opnieuw aan de orde en ver schillende plannen worden uitge werkt en onderhandelingen gevoerd. Het zal beslist niet zo zijn, dat er op een bepaald moment geen wo ningen gebouwd kunnen worden door gebrek aan grond. Maar van de andere kant zal ook niet meer voorkomen, dat de raad op het aller laatste nippertje besluiten moet ne menDat zal beslist veranderen. BARTELS wilde weten hoe een Thijssen kon schrijven, dat hem nog steeds geen minnelijke schikking was aangeboden en vroeg verder of er al ooit een overleg had plaats ge vonden met de Fa. Vollebergh, zoals eertijds aan de Raad was beloofd. De VOORZITTER bevestigde, dat Thijssen inderdaad nog geen schik king was aangeboden en dat nog niet onderhandeld was met Volle- berg. De oorzaak hiervan is, dat de Taxatie-commissie ondanks her haald aandringen nog steeds geen taxatie-rappoi-ten heeft ingediend. De Gemeente moet deze rappor ten hebben, want ook Ged. Staten en later in de onteigeningsprocedure voor de rechtbank komen deze taxa tie-rapporten ter sprake. De ge meente kan geen bod doen, als zij via deze rapporten niet weet, hoe ver ze kan gaan. Hetzelfde geldt ook bij Vollebergh. Men moet eerst weten hoe daar de prijzen liggen, die men mag en kan bieden, voordat gesproken kan worden over compensatie. Want als deze niet mogelijk is en daar is door het grondgebrek alle kans op wordt immers uitbetaald op basis van deze rapporten waarin ook de moeilijkheden van het bedrijf finan cieel worden geregeld. Ja, dat was het dan ook wel de raad kon moeilijk anders doen dan ja knikken, al ontbraken de heren Derickx, Tillemans, de Bruyn en Fr. Janssen In ziin openingswoord kondigde de Burgemeester nog aan in de ko mende raadsvergadering de verdien sten van het overleden raadslid de heer van Haaren te zullen herden ken. En daarmede was dan deze spoedeisende raadsevergadering aan zijn einde gekomen. De K.G. hooitransportmethode Het is een bekend feit, dat het verrichten van werkzaamheden door mensen voor een groot deel vervan gen kan worden door machines. Bij de nieuwe, hooitransportme thode is de trekker een eerste voor waarde. Trouwens de trekker is langzamerhand voor elke vorm van de moderne landbouw onmisbaar geworden. De nieuwe hooimethode ziet er als volgt uit. Op de trekker zit een man,, de trekker-chauffeur; deze kan zonder van zijn trekker te stap pen de hooi- en schelvendrager la den, d.w.z. de hooidrager volschui- ven. De hefinrichting doet de rest. Wan neer deze heft, wordt de tang dicht geknepen en kan naar het erf wor den gereden om te lossen. Bij een transportafstand van één kilometer kan zo per uur twee ton hooi naar huis worden gebracht. Men bedenke daarbij, dat de trek ker-chauffeur dit alleen doet zon der enige handenarbeid. Het aantrekkelijke van deze me thode is vooral, dat naar gelang de eisen die het bedrijf stelt, de werk tuigen kunnen worden aangepast. Met behulp van een voorlader kan een tweede hooidrager aan de zelfde trekker worden bevestigd, waardoor capaciteit verdubbelt ter wijl de transporttijd dezelfde blijft. De voorlader kan op het bedrijf, waar men streeft naar arbeidsbe sparing, elke dag vele goede dien sten bewijzen en neemt van de boer het juist zo zware en vermoeiende werk over. Tevens kan men hiermede b.v. mestladen; grond op silo brengen, bieten, bietenblad en zakken laden enz. Die voorlader behoeft dus niet al leen voor de hooibouw aangeschaft te worden. Voor het „lossen" van de hooi drager bestaat ook reeds een ma chine die het werk overneemt. Een zuiger-blazer zuigt het hooi zelf op van de grond en blaast het in de schuur of hooiberg. Het is onmogelijk om in dit korte artikel de vele voordelen van de K.G. hooimethode te beschrijven, vast staat, dat het voor iedere hooi- bouwer het overdenken waard is. GOEDGEKEURDE PRIJZEN VAN VOOR INTENSIEVE TUINBOUW BESTEMDE GROND Het is niet gebleken, dat beslis singen van de grondkamers en de Centrale Grondkamer het specula tief aan- en verkopen van agra rische gronden in de hand werken. Tot deze conclusie komt de minis ter van Landbouw en visserij in zijn antwoord op ter zake gestelde vra gen van het Tweede Kamerlid, de heer Egas. De Grondkamer voor Noord-Hol land kent bij overdracht van akker bouw- of weidegronden alleen dan een hogere waarde toe als ze ge schikt zijn voor intensieve tuin bouwteelten en in 't bijzonder kun nen worden gebruikt voor speciale gewassen als bloembollen, rozen en anjers. De Grondkamer verleent alleen goedkeuring als redelijkerwijs kan worden aangenomen, dat de koper deze gronden inderdaad als zodanig in gebruik zal nemen. Voor de bepaling van de koop prijs van tuinbouwgronden gaat de Grondkamer steeds uit van het ge middelde rente-percentage van 3.75. De maximale pachtnorm voor de berekening van de hoogst toelaat bare koopprijs voor bloembollen- grond is 910, eventueel verhoogd met een maximale toeslag voor externe produktieomstandigheden van 130. Uitgaande van deze maximale pachtnorm van 1.040, per ha en rekening houdend met een gemid delde lastenaftrek van 62 per ha, gekapitaliseerd tegen 3,75 pet, wordt als hoogst toelaatbaar tegenpresta tie een bedrag van 26.080 per ha verkregen. De Grondkamer is bij de goedkeuring van overdrachten be neden dit maximum bedrag geble ven. In beginsel kan derhalve met de gevolgde gedragslijn worden inge stemd al zal daarbij de nodige voor zichtigheid niet uit het oog mogen worden verloren. Voor een ongelijke rechtsbedeling behoeft geen vrees te bestaan, om dat voor belanghebben van de be slissingen van de grondkamers steeds beroep op de Centrale Grond kamer mogelijk is. Het is minister Marijnen bekend, dat enkele gemeentebesturen gron den hebben aangekocht met de be doeling grondgebruikers, die hun land door een gemeentelijk uitbrei dingsplan moeten ontruimen, scha deloos te stellen. In dergelijke gevallen is de Cen trale Grondkamer bij de bepaling van de hoogst toelaatbare tegen prestatie uitgegaan van een rente percentage lager dan 3. De Centrale Grondkamer stelt zich namelijk op het standpunt, dat de wet op de vervreemding van landbouwgronden beoogt, die kopers te beschermen, die anders op te hoge lasten zouden komen en dat deze reden niet geldt als een ge meente gronden koopt om verdre ven grondgebruikers schadeloos te stellen. De Centrale Grondkamer is van mening, dat door de aankoop van deze gronden de gemeenten grote bedragen kunnen besparen, die zij anders als schadeloosstelling zouden moeten betalen. De bewindsman is van oordeel, dat de opvatting van de Centrale Grondkamer en de grondkamers ten deze in beginsel geen bedenkingen behoeft te ontmoeten. Grondverwerving en ongewenste afscheiding Het Raadslid de Bruyn heeft B. en W. in een uitvoerig schrijven ge vraagd, hoe het staat met de grond verwerving in plan West. Indien men zou kunnen beschik ken over gronden op het Desselke, is men, voor wat de woningwetwonin gen betreft, mogelijk voor dit jaar weer gered, zo schrijft de Bruyn. Maar dit is zijn inziens maar een noodsprong en biedt geen enkele ze kerheid omtrent de zeer nabije toe komst. Dan wijst hij op de afrastering, welke is geplaatst om de dokterswo ning achter het ziekenhuis. Naar zijn mening is de geplaatste afscheiding in strijd met artikel 14 van de bouwverordening en ontsiert dit de omgeving daar ter plaatse. Het raadslid wil weten hoe het mo gelijk is, dat ondanks protesten zij ner zijds in de commissie van open bare werken hiertegen niets ge beurd en vraagt wat B. en W. hier tegen denkt te doen. Het einde van het dansseizoen na dert weer, en zoals te doen gebrui kelijk gaat de Instuif van Venray ook aan het slot van dit „Instuif - jaar" weer uitstuiven, en wel op zondag 2 juli. Het reisdoel voor deze keer is het liefelijke Zuid-Limburg, waar o.m. een boottocht gemaakt wordt en Vaals, Maastricht, Klein Zwitser land e.a. plaatsen bezocht worden. "s Avonds besluiten we met een gezellig samenzijn in „Fort Sint Pieter" te Maastricht, waar tevens gedanst kan worden. De kosten, verbonden aan deze reis, bedragen slechts 5.50. Deelnemers kunnen zich in de zaal, bij een der bestuursleden of bij 't sekretariaat t.a.v. W. Baken laten inschrijven, echter vóór zondag 18 juni. De kosten moeten direkt bij op gave betaald worden. Morgenavond is er een dansavond in zaal Wilhelmina met de Animo's. OPENING NIEUWE ie 0IRL0 ZAAK Zaterdag 27 mei jl. opende Johan Gommans in Oirlo zijn nieuwe zaak in electrische artikelen. Een keurige zaak waarmee de Oirlose winkelstand eens te meer vêrrijkt is. Koning klant kon hier maar uit zoeken, want alles was op overzich telijke wijze tentoongesteld. Enkele demonstraties werden ge geven met o.a. een nieuw volauto matische wasmachine en de nieuwe Philips-shave. Men kon er o.a. nog meer zien, radio's televisies koelkasten, diep vriezen, centifuges, lampen, sche merlampen. Kortom, alles op het ge bied van electriciteit. Dat de firma Gommans een goede naam heeft, werd bewezen op de re ceptie waarbij tal van genodigden en belangstellenden een kijkje kwa men nemen. De nodige bloemen gaven aan deze opening een feestelijk cachet. Op dinsdag 6 juni is voor de be jaarden het jaarlijkse uitstapje. De belangstelling is dit jaar aan merkelijk groter dan andere jaren. 's Middags om kwart over een wordt vertrokken vanaf het Hense- niusplein. Een file van 35 luxe auto's en 2 bussen brengt fle bejaar den naar Berg en Dal voor een be zoek aan het Afrika-museum. Omstreeks 5 uur is een gezamen lijke koffietafel in restaurant „Eri- cq£' te Berg en Dal. Hiema zal men nog gezellig sa menzijn, waarbij gelegenheid is tot het maken van „e endansje". Om ongeveer 9 uur zal de stoet weer in Venray terug zijn, waarbij zij wordt afgehaald door Venray's harmonie en er nog een feestelijke rit door de Venrayse straten zal worden gehouden. Op het Hense- niuplein zal burgemeester Custers de bejaarden nog toespreken. De bewoners van Venray worden gevraagd hun belangstelling voor deze gebeurtenis te tonen door te vlaggen bij de terugkeer van de stoet en door hun aanwezigheid bij de aankomst op het Henseniusplein. We ontvingen een ingezonden stuk waarin stelling genomen werd tegen een rede van de landelijke voorzit ter der K.A.B. de heer Middelhuis. De heer Middelhuis die sprak voor het Nederlands Instituut voor Effi- ciëncy, zou in deze rede, aldus en kele krantenverslagen, bezwaren hebben tegen het huidige industria lisatiebeleid, waarin o.m. rijkssubsi dies worden gegeven aan industrieel te ontwikkelen kernen als b.v. Ven ray. Op ons verzoek heeft de heer Mid delhuis de volledige tekst van zijn rede beschikbaar gesteld, waaruit wij het onderstaande citeren en waaruit blijkt, dat hij allerminst be zwaren heeft tegen genoemde poli tiek. Na een kort overzicht te hebben gegeven over de na-oorlogse indus- trialisatiepolitiek, die zulk een op merkelijke resultaten had, maakte de heer Middelhuis ook enkele op merkingen over de regionale aspec ten van dat industrialisatiebeleid.. Hij stelde vast, dat ondanks de hoogconjunctuur die o.a. oorzaak is van een overspannen arbeidsmarkt, in Nederland nog gebieden te vin den zijn met een structureel tekort aan werkgelegenheid. Dit is voor de regering o.a. aanlei ding geweest om te komen tot de aanwijzing van zijn probleemgebie den en kerngemeenten. (Waaronder Venray. Red.) Hiervoor zijn twee redenen op te geven: a. om de regionale werkloosheid op te heffen en b. spreiding der industrie over het land en ontlasting van de Rand stad Holland. Het is dus naast een regionaal ook een nationaal belang dat noopt tot het voeren van een gezond beleid, ook en vooral op langere termijn gezien. Is het nu doelmatig dat door mid del van subsidies industrieën in ge doemde gemeenten worden aange trokken? De heer Middelhuis geloofde zulks niet. Directe subsidiëring van een betrokken industrie bergt het risico in zich, dat hierdoor bedrijven wor den aangelokt, die niet de sterkste zijn. De sterke industrie komt niet op grond van premies, maar omdat er andere, meer objectieve voorde len aan de vestiging zijn verbonden. Bovendien is een dergelijke sub sidiëring in feite discriminerend voor andere, niet aangewezen ge meenten, die toch met dezelfde moeilijkheden tobben. Moet de nadruk niet anders ko men liggen, vroeg de heer Middel huis zich af. Als men persé als industrieel zich in het Westen wil vestigen, dan moet, ondanks het feit, dat er mis schien elders werkloosheid bestaat, die kans geboden worden, desnoods door het Westen uit te breiden met West-Brabant, de kop van Noord- Holland en de Zuid-Hollandse eilan den. Daarnaast moeten echter ook an dere delen van ons land, die in het geheel van de Europese ontwikke ling zeer gunstig liggen, geholpen worden. Niet door directe subsidiëring aan industrieën, maar door betere we genaanleg, bruggebouw, verbetering der infra-structuur. De ontwikkeling en opensluiting van deze gebieden dient te geschie den door ons land verkeerstechnisch kleiner te maken door het verbete ren der verbindingen. Het rijkswegenplan dient daartoe aangepast te worden en tot versnel de uitvoering te komen. We kunnen, aldus de heer Middel huis, het ons niet permitteren noch sociaal, noch economisch, om be paalde landsdelen te laten achter blijven en ontwikkeling van gebie den buiten het Westen betekent veelal ook vermindering van de ver borgen werkloosheid. Daarom kan dit industrialisatie beleid niet langer regionaal-sociaal zijn, maar dient het tevens een on derdeel te zijn van het totale natio nale sociaal-economisch beleid. w ballpoints zegge en schrijve de beste...! VAN DEN MUNCKHOF N.V. RECTORAAT HEIDE Zondag: 2e zondag na Pinksteren; 7.30 H. Mis voor Hendrikus Muij- sers van zijn vriend; 10 u. hoogmis, zeswekendienst voor Petronella van Dijck-Wismans; Akolieten: M. Phi- lipsen en A. Droesen; aan de kerk deur speldjescollecte t.b.v. de meis jesbescherming; 3 u. lof; Misdie naars vd. week: Wim Loonen en Wim Ewals. Maandag: 7.30 H. Mis t.b.i. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Marti- nus Janssen. Woensdag: 7.30 H. Mis t.e.v. H. Gerardus. Donderdag: 7.30 H. Mis voor overl. fam. Willems-Ewals. Vrijdag:feest v.h. H. Hart van Je zus; 7.30 hoogmis te.v. H. Hart voor de genezing van een zieke. Zaterdag: 7.30 H. Mis uit danbaar- heid t.e.v. O.L.Vrouw; 7 u. biecht gelegenheid; 7.30 u. lof. De aanranding te Beek en Donk KRANKZINNIGE DADER PAAR UUR NA MISDRIJF TERUG IN VENRAY Een 19-jarige uit het krankzinni gengesticht te Venray weggelopen jongeman, genaamd C. v. L., is de dader van de jl. maandagmiddag te circa 2 uur gepleegde aanranding te Beek en Donk. De opheldering van dit misdrijf heeft een bijzonder merkwaardig verloop gehad, dat de rijkspolitie onnodig een berg werk heeft be zorgd! Uit het politieonderzoek maandag middag en -avond en de reconstruc tie van dinsdag is het volgende ge bleken rMaandagmorgen is de 19-ja- rige krankzinnige C. v L. op nog on bekende wijze uit de psychiatrische inrichting te Venray weten te ont snappen. Omstreeks het middaguur is hij in het hem onbekende Beek en Donk terecht gekomen. Daar heeft hij op een zandpad aan de Heereind- sestraat de aanranding gepleegd en geprobeerd mevrouw C. te wurgen. Zij werd bewusteloos in de sloot langs het weggetje gevonden. De dader is de velden ingevlucht en te rechtgekomen aan de boerderij van landbouwer v.d. B. in het Molenveld. Hier vroeg en kreeg hij een glas water. Hij liep daarna onmiddellijk verder en kwam op de Beekseweg terecht. Hier klopte hij te omstreeks 3 uur aan bij kleermaker Br., die direct in de gaten had met een geestelijk gestoorde te doen te heb ben. De heer Br. heeft daarop on middellijk de psychiatrische inrich ting te Venray opgebeld, alwaar de ontvluchting van L. intussen was be merkt en toegezegd werd dat voor snelle ophaling van de vluchteling zou worden gezorgd. Dit is ook ge beurd! Binnen een half uur reed 'n Venrayse auto voor om van L. mee te nemen. Op dit tijdstip was de ge pleegde aanranding nog slechts bij enkelen in Beek en Donk bekend! Te betreuren valt, dat de heer Br. niet direct ook de politie ter plaatse van het „vreemde bezoek" in ken nis heeft gesteld. Bij een bezoek op dinsdagmorgen aan de psychiatrische inrichting te Venray, in gezelschap van de rijks politie, heeft mevr. C. onmiddelijk de 19-jarige patiënt v. L. als de da der aangewezen. GEEN VERKLARING- GEEN HUWELIJK In de trouwzaal van het Leeuw arder stadhuis verscheen een jong bruidspaar om daar in het huwe lijksbootje te stappen. Toen echter de ambtenaar van de burgerlijke stand in de trouwzaal de toestem ming voor het huwelijk vroeg aan de moeder van de bruid, bleek deze niet aanwezig te zijn. Geen nood, zei de bruid, die van haar moeder de verzekering had gekregen dat er een schriftelijke toestemming was verzonden. Tot grote ontsteltenis van bruid en bruidegom bleek men ten stad- huize een dergelijke verklaring niet te hebben ontvangen. Een bode van het gemeentehuis meldde even later dat de moeder van de bruid in de nabijheid van het stadhuis op post stond. Zij bleek haar dochter opzet telijk „een kool te hebben gestoofd". KATHOLIEK VROUWENGILDE AFDELING VENRAY Nadat vanaf mei 1960 enkele da mes in Venray zich voor de oprich ting van 'n Katholiek Vrouwengilde beijverden en diverse besprekingen hadden gevoerd, kwamen op 13 de cember een tiental dames bijeen in lunchroom Verheugen, en werd o.l.v. de H.E.H. Deken Loonen die oprich ting een feit. Het voorlopig bestuur werd als volgt samengesteld: Mevr. Hermans voorzitster, Mevr. Monnee vice- v.z.. Mevr. de Vries secr., Mevr. Rece- veur penningm., en als leden de da mes Janssen, v.d. Hombergh, Rippe, Hanssen en van Noorden. Op 25 januari 11. volgde de op richtingsvergadering, waartoe 'n 300 tal dames waren uitgenodigd. Ruim 100 gaven hieraan gehoor en na de enthousiaste uiteenzetting van mevr. Staal betreffende het werk van het Vrouwengilde gaven bijna allen zich als lid op. In februari behandelde dhr. Dirks de verzorging van kamerplanten en snijbloemen. Tijdens die bijeenkomst gaven nog verscheidene dames zich als lid op. Op 25 maart - de jaarlijkse bid- en boetedag van alle vrouwenorga nisaties - werd in Venray 'n avond mis opgedragen. Ook kwam in maart mevr. Terlingen-Lucker ons spreken over de Paasviering in het gezin. Dit was een in alle opzichten ge slaagde en succesvolle avond. In april sprak prof. Kleiberg over „wat beschouwt de opgroeiende jeugd als goed en kwaad?". Ook de ze avond mocht rich in een grote belangstelling verheugen. In mei stond het bereiden van Chi nese gerechten op het programma. Mevr. Hermans moest - vanwege de grote belangstelling - 2 avonden demonstraties geven. Het organiseren van deze bijeen komsten vergde nogal wat voorbe reiding, en maandelijks kwam het voorlopige bestuur dan ook bijeen om een en ander te bespreken. Gestart werd met een gymnastiek - cursus voor a.s. moeders, en werd na vele besprekingen ook een baby sit-centrale en „hulp aan zieke moe ders" opgericht. Dit laatste is voor al bedoeld als onderlinge hulp van de leden aan de leden. Uit dit, uiteraard kort, relaas, is toch wel op te merken dat 't Kath. Vrouwengilde in Venray ondanks de korte spanne tijds van haar bestaan veel werk verzet heeft. Veel plannen staan nog op stapel welke zeker met de gulle medewerking van alle leden in de nabije toekomst verwezenlijkt zullen worden.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 9