Gaat gij trouwen HET KIND in 't moderne verkeer Vacantie in eigen huis... WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Vrijdag 2 juni 1961 No. 22 TWEE EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 150652 Bekijken wij de ongevallenstati stieken, dan zien we dat die na de laatste oorlog een verschrikkelijke stijging te zien geven. Waren er in 1932 ruim 40.000 verkeersongevallen, waarvan ruim 10.000 met persoon lijke ongelukken, de laatste jaren waren het er omstreeks 130.000 met omstreeks 35.000 persoonlijke onge lukken, waarbij niet minder dan ongeveer 2000 mensen de dood von den en niet minder dan 37.000 per sonen gewond werden, waarvan velen voor hun Jeven invalide ble ven. Het aantal kinderen, dat hierbij betrokken was, bedroeg omstreeks 20 pet van de slachtoffers, een be langrijk deel dus en extra droevig, omdat het hier kinderen betreft, die veelal onvoldoende zijn opgevoed in het verkeer en speels van aard de dupe worden van de verkeers- moloch. Ook in Venray is nog al eens een kind betrokken bij ver keersongevallen. DE DOOD LOERT LANGS DE KANT. Volgens deskundigen, die wij hier over' om inlichtingen verzochten, is het juist het opkomende geslacht, dat in onze moderne tijd met zijn intensieve verkeer grote risico's loopt. Het kind toch moet z'n speels heid kunnen uitleven, het heeft daartoe ruimte en terrein nodig, die er dikwijls niet zijn en die het kind dan zoekt op straat. Maar de straat is tevens een ge vaarlijke plaats waar de dood loert. Opgaand in hun spel zien de kinde ren niets meer. Zij wanen zich met hun vriendjes of vriendinnen alleen en hebben dikwijls geen notie meer van het verschil tussen trottoir en rijweg, laat staan van aandachtig uitkijken bij het verlaten van het een en het betreden van de ander. Dit heeft tot gevolg, dat op deze manier veel minderjarigen het slachtoffer worden van het verkeer. De enorme veranderingen die in het verkeer hebben plaatsgevonden na de laatste oorlog, dragen hier toe veel bij, alsmede de veranderingen in het spel van de kinderen. Alle factoren werken ongunstig. Daar is ten eerste de geweldige toe neming van het verkeer. Er zijn aanmerkelijk meer motorvoertuigen dan voor de oorlog. Het aantal auto's nam met spron gen toe, doch we behoeven maar te denken aan de 1,5 miljoen nieuwe telgen in het verkeer, de bromfiet sen, om te beseffen hoeveel meer motorvoertuigen er op de weg zijn. In steden en dorpen zijn de ver keerssituaties er over het algemeen niet beter op geworden. Smalle straten blijven smalle straten, on- overzichtelijke hoeken blijven dit, ook al wordt er zoveel mogelijk aan gedaan. De aanpassing kan geen ge lijke tred houden met de ontwikke ling van het verkeer. Daar komen dan nog de verander de spelgewoonten der kinderen bij. We behoeven maar te denken aan kinderfietsjes, autopeds, steps, rol schaatsen en wat al niet meer, din gen die we voor de oorlog aanmer- kelijk minder zagen dan nu. De kin deren maken meer gebruik van de weg dan vroeger. Deze factoren werken ongevallen waarbij kinderen betrokken zijn, sterk in de hand. DE OVERHEID EN DE SCHOLEN De overheid heeft dit alles wel gezien en heeft in sommige geval len begrepen, dat zij de jeugd nu eenmaal een plaats moet geven, waar zij ongestoord kan spelen. In verschillende plaatsen is het gemeentebestuur daarom overge gaan tot het inrichten van speciale speelterreinen, ja, het heeft zelfs bepaalde wegen verboden ver klaard voor het verkeer en daar kunnen de kinderen naar hartelust hun spelletjes bedrijven, rolschaat sen enzovoort. Ondanks herhaald aandringen, is op dit terrein in Ven ray veel te weinig gebeurd. Hier schijnen eerst nog meer slachtoffers te moeten vallen. Veel kinderen werden het slacht offer van het verkeer op de weg van en naar school, vooral wanneer zij daar drukke verkeerswegen moeten oversteken. Dat oversteken geschiedt dikwijls ongeorganiseerd en hier en daar schiet dan zo'n kind naar de overkant, soms met nood lottig gevolg. VERKEERSBRIGADES Het was Amsterdam, dat als eerste het Amerikaanse idee navolgde om verkeerspatrouilles van schoolkin deren in te stellen. Een aantal leerlingen van de 6de klassen werd door de politie opge leid, om schoolkinderen te helpen bij het georganiseerd oversteken van drukke verkeerswegen. Dat wa ren de eerste verkeersbrigadi^rtjes. Er waren diverse stemmen, die meenden, dat aan kinderen niet zo'n verantwoordelijke taak mocht wor den opgedragen, maar in de prak tijk bleek het allemaal perfekt te gaan. Gesteund door politie en onder wijzend personeel kweten de bri- gadiertjes zich voortreffelijk van hun taak. Keurig geordend brachten zij hun tientallen schoolkameraadjes zonder moeilijkheden over de drukke we gen en het ongevallencijfer daalde. Nu zijn deze verkeersbrigadier- tjes in vrijwel alle plaatsen van enig belang te vinden en men is er zeer tevreden over. Ook in Venray, waar echter nog te* velen zich niét storen aan de stoptekens der brigadiers, zoals nog onlangs bleek bij een controle van de politie. Tegelijk hiermede werd het ver- keersonderwijs op de scholen ge intensiveerd. Met ingang van 1 ja nuari 1959 werd het zelfs verplicht gesteld door de overheid en wij mo gen van al deze inspanningen rede lijke resultaten verwachten. Een moeilijk punt blijft echter het kleine kind, dat de lagere school nog niet bezoekt, de zogenaamde kleuter. Dit kind is aangewezen op de wijze lessen van de ouders, voor zover die zich van hun taak kwijten. Daarom zijn er plannen om ook op de kleuterscholen het verkeers- onderwijs in te voeren, al zat dit op een geheel andere manier moeten gebeuren dan op de lagere scholen. VERKEERSOPVOEDING Wanneer wij de gedragingen van het verkeer gadeslaan en de onge- vallencijfers bestuderen, komen we tot de conclusie, dat de verkeersop- voeding eigenlijk al in de wieg moet beginnen. Zo gauw de kleuter zich op de openbare weg gaat begeven, moeten hem op de een of andere manier de grondbeginselen van het verkeer worden bijgebracht, wil het kind zich tegen de dreigende gevaren kunnen beschermen. Ouders die hun kinderen zonder enige verkeersopvoeding op de openbare weg loslaten, plegen een misdaad ten opzichte van hun eigen kinderen en ten opzichte van andere weggebruikers, want zij moeten niet vergeten, dat het ook kan gebeuren, dat hun kind de dans ontspringt, maar dat anderen het slachtoffer worden van onopgevoede gedragin gen van het kind. Deskundigen zijn het er ook allen over eens, dat wij niet mogen ver wachten, dat overheid, onderwijzend personeel en politie alleen deze zware taak kunnen volbrengen. Op de ouders rust in eerste in stanties ongrijpbare kleuters, de grondbeginselen van het verkeer bij te brengen. Wanneer de jeugd van het begin af zijn gedragingen in het verkeer leert beheersen, zullen er ongetwij feld minder ongelukken gebeuren, terwijl deze gang van zaken tot ge volg zal hebben, dat wanneer dit systeem wordt voortgezet en de kleintjes eenmaal groot en ouder zijn geworden, verkeersongelukken tot een minimum zullen zijn terug gebracht, zeker wanneer van over heidswege steeds alles zal worden gedaan om de verkeersveiligheid in alle opzichten te dienen. Het loopt zo zoetjes aan tegen de tjjd, dat er vacantie-plannen ge maakt worden. Campingcars en auto's zijn besproken, tenten van de zolder gehaald en bjj de inschrijvingen voor verschillende reis- bureaux komt men veel Venrayse namen tegen. De bezitters van die namen zal men in de komende zomer waarschijnlijk tegen komen in België, Duitsland, Zwitserland en in andere Europese landen. Maar voor anderen is 'n vacantiereis naar laatstgenoemde oorden nog een onmogelijkheid, zü het niet uit financiële dan uit andere overwegingen. Zij moeten thuis blijven en kunnen slechts hier in deze buurten enkele vrije dagen doorbrengen, al of niet vergezeld van hun kroost. Het is daarom misschien wel eens goed te wijzen op de vele mooie plekjes in onze buurt, waaraan we nog te dikwijls voorbij lopen zonder ons te realiseren, dat eigen plaats en eigen streek toch ook zijn beko ring heeft. We zouden willen adviseren: pak de fiets en trek er eens op uit. Fiets eens over de Beekweg, daar is nu nog de kans voor, want binnenkort wordt dat een grote betonnen-heer- baan. Nu een behoorlijk fietspad, dat leidt langs en door een bösrijke streek een aardige laan door vel den en weiden, langs ontgonnen grond en stukken oude peel. Houdt U van wandelen en wat avonturieren, doe dan aan het be gin van de Vredepeel Uw fiets op slot en ga dwalen door de ge meente-bossen. Daar staan wel plaatjes „Verboden Toegang" maar als U niet rookt en niets vernielt, dan bent U welkom. Probeer dé ballonzuil eens te bereiken en dwaal eens door het Wethouder Janssen-park, dat weliswaar niet meer bestaat, maar waar toch nog veel te genieten is. Misschien is er iemand in de buurt die U bij deze gedenksteen de ge schiedenis kan vertellen van die franse luchtballon, die hier gedaald is en de onbetaalde rekeningen die nog steeds open staan van de fees telijke oprichting. Dank zij de goede zorgen van Staatsbosbeheer is onze bosfauna heel wat weelderiger en afwisselen der geworden en men kan hier uren dwalen, zonder moe-te worden, ter wijl U kans hebt konijntjes, hazen en ander wild zelfs met heel veel geluk een reebok of geit in hun natuurlijke omgeving te zien. Een wandeling, die zowel de na tuurliefhebber als de vacantiegan- ger ruimschoots aan zijn trekken doet komen. In de Vredepeel is zeker de Ame rikaans opgezette kippenfarm een bezoek waard, alsmede de proef- boerderijen, waar men ook de leek duidelijk zal maken, wat men nu wel verstaat onder infiltratie en be regening en waar de spuitende be- regeningsinstallaties aandoen als moderne fonteinen in een of ander groots stadspark Ook wat dwalen door de Vreej heeft zijn bekoring, die nog ver hoogd /wordt als men het nieuwe land via de brug over het defensie kanaal verlaat en men het oude land naar de Twist inrijdtVia Over- loon, met een bezoek aan het Oor logsmuseum huiswaarts. Men kan in de Vredepeel ook via de Hips naar Deurne en dan weer terug naar Ysselsteyn en Venray. Ook een weg vol afwisseling, die van de Rips uit naar Deurne mid den door de mooiste bossen voert. Maar laten we de nieuwe weg naar Ysselsteyn, de Midden-peel weg eens nemen. Men heeft de fiets paden hier door de bossen laten slingeren en ook hier is er veel te genieten en te zien voor iemand, die zijn ogen open houdt. En dan opeens is daar dan weer dat vlakke ontgonnen land, met links en rechts een boerderij en in de verte de Deumeseweg, een land schap met eigen charme en zo ty pisch anders, als in het overige, oudere gedeelte van Venray. Het laantje naar Ysselsteyns kom nodigt uit tot binnenrijden en waar om zou U het niet doen, want ook dat plaatsje heeft weer een heel an der beeld, dan onze andere kerk dorpen. Het is jonger chiquer met meer jong groen. Kijk eens naar dat moderne boe renleenbankgebouw, dat gemeen schapshuis, die knots van een silo. En misschien treft U het dat U eens boven op de silo rond mag kij ken over dat wijde peellandschap, dat zijn begrenzing krijgt in de bossen bij Griendtssveen en Deurne. Een uitzicht als uit een plaatjes boek. En natuurlijk gaat U even aan op het Duits kerkhof, waar die dui zenden en duizenden graven ook U als vacantieganger iets te zeggen hebben. Rijdt langs het geheimzinnige MOB-complex, waar U de tanks soms hoort ratelen, fiets verder langs de oude barakken van de werkver schaffing en geniet van het groen en de kleuren die U er ziet. En hebt U een half dagje nog voor de boeg, waag dan de sprong naar Griendtsveen, dat Peelwerkersdorp, dat langzaam omgetoverd wordt tot één grote tuinderij, maar waar het water en de bruggen nog herinne ringen oproepen aan de peelwerkers en het goud uit de Peel. Hebt U niet zoveel tijd meer, fiets dan over Peelplan Zuid huiswaarts. Schaam U ook een beetje over die oude barakken, die daar nog liggen, maar verheug U van de andere kant over de fraaie en staatse boerderijen in Peelplan Zuid, langs de Paarden- kopweg, waar U ongemerkt weer het oudere ontgonnen land binnen rijdt met wat zwaardere bomen, met oudere boerderijen, met slingerende wegen. Ga eens even aan bij St. Antonius die nieuwe Rectoraatskerk van het Veulen en rust even in die koele maar fraaie kerk. En rij dan over die slingerweg verder Venraywaarts. Bekijk de wegkruizen en de kapel langs de Veulenseweg en bewaar 'n tochtje naar de Breehei vopr later een keer. En vergeet niet ook even binnen te wippen in de Leunsekerk, waar de schilderingen en ramen van Daan Wilschut rustig Uw aandacht even mogen hebben. Dan gaan we huistoe, met mis schien een tikkeltje zadelpijn, maar we hebben dan onze eigen plaats en streek toch ook eens wat nader le ren kennen. Mits we tenminste onze ogen de kost geven en ook eens wat belangstelling op weten te brengen, voor die dingen, waarvoor we an ders in het jaar geen tijd schijnen te hebben. Dan zult U ervaren, dat ook in het nieuwe land van Venray nog veel moois is te zien en dat een picnic tegen de rand van de Merse- lose bossen maar wat gezellig kan zijn. En fietsen is gezond, zo hebben de dokters pas weer ontdekt Welaan grijp dan die kans om ge zondheid op te doen en het mooie Venrayse land te verkennen. Voor velen brengt deze zomer de mooiste tijd van hun leven: de trouwdag, waarnaar zo lang is uit gezien, wordt werkelijkheid! Trouwplannen brengen honderd en één zorgen mee, van alles moet er nog gebeuren, maar het blijft toch waar dat het noodzakelijkste van alles is een vast geestelijk fun dament waarop alléén de toekomst hecht kan worden gebouwd. Daarom is het dat wij U uitnodi gen als laatste voorbereiding deel te nemen aan de retraite voor verloof de paren die in het Retraitehuis „Manresa" te Venlo wordt gehou den van 29 juni tot 2 juli. Aan de laatste retraite in april jongstleden werd deelgenomen door 37 verloofde paren en ieder van deze 74 jonge mensen was blij dit te hebben meegemaakt. En U? Mogen wij U ook hier ver wachten? U hebt geen tijd omdat er nog zoveel te doen is? Kom, kom, die 37 paartjes hebben zich óók vrij gemaakt, wat zij kon den, kunt U ook! Veel werkgevers geven vrij met behoud van loon, de K.A.B. draagt bij in de verblijfkosten (die 17,50 per persoon zijn); dan is er in de meeste parochies nog de Retraite penning die in de kosten tegemoet komt. De retraite véffigt aan op donder dagavond 8 uur met het avondeten en eindigt op zondag met het mid dageten van 12 uur. Van deze twee en een halve dag kunt U jarenlang plezier hebben! Opgave voor deze retraite kan ge beuren door schriftelijk aan ons op te geven of door U even op de pas torie van Uw parochie te melden. „Manresa" heet U van harte wel kom! NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o. waargenomen door Dr. L. COENEN Hensseniusstraat Telefoon 1878 Uitsluitend voor spoedgevallen GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingen-bureau voor de Kom ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. WILMSEN Stationsweg Tel. 1651 BEKENDMAKINGEN Drankwet Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat is ingekomen een verzoek schrift van Wilhelmus Franciscus Antonius Manders, wonende te Ven ray, Maasheseweg 15, om een tap vergunning voor de benedenvoor kamer van het perceel Maashese weg 15. Binnen twee weken na de dagte kening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van de ge vraagde vergunning schriftelijk be zwaren bij burgemeester en wet houders inbrengen. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter opbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van Joseph Petrus Rongen, wonen de te Venray-Heide, Heidseweg 10, om een tapvergunning voor de lin kervoorkamer en de zaal van het perceel Heidseweg 10. Binnen twee weken na de dagte kening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van de ge vraagde vergunning schriftelijk be zwaren bij burgemeester en wet houders inbrengen. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat is ingekomen een verzoek schrift van Martinus Johannes Arts, wonende te Venray, Merselo Groot dorp 33, om een tapvergunning voor de benedenvoorlokaliteit van het perceel Merselo Grootdorp 33. Binnen twee weken na de dagte kening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van de ge vraagde vergunning schriftelijk be zwaren bij burgemeestr en wethou ders inbrengen. Venray, 24 mei 1961. Burgemeester en wethouders vnd„ Mr. M.M.L.G.M. CUSTERS, burgemeester H.P.L. VORST, secretaris GESLAAGD In de Psychiatrische Inrichting St. Servatius te Venray werden op 25 en 26 mei de eindexamens afgeno men voor opleiding ziekenverple ging B. Rijksgedelegeerden waren: Dr. A.P. Timmer te Lunteren, H.J. Ruiter te Warnsveld, J.N. Breetvelt te Bakkum. Voor het Staatsdiploma zieken verpleging B slaagden: Eerw. Br. Bonaventura; Eerw. Br. Remigius; Eerw. Br. Henricus; Eerw. Br. Da niël; B. Aarts te Beek en Donk; L.E. H.G. Bertrands te Hasselt(B.); H.Fr. M. Geboers te Eersel; J.M.F1.J. Ko- bessen te Nijmegen; Th.H.L. Mi- chiels te Heeze (summa cum laude); Fr.J.P. van der Rijt te Uden; H. Smits te Bakel; W. Vogt te Drach ten; A.J. van de Vorle te Mill; B.J. M. van Vugt te Beers; J.Th.J. Cor- nelissen te Eindhoven; R.G.M. Leen- ders te Maastricht. Vorige week woensdag slaagde aan 't academisch ziekenhuis te Ut recht, onze vroegere dorpsgenoot de heer A. Persoons, voor ziekenver- plegen A, cum laude. A.F.M. VAN HAAREN OVERLEDEN Woensdag werd onder grote be langstelling het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer A.F. M. v Haaren, oud-gemeente-secre- taris van Venray, die in de nacht van zaterdag op zondag plotseling is overleden. De 74 jaren oude overledene werd in januari 1917 benoemd als secre taris der gemeente Venray en heeft onze gemeente gediend tot na de be vrijding, toen hij met vervroegd pensioen is gegaan. Eerst onder burgemeester vd. Loo, later onder burgemeester Janssen, heeft hij de leiding gehad over een steeds maar uitgroeiende gemeente secretarie en in zeer moeilijke jaren mede leiding gegeven bij het be stuur onzer gemeente.' De eerste wereldoorlog en de dan volgende jaren vroegen veel over heidsmaatregelen, terwijl later de crisistijd, mobilisatie en tweede we reldoorlog nieuwe en grote verant woordelijkheid van hem vroegen. In een uitermate moeilijke tijd vt-or onze gemeente heeft hij zijn aandeel bijgedragen in de ontgin ning van de peelvlakten, de stich ting van Ysselsteyn en de ontwik keling van de landbouw. Hij heeft zich doen kennen als een uitermate secuur ambtenaar, die het wel en wee van onze gemeente zeer ter harte ging en die waar hij maar kon zich dienstbaar maakte voor het Venrayse publiek. Als medewerker aan verschillende vakbladen werd hij ook door ande ren als expert beschouwd op het ge bied van belasting-wetgeving. Hij heeft het zichzelf niet gemak kelijk gemaakt en was een voor beeld voor anderen wat betreft plichtsbetrachting en ijver. Ook na zijn pensioenering is hij zich voor Venray in blijven zetten, nu als raadslid en het feit, dat hij enkele malen achter elkaar als zo danig werd gekozen, toonde reeds aan, dat het Venrayse publiek ver trouwen in hem stelde. Als adviseur in de zo moeilijke rijks-provinciale en gemeentelijke voorschriften heeftt hij nog velen geholpen.- Moge hij rusten in vrede. OPENING NIEUWE DOELEN Op zondag 11 juni zullen de nieu we overdekte doelen van de hand boogschutterij „St. Anna" bij café Volleberg Henseniusstraat, worden geopend. Pater Rector zal de keurig uitge voerde nieuwe banen inzegenen, terwijl burgemeester Custers, met een eerste schot de overdekte banen officieel zal openen. W.S.V. AMBULO Zondagmorgen om 10 uur worden alle leden van onze wandelclub aan het patronaat verwacht. Wij gaan per fiets naar Afferden en hopen, dat iedereen tijdig aanwezig zal zijn. BUURTVERENIGING „DE VRIENDSCHAP Maandagavond vergaderde de buurtvereniging van de Oranje- buurt „De Vriendschap" over de diverse problemen die vooral het zomerprogram aan gingen. De jaarlijkse feestdag voor de jeugd zou dit jaar bestaan in een uitstapje naar Ouwehands dieren park in Rhenen. Ook wilde men dit jaar een kienavond organiseren voor de leden van 16 jaar en ouder. Teneinde de jeugd eens de gele genheid te geven haar ideeën en plannen naar voren te brengen, werd besloten om 5 juni een jeugdverga- dering te houden in het clublocaal van S.V.V. aan de Oostsingel, bij de heer Kersten. Het bestuur hoopt op deze avond alle jongeren uit de buurt vanaf 14 jaar daar aan te treffen, teneinde hun mening te horen over wande len, Camavaldansen enz. Ook werd uit de vergadering een voorstel gedaan om nog eens met de andere buurtverenigingen samen een dansavond te organiseren voor gehuwden. Al met al was het een goed be zochte en geanimeerde vergadering die door voorzitter van Elswijk om half elf onder dank werd besloten. LEVENSSCHOOL VOOR JONGENS De nieuwe levensschool voor jon gens gaat prima. Dat wil zeggen, dat de 50 jongelui vol ijver en met ple zier de lessen volgen, als is het met de plaatsruimte wel wat behelpen. Huize Servatius was zo vriende lijk 't oude hoofdbouw ter beschik king te stellen, maar nu vrij on verwacht de Rijksgoedkeuring is afgekomen wordt dit gebouw gron dig gerestaureerd en moesten de jongens een andere ruimte zien te vinden. Ook die heeft Servatius beschik baar gesteld, maar een en ander is en blijft een nood-oplossing en zo is het geen wonder, dat het bestuur alles doet om zo spoedig mogelijk een andere schoolruimte te vinden. Maar die moeilijkheden hebben niet verhinderd, dat de jongelui af gelopen week-einde zeer prettige dagen hebben gehad, toen ze samen met de levensscholen van Cuyk, Boxmeer, Bergen en Roermond, een groot spel hebben gedaan, waarbij ze een aanslag op de televisie-toren in Roermond moesten verhinderen. Al de jongelui uit die verschillen de plaatsen hadden zowel afzonder lijk als gezamenlijk verschillende opdrachten te vervullen en een en ander was zo aan de steel gestoken, dat de een niet buiten de ander kon en toch zijn eigen verantwoordelijk heid had te dragen. De verschillende leiders waren natuurlijk ook van de partij en het was een tevreden troep jongelui, die 's avonds moe huiswaarts keer den. Huiswaarts betekende in dit geval het kasteel Well, waar ze als echte kasteelheren hebben over nacht en waar 's morgens een geza menlijke H. Mis en koffietafel was. Met een film in de Wellse bios coop werd dit prachtige week-einde besloten, waarover alle jongelui even enthousiast waren. MIDDEN-PEELWEG Door de raadsleden Janssen, Berk hout en Bartels zijn de volgende vragen gesteld aan het college van B. en W.: 1. Zijn B. en W. er van overtuigd, dat de Midden-Peelweg een be langrijke schakel zal gaan vor men in de ontsluiting van Nrd.- Limburg met de andere delen van Nederland? 2. Zo ja, is het dan juist dat deze weg ten zuiden van Venray-Ys- selsteyn via Horst en Helden, na de toekomstige E 3 weg te zijn gepasseerd, zal doorlopen naar de gemeente Wessum en daarna zal aansluiten op de E 9- weg (Amsterdam-Luik) waar door de wegontsluiting van Nrd.- Limburg ten aanzien van het Zuiden van Nederland en met Duitsland en België voor een groot gedeelte zal zijn gereali seerd? 3. Is het B. en W. bekend, dat er moeilijkheden zijn omtrent het verder realiseren van het ten noorden van Venray gelegen ge deelte van de Midden-Peelweg vanaf Volkel, gemeente Uden in de provincie Noord-Brabant? 4. Zo B. en W. omtrent eventuele moeilijkheden niets bekend is, wordt het dan niet noodzakelijk geacht dat met de meeste spoed ter bevoegde plaatse informaties worden ingewonnen waarom doortrekking van deze weg stag neert? 5. Zo ja, welke zijn deze moeilijk heden en welke stappen den ken B. en W. te ondernemen om tot een deugdelijke oplossing te komen waardoor eveneens goede aansluitingen in de naaste toe komst op het snelwegennet bo ven de grote rivieren met Oost West en naar de Noordelijke provincies voor Noord-Limburg worden verwezenlijkt? BROMMER GESTOLEN H. uit de Schoolstraat raakte zon dag zijn brommer kwijt bij een be zoek aan Venlo. Toen hij naar huis wou rijden was het karretje ver dwenen en waar hij ook zocht en keek, zijn brommer was en bleef weg. De Venlose en Venrayse politie werd gewaarschuwd, omdat diefstal werd vermoed. 's Anderdaags belde de politie uit Zwolle op, dat men daar een brom mer gevonden had, die waarschijn lijk afkomstig was van diefstal. De naam van de rijwielhandelaar leidde naar Venray en toen was ook de eigenaar spoedig gevonden. NAAR SPORTDAG De sportclubs Heide en Ysselsteyn zullen zondag een demonstratie ge ven op de sportdag te Westerbeek.

Peel en Maas | 1961 | | pagina 1